Dodaj do ulubionych

szkoła podstawowa 255 czy może 141

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.11, 07:28
witajcie,
może Wasze dzieci chodzą do tych szkół, Jakie są Wasze opinie?
Edytor zaawansowany
  • Gość: majka IP: 85.232.226.* 17.01.11, 13:50
    Witaj, moje dziecko chodzi do 141. Jestem bardzo zadowolona. Fajna szkola o wysokim poziomie nauczania. Duzo zajec pozalekcyjnych. Pręzna i przesympatyczna Pani Dyrektor.
  • Gość: Uczeń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.11, 00:56
    Jest koszmarnie. Pani dyrektor nie daje żyć. Jak paliliśmy fajki to siedziała w krzakach i na nas czatowała. Ale uciekliśmy. Ciągle krzyczy, żebyśmy nie chodzili po gzymsach, a proce zabiera nam. Nie można nawet postrzelać z procy do gołębi! Jak kolega przyniósł zdjęcia na laptopie to chciała skonfiskować laptopa, ale powiedzieliśmy, że to laptop ojca kolegi, a ojciec pracuje w ABW i zabrałaby tajne rzeczy. To sobie odpuściła. Najgorzej to jest na przerwach bo jak zaczepiamy dziewczyny to one się skarżą i potem dyrektorka ciągle krzyczy, że jesteśmy jakimiś łobuzami. A przecież koleżanki same nas zachęcają i prowokują. Zabrała mi moją żabę ,którą chciałem nastraszać Kasię, koleżankę z drugiej klasy. Potem mi nie oddała, bo powiedziała, że żaba wybrała wolność. A potem widziałem tą żabę przed szkołą jak czekała na mnie. I żaba wszystko mi powiedziała. Dyrektorka krzyczała na moją żabę a ona tego nie lubi. W tamtym roku, w kwietniu powiedziała mojej mamie, że nie zdam bo mam złe oceny. A przecież był dopiero kwiecień. I zdałem. Na złość jej. A no nie pogratulowała mi, tylko pogratulowała Jackowi, a przecież było wiadomo, że zda i to z wyróżnieniem. Czyli to żadne osiągnięcie. Moje było lepsze, bo nikt na mnie nie stawiał, a ja zdałem. Dyrektorka siedzi w gabinecie i w ogóle nie bawi się z dziećmi, a potem tylko krzyczy jak Celina z 3b miała szminkę na buzi.
    Czyli nie polecam. Wolę wakacje i rodzice jak wysyłacie dzieci do szkoły to lepiej wysyłajcie na wakacje.
  • Gość: Iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 15:55
    Dziękuję Majka. Może jeszcze jakiś Rodzic się wypowie?
  • Gość: LOL IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 18:20
    obie żałosne
  • Gość: Iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 18:32
    Żałosna, to jest odpowiedź...
  • Gość: Mama IP: 81.15.170.* 17.02.11, 15:47
    Ja szczerze nie polecam szkoeły 141. Odradzam. Dyrekcja szkoły zainteresowana jest promowaniem szkoły i nauczycieli. Dzieci nie są tam najwaźnijesze. Powszechna dyskryminacja. Wyróźnianie jedynie najlepszych, upokarzanie tych którym nie wiedzie się najlepiej. Moje dziecko po 1,5 roku nauki w tej szkole nabawiło się stresu i zmuszona byłam je zabrać. Dyrekcja nie zainteresowana problemami w szkole i pomocą dla dziecka i rodziców.
    TO dobra szkoła dla dzieci bez żądnych problemów. Jeśli masz żywe i ciekawe świata dziecko to w tej szkole zostanie stłamszone, nikt nie będzie zainteresowane żeby je rozwijać. TO moja szczera opinia, pewnie nieco subiektywna, ale wynikająca ze świrzych doświadczeń.
  • Gość: agata :) IP: *.unknown.vectranet.pl 04.03.11, 22:43
    Chcę powiedzieć, że stanowczo się nie zgadzam z negatywnymi opiniami. Chodzę do tej szkoły od sześciu lat i uważam, że jest ona bardzo dobra. Wysoki poziom nauczania, a przede wszystkim bardzo miła atmosfera, w ogóle nie ma tu chuliganów i innych takich. W każdej szkole może trafić się gorszy nauczyciel, ale to jeszcze nie znaczy, że wszyscy tacy są. Nauczyciele są bardzo sympatyczni, muszę przyznać, że jedna z polonistek wyjątkowo przykłada się do wykonywanego zawodu. Gorąco polecam!
  • Gość: Ester IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.11, 00:44
    Już widzę, jak na forum Wawra wchodzą dzieci, chodzące do podstawówek i kadzą, jaka to szkoła piękna i wspaniała. Czy wy myślicie, że tu nie wchodzą inteligentni ludzie? Przestańcie mnie rozśmieszać.
  • Gość: info IP: *.Red-83-52-40.dynamicIP.rima-tde.net 03.10.11, 15:27
    Ale to nie ejst forum żadnego "Wawra" tylko PRAGI POŁUDNIE. Fora miejscowości podwarszawskich są gdzie indziej, jesteś w dziale WARSZAWA, więc wątek jest o szkołąch warszawskich, konkretnie - grochowskich.
  • Gość: Esteta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.11, 22:20
    Czytać się naucz, trolu jeden.
  • Gość: Ester IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.11, 00:45
    Nieładnie podszywać się pod dzieci, nieładnie...
  • Gość: Aga IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.14, 09:03
    zgadzam sie
  • Gość: Nielubieszkoly IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.17, 10:29
    Potwierdzam i zgadzam się w 100% z przedmowcą
  • Gość: Ola ;D IP: *.aster.pl 04.03.11, 22:40
    Ja uczęszczam do tej szkoły ostatni rok i najchętniej jeszcze bym tam została. Może dlatego, że w klasie 1-3 trafiłam na dobrą nauczycielkę ( choć większość jest dobrych), a w klasach 4-6 nie ma na co narzekać! Nauczyciele wyrozumiali i nie nudzimy się na lekcjach!
  • Gość: maria IP: *.play-internet.pl 29.09.11, 23:17
    Szkoła 141 nie dba o dzieci, liczą się tylko pieniądze. Brak wyrozumiałości, toleracji, otwartości na potrzeby dzieci. Rządzi klika, nauczyciele, którzy się nie podporządkowali odeszli. Nauczyciele aroganccy, brzydko odnoszą się do dzieci, jak i rodziców. Atmosfera obrzydliwa i wredna. Całkowicie odradzam. Nękane czy prześladowane dzieci przenoszą się nawet w klasie VI. Wysoki poziom? Przecietny.
  • Gość: Ester IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.11, 00:43
    Już widzę, jak na forum Wawra wchodzą dzieci, chodzące do podstawówek i kadzą, jaka to szkoła piękna i wspaniała. Czy wy myślicie, że tu nie wchodzą inteligentni ludzie? Przestańcie mnie rozśmieszać...
  • net-kikos 11.10.11, 19:21
    Mój syn rozpoczął naukę w tej szkole. Jak na razie wszystko ok. Tak jak ktoś już wspominał, dużo zajęć dodatkowych. Nauczyciele prawie bez zastrzeżeń. Piszę prawie ponieważ trochę zniesmaczyła mnie swoją postawą katechetka. Generalnie polecam.
  • Gość: blanka IP: *.play-internet.pl 22.10.11, 15:53
    jezeli chodzi o katechetke z 255 to psychopatka na lekcjach opowiada o swoim zyciu prywatnym a 5 min przed dzwonkiem kaze przepisywac lekcje z tablicy.Niech wstawi zeby bo dzieci straszy i nie wiem kto ja dopuscil do pracy z dziecmi napewno madra pani dyrektor .Moja kolezanka przyszla do mnie po rozmowie z dyrektorka obecna i zaplakana powiedziala mi ze strasznie sie czula jak w\w pani dyrektor powiedziala ze jej corka to galerianka czyli robi loda za dzinsy dobre podejscie do 12 latki pani dyrektor co.!Tym bardziej ze jej corka jest zalamana po tym jak musieli uspic psa z ktory wychowywala sie od malego mial 10 lat jej babcia umiera na raka mozgu a rodzice sie rozeszli po 17 latach.Jej corka woli wyladowac w zakladzie niz otrzymywac codziennie przy kolezankach takiego typu podteksty.Szkoda mi i matki i corki .Sama nie wiem czy nie zmienie tej szkoly mojemu synowi bo jeszcze alfonsa z niego zrobia.
  • Gość: Tragedyja IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.02.14, 00:08
    Szkoła beznadziejna, bo beznadziejna dyrekcja. A jaka góra, taki dół. Robią co chcą, bez porozumienia z rodzicami. Złe zachowania uczniów względem innych są tuszowane. Dużo nadętego gadania i zero faktycznego działania. Nauczyciele bardzo tam lubią lizusostwa zarówno ze strony rodziców jak i uczniów. I taki lizus jest zawsze ukochanym pupilkiem. Brak konsekwencji w postępowaniu nauczycieli. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich, ale cóż, niestety najbardziej widoczne i zauważalne są te nieciekawe zachowania. Reszta raczej uszy po sobie kładzie i milczy. Tolerancja złych zachowań to norma. W szkole także są niebezpieczne miejsca zagrażające bezpieczeństwu dzieci, czyli czasami jest bardzo śliska podłoga, na przykład w okolicach świetlicy lub na sali gimnastycznej, prawdopodobnie w wyniku użycia nieodpowiednich płynów czyszczących (to tłumaczenie szkoły). Wiem to, bo będąc kiedyś tam w tenisówkach, na gumowej podeszwie oczywiście, poruszałem się po tej podłodze jakbym jeździł na łyżwach, żeby nie upaść i nie "wyrżnąć" o ziemię. Oczywiście jest tam takich "kwiatków" więcej. Jeśli chodzi o szkołę 255, to niestety to żaden wybór. Tak samo tragiczna dyrekcja. I nie jest to moje odosobnione zdanie. Na własnej skórze, a raczej na skórze mojego dziecka tego doświadczyłem. A tak jak napisałem wcześniej, jaka dyrekcja, taka reszta i tak też jest w przypadku obu tych szkół. Lepiej szukać innej, jeśli jest taka możliwość.
    A tak w temacie komentarzy, co za żenada, że szkoła musi się uciekać do trolli udających dzieci, by dorzucić jakąś dobrą opinię o sobie. Taki właśnie poziom reprezentuje ta szkoła. Szkoda gadać.
    Smutne podsumowanie tylko do tego: Nie walcz z idiotami: mają przewagę liczebną :(
  • zauroczona_m 01.03.14, 21:00
    Skończyłam szkołę 255 kilka lat temu, więc mogę dużo o niej powiedzieć. Szkoła ma bardzo miłą i przyjazną atmosferę. Nauczyciele w klasach 4-6 mówili nam o wielu konkursach więc można było się wykazać i pokazać naszę talenty. Pani dyrektor bardzo się angażuję w życie szkoły. Szkoła nie jest duża lecz jak ja pamiętam bezpieczna. Polecam festyny szkolne które odbywają się pod koniec maja. Pokazują one zaangażowanie nauczycieli i personelu. W szkole można się również uczyć języka rosyjskiego(klasa4-6)choć nie jest to obowiązkowe to, jak pamiętam cnauka tego języka cieszyła się dużą frekfencją. Niestety jest też wiele minusów. Jednym z nich jest słaby poziom nauki co pokazał sprawdzian szóstoklasisty. Drugim minusem jest słaby poziom zajęć wychowania fizycznego.
  • Gość: Gzik IP: 212.180.175.* 10.03.15, 19:36
    Tu jest trochę informacji o SP255: klasa.warszawa.pl/
  • Gość: Nielubieszkoly IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.17, 10:25
    Moje dziecko spotkało się można rzec z mobbingiem stosowanym przez wychowawcę klas 1_3 w sp 141. Dziecko otrzymywało tylko zle oceny i uwagi i mało ponad jego możliwości zadawane prace domowe. Skutek jest taki, że na sam widok książki ze szkoły dostaje spazmów. Ponadto stosowanie kar zbiorowych. Dziecko i rodzic nie ma nic do powiedzenia a wszelką próba walki z tym systemem to walka z wiatrakami. Szkoła dla grzecznych i przeciętnych uczniów. Wszelkie indywidualności są nie mile widziane bo to rodzi problem i dodatkową ciężka pracę. Sp 255 z kolei to jeden wielki bałagan a prowokacje uczniów do agresji między sobą jest na porządku dziennym. Radzę poszukać innych szkół.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.