Dodaj do ulubionych

Nowe czasy?

11.12.19, 18:42
Najmłodsza premierka świata
O Sannie Marin zrobiło się głośno z racji jej wieku (mając 34 lata, staje się najmłodszą szefową rządu i w historii kraju, i obecnie na świecie), ze względu na płeć (aktualnie rządom szefuje kilkanaście przywódczyń) oraz dlatego, że została wychowana przez matkę i jej partnerkę. Na dodatek jako pierwsza w swojej rodzinie skończyła studia uniwersyteckie. Przez ostatnie miesiące pozostawała ministrą transportu i komunikacji, a stanowisko premierki obejmuje dlatego, że nie poradził sobie w tej roli jej poprzednik – mężczyzna.

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1935082,1,sanna-marin-najmlodsza-premierka-swiata-jak-to-sie-ma-do-polskiej-polityki.read

Zwyczajowo wiek, płeć, rodzina pochodzenia - wszystko to mogło zamykać jej drogę do politycznej kariery. No ale to dzieje się w Finlandii, a nie w Polsce. Finlandia zrobiła potężny skok cywilizacyjny, kiedy postanowiła zainwestować w nowe technologie. W ten sposób wypromowała Nokię, a kraj wywindowała na szczyty, również bogacenia się.
Teraz Nokia nie jest już nowinką technologiczną. Finlandia jednak, jak się okazuje, potrafi także w innych dziedzinach tworzyć podwaliny postępu. Może właśnie dlatego, że poprzez otwarcie na nowe technologie, inwestowanie w oświatę zmienia świadomość swoich obywateli?
Ciekawa jestem waszego zdania.

https://static.polityka.pl/_resource/res/path/0a/85/0a859f4b-7867-44f7-972f-
b8d79ccc452a_f1400x900

Ładna dziewczyna, prawda?
Obserwuj wątek
      • ewa9717 Re: Nowe czasy? 14.12.19, 21:57
        Smajliki, cudne zdrobnienie!
        A młoda pani premier bardzo mi się na oko podoba. Mam nadzieję, że się sprawdzi!

--
        www.youtube.com/watch?feature=share&v=wCSB2dr2MyI&fbclid=IwAR2a3AAgT-6lsgr9O02SxYKCnYjWuWS4YuWbtyk7ew9jlU1o0Dqu7HL7srY&app=desktop
        Olga Tokarczuk - nasz głos w świecie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka