Dodaj do ulubionych

W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk .....

29.11.19, 17:37
Coś ostatnio pisali (zapomniałem gdzie), że córka Ewy Błaszczyk przebudziła się.
Na razie cicho dalszych losach córki.
Swego czasu myślałem iż szansa na wybudzenie pacjenta z ciężkiej śpiączki jest beznadziejna i brakuje sensu na takie usiłowania lekarskie ze względu na generowane koszty i złudne nadzieje rodzin.
Teraz kiedy wpadłem na poniższy filmik powoli coś mi każe myśleć nieco inaczej. Co Wy o tym myślicie?
www.youtube.com/watch?v=99ww6MhcPsE

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk ..... 29.11.19, 19:43
   Temat ciekawy ale za mało jestem w temacie,żeby cokolwiek powiedzieć. Teraz nie mam czasu,kiedys obejrzę film. Myślę ,że są rózne przypadki, nie kazdy się wybudzi - a od czego zależy? Organizm ludzki nie jest az tak zbadany zeby znać odpowiedź na wszystkie pytania a jesli chodzi o mózg to nie wiem czy kiedykolwiek poznamy wszystkie jego tajemnice.

   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...
   • iryska2604 Re: W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk ..... 29.11.19, 19:47
    Znalazłam wywiad z aktorką z października - czyli dosc świeży ,nie wiem czy czytałes.Ewa Błaszczyk mówi tam o aktualnym stanie Oli

    viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/ewy-blaszczyk-o-wybudzeniu-oli-janczarskiej-i-jej-ostatnich-slowach-29513-r3/
    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
    • estella50 Re: W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk ..... 29.11.19, 20:46
     Trzeba mieć świadomość, że Ola straciła świadomość jako 6-letnie dziecko. Ona nie za wiele zdążyła czytać, pisać. Niewiele ma doświadczeń życiowych za sobą. Nie zdążyła za wiele wyobrażać sobie, zadumać się, oddać refleksji. Niewiele ma w związku z tym ścieżek wyżłobionych w mózgu. Od 19 lat nie mówi, odżywiana jest kroplówką. Jak więc mogą praktycznie funkcjonować jej zmysły, przełyk itd.
     Ona nie powróci do świadomego życia jako młoda kobieta. Będzie cud, jeśli w ogóle po tylu latach jakąkolwiek świadomość odzyska.
  • suender Re: W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk ..... 30.11.19, 11:12
   suender 29.11.19, 17:37

   > W świetle 'budzika" Ewy Błaszczyk .....

   Wobec wypowiedzi Szefowej i Estelli50:

   Teza Szefowej typu: ".... a jesli chodzi o mózg to nie wiem czy kiedykolwiek poznamy wszystkie jego tajemnice." zgadza się w pełni z moją której od dawna jestem wierny.
   Natomiast Estella50 pisze prawie to samo co moja żona mówi, z tym że traktuję takie dictum jako bardzo popularne, aczkolwiek wielce powierzchowne.

   Wracając do zalinkowanego filmiku to uderzył mnie tam fragment gdzie lekarz specjalista mówi, że śmierć pnia mózgu nie zawsze uniemożliwia wybudzenia pacjenta ze śpiączki. Proszę zauważyć, że śmierć pnia mózgu traktowano dotąd jako początek prawdziwej śmierci człowieka co umożliwia legalne pobranie jego organów do przeszczepu.
   Jeżeli się takie przypadki wybudzeń będą częściej pojawiały, to mogą być podważane (moralnie) procedury pobrań organów do przeszczepień. W takiej sytuacji może być niestety silenie zahamowane ratowanie ludzi takimi medycznymi procedurami. Osobiście jestem za przeszczepami ratującymi życie i by coś takiego mnie nader smuciło. Z drugiej strony, jest jednak mały plus tego, bo człowiecza pycha, że już wie kiedy pacjent na pewno umarł (śmierć pnia mózgu) została by mocno poskromiona i kazała by lekarzom szukać jakichś innych (bardziej subtelnych) objawów dot. śmierci człowieka, - które być może po pewnym czasie mogą się okazać znowu niewystarczające, - ot co, .....

   Pozdrawiam w prawie południe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka