Dodaj do ulubionych

Gdzie na codzienne zakupy - Poligonowa, Kompasowa,

17.08.15, 10:08
Witam,

Czy ktoś mógłby polecić ciekawy sklep w rejonie ulic Poligonowej, Kompasowej, Międzyborskiej, w którym można zrobić codzienne zakupy spożywcze (dobrej jakości pieczywo, wędliny, etc.).
Dzięki.
AD
Edytor zaawansowany
  • miky 17.08.15, 12:12
  • adjd 17.08.15, 14:02
    Dzięki za odp.
    Ale w Lidlu chyba trudno o dobre pieczywo i dobrej jakości wędliny? (Nie wiem, bo nie bywam. Opieram się na opinii znajomych). A jakaś piekarnia w stylu "Grzybki" lub "Oskroba" itp? Zna ktoś w okolicy?
  • bebiak 04.09.15, 21:47
    Na ul. Męcińskiej, z tyłu Uniwersamu, są dwie piekarnie, które jak widzę cieszą się sporym powodzeniem. Nie wiem jednak czy z Kompasowej to nie za daleko, ale może można to sobie jakoś ułożyć. A na bazarek przy Uniwersamie koniecznie (w tygodniu tylko do 17-18, ale w soboty czynny), a nie do Lidla :) Zdecydowanie wolę ten bazarek (przy Uniwersamie) od tego przy Pl. Szembeka, ale może kwestia przyzwyczajenia :)
    --
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • e-mka 06.09.15, 09:53
    W delikatesach API przy Poligonowej 1 kupisz lepsze pieczywo (np. z Grzybków) i wędliny/ mięso/ sery na wagę - ja robię tam codzienne, "małe zakupy". Jak mam więcej czasu, to rowerem podjeżdżam w dół do sklepików i mini-ryneczku koło Biedronki przy Balatonie - jest tam m.in. piekarnia szwajcarska, sklepik z wędlinami na wagę (ale nie wypowiem się co do jakości, bo jestem wegetarianką), niezła cukiernia no i stragany warzywno-owocowe. Do tego różne babcie sprzedają kwiaty, przetwory i warzywa z działek, można dostać wiejskie jaja, itp. Na "duże" zakupy jest pobliskie Tesco 24H, a na bardzo delikatesowe Alma w Promenadzie. W Lidlu kupuję wybrane produkty, które nie są zbyt przemysłowo przetworzone. A jeśli masz auto/ rower, to rzeczywiście bazar przy Universamie z przyległościami jest rajem zakupowym, gdzie kupisz prawie wszystko :)
  • adjd 07.09.15, 11:15
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Bazarki przy Uniwersamie i pl. Szembeka znam od lat. Odkryłam niedawno API przy Poligonowej, ale przyznam, że nie znałam bazarku przy Biedronce. Na pewno przetestuję. Pozdrawiam.
  • Gość: alla IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.10.15, 17:22
    Api, kiedyś jeszcze Marcpol w osiedlu, ale mocno podupadł, kiedy powstał Lidl, w którym a ni dobrych wędlin nie ma ani tym bardziej pieczywa, które odgrzewają w piecu z półfabrykatów. Ble... Api ma bardzo przyzwoity wybór nabiału, pieczywa (kilka piekarni plus Grzybki) i wędlin, gorzej z mięsem, poza tym sporą ofertę innych artykułów - sypkie i konserwy. Firmowy pawilonik Grzybków jest na ul. Umińskiego, a troszkę dalej na Rechniewskiego jest pierogarnia - smaczne pierogi, uszka, kluchy. Dobrze zaopatrzony w pieczywo jest kiosk SPC na przeciwko Biedronki przy Abrahama i przy stacji benzynowej na Ostrobramskiej. Zieleninę najlepiej kupować na straganach przy Biedronce lub na bazarku przy Umińskiego róg Bora-Komorowskiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.