Dodaj do ulubionych

mieszkania komunalne na ul. Sybilli 9

IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.11.11, 20:12
Witam.
Czy ktoś mieszka w budynku komunalnym przy ul. Sybilli 9 ??? Dostałam tam wskazanie lokalu i pragnę się dowiedzieć jak się tam mieszka. Mieszkanie jest z aneksem kuchennym i trochę mnie to przeraża. Proszę o jakieś informację.
dziękuję
Edytor zaawansowany
  • Gość: Wanda IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.11, 21:30
    Mieszkamy tu prawie 5 lat i tylko powiem ze jest super,lepiej nie mogliśmy trafić.Kuchnia bez okna to jedyny minus ale trzeba i można się do tego przyzwyczaić.Najważniejsze że jest spokój i bezpiecznie,wszedzie blisko,dużo zieleni jest gdzie wypoczywać
  • Gość: Wawa IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.11, 17:23
    Jak możesz mieszkać 5 lat skoro blok stoi od niecałego roku:)
  • Gość: nowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.11, 09:23
    Witam, my też dostaliśmy wskazanie. może ktoś powie jak tam naprawdę się mieszka, jaki jest standard? Podobno nie można przez jakiś czas paneli położyć ani glazury. Czy ktoś coś wie na ten temat?
  • Gość: totylkoja IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 16.12.11, 22:15
    Okazało się, że znajoma już tam mieszka :) Jest bardzo zadowolona. Podobno większość mieszkańców to rodziny z dziećmi. Ogólnie spokój i porządek. Jeśli chodzi o remonty to rzeczywiście podpisuje się jakieś papiery, że nie będzie się wykonywało prac remontowych do momentu upłynięcia gwarancji na budynek czyli 3 lata od momentu postawienia. Powiem szczerze że już nie mogę się doczekać kiedy się wprowadzimy :)
    Pozdrawiam wszystkich sąsiadów
  • Gość: Nowy IP: *.home.aster.pl 16.12.11, 22:28
    he,he. No ja mam nadzieję że my jeszcze w tym roku:) moje dzieciaczki już nie mogą sie doczekać większej przestrzeni. W sumie to fajnie że większość to rodziny z dziećmi:) również pozdrawiam wszystkich i proszę o ew. wpisy jeżeli chodzi o jakieś ciekawe info. A jak tam jest z telewizją i netem. czy jest już jakaś kablówka, jakie opłaty??
  • Gość: aga IP: *.180.57.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.12.11, 21:52
    witam

Własnie tez bym chciała jeszcze w tym roku sie wprowadzić:)fajnie ze jest duzo rodzin zdziecmi,mam takie pytanko moze ktoś wie,mozna chociaz karnisz powiesić...:)??Mam nadzieje ze bedzie sie nam fajnie mieszkało,co prawda widziałam tylko jeden sklep spozywczy społem ale moze znajda sie inne:)...serdecznie pozdrawiam...Czy ktos poprzednich wypowiedzi sie juz wprowadził,może cos wiecej napisac,bede wdzieczna.

• Gość: Nowy IP: *.home.aster.pl 23.12.11, 12:53
    żyrandol napewno można:) bo haczyki są w suficie. Ale do końca 2013 nie wolno żadnych remontów przeprowadzać bo gwarancja jest na budynek. Wanny zabudować nie wolno:( malować ścian na kolor nie wolno:( Okap wolno nad kuchnią powiesić:) Jak widać są minusy ale wielkim plusem jest to że jest to nowy budynek. Wczoraj klucze odebrałem:):):)
    Ale wprowadzę siępo świętach gdyż trzeba jeszcze czekać aż stoen łaskawie prąd podłączy.
    Pozdrawiam wszystkich lokatorów i życzę Wesołych Świąt
  • Gość: aga IP: *.181.157.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.01.12, 22:05
    witam serdecznie

Super gratuluacje:)pewno bedziemy sasiadkami:),a nie orientuje sie pani jak jest z karniszem:)??Mam nadzieje ze podzieli sie pani wrazeniami z pierwszych dni w nowym domu.
    Fakt faktem rewelacja ze to własnie nowy budynek:).

serdecznie pozdrawiam i zycze wszytskiego dobrego w nowym roku,w nowym mieszkanku:)
  • Gość: HLM a la polonaise IP: *.dynamic.chello.pl 06.01.12, 18:01
    Problem z karniszem, z kaflami? A ja mam problem, że miasto z moich pieniędzy buduje mieszkania dla "obrotnych" i "przedsiębiorczych". Tak nie powinno być! Mieszkania komunalne powinny być co najwyżej dla sierot wychodzących z domu dziecka, repatriantów ze wschodu, pogorzelców, ofiar katastrof budowlanych itp. nieszczęć.
  • Gość: hh IP: *.181.211.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 22:04
    nie rozumiem po co pisac,jak tak naprawde nie wiesz kto tam dostaje mieszkania,nie martw sie ty nie dostaniesz bo własnie jestes obrotny i przedsiębiorczy!!!
  • Gość: Nowy IP: *.warszawa.mm.pl 07.01.12, 16:45
    właśnie. popieram ostatnią wypowiedź. jak nie wiesz ciulu kto tam mieszka to się nie udzielaj bo pewnie ja więcej podatku w życiu zapłaciłem niż Ty zarobiłeś. i nie zdziwił bym sie jakbym to ja Ciebie przez pewien czas utrzymywał ze swoich podatków. Pewnie żal Ci d.... ściska i tu jest problem. Zrób coś dla innych i dopiero się mądrzyj a nie udzielasz się tam gdzie nie potrzeba!!!. Pozdrawiam wszystkich sąsiadów
  • Gość: HLM a la polonaise IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.12, 22:08
    Naprawdę nie wiem, kto tam ma mieszkać. Na pewno ekhumaci komuny, którzy uważają, że im się po prostu należy. Skoro zapłacili ooolbrzymie podatki - to nie dostają tych mieszkań jako biedota miejska, której - taka jest polityka miasta, niestety - trzeba dać.
    Osoba "nowy" sugeruje, "Zrób coś dla innych i dopiero się mądrzyj" - no to jestem w domu! W tej okolicy jest osiedle, które właśnie zbudowano dla tych, którzy "robili coś dla innych", krótko mówiąc rozmaitych działaczy ZMS, posiadaczy odznak Janka Krasickiego (wygooglaj sobie) PZPR - rozejrzyj się, jak tylko dojdziesz do siebie. Czyżby na Sybilli zbudowali dla takich samych zasłużonych? Cóż, historia lubi się powtarzać.
    I jeszcze jedno - "żal nie ściska", mam to, na co zarabiam i co mi zostawili przodkowie (dodam - na Żoliborzu).
  • Gość: hh IP: *.180.49.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.01.12, 22:26
    Bzdury,lepiej poczytaj i dopiero pisz....
    To nie czasy komuny.Tylko mieszkania komunalne..i w takich mieszkaniach rózni ludzie mieszkają...
    Zakonczmy lepiej ten wątek:)
    Mam pytanko odnosnie do osób które dostały wskazanie:
    Ile razy rada dzielnicy Żoliborza spotyka sie by uchwalic przyznanie mieszkania,a moze inaczej zapytam jaki jest czas od momentu wyboru lokalu do otrzymania kluczy.Jestem strasznie ciekawa???
    Będe wdzieczna za odpowiedź.
  • f.sinatra 08.01.12, 01:59
    Dzięki HLM a la Polonaise. Myślałem, że to ze mną jest coś nie w porządku. Przedziwny ten wątek, a pierwszy wpis rozmontował mnie zupełnie. Dają komuś mieszkanie, ale tam kuchnia jest ślepa i nie wiadomo czy brać:/. No to nie bierz, czekaj na jakiś apartamencik koło Wilsona.
  • Gość: HLM a la polonaise IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.12, 19:48
    Piszesz - nie czasy komuny, ale w okolicach ul. Sybilli czas się zatrzymał, niestety. Tu nadal rozdają swoim, a tutejsi uważają, że im się należy.
    Poza wszystkim komuna, komunalny - ten sam rdzeń, pomyśl dlaczego. Nie uciekniesz od tego piętna, skoro tam mieszkasz.
    Aha, przypomniałam sobie - te domy dla działaczy (z czasów schyłkowej komuny) - przy Nowodworskiej bodaj, to była (nie wiem, jak jest teraz) spółdzielnia Młoda Gwardia. Taka okolica pechowa, ale w sumie cieszmy się, że takie domy budują na obrzeżach.
  • Gość: hh IP: *.147.8.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.01.12, 19:58
    Moze i tak jest,ja niewiem miałam ciezka sytuacje i dostałam przyznanie i wcale nie jestem z Zoliborza.Z urzedu i okolic nie mam znajomosci wiec dlatego tak pisze.Jak ktos zyje komuna tojuz inna sprawa,teraz troszke sie zminiło i ludzie tez,pisze raczej o tych młodszym pokoleniu:)
  • Gość: nowy stary IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.12, 19:38
    To prawda, nieprawdopodobna jest cała kwestia przydziału takich mieszkań. Znam jednego lokatora mieszkania komunalnego w tej lokalizacji i klucz przydziału jest dokładnie z tej najgorszej ubeckiej strony. Przynajmniej w tym przypadku. A sąsiadami będą ludzie w typie "nowego", który sam sobie wystawił swoim wpisem laurkę. Nie zazdroszczę.
  • Gość: hh IP: *.146.223.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.01.12, 14:02
    smieszne człowieku co piszesz,własnie o to chodzi ze zazdrościsz....tylko czego:)
  • Gość: Misio IP: 178.73.48.* 03.02.12, 21:40
    Halo halo, troszkę opanowania. Bardzo dobrze, że miasto buduje bloki komunalne, bo nie wszystkich stać na zakup mieszkania. Jeśli rodzina 2 osobowa ma dochód 4 tysiące, to skąd mają wziąć na raty kredytu? Pomyślał ktoś o tym? Najwięcej "przeciw" mają ludzie przyjezdni, płaczą, marudzą stękają i plują na Warszawę. Płacą podateczki u siebie, ale nie przeszkadza im to posyłać swoje pociechy do publicznych przedszkoli, szkół w warszawie. Mentalnośc kalego. Szanowni Państwo - piszę tu do lokatorów bloku przy ul. Sybilli 9 - nie jesteście gorsi, to zawistni ludzie są gorsi od hien!!! Pozdrawiam i miłego mieszkania zyczę, a wszystkim zawistnym... wiadomo co.... zdrowego rozsądku i spokoju duchowego.
  • Gość: t o j a IP: *.dynamic.mm.pl 03.02.12, 23:55
    dzieki misio:)
  • j666 10.02.12, 22:33
    To ja poproszę komunalne wczasy, komunalną restaurację i komunalny samochód z komunalną benzyną.
    Skąd mam na to wziąć, skoro za mieszkanie spłacam grube raty kredytu? I nie widzę powodu rozdawnictwa mieszkań komukolwiek.

-----
    > Bardzo dobrze, że miasto buduje bloki komunalne bo nie wszystkich stać na zakup mieszkania.
  • Gość: Misio IP: 178.73.48.* 12.02.12, 12:22
    Zapytam przewrotnie: dla czego nie starałeś/łas się o mieszkanie komunalne u siebie? Być może stać Cię na zakup mieszkania, cięzko zrozumieć, że wielu na taki zakup nie ma szansy? Co wtedy z takimi ludźmi, na ulice i pod most? Pomyśl chwilkę, to nie boli. W Niemczech, Anglii, Stanach też są komunalne mieszkania i nikt tak jak Ty i Tobie podobni nie płaczą, że nie dostali mieszkania komunalnego. Najgorszą cechą Polaków to zawiść i Ty prezentujesz właśnie taką postawę. Mimo, że posiadam mieszkanie, to cieszę się bardzo, że inni dostają je od miasta, bo widocznie nie stać ich na zakup. Cieszę się, że ludzie kupują mieszkania, domy, samochody, nigdy mi przez myśl nie przeszło, by im zazdrościć, a tych gorzej sytuowanych poniżać i źle traktować. Bądź człowiekiem przez wielkie C, żyj i daj żyć innym. Nie patrz na człowieka z góry, chyba że pomagasz mu wstać!!!! Jeśli w ten sposób będziesz traktować ludzi, oni tak samo będą traktować Ciebie i wszyscy będziemy szczęśliwi, bo chyba o to w zyciu chodzi. Zazdrość i zawiść są tak samo złe, jak faszyzm.
    Pozdrawiam
  • Gość: to ja IP: *.warszawa.mm.pl 12.02.12, 12:35
    Do użytkownika misio... poprostu piękna wypowiedź. Właśnie o to chodzi w życiu żeby pomagać innym, a nie tylko gapić się na siebie, widzieć tylko swoje potrzeby bo to typowy egoizm. Mało kogo stać teraz na zakup własnego "M". Ja dostałem tu mieszkanie i bardzo się z tego cieszę i cieszę się również że inni dostali:). A tak na marginesie to ten wątek o ile mnie pamięć nie myli był założony po to aby rodziny, które dostały tu mieszkania mogły się dzielić swoimi odczuciami, spostrzeżeniami etc.. Ja osobiście nikomu niczego nie zazdroszczę, wszyscy jedziemy na tym samym wózku, niezależnie od tego czy jesteśmy biedni czy zamożni. Ale niestety tak to w życiu bywa, że najedzony nie zawsze zrozumie głodnego, bogaty nie zawsze zrozumie biednego. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców:)
  • Gość: Misio IP: 178.73.48.* 12.02.12, 13:35
    Racja, własnie po to ktoś zakładał ten wątek, by mieszkańcy mogli dzielić się swoimi obserwacjami i odczuciami. Może ktoś napisze, jak się Wam mili Państwo mieszka na Sybilli 9. Z tego, co czytałem, to mieszkania nie są zbyt duże, ale może mają inne udogodnienia. Podzieli się ktoś swoją radością i opowie jak tam się mieszka?
    Pozdrawiam
  • Gość: to ja IP: *.warszawa.mm.pl 12.02.12, 13:57
    misio, masz tu moje gg. odezwij się tu jak chcesz 43109731
  • Gość: hh IP: *.182.227.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.02.12, 21:04
    Witam

Ja mam pytanie,po skierowaniu jak kolejno wyglada procedura:)i ile to trwa..? oraz równiez bym z miła checia sie dowiedziała jak sie mieszka w budynku SYBILLI 9:).Bede wdzieczna,serdecznie pozdrawiam
  • j666 01.04.12, 21:06
    Z tych samych powodów, dla których nie okradam kiosków Ruchu z papierosów, nie jestem kieszonkowcem, ani nie wyłudzałem stypendiów na podstawie lewych zaświadczeń od sołtysa (jak to robiła większość wieśniaków na moim roku).
    I ponownie pytam: zafundujesz mi wczasy z dzieckiem nad morzem, bo mnie nie stać spłacając kredyty mieszkaniowe?
    Okażesz się Człowiekiem przez te Twoje duże C?

-----
    > Zapytam przewrotnie: dla czego nie starałeś/łas się o mieszkanie komunalne u siebie?
  • Gość: janka IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 08.03.12, 10:14
    Napiszcie Państwo, jak się Wam tam mieszka. Minęło już trochę czasu od wprowadzenia; ciekawa jestem czy gmina jest w stanie wybudować coś co się nie rozsypuje- dla nas zwykłych mieszkańców. czy trasa T. nie przeszkadza- jest tak blisko!?
  • Gość: Zwykły mieszkaniec IP: 212.160.91.* 08.03.12, 11:36
    My, zwykli mieszkańcy, ciężko pracujemy na swoje mieszkania i nie liczymy na gminę. Samotny rodzic
  • Gość: bez nicka IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.12, 16:11
    tresa T nie przeszkadza, mieszka się dobrze:)
    niestety jak można zauważyć w niektórych wcześniejszych wypowiedziach nie można Tu zbyt wiele pisać bo zawsze znajdzie się ktoś kto krytykuje fakt że ludzie, których nie stać na własne "M" dostają mieszkanie od Państwa.
    pozdrawiam
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.03.12, 10:22
    mieszkam tu prawie rok jestem zadowolona z mieszkania ale wkurza mnie że nie mogę zrobić podłogi i pomalować ścian
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.03.12, 12:00
    widzę że robicie podłogi szafy nie obawiacie się problemów ze strony administratora piszcie sasiadka
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 13:19
    ja w maju maluję normalnie i niczym się nie przejmuję:) glazury narazie nie położę bo ściany jeszcze pracują i szkoda żeby za rok glazura popękała bo i z takimi przypadkami się spotkałem. Dziury też wiercę gdzie potrzebuję bo niby jak szafki mam wieszać? na klej?:)
    pozdrawiam
  • Gość: SĄSIADKA 2 IP: *.205.87.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 16:27
    WITAM

KARNISZE POWIESZONE,PRZECIEŻ TRZEBA BYŁO JAKOS JE ZAWIESIC ORAZ SZAFKI TEZ BĘDĄ WISIEC:)PRZECIEŻ NA DOLE JEST ZA MAŁO MIEJSCA.TO JEST MIESZKANIE DO ZAMIESZKANIA A NIE ZEBY STAŁO....MAM PYTANIE TYLKO W JAKIE DNI TA EKIPA REMONTOWA JEST W BUDYNKU,BO MI SCIANY PĘKAJĄ,JAK KTOŚ WIE LUB MA NUMER TO PROSZE O INFORMACJĘ??
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 16:30
    ja mieszkam tu 3 miesiące i żadnej ekipy na oczy nie widziałem :( słyszałem tylko że jakaś komisja ma chodzić na początku stycznia. he he, tylko nie mówili w którym roku:)
  • Gość: SĄSIAD 2 IP: *.205.87.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 19:42
    Własnie o komisji nie słyszałam:).....ale napewno licza sie z tym ze dziury czy cokolwiek trzeba zrobic!!.Okap też przecież wymaga wiercenia...a na to wydali pozwolenie.Duzo jest osób korzystających z garaży?
  • Gość: totylkoja IP: *.play-internet.pl 26.03.12, 20:42
    W garażu z tego co wiem jest 4 może 5 samochodów.
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 20:56
    no samochodów rzeczywiście kilka, ale nie ma się co dziwić skoro ponad 200 za miejsce to trochę przesada. a jeżeli chodzi o wiercenie dziur to jeszcze człowiek by jakoś przeżył ten fakt, ale co malowanie ścian ma wspólnego z naruszeniem gwarancji na budynek to nie wiem. w żaden sposób to nie narusza konstrukcji budynku przecież. .... suuper że forum wraca do normy i do życia:)
  • Gość: sasiadka 2 IP: *.205.87.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 21:14
    Faktycznie mi też sie wydaje ze 200zł za garaz to dosyć dużo,wiem ze napewno niedługo bedzie czynsz podwyższony,to już nam pani z ZGN zapowiedziała:(w sumie i tak duzo juz płacimy....
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 21:19
    a wie ktoś może o ile czynsz może wzrosnąć? i mniej więcej od kiedy i czy tylko czynsz czy również świadczenia?
  • Gość: Jestem na nie! IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.12, 21:09
    Jak to? Podwyższać czynsz? Nie wolno, przecież to dom dla niewydolnych finansowo. Garaż? Fanaberia jakaś!
  • j666 01.04.12, 21:11
    Wybuduj garaż za 30 tys. zł/miejsce, policz koszty finansowe (odsetki + spłata kapitału przez powiedzmy 25 lat), dolicz wieczystą dzierżawę i podatek od nieruchomości to się dowiesz, że do tych 200 zł też dzielnica musi dopłacać ze wspólnych podatków.

-----
    > ponad 200 za miejsce to trochę przesada.
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.03.12, 20:55
    wiecie morze kiedy będą spisywane liczniki na wodę .
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 21:00
    liczniki na wodę to jakoś w połowie roku mają spisywać. czy tylko u mnie nie ma zaworów pod wanną czy może u wszystkich? dziwne to trochę bo jakbym chciał np. baterię wymienić to niby jak? mam prosić uprzejmie żeby przyszli i wodę mi przy liczniku zakręcili? bo przecież i tam dostępu nawet nie ma:(
  • Gość: renia IP: *.205.44.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 21:47
    Witam

Ja mam troszke inne pytanko,jak panstwo urzadzacie aneksy kuchenne,czym odgradzacie pokój od kuchnii(stołem,szafka,barkiem) oraz szafki wieszacie?....Co do czynszu to napewno czynsz pójdzie wgóre inne świadczenia raczej nie:)ale zobaczymy, w sumie pani Prezydent już zapowiedziała podwyzki w komunalnych mieszkaniach:/ na poczatku roku.pozdrawiam
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 21:59
    ja tam żadnych szopek nie robiłem z odgradzaniem aneksu od pokoju ale szafki juz wiszą bo przecież gdzieś wisieć muszą:)
  • Gość: Renia IP: *.205.44.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 22:11
    własnie dziekuje za odpowiedź,troszke nieustawny jest ten aneks co do kuchniioraz zlewu ale trzeba sobie poradzic...DAMY RADE:)

serdecznie pozdrawiam:)
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 26.03.12, 22:26
    mi sie jakoś udało sensownie ustawić:) pozdrawiam
  • Gość: Renia IP: *.205.44.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.03.12, 22:35
    super:)pewno nam tez sie uda,hehe:)serdecznie pozdrawiam,ciesze sie ze jest tutaj takie forum:)
  • Gość: KASIA IP: 37.31.124.* 02.04.12, 09:59
    WITAM SERDECZNIE!

JA MAM PYTANIE JAKIE DRODZY SASIEDZI OKAPY MONTUJECIE I CZY WOGÓLE MONTUJECIE??BEDE WDZIĘCZNA ZA ODPOWIEDŹ.
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 02.04.12, 20:02
    Ja zamontowałem okap z filtrem oraz możliwością podłączenia do komina, ale nie podłączyłem narazie. Pozdrawiam
  • Gość: KASIA IP: *.180.143.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.04.12, 20:16
    Dziękuje za odpowiedz,ja wogóle zastanawiam sie nad okapem....
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 02.04.12, 20:18
    naprawdę warto w okap zainwestować. Nawet najprostszy, ale przynajmniej trochę tłuszczu i zapachu z gotowania wyłapie :)
  • Gość: KASIA IP: *.182.197.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.04.12, 19:09
    RACJA W SUMIE,TYMBARDZIEJ ZE DRZWI NIE MA ANI OKNA....I IDA ZAPACHY I PARA NA MIESZKANIE.DZIEKUJE:)SĄSIEDZIE
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 06.04.12, 19:47
    zdrowych spokojnych świąt wszystkim sąsiadom życze
  • Gość: sąsiad IP: *.centertel.pl 06.04.12, 22:41
    Ja również wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt życzę:)
  • Gość: KASIA IP: *.205.52.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.04.12, 21:55
    Witam sąsiadów

mam pytanie czy ktoś mieszka z państwa na parterze bądz pierwszym piętrze?
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.mm.pl 14.04.12, 13:16
    no ja mieszkam
  • Gość: KASIA IP: *.31.75.193.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.04.12, 19:14
    A MA PAN PAPIEROSY NA BALKONIE I INNE RZECZY SPADAJĄCE Z GÓRY:/?
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.mm.pl 14.04.12, 22:57
    no zdarza się:( niestety. a Pani w której klatce mieszka?
  • Gość: KASIA IP: *.180.205.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.04.12, 23:08
    W DRUGIEJ,OJ ZDARZA...NEWET ZDARZA SIE ZE MAMY SZKLANE RZECZY NA BALKONIE(KTÓRE NIBY ZDARZYŁO SIE ZE SPADAJĄ...)TREZBA JAKOS TO ROZWIĄZAĆ,MAJĄC MAŁE DZIECKO W DODATKU:/
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.mm.pl 15.04.12, 00:37
    no właśnie. wiadomo że z dołu nikt nie rzuca tylko z góry. trzeba tylko wiedzieć kto. pozdrawiam
  • Gość: KASIA IP: *.181.209.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.04.12, 19:19
    DAMY RADE:)
  • Gość: ab IP: *.home.aster.pl 02.05.12, 22:43
    Witam wszystkich :)
    Staram się o mieszkanie komunalne z gminy i tu mam pytanie do Was. Czy ja jako osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe mam szansę na mieszkanie dwu pokojowe? Jestem osobą młodą i nie ukrywam, że chciałabym w niedalekiej przyszłości założyć rodzinę. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Sybilli 9 :)
  • Gość: j IP: *.181.102.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.05.12, 10:44
    15 metrów przysługuje na jedna osobe generalnie,mieszkania 2 -pokojowe są większe.
  • Gość: ab IP: *.home.aster.pl 03.05.12, 20:46
    a może ktoś jednak dostał mieszkanie dwu pokojowe dla gospodarstwa jednoosobowego?
  • Gość: j IP: *.204.54.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.05.12, 21:50
    bardzo mozliwe,jednak to nie jest tak ze składasz wniosek do urzedu i akurat przyznają lokal na Sybilli,wszystko zalezy od warunków mieszkaniowych,dochodów..itd.Za dobrze by było by iść i poprosić o mieszkanie tu i tu i jeszcze w nowym budownictwie.My szczerze dostalismy mieszkanie i nawet sie nie spodziewaliśmy dzielnicy oraz ze to bedzie nowe!!!zastanawialismy sie generalnie nad przyznaniem WOGÓLE i czy jak juz....tak...to czy to bedzie lokal do remontu.
    Najważniejsze by przebrnać w urzedzie wogóle przyznanie..
  • Gość: ab IP: *.home.aster.pl 03.05.12, 22:30
    Masz rację. Najważniejsze, żeby w ogóle dostać i nie czekać za długo. A jak to jest z tymi przydziałami do nowego budownictwa? Bo na liście oczekujących są rodziny, które czekają na lokal docelowy i rodziny czekające na socjalny. Rozumiem, że socjalnych na Sybilli nie ma? Tylko same komunalne?
  • Gość: j IP: *.204.54.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.05.12, 22:52
    nie tylko rodziny:)propozycja lokali dostaje kazdy indywidualnie,pewnie to wszystko zalezy od komisji która podejmuje decyzje w urzedzie.Wcale nie jest tak ze osoba z Zoliborza dostaje mieszkanie na sybilli bo może tez i we włochach.Teraz dzielnice prowadza wymiane(odnosnie nowych mieszkan)
    Zycze cierpliwosci i wytrwałosci.
  • Gość: ab IP: *.swps.edu.pl 04.05.12, 09:07
    dziękuję :)
  • Gość: maja IP: *.home.aster.pl 06.05.12, 14:27
    Czy do mieszkań komunalnych w nowych blokach przysługują jakieś piwnice lub pomieszczenia tego typu? Pozdrawiam wszystkich mieszkańców!
  • Gość: j IP: *.205.5.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.05.12, 16:54
    mozna wykupic miejsce w garazu z tego co mi wiadomo:)u nas w bloku,o piwnicach NIC nie słyszałam
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 19.05.12, 21:54
    ja dostałam piwnice ale tych jest mniej niż mieszkań
  • Gość: sąsiad IP: *.merinet.pl 20.05.12, 21:25
    a może ktoś z sąsiadów z drugiej klatki ma troszkę miejsca w piwnicy użyczyć??
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.05.12, 19:46
    przykro mi ja mam w pierwszej klatce ale i tak ledwo się w niej pomieściłam
  • Gość: bar IP: *.home.aster.pl 24.05.12, 21:43
    Czy na Sybilli są jeszcze jakieś puste mieszkania nieprzydzielone?
  • Gość: totylkoja IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.05.12, 18:38
    Ja widziałam dwa . Być może są już rozpisane , ale jeszcze stoją puste.
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.mm.pl 26.05.12, 19:48
    no rzeczywiście tylko dwa puste zostały. pozdrawiam
  • Gość: j IP: *.146.253.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.05.12, 20:55
    a nie trzy razem z parterem?
  • Gość: bar IP: *.home.aster.pl 27.05.12, 19:28
    dziękuję za odpowiedź. ja też czekam na przydział mieszkania i tak sobie myślę, że fajnie byłoby dostać na Sybilli. Ładna okolica i sąsiedzi wydają się mili, z tego co czytam na tym forum:) a jak Wam się mieszka? Czy w tych nowych mieszkaniach można malować ściany na kolorowo? Czy nie, ze względu na gwarancję budynku?
  • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.mm.pl 27.05.12, 20:58
    dzisiaj patrzyłem to min. 5 mieszkań stoi wolnych (przynajmniej na razie nikt nie mieszka). jeżeli chodzi o malowanie to niby nie wolno bo gwarancja jest, ale są tacy co malują i ja też w wolnej chwili zabieram się do malowania. pozdrawiam
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 10.06.12, 16:14
    poszukuje lokatorów którzy mają piwnice nr 25 26 27 ja mam nr 28 chcę iść do administracji i prosić o klucze do drzwi wejściowych ponieważ ktoś wyłamał mi klamkę i zrobiono sobie tam wc pozdrawiam
  • Gość: sąsiad IP: *.warszawa.mm.pl 10.06.12, 16:22
    trzeba to jak najszybciej w administracji zgłosić to może ich to zmotywuje do ponaprawiania zamków w drzwiach:)
    pozdrawiam
  • Gość: J IP: *.182.22.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.06.12, 21:37
    FAKTYCZNIE TRZEBA TO JAK NAJSZYBCIEJ ZGŁOSIC BO TO JUŻ JEST ŚWIŃSTWO,JA Z POCZATKU ZAMIESZKANIA WCIĄZ MIAŁAM PUSZKI LECĄCE Z GÓRY NA BALKON I PAPIEROSY...TERAZ SIE TO USPOKOIŁO,ALE TRZEBA OSTRO BO INACZEJ PRZYKRO MI STWIERDZIC SIE NIE DA:/
    TAK SAMO JEST PROBLEM ZE MIESZKAŃCAMI, STAWIAJĄ SAMOCHODY W GARAZU NIE PŁACĄC ZA TO(NIEWIEM CZY DORABIAJĄ PILOTY OD INNYCH) TYM TEŻ PODOBNO MAJĄ SIE ZAJĄC.,,,,,PODOBNO..
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.06.12, 20:11
    jak jest z opłatami za garaże czy podpisuje się jakieś umowy z administracją jeszcze niedawno można było parkować przy bloku teraz jest z tym problem pozdrawiam
  • Gość: kasia IP: *.31.2.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.06.12, 20:46
    Dlaczego problem??
    Telefonicznie ustala termin spotkania z takim panem.Wpłaca sie kaucje za pilota i dopiero umowa jest podpisywana.
    Co msc płatne.

pozdrawiam
    kasia
  • Gość: andzia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.06.12, 14:49
    a jakie są to koszta pilot i te miesięczne
  • Gość: Iza IP: *.31.4.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.06.12, 23:03
    Kiedys sie dowiadywałam to w granicach 200zł to
  • Gość: ja IP: 81.219.241.* 26.06.12, 13:43
    koszt pilota ok 200 zł- kaucja zwrotna. miesięczny koszt wynajmu to 209 zł.
  • j666 04.07.12, 12:25
    Komunalne eldorado
  • Gość: gg IP: *.30.42.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.07.12, 13:10
    a ty zblazowany grzyb:)
  • 4karen 22.10.12, 12:06
    Kochani sąsiedzi palacze. Wychodzicie na balkon palić aby nie zatruwać smrodem waszych rodzin i mieszkań , ale niestety robicie to waszym sąsiadom do których ten smród wchodzi do mieszkań. Nie jest to przyjemność siedzieć w domu przy obiedzie i poczuć smród palonego papierosa. Przesadza to w szczególności tym co nie palą. Nie jestem za całkowitym zakazie, ale żyjemy wspólnie w tym bloku i miejmy także pod uwagę dobro innych.Pozdrawiam serdecznie wszystkich sąsiadów
  • Gość: gość IP: *.home.aster.pl 02.11.12, 16:13
    czy mógłby mi ktoś opisać jak wygląda cała procedura przyznania mieszkania od momentu umieszczenia na liście osób oczekujących do momentu wprowadzenia się? czy wcześniej są jakieś wizyty komisji? w jakiej formie dostaje się powiadomienie o przydziale listownej czy telefonicznej? z góry dziękuję za odpowiedź. czekam już ponad rok na przydział i zastanawiam się jak wygląda cały ten proces. pozdrawiam
  • Gość: kasia IP: *.warszawa.mm.pl 10.12.12, 22:03
    zgadzam sie całkowicie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka