Dodaj do ulubionych

Vlora Aliko widoki cudowne

06.11.12, 09:43
Witam
Byłem w tamtym roku w miejscowości Vlora
w hotelu Aliko
Widoki przecudne , jedzenie przepyszne
restauracja górna widok na całą okolicę
jak ma ktoś pytania proszę pisać mini_mini@onet.pl
Podaje link do oferty którą miałem w tamtym roku
www.nawyjazdy.pl/item/818/riwiera-albanska-aliko-vlora-hb-niesamowite-widoki.htm
Edytor zaawansowany
  • wena22 15.01.13, 10:51
    Witam!
    Zdecydowałam się w tym roku na urlop w Albanii. Myślałam o Sarandzie, ale niestety nie ma zbyt wiele ofert w internecie - chcę jechać z jakimś biurem podróży. Znacie może jakieś ciekawe oferty? Ja zastanawiam się nad wyjazdem z OIS...no i kolejny dylemat, który hotel Aliko czy Denta . Akurat z tym biurem byłam w Bułgarii i na Krymie. Biuro dla mocno niewymagających, ale dowieźli, było gdzie spać, dla mnie ok, wiem czego mogę się mniej więcej spodziewać. Ktoś był z biurem Oskar, bo też widzę podobne oferty. A może jeszcze jakieś? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam Serdecznie smile
  • ma.ci.ej 15.01.13, 10:56
    Czemu wszyscy chcą jechać w najbrzydsze miejsca w tym kraju ?
    Vlore i Saranda to jedyne 2 miejsca, z tych w których byłem, które radziłbym omijać szerokim łukiem.
  • wena22 15.01.13, 11:02
    Jak już wcześniej wspomniałam jest mało ofert z biur podróży akurat do Albanii i najwięcej jest do Vlory, choćby z braku większego wyboru interesuje mnie akurat ta miejscowość wink
  • miras59 20.01.13, 19:33
    Witam!
    My jedziemy w lipcu z biura Viktoria Travel -Żory,jedziemy do Vlory hotel Aliko z tym że jedziemy własnym samochodem. 9 dni z wyżywieniem dojazd własny 1100zł.Vlore traktujemy jako bazę wypadową potem przenosimy sie w góry Theth.
  • foto-pstryk 20.01.13, 23:12
    Wybieram sie do Albanii z biurem Oskar, autokar, noclegi w hotelu*** we Vlorze. Nie znam hotelu, ale mnie akurat wszytsko jedno, bo zamierzam duzo zwiedzac, wiec wystarczy mi jakiekolwiek lozkosmile
    oskar.com.pl/nowa/wakacje-oferta?oferta=3635&hotel=353&termin=16654&nazwa=Albania%2014%20dni%20-%20Albania,%20Riwiera%20Alba%C5%84ska,Vlora,%20Hotel%20***%20(od%202013-04-28)
  • ma.ci.ej 23.01.13, 08:52
    Wyjaśnij mi proszę jak zamierzasz dużo zwiedzać mieszkając we Vlore. To nie Włochy, gdzie pokonujesz autostradą 120 km w ciągu godziny, Od Vlore w zasięgu jednodniowych wycieczek masz Berat, Apolonię, Orikum i przełęcz Llogara. To w zasadzie wszystko. Już Butrint z Gijokastrą jest chyba za daleko, nie mówiąc o np. Tiranie, Kruji i Durres.
  • ella_elle_la 21.01.13, 10:05
    Ja byłam w Dencie i podobnie jak reszta wczasowiczów - nie zamieniłabym na żaden inny hotel! Denta leży na ,,zadupiu", ale pod reką masz sklepik i liczne tawerny. Denta ma bardzo rodzinną atmosferę. Do plaży prowadzi ścieżka - 100m. Sama plaża - dla mnie extra, właściciele hotelu i restauracji - SUUUUPER. W Aliko (fakt - piekne widoki, pod nosem liczne sklepiki) zauważyłam jak dla mnie pewne minusy (choć przyznaję że hotel też fajny). Jakie? 1. Hotel, mimo, że to już Vlore leży na krańcach miasta, więc choć to niby nie takie zadupie jak Denta, to jednak poza paroma sklepikami więcej, wkoło poza zabudową hotelowo-mieszkalną nic. Do centrum z atrakcjami i tak kaaaawał drogi. Skoro tak jest, to nie wiem jak Ty, ale ja wolę urocze Radhime i Dente. 2. Plaża - też bardzo ładna i blisko, ale ja osobiscie poza widokiem z klifu (Aliko) cenię sobie wygodę - na plażę zabieram dmuchane materace i różne ,,bambetle", więc zasuwanie po stromych schodach do plaży i z powrotem - nie dla mnie! 3. W Dencie jest dużo luźniejsza atmosfera. Czujesz wakacje. Z okien widzisz i tak zarówno morze jak i góry. Widok uważam równie ciekawy. Wokół hotelu rosną figowce, z balkonu, nieco dalej możesz obserwować pasące się kozy. Tu zobaczysz osiołka, tu nie ma komercji. Nikt się nie pacykuje idąc na plażę, bo to wieś! Masz ochotę to leziesz w bikini prosto z hotelu, bo droga do plaży prowadzi przez łąkę. Plażą dojdziesz do Orikum, większej ,,cywilizacji". Za 3eurasy taksówa zawiezie Cię zresztą bez problemu..Jedzenie tanie i pyszne - ja bym brała bez wyżywienia będąc w Dencie, bo wybór jest przeogromny. Od plaży Denty (prywatnej) masz tylko parę kroków do sąsiedniego baru na plaży (Zodiak), gdzie olbrzymie piwo w mrożonym kuflu jeszcze rok temu kosztowało 3zł!!. Mogłabym pisać i pisać... Polecam owoce morza i małże, mam mnóstwo fot - to były wspaniałe wakacje - ja polecam Ci Dentę. Na plus Aliko dodam, ze ma siłownię, czego w Dencie nie uświadczysz. To moje zdanie, ale wybór Twój. Pozdrawiam.
  • wena22 22.01.13, 10:42
    Wow, wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Pytań ciąg dalszy big_grin Do foto-pstryka jak zamierzasz zwiedzać ? fakultety czy masz jakiś inny plan? Jak tak to w jaki inny sposób? Jak jeżdżę też lubię coś zobaczyć, zwiedzić smile i Teraz pytania do ella_elle_la , czy w okolicach Denty istnieje życie nocne, jest gdzie się wieczorem udać? Czy zwiedzałaś coś czy raczej nastawiona byłaś na plażowanie? Pozdrawiam serdecznie smile
  • ella_elle_la 22.01.13, 12:02
    Jechałam z Oskarem na 17 dni. Wykupiłam bez jedzenia, za to wzięliśmy wszystkie wycieczki - warto. Iza - rezydentka jest super. Życie nocne w Dencie? Jak pisałam to zadoopie, ale 1.wszyscy integrują się nawzajem na tarasach przy miejscowej rakiji ( w Orikum kupicie w 1,5l ,,plastikach" superaśną za GROSZE! - jest super.) 2. Masz w pobliżu tawerny na plaży czynne baaaardzo długo 3. Kilka kroków dalej plażą (ok km) słynna ,,dyskoteka" Mojito, gdzie zabawa trwa do rana z miejscowymi i wczasowiczami - super, choć to taki beach bar. Mam niestety tylko link do tego baru z filmikiem nakręconym w ciągu dnia. Wieczorem jest ciekawiej i sugeruję oczywiście zmianę stroju ;P
    www.youtube.com/watch?v=WbGwcWgoXfI
    Jeśli jesteś osobą bardzo młodą, to może rzeczywiście wybierz Aliko, bo to w końcu miasto, zauważyłam że w Dencie to raczej ludzie od 30+. Ja, tak jak pisałam bez wahania znów wybrałabym Dentę. Myślę, że wycieczki wykupione z Oskara dały mi ogólny obraz Albanii, zwiedziłam sporo. 17 dni jest w sam raz, ci co byli na 14 dni żałowali, że za krótko. Mogę przesłać foty jeśli chcesz.

Podaje również kilka przykładowych cen z Albanii( to ceny w jednej z droższych knajpek) :
    Kawa 70-100 leków = 2-3 zł
    piwo 150-250 leków = 4-6 zł
    wino litr 600 leków = 17-20 zł
    sałatka 300leków = 8 zł (wieeeeeelkie porcje)
    frytki 300 leków = 8 zł
    ser pieczony 250 leków = 7 zł
    zupa 300 leków = 8 zł
    spagetti z sosem pomidorowym 250 leków= 7 zł
    spagetti z owocami morza 450 leków = 12 zł
    mięso - zwykle z grilla, najczęściej jagnięcina, cielęcina, baranina do 1000 leków 0,5 kg = ok 30 zł
    ryba (Koca, Lavrak i inne morskie) 0,5 kg ok 1200 leków = 35 zł
    owoce morza do 1000 leków = ok 30 zł
    małże (najpopularniejsze w Albanii) do 500 leków = 15-20 zł wielka micha smile
    duża pizza (robią pyszne) ok 18zł
    Polecam tez albańskie fast foody - tanie - a zdrowe i przepyszne, najpopularniejsze to ,,byrek" i ,,suflak".
    Papierosy 220 leków Malboro lub lub Winstony (produkowane w Polsce żeby było śmieszniej) = 6-7 zł w restauracjach kupisz fajki, ale kosztują już 300 leków czyli ok 9 zł.
    Vlore to duże miasto, ale w przeciwieństwie do Durres uważam, że jednak ładne.
    Co nie wybierzesz - wyjazdu do Albanii nie pożałujesz ;P
  • vlora 25.01.13, 16:52
    Mam pytanko do ella_elle_la masz może zdjęcia z plaży w tej miejscowiści gdzie bylaś?
    Dla mnie jest bardzo ważna plaża jak już jadę na wakacje.Pozdrawiam Monika
  • ella_elle_la 25.01.13, 19:30
    Jasne, że mam. Przy Dencie plaża jest z drobnych kamyczków i żwirku, dno jednak piaszczyste ;P. Nie pamiętam, czy pisałam, ale leżaki są tu za grosze, a ponieważ to plaża prywatna, jest zadbana i czysta. Zresztą w okolicy masz mnóstwo innych plażyczek ogólnodostępnych, również piaszczystych i o dziwo czystych. Niech nie martwi Cię, że na zdjęciach plaża wygląda na niewielką. Nikt tu nikomu na głowie nie siedzi, byłam w sezonie (sierpień) to widziałam. Podaj namiary, to wyślę tyle zdjęć, ile tylko chcesz.

• vlora 26.01.13, 16:19
    Poproszę o zdjecia plaży i może również okolicy shiptara22@poczta.fm
    Z góry dziękuję.
  • seibu1 29.01.13, 08:29
    Wybieram się do Denty w lipcu jeżeli ktoś mógł by podesłac jakieś zdjęcia to bym był wdzięczny. Z góry dziękuje.
  • ma.ci.ej 29.01.13, 09:31
    Zwolennikom pięknych plaż polecam Dhermi, około 50 km na południe od Vlory i Orikum (za przełęczą Llogara). Plaża przepiękna, w dodatku jest to już Morze Jońskie a nie Adriatyk (zdecydowanie cieplejsza, bardzie przejrzysta woda).

Pod spodek linki do kilku zdjęć znalezionych naprędce w sieci (ale tam naprawdę jest tak pięknie, jak na tych zdjęciach)

kolumber.pl/photos/show/255778
    kolumber.pl/photos/show/255781
    www.traveljournals.net/pictures/250212.html
  • miras59 29.07.13, 21:38
    Witam!
    Jeżeli chodzi o hotel Aliko nie wszystko jest tak aż piękne.Hotel stoi na wzgórzu bardzo ładny,winda zewnętrzna ładne pokoje z klimatyzacją tv,lodówką z wentylatorkiem smile tak że nie zamrozicie kostek lodu.Pokoje sprzątane codziennie ale niezbyt dokładnie(kosz opróżnią albo nie,kabin wcale nie myją)pomyziają mopem papier i ręczniki codziennie wymieniają pościel raz w połowie turnusu.Właściciel bardzo pomocny, widok z restauracji hmmm ok zależy w którą stronę popatrzysz smile w stronę vlory ok w stronę morza plac budowy dużego hotelu.Teren Hotelu-czysto ładnie kwiaty przed wejściem i w środku poza hotelem pełno śmieci.Teraz jedzenie-sniadania 3 dania do wyboru jajka sadzone lub na twardo serek dwie kiełbaski,pomidor chleb woda-obiad 9 dań do wyboru np.pizza pyszna,karbonara,boloneze,pierś z kurczaka,pulpety,kotlet coś jak schabowy,spagetti z czosnkiem itp.Minusem jest to że nie wymieniają sztuców i to że podczas śniadania sprzątkaczki snują się z mopem miedzy stolikami.Plaże są trzy małe po 500 leków parasol i dwa leżaki,my jeździliśmy swoim autem w okolicach hotelu denta większa plaża 300 leków czyli 9 zł.
  • fajnylajkonik 04.08.13, 14:11
    Ktoś kto poleca to miejsce jako wypoczynek w Albanii i robi to w listopadzie to musi być ewidentnie pracownikiem biura podrózy.
    Wlasnie tyle co wrocilem z Albanii ale podrozujac po niej wlasnym samochodem. Przejechałem całe wybrzeze albanskie od Duresz po Sarande - Butrinti i z cała odpowiedzialnoscia stwierdzam ze najbrzydsze plaże sa wlasnie w okolicy Vlore i Duresz. Chyba ze ktos lubi tlok na plazach, lezec obok drugiej osoby na wyciagniecie reki, zasyfione plaze a wieczorem wylegajace tlumy na ulicy. No to faktycznie oferta dla niego. Ja tam jednak wole spokojniejsze miejsca z duzo ladneijszymi plazami i czysta wodą a te mozna znalezc na odcinku Dhermi - Lukove.
  • baksik11 04.08.13, 16:09
    Witam
    Czy może ćoś Kolega powiedzieć na temat stanu drogi wzdłuż wybrzeża od Vlore do Sarande?
    Asfalt czy tylko utwardzona jade osobówką i nie wiem którą jechać

pozdrawiam
  • fajnylajkonik 04.08.13, 18:26
    Spokojnie osobowka mozesz jechać, ja przejechalem Zafira i dala rade. Droga jest waska i kreta, o ile pamietam to byly tylko dwa miejsca na tej trasie gdzie na odcinku moze kilkuset metrow byl zerwany asfalt ale dalo sie przejechać.
    Tragedia byla natomiast na odcinku E853 z Tepelene do Memaliaj tam asfaltu wogole nie ma bo robia calkiem nowa droge zatem ktos kto pojedzie tam w przyszlym roku to powinien miec juz trase lux.
    Drugim tragicznym odcinkiem ktorego absolutnie nie polecam to droga SH73 z Fier do Berat i nie wygladalo zeby ja w najblizszym czasie mieli remontowac zatem najlepiej nadlozyc troche kilometrow i do Berat jechac od Lushnje.
  • baksik11 04.08.13, 18:46
    Dzięki z mapy 2012 wynika zupełnie co innego i dlatego się wahałem którą drogą jechać teraz wiem,że nad wybrzeżem. Czy może Kolega coś napisac na temat cen kwater lub hoteli docelowo chyba pojedziemy do himare lub dhermi na 144 dni 8 osób.
  • baksik11 04.08.13, 18:48
    oczywiście chodzi o 14 dni
  • fajnylajkonik 04.08.13, 19:16
    Trudno mi sie wypowiadac na temat cen w rejonach o ktorych piszesz bo tam nie nocowalismy. Wybralismy hotel w Lukove, ktory niestety byl dosyć drogi jak na tamtejsze warunki ale mial basen i piekny widok na okolice, minusem byla odleglosc od plazy.
    Z tego co sie orientowalem to ceny apartamentow na miejscu kształtowaly sie w granicach 35-40 EUR za 4 osobowy apartament. Spotkalisómy Polaków, ktorzy wynajmowali w Sarande apartamenty za 10 EUR/os zatem rzad ceny podobny.
    Jezeli chcecie spedzic az 14 dni w jednym miejscu na wybrzezu to ja bym sie mocno zastanowil na Waszym miejscu. My po 6 dniach czulismy sie juz znudzeni (rodzina 2+2)
  • baksik11 04.08.13, 20:00
    Fajnie poziom cenowy w zupełności mnie satysfakcjonuje ale sugestia zmiany miejsca jest sensowna mozna coś więcej zobaczyć i zwiedzić a jak z zakupami podstawowych artkułów na sniadanie lub kolacje bo obiady planujemy w knajpkach czy macie jakieś doświadczenia poziom cenowy w knajpkach ryby owoce morza.
  • fajnylajkonik 04.08.13, 20:45
    O owocach morza pisalem juz w innym watku - raczej sie nanie nie nastawiajcie. Mi sie udało zjesc co najwyzej kalmary w cenie ok 700 Lek z innych owocow widzialem jeszcze szpagietti z malzami no i ryby ale wybor tez byl raczej ograniczony do 2-3 gatunkow ceny 1500-2500 LEK za kg
    Zakupy bez problemu zrobicie w miejscowych sklepikach lub mini marketach. Nigdzie nie zauwazylem zadnych supermarketow w takim znaczeniu jakim my znamy. Byl wprawdzie jeden we Vlorze ale jego zaopatrzenie bylo dosyc ubogie.
    Owoce i warzywa najlepiej kupować w miejscowości w której będziecie.
    Ceny w przyplazowych restauracjach to salatka grecka 200-300 Lek ale tutaj jej nazwa nie sugeruje ze zawsze dostaniemy to samo smile czasem jest to tylko pomidor i ogorek z serem a czasem pelny wypas tzn z oliwkami cebula i papryka dodatkowo jeszcze smile
    Generalnie w tych plazowych restauracyjkach byli nastawieni na szybkie dania wloskie czyli risotto spagetti (po 400 LEK za kazde) Cena piwa jest bardzo zroznicowana od 80 LEK za 0,33 do 400 LEK za 0,5l w zaleznosci od miejsca i gatunku
    Niestety rynek piwoszy opanowaly zachodnie koncerny i dlatego najczesciej sprzedawanym piwem jest Heineken i Amstel ale mozna tez znalezć Tirane, Pejo. Mowilem o piwie lanym bo butelkowane to jest wszedzie i rozne gatunki.
    W sklepie piwo kosztuje 80-150 lek

• miras59 04.08.13, 21:26
    Droga z Tepelene do Sarandy przez Gjirokoaster i niebieskie oko jest prawie ukończona brakuje jednego czy dwóch odcinków które są utwardzone i nie ma problemu z przejazdem,nie długo dodam tą drogę na youtubie jak kogoś interesuje.
  • fajnylajkonik 04.08.13, 21:40
    Ten odcinek jest ukonczony ale odcinek pomiedzy Tepelene a Memaliaj jest wtrakcie budowy i tutaj jest juz "maly" dramacik kiedy w pyle trzeba jechac 10-20 km/h slalomem pomiedzy dziurami smile
  • miras59 04.08.13, 22:12
    Jechałem od drogi SH100 z Vlory którą nikomu nie polecamsmile Za chwilę będzie film na YouTubie pod max75176 jak kogoś interesuje można zobaczyć.
  • paula8567 25.10.13, 12:10
    w przyszłym roku będę jechała do Albani do Vlore. Bardzo bym chciała zobaczyć plaze w Ksamil.
    I mam do was pytanie czy są połączenia autobusowe Vlore-Ksamil. Jeśli tak to ile bym jechała, jaka byłaby cena biletu. Ewentualnie myślę o wynajęciu samochodu. Co sądzicie.
    I drugie pytanie co według Was jest godne do zwiedzenia.
    I trzecie pytanie smile co warto kupić na pamiątkę.
  • ma.ci.ej 25.10.13, 12:35
    Myślę, że może być problem z bezpośrednim połączeniem (choć nie twierdzę, że nie ma). Natomiast busy do Sarandy jeżdżą niemal co chwilę, więc z przesiadką w Sarandzie dojedziesz bez problemu.
    Z Vlore do Sarandy jest ok. 130 km - autem to jest około 3 godz, busem pewnie 4 albo więcej. Z Sarandy do Ksamil jest ok. 20-30 min. Busy w Albanii są bardzo tanie, nie martw się ceną.
    Ksamil sam w sobie jest zdecydowanie przereklamowany, ale pobliski Butrint koniecznie trzeba zobaczyć. Jakbyś pożyczała auto, warto zajechać do niebieskiego oka (miejscowość Bystrice, około 20 km od Sarandy)
    Z Vlore w miarę niedaleko jest do Gijokastry i Beratu - te 2 miasta są zdecydowanie warte zobaczenia (mnie Berat podobał się zdecydowanie bardziej)
    Jeśli chodzi o plaże, to zdecydowanie bardziej od Ksamil polecam riwierę albańską (m.in. przepiękne Dhermii - pierwsza miejscowość za przełęczą Llogara, a także następne miejscowości).
  • paula8567 25.10.13, 12:39
    dziękuję Ci za odpowpiedź, wezmę to pod uwagę. I chyba zdecyduję się na wynajęcie samochodu, w celu zwiedzenia dalszej części. A pobliskie miasta odwiedzę autobuem (trochę będzie przygody).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.