Dodaj do ulubionych

Sędziowie wyszli na ulice

01.12.19, 17:09
Zgromadzenie rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Są flagi Polski i Unii Europejskiej. Aktor Jerzy Radziwiłłowi odczytał preambułę Konstytucji Rzeczypospolitej.

- Część z nas ma ze sobą togi. Sędziowie zabrali togi z sal sądowych i wyszli na ulicę. Dopilnujcie, żeby sędziowie mogli wrócić do sądów - apelowała do zebranych jedna z organizatorek protestu.

- Pod adresem sędziów kierowane są haniebne słowa ze strony polityków. Nie jest winą tych sędziów, że rozpoczynali karierę w PRL-u. Proponuję tym politykom sprawdzić, czy na swoich dyplomach mają orła w koronie czy bez - mówił Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.


warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25467730,protest-pod-ministerstwem-sprawiedliwosci-w-obronie-sedziow.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Protesty odbywaja sie wielu miastach Polski - bo faktycznie ,to co sie dzieje to przekracza wszelkie pojęcie. W Szkle Kontaktowym p. Iwaszkiewicz pytał sam siebie , jak to możliwe ,że w niby kulturalnym, duzym kraju - z którym niedawno liczyła sie cała Europa - dzieja sie takie rzeczy. No własnie - jak to mozliwe?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka