Dodaj do ulubionych

Tynkowanie dziur po kulach

02.06.17, 23:00
Szkola 49 na Czarnieckiego jest wlasnie remontowana i murarze pracowicie tynkują dziury po kulach z Powstania.
To juz nie czasy odbudowy Warszawy i moze wypadaloby zostawic fragment postrzelanego muru?
Szczerze mowiac ... przyzwyczailem sie, a przechodze pare razy w tygodniu.
No i pamiatka lepsza, niz knajpa Zywiciel.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • borrka 02.06.17, 23:13
    Pomylka - oczywiscie na Czarnieckiego 49.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • dobrywieczor 07.06.17, 17:54
    remont odbywa się pod nadzorem konserwatora i zostało ustalone, że ślady po kulach zostaną zachowane na frontowych elewacjach. I tak się stało, można dziś pójść i obejrzeć; wczoraj zdjęto rusztowanie
  • borrka 07.06.17, 23:10
    No, super.
    Nie wiedzialem.
    Bo to chyba ostatnie tego rodzaju pamiatki na Dzielnicy.
    A ja pamietam jeszcze "Min nie ma. Żygajlo."

--
  • wilson05 07.06.17, 23:24
    Tak było:
    www.facebook.com/StowarzyszenieZoliborzan/posts/1048548488600245

--
    placwilsona.blox.pl
    www.zoliborzanie.org/
  • borrka 08.06.17, 23:39
    To jednak genius loci, bo mieszkancy baaardzo sie wymienili, a pewne przedwojenne tradycje Zoliborza zostaly.
    Wyjątkowo mnie cieszy, ze inni tez interesuja sie dziurami w murze:)

--
  • kasiek-kd 16.06.17, 11:50
    kamienice zew sladami walk powstanczych na Barszczewskiej zlikwidowano :(
    kamieniczkę przy Klaudyny tynkują..
  • 4zybert 02.07.17, 20:06
    Ta polska mania eksponowania blizn przywodzi mi na myśl żebraczkę, wystawiającą kikut urwanej nogi, żeby tylko ktoś zwrócił na nią uwagę. Zdrowy psychicznie naród ukrywa ślady KLĘSKI i idzie w przyszłość. A powstanie było wybrykiem, który sprowadził katastrofę na nasze miasto oraz jego ludność i żaden szantaż emocjonalny pod postacią dziur po kulach tego nie zmieni.
    PS Skoro tak dba pan o czystość polszczyzn, to może należałoby zacząć od używania polskich diakrytów i nie używania potworków typu "na dzielnicy". Bo w przeciwnym razie to nie ludzie z agencji reklamowych wychodzą na przygłupów.
  • borrka 02.07.17, 22:10
    Nie ma zwyczaju sie tlumaczyc, ale zrobie wyjatek:
    1.Zgodnie z tym rozumowaniem, nalezy czym predzej zaorac obozy w Oswiecimiu i Treblince.
    2.Zwrot "na dzielnicy" jest pieknym "warszawianizmem" i na forum warszawskim mnie nie osobiscie nie razi.
    3.Uzywanie polskich fontow wymaga mozliwosci uzywania polskich fontow.

--
  • michel9 07.07.17, 01:00
    «Na dzielnicy» jest nie tyle "warszawianizmem" co "milicjamizmem". W mowie dzielnych funkcjonariuszy MO znaczyło to:" w komendzie dzielnicowej".
  • borrka 07.07.17, 13:34
    Być może - nie znam "mowy milicji".
    Dla mnie zawsze bylo dosc zabawnym okresleniem w mowie potocznej Warszawy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka