Dodaj do ulubionych

Okolice przy Agorze 17

27.06.10, 00:16
Szanowni forumowicze.
Czy są tu osoby mieszkające w okolicach albo przy ul. Przy Agorze 17? To taki bielański "Apartamentowiec". Myślę o zamieszkaniu tam. Oczywiście naczytałam się o płonących samochodach, pijakach i złodziejach, ale też mam pewną perspektywę bo od roku mieszkam nieopodal Wolumenu :) pytanie brzmi: czy warto i dlaczego na budynku Przy Agorze 17 wisi tyle ofert sprzedaży? Czy to spekulanci czy osoby, który się nie spodobała okolica? a może ten blok ma jakąś wadę konstrukcyjną? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam

Animka
Obserwuj wątek
  • Gość: julek Re: Okolice przy Agorze 17 IP: 46.113.121.* 24.11.10, 20:27
   jesli chodzi o okolice to chyba jedyny plus tego miejsca. sam blok to tragedia. bardzo drogi czynsz a w zamian nic. w srodku zaniedbany, administracja ze wszystkim sie ociaga. opłaty licznikowe nie sa rozliczane. woda byla rozliczona raz na 4 lata istnienia bloku. ogrzewanie ani razu. a placic trzeba. laczenie czynsz to 13 zl za metr kwadratowy!!! to bardzo duzo. mieszkania maja miejsca postojowe pod ziemią. bardzo czesto dochodzi tam do kradzieży oraz włamań do samochodów. taka to prawda o tym miejscu. jest mi przykro ze w takie cos sie wpakowalem. nie dziwne wiec ze tyle tu ogłoszen o sprzedaż mieszkania.
  • Gość: Gość Re: Okolice przy Agorze 17 IP: 178.73.48.* 03.03.11, 11:13
   Zastanawiające jest dla mnie, że ilekroć pojawiają się takie pytania odpowiadają na nie najczęściej osoby, które tu nie mieszkają :) Mieszkam dokładnie w bloku obok od 10 lat, nigdy przez ten czas nie spotkało nas nic złego ani też nie słyszeliśmy o jakiś przykrych zajściach od naszych sąsiadów. Jesteśmy właśnie w trakcie sprzedaży naszego mieszkania ale tylko dlatego, że szukamy większego, 3 pokojowego w nowszym budownictwie. Bardzo chcielibyśmy zostać w tej części Bielan i również oglądaliśmy po sąsiedzku czyli Przy Agorze 17 :) Niestety w tym bloku jest bardzo dużo mieszkań z nieuregulowanymi sprawami prawnymi. Trzeba bardzo na to uważać.
   • pk83 Re: Okolice przy Agorze 17 25.03.11, 13:40
    Witam,
    ponawiam prośbę o kolejne opinie dotyczące budynku przy ul. Przy Agorze 17 :)

    Z góry za wszystkie bardzo dziękuję!

    piszac otwarcie slyszalem historie o fekaliach wyplywajacych z toalet w tym budynku, o zupelnie niezorganizowanej administracji itp...

    pozdrawiam,
    pk83.
     • Gość: zyta mieszkam wrzeciono 12 - obok IP: *.dynamic.chello.pl 14.11.11, 10:34
      mieszkam wrzeciono 12 z widokiem z okna na ten blok własnie, od 2004 roku. Gdy sie wprowadziłam, przy agorze były chyba fundamenty i tak stały kilka lat.... :)
      Później rozpoczeła się budowa i opornie ale szła do góry, choć jak patrzę na ten blok to do dziś widać, że chyba nie ma dokonczonych prac budowlanych na I pietrze - tarasy..... ludzie sobie sami sklejaja jakies podłogi, murki itd.
      jak jest w środku nie wiem - z wyjątkiem pasazy handlowego - który jest całkiem przyjemny.
      Okolica, te złodzieje, wandale itd.... dla mnie to mit - nigdy nie spotkałam się z zadna agresją, przemocą, nie słyszałam też nic od sąsiadów. Bez żadnych obaw chodzę, wieczorem, często późną nocą...
      • agulha Re: mieszkam wrzeciono 12 - obok 14.11.11, 11:47
       Od najemców lokali użytkowych na parterze tego budynku (skądinąd ciekawa sprawa, że do tej pory niektóre lokale stoją puste) słyszałam, że problemem tego budynku są bardzo wysokie opłaty (mówię tu o mieszkaniach, nie o lokalach użytkowych).
       Zdjęć z okresu przed powstaniem budynku nie mam. Tam był bazarek - kilkadziesiąt budek i kramików: warzywniaki, mięsne, z pieczywem, z kosmetykami i chemią gospodarczą, z ubrankami dla dzieci, takie coś typowe dla okresu transformacji - błoto pod nogami itd.
  • Gość: mieszkaniec Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.hrk.pl 19.01.12, 10:48
   TROCHĘ DŁUGIE do zainteresowanych kupnem

   Blok na tą chwilę zmienił zarządce. Problem był natury prawnej (nadal jest). Pan Michałowski Developer, nie rozliczył nie wyjaśnił faktur za wykonanie budynku. Unika komornika, jest zadłużony na kwotę 3 500 000 PLN. na rzecz wykonawcy firmy CEKOM. w związku z tym Cekom walczy z mieszkańcami aby od nich wyegzekwować te pieniądze i w związku z tym próbuje wejść na hipoteki mieszkań... sprawa nie jasna. Trwa to już kilka lat. Dopóki nie było zawiązanej wspólnoty mieszkaniowej, nie było komu tym się zająć.
   My jesteśmy bez winy ale rozumiem wykonawcę że chce odzyskać pieniądze w jakikolwiek sposób. Sprawa jest bardzo niejasna .

   Na obecną chwilę szykowane są następujące działania.

   Zgłoszenie na policję oszustwa i wyłudzeń na rzecz mieszkańców przez p. Michałowskiego i jego syna Marcina Michałowskiego (zarządcy nieruchomości). Nierzetelne faktury.

   Zgłoszenie do US przestępstwa Skarbowego Przez panów Michałowskich. Oszystwa podatkowe, wystawianie faktur na których nie ma podstaw prawnych, wyłudzanie VATu

   Zaskarżenie komornika firmy CEKOM (wierzyciela agory) o nie podjęcie odpowiednich działań w celu odzyskania długu od Agory (co by już dawno wyjaśniło kwestie prawne mieszkań)

   Zakończenie kwestii wierzytelności unormuje sytuację prawną mieszkań, to spowoduje ruch na rynku mieszkań w tym bloku.

   Kwestie mieszkalne i zarządce były w opłakanym stanie. Firma zarządzająca nieruchomością (syn developera p. Marcin Michałowski) faktycznie nie rozliczała się z zaliczek, nie dbała o budynek, dlatego 28.12.2012 zmieniliśmy zarządce (wcześniej było to niemożliwe)

   Pan Michałowski walczy dzielnie, aby nie dopuścić do nas innej firmy ma w tym interes ponieważ jest właścicielem kilkudziesięciu mieszkań za które nie musiał płacić czynszu (sic. jak komornik mógł tego nie zweryfikować) natomiast dzielnicowy faktycznie pomaga w przejęciu budynku i kwestie formalne mamy za sobą. Najlepiej świadczy o p. Michałowskim to że musiała działać policja żeby przejąć budynek

   Powoli budynek stanie na nogi, to obiecuję.

   Kwestia garaży, do tej pory były 3 kradzieże, ale nie oszukujmy się kradzieże były są i będą. Parking podziemny to wg statystyk najlepsze miejsce dla złodzieja. Cicho, pusto i sucho, może w spokoju kraść. o spaleniu auta nigdy nie słyszałem.

   Jeżeli chcecie wynająć miejsce garażowe, proponuję zadzwonić pod numer telefonu, który jest na balkonach. Ja od tej agentki podnająłem garaż (właściciel BENZOL posiada tam kilkanaście garaży) za 200 miesięcznie.

   Nawet jeżeli ktoś z Was będzie chciał kupić mieszkanie teraz to żaden notariusz Wam nie spisze aktu i nie podpisze się pod tym, ani bank nie udzieli kredytu. Sprawy prawne są w trakcie wyjaśnień także jest to kwestia jeszcze może roku.

   Przez ten okres czasu liczymy na to że blok będzie odpowiednio zarządzany i kwestie prawne się wyjaśnią. w 2013 najbardziej realny termin kupna tam mieszkania.

   Myślę, że trzeba uczciwie postawić sprawę. Napisać jak jest a nie opowiadać brednie. Mieszkańcy dali się oszukać przez p. Michałowskiego. UWAGA będzie chciał budować kolejny blok. Zwracajcie uwagę na prezesa i vice prezesa. Jeżeli pojawi się nazwisko Michałowski lub Zahnel (czy też Zahel) to zastanówcie się dwa razy czy warto. Nam już krwi napsuł wystarczająco ten człowiek i myślę, że warto przemyśleć kupno nowego mieszkania od tego developera.
   • Gość: Atnight Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.183.226.42.dsl.dynamic.t-mobile.pl 11.02.12, 22:29
    Widzę że szczyci się Pan bardzo dużą znajomością stanu prawnego tego budynku - musi być Pan stroną postępowania skoro ma Pan tak duże informację na ten temat - najwyraźniej jest Pan z firmy "CEKOM" bo kto inny miałby takie informacje :) Nikt, kto nie byłby stroną tego postępowania nie miałby takich informacji jakie Pan tu podaje :) Jeśli jest Pan tylko "mieszkańcem" to znaczy, że pan po prostu kłamie.
    • Gość: mieszkaniec Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.hrk.pl 21.02.12, 12:00
     hahahahaha szerlokiem to Pan nie jest ... nie, nie jestem z CEKOMu ... jestem Św. Mikołajem <tylko nie mów nikomu> byłeś niegrzeczny i dostaniesz rózgę :)

     a tak poważnie UWAGA UWAGA MICHAŁOWSCY SIĘ UDZIELAJĄ :D
     Podejrzewam że to synuś bo tatuś za tępy na internet :) Więc synusiu. koniec Waszego zarabiania na niewiedzy aha iiii ... najważeniejsze .... hahahahaha wracam z poczty, żeby pochwalić się wysłaniem anonimu do US hohohohoho jedziemy z Tobą :) z Twoim tatusiem i zahujelem... przypomnicie sobie czasy, kiedy Wam sklep z konfiturami się zamknął ;)
     pzdr
     i pamiętaj, że narkotyki w Twoim organiźmie nadal można wykryć :D
     • Gość: krys Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.12, 12:42
      W swoim czasie interesowałem się tym blokiem i nie zdecydowaliśmy się ostatecznie, bo bylo po prostu za drogo (z drugiej ręki), ale zdążyłem zrobić wywiad, tzn. przejść się do biura tych panów i zapamiętałem jak nigdy tych wyjątkowo nieciekawych typów. W tym czasie odwiedziłem wielu deweloperów i wszędzie przynajmniej się starano ukryć jakies przekręty a tutaj one były wręcz widoczne gołym okiem i podane na tacy. Mieszkańcom szczerze życzę szczęścia w oderwaniu się od tej mafii.
   • Gość: eliza Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.217.223.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.03.14, 20:41
    Czy mogę Cię prosić o aktualna opinie w opisanej sprawie? Czy kupienie tu mieszkania jest już bezpieczne? Czy sprawy z developerem i firmą budowlaną a szczególnie między tymi dwiema instytucjami a właścicielami lokali już są wyprostowane? Chciałabym kupić tu mieszkanie ale... No wlaśnie. Boję się problemów. Te mamy w aktualnym miejscu zamieszkania na Woli.
    Eliza
   • Gość: groszek Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 11:21
    Z przerażeniem czytam opinie na temat tego budynku, a najbardziej zmartwiła mnie informacja o jego zadłużeniu i próbach komornika wejścia na hipoteki mieszkań. Podpisałam umowę przedwstępną i wpłaciłam już zaliczkę w wysokości 20.000,- zł. Nic nie wiedziałam o całej sprawie, a sprzedająca mnie o tym nie poinformowała. Jak wygląda sprawa w dniu dzisiejszym bo mimo, że mieszkanie mi się bardzo podoba to to boję się dalszych konsekwencji jego zakupu. Czy właścicielka z uwagi na fakt zatajenia powyższej sprawy będzie miała obowiązek zwrotu przedpłaty. Czy jest już nowy zarządca tego budynku
    • Gość: michał Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.216.110.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.04.14, 15:23
     A pytałaś o szczegóły dlaczego ktoś to mieszkanie sprzedaje, kto zarządza wspólnotą? Czy podpisałaś umowę przedwstępną czy wstępny akt notarialny? To co właścicielowi zapłaciłaś to była albo zaliczka, albo zadatek. Kodeks handlowy wyraźnie rozgraniczenia te formy przedpłaty dokonywanych czynności i określa kiedy którą się płaci i jakie są tego następstwa. W akcie notarialnym jest to zaznaczone i musi być wskazane kiedy ta kwota w takiej wysokości albo podwojona komu przypada, albo przepada. A tak wogóle to dobrze czytać nie tylko posty, ale też informacje co i jak załatwiać przy kupnie mieszkania żeby się nie przejechać tracąc pieniądze. I bardzo ważne, żeby trafić na naprawdę dobrego notariusza. Najlepiej nikogo proponowanego przez sprzedającego mieszkanie. Lepiej i bezpieczniej poszukać samemu albo skorzystać z dojść znajomych, przyjaciół.
    • Gość: michał Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.216.110.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.04.14, 15:55
     Nie zapytalem o jeszcze jedno: widziałeś wypis z Księgi Wieczystej albo przynajmniej podano ci jej numer żebyś sprawdziła, czy mieszkanie ma czyste konto? Można to bardzo łatwo zrobic przez internet wpisujac do wyszukiwarki numer KW i adres. No i ważne. Jeżeli kredyt jest spłacony albo mieszkanie ktos kupił za gotówkę to nie istnieje pojęcie hipoteki. Ta jest wówczas, kiedy mieszkanie nie do końca jest własnością własnością, bo takiego okreslenia używa się kiedy jest się pełnoprawnym właścicielem i nie ma się żadnego zadłużenia lokalu wobec banku czy developera. Hipoteka jest wówczas, jezeli ktoś kupując mieszkanie wziął kredyt hipoteczny i go nadal spłaca. W KW wówczas jest wpis o tym z podaniem kwoty zadłużenia kredytem.
     • Gość: groszek Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.14, 16:34
      Chyba nie dokładnie napisałam o co mi chodzi. Wszystko co piszesz Michale jest mi wiadome. Sprawdziłam księgę wieczystą mieszkania i wszystko jest w niej OK. Nie ma żadnego zadłużenia hipoteki, ani żadnych roszczeń. Ale przy sprawdzaniu księgi wieczystej budynku okazało się, że deweloper nie rozliczył się do końca z firmą budującą budynek. W przedmiotowej księdze wieczystej jest w dziale 4.4.1. roszczenia napisane cyt. Hipoteka umowna łączna kaucja 3.500.000 zł. a dalej księga współobciążona gdzie są wymienione wszystkie hipoteki mieszkań. Reasumując boję się czy za jakiś czas mówiąc kolokwialnie nie wejdzie mi ktoś na hipotekę zakupionego mieszkania. Ponieważ sprzedający nie poinformował mnie o tym fakcie zapewne przysługuje mi zwrot zadatku, który dałam sprzedającej mieszkanie.
      • Gość: michał Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.216.110.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.04.14, 18:29
       Według mnie jakiekolwiek obciążenie lokalu, czyli jak określiłaś wejscie na hipotekę nie jest możliwe bez zgody właściciela lokalu. A może skontaktuj się z firma którą budynek budowała, jeżeli wiesz kto. Ale ja bym tego mieszkania nie kupił. Skoro sprzedajacy nie przekazał rzetelnych informacji, to mi to cuchniem Ryzyko jest duże, a gra niezbyt chyba czysta po stronie sprzedającego.
    • Gość: Kaman Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.play-internet.pl 24.04.14, 14:27
     Z tego co się orientuję, to komornik trzyma się z daleka od lokali prywatnych właścicieli. Bardziej zależy mu nad przejęciem zarządu nad lokalami dewelopera. Nie wszyscy właściciele mają takie wzmianki ze względu na fakt, że mogli podpisać porozumienie (z jednorazową wpłatą pieniędzy) z firmą, która budowała blok i taka hipoteka łączna została wykreślona z Księgi Wieczystej. Wielce prawdopodobne jest również to, że właścicielka zadatkowanego przez Ciebie mieszkania również tak postąpiła.
     • Gość: właściciel m4 Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.216.240.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.05.14, 22:40
      Tak czytam Twoją wypowiedź i jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie mogły by być fakty. Kupując mieszkanie od developera za określaną kwotę (i nie ważne czy za gotówkę czy biorąc kredyt) otrzymuję akt notarialny. Rozliczenie pomiędzy firma budująca a developerem jest poza moim zainteresowaniem. To niby dlaczego mam za developera płacić firmie która budynek stawiała i miała umowę z developerem? Za mieszkanie zapłaciłem 357000. I co? I jeszcze mam płacić firmie budowlanej za developera? Pewnie kwotę wyliczoną proporcjonalnie co do metrażu lokalu w stosunku do całości. Czy to nie byłby szczyt głupotym z mojej strony? W wyniku takiej dziwnej operacji nie tylko zwróciłbym "cudzy kawałek" długu to jeszcze na dodatek podniósłbym wartość mieszkania do kwoty nieporównywalnej do jego rzeczywistej wartości w przypadku chęci jego sprzedaży. I najważniejsze! Nie po to mam jakąś tam mniejszą albo większą gotówkę, żeby pieniądze wyrzucać! Te Twoje argumenty nie przemawiają do mnie. Mało tego uznaję je za tłumaczenie tego sprzedającego. I to tłumaczenie -śmiem twierdzić - dla naiwnych. Chyba nawet bardzo naiwnych.
      • Gość: Kaman Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.14, 23:44
       Jesteś w błędzie "właścicielu m4" niestety nie chcę sprzedać mieszkania lub jak kto woli blokują mi to wpisy, które zamieszczone są w KW.
       Powiedz mi dlaczego, skoro kupując od developera nie obchodzą Cię jego rozliczenia z wykonawcą robót budowlanych, a jednak jakoś firmie CEKOM udało się wpisać do naszych ksiąg wieczystych hipotekę łączną? Zgadzam się z Tobą, że głupotą jest spłacanie długów nie należących do Ciebie, ale ani Ty, ani ja nie jesteśmy w stanie ocenić co się stanie dalej w tej sprawie.
       Na chwilę obecną CEKOM zarabia z dnia na dzień na odsetkach (które nie rosną w naszych księgach wieczystych), ale rosną na rzecz Agory. W księdze wieczystej gruntu pojawiły się wzmianki o kilku umowach przedwstępnych na sprzedaż lokali (z datą z początku kwietnia). Co zrobisz jeśli Agora wyprzeda tyle majątku (nawet za psi pieniądz), że z pozostałego starczy jedynie na pokrycie odsetek, a 3,5mln dalej będzie w grze komornika?
       Z tego co wiem, to na pewno 2 przypadki mają wykreśloną hipotekę z KW. Została podpisana umowa z CEKOMEM podczas sprzedaży lokalu już na rynku wtórnym. Nie wiem czy nie ma takich przypadków więcej...
       Dlatego wnioskuję, że jest możliwość, że właściciel, który chce sprzedać mieszkanie może dogadać się z CEKOMEM.
       Kupujący może teraz w ciągu kilku sekund sprawdzić treść KW w internecie, więc "groszek" może to w każdej chwili to zweryfikować i ewentualnie wyjaśnić zatajenie tego "faktu" ze sprzedającym.
    • Gość: magda Re: Okolice przy Agorze 17 IP: *.158.217.159.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.08.14, 22:15
     Czytam te wypowiedzi i tak się zastanawiam co zrobią ci którzy kupili w tym budynku lokale a firma budowlana sprzeda długi. Przecież taka możliwość istnieje. Jak ma się do tego akt własności i kto dopuszcza przy takim zadłużeniu i wpisie do kw obrót tymi mieszkaniami na rynku wtórnym. Kupując za pośrednictwem agencji trzeba dodatkowe koszty ponieść. I co? Agent nie informuje o długach? I jest ok?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka