Dodaj do ulubionych

KTO WIE , MOŻE?

27.12.19, 14:17
Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk chce stopniowo zwiększać swoją rolę w polskiej polityce - wynika z ustaleń tygodnika "Wprost". W grę może wchodzić nie tylko odsunięcie Grzegorza Schetyny od władzy w PO, ale również start w wyborach prezydenckich w 2025 r.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25546798,wprost-tusk-czeka-na-oslabienie-pis-u-potem-moze-zawalczyc.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg1
Były premier oraz były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący EPL Donald Tusk zakłada, że w latach 2021-2023 rząd PiS zacznie wycofywać się z programów socjalnych, m.in. 500 plus i trzynastej emerytury - podaje nieoficjalnie tygodnik "Wprost".

Niewykluczone, że w przypadku osłabnięcia PiS-u Tusk mógłby kandydować w wyborach prezydenckich w 2025 r.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • suender Re: KTO WIE , MOŻE? 27.12.19, 16:58
   iryska2604 27.12.19, 14:17

   > Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk chce stopniowo zwiększać
   > swoją rolę w polskiej polityce - wynika z ustaleń tygodnika "Wprost".

   Że chce, to mnie bardzo cieszy, tylko czy Lechistania już na to zasłużyła?
   Donek to jest facet z łbem na karku, a w RP jest ostry deficyt na takich.
   To wyśmienity merytorycznie retor, oraz wybornie dowcipny, - ........ tam gdzie ma być.

   Jego mankamenty stanowią mały procent jego osobowości, ale radziłbym mu, by kiedy zdobędzie władzę w RP raczej dążył do promowania państwa neutralnego światopoglądowo niż skłaniał się tylko do jednej opcji światopoglądowej, - wtedy zyska sobie przychylność większości obywateli.

   No i jeszcze jedno: Do 2025 Dobra Zmiana raczej na pewno doczeka się bardzo negatywnych efektów ich rozdawnictwa (nie swoich) pieniędzy (inflacja + etc.) , że nawet dzisiejsi sympatycy DZ ich znienawidzą i przynajmniej nie będą przeciw Tuskowi.
   Tylko pytanie: Czy wydojona do cna przez DZ Lechistania będzie się jeszcze nadawała do naprawy nawet przez dosyć dobrego gospodarza jakim niewątpliwie jest Tusk?


   Pozdrawiam.
    • estella50 Re: KTO WIE , MOŻE? 28.12.19, 14:06
     Też tak myślę. Sądy, praworządność, różne banasie, łamanie Konstytucji - skutki tych afer i sytuacji rozumie ktoś raczej wykształcony i czytający. Ale od stycznia zacznie się porządne łupanie po kieszeni wszystkich, także pisowskich beneficjentów. A to już się podobać nie będzie! Do tego bedą wypływać kolejne afery, a prezes słabujący! Zaczyna się walka o schedę po nim. Ziobro szykuje się na tron. I to wszystko będzie tworzyć różne sytuacje zapalne. Ale głównie finanse (tzn ich brak w kieszeniach) będą generować niezadowolenie i protesty, no i odpływ wyborców od pis.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka