17.05.05, 18:01
Wpisujcie w nagłówku (zamiest Re. Kierunek) nazwe kierunku (kieunków) na
które zdajecie!

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • god.of.destruction 17.05.05, 18:02
  • god_save_the_queen 17.05.05, 18:03

--
    studencki amatorski zespół piesni i tańca "pogo"

www.per-wers.prv.pl
  • szauotek 17.05.05, 19:02
  • another_story 17.05.05, 19:11

• jussstysia 17.05.05, 19:26
  • rosquito 17.05.05, 19:49

--
    o ebookach i literaturze praktycznej:
    www.eksiazka.info
  • j-cob 17.05.05, 21:12
  • tycia.tycia 17.05.05, 22:10
    Jako drugi kierunek ;)
    --
    Baśka miała fajny biust, a Natalia genitalia!
  • j-cob 18.05.05, 16:27
    Tycia, kiedyś prosiłem Cie o przesłanie testów z poprzednich lat. Nawet na gg
    zamieniliśmy pare słów, a tu nic:) czekam i czekam:) Ktoś chyba o mnie
    zapomniał...:)
  • m_uklejka 19.05.05, 22:09
  • margotta1 18.05.05, 13:44
  • agatha.p 18.05.05, 17:20
    nie wiem co z tego będzie, raczej czarno to widzę, ale spróbuję:)
    będę też próbować na inne kierunki, pozdrawiam:)
  • biedrona131 18.05.05, 18:34
    zaszaleje a cio hiehie jest tu jeszcze jakis kamikadze?
  • vlad45 18.05.05, 21:45
    biedrona131 napisała:

> zaszaleje a cio hiehie jest tu jeszcze jakis kamikadze?

moze tez sproboje zobaczymy jakie wyniki z matury beda! narazie to mysle o euro
    i dziennikarstwie.
  • ewa_jestem 26.05.05, 19:22
    kupował ktoś jakieś materiały w sekretariacie wydziału? jak wyglądają te
    przykładowe testy?:)
  • e_ee 18.05.05, 19:44
  • grzesuav 18.05.05, 23:32
  • e_ee 19.05.05, 00:03
    a jak maturka poszla?... :) bo tez sie wlasnie zastanawiam czy liczyc na szczescie czy moja kiepska chyba mature...
  • grzesuav 19.05.05, 16:17
    No nie powiem zadowolony nie jestm
    na podstawie ok 60% ale nie liczyłem sobie punktów np. za zle policzenie zbioru a to dalej juz nie liczylem, pono jak przedzialy dobre to sie posypia punkty ale wole miec niespodzianke a nie liczy na szczescie :)
    a rozszerzenie to koszmar, wlasnie dlatego mate chce na uczelni pisac, normalnie nie jestem az tak ciemny z maty...........
    ok 40% tylko chodzi o to ze zrobilem (no w sumie zacząłem;-) )to za siedem inną metodą i nie wiem czy mi choć troszke sypna, a to ostatnie za 10 zrobiłem do ok 80% wyszło mi ekstremum poza dzidziną i się wkur$$$$$ i skręśliłem :(
    ale chyba tylko pochodną i właśnie nie wiem ile mi za to sypną
    ale teraz sie ucze do wstepnych na uj na mate i szczerze powiem ze licze na ten egzamin.....
    Właśnie ile ty masz? I czy te 50 zadan na tych wstępnych jest na 3 godziny ? Bo troche mało czasu....
  • e_ee 19.05.05, 16:39
    hmm... ja licze na okolo 70-80% z podstawowej i 50 moze 60% z rozszerzonej...
    test na wstepnych chyba rzeczywiscie jest na 3 godziny ale z tego co mi sie wydaje to ok 20 zadan to jest test wyboru (jednokrotnego?) i 30 to sa zadania takie ze liczy sie dobry wynik a nie metoda :) tak to przynajmniej wyglada w tej ksiazce co UJ wydal i na stronie UJ na tym tescie probnym...
  • grzesuav 20.05.05, 23:00
    no niestety poziom tych testów jest wyższy niż to co robilismy w moim lo, ale cóż trzeba coś próbować, gdzie indziej nie ma wstepnych z maty, wogóle jak ci idzie rozwiązywanie tych testów ? i jak przygotowania ??
  • e_ee 20.05.05, 23:25
    testy w sumie nie tak zle... ale wiesz... inaczej jest jak je robisz w domu na spokojnie a inaczej jak sie jest na egzaminie ;) no a pozatym jak sie tak zastanowic to rzeczywiscie czasu nie jest duzo... 3h :/
    a jaka szkole konczyles jesli to nie tajemnica :D? no i skladasz gdzies jeszcze dokumenty... oprocz uj matma?
  • grzesuav 21.05.05, 10:50
    Profil mat-inf w liceum w 30 tys. miasteczku pomiędzy Częstochową a Opolem ;) a oprócz wstepnych na uj chce złożyć na matę na Uniwersytet Śląski, i jeszcze na coś na Polibudzie Sląskiej, tylko że na tej poli na coś na co się na pewno dostane i jest w miare ok ;)
    Chciałem kiedyś na poli wr ale nie ma szans żebym napisał ten wstępny z fizy (u nas fiza to była pomyłka...)
    a Ty ?
  • e_ee 21.05.05, 11:32
    ja jestem z Krakowa... tez mat-fiz w LO :)
    no a oprocz uj skladam jeszcze na politechnike krakowska tez na matematyke chociaz tu nie ma wstepnych dla tych z "nowa matura" :| zastanawiam sie tez czy nie wziasc czegos na akademii ekonomicznej ale to tak na 20% ;)
    a nie wisz moze jak to jest z ta rejestracja "erk" na uj? tam trzeba podac wyniki z matur... a cke nam POZWOLI na nie czekac do 27 czerwca :/
  • grzesuav 22.05.05, 10:37
    No mam podobny problem, a dodatkowa daleko do wszystkich miast ;) ale zauważyłem że tu www.uj.edu.pl/dydaktyka/oferta.php?id=3 po kliknięciu matematyka wyskakuje okienko w którym pisze, że termin skłądania dokumentów to 1 lipca ;) więc mnie czeka mały maraton. Sam się zastanawiam jak to zrobić z tą ERK. Zrestą podobnie jest na innych uczelniach (terminy rejestracji mijają w czerwcu !!) więc hmmm... na razie dam sobie spokój a jak bede miał troche siły to napisze w tym tygodniu do nich maile. Jakbyś coś wiedziała to napisz ;)
  • motylek_86 23.05.05, 14:55
    Też marzyłam kiedyś matematyce - całkiem nieźle mi w szkole średniej szło
    natomiast matura tak srednio (chyba bede miec wiecej z rozsz niż z podst ale z
    obu ok 80%). Jeszcze niedawno marzyłam o byciu nauczycielką matematyki ale po
    kilku poważnych rozmowch m.in z moja wychowaczynią matematyczką, studentami
    matematyki na UJ i byłym studentem UJ a obecnym AGH zaczelam sie nad tym głeboko
    zastanawaic . Po prostu uświadomili mi że wybór matematyki czasem zamyka drzwi
    do innej pracy niż nauczycielkska lub pozostanie na uczelni 9oczywiscie nie hcce
    generalizować ale czesto tak jest). Poza tym matematyka na UJ to podono męka i
    już sama nie wiem czy chce przez to przechodzić przed 5 lat a potem moze i
    dłuzej na doktoranckich. Chyba wybiore coś innego np na AE zrobie sobie kurs
    pedagogiczny i najwyzej podplomowe albo jako drugi kierunek majce. I pewnie i
    tak zostane nauczycielką :D Choć coraz mniej czuje ze tego chce... pozdrawiam
  • e_ee 23.05.05, 15:40
    co rozumiesz przez "matematyka na UJ to podono męka"? ... ja slyszalam ze jesli matma cie kreci i ja lubisz to jest bardzo przyjemnie... ale hmm... nauczycielka nie chce byc... bleh...chociaz pozostac na studiach bym mogla :D
    tez przez moment myslalam o AE ale nie widze tam kierunku...:/
    w kazdym razie nastawiam sie na ta matematyka... MOZE mnie przyjma... cala nadzieja w egz wstepnym bo matura... taa... smiech na sali..
    myslalam tez zeby pozniej zaczac drugi kierunek - jezyk? i... wyjechac? hmm... :)
    pozdrawiam! :)
  • motylek_86 23.05.05, 18:29
    Jeśli juz na tą matematyke pójde (a powiem ze bardzo mnie kreci) to na pewno
    zaczne potem drugi kierunek. Co do tej opini że matma to męka na UJ to takie
    opinie usłyszałam od kolegów (świetnych z majcy, laureatow konkursów) którzy
    twierdzą ze te studia to sztuka dla sztuki i zero praktycznego zastosowania.
    Poza tym z 20 grup na pierwszysm roku po półroczu zostało tylko 8... Koledzy
    zastanawaiją się jak długo oni wytrzymają :D Nie wiem dlaczego ale mnie to jakoś
    bardzo nie rpzeraża :) Pozdrawiam
  • e_ee 23.05.05, 19:11
    hmm... mysle ze warto zaryzykowac ;) chociaz o tym przesiewie na 1 roku tez slyszalam... eh... zobaczymy
    a skladasz gdzies jeszcze oprocz majcy na uj i ekonomicznej(?)
  • motylek_86 23.05.05, 20:15
    Nie tylko tu :) Mam nadzieje ze się gdzieś dostane tym bardziej ze na AE moge za
    jednym zamachem na 3 kierunki złożyc :) resztą nie wyborażam sobie studiow np.
    na AP albo poza Krakowem :) Myślalam o AGH ale ta fizyka :/ Pozdrawiam
  • grzesuav 24.05.05, 00:23
    ekhm...ja w konkursach nie brałem udziału, orłem z maty nie byłem a robiąc wstępne na UJ widze braki jakie były w programie zreformowanego liceum i co nam dało robienie programu z 4 lat w dwa i pół przy mniejszym wymiarze godzin. No cóż ale trzeba żyć dalej, teraz postaram sie wszystko nadrobic ;) i przy okazji może się nieco podszlifować pod studia
    BTW motylek wiesz może na czym jest największy przesiew ? Możę sie przygotuję psychicznie, znaczy zakładając że jakimś cudem sie tam dostanę :P kto wie może jakaś mała epidemia czy inne zdarzenia losowe dla pozaostałych kandydatów ;)
    Też myślałem o ekonomii, co prawda krótko ;) ale uznałem że to jakies pomieszane jest, niby po tym ma się dużo opcji itp. firme złożyc blablabla ale prowadzenie ksiąg rachunkowych mnie nie kręci. Pozatym jeszcze prawo, brrrrr.:P
    A nauczyciel to hmm....no cóż patrząc na młodziez to niedługo bedą oni siedzieli w klatkach chroniących ich przed uczniami ( no może troche przesadzam...)
    A na poważnie to nauczanie mnie nie kręci, po co sie jeszcze denerwować że np. na 3 lekcjach robisz materiał z 5 i nie masz czasu z ludźmi cwiczyć, wszystko na szybko i niedokładnie, bez sensu sie tak denerwować. Gadasz do 30 ludzi w jednej klasie ehhhhh...
    Fizyki też nie lubię i nie chce się jej uczyć, a szkoda bo bym na Poli wroc startował, ale doszedłem do wnoisku że lepiej mi wychodzi uczenie sie maty i dlatego wstepne UJ. A tak propo to już nas jest troje w okolicach matmy na UJ ;)
  • motylek_86 24.05.05, 19:32
    Hehe bardzo mądry post :D Na pierwszym semestrze podobno najwiekszy przesiew
    jest na teorii mnogości (cokolwiek to jest). Polega to mnie wiecej na tym ze
    masz np. udowodnić ze jest tyle samo liczb wymiernych co naturanych (podobno to
    prawda. Koledzy mi mowili ze jak zaczniesz czegoś nierozumieć i nic z tym nie
    zorbić to po Tobie :P Ehh wiecej napsize wieczorkiem moze sie gg wymienimy i
    pogadamy bo teraz nie mam czasu :) pozdrawiam gorąco
  • grzesuav 26.05.05, 19:11
    A wogóle na co chcesz iść ? Bo wymieniasz UJ, AGH, AE, więc w sumie nie wiem czy ekonomia czy matematyka ;) Skoro na AP nie chcesz iść to nie idź ;) pozatym myślę że lepiej ukończyć na jakimś uniwerku specjalnośc nauczycielską niż to zrobić na WSP czy AP. Wogóle gratuluje spoko wyniku z maturki ;) mogę tylko pozazdrościć. Ale właśnie przez mój wynik bedę próbował na UJ chociaż wiem, że w tym roku może być dużo więcej niż 3 os/miejsce :(. No ale lepiej coś robić przez miesiąc niż tego nie robić. A przygotowujesz się coś z maty? Muszę wiedzieć z czego uczą sie ludzie z Krakowa ;) I czy nie wiecie czy są jakieś kursy przygotowujące do maty na uczelni. Albo może macie jakieś przecieki na temat zainteresowania tym kierunkiem w tym roku ?
  • motylek_86 02.06.05, 17:06
    Przepraszam ze dopiero teraz odpowiadam, postaram sie poprawić :) Tak weic
    chciałabym iść na AE na stosunki miedzynarodowe (sentyment do jezyków obcych i
    geografii) albo na informatyke i ekonomertie (a tu to już matematyka ) natomiast
    na UJ na miedzywydzaiłowe mat-przyr albo na majce. Zobaczymy na co ise uda :) Na
    razie odpusciłam sobie nauke ale od jutra mozę zaczne jakieś testy przeglądać z
    matmy. A Ty oprócz majcy na co jeszcze składasz? Pozdrawiam gorąco
  • grzesuav 02.06.05, 20:08
    Ja z początku chciałem na socjologię ale zrezygnowałem ;)
    A teraz składam na UJ na matę (z świadectwem się nie dostanę, ale liczę na wstępny) na UŚ na matę (może być ciężko) na Polibude Śląsku (na byle co, to moje zabezpieczenie, dam na jakiś wydział i sie po prostu poprzerzucam na cos na co mnie przyjmą) i może na UW (może być ciężko ale na mate tylko 1,7 w zeszłym roku) ;)
    Wogóle ostatnio się nakręciłem na ten UJ, bardzo chciałbym się tu dostać, tylko te testy to praktyczna powtórka + rozszerzenie moich trzech lat liceum :(
    na razie nie liczę zbyt dużo jakoś mi nie wychodzi :P ale musze się w końcu wziąć.
    A ty z czego się uczysz ? Tylko testy z UJ czy coś jeszcze ? ALbo czy możesz polecić mi jakiś dobry stary podrecznik (teoria i wzory) bo mój szkolny jes zreformowany, przez co gorszy ;)
  • grzesuav 02.06.05, 22:44
    mogłem kogoś zmylic, mata UWr pooć 1,7, a do Warszawy nie składam ;)
  • cmuj 18.05.05, 19:59
  • tjall 18.05.05, 20:07
    :DD
  • rosolnik 27.05.05, 19:48
    Jak ci się czyta lekturę?
  • vlad45 18.05.05, 21:44
  • tycia.tycia 19.05.05, 21:16
    Ej, ej, ej :)
    Hehe, ja tez na europeistyke... :)
    a dziennikarstwo studiuje obecnie ;)
    widac: mamy podobne gusta... :)
    pozdrawiam :)
    An.

--
    Nie ma krzywdy nie do wybaczenia.
  • vlad45 19.05.05, 22:00
    sproboje sie nie dac stlamsic i przebrnac jakos przez otwierający sie przede
    mna mordor;) sklaniam sie ku dzinnikarstwu bo podobno niezle pisze. jestes
    zadowolona z takich studiów? rowniez pozdrawiam
  • tycia.tycia 20.05.05, 21:53
    Marzyłam o dziennikarstwie od dziecka.
    btw: urodziłam się w dniu, kiedy uchwalono ustawę o prawie prasowym ;) znajomi
    mówią, że urodziłam się z gazetą na głowie ;)

Jeśli jesteś pewien, że chcesz studiować dziennikarstwo (tzn: pojmujesz to, że
    pisać Cię tu nie nauczą i nauki jako takiej też jest niewiele - i nie polega to
    na tym, że jedyny wysiłek na jaki się zdobędziesz jest przyłożenie się do
    sesji, trzeba jeszcze dbać o praktyki i staże, bo masz na to czas) to napewno
    wyboru nie pożałujesz. Gorzej, jeśli spodziewasz się po tych studiach szkoły
    pisania albo gwarancji miejsca pracy (sic!).

Ja jestem zadowolona ze studiów. Nie zamieniłabym ich na nic. Ale to wynika też
    z tego, że od początku chciałam to robić. Wybór studiów nie był kwestią
    przypadku.
    Polecam w każdym razie :)

--
    Nie ma krzywdy nie do wybaczenia.
  • vlad45 21.05.05, 20:16
    oczywiście byłbym bardzo rad gdybym się dostał na dziennikarstwo. Lecz niestety
    pewien mego sukcesu nie jestem, mimo iż matura poszła mi bardzo dobrze. W
    każdym razie wdzięcznym jest za odpowiedź;) Nie mam zamiaru dzielić skóry na
    niedźwiedziu, którego jeszcze nie upolowałem;) zobaczymy co czas przyniesie!
    jeszcze raz dziękuję za Twoją odpowiedź.
  • szanti_m 24.05.05, 14:39
    tylko jest pewien drobny problemik ... no bo UJ pewnie nie bedzie uwzględniać
    odpisów notarialnych (które podobno mogą być robione). Z tym, że na
    administracje oryginał świadectwa ma być dostarczony do 15 lipca juz po
    egzaminach i po tym jak będę mieć pewność czy się dostałam czy nie ... problem
    jednak tkwi w tym, że nie wiadomo kiedy z pozostałych kierunków (na które
    oryginał trzeba złożyć przy rekrutacji) będę mogła odebrać świadectwo ...

No i nie wiem czy ryzykować i dawać na trzy kierunki jak potem może się okazać,
    że dostałam się tylko na administracje, a nie zdąże im dostarczyć świadectwa ...

• mak44 19.05.05, 18:48
    Macie jakieś komentarze??
  • kadlubek07 19.05.05, 21:21

--
    I can’t see the things that make true happiness, I must be blind
  • kitty86 20.05.05, 08:46
    hej ja się wybieram na prawo bądz psychologię pozdrawiam buzka
  • czartusia 20.05.05, 15:41
  • mmagdab 21.05.05, 14:11
    moze ktos jeszcze sie wybiera? jesli tak to piszcie na maila
    malamagda@poczta.onet.pl
    z matury spodziwam sie:
    angol 98%
    polski 72%
    historia podst 85-90% a rozsz 40-50%
    jakich wynikow sie spodziewacie?
  • ketonia 24.05.05, 18:29
  • agaci0rek 25.05.05, 13:01
    ktoś się tam jeszcze wybiera oprócz mnie? :)
  • motylek_86 25.05.05, 13:58
    Tak ja m.in tam bede skladac papiery:)Jaki zestaw sobie wybierasz na egzamin? bo
    ja mamjce i gegre :) pozdrawiam i mam nadzieje ze sie spotkamy w lipcu i
    październiku :)
  • agaci0rek 25.05.05, 20:07
    Ja wybieram matmę z fizyką, życzę powodzenia! :) W lipcu mam nadzieję, że się
    spotkamy, ale w październiku wolałabym nie, bo składam też na AGH i mam
    nadzieję, że tam się dostanę :)
  • motylek_86 25.05.05, 23:19
    AAA chyba ze tak :D a na AGH to na co bedziesz próbować? Bo jest mi ta uczelnia
    dość bliska :] Pozdrawiam pa :)
  • pippilotta 25.05.05, 16:39
    filologia portugalska/romanistyka
  • maciejka227 26.05.05, 09:59
    Wybiera sie tam ktoś jeszcze?
  • jasmin-black 21.06.05, 13:04
    Ja na biotechnologie ;) o biofizyce też myslalam..w sumie jest na to dużo mniej
    chętnych i też bardzo ciekawe
  • piffpaf 26.05.05, 12:08
  • dagmarra 19.06.05, 20:09
    :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka