Dodaj do ulubionych

Trasa do Albanii.

24.11.13, 20:54
Ale naczytałem się TU o Albanii....Nabrałem wielkiej ochoty aby latem 2014 tam pojechać....oczywiście autem....z biur podróży nie korzystamy.
Noclegi już wiem że bez problemu znajdziemy.....
Do Czarnogóry jechałem przez Słowację, Węgry, Bośnię i Hercegowinę....
Mam pytanie. Jakimi trasami jechaliście....gdzie nocowaliście na trasie..??
Z góry dziękuje ..pozdrawiam.....i może do zobaczenia....
Edytor zaawansowany
  • ma.ci.ej 25.11.13, 09:19
    Kraków - Budapeszt - Belgrad - Skopje - Ohrid - Albania. Nocleg "tam" w Skopje, nocleg z powrotem w Serbii (między Nisem a granicą z Macedonią). Trasa dobra, od Budopesztu do Skopje prawie cały czas autostrada (problem tylko na granicy HU-SRB, bo ze względu na korki na przejściu autostradowym czasem warto przejechać trochę km zwykłymi drogami)
    Ale Kraków-Skopje na jeden dzień to długa trasa (raz jechałem 15 godzin, raz ponad 17, ze względu na korki w okolicy Belgradu i na granicy macedońskiej)
  • zenek.r 25.11.13, 16:51
    Maciej....dzięki za informację.....
    Ja ruszam z kujawsko-pomorskiego z Grudziądza. Do granicy południowej to już 500km...Zatem do Skopie na raz.......to troszkę dużo....
  • miras59 26.11.13, 23:47
    Rzeszów-Koszyce-Budapeszt-przejście w Tompa-Belgrad-Skopje-Ohryd-na raz potem do Vlore.
  • kapus0001 26.12.13, 13:55
    Byłem w tyn roku w lipcu/ Moja trasa to Chyżne, Budapest, Belgrad, Nisz, Prisztina, Tirana. większosc to atostrady długośc 1750 km w jedna strone w wiekszości bez problemów . Nispodzianka na granicy Serbia-Kosovo. Nie chonorują naszych zielonych kart, trzeba wykupić u nich. Może byc także problem z powrotem tą tasą - Serbia nie uznaje Kosova ani jego urzedów. Może być problem z przekroczeniem powrotnej granicy ale jest sposób, trzeba przejechać na dowód osobisty.Znajomy wracał do Polski przez Macedonię ale trasa przez góry w Albani fatalna i długotrwała
  • miras59 26.12.13, 22:05
    Tzn którędy wracał że było tak fatalnie?na leskovik-korcza?
  • katja_24 16.01.14, 10:49
    A konkretnie z okolic Koszalina?
    Viamichelin pokazuje mi trase optymalna przez Polske 2200km do Sarandy i 30h, a przez Niemcy chyba 200km więcej ale godzine krócej. Obie schodzą sie w Brnie i dalej Budapeszt, Belgrad, Podgorica, Szkoder,Tirana.
    Czy ktos moze cos doradzic? Omijajac Kosowo, nie mamy paszportów i nie planujemy wyrabiac.
    Jechaliśmy dwa razy mniej więcej w tamtym kierunku, do Zabljaka w MNE i stamtąd do Kotoru, ale przez BiH a nie Serbię.

--
    http://www.beruska8.cz/smajlici/3D2/22.gif
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia" J. Carroll
  • ma.ci.ej 16.01.14, 13:38
    Od Belgradu zdecydowanie radzę jechać przez Skopje zamiast Podgoricy (tak zresztą pokazuje Google maps). Autostrada za Skopje, do granicy MK-Al w miarę szybka trasa, najwolniejszy potem odcinek do Elbasan. Przez Czarnogórę jedzie się zdecydowanie wolniej (no chyba, że chcecie coś w Czarnogórze jeszcze zobaczyć)
  • katja_24 16.01.14, 17:08
    Nie nie, w MNE byliśmy dwa razy. Widzieliśmy to, co chcieliśmy zobaczyć. Droga faktycznie nienajlepsza, zwłaszcza, jak po drodze trafi się trafi się na kilka tirów jadących 30 km/h uncertain
    Przez Serbię i Macedonię lepiej? A góry między Macedonią a Albanią? Mam nadzieję, że droga jest z asfaltem, bo nie mamy terenówki wink
    --
    "Mężczyźni wolą kobiety ładne niz mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie" S. Lec
  • miras59 16.01.14, 19:03
    Droga Ohryd-Elbasan www.youtube.com/watch?v=xldeJJJNwFw również proponuję przejazd przez macedonię.
  • katja_24 17.01.14, 10:54
    Myslałam nad droga przez Macedonię, ale nie znamy tamtych rejonów więc zwąpiłam. Dzięki Wam chyba wybierzemy właśnie takie rozwiązanie.
    --
  • ma.ci.ej 17.01.14, 11:54
    Proszę bardzo smile

I jeszcze jedno odnośnie "najgorszego" kawałka, czyli od jeziora Ohrid to Elbasan. Po stronie macedońskiej, a potem kilka km za granicą do połączenia SH9 z SH3 - droga bardzo dobra. Potem około 40-50 km (do okolic Librazhd, albo kawałek dalej) droga przez góry, kręta ale z dobrą nawierzchnią (to główna trasa, takie trasy w Albanii są już wyremontowane). Od Librazhd do Elbasan już lepiej, jedzie się już doliną. Od Elbsan do wybrzeża droga (mówiąc standartami polskimi) ekspresówka jednojezdniowa (prosta, szerokie pobocza, mało skrzyżowań). Najgorzej potem już w okolicy samego Rrogozine - dramat z nawierzchnią. Ale niestety tak już w Albanii jest - trasy poza miastami są wyremontowane, w miastach często dziura na dziurze.
    Jechałem w sierpnie 2013, więc dane świeże.
    Po drodzę radzę koniecznie zwiedzić Skopje.
    Miłego wyjazdu
  • katja_24 17.01.14, 17:45
    Będę musiała obadać to z mapą,bo bez mapy jeszcze nie bardzo kontaktuję, co gdzie jest wink
    Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam serdecznie.
    --
  • agrafka69 04.02.14, 11:15
    Ja natomiast polecam trasę przez Kosowo - jest najlepsza i najszybsza!

Jedziemy z Belgradu do Nisa i przed miastem odbijamy na przejście graniczne. Do granicy jest najbardziej upierdliwy fragment m.in. przez miejscowość Produjevo. Dość wąski i dziurawy, ale później za granicą Kosowa jest super autostrada. Można ominąć Prishtinę i jechać cały czas świetną drogą. Po stronie albańskiej też doskonałe warunki. Kilka zjazdów, gdzie nie ma autostrady, ale do Tirany czy Vlory jedzie się bardzo dobrze.

Informacje dodatkowe: na granicy Kosowskiej trzeba wykupić ubezpieczenie, gdyż nie honorują zielonej karty ok. 30 euro za samochód osobowy na 7 dni. Druga informacja dotycząca dokumentów: można przejechać granicę na dowód osobistych już od maja 2013 roku jak głosi MSZ Kosowa.
    Wszystkie powyższe info przetestowałam na własnej skórze i samochodzie 2 tygodnie temu! smile

--
    ZAPRASZAM DO ALBANII!
    mojalbania.wordpress.com/
  • mateusz_2004 02.03.14, 13:26
    A czy jadąc przez kosowo do Albanii i później wracając przez Serbię nadal są problemy na granicy,że ma się w paszporcie pieczątkę z Kosowa ?
    pozdrawiam
  • kapus0001 03.03.14, 19:03
    W ubiegłym roku latem byłem w polskiej amasadzie w Tiranie w tej sprawie. Ponoć nawet dyplomaci miewają tam problemy. Wiele zależy od tego na kogo się trafi. Polecam przejazd na dowód osobisty. Można też nieco trasę skorygować. Ja wracałem najpierw do Prisztiny a potem zjechałem na Skopje. Wydłuża to trasę o ok. 100 km, jednak są to o wiele lepsze drogi niz np. bezpośrenio z Albani do Skopje. Trzeba też pamiętać o wykupieniu zielonej karty w Kosowie, naszych tam nie honorują
  • agrafka69 03.03.14, 20:00
    Najlepszym sposobem jest faktycznie przejazd na dowód osobisty, ale nie każdy wie o tym, że na teren Kosowa można wjechać na sam dowód, gdyż na stronie polskiego MSZ jest nadal informacja o paszporcie! Kontaktowałam się nawet w tej sprawie z MSZ w Kosowie i potwierdzili możliwość wjazdu na sam dowód osobisty. Zawsze wszystkim polecam żeby tak robili.
    --
    ZAPRASZAM DO ALBANII!
  • 1talea 05.03.14, 09:21
    Witam. Też wybrałam Albanię w tym roku . Będę w Sarandzie . Będę jechała przez Grecję.
    Jadę autostradą Grecką do końca do Igoumenitsy.(autostrada nr drogi 2). Potem na Ksamil i tam jest mały promik zeby dostac sie na druga strone i odrazu juz jest Butrin .Mapa google kieruje na Ioannina ale tam są serpentyny i zła droga. Lepiej pojechać do końca autostradą.

--
    1talea
  • mateusz_2004 05.03.14, 19:20
    Ja planuję jechać na wczasy do Albanii przez Kosowo,a następnie przenieść się do Grecji na Wyspy Jońskie i potem wracać przez Serbię do domu. Dlatego pytam czy nadal są problemy na granicy ze ma się w paszporcie pieczątkę z Kosowa.

Pozdrawiam wink
  • 1talea 05.03.14, 19:49
    Z Kosowem to nie pomogę. Może tu będzie ktoś kto jechał i pomoże. Jedno co mogę doradzić to w drodze powrotnej na granicy Serbia/Węgry , proszę pojechać przez Tompę. W tamtym roku na tej granicy spędziłam 5 minut a znajomi którzy pojechali E75 , stali na granicy od 9.00 do 18.00 - Dodam , że był to sierpień i sobota.
    --
    1talea
  • agrafka69 05.03.14, 21:26
    Przejazd przez Serbię z pieczątką z Kosowa nie jest problemem zwłaszcza, że wjeżdżasz z Grecji.
    --
    ZAPRASZAM DO ALBANII!
  • heca7 20.03.14, 19:07
    A jak jechać do Borsh z Warszawy? Mamy na to 3 dni. Tzn wyjechać możemy rano (nawet bardzo rano wink ) 14 sierpnia a na miejscu w Borsh mamy być po południu 16 sierpnia.
    Wolałabym ominąć Kosowo i boję się ostrych podjazdów bo mam lęk przestrzeni wink
    Gdzie spać po drodze? Jedziemy z trójką dzieci.
    Google earth pokazuje trasę omijającą Słowację, czemu?
    --
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • miras59 20.03.14, 23:27
    Witam!Trase masz prostą Warszawa-Rzeszów-Koszyce-Miskolc-Budapeszt-Belgrad-Skopje i jedziesz albo na Ohryd albo przez Grecję ja bym ci polecał przez Grecję.Noclegi najłatwiej zarezerwować przez booking.pl-pozdrowienia
  • heca7 20.03.14, 23:28
    Dzięki smile
    Dużo osób poleca jazdę przez Grecję...
    --
    Dzieciaki 2002
  • miras59 20.03.14, 23:35
    Ja jechałem w tamtym roku przez Ohryd jest ok w tym roku do albanii jadę przez Ohryd a wracam przez Grecję.
  • heca7 22.03.14, 09:30
    Ok.
    Pierwszego dnia dotrzemy do Budapesztu ok. 877km.
    Drugiego dnia chyba w okolice Skopje ok. 815 km.
    I ostatniego dnia mamy do przejechania 471km.
    Czy to jest realne? wink
    Czy z Elbasan jechać na Tiranę? Czy tą żółtą drogą na skróty? wink
    --
    Dzieciaki 2002
  • miras59 22.03.14, 19:08
    Z Elbasan do Tirany to chyba nie po drodze jak jedziesz do borsch.Z Elbasan jedziesz do Vlory i przez przełęcz Logara do Borsch.Od Levan do Vlory masz autostradę trzeba uważać żeby jej nie ominąć.My jechaliśmy z rzeszowa do Ohrydu na raz a potem rano dalej do vlory.
  • heca7 22.03.14, 22:21
    Dzięki smile Z Warszawy jednak nie dam rady dojechać aż do Ohrydu wink
    Muszę i chcę to rozłożyć na dwa dni (właściwie 3).
    W każdym razie jedziemy na Elbasan a potem na Vlore.

--
    Dzieciaki 2002
  • ma.ci.ej 24.03.14, 09:18
    > Pierwszego dnia dotrzemy do Budapesztu ok. 877km.
    > Drugiego dnia chyba w okolice Skopje ok. 815 km.
    > I ostatniego dnia mamy do przejechania 471km.

Realne, bez problemu. Radzę pierwszy nocleg przenieść kawałek dalej - gdzieś na końcówkę Węgier. Korki na granice Hu-Srb narastają w ciągu dnia, gdy niemieccy i austriaccy Turcy zdążą dojechać. Nocleg na końcówce Węgier i rano szybko dalej.

A w Skopje polecam Shanti Hostel:
    shantihostel.com/
    Bardzo sympatyczne miejsce 10 minut spacerem od ścisłego centrum. A na kolację koniecznie Tawcze Grawcze w muzułmańskiej części Skopje - carsiji (zaraz za mostem przez Wardar). Jedzienie lepsze i tańsze niż w "europejskiej" części miasta. Dzieciom na pewno będzie smakował świeży sok za 10 denarów (ok. 0,70 zł za szklankę i do tego pyszne orzechowo-midgałowe ciastka ociekające syropem cukrowo-miodowym (jest taka cukiernia, nie sposób jej nie zauważyć)
  • heca7 26.03.14, 12:06
    Po przejrzeniu map i googli wink Ustaliliśmy noclegi w obie strony. DO- Budapeszt, Skopje. Z- Nisz, Bratysława.
    Nigdy nie byliśmy w Budapeszcie (tzn ja byłam ale nic nie pamiętam bo miałam 5 lat ) więc jednak zaryzykujemy.
    Dzięki za pomoc smile
    --
    Dzieciaki 2002
  • ma.ci.ej 26.03.14, 13:25
    > Bratysława

Bratysława ? Toż to nie po drodze.
  • heca7 26.03.14, 14:18
    Taką trasę sobie umyślił mój mąż wink
    --
    Dzieciaki 2002
  • heca7 26.03.14, 15:13
    Ale to droga powrotna więc jeszcze może coś zmienię. Nie wiem czemu on tak kombinuje smile
    --
    Dzieciaki 2002
  • ma.ci.ej 26.03.14, 15:23
    To nie jest jakaś straszna kwota ale jeśli jedziesz przez Bratysławę, to musisz kupić winiety na Słowację, a jadąc A1 przez Gorzyczki, to jeszcze dodatkowo na Czechy
  • heca7 26.03.14, 15:47
    Z tego co widzę to raczej chce jechać przez Trencin i Żilinę bo wspominał o ominięciu Czech. Wygląda na to, że przekraczalibyśmy granicę w Zwardoniu.
    --
    Dzieciaki 2002
  • ma.ci.ej 26.03.14, 16:15
    No cóż - ja bym tak nie pojechał, chyba że skończą S69. Bielsko-Żywiec to jedna z bardziej zakorkowanych tras, a od Żywca do granicy tylko trochę lepiej. A będąc już w Żylinie skręciłbym na Martin - Zvolen a nie na Bratysławę.
    No ale skoro Twój mąź tak woli - to jego prawo.
    Pozdrawiam
  • heca7 26.03.14, 16:32
    Ale piszesz o drodze DO ? Bo to przejście graniczne i drogę przez Bratysławę mój m. zaplanował jako powrotną.
    Jeszcze nie wiem którą drogą dojedziemy do Budapesztu- jak pisałam wyżej, chcemy tam nocować w drodze do Albanii.
    Może i wcześnie planujemy noclegi ale dla 5 osób ,w tym trójki dzieci na tyle dużych , że nie wchodzi w grę łóżeczko tur. trudno jest znaleźć porządny nocleg. W przyzwoitej cenie , ze śniadaniem smile
    W zeszłym roku wracając z Cro spaliśmy w Mariborze. Hotel jakoś tani nie był, całkiem ładny tylko, że nikt nam nie powiedział (ani nigdzie nie było napisane) iż jedyny pokój rodzinny znajduje się w ...suterenie! Owszem był czysty i ładnie urządzony ale jakoś dziwnie wylądować w suterenie- wolałbym o tym wiedzieć przed rezerwacją.
    --
    Dzieciaki 2002
  • ma.ci.ej 27.03.14, 09:54
    Pisałem faktycznie o drodze do Budapesztu, trzeba moje rozumowanie odwrócić w drugą stronę. A odcinka Bielsko-Żywiec unikajcie jak ognia (jestem z Małopolski, wiem co piszę), bo wyjeżdżając nawet wcześnie rano z W-wy nie zdążycie przejechać tam na tyle wcześnie aby nie było korków (no chyba, że będziecie jechać akurat w niedzielę). To już chyba lepiej jechać z Bielska na Cieszyn i stamtąd przez Jablunkov do Zyliny (na tą trasę winietki nie trzeba, ale ja dawno tą trasą nie jechałem, nie wiem jak się tam teraz jeździ)
  • heca7 27.03.14, 17:58
    Z Wawy wyjeżdżamy o 4 nad ranem. To będzie czwartek.
    Na pewno nie pojedziemy przez Bratysławę ( w tą stronę) i liczę, że do Budapesztu dotrzemy w miarę wcześnie , akurat żeby coś zobaczyć a nie tylko pójść spać.
    Dziękuję serdecznie za rady smile
    --
    Dzieciaki 2002
  • spoker1973 29.04.14, 12:09
    heca7 napisała:

> Z Wawy wyjeżdżamy o 4 nad ranem. To będzie czwartek.
    > Na pewno nie pojedziemy przez Bratysławę ( w tą stronę) i liczę, że do Budapesz
    > tu dotrzemy w miarę wcześnie , akurat żeby coś zobaczyć a nie tylko pójść spać.
    > Dziękuję serdecznie za rady smile

Czwartek jakiego miesiąca bo ja też wyjeżdżam w czwartek i też o 4 nad ranem smile
  • wiadomoszczek 15.05.14, 09:10
    W zeszłym roku jechaliśmy do północnej Albanii do Velipoje
    Trasa: Cieszyn-Żylina-Bratysława-Budapeszt-Szeged-otwarta w zeszłym roku granica w Backi Vinograd-Novi Sad. Tutaj załadowaliśmy auto na pociąg. UWAGA! Samochód musi mieć do 1,50m wysokości. My jechaliśmy w kuszetkach auto na końcu pociągu. Cena nie jest wysoka. Pociąg dojeżdża do Baru( Czarnogóra). Stąd już niedaleko do granicy z Albanią.
  • ma.ci.ej 15.05.14, 10:20
    Jak Ci się udało kupić bilety na ten pociąg ?
    Bo jak wysyłałem zapytanie o bilet, to odpisali mi, że mogę kupić tylko w kasie w Serbii.
  • wiadomoszczek 15.05.14, 17:36
    Nie zamawiałem wcześniej. Kupiłem je w Nowym Sadzie w kasach w dzień odjazdu. Około 16:00 były jeszcze na najtańsze kuszetki. Jechałem nocą z poniedziałku na wtorek.
  • ma.ci.ej 16.05.14, 09:29
    Pamiętasz (szacunkowo) jaki to był koszt ?
    Wydawało mi się, że pociąg prowadzi wagon do przewozu samochodów tylko w piątki. Muszę się jeszcze wgłębić w "ŽELEZNICE SRBIJE"
  • wiadomoszczek 16.05.14, 17:02
    Za cztery osób (w tym 2 dzieci) i samochód było to ok. 400-450zł. Wagon samochodowy jeździł codziennie.
  • 72zbyszek72 18.05.14, 10:53
    26.07 Ruda Śląska - Cieszyn - Źilina - Martin - Zvoleń - Budapeszt - Mohacs - Sarajevo - Podgorica - Durres - Fier - Ksamil (1600 km). goo.gl/maps/LDDCx
  • llmmll 25.05.14, 13:12
    Dwa główne szlaki drogowe prowadzące do albanii wg google można zobaczyć tutaj:
    cel-podrozy.pl/albania/saranda.html
    Obie porównywalne czasowe 23,5h i 25h
  • spoker1973 15.05.14, 17:15
    po więcej informacji wpadnij na nowo założone forum o Albanii, tam na pewno ktoś ci pomoże.
    [url=http://shqiperia.fora.pl/]Forum Albania[/url]
  • rusztowania 30.07.14, 22:49
    Uwaga na Kosowo cofają samochody z dowodami przepuszczają tylko z paszportami.Sprawdzona informacja z 17.07.2014.Interweniowaliśmy w MSZ.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka