Dodaj do ulubionych

"Oddajcie nam linię 520"

IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.10, 00:50
Wszystkich mieszkańców Bielan zapraszam do wzięcia udziału w akcji "Oddajcie nam 520". Będziemy zbierać podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia linii autobusowej numer 520.

Miejsce: pod sklepem E.Leclerc, ul.Wólczyńska róg Aspekt, Bielany.
Czas: środa (03.11), godzina 14.

Robert Banasiuk, www.robert-banasiuk.pl
Edytor zaawansowany
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 01.11.10, 08:24
    To żeś se Pan godzinę wybrał...
  • liwilla8 01.11.10, 11:18
    Akcję popieram w 100% ale o 14.00 jest to fizycznie niemożliwe. Dwie godziny później poproszę :)
  • rybcia.rybcia 01.11.10, 11:46
    Ci którym zależy na linii pewnie będą w pracy akurat....może warto zmienić godzinę?
  • antypejsbuk 01.11.10, 11:49
    Rozumiem, że niektórzy zamiast śmigać metrem wolą stać w korku na Andersa? Masochiści cz co?

A może konieczność jednej przesiadki (trzeba dojechać 114 lub 116 do metra i się przesiąść, o mój Boże!) to dla niektórych coś ponad ich siły?

Jeśli należałoby o coś powalczyć, to o częstsze 116 w szczycie. Raz na 10 min. to za rzadko.
  • liwilla8 01.11.10, 12:50
    Mnie akurat wcale nie chodzi o przesiadkę tylko o czas podróży. Autobusem, jak jeszcze jeździł, zawsze docierałam szybciej do centrum niż metrem. Metro to najpierw cofanie się do Młocin, potem czekanie na pociąg, a potem dopiero jazda - też dłuższa.
    Nawet ten nielubiany przeze mnie stary tramwaj 33 dociera do centrum szybciej. Dlatego jeśli już muszę - jeżdżę nim. Metro to ostateczność.
  • antypejsbuk 01.11.10, 15:51
    No tak, zwłaszcza w godzinach szczytu autobus będzie "szybszy" od metra. Powodzenia na Andersa :)

I nikt nie każe cofać się tramwajem do metra do Huty. Nie prościej wsiąść w 116 lub 110 i przesiąść się na Marymoncie lub Słodowcu?
  • ilonsa 01.11.10, 13:26
    Zapomniałeś o osobach starszych, niepełnosprawnych czy matkach z dziećmi w wózkach- wierz mi, że w takich przypadkach "jedna przesiadka" znacznie utrudnia podróż.
  • antypejsbuk 01.11.10, 15:55
    Zawsze można wtedy skorzystać z kombinacji 33+35. Przesiadka z 33 na 35 odbywa się na tym samym przystanku, więc specjalnych utrudnień nie ma i nawet po podziemiach biegać nie trzeba.
  • ilonsa 01.11.10, 16:37
    chyba nigdy nie wnosiłeś/wynosiłeś wózka z tramwaju...
  • antypejsbuk 01.11.10, 22:04
    > chyba nigdy nie wnosiłeś/wynosiłeś wózka z tramwaju...

Tramwaje wysokopodłogowe wymienia się sukcesywnie w Warszawie na niskopodłogowe. Obawiam się jednak, że konieczność utrzymywania deficytowych linii (np. proponowanej 520) może ten proces z przyczyn finansowych opóźnić.
  • Gość: Bielanczyk IP: *.chomiczowka.waw.pl 01.11.10, 16:17
    Świetny pomysł teraz Bielany nie mają połączenia z Pragą np.Wawrem .A tak przy okazji to gościu masz mój głos i mojej rodziny na zbliżających się wyborach .Więcej takich młodych ludzi z nowym spojrzeniem i inicjatywą .Szkoda tylko że inni radni długo już zadomowieni w dzielnicy nie potrafią wymyśleć coś nowego .Panie Keller ,Pani Mosakowska ruszcie się trochę młodzi dają Wam przykład.
  • j666 01.11.10, 16:35
    Także popieram przywrócenie trasy linii autobusowej 520 z Broniewskiego na Ostrobramską.
    I nie musi jeździć przez Plac Wilsona.
  • Gość: Jacek Marszałek IP: 178.73.63.* 01.11.10, 18:26
    Ja inicjatywę popieram ale jescze powinno się przywrócić linię 103 na Pragę Północ na trasie Metro Młociny-Dw.Wschodni(Kijowska) ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia między Bielanami a Pragą Północ.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 01.11.10, 20:51
    Gość portalu: Jacek Marszałek napisał(a):
    Ja inicjatywę popieram ale jescze powinno się przywrócić linię 103 na Pragę Pół
    noc na trasie Metro Młociny-Dw.Wschodni(Kijowska) ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia między Bielanami a Pragą Północ.

A te wszystkie przywrócone na dawne trasy linie będziecie mogli sobie wsadzić głęboko w .... gdy całe Bielany, a w szczególności Sokratesa, Kasprowicza, Conrada, etc. staną w kilometrowych korkach po otwarciu Mostu Północnego. Ludzie, ocknijcie się! I zastanówcie co jest w tej chwili najpotrzebniejsze tej dzielnicy. A tą rzeczą jest jak najszybsze rozpoczęcie budowy Trasy Mostu Północnego przez Chomiczówkę i Bemowo.
    Jak na razie pierniczycie głupoty o rzeczach nieistotnych. Jakbyście nie wiedzieli to póki co przywrócenie 520 na starą trasę jest niemożliwe ze względu na remont wiaduktu przy Dw. Gdańskim. A puszczanie autobusu w korki na Krajewskiego byłoby totalnym idiotyzmem.
    Tak więc drodzy Panowie Banasiuk i Marszałek: lepiej idźcie kury szcz... prowadzać, bo o tym co jest potrzebne Bielanom guzik wiecie.
    Pozdrowienia od Bielańczyka w 3 pokoleniu.
  • j666 01.11.10, 22:54
    Proponowana na czas remontu trasa:
    Broniewskiego - Wojska Polskiego - Popiełuszki - Słomińskiego - Andersa - i dalej jak kiedyś na Ostrobramską.
  • mkkrawiec 09.11.10, 22:17
    j666 napisał:

> Proponowana na czas remontu trasa:
    > Broniewskiego - Wojska Polskiego - Popiełuszki - Słomińskiego - Andersa - i dal
    > ej jak kiedyś na Ostrobramską.

Chyba sobie jaja robisz z tym wojska polskiego. Tam ledwo co się mieści mały 205, a co dopiero pełnowartościowy autobus.
  • antypejsbuk 01.11.10, 22:02
    > Ja inicjatywę popieram ale jescze powinno się przywrócić linię 103 na Pragę Pół
    > noc na trasie Metro Młociny-Dw.Wschodni(Kijowska) ponieważ nie ma bezpośrednieg
    > o połączenia między Bielanami a Pragą Północ.

A tramwaj 28 to niby dokąd jedzie?
  • Gość: Jacek Marszałek IP: 178.73.63.* 01.11.10, 22:12
    Z ulic Kasprowicza , Oczapowskiego , Alei Reymonta i Żeromskiego. Z tych ulic na Bielanach nie ma bezpośredniego połączenia z Pragą Północ. Więc linia 103 powinna być przywrócona na Pragę Północ na trasie Metro Młociny-Dw.Wschodni(Kijowska) ponieważ musi być bezpośrednie połączenie Bielan z Pragą Północ a nie połączenie przesiadkowe.
  • antypejsbuk 01.11.10, 22:17
    Człowieku, nie marudź, tylko jedź metrem na Gdański lub Bankowy i przesiądź się w tramwaj jadący na Pragę. Będziesz szybciej na miejscu, niż dawnym 103.

> ponieważ musi być bezpośrednie połączenie Bielan z Pragą Północ a nie połączenie
    > przesiadkowe.

Dlaczego "musi być"?

A bezpośrednie połączenie kolejowe Sieradza z Suwałkami lub Radomia z Zieloną Górą też "musi być"?
  • donkej 01.11.10, 22:36
    Aaaaaa!!!
    To mi przypomniało!
    Przypomniało mi, że był kiedyś tekst Andrzeja Dobosza poświęcony autobusowi. Autobusowi symbolicznemu, autobusowi metafizycznemu ;-)))
    Był to autobus 116, którego na szczęście nikt nie miał odwagi zlikwidować.
    Znalazłam fragment u Roodego: autobus.blog.pl/komentarze/index.php?nid=9212124

Wokół takiego autobusu to nawet mogłabym okręcić moją kampanię wyborczą! ;-)))

--
    placwilsona.blox.pl/html
  • Gość: Rurecki IP: 195.117.162.* 09.11.10, 16:27
    Wyleczysz się kiedyś dzieciaku z tego 103? Nikt go nie potrzebuje oprócz ciebie. Wynajmij sobie autobus wrzuć tablicę 103 i zaspokajaj się przy kabinie.
  • Gość: Do Rureckiego IP: *.aster.pl 11.11.10, 00:55
    Rurecki pajacu, niektórym 103 pasowało, a to że kretyński ZTM zadecydował o likwidacji to zwyczajna arogancja władz.
  • Gość: Rurecki IP: 195.117.162.* 12.11.10, 01:13
    > Rurecki pajacu, niektórym 103 pasowało, a to że kretyński ZTM zadecydował o likwidacji
    > to zwyczajna arogancja władz

A według ciebie bałwanie to po tym 103 to spalona ziemia została. Nieważne, że 28 odbija się od 28.
  • Gość: Robert Banasiuk IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.10, 20:23
    Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie naszą akcją. Jest ono tak duże, że podpisy będziemy zbierać także w innych terminach, nie tylko w środę. Zwrócili Państwo uwagę niedogodność godziny 14, dlatego w kolejnych dniach godziny spotkań bedą różne, w różnych porach dnia, tak aby wszyscy Państwo mogli złożyć swój podpis pod petycją. A odbędą się one:
    - 02.11(jutro) w godzinach 7.00-9.00 - pętla tramwajowa na Piaskach.
    - 03.11(środa) w godzinach 13.00-16.00 - sklep E'Leclerc.
    - 04.11(czwartek) w godzinach 16-19 - pętla tramwajowa na Piaskach.

W naszą sprawę staramy się zaangażować znanych polityków, w najbliższych dniach podpis pod petycją złoży m.in. Ryszard Kalisz.

Utworzyliśmy również stronę o przywróceniu linii 520, na serwisie Facebook, na której znajdą Państwo więcej informacji, aktualizowanych na bieżąco, a także zdjęcia z naszych dotychczasowych akcji:

www.facebook.com/home.php?#!/pages/Petycja-w-sprawie-przywrocenia-linii-autobusowej-520/160507240646713?v=info
    Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie naszą akcją, oraz za komentarze i uwagi.
    Zapraszamy Wszystkich do oddania podpisu!

Robert Banasiuk
    www.robert-banasiuk.pl, www.facebook.com/profile.php?id=100001638828339

• antypejsbuk 01.11.10, 22:10
    Panie Robercie, pan zapłaci z własnej kieszeni?

A może uważa pan, ze ta linia sama na siebie zarobi? :)
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 01.11.10, 20:26
    Na swojej stronie postuluje pan idiotyczny i całkowicie z sufitu wzięty pomysł by Urząd Dzielnicy był otwarty 24h/dobę, a sam zbiera podpisy o godzinie 14-tej gdy większość ludzi jest w pracy???
    Mam ponadto pytanie - dlaczego wstydzi się Pan, że startuje z listy wyborczej SLD???
    Na podanej przez Pana stronie internetowej jest jedynie informacja, że jest Pan numerem 2 na liście numer 1. Nie ma tam nawet najmniejszej wzmianki jakie ugrupowanie polityczne umieściło Pana na swojej liście. Trzeba tego szukać w internecie po numerze listy.
    Wstydzi się Pan SLD???
    Pomijając fakt, że "program" przedstawiony przez Pana na tej stronie jest stekiem bzdur, ogólników, pobożnych życzeń i hasełek to fakt ukrywania przynależności politycznej jest już wystarczajacym powodem by Pana (nie)skreślić.
    A jeżeli chciałby się Pan dowiedzieć na czym zależy mi jako mieszkańcowi Bielan (w co wątpię przeglądając Pańską stronę www) to informuję: jak dzielnica zamierza rozwiązać problem katastrofy komunikacyjnej, która zdarzy się na Bielanach po otwarciu Mostu Północnego? Bo jeżeli Pan o tym nie wie to na dzień dzisiejszy plan "bufetu" jest taki by cały ruch z 3 pasów zjeżdżających z Mostu Północnego wpuścić w 1 - pasmowe Kasprowicza i Sokratesa.
  • Gość: philibert delavign IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.10, 19:02
    tomo ty... bezwstydniku

a to dziecie co podpisy se "kolekcjonuje" jest dobrze wychowane i wie, że sld to należny sie wstydzić.

I jeszcze jeden drobiazg do kogo ten młody sldowiec kieruje swoj wpis o tytule Oddajcie nam 520?
    Czy przypadkiem nie do swojej partii? Oni wszak wspolrzadza Warszawa
    Tak twierdzi tow. Olejniczak.. chwalac sie "sukcesami"
  • mili-123 02.11.10, 21:44
    Drodzy philibert delavign i tomo,

Coś mi tutaj zapachniało wrogim obozem który próbuje zdyskredytować kandydata przeciwnej drużyny. Najlepiej jest kogoś obrazić i się nie podpisać. Skoro jesteście tacy odważni to może się przedstawcie.
    Kilka słów komentarza w związku z tymi głupotami które wypisaliście. W ciągu ostatnich kilku dni widziałam Pana Roberta wraz z innym kolegą 3 razy. Za każdym razem stali w innym miejscu i zbierali podpisy, moim zdaniem pod słuszną sprawą. Linia ta kiedy jeszcze istniała była bardzo pomocna i cieszyła się ogromną popularnością.
    Jesteście tacy mądrzy i proponujecie przesiadki. Jak matka z dzieckiem którą jestem ma się przesiadać? No jak? Większość takich zapatrzonych w siebie paniczyków stoi i patrzy kiedy kobieta siłuje się z wózkiem i wy chcecie mówić o tym co jest lepsze????? Nie macie pojęcia co będzie lepsze dla matek i osob starszych. Dodatkowo zbliża się zima, wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Na starszych i matki z wózkami się nie patrzy. Każdy pcha się ile wlezie byle tylko być pierwszym.
    Z drugiej strony skoro tak tylko krytykujecie to czy któryś z Was od 7 rano stał i marznął przez ostatnie dni na dworze zbierając podpisy? Nie wydaje mi się bo poki co to widziałam tylko dwóch panów z SLD które tak bardzo krytykujecie. A może Panowie to są z PO albo PIS-u i chcą się tutaj przed nami POPIS-ać? Łatwo jest krytykować ale trudniej jest wyjść do ludzi.
    Jest to pierwszy kandydat którego widać na ulicach, który ma czas dla ludzi ale przede wszystkim LUDZKĄ TWARZ! Wybaczcie ale żal mi się robi takich „typów” jak wy. Macie blade pojęcie o tym co jest ważne, bo dla was liczycie się tylko wy sami.

Panie Robercie jest to bardzo dobra inicjatywa! Oby takich młodych osob było więcej i prosze mi wierzyć nie jestem sama w tym co piszę. Cała nasza rodzina będzie na Pana głosować!!!! POWODZENIA.
    forum.gazeta.pl/i/16/forum/wyslijBtn.gif
    Milagros Dobryniecka-Ruiz

• antypejsbuk 02.11.10, 23:13
    > Jesteście tacy mądrzy i proponujecie przesiadki. Jak matka z dzieckiem którą
    > jestem ma się przesiadać? No jak?

Normalnie. Wejdziesz do drugiego autobusu w taki sam sposób, w jaki weszłaś do pierwszego. Nikt nie każe wchodzić przez dach lub przez okno. A do metra to nawet windy są, a dowożące do metra 116 jeździ tylko niskopodłogowe.

Bardzo wzruszające, że pan Banasiuk ma "ludzką twarz", tylko kto za te jego pomysły zapłaci?????
  • Gość: Z Bielan IP: *.aster.pl 03.11.10, 18:49
    antypejsbuk napisał:

> dowożące do metra 116 jeździ tylko niskopodłogowe

Obawiam się, że z rana na stacji metra do której dojeżdża 116 to raczej pani z wózkiem dziecięcym nie ma co marzyć o tym, żeby się zmieścić do wagonika:))
    Jeśli chodzi o główny temat wątku to faktycznie gdyby było 520 wcale nie było by źle.
    Za wszelkie głupie pomysły ZTM i tak płacimy my, nawet gdy nie korzystamy z komunikacji publicznej (dopłaty), więc najwyżej dotacja się zwiększy;)
  • Gość: Robert Banasiuk IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.10, 23:56
    Dziękuje Pani bardzo za ciepłe słowa. Rzeczywiście w swoich działaniach chciałbym wyjść do ludzi. Mój program oraz akcja, którą organizuję to propozycja dla mieszkańców Bielan. Jestem jednak otwarty na słowa krytyki i sugestie dotyczące problemów Bielan. Wracając do akcji 520 będę ją dalej kontynuował, ponieważ widzę, że skala problemu jest duża i wielu osobom doskwiera brak tej linii.
    Jeszcze raz dziękuje Pani za głos poparcia i zapraszam do podpisania się pod petycją. Informacje na temat miejsc i godzin ich zbierania dostępne są na facebooku: www.facebook.com/pages/Petycja-w-sprawie-przywrocenia-linii-autobusowej-520/160507240646713?ref=ts
  • Gość: kubass IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.10, 00:26
    Pan Banasiuk zbierał dzis podpisy na siłowni na ulicy magiera i sam się pod tą petycją podpisałem. Mnie to przekonuje, przyjnajmniej ktoś coś robi i jest duża szansa, że coś z tego bedzie (czyli przywrocą 520). Jest młody, niech spróbuje, niech pokaże na co go stać. Na tych co siedzą w radzie dzielnicy od 3 kadencji juz glosowac nie zamierzam.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 02.11.10, 21:48
    Gość portalu: philibert delavign napisał(a):
    tomo ty... bezwstydniku
    ...

No cóż...
    Jeżeli ktoś traktuje mnie jak idiotę to niestety mu się należy porządny kopniak.
    Pan kandydat wydumał sobie, że propozycja utworzenia klubów seniora zapewni mu glosy emerytów, a darmowy internet i czynny 24h/dobę Urząd Dzielnicy młodszych mieszkańców Bielan. Postanowił do tego wszystkiego odgrzać jeszcze kotleta w postaci 520.
    Zapomniał jednak, że dzielnica ma i będzie miała poważniejsze problemy.
    Wymienię kilka z nich, bo sam na to pewnie nie wpadnie;
    - wspomniana już Trasa Mostu Północnego;
    - zabudowa Serka - czy zostanie on zamieniony w pogrodzone płotami blokowisko, czy też Dzielnica zrobi coś dla mieszkańców?
    - rozwiązanie problemu ohydnych bazarów na Broniewskiego i Wolumenie;
    - rozwiązanie problemu bazarku na Conrada, bo na tą chwilę wszystko wskazuje, że grunt pod nim został przekazany WSBM Chomiczówka z naruszeniem prawa;
    - rozwiązanie problemu dzieci z bielańskich szkoł, które z powodu braku funduszy nie mogą uczestniczyć w zajęciach na basenach (część szkół ma na to fundusze, a część nie wiadomo czemu nie);
    - wprowadzenie zasady pierwszeństwa przyjęć do przedszkoli na Bielanach dzieci zameldowanych w tej dzielnicy. W chwili obecnej wygląda to tak, że rodzice bielańskich dzieci są zmuszeni do wożenia ich do innych dzielnic, a w naszych przeszkolach królują dzieci np. z Bemowa;
    - Zagospodarowanie zrujnowanego budynku dawnego Zespołu Szkół Zawodowych przy Pstrowskiego z korzyścią dla mieszkańców Bielan, a nie jak to proponowały obecne władze dzielnicy dla Tarchomina.
    - kopnięcie w d... funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy nie reagują na interwencje mieszkańców i rodziców odnośnie samochodów rozpędzających na chodnikach dzieci idące do Szkoły Podstawowej nr. 289 na Broniewskiego.
    - interwencja i wymuszenie na MPWiK by ciecz plynąca z kranów na Bielanach zaczęła przypominać wodę, a nie rozwodnioną Coca Colę;

Tak więc jak widać Panie kandydacie ma Pan duże pole do popisu.
    Tyle tylko, że nie sadzę by bylo Pana stać na zajęcie się którymkolwiek z wymienionych problemów. Bo do tego fachowcem trzeba być. Pasja do biegania i bycie honorowym krwiodawcą (z całym szacunkiem dla tej działalności) tu nie wystarczą.
  • Gość: Andi IP: *.147.202.234.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.11.10, 22:52
    Tomo z jakiej Ty jesteś partii politycznej? PO?

Jesli chodzi o Twoj punkt: - "rozwiązanie problemu dzieci z bielańskich szkoł, które z powodu braku funduszy nie mogą uczestniczyć w zajęciach na basenach (część szkół ma na to fundusze, a część nie wiadomo czemu nie)" - to własnie nasza kochana Pani Prezydent Warszawy obcięła Bielanom budżet o 30% na dofinansowanie obiektów sportowo-rekreacyjnych. Sam popierałem PO jeszcze 4 lata temu ale teraz na pewno nie oddam na nią głosu. Ciekawe co będzie dalej podatek VAT 30%? Dodam tylko że to co zrobiła pani HGW z budżetem dla Bielan jest poniżej krytyki. Nie mow mi tutaj o zajęciach na basenach bo jesteś śmieszny. Jak nie masz pojęcia to się nie odzywaj. Miałybm 5 minut na basen ale oczywiście pieniądze nagle przepadły....co się okazuje że pani prezydent musi łatać inne dziury kosztem BIELAN!

Najlepiej to się mądrzyć i wytykać błędy. Może coś zaproponuj jak jesteś taki mądry i wystartuj w wyborach. Hmmmm....a może już startujesz i dlatego tak walczysz żeby zdyskredytować mocnego przeciwnika?

• Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 03.11.10, 06:19
    Weź głęboki oddech, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i postaraj się zrozumieć.
    Czytanie ze zrozumieniem to zakres 1-2 klasy szkoły podstawowej.
  • Gość: Bielańczyk IP: *.chomiczowka.waw.pl 03.11.10, 10:23
    Ty Tomo co żeś taki/ka wymagający jeszcze gościu nie jest radnym a już wymagasz. A co ty zrobiłeś przez te 4 lata dla dzielnicy .Czy chociaż raz napisałeś jakieś pismo ,zadzwoniłeś do urzędu . Czy chociaż na forum poinformowaleś o jakiś nieprawdiłowościach .Człowiek zabiega o głosy wszystkich a nie lekcewarzy gierawitów bo ich jest najwiecej na bielanach . Lepiej niech siędzą w klubie seniora niż w kościele . Poza tym dajmy szanse młodym bo już żygać się chce jak się patrzy na te same twarze radnych od parunastu kadencji. To do nich miej żale ,że nic nie zrobili .
  • sibeliuss 03.11.10, 11:00
    A co Ty zrobiłeś, że Go o to pytasz?
    --
    A jeśli będzie jesień...
  • Gość: Bielańczyk IP: *.chomiczowka.waw.pl 04.11.10, 08:46
    Po pierwsze pytam bo jestem ciekawy tak tu dużo na forum i pięknie pisze gościu co to trzeba zrobić na Bielanach . Po drugie niesamowite wrażenie zrobiła na mnie informacja ,że ktoś jest z trzeciego pokolenia Bielańczykiem , normalnie dech mi zaparło i odebrało chęć życia bo ja nie mam takiej przejrzystej historii. Czuje się Bielańczykiem drugiej kategorii .Po trzecie nie wyciągaj błędnego wniosku ,że napisanie tylko na tym forum czegoś co na przykład jest nie prawidłowością załatwia sprawę . Są inne fora ,są emaile np. do wydziału infrastruktury ,są listy ,telefony
  • sibeliuss 05.11.10, 17:24
    Zadałem proste pytanie - odpowiesz?
    --
    A jeśli będzie jesień...
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 04.11.10, 04:12
    Gość portalu: Bielańczyk napisał(a):
    Ty Tomo co żeś taki/ka wymagający jeszcze gościu nie jest radnym a już wymagasz.

Ty chyba nie bardzo rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. On zeby zostać radnym powinien mieć program, a nie bzdety. Bo inaczej nic się nie zmieni.

A co ty zrobiłeś przez te 4 lata dla dzielnicy .Czy chociaż raz napisałeś jakieś pismo ,zadzwoniłeś do urzędu .

Nieraz walczyłem ze Strażą Miejską o interwencje (co powyżej napisałem), ze swoją spółdzielnią by zajęła się otoczeniem budynków, etc. A Ty co zrobiłeś? Bo jeżeli dobrze pamiętam to jedynie spłodziłeś posta o psich klocach na Pabla Nerudy. A zglosiłeś to gdzieś? W spółdzielni, Straży Miejskiej? Napisałeś jakieś pismo?
  • malwinka80 04.11.10, 17:23
    Tomo skąd u Ciebie tyle wrogości.....wiem że to są wybory ale bez przesady......
    Emocje emocjami ale honor trzeba zachować a nie tak się zachowywać...
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 04.11.10, 19:54
    Jakie emocje? Ja tylko odpowiadam ludziom piszącym bzdety, niezależnie czy są kandydatami na radnych, czy też po prostu uczestnikami forum.
    Moim zdaniem Pan Banasiuk nie ma żadnego programu, nie reprezentuje sobą nic co mogłoby zainteresować wyborców i próbuje zaistnieć rozstawiając stolik pod Leclerc`iem rzucając hasło "przywróćmy 520". Przemilcza przy tym fakt, że to min. jego partia zlikwidowała to połączenie, przemilcza fakt, że z listy tej partii startuje w wyborach, wypisuje bzdety o Urzędzie Dzielnicy czynnym 24h/dobę, etc. etc.
    Czyli próbuje min. ze mnie zrobić idiotę.
    Bo wystarczy żeby Urząd Dzielnicy był czynny 2 razy w tygodniu do godziny 19-20.
    I każdy kto będzie chciał coś załatwić to zrobi.
    Ciekaw jestem co powie Pan Banasiuk za 3 czy 4 lata jeżeli zostanie radnym? Ze nie były kasy, technicznych możliwości, kadr?
    Jestem zwykłym wyborcą, nie należę do żadnej partii.
    Ale nie pozwolę traktować się w myśl zasady wyznawanej przez Posła Kurskiego, że "ciemny lud wszystko kupi".
  • axwell 02.11.10, 23:00
    No właśnie, ludzie chyba pozapominali, że niedługo są wybory...typowa kiełbasa wyborcza :)
  • Gość: Robert Banasiuk IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 00:47
    Pana zarzuty co do sensowności żądania przywrócenia linii 520 uważam za nietrafione. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Bielan, a także mediów:

www.tvnwarszawa.pl/-1,1680356,0,,nie_ustaje_walka_o_linie_520,wiadomosc.html

Więcej informacji o naszej petycji na stronie:

www.facebook.com/profile.php?id=100001638828339#!/pages/Petycja-w-sprawie-przywrocenia-linii-autobusowej-520/160507240646713

Wielu ludzi, jak Pan widzi także z tego forum, popiera tę inicjatywę. Zebraliśmy już ponad 500 podpisów. To dowód na to, że ta linia jest potrzebna, a więc cała akcja ma sens. Oczywiście, są jeszcze inne ważne sprawy tego typu, którymi można by się zająć, i świetnie byłby przyspieszyć rozpoczęcie budowy Trasy Mostu Północnego przez Chomiczówkę i Bemowo. Ale zajmuję się tym, co w danej chwili, będąc kandydatem na Radnego, mogę faktycznie zrobić, rzeczami na które rzeczywiście mogę mieć wpływ.

Remont Dworca Gdańskiego nie będzie trwał wiecznie, a nasza akcja, zanim odniesie planowany skutek, też jeszcze potrwa. Nie sądzę zatem, aby to miało pokrzyżować nam plany.

Urząd Dzielnicy otwarty całą dobę to nie idiotyzm. Chodzi tu o ideę, o to żeby Urząd był dla ludzi, i żeby był maksymalnie na ludzi otwarty. Dużą rolę ma odgrywać Internet. Chciałbym, żeby jak najwięcej spraw można było załatwić za jego pośrednictwem.

Jeśli chodzi o krytykę mojej strony internetowej, to jest Pan bardzo surowy. Strona jest cały czas w budowie, na razie jest na niej tylko program i rzeczywiście nie ma tam informacji o tym, że startuję z listy SLD, jak również, nie ma kilku innych informacji i funkcji które chcemy tam umieścić. I umieścimy. Nie ma tu nic do ukrycia, niczego się nie wstydzę, po prostu strona nie jest jeszcze ukończona. W najbliższych dniach pojawią się na niej nowe elementy. W moich poprzednich postach umieściłem link do mojego profilu na Facebooku - są tam zdjęcia z „sesji ulotkowej” na których jestem wraz z logiem SLD.

Na mojej stronie w najbliższym czasie pojawi się forum, na którym będą mogli Państwo zgłaszać swoje uwagi, komentować moją kampanię i przede wszystkim poruszać wszystkie te kwestie związane z Bielanami, które, Państwa zdaniem, wymagają interwencji. Mam nadzieje, że zechcą Państwo podzielić się ze mną swoimi pomysłami na to, co mógłbym dla Bielan zrobić. Zapraszam również, na mój profil na Facebooku:

www.facebook.com/profile.php?id=100001638828339
    Co do programu, paradoksalnie się z Panem zgadzam. Tak, jest ogólnikowy i tak, są tam hasła. Ale taka jest natura programu wyborczego, można to zarzucić wszystkim startującym w wyborach. Program to skrót, streszczenie poglądów i spraw, które uważa się za szczególnie istotne, pilne i wymagające działania. To co się liczy, to co różni wszystkich kandydatów, to nie ich programy, a to na ile się oni nadają i na ile mają predyspozycje, żeby takim programom sprostać, żeby te programy urzeczywistniać. To co trzeba zrobić, to co jest „korzystne” dla dzielnicy – zawsze wiedzą wszyscy. Ale nie każdy, choćby miał rewelacyjny program na ulotce, naprawdę się za to weźmie, nie każdemu starczy sił, zaangażowania, determinacji i ambicji, żeby rzeczywiście coś zrobić. Mnie tych cech nie brakuje. Startuję w tych wyborach, właśnie dlatego, że mam dość patrzenia na czyjeś programy, a później na to, jak obietnice z tych programów nie są spełniane. Niech Pan nie przywiązuje takiej wagi do mojego programu. Bez działania, bez poparcia w czynach, jest on bezwartościowy. To są tylko słowa. Proszę zobaczyć jak działam. To jest mój program: działanie.

Robert Banasiuk
    www.robert-banasiuk.pl

• adam.sot 03.11.10, 00:58
    Gość portalu: Robert Banasiuk napisał:

> Urząd Dzielnicy otwarty całą dobę to nie idiotyzm.

Jasne, tylko kto będzie za to płacił??? Niezła kiełbasa.

• mili-123 03.11.10, 10:59
    A czym dla Ciebie nie jest kiełbasa? Może gadanie o tym że będziemy mieli piękne drogi, metro będzie takie jak w Londynie czy może to że w Polsce będzie jak w Irlandii? Pan Banasiuk ma chociaż jakiś pomysł a nie siedzi na tyłku jak Ci wszyscy szanowani radni.

adam.sot napisała:

> Gość portalu: Robert Banasiuk napisał:
    >
    > > Urząd Dzielnicy otwarty całą dobę to nie idiotyzm.
    >
    > Jasne, tylko kto będzie za to płacił??? Niezła kiełbasa.
    >
  • Gość: Gosciu IP: *.cli.nitronet.pl 03.11.10, 11:37
    Lubię takie postulaty: ja chcę bezpośredni autobus z Bielan na Pragę :) Może nie owijajmy w bawełnę i piszmy od razu z jakiej ulicy na jaką :)))

Ja na przykład poproszę bezpośredni autobus z pętli Gwiaździsta pod pałac w Wilanowie. Najlepiej żeby jechał cały czas Wisłostradą, oczywiście buspasem i zatrzymywał się tylko w Wilanowie i na Gwiaździstej. Chyba, żebym chciał podskoczyć do centrum, to wtedy poproszę dwa-trzy kursy (do wyboru) około 17-18 przez centrum.

Podpisy zbieram jutro u mnie od 19:00 do 19:15.

Dzięki
  • Gość: Z Bielan IP: *.aster.pl 03.11.10, 18:57
    Gościu, jest drobna różnica. Tobie kochane władze nie zabrały dosyć wygodnego autobusu jakim było 520, a ludziom domagającym się jego powrotu (tak, powrotu a nie tworzenia nowej linii) kochana Hania zabrała ten środek transportu. Jeżeli na Gwiaździstej brakuje jakiegoś autobusu to też warto może zebrać zainteresowanych i próbować coś robić, a nie podbudowywać swoje Ego głupawymi komentarzami na forum.
  • Gość: Gosciu IP: *.aster.pl 03.11.10, 20:23
    Nie głupawy - tylko ironiczny. To różnica, której niektórzy nie łapią, więc warto to podkreślić.

Po drugie. Autobus 520 nie został zabrany tak sobie, tylko został zlikwidowany ze względu na dublowanie się trasy z linią metra.

Po trzecie. O to o co warto apelować to o dobre połączenie z metrem.

O przywrócenie 520 nie warto, bo na pewno nie wróci. Na pewno nie w takim kształcie jak do tej pory!~!
  • Gość: Z Bielan IP: *.aster.pl 03.11.10, 20:36
    Szczególnie dubluje się na odcinku Conrada-Pl. Wilsona:)
    Odniosłem wrażenie, że ironia była zbyt ostra, jeśli uraziłem - przepraszam, czasem w rozmowach internetowych może niechcący dojść do nieporozumień. Może i mój komentarz był zbyt ostry.
    Powrót 520 to moim zdaniem hasło, dość dobre zresztą, ważniejsze jest to że ktoś upomina się o komunikację na Bielanach, która po oddaniu końcowego odcinka metra została bardzo mocno wycięta. Były prowadzone konsultacje z mieszkańcami, a władze zrobiły dokładnie odwrotnie więc trudno się dziwić, że dużo ludzi jest niezadowolonych.
    Nie upieram się żeby koniecznie było to 520 ale coś by się przydało, chociażby dlatego że metro nie rozwiąże wszystkich problemów, już teraz w godzinach szczytu na stacji Marymont jest przepełnione (było to badane przez jednego z radnych Białołęki, z tego co wiem)
  • Gość: Gosciu IP: *.cli.nitronet.pl 04.11.10, 10:22
    "Z Bielan" przeprosiny przyjęte ;) Tym bardziej, że ludzki zachowanie w necie to rzadkość - dlatego tym bardziej chylę czoła.

I żeby było jasne, ja oczywiście nie jestem za utrudnianiem komunikacji mieszkańcom! Wręcz przeciwnie. Uważam, że tzw. "głos ludu" :) jest jak najbardziej potrzebny, bo kto ma lepiej wiedzieć co mieszkańcom potrzebne niż sami mieszkańcy.

Nie lubię tylko głupich postulatów. A przywrócenie "520" w jej dawnym kształcie, obecnie do takich należy! Nie po to miasto zmieniało komunikację miejską "pod metro", żeby się teraz wycofywać z tego.

Dlatego według mnie trzeba działać inaczej. Nie postulować o przywrócenie starego tylko o zmianę istniejącego, albo zrobienie nowego. Jest to lepsze nawet z czysto psychologicznego powodu. Miasto prędzej zgodzi się na zmianę tego co istnieje (bo wtedy "dostosowuje rozwiązania do mieszkańców"), niż przywróci zlikwidowane przez nich rozwiązanie (bo to jest "przyznanie się do błędnej decyzji").

Dlatego według mnie powinno się wymyślić ulepszony sposób obecnej komunikacji na Bielanach. Zebrać kupę podpisów. I do urzędu!

• Gość: Z Bielan IP: *.aster.pl 04.11.10, 19:29
    Gościu, pod Twoimi pomysłami śmiało się podpiszę. Faktycznie lepiej naprawić, a powrót tego, czy innego numeru najważniejszy nie jest.
    Pozdrawiam
  • malwinka80 04.11.10, 17:20
    :) dlaczego jak ktoś ma jakiś pomysł to wszyscy starają się powiedzieć że nie ma racji? nie rozumiem tego co się z Wami dzieje ludziska.....
    Popieracie ludzi którzy przez 4 ostatnie lata nie zrobili nic dla miasta, dzielnicy za to zrobili wiele dla siebie i swoich rodzin. Może wreszcie czas na to żeby ktoś się opamiętał i zagłosował na młodych? Jakoś mam dość tych samych twarzy przez ostatnie 10 lat.....powiem Wam że oni to już nawet nie obiecują bo nie muszą...wygraną mają przeciez w kieszeni a to zapewnicie im Wy "szara masa która zagłosuje na pierwszego na liscie" a wiadomo kto ma nr 1 na każdej liscie:) OBECNY RADNY:)

Pozdrawiam M.
  • Gość: ? IP: *.aster.pl 04.11.10, 22:24
    ???? To chyba trochę obok tematu ???
  • Gość: Kuba IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 17:25
    Popieram. Podoba mi się takie podejście.
  • Gość: Robert Banasiuk IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.10, 12:37
    Szanowni Państwo, poniedziałkowa akcja zbierania podpisów, na prośbę mieszkańców Bielan, odbędzie się w godzinach 6.50-8.50 na pętli Piaski.

Robert Banasiuk
  • antypejsbuk 06.11.10, 16:43
    Sensowniej byłoby upomnieć się o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów na odcinku Conrada-Metro Marymont (116+110), niż walczyć o przywrócenie linii, która na znacznym odcinku zdubluje metro, a przy tym utknie w korkach.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 06.11.10, 23:46
    antypejsbuk napisał:
    Sensowniej byłoby upomnieć się o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusó
    w na odcinku Conrada-Metro Marymont (116+110), niż walczyć o przywrócenie linii, która na znacznym odcinku zdubluje metro, a przy tym utknie w korkach.

Ale to co proponujesz nie jest tak medialne jak "walka" o przywrócenie linii, którą zlikwidowała min. partia wystawiająca Pana Banasiuka do wyborów.
    Stolik, banner, chwytliwe hasło daje cien szansy na dorwanie się do koryta.
    Nieważny jest brak jakiegokolwiek sensownego programu. Przecież jak już jakiś idiota napisał potencjalny radny musi od czegoś zacząć, a program przyjdzie "w trakcie". Albo i nie...
  • Gość: Gemi IP: *.146.168.86.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.11.10, 12:16
    Tomo to co napisałeś nadaje się na stronke www.żal.pl, powinno się ją stworzyć dla takich jak Ty...człowieku bije z Ciebie po prostu zawiść....
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 06.11.10, 23:55
    ... nadal "nie udało się" Panu dodać logo partii, która wystawia Pana w wyborach do swojej strony internetowej???
    A może jednak wstydzi się Pan tych którzy wprowadzili Pana na listę?
    Zajmuje to jakieś 3 minuty, jeżeli Pan chce mogę Panu w tym pomóc.
    Chyba, że powody nie informowania przez Pana z ramienia jakiej partii Pan kandyduje są inne niż podawane powyżej...?
    Pomogę Panu:
    Pan Banasiuk kandyduje z listy SLD, ale wstydzi się zamieścić tą informację na swojej stronie www
  • Gość: Gemi IP: *.146.168.86.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.11.10, 12:12
    Tomo co z Tobą jest nie tak? To już jest czepialstwo co teraz robisz... Dobrze że dzięki Tobie coraz więcej osob wie na jaką listę głosować....robisz tutaj komus bezpłatną reklamę człowieku. Anyway zastanów się co robisz, bo dla mnie to wygląda tak jakbys go chciał no nie wiem zdyskredytować w oczach innych, ale skutek jest odwrotny do zamierzonego...szkoda tylko że nie chcesz się przedstawić...
  • Gość: Gemi IP: *.146.168.86.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.11.10, 13:45
    Tomo...tak na marginesie na stronce p.Roberta jest logo SLD, albo jesteś mało spostrzegawczy albo jesteś ignorantem skoro nie wiesz jak logo SLD wygląda.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 07.11.10, 15:37
    Częścią logo SLD jest napis z tymi trzema literkami.
    Kształ Polski w barwach narodowych jest mylący i Tobie lub mnie być może jest znany.
    Ale jest bardzo wiele osób, które nie będą wiedziały co to oznacza.
    A numer listy też nic nie wyjaśnia.
    Ja domagam się jedynie tego by Pan Banasiuk traktował wyborców poważnie.
    Jeżeli już nie ma żadnego programu, a jedynym co ma do zaoferowania jest wystawienie stolika i zbieranie podpisów przeciwko temu co zrobiła jego własna partia to niech ma cywilną odwagę to napisać.
    I żeby już nie generować kolejnych postów - nie wiem co mialeś na myśli pisząc, że przemawia przeze mnie zawiść? O co? O to, że koleś robi z siebie błazna?
    A co do tego kim jestem - nie należe do żadnej partii, od urodzenia w 1975 roku jestem mieszkańcem Bielan i Żoliborza, moja rodzina mieszka w tej pierwszej dzielnicy od wczesnych lat 30-tych ubiegłego stulecia. Jestem zwykłym obywatelem. Jest tylko jedno "ale". Nie jestem cielakiem, którego przeciętny idiota może zbyć "programem", który zawiera same bzdety i ogólniki, a do tego postulaty które są nie do zrealizowania. Jak już napisałem, niech pan kandydat zamiast bisać bzdety o pracy Urzędu Dzielnicy 24h/dobę zacznie od banalnego wydłużenia godzin pracy do 19-20 dwa razy w tygodniu. Zapewniam, że to wystarczy, a nie pociągnie za sobą niemal żadnych kosztów. Bo to co pan Banasiuk propozuje teraz będzie wymagalo zwiększenia obsady urzędników o min. połowę. I kto ma za to zapłacić? Ja??? Zamiast proponować darmowy internet dla wszystkich mieszkańców (co jest w obecnej sytuacji nie do zrealizowania) niech zajmie się postawieniem Hot Spotów w najważniejszych miejscach dzielnicy. Zamiast pisać o zwiększeniu liczby żłobków i przedszkoli na Bielanach niech zajmie się tym by z obecnie istniejących mieli prawo korzystać w pierwszej kolejności mieszkańcy zameldowani w tej dzielnicy. Przedszkoli na Bielanach nie brakuje, są po prostu ustalone złe kryteria przyjęć dzieci do tych istniejących.
    I na zakończenie - w wyborach lokalnych nie głosuję na partię. Wisi mi czy mój kandydat jest z PO, PIS-u czy SLD. W wyborach lokalnych ważniejsze dla mnie jest to co dany człowiek sobą reprezentuje i co może mi jako mieszkańcowi Bielan zaproponować. I bardziej liczy się dla mnie to czy dana osoba zajmie się uporządkowaniem ruchu wokół szkoły mojej córki niż to czy jest czerwona, niebieska czy żółta.
  • Gość: Gosicu IP: *.aster.pl 07.11.10, 19:39
    No akurat muszę się z przedmówcą zgodzić w 100%.
  • Gość: Robert Banasiuk IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.10, 22:30
    Szanowny Panie,

Pana zarzut jakobym nie traktował wyborców poważnie jest oszczerstwem, na które pozwolić sobie nie mogę. Rzucanie w twarz komuś że wszystko co robi, robi źle nie zdradzając tym samym swojej tożsamości jest w moim mniemaniu zachowaniem godnym potępienia. Anonimy drogi Panie powinno się ignorować.

Już wcześniej wspominałem Panu iż wszystkie punkty mojego programu mają realne odzwierciedlenie w rzeczywistości i w każdym momencie jestem skłonny o nich porozmawiać. Na każdy zarzut który wymienia Pan poniżej jestem w stanie znaleźć również merytoryczną odpowiedz.

Co do zarzutu numer jeden dotyczącego Urzędu Dzielnicy otwartego 24h na, dobę to przede wszystkim naszym celem będzie wprowadzenie interaktywnej strony, na ktorej przez całą dobę będzie można zglaszać większość wniosków, z którymi normalnie musimy fatygować się do urzędu.

Co do zarzutu numer dwa, który dotyczy dostępu do bezpłatnego internetu dla wszystkich mieszkańców Bielan to jest to rzecz która jest jak najbardziej do zrealizowania. Fakt iż będziemy potrzebowali na to czasu oraz będzie wymagało to wiele pracy jest czymś innym. Ponaddto w wielu rozmowach przeprowadzanych w naszym mieście z politykami wiem, że taki postulat jest jak najbardziej do zrealizowania.

Co do zarzutu numer trzy to tutaj nie ma Pan racji. Bardzo często mam okazję rozmawiać właśnie z matkami i one utwierdziły mnie w przekonaniu iż takie inwestycje są potrzebne. Wprowadzenie zakazu przyjmowania do żłobków i przedszkoli osob spoza Bielan jest i będzie rzeczą niemożliwą i sprawą która może zostać zgłoszona do Rzecznika Praw Obywatelskich. Każdy obywatel ma takie same prawa i wprowadzanie takich kryteriów spotka się ze sprzeciwem. Ponaddo jest to również DYSKRYMINACJA a zapomina Pan że od 6-ciu lat jesteśmy już w Unii Europejskiej gdzie tego typu postawa jest wysoce niestosowna. Ponaddto został Pan chyba wprowadzony w błąd. Są na Bielanach matki które pracują np. w centrum i to właśnie tam odwożą swoje pociechy do przedszkoli czy żłobków bo zwyczajnie tak jest im łatwiej. Podobnie jest z Bielanami. Wiele matek pracuje w pobliżu dlatego też wybierają przedszkola najbliżej miejsca pracy. Zamiast pisać nieprawdę i rzeczy o których nie ma Pan pojęcia, powinien Pan porozmawiać z osobami które wybierają nasze placówki i poznać ich argumentację. Nie zadał Pan sobie jednak takiego trudu.

Na koniec dodam tylko iż jeśli jest Pan zainteresowany merytoryczną dyskusją to zapraszam na spotkanie we Wtorek 9 listopada o godzinie 19:00 przy ul.Żeromskiego 14 w siedzibie SLD. Zamiast pisać na forum może zdobędzie się Pan na odwagę i porozmawia ze mną twarzą w twarz. Jeśli nie to będzie świadczyło tylko o poziomie jaki Pan reprezentuje. Ja nie mam nic do ukrycia i w każdym momencie jestem gotowy aby porozmawiać o moim programie który Pana zdaniem „zawiera same bzdety i ogólniki, a do tego postulaty które są nie do zrealizowania”.

Pozdrawiam,

Robert Banasiuk.

• Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 08.11.10, 06:14
    Tak na szybko odniosę się tylko do jednego punktu Pana wypowiedzi:
    ...Zamiast pisać nieprawdę i rzeczy o których nie ma Pan pojęcia, powinien Pan porozmawiać z osobami które wybierają nasze placówki i poznać ich argumentację. Nie zadał Pan sobie jednak takiego trudu...

Pan jest bezczelny. Moje dziecko właśnie w tym roku zaczęlo chodzić do przedszkola.
    I ilość zabiegów jakich musiałem użyć by chodziło do przedszkola obok domu, a nie na drugim końcu dzielnicy była wprost nieprawdopodobna. A równocześnie chodzą do przedszkola dzieci z Bemowa. Może Pan jako czóonek SLD nie ma z takkmi rzeczami jak miejsce dla dziecka w przedszkolu problemów. Normalni obywatele mają.

• Gość: ciekawy_świata IP: 193.104.164.* 08.11.10, 19:07
    Tomo 100% a nawet 200% poparcia! Dosyc juz tych DYRDYMAŁÓW...

ja pozwole sobie skomentowac bo do pasji zaczyna mnie doprowadzac mieszkanie na Bielanach, a do zupelnej goraczki czytanie takich obietnic!

Co do zarzutu numer jeden dotyczącego Urzędu Dzielnicy otwartego 24h na, dobę to przede wszystkim naszym celem będzie wprowadzenie interaktywnej strony, na ktorej przez całą dobę będzie można zglaszać większość wniosków, z którymi normalnie musimy fatygować się do urzędu

to w koncu urzad czy strona!? KONKRETNIE, jakie sparwy!? bo czy po utracie dowodu bede mogl zalatwic wszystko przez Internet - NIE! czy zeby glosowac w wyborach dostane zaswiadczenie via Internet/poczta - NIE? prawo jazdy - NIE! dowod rejestracyjny - NIE! niestety wiekszosc spraw wymaga obecnosci w urzedzie czy tego chcemy czy nie i radni nie maja na to zadnego wplywu! to rozwiazania systemowe i dopoki parlament czegos z tym nie zrobi nadal bedziemy musieli łazic za papierologia i parafowac. byl Pan w ogole na stronach UDB? bo wydaje mi sie za pier** Pan bez sensu

"Dodatkowo w poniedziałki wydłużono czas pracy do godziny 18.00. W godzinach 16.00 – 18.00 pracują komórki organizacyjne urzędu, które zapewnią mieszkańcom Bielan możliwość załatwienia swoich spraw w Urzędzie"

i swietnie - czyli juz ktos to za Pana to zrobil - tak jak pisal Tomo - niech Pan zaproponuje wydluzenie w konkretny dzien do 20:00, bo era kiedy szlo sie do farbryki na 6 rano dawno juz minela i wiekszosc firm pracuje w godzinach 9-18 ... jedynie u urzedasow ciezko ze zrozumieniem nowej rzeczywistosci. jak mi Pan cos takiego obieca czyt. zyskam 2-3 dni uroplu, ktory musze brac zeby zlatwic formalnosci w urzedzie to sie zastanowie nad oddaniem glosu.

a widzial Pan taka zakladke na stronie UDB?

Zarezerwuj kolejkę w urzędzie albo Sprawdź status sprawy

czyli jak widac zrobiono wlasciwie wszytsko w ramach systemu w jakim urzad musi sie poruszac... mozemy podyskutowac o formie i funkcjonalnosci, ale po co wywalac otwarte drzwi - strona juz istnieje

który dotyczy dostępu do bezpłatnego internetu dla wszystkich mieszkańców Bielan to jest to rzecz która jest jak najbardziej do zrealizowania. Fakt iż będziemy potrzebowali na to czasu oraz będzie wymagało to wiele pracy jest czymś innym

wszystko jest do zrealizowania - mozemy na Bielanach wybudowac kosmodrom -> bedzie to wymagalo "czasu i wiele pracy". pytanie ile czasu, po co i JAKIM KOSZTEM. a moze wystarcza hot-spoty w centralnych miejscach i dajmy na to w przychodniach zdrowia?

Przywrócenie linii autobusowej 520

no brzmi pieknie ALE jest zupelnie BEZ SENSU. czyli reszta funcjonuje idealnie i tylko o ten jeden autobus chodzi, tak? a slyszal pan o dawnej lini 103, o tym ze mozna bylo kiedys z Bielan bezposrednio na Prage i dworzec wschodni dojechac? jak mi Pan opisze KONKRETNE rozwiazania w SYSTEMIE komunikacji naziemnej na Bielanach to pogadamy.
  • Gość: ciekawy_świata IP: 193.104.164.* 08.11.10, 19:09
    Bielany bezpiecznym miejscem dla każdego! – dodatkowe patrole , szczególnie w weekendy

i znowu czysty populizm. dodatkowe patrole - gdzie i dlaczego? a moze wywiadowcy? dlaczego w weekendy? tu nie ma praktycznie kin, klubow, dyskotek, a pol dzielnicy jezdzi do centrum...a moze wystarczy ogarnac w koncu wrzeciono i zajac sie okolica kebabow i salonow hazardu? a moze do tego potrzeba jakiegos programu a nie patroli. a jak z bezpieczenstwem na Bielanach? a moze to nie jest priorytet.

Nie macie gdzie zaparkować? Więcej miejsc parkingowych dla samochodów!

GDZIE te miejsca? po co? dla kogo? za ile? czy jako mieszkaniec Bielan mam placic za nowe parkingi dla Bialoleki? a moze dla tych co "zaoszczedzili" i nie wykupili sobie miejsca na parkingu podziemnym u developera? a moze trzeba w koncu zagonic straz miejska do roboty zeby ten samochodowy bajzel ogarnac?

• Gość: ciekawy_świata IP: 193.104.164.* 08.11.10, 19:09
    PODSUMOWUJAC

nie oddam na Pana glosu, bo wiem ze nia ma Pan bladego pojecia o problemach dzielnicy. ten program to czysty populizm - kielbasa wyborcza doprawiona E-520. wszystkie 8 priorytetow to czysta kosmetyka, zapychacz ktory mozna wstawic do programu dla JAKIEJKOLWIEK gminy w Polsce -wszedzie sa seniorzy, wszedzie sa problemy z przedszkolami i wszedzie sa bariery dla niepelnosprawnych!

mnie, czyli mieszkanca BIELAN interesuje:

trasa mostu polnocnego na Bielanach czyli co zrobic z faktem ze za chwile przez pol dzielnicy bedzie szedl tranzyt i co gmina zamierza zrobic z faktem ze przez pol dzielnicy do centrum bedzie jechal Plonsk, Zegrze, Legionow, Jablonna i wszystkie wiochy wlacznie z Bialoleka

co z przebiciem i poszerzeniem Broniewskiego + Wolczynskiej? to jest priorytet wsrod priorytetow! po chol*re mi Internet jak sie za chwile zyc tutaj nie da z powodu permanentnego korka i zapchanego metra - mam z domu pracowac czy co?

co z Kasprowicza i z Serkiem

przedszkola i szkoly? fakt za chwile zabuduja Zoliborz przemsylowy, za chwile bedzie most, za chwile powstana nowe osiedla na bemowie. I co z budzetu Bielan radosnie wybuduje Pan przedszkola dla calej okolicy? Wprowadzenie zakazu przyjmowania do żłobków i przedszkoli osob spoza Bielan jest i będzie rzeczą niemożliwą i sprawą która może zostać zgłoszona do Rzecznika Praw Obywatelskich a po co od razu zakaz? moze jakies ulgi/obostrzenia - prawnikow gmina nie ma aby dobrze regulaminy/umowy konstruowac? tego wlasnie oczekuje od radnego gminy BIELANY ... Pan mowi niemozliwe...

plany zagospadarowania przesztrzennego + absolutny zakaz zabudowy huty. po pierwsze nie chce wiecej ogladac koszmarkow wstawianych na chama w istniejace osiedla, po drugie nie chce sluchac lametow kolejnych matolow ktorzy kupili mieszkania i piluja sie "ze huta truje i trzeba zamknac"... a pozniej dokladac jeszcze do zasilkow dla zwolnionych hutnikow i placic wieksze podatki bo zlikwiduje sie najwiekszego płatnika w dzielnicy. aha i juz widze jak sie poprawi bezpieczenstwo dzieki tym dodatkowym patrolom w momencie kiedy 2tys ludzi pojdzie na bezrobocie - to dopiero hardcore bedzie!
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 09.11.10, 06:19
    Brawo, brawo, brawo.
    Dzięki ciekawy_świata.
  • mili-123 09.11.10, 16:20
    Panowie tyle opisaliście, tak się pięknie opowiedzieliście za tym co jest dobre a co nie, wszystko ok ale wytlumaczcie mi dlaczego innych kandydatów takich jak np. pani Mossakowska która startuje z 1 nie widzę? Bo nikt inny nie wychodzi do ludzi. Rozmawiałam o tym z mężem i on też nikogo poza tym Panem Robertem nie widział.
    Powiedzcie mi czy to znaczy że ludzie zagłosują na P.Mossakowską to dlatego że od zawsze jest w Urzędzie czy jak to jest? Albo to chodzi o to że zawsze głosujemy na 1???
    Mamy na liście 10 osób ale przyznam się szczerze to nie widziałam nikogo biegającego z ulotkami, rozmawiającego z ludzmi czy cokolwiek.

Nie mówię tutaj o tym że akurat ten kandydat jest najlepszy, ale powiem Wam że tak na prawdę naszych kandydatow nie widać.....mam na mysli pozostałej 9-tki.

Krytykujecie macie do tego prawo, ale dlaczego ani jeden z Was zamiast atakować nie rozpoczął normalnej dyskusji. Czasami to się wstydzę że tutaj mieszkam, tyle tutaj złości i ludzkiej zawiści. Bo wybaczcie ale taka jest prawda. Nikogo nie bronie o nie, ale jak ktoś coś robi to, to jest złe. Lepiej jak ma na liście nr 1 i nic nie robi bo nie musi. To jest ok, i nikogo to nie obchodzi. Ludzie w urzędzie przestali myśleć o nas tutaj na dole bo poprostu za bardzo tam się zadomowili. Ciepła posadka oznacza że nie trzeba się starać.

Tomo napisałeś że masz gdzieś z jakiej partii bedzie osoba na jaka zagłosujesz. Powiem Ci że nie chciałabym żyć w Twoim świecie gdzie tak ważna rzecz nie ma znaczenia. Bo jeśli dla Ciebie oddanie głosu na PIS to jest to samo co SLD to zaczynam bać się ludzi na Bielanach. Jesli jesteś dumny z tego co napisałeś to ja się wstydzę że być może mieszkam obok Ciebie. Jak można człowieka obrzucić błotem nie dając mu szansy porozmawiać? Jak ty byś się czuł? Tylko błagam nie mow mi tutaj że kandydat wypisuje bzdury, bo dobrze wiesz że prawda jest taka że jemu chociaż zależy inni dawno sprawę „olali”.

Ciekawy Świata zastanawia mnie twoja zapalczywość.....jesli tak dobrze wiesz co jest ważne w dzielnicy to pytam się DLACZEGO NIE KANDYDUJESZ? Skoro zrobisz więcej i lepiej to dlaczego nie startujesz? Hmmmm??? Z góry przepraszam jeśli się mylę ale wiesz co, jak dla mnie to za dobrze się znasz na tym co i jak, dla mnie to wygląda tak jakbyś starał się poprostu kogoś zdyskredytować w bardzo niehonorowy sposób bo może jednak startujesz. Jesli jest inaczej to jak mówie z góry przepraszam.

Wiecie co, znalazłam naszą listę kandydatów na internecie i zadałam sobie trud małej analizy. Nie wiem czy dobrej ale jest ona moja i nie musicie się ze mną zgadzać. Tylko darujcie sobie chamskie odzywki proszę.

Mamy na liście 6 osob powyżej 60 roku życia, 2 osoby poniżej 25 roku życia i 2 osoby ktore mają 31 lat.

Mam więc kilka pytań które może skłonią nas wszystkich do debaty:

1) Jak osoba powyżej 60 która (nie czarujmy się która często jest zmęczona życiem) ma sprawnie rządzić naszą dzielnicą? Wybaczcie dla całej wiedzy i umiejętności tych państwa po pierwsze osoby w wielu emerytalnym jeśli chcą powinny ten mandat sprawować społecznie. Wiem jednak że sama ustawa jest zła więc nic nie mówię. Ale podczas kiedy taki radny w wieku 62 lat pobiera emeryturę i dodatkową pensję radnego, jakiś młody człowiek nie ma pracy. Sami do tego doprowadzamy. Nie zawsze osoba starsza wie co będzie lepsze. Zgadzam się że może mieć większe doświadczenie ale to może niech dzieli się tym doświadczeniem za darmo a nie pobiera 3000 PLN miesięcznie?
    2) Jak osoba mająca mniej niż 27 lat może cokolwiek powiedzieć o tym co w życiu jest najważniejsze jak sama jeszcze niewiele przeszła. Nie skonczyła szkoły wyższej, nie ma bardzo często obycia w tzw. wielkim świecie, nie ma rodziny ani dzieci, nie ma obowiązków innych niż uczęszczanie do szkoły, nie pracowała wczesniej nigdzie no powiedzcie mi jak?
    3) Zostają nam osoby w wieki 28-59. Moim zdaniem (i wiem że nie tylko moim) tylko takie osoby mogą sprawnie rządzić dzielnicą. Pamiętajcie proszę że na skutecznego radnego składa się wiedza i siła do pracy, świeże podejście do wszystkiego i generalnie rzecz biorąc chęci do zrobienia czegoś. Dlaczego więc nie poprzeć ludzi którzy coś wiedzą o życiu, mają chęci do pracy i są kimś spoza środowiska które ciągle tylko obraca się w swoim towarzystwie.

Ktoś ładnie kiedyś powiedział że co 8 lat powinno zmieniać się skład rządzący na nowy aby moc spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Tutaj nie chodzi o to że 5 na 10 dzieci to dzieciaki z innych dzielnic, Tomo nie masz racji. Moj mąż wozi codziennie naszą córeczkę do przedszkola na Żoliborz bo tam jego mama może sprawnie odebrać małą przed 15. Ja sama pracuję i nie miałabym jak. Gdyby wprowadzić takie regulacje jak mowisz nie miałabym możliwości pracować. Masz dziecko i rozumiem twoje podejscie ale zastanow sie bo nie jestes sam na świecie.

Autobus 520 – moja ciocia codziennie dojerzdzała tym autobusem do pracy, teraz musi się przesiadać. Jestem za tym żeby coś zrobić w kierunku jego przywrocenia. Mowicie ze ZTM nie przywroci tego autobusu, to powiem wam że po tej całej akcji jaka w ostatnich dniach się toczy do władz cos dociera i być może coś jednak uda się zmienić. Wiem że najlepiej jest mowic ze pomysł jest do niczego bo przeciez ocenic kogos jest łatwo.

Internet – tutaj macie racje. Postawienie Hot Spotów moze byc najprostsze i najszybsze ale co stoi na przeszkodzie zeby juz teraz planowac dalsza przyszłosc? Nie bądzcie zacofani i krótkowzroczni. Ciekawy Świata twoj komentarz był na prawde przykry. Wydajesz się być inteligentną osobą a zachowałes się jak ktoś kto nie ma klasy.

Urząd otwarty 24 h na dobę – mowicie ze strona istnieje. No ładnie pięknie ale strona nie działa to primo, kiedys cos chciałam zrobic i spędziłam kilka godzin nad głupim wnioskiem. Jesli mozemy miec cos łatwiejszego w bardziej przejrzystego to jestem ZA tym pomysłem żeby miec cos nowego! Mowicie kto za to zapłaci. A powiedzcie mi kto płaci za obecna strone która jest do niczego? My wszyscy z naszych podatków.

Jest jeszcze kilka waszych uwag ale i tak juz za dużo napisałam.

Nie wiem dlaczego ale Wasza postawa jest dla mnie SMUTNA. Rozumiem zdrową i normalną dyskusję ale wy zachowujecie się jak dwójka desperatów. Nie zauważyłam żeby Pan Banasiuk odpowiadał Wam agresywnie czy w jakikolwiek inny ublizający sposób. Zapraszał na spotkanie i ciekawa jestem czy ktorys z Was pojdzie.

Zamiast pisać dyrdymały na formum moze pojdziecie i staniecie twarza w twarz. Ja i mąż idziemy. Jestesmy na tyle odpowiedzialni ze chcemy wybrac odpowiedzialnie.

Pozdrawiam,
    M.

PS. Jesli macie zamiar w jakikolwiek sposob mnie obrazić to życzę powodzenia, ale pokaże tylko to że miałam rację i że w gruncie rzeczy nie macie odwagi poza tym forum.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 09.11.10, 21:36
    Nie chce mi się rozpisywać, odpowiem krótko - kilka wątków niżej znajdzie Pani mój wpis z pytaniami (trudnymi) do kandydatów na radnych. Proszę zobaczyć jaki odzew nastąpił z ich strony. Wycieczek osobistych z Pani strony pod moim adresem również komentowac nie będę. Powiem tylko, że ja rownież takiej sąsiadki raczej bym nie chciał mieć. A tak przy okazji - Pan Banasiuk to jakaś Pani rodzina? Bo biorąc pod uwagę jak broni Pani jego i jego programu (który w zasadzie nie istnieje, a tam gdzie istnieje jest stekiem bzdur) takie przypuszczenie samo się nasuwa...
  • mili-123 09.11.10, 21:58
    Spodziewałam się merytorycznej dyskusji jednak chyba oczekiwałam zbyt wiele.
    Wycieczek osobistych pod Pana adresem? Oj tego bym chyba w życiu nie przeżyła. Coś się chyba Panu pomyliło, to nie jest wiec wyborczy niech Pan idzie i głosi takie poglądy pod urząd i rozmawia z obecnymi radnymi może wreszcie zaczną robić to co obiecali. Ani nie popieram ani nie neguję programu wyborczego żadnego z obecnych kandydatów, słucham i patrzę. Jeśli ktoś jest otwarty na dialog i potrafi kulturalnie dyskutować to jest człowiek z którym warto jest rozmawiać bo ma po prostu otwarty umysł.
    Ja ze swojej strony mogłabym powiedzieć że taka Pana postawa świadczy o tym iż chce Pan po prostu człowieka zdyskredytować tylko zastanawia mnie dlaczego. Normalna osoba której nie zależy na tym czy innym kandydacie tak by nie odpowiadała. Ja bardzo nie lubię niesprawiedliwości i tego owczego pędu. Pan sobie myśli że jak powie że jest tak i tak to wszyscy się z tym zgodzą i zaczną klaskać, ale cóż tak nie jest.
    Wypraszam sobie insynuacje że łączą nas jakieś koligacje rodzinne. Nie dlatego że wstydziłabym się tego, po porostu jest Pan w błędzie. To że ktoś miał czelność powiedzieć Panu DOŚĆ i zapytać o kilka spraw nie znaczy że ma Pan prawo do takich komentarzy.
    Może Pan dyskredytuje tego kandydata nie dlatego że jego program jest "stekiem bzdur" ale dlatego że ktoś z Pana rodziny startuje w wyborach....też takie przypuszczenie mi się nasuwa...
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 09.11.10, 22:24
    Wydaje mi się, że wystarczająco dobitnie udowodniłem (i nie tylko ja), że program Pana Banasiuka w istocie jest stekiem bzdur. O innych kandydatach się nie wypowiadam, ponieważ nie pojawiają się oni na forum. To i tylko to jest powodem dla którego "dostało się" wyłącznie Panu Banasiukowi. Podtrzymuję to co napisałem wcześniej, może on nawet pisać o otwieraniu urzędu na 48h/dobę i będzie miało to tyle samo sensu co obecne propozycje (nota bene napisał konkretnie o fizycznym otwarciu UD na całą dobę, a potem rakiem wycofywał się pisząc, że chodziło mu o dostęp internetowy). Może zaproponować internet nawet w tunelach metra żeby było jeszcze więcej na jego stronie www. A ma coś do zaproponowania poza tymi bzdetami? Ustosunkował się w jakikolwiek sposób do mojego pytania o przedszkola (poza standartowym "niedasię")? Jakoś na Bemowie się udało i nie są tam przyjmowane do przedszkoli dzieci spoza dzielnicy. Ma jakąkolwiek koncepcję na rozwiązanie problemu Mostu Północnego i komunikacji miejskiej? Może coś przeoczyłem? Jak na razie jedyną aktywnością Pana kandydata było wystawienie stolika i protestowanie przeciwko decyzji podjętej przez jego własną partię (szczyt hipokryzji). Jeżeli dla Pani jest to wystarczające do poparcia kogoś to gratuluję. Chce Pani merytorycznej dyskusji? To proszę zacząc od siebie. Jeżeli prześledzi Pani cały wątek i moje w nim wypowiedzi to zauważy Pani, że mój ton wypowiedzi w stosunku do Pana Banasiuka zmienil się dopiero w momencie gdy nie odpowiedział on na żadne z zadanych, konkretnych pytań, a próbował mnie i innych zbyć kretyńskimi, populistycznymi hasłami. Ale ja na populizm jestem uodporniony. Domagam się konkretów, a takowych ze strony kandydata "nima". I nie zamierzam udawać, że mnie to nie wpienia. Jeżeli chce się bawić to proszę bardzo, ale ja do tego ręki nie przyłożę, a co więcej nie zgadzam się by bawił się we władzę za moją kasę.
    Na zakończenie powtarzam - domagam się konkretów, a nie bzdurnych hasełek, z których nic nie wynika i które pozwolą radnemu "przecipieć" całą kadencję, a na koniec powiedzieć, że "siem nie dało".
  • Gość: zbielan IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.10, 16:09
    Tomo, o co Tobie chodzi? Program Banasiuka jest, jeśli chodzi o formę, taki sam jak większości programów pozostałych kandydatów. Mozna mówić, że są tam hasła i banały, ale może własnie na spotkaniach z wyborcami jest czas żeby ten program rozwinąć, skonkretyzować, odpowiedzieć na pytania, ustosunkować się do uwag, krytyki. Czepiasz sie tej akcji 520, a zebrano juz podobno ponad 1000 podpisów. To znaczy ze co? Że ci wszyscy ludzie zwariowali, a Ty jeden wiesz co dla nich bedzie najlepsze? Ty masz sto innych pomysłów, ale kto powiedział, że ten Banasiuk sie tym nie bedzie zajmować? Po prostu teraz skupił się na jednej rzeczy, sam go juz ze dwa razy widzialem jak zbieral te podpisy. Skoro jego program to bzdury, to można to samo powiedzieć o programach pozostałych kandydatów. Ja widze program, jak każdy inny, ani lepszy ani gorszy. A zeby dowiedzieć się wiecej poszedłbym na spotkanie - i tam oczekiwałbym konkretów.
  • Gość: Rurecki IP: 195.117.162.* 09.11.10, 16:29
    Chyba, że taką, co jeździ z Chomiczówki na Marymont. Ale tu jest częste 116
  • gdziedwochsiebije 10.11.10, 10:57
    ...tam ja wygram wybory...sasasasasa:D

Bardzo dobrze, bardzo dobrze a Ja jak wygram wybory to:

1) Zlikwiduje czesc komunikacji miejskiej. Jak ktos chce gdzies sie dostac to na rower i jazda.
    2) Zlikwiduje czesc zlobkow i przedszkoli - baby to powinny siedziec w domu i dzieci wychowywac a nie do pracy chodzic. W dupach się poprzewracalo!
    3) Zamkne czesc ulic - nie bedzie komunikacji drogi niepotrzebne.
    4) Zabronie wjazdu do naszej dzielnicy osobom niezameldowanym! NIKT NIE PRZEKROCZY PROGU NASZEJ DZIELNICY OJ NIE!!!
    5) Urzedy, Banki i inne takie tam otwarte beda raz w tygodniu od 10:00-10:30.
    6) Zamkne 99% domow dla starych ludzi. Zamiast lazic po dzielnicy i wymyslac bzdety niech sie zajma wychowywaniem wnukow - kolejny punkt za likwidacja przedszkoli i zlobkow!
    7) Zwieksze czas pracy z 40 h do 56 h tygodniowo. Ludzie maja za duzo wolnego czasu a nam dodatkowa kasiora w urzedzie sie przyda a jak!
    8) Zabronie wychodzic z domu po godzinie 22:00.
    9) Zabronie wyprowadzac psy i koty - niech sraja wam w domach a nie na trawie przed blokiem.
    10) Zabronie smarkaczom chodzić po 20:00 po ulicach.
    11) No i wreszcie zwiększę podatki o 25 %

Kochani wyborcy czekam na glos!

Hau hau hauuuu
  • Gość: ciekawy_świata IP: 193.104.164.* 10.11.10, 18:03
    Rozmawiałam o tym z mężem i on też nikogo poza tym Panem Robertem nie widział. Powiedzcie mi czy to znaczy że ludzie zagłosują na P.Mossakowską to dlatego że od zawsze jest w Urzędzie czy jak to jest? Albo to chodzi o to że zawsze głosujemy na 1??? Mamy na liście 10 osób ale przyznam się szczerze to nie widziałam nikogo biegającego z ulotkami, rozmawiającego z ludzmi czy cokolwiek. Nie mówię tutaj o tym że akurat ten kandydat jest najlepszy, ale powiem Wam że tak na prawdę naszych kandydatow nie widać.....mam na mysli pozostałej 9-tki.

po pierwsze prosze nie traktowac mnie jak jakiegos d**la... nigdy nie glosuje na 1 tylko dlatego, ze jest to "jedynka". nie bede takze gloswal na pania Mossowska tylko dlatego ze nazywa sie Mossowska - w ogole na nia nie bede glosowal... nie wiem skad taki pomysl (uwazam obecna ekipa w wiekszosc zasluguje na wykopki).

po drugie nie chce ogladac kandydatow uwijajacych sie z ulotkami albo biegajacych jak kot z pecherzem na 2 tygodnie przed wyborami. a gdzie byli przez te 4 lata? gdzie byl Pan Banasiuk kiedy likwidowano autobus? skoro jego brak jest tak uciazliwy dla mieszkancow Bielan (zakladam ze Pan Banasiuk nim jest) to dlaczego nie napisal petycji i nie zbieral podpisow wczesniej - do tego nie trzeba byc radnym...

po trzecie (tu odpowiem takze na dalszy ciag Pani wpisu)

ciekawa jestem czy ktorys z Was pojdzie. Zamiast pisać dyrdymały na formum moze pojdziecie i staniecie twarza w twarz. Ja i mąż idziemy. Jestesmy na tyle odpowiedzialni ze chcemy wybrac odpowiedzialnie. Jesli macie zamiar w jakikolwiek sposob mnie obrazić to życzę powodzenia, ale pokaże tylko to że miałam rację i że w gruncie rzeczy nie macie odwagi poza tym forum

mamy XXI i nikt nie musi chodzic po domach aby przedstawiac swoj PROGRAM. aby podyskutowac rowniez nie trzeba wychodzic z pokoju - jesli to Pania w jakikolwiek sposob interesuje to pracuje do poznych godzin wieczornych (20.30 to standard) i zeby odpisac na pani posta poswiecam swoj lunch. tak wiec godzina 19 jest dla mnie nieralna i... nie widze sensu pojawiania sie przy Zeromskiego. Tomo bardzo konkretnie wypunktowal w osobnym topicu kluczowe dla Bielan zagadnienia, a Pan Banasiuk nawet na to nie odpowiedzial. Tak wiec sa 3 mozliwosci

- nie ma czasu [bardzo nieladnie patrzac od strony wyborcy]
    - nie zna odpowiedzi [fatalnie patrzac od strony wyborcy]
    - zlekcewazyl Internet na rzecz kampanii bezposredniej [fatalnie patrzac od strony wyborcy takiego jak ja - nie dowiem sie czy znal odpowiedz]

Krytykujecie macie do tego prawo, ale dlaczego ani jeden z Was zamiast atakować nie rozpoczął normalnej dyskusji. Czasami to się wstydzę że tutaj mieszkam, tyle tutaj złości i ludzkiej zawiści. Bo wybaczcie ale taka jest prawda. Nikogo nie bronie o nie, ale jak ktoś coś robi to, to jest złe. Lepiej jak ma na liście nr 1 i nic nie robi bo nie musi. To jest ok, i nikogo to nie obchodzi. Ludzie w urzędzie przestali myśleć o nas tutaj na dole bo poprostu za bardzo tam się zadomowili. Ciepła posadka oznacza że nie trzeba się starać. Tomo napisałeś że masz gdzieś z jakiej partii bedzie osoba na jaka zagłosujesz. Powiem Ci że nie chciałabym żyć w Twoim świecie gdzie tak ważna rzecz nie ma znaczenia. Bo jeśli dla Ciebie oddanie głosu na PIS to jest to samo co SLD to zaczynam bać się ludzi na Bielanach. Jesli jesteś dumny z tego co napisałeś to ja się wstydzę że być może mieszkam obok Ciebie.

bardzo mocne slowa... i znowu - nie glosuje na PiS!!!! mam poglady lewicowe (a nie narodowosocjalistyczne), wiec blagam dlaczego od razu jakies wycieczki osobiste... z reszta, to NIE MA znaczenia - ja chce osoby, ktora bedzie sprawnie zarzadzac dzielnica i moze to byc nawet kosmita z partii marsjan. jezeli tylko przedstawi mi REALNY plan, na rozwiazanie konkretnych problemow to na niego zaglosuje. o to w tym chodzi... i przynajmniej bede mial go z czego za te 4 lata rozliczac, bo z kartka w reku wypunktuje - "to zrobil, a tego nie". tak wiec jesli zamiast obiecanej drogi postawi krzyz, to bedzie to oznaczalo wykopki.

Ciekawy Świata zastanawia mnie twoja zapalczywość.....jesli tak dobrze wiesz co jest ważne w dzielnicy to pytam się DLACZEGO NIE KANDYDUJESZ? Skoro zrobisz więcej i lepiej to dlaczego nie startujesz? Hmmmm??? Z góry przepraszam jeśli się mylę ale wiesz co, jak dla mnie to za dobrze się znasz na tym co i jak, dla mnie to wygląda tak jakbyś starał się poprostu kogoś zdyskredytować w bardzo niehonorowy sposób bo może jednak startujesz. Jesli jest inaczej to jak mówie z góry przepraszam

nie ma za co przepraszac :) nie kandyduje - nie mam na to ani czasu, ani checi... i czasem mi sie wydaje ze tego typu myslenie to jakis obled! obrazowo - to tak jakby szef wielkiego banku musial zajmowac sie tym czy jest papier w drukarce. po to wybieram takiego radnego zebym mogl relizowac sie w danej dziedzinie i nie martwic o to czy jak spadnie snieg to ktos chodnik sola posyie... na tym to polega - podzial zadan i odpowiedzialnosc juz na poziomie wyboru. wiadomo ze jak zatrudnie beznadziejny personel to owego papieru w drukarce nie uswiadcze... w polsce zas polityka nawet szczeblu wiaty przystankowej - nie rozmawiamy tu o invitro, ale o poszerzeniu ulicy i wisi mi czy to bedzie pis czy sld czy cokolwiek.

Wiecie co, znalazłam naszą listę kandydatów na internecie i zadałam sobie trud małej analizy. Nie wiem czy dobrej ale jest ona moja i nie musicie się ze mną zgadzać. Tylko darujcie sobie chamskie odzywki proszę. [...] nie wiem dlaczego ale Wasza postawa jest dla mnie SMUTNA. Rozumiem zdrową i normalną dyskusję ale wy zachowujecie się jak dwójka desperatów. Nie zauważyłam żeby Pan Banasiuk odpowiadał Wam agresywnie czy w jakikolwiek inny ublizający sposób.

Pan Bansiuk kiedy przyszlo do konkretow w ogole nie odpowiedzial (Tomo o tym pisal)... Ja zadaje sobie nieco inny trud i patrze na to co maja mi dani kandydaci do zaoferowania - prosze zajrzec tutaj...

www.igorkruk.waw.pl/program.htm
    nie to zebym promowal, bo rzeczywiscie troche za mloda jest jak dla mnie ta osoba, ALE mimo swojego wieku przedstawia chociaz zarys tego czym chce sie zajmowac + w miare konkretne rozwianie pewnych problemow (dalej nalezaloby sprawdzic czy jest to realne ekonomicznie - byloby mi bardzo milo gdyby ktos sporzadzil taka kalkulacje... a dokladnie gdyby Pan Kruk sporzadzili i przekonal mnie ze nie sa to czyste obiecanki)

pozdrawiam,
    m.
  • Gość: jakub123 IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.10, 23:43
    Czytam sobie tę dyskusje i pomyślałem że skorzystam z linku i zobacze program Pana Kruka. Spodziewałem się jakiś rewelacji, skoro jest on przedstawiany jako przeciweństwo "pełnego bzdur i ogolników" programu Pana Banasiuka. Tymczasem, poza paroma, rzeczywiscie, rozwinętymi punktami(jak np. szczegółowy plan budowy Amfiteatru Bielańskiego, którego koszt wynioslby 8 mln zl, ale, jak zapewnia Pan Kruk, ten koszt szybko by się zwrócił) są punkty pt: wiecej żlobków i przedszkoli, "ulepszenie szpitali", darmowy internet na Bielanach, organizowanie imprez i koncertów, "zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom". Nie chcę się tego programu czepiać, jest np jakiś konkretny, wygladający rozsadnie, pomysl na rozbudowe drog i ok, bardzo dobrze. Ale są też, i to sporo, "banały i hasła" m.in te które wyżej wymieniłem. Czemu tu ich nie widzą dwaj krytycy Pana Banasiuka? I przy całym szacunku dla Pana Kruka, nie ma on jeszcze 20 lat, jest w ostatniej klasie technikum. Ja jestem jak najbardziej za tym żeby w lokalną politykę angażowali się ludzie młodzi....ale bez przesady. Nie chce się wyzłośliwiać, ale wydaję mi się to lekko niepoważne. Pan Kruk powinnien, póki co, nabierać szlifów w samorządzie uczniowskim.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 11.11.10, 07:05
    Ja za Panem Krukiem nie agituję i wypraszam sobie takie uwagi.
    To, że ciekawy_świata podał adres strony tego gościa nie ma nic wspólnego ze mną.
  • Gość: ciekawy_świata IP: 193.104.164.* 12.11.10, 12:24
    jakub przeczytaj uwaznie

nie to zebym promowal, bo rzeczywiscie troche za mloda jest jak dla mnie ta osoba, ALE mimo swojego wieku przedstawia chociaz zarys tego czym chce sie zajmowac + w miare konkretne rozwianie pewnych problemow (dalej nalezaloby sprawdzic czy jest to realne ekonomicznie - byloby mi bardzo milo gdyby ktos sporzadzil taka kalkulacje... a dokladnie gdyby Pan Kruk sporzadzili i przekonal mnie ze nie sa to czyste obiecanki)

jak juz napisalem - nikogo nie promuje ... Pan Kruk to przyklad pierwszy z brzegu - baaaardzo daleko do doskonalosci.
  • mili-123 11.11.10, 21:12
    Ciekawy_świata,

Przede wszystkim chciałam Ci podziękować za link do strony pana Kruka. Przeczytałam wszystko dokładnie i wnioski jakie wyciągnęłam możesz znaleźć poniżej. Jest to opinia najbardziej obiektywna jak tylko mogłaby być bo nie znam tego człowieka osobiscie, może widziałam go gdzieś kiedyś bo mieszkam tutaj 32 lata. Absolutnie to co napisałam poniżej nie wiąże się z moją sympatią czy antypatią do tego człowieka.

Metoda jest taka: punkty (1, 2, 3, 4, etc) to cytaty ze strony Pana Kruka. Litery (A, B, C, D, etc to moje komentarze).

1) Przedstawiam Państwu mój program wyborczy, ze szczegółowym opisem poszczególnych punktów.
    Jeśli mają Państwo pytania, opinie lub pomysł, proszę o kontakt.
    Program jest tak naprawdę tylko zarysem tego czym chciałbym się zająć, a to ze względu na to, że cały czas dostając Państwa pomysły będę je tutaj uzupełniał. Tak więc w dniu wyborów może się okazać, że będziemy mieli plan zmian każdego miejsca na Bielanach, co jest możliwe przy wspólnym działaniu.

A) W jaki sposób mogę wyrazić opinię na temat programu jeśli na stronie nie można dodać komentarza ani nic podobnego? Brak możliwości dodania komentarza na forum nie świadczy o stronie dobrze. Wiadomo zawsze będą pozytywne i negatywne głosy, grunt to się nie bać tego pokazać. Dodatkowo jest tylko podany mail, nie ma numeru telefonu. Nie wszyscy mamy czas na pisane maili.

2) Budowa domu kultury Piaski.........

B) Nie wiem jak to jest ale tutaj chyba Pan Kruk trochę przecenił swoje możliwości. Poza tym podpisał się nie pod swoją inicjatywą. „Będę się starał wywalczyć resztę potrzebną na rozpoczencie i zakonczenie budowy”. Oj chyba tutaj nasz wiceburmistrz by się zdenerwował gdyby to zobaczył. Ciekawa jestem jak Pan Kruk chce zdobyć 12 milionów na budowę domu kultury? Oto co znalazłam na www.tvnwarszawa.pl/28415,1678908,wiadomosc.html. To jest dokładnie temat pana Kruka.
    „Ta inicjatywa Inwestycja miała być ukończona w 2011 roku. Już teraz wiadomo, że termin nie zostanie dotrzymany. – Na początku przyszłego roku będzie gotowa dokumentacja projektowa – przyznaje Pietruczuk.
    Dokument będzie musiał być zatwierdzony przez szereg instytucji. Być może przed wakacjami uda się dzielnicy załatwić wszystkie pozwolenia i złożyć wniosek o dofinansowanie. Jeżeli Bielany dostaną unijne pieniądze, to budowa rozpocznie się na przełomie 2011 i 2012 roku. – Jeżeli nie dostaniemy tych środków, to będziemy musieli poczekać, aż sytuacja finansowa w mieście się poprawi i znajdą się środki na budowę – dodaje wiceburmistrz. -
    koszt budowy domu kultury to 12 milionów złotych. Na Piaskach na młodzież czekać mają urządzenia do tworzenia animacji. Na korytarzach mają pojawić się roboty, rzeźby, piec do wypalania gliny i szkła sąsiadujący ze studiem nagrań”

3) Budowa placów zabaw.....

C) Obecnie toczy się akcja Wojciecha Olejniczaka która mówi między innymi o tym iż sami tzn. SLD wybuduje tysiąc placów zabaw dla dzieci w całej Warszawie.

4) Budowa amfiteatru.......
    D) Rozumiem kulturę i pewne inwestycje ale to moim zdaniem trochę przesada. Pieniędzy na Dom Kultury i Amfiteatr nie dostaniemy jednocześnie więc z praktycznego punktu widzenia budowa dwóch obiektów w przeciągu nawet 8 lat jest mało prawdopodobna. Poza tym w Domu kultury ma być miejsce na takie imprezy. Widziałam pewne szkice planów na internecie (ogolnodostępne dane) więc troche dziwna inicjatywa jak dla mnie.

5) Budowa żłobków, przedszkoli.....
    E) Jestem jak najbardziej za jednakże jak widać jestem chyba w mniejszości. Kiedy napisałam to w odpowiedzi do TOMO to dostałam odpowiedz że chyba jestem ignorantką.....tak więc jak dla mnie zawsze tego typu miejsc będzie za mało. Dodam że to samo znajduje się na liscie Pana Banasiuka.

6) Zdrowie....
    F) Musimy pozyskiwać środki, ładnie powiedziane przez kandydata ale pytam się w jaki sposób? Pojdzie pod NFZ i powie „Macie dać Bielanom bo inaczej koniec z wami?” To takie mało dorosłe co napisane zostało w tym punkcie. Pieniądze na poszczególne miasta, gminy, powiaty przydzielane są przez władze centralne a Pan Kruk nawet jakby poszedł pod NFZ i przypiął się do drzewa w ramach protestu nic by nie zyskał. To Ministerstwo Zdrowia ma tutaj decydujący głos a kandydat nie kandyduje na Ministra Zdrowia. Punkt moim zdaniem łatwy do obalenia przez każdego.

7) Przyspieszenie startu darmowego internetu....
    G) Jestem za co też juz napisałam wcześniej, ale znowu ktoś odpisał że nie mam racji. Punkt ten też znajduje się na liście Pana Banasiuka.

8) Nacisk na inwestycje drogowe......
    H) Oj tutaj to trochę się rozpiszę. Absolutnie nie zgadzam się z planem zaproponowanym. Powiem wprost, pokazałam tą rozpiskę znajomemu z wydziału infrastruktury nie mówiąc kto jest jej autorem i powiedział tak „Jesli ktokolwiek zgodziłby się na taką przebudowę to musiałby tłumaczyć się przed Prezydentem Warszawy. Ten plan to w 90% całkowita przebudowa istniejącej sieci dróg na co w tej chwili miasta nie stać nawet w centrum a już tym bardziej na jednej z dzielnic.” Tak więc przyjmijmy że plany Pan Kruk ma ambitne ale jak je zrealizuje?

9) BRT....system szybkich autobusów....
    I) Nie będę się rozpisywać ale niech najpierw ktoś sprawdzi ile to będzie kosztowało może.....taka inwestycja jest porównywalna z 500 metrami metra w Warszawie. Wybudowanie takiej trakcji oraz postawienie infrastruktury to są miliony złotych. Plus korki jakie utworzą się w dzielnicy sparaliżują ruch na dobre 2-3 lata. Ja bym nie chciała być w skórze tego kogoś kto by to zaakceptował.

10) Stały kontakt z ZTM.....
    J) Hmmmm......a w jakim celu? Porozmawiać i nic nie zyskać? ZTM to jest skostniała organizacja z którą rozmowy nic nie przynoszą. Likwidują linie za linią dlatego jedyne co może tutaj pomoc to protest mieszkanców.

11) Pomoc stworzenia parkingów osiedlowych, uporządkowanie terenów na osiedlach, likwidacja dzikich parkingów
    K) Powiem tak, pomysł niby ok ale: zamiast dzikich parkingów będziemy mieli jakie? Płatne? Jesli tak to sobie wypraszam. Na skrzyżowaniu Rudnickiego jest jeden taki własnie dziki parking i jesli ktos bedzie chciał go zlikwidować to nie wiem chyba ludzie zaczną protestować!

Powiem tak, na Pana Igora Kruka na pewno nie zagłosuję a powodów jest kilka:

1) Po pierwsze jego program jest niespójny. Mówimy o tym że inni kandydaci piszą stek bzdur, to co zobaczyłam na stronce jest nie tyle stekiem bzdur co nieprzemyślaną zbieraniną (poza dwoma punktami o żłobkach i internecie które są jakby żywcem wzięte od innych kandydatów, bardzo dziwny zbieg okolicznosci w który nie wierze.
    2) Po drugie ten człowiek ma dopiero 20 lat. Jak ktoś taki może sprawnie rządzić dzielnicą jesli dalej mieszka pewnie z rodzicami i jest na ich utrzymaniu? Bo jeśli wierzyć temu co napisal jakub to on chodzi do technikum (ale tego na jego stronce nie ma). Moim zdaniem ktoś tak młody nie ma pojęcia jak wygląda prawdziwe życie, nie utrzymuje sam rodziny, nie płaci rachunków. Nie dyskryminuję go ale szczerze mówiąc tutaj muszę zgodzic się z jakubem może samorząd uczniowski na pierwszy raz to jest to co powinien zrobic?
    3) Po trzecie nieszczęsna strona na której pod żadnym punktem nie można dodać komentarza. Ja bym je dodała tam zeby móc z tym czlowiekiem porozmawiać a tak.....no cóż, to forum czyta mało osob a na stronce no nie wiem może bałby się debaty gdzie ktos pokazałby jego niewiedze i niekompetencje do tej funkcji?

Ja nie chce tego człowieka dyskredytować może jest poprostu za młody ale pokazał że oddanie na niego głosu byłoby głosem zmarnowanym. Może niech sobie da kilka lat, pojdzie na studia, popracuje a potem wystartuje w wyborach.

Pozdrawiam,
    Milagros.
  • Gość: Paweł IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.11, 02:35
    Uzyskałem informację z ZTM że jest szansa, by po tych latach bez 520, linia wróciła na Broniewskiego. Miałaby inny numer i kursowałaby do Marysina. Hurra!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka