Dodaj do ulubionych

Zapowiada sie ciekawy proces

03.01.20, 18:42
Mam dość tego, co wyprawa Jacek Kurski. Telewizja to nie jego i Prawa i Sprawiedliwości królestwo. To telewizja wszystkich Polaków. Mam nadzieję, że tym procesem wreszcie mu to wyartykułuję

wyborcza.pl/7,75398,25563484,jacek-kurski-oskarza-swojego-bylego-dziennikarza-o-klamstwo.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly
Bo Owczarski przepraszać nie zamierza. Szykuje się do procesu. Już przygotował listę blisko 70 świadków, których jego zdaniem powinien przesłuchać sąd. Są na niej byli pracownicy TVP – dziennikarze, producenci, wydawcy, kierownicy i dyrektorzy. A także autorzy raportów o programach informacyjnych TVP, m.in. z Rady Języka Polskiego czy Towarzystwa Dziennikarskiego. Wreszcie Owczarski chce, by w roli świadków wystąpili także politycy, np. Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty, Magdalena Adamowicz. A także Dolors Montserrat, przewodnicząca Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, i Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.
– Wierzę, że zeznania tych osób dosłownie zmiotą Kurskiego i tę władzę, bo nie można w nieskończoność przekraczać granic. Polacy usłyszą, co dzieje się w zaciszu gabinetów dyrektorów TVP. Świadkowie opowiedzą o rzeczach, które Kurski wołałby zamieść pod dywan. Zapewniam, że będzie to widowiskowy i emocjonalny proces, o którym będą pisały światowe media – mówi Piotr Owczarski .– Mogę zadać śmiało pytanie, czy ta władza to przetrwa.

Były dziennikarz TVP poinformował już szefowe Komisji Europejskiej i Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego o pozwie TVP. Poprosił urzędników w Brukseli o międzynarodową pomoc i ochronę prawną oraz o zwołanie pilnego, specjalnego posiedzenia europosłów w tej sprawie.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Zapowiada sie ciekawy proces 03.01.20, 19:02
      Jestem za tym właśnie, żeby zarzucać PiS procesami. W obronie osobistych interesów i w obronie spraw i idei. Niech to brzmi nieustannie w przestrzeni publicznej. Niech PiS jest zapędzane do rogu zmuszone do obrony. Niech w końcu prezes musi płacić, płacić i płacić kary za kłamstwa, oszustwa, a przede wszystkim za okradanie obywateli z ich praw, a naszego kraju z godności i prawdy.
      • iryska2604 Re: Zapowiada sie ciekawy proces 03.01.20, 20:50
        Póki co ,to są przekonani ze i tak maja wszystko w garści . ale tu mały problem - bedzie to zbyt nagłosnione
        Były dziennikarz TVP poinformował już szefowe Komisji Europejskiej i Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego o pozwie TVP. Poprosił urzędników w Brukseli o międzynarodową pomoc i ochronę prawną oraz o zwołanie pilnego, specjalnego posiedzenia europosłów w tej sprawie.

--
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka