paszport dla dziecka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jak dlugo czekaliscie na paszport/wpis do paszportu dziecka?
    • Na paszporty dzieci w Polsce 21 dni (czas oczekiwania zalezy od miejsca
      zamieszkania, ja wyrabialam w duzym miescie ale wiem ze w malych
      miejscowosciach czeka sie miesiac i nawet dluzej, bo wniosek sklada sie np.w
      gminie i z gminy wysylaja dopiero wtedy gdy "uzbieraja" kilka wnioskow). Jesli
      chodzi o tutejsza ambasade to niestety nie wiem.
      Pozdrawiam,
    • Rozumiem ze w UK. W zeszlym roku od polowy wrzesnia do konca listopada na
      pierwszy paszport dziecka.
    • Na tymczasowy roczny - miesiac ,a na 10-letni nadal czekamy( juz 3 miesiace).
      Wyrabiane przez konsulat.

Kinga
    • chcialabym miesiac-1.5po porodzie w uk wyjechac do pl... ile zajmie mi wpis
      dziecka do paszportu lub wyrobienie mu osobnego paszportu (nie wiem na co czeka
      sie krocej...pewnie wpis)
      • to nie jest taka prosta sprawa. Wpis lub nowy paszport otrzymuje sie po mniej
        wiecej takim samym okresie czasu w Polsce, czyli okolo 4-5 tygodni. Najpierw
        jednak trzeba wyrobic w konsulacie paszport tymczasowy na podroz do Polski. W
        Polsce trzeba wyrobic dla dziecka numer pesel a dopiero potem paszport lub
        wpis.Do tego wszystkiego potrzebny tez jest staly meldunek dla dziecka. Musisz
        pamietac ze potrzebna bedzie tez obecnosc meza do tego. Dla nas zajelo to w
        tamtym roku szesc tygodni a wyrabialismy paszport w Olsztynie gdzie mieszkamy.

Mam nadzieje ze pomoglem
        • a jak dlugo czekalas na tymczasowy paszport?zeby wydostac sie z dzidzia z uk :-)
          • i jak dlugo wazny jest ten tymczasowy?
            • Dwa tygodnie od czasu zlozenia, oplata byla chyba okolo 26 funtow. Pamietaj
              zeby pojsc wczesniej do konsulatu bo kolejki sa niemilosierne i nikt nie wposci
              Cie poza kolejnoscia:)

Dla nas najwiekszym problemem byl powrot bo po przekroczeniu granicy zabrano
              nam polski paszport tymczasowy ( wazny chyba miesiac ale nie pamietam na 100%)a
              na nowy trzeba bylo czekac 6 tygodnii

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.