Niepubl. Szkoła Podst. im.Juliusza Verne - opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Będziemy bardzo wdzięczni za opinie o tej nowej szkole na Bielanach.

Rozumiem, że szkoła wywodzi się z Zielonej Ciuchci. Istnieje 1 rok, więc pewnie na razie ma jedną klasę? Od września przeniesiona będzie z bloku na Klaudyny 32 do biurowca na rogu Lektykarskiej i Smoleńskiego.

Czy ktoś słyszał coś o tej coś więcej szkole? Zwłaszcza czy ktoś z rodziców, czyje dziecko tam chodzi może coś powiedzieć o tej szkole?

strona www szkoły

• Gość: Anula IP: *.aster.pl 23.06.12, 14:05
      Niewiele wiem o tej szkole, ale dziecka bym tam nie posłała,
      przedszkole bardzo drogie, a nie oferuje niczego szczególnego, myślę, że ze szkołą będzie podobnie.
      Po co płacić, kiedy w okolicy są dobre przedszkola i niezła podstawówka.
    • Ja wiem od znajomych znajomych, że są baaardzo zadowoleni.Jedynym problemem do tej pory była lokalizacja przy przedszkolu, ale od września przenoszą się do nowego budynku.
      Ja byłam na dwóch spotkaniach z dyrekcją i zapowiada się świetnie.Realizowane są chyba wszystkie cele opisywane na stronach.Syn był u nich na lekcjach, bardzo mu się podobało.
      • Gość: dorota IP: *.204.90.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.07.12, 21:49
        No własnie sama sie zastanawiałam co to za szkoła... Dziewczyny czy możecie mi napisac jak z opłatami w tej szkole? Ile wynosi czesne i opłata miesięczna ?
        • Wszystko jest dokładnie napisane na ich stronie(opłaty i szczegółowo program nauczania i wychowawczy). Innowacyjny jest na pewno ich system nauczania języka angielskiego.
          • Gość: zuzka IP: *.105.59.36.dynamic.ufanet.ru 22.07.12, 23:04
            A mnie się wydaje, że tak szkoła to lipa. Pod wskazanym adresem nie ma nic. Nawet pół tabliczki.

Cała "szkoła" jest de facto jedną klasą. Na wszystkich zdjęciach w galerii jest ciągle ta sama mała garstka dzieciaków w tym samym wieku.

Z rocznika, który skończyl przedszkole w Zielonej Ciuchci, zebrano jedną klasę. Czy to nie jest jeszce trachę za mało żeby mówić o SZKOLE?
            • Szkoła zaczyna działalność w nowym budynku od września(do końca lipca mają skończyć remont), rzeczywiście w tym roku szkolnym zajmowali jedną z sal przy przedszkolu. Od września będą klasy 0, 1 i 2.Wiem ,bo mój syn będzie tam chodził.Była jedna klasa 1, ale od czegoś trzeba zacząć przecież nie zrobią naboru do klas od 1 do 6.
            • Gość portalu: zuzka napisał(a):

> A mnie się wydaje, że tak szkoła to lipa. Pod wskazanym adresem nie ma nic. Naw
              > et pół tabliczki.
              >
              > Cała "szkoła" jest de facto jedną klasą. Na wszystkich zdjęciach w galer
              > ii jest ciągle ta sama mała garstka dzieciaków w tym samym wieku.
              >
              > Z rocznika, który skończyl przedszkole w Zielonej Ciuchci, zebrano jedną klasę.
              > Czy to nie jest jeszce trachę za mało żeby mówić o SZKOLE?

A ja byłam tam osobiście. Remont w budynku trwa, zapowiada się bardzo fajnie, duże przestronne sale. Rozmawiałam z dyrektorką i od wrzesnia będą trzy klasy zerówka , pierwsza i druga- a to już szkoła :)
              Moja córka jest absolwentką Zielonej Ciuchci i chetnie bym ją tam przeniosła ale na razie nie ma kompletu do trzeciej klasy - czekam, może się uda zebrać dzieci. Kibicuję szkole, bo jestem nadal pod wrażeniem tego jak moja córka została wyedukowana w ZC-szkoda było by to stracić.

• Gość: rodzic IP: 212.160.91.* 25.07.12, 14:44
                Dlaczego piszesz "szkoda było by to stracić". Tym samym skreślasz wszystkie publiczne szkoły. Stałam przed podobnym wyborem kilka lat temu. Zdecydowałam się na publiczną placówkę i to była bardzo dobra decyzja. Dziecko jest bardzo dobrze wyedukowane, co potwierdzają udokumentowane sukcesy. A przy okazji nauczył się współżycia w prawdziwej dżunglii, jaką jest taka placówka. I szacunku dla innych.
                ps. byłoby
                • Gość portalu: rodzic napisał(a):

> Dlaczego piszesz "szkoda było by to stracić". Tym samym skreślasz wszystkie pub
                  > liczne szkoły. Stałam przed podobnym wyborem kilka lat temu. Zdecydowałam się n
                  > a publiczną placówkę i to była bardzo dobra decyzja. Dziecko jest bardzo dobrze
                  > wyedukowane, co potwierdzają udokumentowane sukcesy. A przy okazji nauczył się
                  > współżycia w prawdziwej dżunglii, jaką jest taka placówka. I szacunku dla inny
                  > ch.
                  > ps. byłoby

Pisząc, że nie chciałabym stracić tego co zyskała moja córka w ZC, wcala nie miałam na mysli szkół państwowych- ciekawe skąd taki wniosek? Wcale nie twierdzę, że państwowe szkoły są gorsze. Ja po prostu jestem pod ogromnym wrażeniem edukacji jaką to przedszkole proponuje i marzyłabym o kontunuacji w szkole podstwaowej.Ale tak naprawdę, to najważniejsi są nauczyciele, to im musi się chcieć, muszą mieć pasję i warunki - wtedy jest super :)
        • Gość: amelia IP: *.jmdi.pl 11.09.12, 22:16
          W najbliższą sobotę mają dzień otwarty. Chyba się tam wybiorę mimo iż mój synek poszedł już do innej szkoły ale mam mieszane uczucia. Chyba będę się rozglądać za czymś nowym, a ta szkoła jakoś bardziej przypadła mi do gustu.
          • @ amelia: dzięki za info.

My też poważnie myślimy o tej szkole na przyszły rok. Chętnie przyjdziemy na dzień otwarty.

Zagadkowa nieco ta szkoła: sporo dobrego na forum, ale w realu jej w zasadzie nie widać. W budynku przy Smoleńskiego 2 (przynajmniej z zewnątrz) widać wszystko, tylko nie szkołę :) Tego boiska na parkingu też nie widać...
      • Gość: Anna IP: 212.160.172.* 27.07.12, 14:46
        A w której klasie będzie Twój synek?, mój idzie do 1.
        • Klasa 2
          • Gość: Magia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.12, 19:54
            Ja zastanawiam się nad posłaniem tam mojego dziecka z tymże do szkoły na Targówku, która rozpoczyna swoją działalność w tym roku.

Również zależy mi na kontynuacji tego, co moje dziecko póki co wynosi z przedszkola. Nie twierdzę, że wszystkie szkoły publiczne są złe ale w żadnej nie ma np tylu godzin angielskiego i to jest fakt. Posyłanie dziecka po szkole na angielski to już nie to samo i na pewno nie ten sam efekt. Angielski staram się przemycać codziennie ale bez współpracy przedszkola w tym zakresie efekty na pewno nie byłyby takie jakie są. Poza tym liczę na równie wysoki poziom w nauczaniu pozostałych przedmiotów i na pewno na indywidualne podejście do dziecka.
            • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.12, 20:54
              O ile mi wiadomo szkoła na Targówku nie rusza od września 2012 roku. Chyba dopiero od 2013.
              • Gość: Magia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.12, 22:43
                Możliwe bo stosunkowo późno "ruszyli" jak na zorganizowanie tego roku szkolnego. Ja jeszcze teoretycznie mam sporo czasu, minimum rok przedszkola. Może ktoś się orientuje czy są już jakieś dzieci zapisane na 13/14 czy to za wcześnie?
                • Gość: Anna IP: 212.160.172.* 21.08.12, 08:31
                  Raczej nie, my byliśmy zapisani na ten rok ale znalazło się tylko 4 dzieci i szkoła nie rusza.
                  • Gość: olinka IP: *.szpitalna.ngo.pl 23.08.12, 11:49
                    Moja corka chodzi do ciuchci, wiec przygladam sie szkole z zainteresowaniem i pewnie czeka mnie trudny wybor mniedzy nia a Mscisławską. Podejscie ciuchci bardzo mi sie podoba, w szkole przekonują mnie poki co tez zajecia dodatkowe, ktore oznaczaja, ze dziecko nie musi siedziec w swietlicy.
                    Bede sledzic watek, ciekawa jestem opinii rodzicow, ktorzy poslali tam juz swoje dzieci.
                    • Gość: mama IP: *.ip.netia.com.pl 23.08.12, 15:45
                      Chociaz nigdy nie udzielam sie na forach, tym razem postanowilam sie wypowiedziec bo wiem jak trudna decyzja jest wybor szkoly. Jestem mama dziecka, ktore bedzie teraz drugi rok w tej szkole. Musze Wam powiedziec, ze o ile decydujac sie na te szkole mielismy mase obaw jak to bedzie i w ktora strone pojdzie (mysle ze to normalne bo bylismy pierwszym rocznikiem), tak teraz po pierwszej klasie musze z czystym sumieniem przyznac, ze lepszej decyzji podjac nie moglismy. Szkola jest rewelacyjna, dzieci rozwijaja sie wspaniale az milo popatrzec. Absolutnie wysoki poziom i indywidualne podejscie do ucznia. Dzieci lubia tam chodzic i lubia sie uczyc, sa fajnie zintegrowana grupa. Jesli chodzi o angielski to po pierwszej klasie dzieci sa na poziomie trzeciej, a nauka jezyka jest dla nich zabawa i przyjemnoscia. Od wrzesnia ruszamy w nowym budynku. Jeszcze nie bylam tam w srodku ale z relacji rodzicow, ktorzy byli wiem ze warunki sa super, duze, jasne sale, ktore maja byc nowoczesnie wyposazone. Na dzien dzisiejszy nie widze minusow tej szkoly i wszystkim zainteresowanym bardzo polecam.
                      • @mama: Bardzo dziękuję za tę wypowiedź "z wewnątrz".

Bardzo poważnie zastanawiamy się na posłaniem naszych pociech do tej szkoły ze względu na jej lokalizację. Nasz starszy syn chodzi do szkoły im. Lotników Amerykańskich nr 13 na Młocinach i codziennie musimy go tam zawozić i odwozić. Ale jest to szkoła z prawdziwego zdarzenia i poziom mają dobry.

Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że poziom nauczania w szkole im. Verne'a jest wysoki i że warunki lokalowe będą lepsze. Pomimo to mamy jednak jeszcze trochę wątpliwości: dzieciaki muszą się wyszaleć, a ta szkoła - zwłaszcza w nowej lokalizacji - jawi nam się jako miejsce trzymające przede wszystkim uczniów w ławkach.

W nowym budynku nie ma choćby boiska - czy dzieci po zajęciach będą biegać tam po parkingu i kopać piłkę pomiędzy samochodami? W enigmatycznym opisie "zajęć na świeżym powietrzu" nie jest to wyjaśnione. Rozumiem, że dotychczas dzieci bawiły się na osiedlowym placu zabaw przedszkola. Niestety wraz z przenosinami nawet to miejsce się oddala.

Nie ma też basenu, a zajęcia z pływania dzieci maja tylko jako dodatkowe (w 13-tce są w ramach WF-u) - czy będą chodzić (jeździć) na AWF lub Potocką?
                        • Myślę, że jeśli ktoś jest na prawdę zainteresowany, to rozmowa z dyrekcją wiele wyjaśnia.
                          Rzeczywiście zajęcia ruchowe to najsłabszy punkt szkoły.
                          W budynku ma być mała sala do szaleństw ok 60m2.
                          Dla szkoły została wydzielona część parkingu i trwają prace.Układanie na części powierzchni gąbczastej i ustawianie elementów uatrakcyjniających.
                          Zajęcia wf mają być po 2h, wtedy maszerują na salę na AWF, basen dodatkowo też na AWF.
                          Sprawdzimy w praktyce.
                          Nasza szkoła miała świetne warunki, boiska, plac zabaw, cóż z tego jak paniom nie chciało się wychodzić z dziećmi na dwór.
                        • Gość: mama IP: *.ip.netia.com.pl 24.08.12, 15:45
                          Xsanka: Z tego co nam przedstawiano na zebraniach na tym wygrodzonym terenie (chyba w tej chwili rzeczywiscie tam jest parking) ma byc wygospodarowane, wygrodzone miejsce dla dzieci z jakims boiskiem, koszami do koszykowki i chyba mini placykiem zabaw dla mlodszych. Wierze, ze tak bedzie, nie wiem czy od razu od wrzesnia ale mysle, ze bedzie. Poza tym mamy regularne zajecia w-fu, ktore podobno maja byc w tym roku na awf-ie (w ubieglym byly na sali gimnastycznej w szkole podstawowej przy Rudzkiej) + dodatkowe zajecia na basenie (w ubieglym roku na Potockiej).
                          Wiesz, mysle, ze warto, jesli macie tego typu watpliwosci, zadzwonic do Pani Dyrektor szkoly, ktora jest osoba bardzo mila, kompetentna i konkretna i na pewno rozmowa z Nia pomoze Wam w podjeciu decyzji. Byc moze umowi sie z Wami na ogladanie szkoly i rozwieje watpliwosci, a moze po spotkaniu upewnicie sie, ze 13 jest "Wasza" szkola.
                          Boje sie Was zbyt mocno namawiac, bo to bardzo odpowiedzialna decyzja (tym bardziej, ze u Was to juz by byla zmiana szkoly) i kazdy sam musi sie przekonac i ja podjac:) Moge tylko powiedziec, ze ja jestem bardzo zadowolona, mam dopilnowane, fantastycznie rozwijajace sie dziecko i siedze spokojna o nie w pracy, a aktywnosc fizyczna w ubieglym roku (mysle, ze w tym roku nie bedzie takiej potrzeby) nadrabialam rozmaitymi sportowymi zajeciami pozaszkolnymi, na ktore byl czas, bo zazwyczaj wiekszosc lekcji pod okiem wychowawcy bylo odrabianych jeszcze w szkole. Po lekcjach mozna powiedziec, ze byl juz czas tylko na zabawe (lekcje do domu bywaly - zeby wyrobic u dzieci poczucie obowiazku i odpowiedzialnosci - ale nie byly duze).
                          • Gość: ewa IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.12, 16:26
                            mama zmieniłabyś lepiej nick na właściciel czy dyrektor bo nie trudno sie połapać z twoich wypowiedzi o co chodzi.
                            • Gość: mama IP: *.ip.netia.com.pl 24.08.12, 16:47
                              zawsze sie jakis niedowiarek znajdzie, ktory nie wierzy ze czlowiek moze byc naprawde z czegos zadowolony:)
                              mozesz wierzyc lub nie ale jestem rodzicem dziecka, ktore bedzie teraz w drugiej klasie - nie jestem dyrektorem, wlascicielem i nie mam tam tez zadnych udzialow - z kimkolwiek z naszej klasy nie porozmawiasz powie Ci to samo, wszyscy, z ktorymi rozmawialam sa bardzo zadowoleni. Nikt po pierwszej klasie nie odszedl a wrecz przeciwnie z 10 pierwszoklasistow, zrobilo nam sie juz 18 uczniow czyli komplet w drugiej klasie.
                              Osmioro dzieci doszlo, rodzice podjeli decyzje po 1-2 dniach probnych w naszej klasie. dzieci sie u nas dobrze czuly, a niektore z tego co wiem wrecz odmawialy powrotu do swoich szkol.
                              • Gość: ewa IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.12, 17:28
                                sama zobacz: na mój zarzut odpowiedziałaś jednym zdaniem i to nawet nie było 30 % twojej wypowiedzi, reszta znowu została poświęcona na pochwały i zachwyty. Sorry ale jakbym oglądała film w polsacie - więcej reklam niż samej treści.
                                • Gość: mama IP: *.acn.waw.pl 24.08.12, 17:55
                                  a czego Ty oczekiwalas, ze bede Ci na w nieskonczonosc udowadniac, ze nie jestem wielbladem?:)
                                  Gdybym zjechala szkole, bylabym bardziej wiarygodna? No niestety, o naszej klasie i wychowawcy (czyli o szkole, bo to byla w zeszlym roku nasza szkola) nie moge powiedziec nic zlego. Jeszcze rok temu moglabym ponarzekac na warunki lokalowe, ale od wrzesnia mamy juz fajny budynek, wiec nie ma na co narzekac.
                                  Jesli jestes zainteresowana tematem szkoly daj namiar na siebie, chetnie sie odezwe, moze wtedy uwierzysz, ze nie mam w tym zadnego swojego interesu a jedynie odpowiadam na pytania zainteresowanych rodzicow, a ze jestem zadowolona nic na to nie poradze:)
                                  • Gość: ewa IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.12, 18:06
                                    przeczytaj co napisałam wczesniej bo chyba czytasz z niezrozumieniem albo pewne rzeczy do ciebie nie docierają. nie miałam żadnych oczekiwań żebyś mi coś udowadniała po prostu oceniam po swojemu rzeczy które wypisujesz a do tego mam prawo i jest to moja sprawa, tylko dlaczego to tak bardzo ciebie irytuje...

Przekonuj sobie kogoś innego ja już wszystko napisałam co myślę i uważam że dalsze przerzucanie się postami jest dla mnie bezcelowe szczególnie że mój cel już został osiągnięty, zobaczyłam twoje nerwowe reakcje na moje podejrzenia i więcej mi już nie trzeba. Kończę dyskusję i życzę miłego dnia.
                                    • Gość: mama IP: *.acn.waw.pl 24.08.12, 18:15
                                      ciesze sie, ze to piszesz (ze juz nie bedziesz ciagnela watku), milego dnia:)
                                      • Gość: Magia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.12, 20:57
                                        Nie mam pojęcia dlaczego dla niektórych każda pozytywna opinia to od razu reklama i pewność, że pisze to właściciel/dyrektor/udziałowiec. Tak trudno uwierzyć, że rodzice mogą być zadowoleni ze szkoły?? Bez komentarza

I ja bardzo dziękuje za tę opinię z wewnątrz chociaż muszę przyznać, iż ponieważ mam dziecko w przedszkolu 'ciuchcia puch puch', z którego jestem bardzo zadowolona (lepiej nie będę rozwijać tego wątku bo dowiem się, że to moja działałność) dokładnie takich (czyt. pozytywnych i samych zachwytów) opinii spodziewałam się n.t. szkoły. Cieszę się, że się nie zawiodłam :)
                                        • Jesli mowa o dobrej szkole w tej lokalizacji to ja polecam SPN 74 na Smolenskiego 31. Klimat szkoly niebanalny i poziom nauczania bardzo wysoki. Mnostwo zajec dodatkowych oczywiscie zawarte w czesnym (poczawszy od baletu przez taniec, zajecia sportowe, teatralne muzyczne i harcerzy). Czesne przystepne nawet bardzo jak na placówke niepubliczná bo ok. 1000 zl/m-cznie (bez wakacji). Wiecej info na ich stronie www.smolenskiego.edu.pl.
                                          Moje pociechy bardzo ale to bardzo sá zadowolone
                                          • @edzia-edzia: o szkole 74 słyszeliśmy już wiele. Z resztą sama o niej piszesz na forum w wątku mojego autorstwa. Pomimo 80% świeckiej kadry rozumiemy, że szkoła ta jest jednoznacznie sprofilowana. Szanujemy to, ale zdecydowaliśmy się na świecką edukację.

@ewa: dla mnie "mama" brzmi wiarygodnie. Przynajmniej dowiedzieliśmy się czegoś więcej na forum. Jeżeli mama nie widzi minusów to może inne osoby na forum je wytkną - i nie chodzi o to żeby się czepiać, tylko o to żeby mieć w miarę czytelny obraz tej szkoły. Od tego jest forum.

@ mama: rozmowa z dyrekcją rzeczywiście może być pożyteczna. Ciekawe czy są dni otwarte - pewnie dopiero na wiosnę. Szkoda że strona www szkoły nie jest aktualna. Do rozpoczęcia roku szkolnego raptem tydzień, a tu ciągle rozkład jazdy na rok miniony... Na razie z sympatią kibicujemy nowej szkole, ale też patrzymy na rozwój wydarzeń. Zobaczymy np. kiedy pojawi się boisko wydzielone na parkingu. W te wizyty na AWF (szczególnie w zimie) jakoś trudno uwierzyć.

Na moje oko brak infrastruktury rekreacyjnej w szkole raczej skazuje dzieci na samodzielne usportawianie się po lekcjach, a to - zważywszy na zajęcia rodziców - nie zawsze jest przecież możliwe.
                                            • xsanka, witaj, mam pytanie do Ciebie: napisałaś, że starszy syn chodzi do szkoły im Amerykańskich Lotników i że to porządna szkoła:) Założyłam wątek na tym forum z prośbą o opinię o tej szkole gdyż nie znam żadnych rodziców dzieci tam uczęszczających. Czy mogłabyś napisać coś więcej o tej szkole tutaj lub odpowiedzieć w moim wątku? Bardzo mi zależy na rzetelnej, szczegółowej opinii "za i przeciw". Dlaczego dla młodszych szukasz innej szkoły a nie posyłasz też tam? z góry dzięki, będę wdzięczna za pomoc.
                                              • Gość: xsanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.12, 22:45
                                                @ mamatosia1: Szukamy bliższej dla nas szkoły, do której dzieci mogłyby chodzić same, a nie być dowożone.

Każda szkoła ma swoje drobne mankamenty - nie ma nawet sensu ich wyliczać bo nie muszą być one reprezentatywne dla wszystkich klas. Generalnie o tej szkole mamy bardzo dobre zdanie. Szkoda tylko, że jest ona stosunkowo daleko od nas.

Szkoła nr 13 im Amerykańskich Lotników jest na Młocinach, więc geograficznie nie pasuje do forum Bielan i Żoliborza. Jeżeli szukasz rodziców stamtąd to spróbuj na forum Łomianki. Znajdziesz tam cały obszerny wątek o tej szkole. BTW: przed zakładaniem nowego wątku zawsze warto najpierw sprawdzić wyszukiwarkę :)
                                                • xsanka, dziękuję za radę o wyszukiwarce. Użyłam jej przed napisaniem postu i znalazłam wątek o którym piszesz. Nie jest to jednak wątek o szkole tylko o dowożeniu dzieci i wyższości (lub niższości) nauczania w szkole społecznej. Jak sama widzisz nic o szkole z tego wątku (poza ogółami) dowiedzieć się nie można. Dodatkowo wątki o tej szkole są sprzed 2 lat.
                                                  Dlatego zależało mi na opinii szczegółowej o atmosferze w szkole, prowadzeniu lekcji, zajęć sportowych, zajęć dodatkowych, na jakie zajęcie wg mam/tatusiów warto chodzić bo dzieciom się podobają bardziej niż inne, z jakich propozycji szkoły warto skorzystać (może są jakieś o których nie wiem).
                                                  Takich informacji nie znalazłam nigdzie niestety i dlatego liczyłam na Twoje wsparcie. Jeśli możesz mi napisać o tych rzeczach to bardzo proszę. Napiszę też na forum Łomianek.
                                                  Pozdrawiam.
                                                • Gość: Ramzes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.12, 23:45
                                                  > Szkoła nr 13 im Amerykańskich Lotników jest na Młocinach, więc geograficznie ni
                                                  > e pasuje do forum Bielan i Żoliborza.

Jak coś leży na terenie dzielnicy Bielany, to dlaczego ma nie pasować do tego forum?
                                                  • my tez powaznie zastanawiamy sie nad szkola Verne (mamy jeszcze rok na podjecie decyzji), ale oplaty mnie przerazaja:(
                                                    1200+200 swietlica+200wyzywienie+platne wakacje-to jednak bardzo duzo, nawet jak na Warszawe. No i jeszcze dochodza opcjonalne zajecie i mundurki. Wychodzi znaczna kwota.
                                                    Chyba jednak zdecydujemy sie na niepubliczna za 700zl (ale z dowozeniem za Wisle:(
                                                    --
                                                    Zapraszam na forum Mama KaOwiec
                                                  • Ktoś może był na dniu otwartym w sobotę?
                                                  • Mówiąc szczerze, to ich chyba odrobinę pogięło. Jak podliczyłam opłaty, wychodzi dobrze ponad 1,6 tys. zł miesięcznie (bez ekstrasów typu teatr/wyjazdy) za szkołę, która nie ma żadnego dorobku (nieszczęsne wyniki w testach szóstoklasistów na przykład). Słaba infrastruktura i oferta sportowa (dla mnie w klasach I-III wf w szkole to jedno z podstawowych kryteriów, długo przed innymi zajęciami dodatkowymi).

My szukamy szkoły na wrzesień 2013 i tę szkołę skreślam mimo pięknej strony internetowej i niezłego PR w sieci (nie chodzi mi wcale o podważanie wiarygodności zadowolonych rodziców).
                                                  • hej, my tez szukamy na "za rok" i tez kwota calosciowa mnie przeraza...Ale niestety duzego wyboru nie mam, ta jest najblizej (rudzka raczej skreslam). Moze moj syn bedzie w szkole do 14.30 (wtedy 1200zl), bez obiadu (i tak jest niejadkiem), i bedzie do 16-17 u dziadkow
                                                  • wrzesniowamama07 napisała:

> Mówiąc szczerze, to ich chyba odrobinę pogięło. Jak podliczyłam opłaty, wychodz
                                                    > i dobrze ponad 1,6 tys. zł miesięcznie (bez ekstrasów typu teatr/wyjazdy) za sz
                                                    > kołę, która nie ma żadnego dorobku (nieszczęsne wyniki w testach szóstoklasistó
                                                    > w na przykład). Słaba infrastruktura i oferta sportowa (dla mnie w klasach I-II
                                                    > I wf w szkole to jedno z podstawowych kryteriów, długo przed innymi zajęciami d
                                                    > odatkowymi).
                                                    >
                                                    > My szukamy szkoły na wrzesień 2013 i tę szkołę skreślam mimo pięknej strony int
                                                    > ernetowej i niezłego PR w sieci (nie chodzi mi wcale o podważanie wiarygodności
                                                    > zadowolonych rodziców).

A ja myslę, że wcale ich nie "pogięło" - tak jak piszesz. Chcę przenieść moją córkę do trzeciej klasy - na razie się jeszcze nie utworzyła, ale mam nadzieję, że to nastąpi.
                                                    Dobrze znam ofertę innych szkół prywatnych, a w szczególności tej do której chodzi obecnie moja córka.
                                                    Opłaty są niewiele niższe, za wszystko się płaci dodatkowo- wycieczki, kino , teatr i oczywiście obiady i zajęcia dodatkowe...

Nie chcę już porównywać innych cech, bo każdy ma soje kryterium wyboru, ale tak jak już pisałam najważniejsi są nauczyciele, ich podejscie do dziecka oraz kontakt z rodzicami.

A jeżeli chodzi o "ekstrasy " w Verne- to 8 godz. angielskiego w tygodniu to chyba fajny ekstas?
                                                  • Szkoła, którą mam na oku, kosztuje 1,5 tys. miesięcznie z obiadem. I wszystkimi zajęciami dodatkowymi. Płatne dodatkowo są wyjścia i wyjazdy, podobnie jak Verne'm. Tyle ze szkoła ta istnieje od lat 90., ma udokumentowane sukcesy, wysokie miejsce w wynikach testów i jest zweryfikowana przez wiele roczników zadowolonych uczniów i rodziców.

Aha - co prawda tylko 5 godzin angielskiego, w klasach pierwszych, ale IMO - wystarczy.

Dla mnie, realnie rzecz biorąc, dawanie takiej ceny przy wejściu na rynek, i ograniczeniach (brak sportowego zaplecza) to "pogięcie".
                                                  • Na szczęcie każdy może sam wybrać to co mu się najbardziej podoba.
                                                  • Ależ nie przychodzi mi do głowy ocenianie wyborów dokonywanych przez rodziców.

Na szczęście każdy może podzielić się swoją oceną oferty placówek...
                                                  • @wrzesniowamama07:
                                                    Nie bądź taka tajemnicza - podziel się. Co to za szkoła?
                                                  • My będziemy uderzać albo do PR na Nocznickiego, albo do 16 STO na Solidarności - a raczej i tu i tu. Ta druga szkoła to szkoła pierwszego wyboru dla nas, ale PR też biorę pod uwagę.
                                                  • @wrzesniowamama07: Dziękuję za info.

BTW: Nie wiem gdzie mieszkasz, ale czy do ceny szkoły doliczyłaś też koszty dowożenia? I to nie tylko pieniądze ale i czas. Dla nas Verne byłby b. dobry ze względu na lokalizację. Dlatego nawet jeżeli jest to trochę więcej to my akurat wychodzimy na to samo po odjęciu kosztów dowożenia.
                                                  • Mieszkam na Żoli ;)

Przymierze rozważam jako drugi wybór ze względu na logistykę gorszą. STO mam po drodze do pracy i dobrze skomunikowane metrem. Ale w sumie obie szkoły są logistycznie w zasięgu.
                                                  • no wlasnie dojazd. My Verna mamy blisko (mieszkam na pobliskim osiedlu), a druga szkole, ktora biore pod uwage na Bródnie (płatna z jedzeniem i ze wszystkim, nawet z zajeciami dodatkowymi, basenem-900zl itp).. Różnica w cenie jest ok 500/600 (no i te wakacje platne w Vernie, a na Bródnie nie), ale czas jest niepoliczalny... I ten dojazd przez trase, ktora za chwile beda 3 lata remontowac:)
                                                    Nie wiem co zrobimy...Moze dziadkowie sie doloza...

Ps.Moze spotkamy sie w sobote na dniach otwartych w Vernie?
                                                  • My właśnie zabraliśmy dziecko z Przymierza i posłaliśmy do Verne'a
                                                  • Gość: lewana77 IP: *.static.chello.pl 24.09.12, 20:05
                                                    a co bylo nie tak z PR? napisz na priv jak wolisz? Znam zatwardzialych ateistow, ktorzy poslali tam dzieci (dla mnie byl to szok!)
                                                  • Wyślij mi maila na gazetowy mój, to się podzielę moją traumą
                                                  • lewana77@gazeta.pl
                                                  • Ja również proszę o szczerą opinię (planowaliśmy przenieść dziecko do tamtejszej szkoły, byliśmy na rozmowie z p. dyrektor_Proszę podziel się przemyśleniami, bo środowisko "trudno dostępne" (przeprowadziliśmy się z innego miasta - nikogo nie znamy, a mamy dużą szansę na przyjęcie). Dzięki. Pozdrawiam Kasia (mój mail rayenne@gazeta.pl)
                                                  • Czesc, moj brat mysli o PR.. bede bardzo wdzieczna, jak napiszesz dlaczego stamtad zabralas dziecko, dzieki! moj mail: lizzy9@gazeta.pl
                                                  • też proszę o szczegóły, great.growling.gryzak@gazeta.pl
                                                • Gość: doświadczona mamam IP: 217.153.76.* 29.05.14, 13:39
                                                  Dlaczego szkoła Amerykańskich Lotników nie pasuje na forum Żoliborz , Bielany . Przecież jest na Bielanach. Uczą się tam moje dzieci zamieszkałe na Żoliborzu. Na Żoliborzu mieszkają też ich koleżanki i koledzy. Polecam tę szkołę zwłaszcza że to nasza II społeczna szkoła. W szkole na Wójcickiego znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Wysoki poziom zaangażowania nauczycieli, dzieci większość materiału wynoszą ze szkoły, w szkole jest przyjazna atmosfera. To chyba najstarsza szkoła społeczna w Warszawie albo jedna z najstarszych. Jest szkołą społeczną nastawioną na ucznia nie na zysk. Ma świetne wyniki po sprawdzianie 6 klas świetną opinię dyrekcję i wieloletnie doświadczenie. Dojazd samochodem z pl. Inwalidów Wisłostradą ok 10 min.
    • Polecam PSPO 13 na Woycickiego. Dobry dojazd z Żoliborza i Bielan (autobus 114), z Chomiczówki autem 10 min. Własny basen, boisko, plac zabaw i sala gimnastyczna. Kompetentna dyrekcja. Syn jest zadowolony. 1200 zł za miesiąc plus 220 obiady. Multum darmowych kółek zainteresowań. Szkoła w 2011 r. była w złotej 15stce szkół w Warszawie. IMHO na Bielanach lepszej nie znajdziesz. No i...jest etyka, dla dzieci, któe nie chodzą na religię.
      • Gość: adrianna IP: *.jmdi.pl 01.10.12, 13:44
        poziom w „trzynastce” niestety spada…robi się moloch i przyjmują tylko po swoim przedszkolu.
        A umowa ? – ups !!! – radzę uważnie czytać , jakby się chciało zmienić szkołę w roku szkolnym to jeszcze trzy miesiące po odejściu trzeba płacić czesne
        • Gość: Magia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.12, 20:45
          Mam pytanie do rodziców, których dzieci chodzą do szkoły Verne:

Czy zajęcia dodatkowe, które są wymienione na stronie czyli np. szachy, warsztaty teatralne etc. są dodatkowo płatne, czy są organiowane w ramach opieki popołudniowej?

• Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.12, 20:50
            Są dodatkowo płatne. W ramach zajęć popołudniowych, w świetlicy są np. gry i zabawy matematyczne, wesoła ortografia - od kl. 2, Przyjaciel Ziemi, Klub Ciekawskich.
            • Gość: jola IP: *.180.100.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.10.12, 19:22
              Czy w trakcie trwania roku szkolnego mozna przenieść dziecko ze szkoły państwowej do takiej własnie prywatnej ?
              • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.12, 19:35
                Myślę, że tak. Trzeba zapytać w obu szkołach.
                • Zastanawiam się nad posłaniem dziecka do tej szkoły. To co mnie najbardziej martwi to brak podwórka i boiska. Jak wasze dzieci spędzają przerwy? Czy często wychodzą na świeże powietrze np. do pobliskiego parku, na spacer?

Będę wdzięczna za odpowiedzi i dodatkowe opinie o szkole. Szkołę od środka widziałam i rozmawiałm z p. Dyrektor. Interesuje mnie opinia rodziców, których dzieci są uczniami szkoły. Jak bardzo dokuczliwy jest dla dzieci brak podwórka szkolnego?
                  • Gość: Mama ucznia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.12, 12:43
                    Mój syn uczęszcza do tej szkoły od września. Jestem bardzo zadowolona, że go tam posłałam. W szkole jest mała salka gimnastyczna, ale myślę, że to nie problem bo w klasie jest mało uczniów i spokojnie dają sobie radę na niewielkiej przestrzeni. Wychodzą na zewnątrz, na placyk obok restauracji oraz do pobliskiego parku czy na niedaleki plac zabaw. Zajęcia wf mają na AWF. A jeśli ktoś chce to może posłać dziecko na basen, również na AWF. Teraz w czasie chłodów wyjść jest mniej, ale myślę, że od wiosny się to zmieni.
                    • Gość: nauczyciel :) IP: *.dynamic.chello.pl 18.11.12, 19:38
                      Lubię przysłuchiwać się takim dyskusjom. Jestem nauczycielem w szkole publicznej. Wiem, wiem ..... Zaraz posypią sie gromy ...... Tylko tak się jakoś dziwnie dzieje, ze coraz częściej trafiają do nas dzieci przeniesione ze szkół prywatnych. I okazuje się, że poziomem niestety są daleko w tyle za obowiązującym programem nauczania, nie mówiąc już o problemach wychowawczych, jakie mamy z tymi dziećmi. A o szkole będącej tematem tej dyskusji też mamy swoje zdanie. Nie zastanawialiście się, dlaczego tak często zmienia się tam kadra pedagogiczna? Bynajmniej nie dlatego, że szuka się tych najlepszych ....
                      • Czy do twojej szkoły trafiły dzieci ze szkoły Verne'a? Słyszałam, że przenoszone są dzieci ze szkół prywatnych do państwowych ze względu na niski poziom edukacji i nie tylko, szczególnie teraz w dobie kryzysu jest to zjawisko naturalne. Nie słyszałam natomiast o takich przypadkach odnośnie uczniów Verne'a, raczej o przenoszeniu uczniów ze szkół publicznych do tej szkoły.

Nad rotacją kadry się nie zastanawiałam, bo nic o tym nie słyszałam. Chętnie się dowiem konkretów o przyczynach rotacji jak i usłyszę jakie jest zdanie o tej szkole. Trzy kropki na końcu zdania nie wnoszą za dużo do dyskusji niestety...
                        Pytanie do rodziców - rzeczywiście były przypadki zmian wychowawcy w ciągu ostatnich 2 lat?
                        • Gość: rodzic IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 22:44
                          Zajęcia na boisku/podwórku są niezbędne w szkole. Przecież młody organizm tego potrzebuje. Najbardziej 'wypasione" atrakcje tego nie zastąpią. Dziś dzieciaki z pobliskiej podstawówki miały zajęcia na boisku - bo to jest ZDROWE.
                          • Gość: anna IP: *.static.chello.pl 01.12.12, 15:03
                            Czy ktoś był dziś na spotkaniu rekrutacyjnym? Czy rzeczywiście jest płatne 50zł????
                            I podobno dyrektor się zmieniła??? Trochę to dziwne, że szkoła funkcjonuje 2/3 lata a we wrześniu zmienia się dyrektor...
                            • Gość: malina IP: *.netia.pl 04.12.12, 15:00
                              Chciałam zapytać czy po spotkaniu rekrutacyjnym ktoś się zdecydował i poważnie myśli o posłaniu dziecka do tej szkoły? Jak wrażenia z rekrutacji i zwiedzania szkoły?

Chciałam też zapytać rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły, czy mogą polecić szkołę i czy warto zdecydować się na taki wydatek (mam na myśli czesne i dodatkowe opłaty)?

Zastanawiam się nad posłaniem córki z 2006 r. do tej szkoły w następnym roku. Zapisał już ktoś dzieci na 2013/2014?

Będę wdzięczna za wszelkie opinie i odpowiedzi pomocne w wyborze szkoły. Mieszkamy na Żoliborzu, może ktos poleci inną dobrą podstawówkę w okolicy.

• Gość: również nauczyciel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 22:04
                          zgadza się rotacje nauczycieli są bardzo częste w prywatnych/niepublicznych placówkach w zielonej ciuchci zdarzało się to dosyć często.
                          • Gość: mamaverniaków IP: 212.69.71.* 22.05.13, 22:17
                            Cześć wszystkim
                            Ja mam dzieciaki w szkole Verne'a.
                            "Ku pomocy" chciałam uściślić parę rzeczy
                            - oprócz czesnego, opłat popołudniowych, zajęć dodatkowych i obiadów - nie ma praktycznie żadnych opłat. Wszystkie wyjscia, eventy etc są kosztem po stronie szkoły. Raz za coś zapłaciliśmy, ale to my poprosiliśmy o konkretne zajęcia. Przepraszam, bilety komunikacji miejskiej należy dostarczać w ilościach hurtowych :)
                            - z tym boiskiem jest faktycznie problem - ja jestem zwolennikiem sportu, i widze w tym mega mankament. Ale ciśniemy mocno w tej sprawie.
                            - co do próby obniżenia kosztów poprzez odbieranie po 14.30 - życzę powodzenia :) zajęcia są tak fajne, że w domu odbyła się afera pod tytułem "chcę chodzić na wszystko" a co najwazniejsze - ten stan trwa nieprzerwanie. Zajęcia teatralne są GENIALNE, dzieciaki wystawiają przedstawienia na bardzo wysokim poziomie, to już nie jest teatrzyk szkolny...
                            - Moje dzieci są bardzo szczęśliwe w szkole a co najważniejsze, widzę że są w stanie i są wspierane aby skutecznie pracować nad swoimi problemami (zachowanie, wiara w siebie, nieśmiałość) - postęp jest ewidentny.
                            - Wszytkie obecne nauczycielki są na super poziomie, jeśli takie będą nowe to myślę, że będzie dobrze. Co najważniejsze - pracownicy szkoły po prostu się lubią i wspierają, są naprawdę zgraną małą ekipą, to widać.
                            - jeszcze co do kosztów - nam to wychodzi ni mniej ni więcej tylko koło 1800 - 1900 zł co miesiąc, nic więcej nie dokładamy. Dzieci odbieramy koło 16 - 16:30 i tak naprawde mają w tym czasie głównie różne zajęcia, może godzinę luźnej świetlicy, także są zajęte na maksa.

Naprawdę jest bardzo fajnie. A co do poziomu - wg wielu doświadczonych rodziców jest bardzo wysoki, wyścigu szczurów nie ma póki co, choć konkursów i innych okazji jest dużo. Moje dzieciaki są bardzo pobudzone intelektualnie i edukacja tu jest dla nich nauralnym pozytywnym wyzwaniem.

Co mogę Wam jeszcze powiedzieć? nie znam rodzica ani dziecka niezadowolonego ze szkoły, chyba tylko tyle..
        • Gość: doświadczona mama IP: 217.153.76.* 29.05.14, 13:46
          Poziom w trzynastce na Wojcickiego jest na bardzo wysoki, bo nauczyciele angażują się w swoją pracę, pomimo braku rekrutacji i egzaminów do szkoły i najzdolniejszych uczniów do nauki. Dostaliśmy się do szkoły choć nie byliśmy w przedszkolu.
          Nie ma zapisu w umowie o tym że trzeba płacić czesne po zakończeniu szkoły.
          Czesne nie jest wygórowane.
    • Gość: georgina.black IP: *.netia.pl 14.12.12, 16:38
      xsanka, poczytałam forum i widzę, że robiłaś rozeznanie szkoły - może też poza forum-, czy dobra, czy rodzice i dzieci zadowoleni, czy polecają. Chciałam zapytać czy byłaś na dniach otwartch albo rekrutacji i czy może zdecydowałaś się ostatecznie na szkołę Verne'a. Ja mam córkę z 2006 i chyba się zdecyduję. Jestem ciekawa opini innych: za i przeciw. Pomoże mi to podjąć decyzję.
      • Gość: adam IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.13, 21:22
        Cisza w temacie... Czy ktos cis wie o szkole, jej wynikach finansowych, tej rotacji kadry o jakiej napisano... Czy warto tam poslac 6latka czy tez moze byc wtopa i szkola zniknie za chwile???
        • Gość: Ola IP: *.31.254.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.01.13, 10:58
          Z tego co wiem to 12 stycznia jest w szkole dzien otwarty wiec zawsze mozna podczas takiego dnia dowiedziec sie o wszystkim
          • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.13, 20:28
            Dzien otwarty jest co sobota. To nic nie zmienia. Wybieram szkole na kilka lat a nie wakacje z folderu ;)) gdzie opinie rodzicow - tam podobno 30 dzieci sie uczy... A co za 1-2 lata, gdzie pomieszcza kolejne klasy??
      • No to czuję się wywołana do tablicy :) (oczywiście interaktywnej jakie są u Verna).
        My przerabiamy już drugą szkołę już jakiś czas temu stwierdziliśmy,że to jest właśnie to czego szukaliśmy.Dziecko jest szczęśliwe. Uwielbia swoją wychowawczynię, która jest świetnym pedagogiem i doskonale radzi sobie z rozbrykanym towarzystwem.Jest bardzo ambitnie, dużo nauki,ale też sporo zajęć dodatkowych.Dużo angielskiego, ale w formie zabawy.Moje dziecko mające kłopoty z ang w poprzedniej szkole, teraz kocha te zajęcia.Póki co szkołą bardzo kameralna.Oczywiście nie bez wad. Najważniejszą jest dla mnie brak prawdziwej sali gimnastycznej, dzieci chodzą na zajęcia na AWF(co też ma zalety, bo instruktor jest tamttejszy) a pozostałe godziny mają w salce szkolnej(niezbyt dużej), brak ciągle obiecanego terenu rekreacyjnego przed szkołą(miał już być gotowy).Szkoła mieści się na 2 piętrach, ale budynek docelowo ma być w całości przejęty przez szkołę, przystosowanie 2 pięter odbyło się w ciągu 1,5 mies.Dzieci korzystają z barku w szkole, posiłki są gotowane na miejscu zgodnie z zaleceniami przedszkolnego dietetyka.
        Są koncerty muzyczne, teraz kurs pierwszej pomocy, dużo wyjść do kina, na wystawy, dzieci gotują, robią biesiady literackie itp
        Dyrekcja zmieniła się po 2 miesiącach urzędowania(ponoć z przyczyn osobistych). Nowa p. dyrektor jest wieloletnią dyrektorką przedszkola Ciuchciowego i świetnie sobie radzi.
        Moje dziecko bardzo się zmieniło przez te kilka miesięcy. Jest bardziej samodzielne, kreatywne, umie porozmawiać pełnymi zdaniami z dorosłym!!!(strasznie jest nieśmiały).
        Co jeszcze chcielibyście wiedzieć?
        • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.13, 22:55
          Dzieki :)
          A sa szachy i religia? Szachy ceńie bardziej niz ekologiczne wychowanie ;)
          • Religia jest prowadzona przez katechetkę i szkoła przynależy do parafii na Gdańskiej, gdzie będzie klasowa komunia dzieci.
            Z zajęć dodatkowych wysoko ocenianych przez uczestników są szachy, robotyka i ceramika.
            • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.13, 22:36
              Dziekuje. Poki co czekam na telefon ze szkoly - napisali na stronie www, zeby zostawic telefon i sie odezwa w ciagu 24 godzin. Coz - minelo 48 i zero kontaktu. Zadzwonilem po 17 dzis. Cisza... Hmmm.....
              • Jeśli chodzi o kontakt z rodzicami to wszystkie informacje szczegółowo dostajemy na maila, np miesięczny plan dotyczący tego co się będzie działo w programie nauczania.Ale trzeba raczej dzwonić 8-16 ,bo później to p.dyr integruje się z dziećmi.
                • 09.01.13, 23:09
                  do ktorej godziny Panstwa dziecko jest w szkole? Placicie za opieke popoludniowa (200zl)?Czy dziecko moze przebywac w szkole po 14.30 okolo polgodziny do godziny bez zajec dodatkowych?
                  --
                  Zapraszam na forum Mama KaOwiec
                  • Siedzi do 16-17, też mieliśmy w planie odbierać je wcześniej , żeby obniżyć koszt, ale w praktyce jest to nierealne.Te zajęcia w ramach opieki tą bardzo ciekawe i dochodzi odrabianie lekcji i pani od razu sprawdzi i w domu już jest najczęściej wolne.Chce chodzić na zajęcia i integrować się z grupą.W kwestii dłuższego siedzenia myślę, że można porozmawiać, dyrekcja jest otwarta.
              • My też baaardzo długo czekaliśmy na odpowiedź (w zeszłym roku), ale wreszcie odpisali.
                Po spotkaniu dziecko bylo zachwycone, więc nie zastanawialiśmy się długo.
                Szkoła ma kilka ogromnych zalet:
                - codziennie 1-2 godziny angielskiego z panią , która nie mówi po polsku. W okolicy nie ma szkoły z angielskim na takim poziomie. Dziaciak, który skończy tę podstawówkę będzie mówił płynnie po angielsku.
                - rodzinna atmosfera. Szkoła jest mała, więc wszystkie dzieci i nauczyciele znają się. Dzieci bardzo dobrze czują się w takiej małej społeczności, jest bezpiecznie. Nauczyciel ma czas i możliwości, żeby z każdym dzieckiem indywidualnie popracować.
                - warunki lokalowe. Szkoła jest nowa, kolorowa, ładna i czysta. Ma ogromne okna. Nie przytłacza, jest dużo przestrzeni.
                - bezpośrednie sąsiedztwo lasu bielańskiego. Dzieciaki przechodzą przez las idąc na zajęcia wf, chodzą tam na spacery, mają zajęcia typu: szukanie wiosny. Mieszkać w mieście i jednocześnie często bywać w lesie, to luksus.
                Ogólny poziom nauczania jest wg nas wysoki: za to płacimy.

• Gość: georgina.black IP: *.netia.pl 14.01.13, 12:51
                  Dziękuję wszystkim rodzicom uczniów szkoły za wypowiedzi na forum. My się zdecydowaliśmy.
                  Córka rozpocznie naukę w pierwszej klasie we wrześniu. Do zobaczenia :-)
                  • Gość: meggien IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.13, 21:13
                    xsanka, zatem nasze dzieci będą najprawdopodobniej chodzić razem do klasy bo mój syn również zaczyna od września :)
                    • Gość: Fifi IP: *.netia.pl 25.01.13, 16:20
                      Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji w styczniu i zdecydował się na szkołę? Jak wyglądała rekrutacja? Zastanawiam się nad tą szkołą a następna rekrutacja niby w lutym. Ciekawe czy są jeszcze miejsca.
                      • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.13, 22:58
                        Bralismy udział i na 95% skorzystamy z tej szkoły ;)
                        • Gość: syn1234 IP: *.ibd.gtsenergis.pl 14.02.13, 18:06
                          nie przeraża Was fakt płacenia za wakacje (i ferie) (2x miesięczna opłata czyli 1200+wyżywienie+20 0pieka popołudniowa?) +dodatkowo jeśli będą zajęcia świetlicowe jeszcze i za nie w sierpniu?
                          Nas trochę wyśrubowane ceny ostudziły:(
                          • Gość: małoznana IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 19:33
                            Nie wysłałabym tam dziecka nawet gdybym wygrała w Totka.
                            Mało dzieci w klasie = nuda!
                            Brak boiska = jeszcze większa nuda!
                            Snobistyczny wyścig szczurów od najmłodszego, to nie dla nas!
                            Nie ma to jak fajna rejonówka, dzieci są zadowolone, mają mnóstwo przyjaciół, fajne przygody, "normalnych" kolegów, a poziom też niczego sobie.
                            Moje dzieci od najmłodszych klas startują w konkursach językowych i matematycznych i osiągają bardzo dobre wyniki.
                            • Gość: vernerodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.13, 15:20
                              Jako (bardzo zadowolony) rodzic dziecka uczęszczającego do szkoły Verne'a muszę zareagować na ten post, którego treść mnie poraziła.

> Nie wysłałabym tam dziecka nawet gdybym wygrała w Totka.

Przyjmuję tę deklarację, choć nie wiem, czy wnosi ona coś do dyskusji.

> Mało dzieci w klasie = nuda!

??? Od kiedy nuda uzależniona jest od liczebności klasy? To, czy dziecko się nudzi, czy nie, zależy od tego, co mu się zapewni w szkole, a nie ilu ma kolegów w klasie.

> Brak boiska = jeszcze większa nuda!

Brak boiska rzeczywiście jest problemem, ale wcale nie powodującym nudę, tylko utrudniającym zorganizowanie zajęć fizycznych.

> Snobistyczny wyścig szczurów od najmłodszego, to nie dla nas!

Wysłaliśmy swoje dziecko do tej szkoły m.in. po to, żeby uniknąć wyścigu szczurów i zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo także w tym czasie, który spędza w szkole. Nasze doświadczenia ze szkołą potwierdzają słuszność tego wyboru. Nie sądzę także, że jesteśmy snobami. No chyba, że snobizmem nazwiemy chęć zapewnienia dzieciom edukacji na wysokim poziomie, prowadzonej w miłej i przyjaznej dziecku atmosferze.

> Nie ma to jak fajna rejonówka, dzieci są zadowolone, mają mnóstwo przyjaciół, fajne przygody, "normalnych" kolegów, a poziom też niczego sobie.

Nikt tu nie krytykuje "fajnych rejonówek", więc nie rozumiem tego argumentu. Sami zastanawialiśmy się nad posłaniem dziecka do rejonówki, a zatem ta opcja nie była odrzucona a priori.
                              Z logiki tej odpowiedzi wynika, że powinienem uznać swoje dziecko za "nienormalne". Abstrahując od zasadności używania terminu "normalny" (tzn. jaki?), nikt z wypowiadających się na tym forum nie napisał, że nie posłał dziecka do rejonówki, bo tam miałoby "nienormalnych" kolegów. Zapewniam też, że moje dziecko jest zadowolone, ma mnóstwo przyjaciół, fajne przygody, "normalnych" kolegów, a poziom jest moim zdaniem sporo wyższy niż "niczego sobie".

> Moje dzieci od najmłodszych klas startują w konkursach językowych i matematycznych i osiągają bardzo dobre wyniki.

Gratuluję.
                          • Oczywiście, ze przeraża. Ale nie płaci sie juz za wyżywienie, zajecia dodatkowe czy opiekę popołudniowa, bez przesady. Jak na razie Szkola jest tego warta.
                            • Gość: syn1234 IP: *.static.chello.pl 15.02.13, 10:24
                              Nie zrozumiałaś, chodzi mi o to, że w sierpniu kiedy szkoła będzie czynna (fajne, bo czasem w 2 mies wakacji nie ma co z dzieckiem robić-rodzic nie ma tyle urlopu). Trzeba zapłacić 1200+wyżywienie+opieka popołudniowa. A przecież wtedy nie ma normalnych zajęć szkolnych tylko takie "lato w mieście". To nie wystarczyłoby samo 1200+wyżywienie?
                              Nie rozumiem trochę tego:(
                              Przede wszystkim jest to firma mająca przynosić zysk+ oczywiście szkoła na poziomie.
                              1600 zl miesięcznie to bardzo dużo.
                              • Gość: syn1234 IP: *.static.chello.pl 15.02.13, 10:38
                                pod opieką popołudniową rozumiem nie 200zł miesięcznie tylko 30zł dziennie (ferie, wakacje)
                        • Gość: Fifi IP: *.netia.pl 20.02.13, 13:04
                          Jakoś bardzo długo trwa ta rekrutacja. Orientujecie się ile już dzieci zapisanych jest do pierwszej klasy? W jednej klasie będą 6 i 7 - latki? Wiecie?
przejdź do: 1-100 101-143
(101-143)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.