Prom z Anglii do Niemiec Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wybieram sie w niedlugim czasie do wspanialej Ojczyzny i slyszalam o promach
    kursujacych z Anglii do Niemiec.Moze ktos z Was probowal tej przyjemnosci i
    podpowie,jak to wszystko wyglada.Ile czasu sie plynie,jak drogo i w ogole.
    Pozdrawiam.
    • ja płynęłam już z 4 razy i zawsze byłam zadowolona.

wypływają z Niemiec z Cuxhaven a przypływaja do Harwich
      tutaj jest ich strona bo nie wiem ile teraz kosztuje i czasami są promocje.
      www.dfdsseaways.pl/dfdsseaways/pl
      Płynie się w nocy, są kajuty, restauracja, kino, sklep.

Ela

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=26663814&a=26663814
      • Tez plywalem i tez polecam. Wychodzi taniej, niz jechac cala droge samochodem,
        niewiele dluzej, a do tego wygodniej, bo wystarczy jeden kierowca wtedy :)

Plynie sie cala noc i przyplywa nastepnego dnia w poludnie. Czesc zalogi jest
        polska, wiec w drodze do kraju czulem sie zawsze juz jak w domu :)

A, i mala rada - nie bierzcie kajuty wczesniej. Taniej jest kupic bilet z
        miejscami na fotelach, a na statku po prostu doplacic jakies grosze (kilka
        funtow do dwuosobowej) do kajuty. Zawsze sa, a nawet gdyby byly klopoty, to
        polska obsluga na pewno pomoze :)
      • Tez polecam. Poza tym ubaw po pachy... maja programy dla dzieci i w nocy dla
        doroslych. Troche "cheesey" ale po paru drinkach towarzystwo niezle sie buja.

Pare rad:
        1) wylaczyc alarm w samochodzie po zaparkowaniu
        2) pamietac zeby zabrac ze soba na poklad wszystko co potrzeba bo po ruszeniu
        zamykaja poklad parkingowy i otwieraja dopiero jak sie dobije do brzegu
        3) jesli wykupicie kabine wezcie grzalke albo maly czajniczek do gotowania wody
        i cos do jedzenia, ma sie wtedy komfort, ze mozna sobie zaparzyc herbate/kawe w
        nocy albo zaraz po obudzeniu i kasnac cos w srodku nocy jak kiszki marsza graja.
      • niestety linia ta jest juz zamknieta
        • Prosze , czy mozesz napisac dokladniej :)
          Jaka linia? Czemu zamknieta?

Pozdr
          Kinga
          --
          Robert
          ?
          • Juz doczytalam na ich stronie... :((((((((
            A zdarzylam sie napalic :(

Pozdr
            Kinga
            --
            Robert
            ?
            • kurcze. Tez doczytalam ze zlikwidowali. To jak my teraz pojedziemy:(
              To było naprawde rewelacyjne polaczenie.
              Jak cos znajdziecie to piszcie bo my wybieramy sie do Polski w lutym.

Ela
              • Podciagam watek - jesli ktos natknal sie na szczegoly odnosnie jakiegos fajnego
                polaczenia promowego z Anglii do Niemiec prosze dajcie znac.
                Wybieramy sie do Polski samochodem, co prawda za pare miesiecy, ale zaczynam juz
                planowac.
                Jesli nie znajde promu do Niemiec to zostaje nam podroz przez cala Europe, co
                tez ma swoje plusy, bo wtedy wydluzymy ja troche i bedzie to jednoczesnie
                wycieczka turystyczna - TYLKO zupelnie nie mam pojecia jaka trase wybrac, zeby
                jak najwiecej po drodze zobaczyc i przenocowac w jakims niedrogim a przyzwoitym
                miejscu.
                Jesli ktos juz taki wariant wyprobowal bardzo prosze o sugestie:)
                • Jest jakis prom, ktory plynie z Hull, znajomi nim plyneli i byli zadowoleni,
                  nocleg, restauracja, kino - to mieli do dyspozycji, czasowo wyszlo im tak,
                  jakby jechali cala droge samochodem, ale samej jazdy bylo mniej.
    • właśnie byłam na stronie www.dfdsseaways.pl/DFDSSEAWAYS/PL/Timetable/DH.htm
      już nie jest napisane że zlikwidowali połączenie Anglia-NIemcy tylko że
      odświeżają rozkład. Jest więc szansa że zaczną znowu kursować

Ela
    • My plywamy Hull-Rotterdam i jestesmy zadowoleni, ale glownie dlatego ze nie
      musimy tracic czasu na podroz na poludnie Anglii - mieszkamy w Lancashire i
      zajmuje nam 3 godziny przejechac z zachodu na wschod. Plynie sie cala noc, mamy
      kabine z lazienka, jest restauracja, calkiem niezle sklepy, plac zabaw dla
      dzieci itd. W Rotterdamie zjezdzamy z promu o 8 rano i prujemy az pod Berlin,
      tam nocleg a nastepnego dnia juz do Gdanska. Glowna wada tego polaczenia jest
      wysoki koszt promu - ostatnio wykorzystalam kupony Tesco w tym celu. J.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.