23.06.14, 09:07
Na początku sierpnia wybieram się z rodziną do tej miejscowości. Interesują mnie informacje dotyczące plaży, gdzie coś zjeść a także formy płatności tj. czy można płacić kartą czy tylko gotówka wchodzi w grę. Ponadto interesują mnie opinie na temat tego hotelu Villa Ideal.
Edytor zaawansowany
  • majkowa88 02.07.14, 11:59
    nie napisałeś do jakiej miejscowoścismile shiperia to po albańsku Albania jakby co
  • lawhead 03.07.14, 07:05
    Wybieram się do miejscowości Ksamil do Villy Ideal. Zbieram informacje na temat tej miejscowości i tego hotelu.
  • lawhead 12.07.14, 13:18
    W okresie od 04 sierpnia do 14 sierpnia wraz z rodziną 2+2 będę w Ksamil. Wyjeżdżam z okolic Lublina , prawdopodobnie w dniu 02 sierpnia w nocy. Może ktoś w tym okresie też wybiera się w ten rejon Albanii, w trasie i na miejscu w kilka osób zawsze raźniej.
  • kamoro 14.07.14, 13:02
    Witam.
    Ja jadę z rodzinką 8 sierpnia.Mam pytanko Masz kwatery czy w ciemno?
    Pozdrawiam
  • mandarynka82 16.07.14, 16:12
    Ja też z rodzinką wybieram się do Ksamil, wyjeżdżamy z Warszawy 8 sierpnia, po drodze mamy zarezerwowane 2 noclegi w Chorwacji (Senji i Dubrovnik), na miejsce dojedziemy 10 sierpnia w godzinach wieczornych. Będziemy tam do 22 sierpnia. Wracamy z noclegami w Skopje i Belgradzie.
  • marcin19770 16.07.14, 17:07
    Witam. Wybieram się z żoną i dzieckiem w tym terminie z Tarnowa do Durres .Jeżeli są Państwo zainteresowani wspólnym wyjazdem to proszę o kontakt. gierek77@vp.pl
  • marcin19770 16.07.14, 17:10
    Witam.Dodam tylko że chodzi mi o wyjazd 2 sierpnia w nocy.
  • marcin19770 16.07.14, 21:49
    Witam. Proszę o kontakt użytkownika ,,lewhead'' jeżeli propozycja wspólnego wyjazdu jest nadal aktualna. Planujemy taki sam termin wyjazdu i powrotu co Państwo, dlatego na dwa samochody byłoby raźniej jechać.
    tel. kom.507029058
  • lawhead 17.07.14, 16:39
    Witam
    Ja mam rezerwację w Villa Ideal w Ksamil, rezerwowałem za pomocą strony booking.com.
    Co do wspólnego wyjazdu to jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będę wyjeżdżał, opcje są dwie albo w nocy z 02/03 sierpnia lub 02 sierpnia rano, to wszystko zależy od sytuacji w pracy. A wy jaka trasa zamierzacie jechać do Duress, planujecie jakieś noclegi po drodze, czy cały czas do przodu. Konkrety co do wyjazdu będę wiedział koło 27 lipca. pozdrawiam
  • marcin19770 22.07.14, 08:27
    Witam. Wstępnie planujemy wyjechać 2 sierpnia w południe ponieważ jedziemy pierwszy raz do Albanii i nie mamy rozeznania co do drogi(doświadczenia z wyjazdów do Bułgarii z ostatnich lat nauczyły nas że lepiej wyjechać sobie wcześniej i jechać na spokojnie). Planujemy jeden nocleg po drodze a może jeszcze drugi przed Albanią , zależy o której dojedziemy. Mamy rezerwację też przez Booking. Co do trasy to planujemy wstępnie jechać przez Wiedeń Zagrzeb i dalej wybrzeżem Chorwacji lub przez Węgry i Dalej wybrzeżem Chorwacji.Trasa trochę dalsza ale omijamy przejście graniczne Serbii i stanie na granicy(znajomi rok temu stali w upale kilka godzin na przejściu granicznym).
  • lawhead 24.07.14, 14:44
    Ja planuje wyjechać 02 sierpnia około godz. 12:00, będę jednak jechać przez Węgry, Serbię, Macedonię. Planuje 2 noclegi - pierwszy na początku Serbii a drugi w Macedonii, przy granicy z Albanią. Na przejściach faktycznie różnie bywa, lecz nigdy nie stałem dłużej niż godzinę. No niestety nasze trasy trochę się nie pokrywają, trasa i widoki w Chorwacji piękne, lecz autostrady drogie.
  • sumik88 22.08.14, 10:40
    Mam pytanie do 'lawhead' jak trasa przez Węgry, Serbię, Macedonie? ile czasu zajeła wam podróż? My wybieramy się do Sarande września i czeka nas trochę dłuższa trasa. Gdzie mieliście nocleg po drodze? pierwszy raz jedziemy do Albanii i trochę mam obawy... jak wyglądają drogi w Albanii? bez problemów można autem osobowym podróżować po wybrzeżu? co ciekawego zwiedziliście co mógłbyś polecić?
  • mad-a68 28.08.14, 09:04
    Dzień dobry. Ja również jestem z Tarnowa i mam prośbę czy mógłbyś wysłać mi kilka informacji odnośnie drogi którędy jechałeś i jak kwatery i gdzie chodzi mi o okolice Ksamil i Sarande ja wyjeżdżam z 5/6 września
  • dawtian 01.08.16, 06:38
    Ja wybieram się w tym terminie z rodziną też z okolic Lublina. My jedziemy w ciemno. Jak jesteś zainteresowany jazdą na dwa samochody dzwoń. 506 32 56 59
  • lawhead 17.08.14, 15:58
    Wróciłem dzisiaj rano z Albanii, więc mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące trasy dojazdu, oraz o miejscowości Ksamil, gdzie byłem.
  • ila36 18.08.14, 09:40
    Witaj, będę w Ksamil od 1 września chcialabym zadać parę pytań na priv,
    odezwij się proszę
    mój email:
    ila-mac@o2.pl
    pOzdrawiam
    Ilona
  • jolantawol1 18.08.14, 15:32
    Czy do Ksamil można jechać w ciemno, czy są wolne kwatery i w jakich cenach. Masz może namiary na jakieś kwatery?
  • lawhead 18.08.14, 20:17
    jolantawol1 napisała:

> Czy do Ksamil można jechać w ciemno, czy są wolne kwatery i w jakich cenach. M
    > asz może namiary na jakieś kwatery?

Według mnie spokojnie można jechać w ciemno, w Ksamil jest dużo hoteli, willi i pensjonatów. Jak wyjeżdżałem 14 sierpnia to stali naganiacze i były widoczne ogłoszenia o wolnych apartamentach. Ja wynajmowałem apartament za pośrednictwem strony booking. com i śmiało go mogę polecić - Villa Ideal. Ja płaciłem 45 euro za dobę, apartament był 4 - osobowy, lecz trochę mały jak dla mnie. Cen nie wiem bo się na miejscu nie interesowałem. Ale villa praktycznie w centrum.
  • sumik88 22.08.14, 11:24
    Mam pytanie do 'lawhead' jak trasa przez Węgry, Serbię, Macedonie? ile czasu zajeła wam podróż? My wybieramy się do Sarande września i czeka nas trochę dłuższa trasa. Gdzie mieliście nocleg po drodze? pierwszy raz jedziemy do Albanii i trochę mam obawy... jak wyglądają drogi w Albanii? bez problemów można autem osobowym podróżować po wybrzeżu? co ciekawego zwiedziliście co mógłbyś polecić?
  • lawhead 22.08.14, 19:43
    Trasa na Węgrzech, Serbii i Macedonii bardzo dobra, praktycznie same autostrady. My nocowaliśmy w Macedonii w Skopje, a w drodze powrotnej w Belgradzie. Drogi w Albanii są w miare dobre. Albania piekny i jeszcze trochę dziki kraj, ale ludzie życzliwi, wszystko bez problemów. My zwiedzaliśmy tylko Sarande, Butrint, Gjirokastra oraz Syri i Kalter czyli tzw. Niebieskie Oko. Rok wcześniej byłem w Kruje i Tiranie. A skąd wyruszasz??????
  • sumik88 23.08.14, 10:49
    My wyruszamy z Poznania. Byliśmy w Czarnogórze dwa lata temu i trase zrobiliśmy(same dorosłe osoby) za jednym razem bez noclegu tylko że w aucie było 3 kierowców na zmianę. Ale trasa do Albanii jest znacznie dłuższa więc przerwę gdzieś będziemy musieli zrobić. Wybieramy się na dwa tygodnie i mam nadzieję że uda nam się trochę Albanii zobaczyćsmile Napisz mi proszę ile godzin zajęła wam droga - wg google maps to jest ok 25 godz ale obawaim się że w praktyce to jest różnie. Na granicach długo staliście?
  • lawhead 24.08.14, 12:28
    Ja do Ksamil jechałem około 28 godzin, ale ja tam jadę bez pośpiechu, często stawalismy, 3 godziny to spałem na Węgrzech. Na granicach nie unijnych jadąc do Albanii staliśmy krótko, gorzej było z powrotem na granicy Serbia - Węgry staliśmy około 5 godzin, korek był z 5 km. Ale na tyle lat jeżdżenia to pierwszy raz tak długo stałem. Ja tam jestem zwolennikiem spania w hotelach po drodze, po co się tak męczyć, od kilku lat tak jeżdżę i jest ok.
  • miras59 24.08.14, 23:28
    Kwestia jak długo się jedzie do albanii jest względna zależy jak kto jedzie,jak długie przerwy się robi a najważniejsze jakie są kolejki na granicy węgry- serbia,mozna jechać przez tompe.Odnosnie stanu dróg w albanii zobacz sobie moje filmy na YT wpisz max 75176.
  • sumik88 25.08.14, 11:24
    Dziękuję za informację, my pewnie też się gdzieś prześpimy. Mam nadzieję, że będą to bardzo udane wakacjesmile
  • ila36 27.08.14, 11:39
    Witam sąsiadkę z Poznania!!!
    My również Z Poznania wybieramy się w ciemno do Albanii - a dokladnie stawiam na Ksamil.
    Dotrzemy tam 1 wrzesnia bo wczesniej mam 2 noclegi w Skopje , ( zwuiedzanie Ksamil + Canyon MAtka) . i w poniedzialek rano wyrusze ze Skopje do Ksami,
    Pozdrawiam was serdecznie .
    Jeśli masz moze jeszcze jakies pytania to podaję email:
    ila-mac@o2.pl
    Pozdrawiam
    Ilona
  • ila36 27.08.14, 11:41
    Miało być zwiedzanie Skopje a nie KSamil!!
  • mad-a68 28.08.14, 08:49
    Witam
    Mam pytanie czy mógłbym otrzymać kilka praktycznych rad odnośnie wyjazdu do Albanii.
    Wybieram się na południe okolice Ksamil lub Sarande nie mamy sprecyzowanej lokalizacji jedziemy w ciemno większą grupą samochodami z noclegiem w Macedonii w m.Ochrid.Byłem wprawdzie dwa lata temu na północy kraju w okolicy Szkodra ale w tym czasie mogło coś się zmienić.Proszę opis drogi może kolega jechał przez Serbię i Macedonię bo drogę przez Chorwację i Montenegro znam. Z góry dziękuję za porady.
  • 3jb813r522 23.05.16, 12:44
    Wita 21 lipca 2016 wybieram się z rodziną samochodem z Rzeszowa do Ksamil przez Węgry, Serbie, Macedonię z noclegiem w Skopje może jest koś zainteresowany wspólną jazdą .
    Na dwa lub więcej aut zawsze przyjemniej.
    kontakt: jjbo@wp.pl
  • orciobiq 22.06.16, 12:33

Polecam Ksamil. Plaże tysiąc razy ładniejsze od Sarandy. Więcej spokoju.
    Wróciliśmy wczoraj (21.06.2016) z 14 dniowego plażowania.
    Jest to ok 15 km od Sarandy, autobusy jeżdżą za 100 leków (ok. 3,20zł) z Sarandy do Ksamilu i spowrotem z Butrintu przez Ksamil do Sarandy do 16.30, potem trzeba na własny sposób szukać transportu...

Czy jest tam spanie?
    Tak, mnóstwo hotelików i "villa" ledwie wybudowanych. My spaliśmy w Murati, bo tak było to zorganizowane, ale w kierunku plaży jest mnóstwo ładnych budynków typu "Meta" albo wypasiony "Bujari Hotel".
    Teraz szło znaleźć spanie przed sezonem nawet za 15 euro za pokój w tych dalszych villach.

Czy idzie tam zjeść dobrze i tanio?
    Tak, Dużo ludzi poleca Korali i Guvat tuż przy brzegu- faktycznie wygląda jedzenie ładnie i apetycznie.
    Ale my się stołowaliśmy głownie w knajpie dla lokalsów - to jest niepozorny żółty parasol na początku Rruga Aksionati - (z gł. ulicy Rruga Butrini się skręca w Alida Hisku przy tych 2 stacjach paliwowych obok siebie (kierunek na trzy wyspy) i potem jest to pierwsza droga w lewo i nazywa się właśnie Rruga Aksionati (po ok. 150m) - Żółty parasol jest po lewej stronie po 50metrach Aksionati),.. Prowadzi to człowiek, który nazywa się Cimi i chyba tak się knajpa nazywa...

Dlaczego akurat knajpa Cimi z łótym parasolem a nie gdzie indziej?
    Obłędna jagnięcina z grilla- żeberka, obłędne żeberka wieprzowe z grilla, niesamowicie pyszna z grilla rybka typu dorada czy okoń albo małże.. no i wszystko w zestawie z frytkami i najczęściej z grillowaną papryką, czy bakłażanem... do tego chleb do zapchania, jak to na Bałkanach dają...
    Każde z tych dań około 500-800 leków, czyli od 15-26zł, a wszędzie indziej w zestawie to trzeba dać przynajmniej 1000 leków. Czasami u innych piszą też 700 leków, ale wtedy kasują dodatkowo za frytki, a u Czimiego jest wszystko od razu w cenie. A piwko tylko 170 leków (gdzie indziej od 200leków wzwyż). Rakija była za 60leków, czyli 1,80zł,a gdzie indziej minimum 100leków.

No i dla niemówiących po innemu, menu jest po polsku a szef jako jedyny chyba w Ksamilu rozumie też polski i nawet coś po polsku powie. Spokojny i poczciwy człowiek. Warto tam wejść...

Gdzie leżakować?
    MI się podobało Lori Beach (z 10 minut pieszo) od tej knajpy w dół drogą Aksionati za Paradise Beach.
    Dlaczego?
    400 leków chcą za leżaki z parasolem i jesz sobie swoje jedzenie i pijesz swoje piwko, jak masz tylko taką chęć..
    do tego fajny piaseczek i łągodne zejście do wody bez kamieni albo mini raf, jak to jest pod Korali czy bliżej centrum.
    Jak chcesz od nich coś kupić też możesz, ale nie zmuszają do tego, jak na przykład w Guvacie.

NO i na koniec zachęcam do podjechania za 50 leków (1,60zł) autobusem do Butrintu, bo mają tam cuda do oglądania... końcówka dzidy z 1500 r p.n.e zachowana super... albo ręka ludzka wyrzeżiona z kości z 4 r n.e. zachowana też super - warto jak się pogoda popsuje nieco...

Polecam Ksamil
    My tam napewno po sezonie (wrzesień) albo za rok przed sezonem pojawimy się znów, bo wygląda cudnie, plażuje się elegancko a tanie i dobre jedzenie u Cimiego to już w ogóle rewelacja.

Pozdrawiam
    Jurek
  • b.brzozowska1 16.07.16, 23:21
    Ksamil jest fajny przed i po sezonie, my w ubiegłym roku byliśmy tam w lipcu i było bardzo dużo ludzi, bardzo wielu Polaków; w nocy hałasujące dyskoteki i tłumy nad morzem, w dzień na plażach też tłoczno i głośno...jak kto lubi, dla nas za dużo wrażeń wink
  • miauja 22.07.16, 20:34
    Jedziemy pod koniec sierpnia do Ksamil. Czy jest możliwość płatności kartą w restauracjach czy sklepach ? Czy wyłącznie gotówka wchodzi w grę ?
  • agaaa42wawa 06.09.16, 22:44
    Kierując sie Pana opinią i zachwytem nad knajpką Cimi, pewnego miłego wieczoru udaliśmy sie tam na kolację, . Porcje maleńkie, kiepsko doprawione twarde mięso, w zupie rybnej łuski a jako atrakcje trzy brudne koty krążące w trakcie jedzenia pod stołami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.