Dodaj do ulubionych

HDR photography

09.08.06, 19:25
Czy ktoś ma pojęcie co to jest. Prawdopodobnie skrót oznacza high dynamic
range photography, ale co to dokładnie jest. Proszę wytłumaczyć totalnemu
laikowi fotograficznemu.
A poza tym widzę ostatnio sporo zdjęć przerobionych np. na stare pocztówki,
albo tak, że wyglądają jak namalowane. Wiecie może, w jakim programie to
zostało zrobione?
--
Don't guess.
Edytor zaawansowany
  • formaprzetrwalnikowa 09.08.06, 19:38
    spróbuje odpowiedziec na Twoje pytania, ale przyznam od razu, ze fotografia
    cyfrowa raczej mnie nie interesuje - mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto
    sie na tym zna.

z tego, co przeczytałam rozumiem, ze HDR photography jest sposobem na to, by
    matryca cyfrowa radziła sobie lepiej z ztw kontyrastem - czyli, zeby
    rejestrowała wiecej szczegółów w wysokokontrastowych warunkach.
    For most consumers, "HDR" will simply mean that the camera records more details
    in shadows and in highlights. Just as RAW images extended the detail held in
    digital images, HDR will further increase the available tonal range
    jesli kiedykolwiek próbowałas zrobic zdjęcie sceny, której częsc była jasno
    oswietlona a częśc w cieniu - np fotka osoby stojacej w pokoju przy oknie: okno
    jest jasną plamą a osobie ledwie widac twarz. HDR ma byc sposobem na to, zeby
    aparat rejestrowal więcej szczegółów w takich warunkach (generalnie błona
    fotograficzna lepiej sobie radzi z takimi sytuacjami niz aparaty cyfrowe)

co do przerabiania zdjec na 'stare pocztówki' - najlepiej, jakbys pokazała, o
    jaki efekt ci chodzi, ale podejrzewam,z e niemal na pewno znajdziesz ten bajer
    w PhotoShopie, ale prawdopodobnie takze w innych, darmowych programach do
    obróbki zdjeć.

• effata 09.08.06, 22:32
    Hej Forma,
    Dzięki za odpowiedź.
    Chodziło mi o mniej więcej takie zdjęcie , choć
    jeszcze nie do końca. Niektóre są robione jak stare fotografie, a inne jakby to
    były obrazy malowane np. pastelami.
    Dodam, że mi się akurat taki styl zupełnie nie podoba. Jakoś tak sztucznie
    wygląda, ale byłam ciekawa.
    Ja z kolei lubię fotografię cyfrową, bo to lekkie, łatwe i przyjemne (na tym
    poziomie, jaki mi potrzebny :))
    --
    Don't guess.
  • formaprzetrwalnikowa 09.08.06, 23:22
    poddaje się. nigdy czegos takiego nie widziałam; myslsłam, ze o cos innego ci
    chodzi.
    ale z ciekawosci zaraz zapytam na moim ulubionym forum foto.
    oczywiscie, doniosę, co wymyslili
    :)
  • ralphos 09.08.06, 23:51
    To normalna obróbka w Photoshopie.
    Prawdziwa sztuka fotografii niestety zamiera, teraz tak naprawdę tworzy się w
    Photoshopie obrazy na bazie zdjęć.
  • effata 10.08.06, 00:00
    Powiedz to na forum 'Foto', że zamiera ... ;)))
    --
    Don't guess.
  • ralphos 10.08.06, 00:08
    Zamiera. Popatrz na photosig.com - prawdziwych zdjęć prosto z aparatu bardzo
    mało, wszystkie skorygowane lub zupełnie przerobione.
    Mam nadzieję że niedługo moda minie i Photoshopa będzie się używało wyłącznie do
    naprawdę podstawowej korekcji, kadrowania i zmiany rozmiarów. Jeżeli zdjęcie
    jest naprawdę dobre, to Photoshop nie jest zupełnie potrzebny. Nie jest to
    tylko moje zdanie.
  • formaprzetrwalnikowa 10.08.06, 00:14
    zgadzam sie z tobą raphos - bardzo upieram sie, zeby poza kadrowaniem i czasem
    poprawianiem ekspozycji nie robic na wykonanym juz zdjeciu nic. uwazam,z e
    fotkę kreuje sie na etapie 'prepstrykowym'. na szczescnie znalazłam forum ,
    którego uczestnicy są tak samo konserwatywni jak ja - ale to bardzo wyszukane
    forum. bo na tym gazetowym sporo fanów cyfraków, PSa i setek zdjeć, które
    nadają sie najwyzej do rodzinnego albumu
  • formaprzetrwalnikowa 10.08.06, 00:11
    oj, własnie chyba nie PS, Ralphos.
    forum foto odpowiedziało, ze to: www.sxc.hu/blog/post/361
    czyli trochę wiecej zachodu niz kombinowanie w PSie -trzeba najpierw te rózne
    ekspozycje 'zdjąć' na matrycę a dopeiro potem pomieszać w programie zwanym
    Photomatix.
    widziałam zdjecia kombiniwane podobną techniką, ale 'blendowali' fotki zdjęte
    róznymi obiektywami, co dawało bardzo odrealnione, ciekawe dla tych którzy
    lubią takie 'udziwnienia', obrazy.
    ja tam wole klasycznę kreowanie fotografii przed nacisnięciem spustu migawki.
    oczywiscie, analogowej
  • effata 10.08.06, 00:22
    Dzięki Forma.
    A ja nadal stwierdzam, że do tradycyjnej fotografii to ja za leniwa jestem i za
    bardzo niecierpliwa :)
    --
    Don't guess.
  • formaprzetrwalnikowa 10.08.06, 08:07
    a mi z kolei brak cierpliwosci do skomplikowanych czynnosci technicznych,
    jakimi jest czytanie instrukcji obsługi programów do obróbki zdjęć;
  • formaprzetrwalnikowa 10.08.06, 07:43
    teoretycznie chodzi o to samo, zle efekt jest troche inny; zdjęcie, które
    zalinkowałes jest bardziej 'zdjeciowe', mniej sztuczne a te effaty wyglądają
    bardziej nienaturalnie. a moze to tylko kwestia ilosci ingerencji?
    tak czy siak - to nie dla mnie
    a Tobie się podoba?
  • hopplik 10.08.06, 14:06
    ralphos napisał:
    Jeżeli zdjęcie jest naprawdę dobre, to Photoshop nie jest zupełnie potrzebny.
    Nie jest to tylko moje zdanie.

Wiele 'tradycyjnych' fantastycznych zdjęć powstało dzięki odpowiedniemu
    wywołaniu i filtrom foto ;)

Z naszej cyfrówki najbardziej lubię fabryczną funkcję sepia i panoramiczny
    obraz, jednak poczciwy canon robi lepsze fotografie.
    Kłopot jedynie z tym by kupić filmy prosto z lodówki, coraz mniej
    jest 'prawdziwych' sklepów fotograficznych.

• fishermarcus 04.07.19, 09:28
    HDR refers to High Dynamics that vary. Dynamic vary is that the excellence between the brightest and darkest parts of pictures that conjointly show detail. For several people that altogether likelihood doesn’t mean bumper. It’ll assist you to establish the difference:

The image on the left might be a sunset photograph with ancient dynamics vary. The image to the proper might be suimage.th high dynamic vary (HDR). The image to the left wasn’t altered the smallest amount bit whereas the image to the proper was very altered therefore on possess the high dynamic vary, or the high level of detail throughout the photograph even though shot encompasses a high vary of lcompletelyarks. In fact, the photograph wasn’t even one photograph. the reality is it took many pictures to make this one photograph.

Photo piece of writing to realize a High Dynamic vary (HDR)

The means photographers succeed pictures with an extremely high dynamic vary just like the one on high of is by combining wholly completely different exposures of a photograph where the detail can get captured at each exposure, therefore, the simplest of each photograph is combined. Sound type of a large amount of work? luckily we’ve got computers to do to most of the work, and new gadgets just like the iPhone four do all the mergMarquettein the device.

Or, if you’ll be ready to like you’ll be ready to use your favorite image piece of writing software package like Photoshop. In Photoshop you just attend File > modify > Merge to HDR.

It won’t be once moving from film to digital your camera automatically loses some of the stops of dynamic vary as a result of the digital sensors aren’t as capable of capturing the most points of the brightest andbe compiledarts of the photograph as a film. although digital had once lost the battle of dynamic vary, it’s presently only as a result of digital technologies we are going to succeed pictures similar thate one below.

ISO and Dynamic vary

A lower ISO sensitivity provides a stronger dynamic vary. In different words, associate degree ISO 0f fifty provides further detail throughout the photograph than associate degree ISO of 4 hundred.

HDR Mimics the eye

The issue that produces HDR so marvelous is that it gets pictures nearer than they’ve ever been before to be what we've got a bent to visualize. Our eyes instantly refocus as we tend to look from a dark area to a light-weight, which we tend to see an incredible amount of detail. HDR permits cameras to match that ability and even go on the so much facet it.

Advantages of High Dynamic vary or HDR Photography

Nowadays, HDR photography has become pfferent. If you’re new the sphere of photography, glancing through the advantages of HDR photography is worth it.

With HDR technology, photographers can compile wholly completely different pictures taken at variable exposures. Not only that but collectively this technique permits photographers to turn out footage with exquisite light-weight detail, that isn’t gettable in a single shot taken by customary cameras. By exploitation HDR cameras, photographers can capture wonderful still pictures, in overexposed moreover as underexposed settings. Though’ photographers have the freedom of adding several effects to the pictures, it’s endlessly steered to remain the image as realistic as gettable.

Photography is associate degree art and someone with the best inventive skills can flourish throughout this field. However, to cover up the shortage of inventive concepts, one can use HDR technology. Though’ usually|this can be} often not a typical follow, currently so one can very produce some spectacular art by exploitation this technology. Yet, to capture the correct angle, one have to be compelled to carry a rack. One collectively should have the proper image piece of writing software package for a piece of writing the photograph and adding the specified lighting tricks.

wherever to be told from HDR Photography?

Nowadays, there are several institutions giving consummate HDR photography courses. One can recruit in any of the supposed institutions to be told HDR photography incomplete details. It’s collectively steered to attend wholly completely different photography workshops to increase the mental object on this sort of photography. often amendment yourself relating to the foremost recent introductions throughout this field can also be of nice facilitate in developing your skills and become an old creator.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka