Dodaj do ulubionych

paszport dla dziecka

18.06.06, 18:12
jak dlugo czekaliscie na paszport/wpis do paszportu dziecka?
Edytor zaawansowany
  • 18.06.06, 21:29
    Na paszporty dzieci w Polsce 21 dni (czas oczekiwania zalezy od miejsca
    zamieszkania, ja wyrabialam w duzym miescie ale wiem ze w malych
    miejscowosciach czeka sie miesiac i nawet dluzej, bo wniosek sklada sie np.w
    gminie i z gminy wysylaja dopiero wtedy gdy "uzbieraja" kilka wnioskow). Jesli
    chodzi o tutejsza ambasade to niestety nie wiem.
    Pozdrawiam,
  • 18.06.06, 21:55
    Rozumiem ze w UK. W zeszlym roku od polowy wrzesnia do konca listopada na
    pierwszy paszport dziecka.
  • 18.06.06, 22:07
    Na tymczasowy roczny - miesiac ,a na 10-letni nadal czekamy( juz 3 miesiace).
    Wyrabiane przez konsulat.

Kinga
  • 20.06.06, 15:46
    chcialabym miesiac-1.5po porodzie w uk wyjechac do pl... ile zajmie mi wpis
    dziecka do paszportu lub wyrobienie mu osobnego paszportu (nie wiem na co czeka
    sie krocej...pewnie wpis)
  • 20.06.06, 20:21
    to nie jest taka prosta sprawa. Wpis lub nowy paszport otrzymuje sie po mniej
    wiecej takim samym okresie czasu w Polsce, czyli okolo 4-5 tygodni. Najpierw
    jednak trzeba wyrobic w konsulacie paszport tymczasowy na podroz do Polski. W
    Polsce trzeba wyrobic dla dziecka numer pesel a dopiero potem paszport lub
    wpis.Do tego wszystkiego potrzebny tez jest staly meldunek dla dziecka. Musisz
    pamietac ze potrzebna bedzie tez obecnosc meza do tego. Dla nas zajelo to w
    tamtym roku szesc tygodni a wyrabialismy paszport w Olsztynie gdzie mieszkamy.

Mam nadzieje ze pomoglem
  • 21.06.06, 14:15
    a jak dlugo czekalas na tymczasowy paszport?zeby wydostac sie z dzidzia z uk :-)
  • 21.06.06, 14:16
    i jak dlugo wazny jest ten tymczasowy?
  • 21.06.06, 20:51
    Dwa tygodnie od czasu zlozenia, oplata byla chyba okolo 26 funtow. Pamietaj
    zeby pojsc wczesniej do konsulatu bo kolejki sa niemilosierne i nikt nie wposci
    Cie poza kolejnoscia:)

Dla nas najwiekszym problemem byl powrot bo po przekroczeniu granicy zabrano
    nam polski paszport tymczasowy ( wazny chyba miesiac ale nie pamietam na 100%)a
    na nowy trzeba bylo czekac 6 tygodnii

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.