Podatek od nieruchomości Dodaj do ulubionych

Własnie dziś listonosz przyniósł decyzję ws. podatku od nieruchomości. Po raz pierwszy w historii łączna kwota za niewielkiej wielkości dom, stary garaż, pochyłą komórkę i działkę (małą jak na wawerskie warunki) przekroczyła 1000 zł. Okazało się, że nasze miasto uchwaliło podatki po stawkach maksymalnych jakie są dopuszczalne przez prawo. Cały podatek to dla mnie duża suma pieniędzy. Po chwili refleksji nasuneły mi się takie oto skojarzenia: płacę tyle, bo jeżdzę czesto ulicą Trakt Lubelski, który ma idealnie równą nawierzchnię, doskonłej jakości chodniki i naprawdę idealne ścieżki rowerowe, płacę tyle, bo korzystam z czyściutkich autobusów, w których zimą musiałem zdejmować kufajkę bo tak fantastycznie grzali, płacę tyle, bo władze doskonale zorganizowały selekcję odpadów i na każdym osiedlu jest zestaw pojemników, płacę tyle, bo ostatnio czekając na warunki zabudowy otrzymałem decyzję administracyjną na tydzień przed upływem ustawowego terminu...Ale nagle się obudziłęm i taka mnie złość wzięła.....
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.