Dodaj do ulubionych

Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare

03.01.12, 13:13
Niestety firma Triada/Sky Club/Terra Mare stosuje praktyki godne trzeciego świata. Potwierdzam sytuację o braku możliwości odzyskania wpłaconych pieniędzy. Podpisałem umowę, wpłaciłem zaliczkę i spokojnie czekałem na wyjazd. Zaledwie po tygodniu poinformowano mnie, że moja impreza została odwołana. Zaproponowano mi hotele o dwie klasy gorsze za prawie takie same pieniądze. Gdy nie wyraziłem zgody otrzymałem zapewnienie o natychmiastowym zwrocie pieniędzy. Dziś mijają trzy tygodnia i po dziesiątkach telefonów, kłamstw i krętactw wygląda na to, że próbuje się mnie okraść. Nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać drogę sądowa. Trzymajcie się od nich z daleka. Korzystałem już z usług wielu biur podróży ale to co wyprawia Triada wygląda na zwyczajne naciąganie i bezczelne okradanie klientów.
Obserwuj wątek
  • triadakontakt Prosimy o kontakt - Triada 10.01.12, 13:35
   Szanowny Panie - będziemy bardzo wdzięczni za podanie numeru umowy, o której Pan wspomina - i przesłanie na adres triadakontakt@gazeta.pl wraz z Pana imieniem i nazwiskiem. Będziemy także wdzięczni za podanie Pańskich danych kontaktowych. Postaramy się jak najszybciej zaradzić sytuacji. Jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności.   • aqua_frigida Re: Do kontakt - Triada 20.01.12, 18:22
    A ja mam pytanie do Triady Kontakt. Dlaczego właśnie tutaj zadaję pytanie? A bo tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź, tak sądzę. :-)
    W m-cu październiku 2011 r. zawarłam z Państwem umowę na imprezę, która miała się odbyć w połowie kwietnia, dokonalam wpłaty zaliczki oraz opłaty za gwarancję ceny. W pierwszych dniach stycznia 2012 r. zrezygnowałam z imprezy. Otrzymałam od Państwa wiadomość, że potrącacie Państwo 10 % tytułem poniesionych kosztów, a pozostałą z rozliczenia kwotę zwrócicie mi Państwo, bez określenia terminu tegoż zwrotu ani też bez dokonania rozliczenia faktycznie poniesionych kosztów.
    Koszty muszą być faktycznie przez Państwo poniesione i nie mogą przekraczać 10 %. Jak sądzę, koszty po Państwa stronie były minimalne ze względu na odległy termin imprezy oraz moją wczesną rezygnację. Tym bardziej, że w kwietniu nie macie Państwo wylotów z Katowic, a z wylotem z Katowic zakupiłam tę imprezę, bo taka wtedy była oferta.

    Obowiązkiem Państwa jest dokonać rzetelnego rozliczenia kosztów faktycznie poniesionych, a nie stosowanie maksymalnego procentowego wskaźnika poniesionych kosztów. Zresztą powinniście mi Państwo przesłać szczegółowe rozliczenie.

    Czekam z niecierpliwością na reakcję "Triada - Kontakt".

    Mam nadzieję, że mój następny post będzie "donosił" o tym, że Triada jest godnym zaufania Biurem.

    pozdrawiam


    --
    "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
     • triadakontakt Re: Do kontakt - Triada 23.01.12, 11:36
      Szanowna Pani,
      Dziękujemy za wpis i kontakt. Aby odnieść się do Pani pytania będziemy potrzebować danych dotyczących umowy (Pani imię i nazwisko oraz numer umowy). Bardzo prosimy e-mail na adres triadakontakt@gazeta.pl.

      Z serdecznymi pozdrowieniami
      Triada-kontakt
      • aqua_frigida Re: Do kontakt - Triada 23.01.12, 21:17
       Bardzo dziękuję, ze szybką reakcję, mając nadzieję, że również poza forum, reakcja Państwa będzie równie szybka.

       Pozdrawiam równie serdecznie

       :-)
       --
       "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
       • aqua_frigida Re: Do kontakt - Triada 29.01.12, 19:46
        Taaak, po potrąceniu dokładnie 10% (dopuszczalna maksymalna stawka) pieniądze trafiły na moje konto.
        Nie otrzymałam natomiast żadnego rozliczenia poniesionych kosztów, do czego biuro jest zobowiązane. Z uporem maniaka twierdzę, że biuro poniosło minimalne koszty związane z rezygnacją z imprezy, jeżeli w ogóle je poniosło.

        --
        "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
        • triadakontakt Re: Do kontakt - Triada 02.02.12, 15:27
         Szanowna Pani,

         Już wyjaśniam kwestię rozliczenia kosztów poniesionych przez touroperatora przy rezygnacji klienta z udziału w imprezei turystycznej:

         Faktyczne koszty tytułem anulacji obliczane są w dniu rozpoczęcia się imprezy ( w przypadku wyjazdów 1-tygodniowych) lub po pierwszym tygodniu trwania ( w przypadku wyjazdów 2-tygodniowych.).
         Naliczenie poniesionych przez Organizatora kosztów rezygnacji Klienta z Imprezy nastąpi dzień
         po zakończeniu imprezy, z której Klient zrezygnował.
         Gdy w wyniku dokonanej weryfikacji kosztów rzeczywiście poniesionych w indywidualnym
         przypadku okaże się, że istnieje różnica pomiędzy kwotą wpłaconą przez Klienta, a kosztami
         poniesionymi przez Organizatora, Organizator w terminie 21 dni od dnia zakończenia Imprezy
         dokona zwrotu różnicy. Zwrotu różnicy dokonuje się w miejscu podpisania Umowy lub na
         wskazany przez Klienta numer rachunku bankowego.

         Mam nadzieję, że te informacje wyjaśnią Pani wątpliwości. Pozdrawiamy!
     • 007.bond Re: Do kontakt - Triada 31.01.12, 00:15
      Nie dziwię się ze Triada nie zwraca pieniędzy bo ma długi a największy wobec LOTu o czy było głosno w mediach, utracila certyfikat Rzetelna Firma bo ją wpisali do KRD. Osoby którym nie chce zwrocić biuro podróży/obojętnie jakie/ zaliczek z tytułu rezygnacji z imprezy, bez wzgledu z czyjej winy powinny niezwłocznie zglosić to do miejskiego/powiatowego/ rzecznika konsumentów i jednoczesnie sprawę założyć do sądu domagając się całej im należnej kwoty łacznie z odsetkami z jednoczesną adnotacją aby sąd dokonał wpisu na jakikolwiek majątek/najlepiej nieruchomości/ biura, zajął polisę lub zablokował konto takiego biura.Po takim zajęciu pieniądze dziwnym trafem znajdują się i to w ekspresowym tempie
      Ja sobie organizuję sam wyjazdy od wielu lat i nie mam żadnych kłopotów z biurami podrózy poniżej kilka linków o kłopotach tego biura
      biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/539792,slabe_wyniki_finansowe_triady.html
      www.forum-turystyczne.pl/q/fo_id,264003,,,klopoty_triady_sa.html
      travel-fan.pl/news/klopoty-finansowe-triady/
  • grodek75 Co to k...a jest "triadakontakt@gazeta.pl"??? 31.01.12, 21:29
   Mistrzostwo swiata.
   Ktoś coś pisze na forum, a odzywa się czort wie kto i prosi o podanie danych osobowych i numeru umowy???
   Jeżeli to jest rzeczywiście ktoś z Triady to dowodzi, ze ta firma nie tylko jest dnem, ale i swoich klientów traktuje jak debili.
   --
   --------------------------------------------------------------
   www.panoramio.com/user/2266955
   my.flightmemory.com/image/grodek75.gif
    • triadakontakt Re: Co to k...a jest "triadakontakt@gazeta.pl"??? 02.02.12, 18:02
     Szanowna Pani,
     prosiliśmy o numer umowy, ponieważ jedynie po nicku na forum nie byliśmy w stanie określić Pani tożsamości i stwierdzić, o którą umowę chodzi. W osobnym poście wyjaśniliśmy szczegóły dotyczące rozliczenia kosztów poniesionych przez organizatora. W istocie wszystkie te informacje sprecyzowane zostały w Warunkach uczestnictwa które stanowią integralną część podpisanej przez panią Umowy i są także zawarte w katalogu Sky Club. Jeśli możemy jeszcze w jakiś sposób pomóc, prosimy o ponowny kontakt. Serdecznie pozdrawiamy! Triada - kontakt
     • aqua_frigida Re: do triada kontakt 03.02.12, 20:39
      Szanowna Pani
      Ależ ja znam warunki umowy. Poczekam zatem za rozliczenie, mając nadzieję, że będzie ono rzetelne i, że otrzymam takowe. :-)
      Tak sobie myślę, że chyba wszystkich swoich klientów traktujecie Państwo jednakowo, także tych, którzy nie nagłaśniają na forach "swoich spraw". Dlatego też uważam, że numer umowy jest zbędny, przynajmniej na tym etapie. Jeśli zajdzie taka konieczność, podam numer zawartej z Państwem umowy, ale prześlę go na Państwa firmowy e-mail, oczywiście powiadamiając Państwa o tym fakcie tutaj, na tym forum, gdyż jak widzę, zamieszczenie postu na forum przyspiesza załatwienie sprawy. :-)

      pozdrawiam
      --
      "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
   • triadakontakt Re: Co to k...a jest "triadakontakt@gazeta.pl"??? 02.02.12, 15:22
    Witam serdecznie. Adres "triadakontakt@gazeta.pl" został utworzony w uzgodnieniu z biurem Sky Club sp. z o.o., które jest organizatorem wycieczek pod markami Triada i Sky Club. Osoba obsługująca ten adres to Kalina Paluch z Biura Prasowego Sky Club, które prowadzi agencja Ciszewski MSL. Adres został stworzony w celu komunikacji z klientami Spółki właśnie na tym forum. Jeśli życzyliby sobie Państwo potwierdzić moją tożsamość zapraszam do kontaktu pod adresem kpaluch@publicrelations.pl lub numerem telefonu +22 488 41 56. Pozdrawiam!
     • amertillek Re: Dom Maklerski IDM 03.02.12, 08:35
      amertillek napisała:

      > inwestuje w Triadę. Ma wejść na giełdę. Za onet.pl
      I wolałabym żeby tak było bo wykupiłam juz tydzień na Teneryfie w maju i tydzień na Krecie w sierpniu.
    • grodek75 Re: Co to k...a jest "triadakontakt@gazeta.pl"??? 03.02.12, 18:03
     Nie no, rewelacja po prostu. Profesjonalizm na całego...
     A może ja sobie utworzę nicka "triada-interwencja@gazeta.pl"?
     Sam pomysł to kretnizm świadczący nie o tym jak Triada słucha klientów, a raczej o tym ze działa jak PGR i ze nie mam w tej firmie żadnej koncepcji profesjonalnej obsługi klienta. Na miejscu kierownictwa Triady wywalilbym na zbity pysk tego "geniusza" który wpadł na ten pomysł i wprowadził go w życie, bo ośmiesza firmę. Takie ruchy świadczą nie tylko o tym, ze firma nie panuje nad obsługą klienta, ale nawet nad pomysłami swoich pracowników...
     --
     --------------------------------------------------------------
     www.panoramio.com/user/2266955
     my.flightmemory.com/image/grodek75.gif
     • aqua_frigida Re: Co to k...a jest "triadakontakt@gazeta.pl"??? 03.02.12, 20:51
      Ha! wielu pracowników biur podróży odwiedza tematyczne fora, pewnie maja to w zakresie swych obowiązków.;-) Jedni się ujawniają, a inni nie. Jedni odpowiadają na zarzuty, a inni piszą pozytywne opinie o "swoich" biurach.. :-))

      Niemniej, jeśli jest pozytywna reakcja bp, wg mnie, nie ma znaczenia czy to e-mail firmowy, czy założony przez pracownika "na potrzeby forum".
      Oczywistą sprawą jest, że kontakt z bp, w którym podaje się dane osobowe, powinien następować za pośrednictwem e-maila firmowego.

      Niestety tak już bywa, że nagłośnienie medialne sprawy przynosi wymierny skutek.

      pozdrawiam

      --
      "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
   • saljut Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 25.03.12, 18:41
    Witam!
    W październiku wykupiliśmy wycieczkę na maj, wylot z Katowic. Od kilku dni na stronie nie ma już informacji o wylocie mającym się odbyć w tym terminie, biuro, w którym zakupiliśmy imprezę jest nieczynne, na drzwiach wisi lakoniczna informacja o chorobie pracownika i numer infolinii, która chyba jest nieczynna, bo nie da się z nikm połączyć. POnieważ zdecydowaliśmy się zrezygnować z wycieczki, poszliśmy więc do Sky Clubu, który teraz podobno przejął organizację, ale rezygnajcji u nich nie da się złożyć. W drugim (i ostatnim) biurze Triady w naszym mieście powiedziano, że nie wiadamo, czy u nich da się złożyć rezygnację bo musi być ona złozona tam gdzie się imprezę kupiło (sic!)- tego nie możemy zrobić, bo jest zamknięte na głucho. Kiedy poprosiliśmy panią, aby sprawdziła, czy 30 kwietnia jest wylot z Katowic do Dalamanu, wyświetliło się w systemie, że pierwszy lot do Dalamanu jest ...28 maja... Po takich rewelacjach podjęliśmy decyzję, że lepiej stracić 20 % niż nerwy i chcemy zrezygnować, ale... nie wiemy gdzie???
  • natur5 Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 10.05.12, 09:37
   Witam ! Również jestem w identycznej sytuacji. Przedpłatę w wysokości 3500,00 zł dokonałem jeszcze w listopadzie. Kilka tygodni temu biuro poinformowało mnie o wycofaniu hotelu z oferty i zaproponowało inne hotele w cenie bieżącej oferty katalogowej, które w żaden sposób nie odpowiadały moim oczekiwaniom. Zgodnie z warunkami umowy odrzuciłem ofertę z żądaniem natychmiastowego zwrotu wpłaconej zaliczki. I co ? Minęły dwa tygodnie, wielokrotne rozmowy telefoniczne z przedstawicielką Sky-Club nic nie dały. Pieniędzy na koncie do dziś nie ma! Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwością biura podróży Sky-Club /Triada. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takiego podejścia do klienta, tym bardziej że wcześniej kilkakrotnie korzystałem z jego oferty. Szkoda marki... Wstyd i żenada...!!!!
   • natur55 Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 17.05.12, 12:34
    Witam! Po kolejnych telefonach, pieniądze mam wreszcie na koncie! Dobra rada dla innych osób znajdujących się w podobnej sytuacji; dzwoniąc do przedstawiciela biura z którym Państwo rezerwowaliście wycieczkę, proponuję żądać bezpośredniego połączenia z kierownikiem i z nim rozmawiać na temat zwrotu. W moim przypadku pomogła informacja o przygotowanym ostatecznym, przed sądowym wezwaniem do zapłaty! Powodzenia!
  • mathitria Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 29.05.12, 06:43
   jestem w tej samej sytuacji. Najpierw mi odwołali lot na KOS, zamieniłam na Rodos - tez odwołali lot, proponując bezczelnie wylot z Poznania, Wrocławia lub Warszawy !!! Nie wyraziłam zgody i czekam już ponad 30 DNI !!! na zwrot pieniędzy. Na maile nie reagują, infolinia bez przerwy zajęta - chyba liczą te nasze przywłaszczone pieniądze ! bo takich osób jest bardzo dużo !! SKY CLUB zachowuje się tak, jakby to on fundował te wycieczki, Wartało by to nagłośnić w prasie ogólnopolskiej, żeby ludzie się dowiedzieli o tych oszustwach, bo tutaj nie każdy z pokrzywdzonych dociera !!
   • aqua_frigida Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 30.05.12, 23:25
    Dziwne, czyby Pani "Triada Kontakt" nie zaglądała tutaj już? Wszak przydałaby się jakaś odpowiedź...

    cyt.:
    "triadakontakt 02.02.12, 15:22 Odpowiedz
    Witam serdecznie. Adres "triadakontakt@gazeta.pl" został utworzony w uzgodnieniu z biurem Sky Club sp. z o.o., które jest organizatorem wycieczek pod markami Triada i Sky Club. Osoba obsługująca ten adres to Kalina Paluch z Biura Prasowego Sky Club, które prowadzi agencja Ciszewski MSL. Adres został stworzony w celu komunikacji z klientami Spółki właśnie na tym forum. Jeśli życzyliby sobie Państwo potwierdzić moją tożsamość zapraszam do kontaktu pod adresem kpaluch@publicrelations.pl lub numerem telefonu +22 488 41 56. Pozdrawiam! "
  • otkaotka Re: Uwaga na Triadę/Sky Club/Terra Mare 04.06.12, 17:04
   Zaczynają się praktyki podobne do Ecco-Holidays. Na 10 dni czyli w ostatnim mozliwym terminie przed wylotem na wakacje zlikwidowano wyloty z Krakowa na Kretę ponoć z winy przewoznika (LOTU). Pobyt 2 tygodniowy wykupiony w grudniu- w zamian proponują ofertę po OBECNYCH cenach. Znajomym którzy zrezygnowali z "atrakcyjnej" aktualnie oferty NIE ZWRÓCILI dotychczas pieniędzy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka