Dodaj do ulubionych

Jesteśmy o kroczek bliżej unijnych drzwi

13.12.19, 18:46
Z Unii Europejskiej można wychodzić na dwa sposoby - po brytyjsku: ostentacyjnie otwierając drzwi, a potem długo hamletyzując w progu, i po polsku: cichutko, małymi krokami, zapewniając wszystkich, że przecież nigdzie się nie wybieramy, tylko przesuwamy się na miejsce dalej od stołu.

wyborcza.pl/7,75399,25511498,ich-brexit-nasz-polexit.html#s=BoxWyboImg1
Nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen chciała z PiS grać łagodnie w zamian za poparcie podczas głosowania w europarlamencie. Była to szansa na załagodzenie sporu z UE przez pewne ustępstwa, ale się okazało, że rządząca partia, zamiast wyhamować, przyspiesza demontaż państwa prawa. A w stosunku do kraju, który chce stosować represje wobec sędziów wdrażających w życie decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE, nie może być żadnego pobłażania. Rozsadziłoby to unijny system prawny.

Rozpoczęcie przez PiS totalnej wojny z sędziami będzie równoznaczne z otwarciem drzwi do wyjścia Polski z europejskiej wspólnoty. Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego akolitom chodzi bowiem wyłącznie o to, by utrzymać zdobytą władzę, i o to, by nic jej nie ograniczało.

Po nich choćby i potop...


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka