Dodaj do ulubionych

nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich

10.06.06, 22:57
zauwazyłam rusztowania na budynku przy Sadach Zoliborskich co oznacza
remonty elewacji i ocieplanie ,nie wiecie czy te modernizacje dotyczyc beda
całego osiedla czy wybranych budynków?
Obserwuj wątek
      • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.06.06, 07:57
        Tak. Wszystkie budynki będą ocieplane. Walka o styropian została przez nas
        przegrana rok temu, kiedy to władze miasta chętnie się zgodziły na żądania
        administracji. Wtedy przedstawiano to, jako walkę architektów (dbających o
        autorski projekt) z mieszkańcami...
          • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.06.06, 18:29
            Wątpię, żeby miasto współfinansowało ten plan, chociaż mogę się mylić. Wiem, że
            wzięto gigantyczny kredyt, który będziemy spłacać!! Oczywiście, administracja
            nie zająknęła się wcześniej na ten temat. Uświadamiam teraz niektórym sąsiadom,
            że za chwilę wzrośnie czynsz z tego powodu - nikt ich nie uprzedzał i są w szoku.

Ale to nasza wina - nas, mieszkańców i członków spółdzielni: nie chodzimy na
            zebrania, zarząd od lat wybiera się sam i robi co chce. W końcu przy odrobinie
            aktywności mielibyśmy jakiś wpływ na to, co się z nami dzieje.
        • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 05.11.06, 16:02
          Coś ten watek podupadł a niesłusznie bo wiele ciekawych rzeczy moze się jeszcze
          na Sadach zdarzyć.Przeszłam sie kontrolnie w piątek i prawie całe osiedle w
          rusztowaniach a na nich pusto.Tylko na dwóch budynkach zauwazyłam niesmiałe próby
          mocowania klinkieru.I co mamy tak zostać do wiosny? Jesli taka wola WSM to
          proponuje przybranie rusztowań na Swieta kolorowymi lampkami.Będzie weselej.
          --
          Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los.
          Nina
          Czarek i Wacek
    • Gość: Vic Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.itpp.pl 11.06.06, 20:05
      Jeśli chodzi o mieszkańców, to nie jest to takie proste...
      Z całym szacunkiem dla nich, ale pewnie przeważającej większości z nich podobać
      się będą kolorowe, styropianowe elewacje ("będzie ciepło i porządnie").
      Bylem na zebraniu wspolnoty jednego z przedwojennych domow Żoliborza
      Urzędniczego, gdzie na nieśmiały głos, że może nie stosować styropianu w
      planowanym remoncie odpowiedzią była agresja - że zimno, co nas obchodzi
      elewacja, ma być porządnie i tanio i kolorowo!
      • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.06.06, 22:38
        Zgadzam się, świadomość estetyczna, wyczucie na blichtr architektoniczny i
        ogólna orientacja w technikach ocieplenia - w tym konkretnym przypadku - jest
        mizerna.
        Mieszkałam przez jakiś czas w Brukseli. Porządna ulica, w porządnej dzielnicy -
        wymagania władz miejskich były niesamowite: w dużych oknach niedopuszczalne były
        np. pstrokate firanki!! Od strony ulicy miały być jasne, białe czy kremowe -
        koniec, kropka! Ktoś może słusznie powiedzieć, że to wariactwo. Może i tak, ale
        tam nikt by sobie nie pozwolił na takie barbarzyństwo, jak ten styropian na Sadach.
        Duże fragmenty elewacji, pokryte cegłą silikatową mają być oblepione folią,
        udającą tę właśnie cegłę!!! Ślicznie będzie ;(((.
        • Gość: Vic Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.itpp.pl 12.06.06, 00:32
          Nie mogę powstrzymać się od odpisywania!
          Czy naprawdę S-pnia "Energetyka" jest o tyle bogatsza, mądrzejsza,
          rozsądniejsza, uświadomiona arch. itd. (chodzi mi o wspomniane domy
          Okrąg/Wilanowska). Dlaczego na Powiślu można, a na Żoliborzu nie?
          Przecież Sady Żoliborskie (zwłaszcza I seria) to nie jakieś tam byle jakie
          bloki., ale arch. lepsza niż część XIX i XX-wiecznych kamienic, nad których
          losem tak się niby pochylamy.
          Polecam też częściowo obstyropianowany dom na Krasińskiego 21 (a jest to jeden
          z lepszych i lepiej zachowanych domów sprzed 1945 na tym odcinku ulicy).
          No i tak...
        • Gość: Bronek Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 12.06.06, 09:30
          Czy bedzie slicznie, tego jeszcze nie wiemy. Na razie nastepuje totalna
          rozwalka roslinnosci :( to na pewno.
          Co do uswiadomienia i potrzeb wiekszosci, to jest to rzeczywiscie problem.
          Osobiscie przy jakimkolwiek sprzeciwie natrafiam na agresje. Warto zauwazyc, ze
          wiekszosc ludzi mieszka tu od lat i nie wybierala sobie tego osiedla, bo bylo
          uroczo zarosniete, tylko dlatego, ze wogole bylo. Nadal ludzi nie obchodzi jaki
          jest wyglad zewnatrzny (bo to poza tym nie moje), tylko czy moga w zimie
          chodzic po domu w gaciach (bo takie argumenty slyszalem).
          Dodatkowo niezwykle jest znieczulenie wzgledem okolicznej flory. Przykladem
          moze byc sprawa czterech wyrosnietych brzozek, ktore rosly pod moim oknem.
          Sasiadka od dluzszego czasu chodzila wsciekla, ze ma za malo swiatla w domu. A
          potem dziwnym trafem wszystkie uschly :) Sasiadka jakby wypogodniala :), a
          wokol rozchodzil sie cudny zapach nafty. A mnie szlag trafia, ze nie moge z tym
          nic zrobic. Przeciez glowa muru nie przebije.
          • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 12.06.06, 10:52
            Mamy chyba tę samą sąsiadkę albo jej klon ;))... Co prawda u mnie idzie o stare,
            piękne lipy, ktore tej mojej zacieniają ogródek. Już ją przyłapano na
            podcinaniu, ktoś ją powstrzymał. A jej jest wszystko jedno, co z lipami, ona ma
            mieć więcej światła!!!
            Tak, dewastacja zieleni postępuje z niebywałym przyśpieszeniem. Już nasz w
            pestkę zalany cieć, mój faworyt, z satysfakcją oświadczył, że po styropianie
            żadnego dzikiego wina na ścianę nie puścimy, bo zabronione będzie!! A tak tylko
            te listki trzeba grabić ;(((... I z jaką radochą wycinał w pień stary żywopłot i
            wspaniale utrzymany ogród innej sąsiadki, osoby 90-letniej!
            Nie mogę na to patrzeć. Miałam iść do administracji i sprawdzić w projekcie (o
            ile taki w ogóle istnieje) kolorystykę elewacji, ale się boję. Chyba nie pójdę.
            • donkej Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 12.06.06, 13:31
              Sąsiadce radzę mimochodem opowiedzieć mrożącą krew w żyłach historyjkę o tym,
              jak to, dajmy na to, na Mokotowie, policja zatrzymała kogoś, kto wylewał wodę
              z mydlinami w parku pod drzewkiem. I jak to temu komuś postawiono zarzut
              umyślnego niszczenia roślinności miejskiej :-)))

Ale tak na serio, jest tak, jak Jota pisze. Nie angażujemy się.
              To jest prawda, że w naszych czasach społecznikowstwo prawie zupełnie
              skompromitowało się i kojarzone jest z klimatami jak z filmów Barei czy
              z "Rejsu". Jest to jednak wynik tego, że gdy sensownym ludziom nie chce się
              angażować, do władzy dorywają się często miernoty, jeśli nie szumowiny.
              Jaki jest majątek Waszej spółdzielni? Wielomilionowy zapewne. A przecież zawsze
              pieniądz i władza przyciągają "sępy".

Warto być zaangażowanym. To jest nawet dość fajne hasło: "zależy mi" :-)))
            • Gość: p Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 12.06.06, 22:30
              Ponoć elewacjom ma zostać przywrócony oryginalny kolor i ceglaste części ścian
              zostana ponownie obłożone cegłą elewacyjną czy czymś takim. Nie wiem, ile w tym
              prawdy, ale biorąc pod uwagę to, że na razie oklejają styropianem tylko
              otynkowane części ścian, zostawiając te, na których jest cegła, chyba jest
              nadzieja, że tak będzie. A przynajmniej, sadząc po innych częściach Sadów,
              może nie walną takich paseczków itp. jak na Piaskach... Inna sprawa, że na
              Załuskich lub Włościańskiej stonowane kolory wywołały protest, że „takie smutne
              itp.” Byłem ok. rok temu na tej "masówce" organizowanej przez administrację
              przeciwko architektom osiedla i oględnie mówiąc, obawiam się czy nie bylibyśmy
              nieco osamotnieni z naszymi poglądami.
              • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 12.06.06, 23:04
                Tak, za to na Sadach III czy już IV - tych za górkami - są bardzo wesołe kolory:
                różowy, błękitny... Mieszkańcy na pewną umierają z radości ;P
                Rzeczywiście, na razie kleją styropian tylko na elewację bez cegły, ale to
                pewnie dlatego, że tam, gdzie cegła przylepią tę folię ;)).
                Urokiem tych budynków były - tu i ówdzie jeszcze zachowane - elementy elewacji z
                wąskich deseczek, polakierowanych bezbarwnym lakierem. Takie drewno było też w
                wykończeniach daszków (od spodu), w stolarce (drzwi wejściowe na klatkę). Ale
                jakiś czas temu ktoś uznał, że lepiej wygląda bura olejna farba i drewno
                zniknęło, niektóre daszki się rozpadły - zastąpiły je obrzydliwe blaszane płyty
                i tak dalej, i tak dalej...
                Co z tego, że przylepią ten styropian? Nikt nie pomyślał, żeby przy okazji
                zrewitalizować całą przestrzeń - małą architekturę, zieleń etc. A podejrzewam,
                że można było chociażby zawalczyć o jakieś fundusze unijne na to. No, ale tu by
                trzeba ruszyć głową... Niedoczekanie :(...
                • Gość: p Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 12.06.06, 23:33
                  Może jestem minimalistą, ale wolałbym, aby do zieleni nie dotykali się, zamiast
                  ją "rewitalizować" za pomocą piły spalinowej i tej maszynki do mielenia gałęzi,
                  a chyba tylko to potrafią (chociaż ostatnio chyba wzieli się za rewitalizację
                  piaskownic, ciekawe czy im tam coś wyrośnie).
                  A jeśli chodzi o elewację domów koło górek, to trochę jak z tą butelką w
                  połowie pełną a w połowie pustą. W porównaniu z tym co dzieje się na Piaskach,
                  nie mówiąc o bordowym cudzie który widziełem niedawno na Lindego, to nie jest
                  źle.
                  Natomiast chyba znacznie gorszą sprawą jest to, że po remoncie podobno (nie
                  wiem ile w tym prawdy) mają wziąć się za "udrożnienie" ruchu kołowego
                  wewnątrz osiedla, z poszerzeniem alejek i wycięciem przeszkadzających drzew
                  włącznie.
                • Gość: Bronek Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 12.06.06, 23:35
                  Poraz kolejny wolam: Czas nadszedl zeby zorganizowac podziemny ruch oporu! ;)
                  A tak serio to zielen sie przeciez sama przywroci zwlaszcza podrasowana nieco
                  zielona farba. Wlasciwie to nie wiadomo o co chodzi. Przeciez mozna kupic
                  plastikowa flore ktorej nie trzeba podlewac i nie niesie wilgoci ani grzyba do
                  domu.
                  Panowie z ekipy okladajacej moj blok wzieli sie z werwa do roboty i po
                  pierwszych kilku plytach zdecydowali, ze czas na urlop. Ani widu ani slychu po
                  nich. Chyba za ladna pogoda zeby pracowac. Swoja droga przyznali sie, ze nie do
                  konca wiedza co robia, bo wczesniej nigdy tego typu pracy nie wykonywali. Mysle
                  jednak, ze do tego ocieplenia zalaczona byla instrukcja dzieki ktorej wybrna
                  jakos z tego problemu (ja w koncu tez dzieki instrukcji tylko zlozylem
                  samodzielnie krzeslo). Zreszta kolejne swieto przed nami wiec beda mieli czas
                  na poczytanie.
                  Jesli chodzi o sasiadke to czy moze (Joto40) Twoja slucha na ful mszy w
                  niedziele i jak wychodzi na zakupy to zostawia rozwrzeszczane radio, zeby
                  zmylic zlodziei (tzn. ze ona tak naprawde to nie wyszla i ze jest w domu i
                  wogole)? Pamietam jak dzis poranki tuz po wprowadzeniu sie, kiedy budzilem sie
                  z piesnia na ustach ... matko zwolenna... cos tam cos tam cos tam...

Pozdrowionka
                  • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 13.06.06, 11:41
                    Czy ktoś orientuje się według jakiego tajemniczego harmonogramu pracuje ekipa?
                    Mam wrażenie, że w tej chwili polega to na tym, żeby zacząć jak najwięcej
                    bloków, ale żadnego nie skończyć. W mojej okolicy (sady bliżej Załuskich) jeden
                    blok jest zaczęty, nie skończony, 3 stoją w rusztowaniach i kompletnie nic się
                    z nimi nie dzieje, a teraz panowie rozpoczeli stawianie rusztowań przy blokach,
                    na których wisi informacja ze spółdzielni, że będą ocieplane dopiero od 20
                    lipca, po co więc rusztowania już teraz?
                    Żeby jednak nie było, że tylko narzekam:-))) Widzę jeden plus - odkąd pojawiły
                    się ekipy budowlane i ochrona jest znacznie mniej wieczornych imprez
                    ławeczkowych.
                    • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 13.06.06, 17:09
                      Co do imprez ławeczkowych - nie powiedziałabym. Ostatnio zauważyłam, że na moim
                      podwórku (bliżej Stołecznej) co rano dwaj sympatyczni menele zasiadają do
                      przeglądu swoich przepastnych toreb. Coś tam jedzą, gadają...Odchodzą...
                      Wieczorem wracają. Jeden nawet postanowił się zdrzemnąć na mojej klatce, w
                      zacisznej wnęce na wózki dziecinne. Mnie oni specjalnie nie wadzą, gorsze bywa
                      otoczenie ponurej sławy delikatesów Planeta.
                      Na temat harmonogramu nie powiem już ani słowa - zostałam całkowicie wpuszczona
                      w maliny przez flegamtycznych ludzi z administracji - raz była to kobieta, a raz
                      sam kierownik od czegoś tam. Oboje podawali mi zupełnie różne terminy, jak na
                      mękach zresztą; żaden z terminów nie został zachowany - nasz blok miał być
                      wzięty na tapetę jako pierwszy... Sąsiedzi pół nocy wywozili krzewy i kwiaty ze
                      swojego ogródka na działkę. Resztę cieć wyciął w pień. Było to niemal trzy
                      tygodnie temu, a panów ani widu.
                      Dlaczego niektóre domy oblepili i już stoją - częściowo przynajmniej -
                      oblepione, a przy innych wykopują fundamenty, żeby je też ocieplić? Nie mam
                      pojęcia. Za to zaczynam mieć przykrą pewność, że to jakaś firma krzak. Proponuję
                      zatruwanie życia administracji nieustającymi telefonami. Nie wiem, jak inaczej
                      skusić ich (panów remontników znaczy) do pracy. Nie dostrzegam żadnego planu w
                      tym, co robią ;(((.
                      • Gość: p Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 13.06.06, 21:40
                        Dlaczego niektóre domy oblepili i już stoją - częściowo przynajmniej -
                        > oblepione, a przy innych wykopują fundamenty, żeby je też ocieplić? Nie mam
                        > pojęcia. Za to zaczynam mieć przykrą pewność, że to jakaś firma krzak.

Są dwie lub trzy firmy, które dość odmiennie podeszły do sprawy. Z bliska
                        obserwuję pracę tej, która ociepla obecnie Krasińskiego 32 i 30, i tego, że są
                        niezorganizowani nie można im zarzucić - panuje pełna specjalizacja: jedna
                        ekipa rozstawiła rusztowania, następna zerwała płyty azbestowe, kolejni
                        parapety, chyba jeszcze inni kleją styropian i postępy widac wyraźnie.
                        Chyba zupełnie inaczej jest kolo Braci Załuskich i Broniewskiego.
                        • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 14.06.06, 16:56
                          Moj blok miałbyć robiony od 20 lipca (nawet nie zdjeli informacji) a ćwiczą nas
                          juz trzeci dzień i o dziwo są efekty.Cała jedna strona położona.Dlaczego robią
                          tak wybiórczo? O ile można wierzyć plotkom nie jest jeszcze zdecydowane co
                          będzie z tymi cegiełkami, ponoć trwaja ciągle pertraktacje z pełnomocnikiem
                          P.Skibniewskiej.Co do zieleni to są ekipy bardziej ludzkie i starają sie jak
                          najmniej nabroić. pozdrawiam
                          --
                          "Z głupimi ludżmi nie warto gadać,
                          więc stulić pyski i proszę siadać"
          • Gość: Lepus42 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 21.06.06, 12:26
            Mam drobną sprawę dla mieszkańców Sadów.Zwróćcie uwagę na to co wysypuje
            przedsiębiorstwo ogrodnicze???? przy renowacji trawników.Przy pierwszym bloku
            od Elei cały trawnik zasypano gruzem przywiezionym wywrotką. Teraz wygląda jak
            po rozbiórce jakiejś ruiny.Jeżeli tak mają wyglądać trawniki po ocieplaniu
            Sadów to współczuję mieszkańcom. Radzę zwrócić uwagę zarządowi osiedla.
    • Gość: ag Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 21.06.06, 16:22
      Cztery lata temu kupilam mieszkanie na Popieluszki , remontujac polozylam
      plytki -dostosowane kolorystycznie do elewacji itd, pewnego poranka podczas
      obecnego remontu prowadzonego przez administracje zauwazylam na moim balkonie
      smutnego pana zrywajacego moje plytki , ok .
      Nastepnego dnia inny pan na tym balkonie tak operowal jakas maszyna do
      opalania ze spalil mi plastikowe drzwi balkonowe i rame okna . Kierownik budowy
      najpierw insynuowal ze pewnie sama sobie spalilam a potem , ze sie "jakos
      dogadamy". No ale nie dogadalismy sie . Ustalilam z wlascicielem firmy , ze
      okna beda zmienione na koszt firmy wykonujacej remont.
      Koszty kucia , sprzatania i mojego czasu poniose oczywiscie ja. Polak
      potrafi - wymieniajac plytki za 100 zl , niszczy okna za 3000.ag
      • katmoso Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.06.06, 20:30
        zeszłoroczne ocieplanie mojego dzeisiętropiętrowca było koszmarem. ale i tak
        nic to w porównaniu z wczesniejsza wymianą rur centralnego ogrzewania. panowie
        podpalili jedno mieszkanie. u mnie rozwalili ścianę i poszli na weekend. pili
        piwo i palili papierosy w mieszkaniu - kawalerce, musiałam przez ten czas być i
        w tym bałaganie jeszcze pracować. zostawili totalny syf w mieszkaniach i na
        klatce. nie weim kto wybiera fimry do takich remontów, ale albo nie ma takiej
        zdrowej, sprawnej i solidnie pracującej na rynku, albo pan szef ma niezłe
        układy z administracją. najgorsze, ze administracja też traktuje swoich
        mieszkańców jak zło konieczne, a powinnismy dostawać dokładne informacje co
        gdzie i kiedy, jak długo i z jakim stopniem uciążliwości. niestety dobijanie
        sie o takie informacje niczego nie daje. jak widać pod tym względem PRL trwa.
        --
        Prohibicja? Powinni tego zabronić!
          • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 22.06.06, 11:41
            Wracając do elewacji osiedla Sady Zoliborskie zauważyłam, że bloki tynkowane są
            na biało. Mam nadzieję, że wszystkie będą wyglądały tak samo i mam też
            nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, żeby domalować jakieś paski czy inne
            szlaczki.
            Pozostaje cały czas zagadką co położą na cegłach. A może już ktoś wie, albo
            gdzieś zaczęli kłaść?
            • Gość: Bronek Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 23.06.06, 12:38
              Czy ktos mi moze wyjasnic na czym polega wykonanie elewacji?
              U mnie w bloku zaczeli stawiac rusztowania od strony klatki. Dwa dni pracoawali
              i zrobili kawalek ocieplenia i szpachlowania. Potem praca ustala. (?) Nastepnym
              krokiem bylo przeniesienie rusztowania (mimo nie dokonczonej roboty przy
              klatce), na druga strone bloku. No i zaczela sie robota od tej strony. I tu
              rowniez prace ustaly po trzech dniach dla odmiany, w najmniej tego spodziewanym
              momencie. Sciana pokryta zostala tylko czesciowo, rusztowanie nadal stoi, a
              panow jak nie bylo tak nie ma. Nie jestem pewien, ale czy nie logiczniej jest
              zrobic caly blok i przeniesc sie na nastepny? Totalna zalamka :( Czuje, ze te
              roboty potrwaja jeszcze dluuuugo. Niestety hipwioska pracownikow znajduje sie
              przed moim oknem :( Nici z dluzszego spania.
              • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 23.06.06, 17:23
                Na jednej ścianie juz mi koncza ocieplenie więc po przyklejeniu styropianu i
                szpachlowaniu, przyklejaja na to siatkę i ponownie szpachluja.Potem zakladają
                parapety(przylejaja i przykrecaja do okien) no i tynkują .Podobno maja jeszcze
                malowac i nie chce mi sie wierzyć ale słyszalam, że na żołto.Pozdrawiam
                --
                Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty
                i na pokrzywdzonych przez los.
                • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 24.06.06, 00:35
                  Bronek, Misia, mam wrażenie, że mieszkamy w bezpośrednim sąsiedztwie:-)
                  Ja też mam wioskę pod oknami. Najbardziej czarowne odgłosy to otwieranie o 7
                  rano metalowych bud-kontenerów i świeża dostawa styropianu, a potem oczywiście
                  moje ulubione wiertarki;-)
                  Misia - czy nie mieszkasz przypadkiem przy Załuskich? Zrobili Wam bok, i mniej
                  więcej pół frontu i chyba dziś właśnie ten bok tynkowali. Ja mieszkam na
                  przeciwko:-)

Co do harmonogramu to już o to pytałam. Ja mam wrażenie, że najważniejsze to
                  zacząć jak najwięcej bloków.
                  No i rozczarowałam się deko tym potencjalnym żółtym na elewacji. Myślałam, że
                  wszystkie bloki będą tynkowane tak jak ten dwupiętrowy za barem mlecznym - na
                  biało.
                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 13:25
                    Agma, mieszkam na Braci Załuskich 4 i wczoraj otynkowali nam jedna ścianę i
                    dzisiaj spokój robią od frontu.Z tym żółtym to mam nadzieję, ze to ponury żart i
                    zostawią tak jak jest.Co do cegiełek to dziś słyszała,ze jeszcze nie podpisano
                    umowy z wykonawcą.
                    --
                    • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 13:32
                      Mam informację dla Bronka dlaczego tak dziwnie bawia sie tymi rusztowaniami.Otóż
                      po pierwsze jakos nie maja ochoty robić balkonów (za duzo roboty) a po drugie
                      jest to dla nich nieopłacalne wg słow majstra.Ciekawe wg jakich kryteriów im płacą.
                      --
                      • agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 14:05
                        No i dobrze myślałam, Misia. Ja mieszkam w 17, więc dokładnie na przeciwko Was.
                        Jeśli masz okna na podwórko to możesz oglądać mojego kota na balkonie;-)

Też jestem ciekawa według jakich kryteriów płacą ekipie i co to za ekipa w
                        ogóle - delikatnie mówiąc średnio profesjonalnie wyglądają, a już słabo się
                        robi jak oni się poruszają po rusztowaniach - wczoraj widziałam faceta, który
                        jedną nogą stał na rusztowaniu, a drugą na krawędzi balkonu, gdzie już
                        rusztowania nie sięgają, bo je postawili tylko w połowie ściany.
                        Rusztowanie się telepało a on z trudem utrzymywał równowagę. Rzecz się działa
                        na wysokości drugiego piętra.
                        • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 14:54
                          Witaj Agma, miło poznać sąsiadkę i w dodatku kociarę.U nas futrzakow trzy sztuki
                          i też okupuja balkon ale od Broniewskiego.Twojego nie zauważylam ale teraz skoro
                          wiem czego szukać, to przechodzac będę zerkać.Dla kotów to ciężki dopust boży
                          takie ocieplenie, zresztą dla nas też.Ale co tam wytrzymamy, połowa roboty za
                          nami jeszcze logia i po kłopocie.Pozdrawiam i głaski dla kici.
                          --
                          • agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 15:32
                            No proszę, jaka niespodzianka, dopiero teraz doczytałam Twój podpis:-) To ja
                            też muszę popatrzeć na te balkony od drugiej strony.
                            Co do stanu zakocenia to wspomniałam o jednym kocie bo na ogół zajmuje na
                            balkonie miejsce czołowe, a tak w ogóle, to też mam trójkę:-))
                            Z przerażeniem myślę o remoncie naszego bloku - koty boją się hałasów, ale
                            jakoś będziemy musieli dać sobie radę.
                            • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.06.06, 17:13
                              No niespodzianka moze byc jeszcze wieksza, bo jesli masz trzy koty to ja juz o
                              Tobie słyszałam.Jesli sie nie myle to załatwiałas sterylke czarnej koteczki (
                              niestety nie żyje) przebywającej zimą tego roku u mojej zaprzyjążnionej sąsiadki
                              też mającej trójke kotów.Ciekawe czy dobrze myślę.Co do remontu koty na poczatku
                              były wystraszone ale paru dniach filozoficznie zobojetniały.Pozdrawiam no i
                              glaski dla całej trójki.
                              --
                              • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 24.06.06, 19:13
                                Dobrze zgadłaś. Świat jest mały, tak myślałam, że skoro masz koty to możesz
                                znać tę panią.. Koteczki bardzo szkoda, sterylizacja przedłużyła jej życie o
                                jakiś miesiąc tylko, niestety, natomiast ta pani jest aniołem, że przygarnęła
                                tą bidulkę na zimę i opiekowała się nią do końca.
                                Na naszym podwórku są jeszcze co najmniej dwie kotki do sterylizacji, ale to
                                już z całą pewnością nie temat na ten wątek. W każdym razie miło wiedzieć, że
                                nie jest się jedynym kociarzem w okolicy:-)

• Gość: Bronek Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 24.06.06, 20:35
                                    Jak to nie robia balkonow bo im sie nie oplaca !?! Rany, czy w tym kraju
                                    mozliwe jest zeby cokolwiek przebieglo normalnie? Przeciez to jakas bzdura! A z
                                    tymi cegielkami to czy ja dobrze zrozumialem ze nie ocieplaja ich bo kto inny
                                    ma to zrobic (tylko nie wiadomo kto)???!!! Czy jest jakis okreslony termin w
                                    ktorym maja to zrobic? Przeciez w ten sposob to oni zdewastuja nam cale
                                    osiedle. Czy wiecie moze kto jest za takie rzeczy odpowiedzialny i co mozna w
                                    tej sprawie zrobic?
                                    • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 25.06.06, 13:26
                                      Bronku, tylko spokoj nas moze uratować.Oczywiście, ze nie wiadomo kto jest
                                      odpowiedzialny bo wszystko nawet kolor elewacji okryte jest tajemnicą.Jak długo,
                                      poczatkowo słyszałam , ze 6 tygodni na blok ale ostatnio jeden zpanów sugerował
                                      termin dłuższy 2 do 3 misięcy.Jeśli chodzi o balkony to słyszałam "z drugich ust"
                                      ze to kupa roboty, bo trzeba je obtłukiwać i cos tam jeszcze, no i padło
                                      podsumowujące temat stwierdenie"chlopaki by nie zarobiły".O cegiełki konkurują
                                      dwie firmy, wiadomo tańsza wygra ale póki co żadna nie chce ustąpić.Zastrzegam
                                      sa to wiadomości nieoficjalne ale innych nie mozna zdobyć.Jak cos sie jeszcze
                                      dowiem doniosę.
                                      --
                                      • anmanika Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 27.06.06, 10:00
                                        Mieszkam czasowo na Sadach, opiekując się psem rodziców. Niezłe przeżycie ten
                                        remont. Nie wiem co lubię najbardziej, to rzucanie mięchem od rana, czy dym z
                                        papierosów sączący się przez otwarte okna, i to wszystko od 7 rano.
                                        --
                                        Nowa wersja hymnu RP: "z ziemi wolskiej do Polski"
                                        • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 04.07.06, 00:53
                                          Wróciłam po dwóch tygodniach i co widzę? Nic, zero. Owszem, wykopali wielkie
                                          doły wokół domu, niszcząc już całkowicie ogródki. Mam pytanie - dlaczego
                                          niektóre domy rozkopują do fundamentów, a inne nie? W piwnicach jest sucho i
                                          ciepło, zero grzy
                                          ba czy pleśni!
                                          Przeżyłam szok, widząc dwupiętrowy koło baru mlecznego, wymalowany, jak białe
                                          jajo... To chyba nie jest docelowy kolor, do diabła??!!
                                          Ekipa pracuje tak, że mam wrażenie podróży w czasie - ostatni raz widziałam
                                          takie tempo jakieś osiemnaście lat temu!! Mam przykre wrażenie, że to młode
                                          szczyle, pozbierane całkiem przypadkowo! Ruszają się, jak muchy w smole, klną
                                          koszmarnie - na tym koniec.
                                          Mam konkretne pytanie - czy macie jakieś doświadczenie z loggiami? Pan w
                                          administracji twierdził, że na ściance pod oknem nie kładą tego grubego syfu,
                                          tylko jakiś cieńszy. To prawda? Ta loggia i tak wąska pieruńsko, po co mi takie
                                          cudo? Panu nie wierzę ani trochę, kłamie jak z nut rutynowo...
                                          • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 04.07.06, 16:14
                                            Witam na placu budowy.Z loggiami doświadczeń nikt chyba nie ma, bo jeszcze żadna
                                            nie zrobiona.Co do grubości styropianu mąż próbowal wysondować ekipę w tym
                                            temacie i uzyskal odpowiedż, ze niestety gruby
                                            [cienki kłada miedzy
                                            oknami).Ten biały koloe to tynk.Podobno kazdy budynek ma byc w innym kolorze.To
                                            wszystko plotki ale dzisiaj znależlismy na drzwiach informację, ze odbędzie sie
                                            zebranie lokatorów w najbliższym czasie.Pozdrawiam
                                            --
                                            • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 04.07.06, 17:16
                                              Jota, a jaki kolor zamiast białego byś wolała jeśli mogę zapytać?
                                              Elewacje a'la blok przy Krasińskiego (obok kościoła) pomalowany na wszystkie
                                              kolory tęczy?;-)
                                              Mnie niezmiennie natomiast ciekawi co zrobią z cegłą, chyba też nie ma jeszcze
                                              żadnej decyzji w tej sprawie, no i oczywiście loggie też mnie ciekawią, chyba
                                              podobnie jak cegły zostawiają je sobie na deser..
                                              • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 05.07.06, 14:01
                                                Jako stara konserwa wybrałabym po prostu stary, żółtawy, tylko odnowiony... A
                                                4-piętrowe szaro-kremowe... Marzyłoby mi się odnowienie detali w drewnie etc.
                                                Nie straszcie mnie tą odważną kolorystyką, dla każdego bloku inną! Swoją drogą -
                                                skandal, że zebranie lokatorów ma się odbyć dopiero teraz! Ja na przykład
                                                pamiętam mętne wypowiedzi prezesa z zeszłego roku, że w związku z protestem
                                                Kicińskiego "niestety" będą musieli położyć specjalne, cieńsze płytki styropianu
                                                (co się okazało g.. prawda!!), droższe - a szkoda, bo przecież kosztami kredytu,
                                                za jaki robią to całe zamieszanie zostaną obciążeni lokatorzy. Z cennika, jaki
                                                podał wyliczyłam sobie, że będzie to stówa miesięcznie więcej za mieszkanie ok.
                                                48 m. Uświadomiłam to ostatnio sąsiadce, która naiwnie sądziła, że koszty
                                                pokryje fundusz remontowy.
                                                Przed remontem powinni byli przedstawić projekt, kolorystykę, kosztorys i
                                                spytać, czy się zgadzamy!!! Rece mi opadają.
    • Gość: wróg ludu Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 10.07.06, 22:23
      He He
      byłem na tym dzisiejszym wiecu ludowym w sprawia e remontu, instynkt
      samozachowawczy kazał mi się nie odzywać, bo gdybym ujawnił swoje poglądy, to
      by mnie babcie sąsiadki chyba rozerwały na strzępy i dały na pożarcie swoim
      ratlerkom.
      W każdym bądź razie odetchnąłem z ulga, kiedy dowiedziałem się, że wyklinani
      prof. Skibniewska i Kiciński wciąż mają decydujący głos w sprawach estetyki
      osiedla po remoncie i nie tylko nie pozwolą na żadne eksperymenty w stylu
      różowego styropianu itp., ale zostanie zachowany oryginalna stylistyka osiedla.
      Jeśli chodzi o pozostałe sprawy, to chyba ma rację ktoś piszących nieraz na
      tym forum, że czasami szkoda słów.

Pozdrawiam,
      p

• Gość: Intel-e-gent Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 10.07.06, 23:20
        Też byliśmy na tym zebraniu. Pożal się Boże pan dyrektor tłumaczył się, że on
        za nic biedaczek nie odpowiada. Na pytania co robi ochrona, odpowiedział, że
        firma ochroniarska nie odpowiada za włamania (sic!) i pełni funkcje
        prewencyjne. Aby je pełnić, powinni być widoczni! Ktoś widział ochronę??
        Z pełną dezynwolturą powiedziane zostało, że termomodernizacja kosztować ma 6,4
        miliona złotych netto. Jak na poziom i jakość prac - wręcz koszmarnie drogo,
        nawet uwzględniając konieczność zachowania estetyki budynków.
        Uświadomiono też nas, że styropianu kłaść nie można, bo za gorąco jest, ale
        wiercenia muszą być o 6.30 - 7 rano, gdyż wtedy jest chłodno. To nie mogą
        robotnicy rano kłaść styropianu a około południa wiercić???
        Generalnie wynieśliśmy wrażenie, że zarząd spółdzielni leje na wszystko,
        dyrektor nie ma tego wszystkiego co prawda w d..., ale przecież za nic nie
        odpowiada (to za co bierze hajs??), a największym problemem babć sąsiadek są
        zniszczone ogródki i zabrudzone okna. Poranny hałas im widać nie przeszkadza...

zapiskizoblezonegomiasta.blox.pl
        • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.07.06, 08:26
          Taaa, ja też tam byłam. Zgodnie z moimi przewidywaniami - pozwolono pokrzyczeć.
          Patrzyłam z podziwem i współczuciem na obywatela z Rady kolonii, który usiłował
          prowadzić zebranie. Pan Mikielski i ten drugi maestro (nazwiska nie dosłyszałam)
          - przyjęli tradycyjną taktykę, czyli cicho i pokornie wysłuchać, o nic się nie
          kłócić, na koniec rozłożyć ręce - "My nic nie możemy..."
          Kwestia ochrony ubawiła wszystkich. Ja zrozumiałam z tego tyle, że zostali
          wynajęci przez firmy remontujące, żeby co i rusz zerkali na te ich baraki i
          styropian.
          Okazało się dobitnie, że mam dzikiego farta w związku z tym, że jeszcze nie
          otoczyli rusztowaniem mojego budynku i niniejszym przekazuję wyrazy współczucia
          dla tych wszystkich, których budynki zostały odrutowane - okazało się, że i tak
          muszą czekać na akceptację kolorystyki przez pana Kicińskiego, i na płytki
          klinkierowe, które zostaną położone na cegłę silikatową.
          W kwestii estetyki - rzeczywiście, początkowo ja też odetchnęłam z ulgą, że
          Kiciński jednak ma jakiś wpływ (nie będzie tapety, hura!), ale dlaczego
          zadecydował, że WSZYSTKIE bloki będą pomalowane na biało??? "W różnych
          odcieniach bieli" - pocieszył mnie pan Mikielski. Trochę mnie przytkało, bo
          okazało się, że o kolorystyce na Włościańskiej (róże i błękity) też decydował
          Kiciński. Trochę zaczynam wątpić w jego gust, przyznam szczerze.
          Praktyczna uwaga dla tych wszystkich, którzy na zebraniu nie byli: ekipie trzeba
          bardzo uważnie patrzeć na ręce. Robią gigantyczne fuszerki. Na przykład -
          odcinają poręcze balkonów i nie przywracają do poprzedniego stanu albo robią to
          byle jak. To samo z parapetami - zamiast starannej szlichty etc. nie czyszczą
          parapetu, sypią gruz i styropian, na to piankę, byle szybciej. Podobno mamy
          prawo protestować, dzwonić do administracji, wzywać inspektora nadzoru etc. To
          samo z tynkami i powierzchniami balkonów (trzeba pilnować, żeby porządnie
          oskrobali popękane fragmenty).
          Mają wywiesić nowy harmonogram na drzwiach klatek. Z tego, co usłyszałam, remont
          ma się zakończyć koło listopada ;))). Ale to chyba optymistyczna wersja.
          • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 11.07.06, 16:56
            eee tam, ja uważam, że nie jest tak źle;-) Ucieszyła mnie informacja o cegle
            klinkierowej, która ma przykryć obecną. Cały czas bałam się, że dadzą jakieś
            sztuczne "niewiadomoco". POnadto cieszę się, że wszystkie budynki będą miały
            elewacje w jakimś odcieniu bieli, martwiły mnie te krążące plotki o różnych
            kolorkach.
            Oczywiście byłoby super, gdyby zachowano elementy drewniane, ale cóż, nie można
            mieć wszystkiego..

Poza tym nasza część osiedla ma chyba szczęście, bo u nas pracuje ponoć ta
            lepsza ekipa, zdaje się Joto że w waszej części są ci gorsi, na których tak
            strasznie trzeba uważać.
            • Gość: p Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 11.07.06, 18:15
              Drewniane elementy w budynkach dwupiętrowych mają być odtworzone, a jeśli
              chodzi o biel w różnych odcieniach, to też jestem bardzo zadowolony, może to
              dać całkiem fajny efekt (kto nie wierzy, niech się przejdzie ul
              Wieniawskiego:)))).
              Cegły klinkierowe też brzmią dość obiecująco, natomiast jestem przerażony
              ilością decybeli, która nas czeka w związku z ich przykręcaniem .
              • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.07.06, 18:51
                Drewniane elementy maja byc odtworzone również w budynkach 4pietrowych a co do
                ilości decybeli to potym co sie wyprawia na Braci Załuskich 2 w związku z
                umocnieniem konstrukcji, wszystko jest do przeżycia.A co z chodnikami i śmietnikami?
                --
                • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 11.07.06, 21:19
                  Tak, bardzo mnie ucieszyła wiadomość o zachowaniu elementów drewnianych!
                  Klinkier też, tylko ciekawa jestem, w jakim te płyty będą kolorze. Też białe? I
                  takie biało-białe bloki? No, nie wiem, naprawdę.
                  Mają remontować schodki, prowadzące do każdego bloku i odnawiać drzwi wejściowe.
                  Marzyłoby mi się, żeby je doprowadzili do stanu pierwotnego, czyli - żeby zdarli
                  tę ohydną, olejną farbę i zrobili je w lakierze bezbarwnym. Chodniki są wielką
                  niewiadomą.
                  Szkoda, że nie pomalują przy okazji klatek schodowych, ale kto wie, kto wie...
                  jak się administracja rozszaleje, to wszystko możliwe ;)).
                  Pozdrowienia dla wszystkich sąsiadów ;)).
              • Gość: intel-e-gent Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.06, 13:22
                Może będzie ładnie :)) Ale mam nadzieję, że jednak szybciej skończą. Od
                początku czerwca nie możemy otworzyć okien na noc - co i rusz ktoś chodzi po
                rusztowaniach o 4 rano. Potem panowie robotnicy zaczynają wiercić... Gorzej, że
                ten klinkier mają montować na otworach wywiercanych w ścianach, a my mamy
                sypialnię akurat za tą śliczną cegiełką. Jak znam panów robotników, będą
                zaczynać o 6-7, o a 9 już ich nie będzie na stanowisku pracy. I jak tu przeżyć
                taki remont pracując na drugą zmianę???
                Pociesza myśl o tym, że będzie ładniej, no i w zimie ciepło :)
                  • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 12.07.06, 19:22
                    Ja też miałam ciepło w zimie, za to teraz pomału godzę się z tymczasową demolką
                    - w nadziei, że jeśli zdarzą się takie upały w przyszłym roku - będzie nam dużo
                    chłodniej! Styropian izoluje nie tylko od chłodu (chociaż nadal go nie lubię...)
                    Prawdę powiedziawszy - liczę na coś jeszcze. Na większą integrację mieszkańców i
                    na ich udział - choćby w wyborach do rady osiedla, zarządu etc. Miło by było
                    mieć jakiś wpływ na to, co się z nami dzieje.
                    • Gość: Bronek Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 12.07.06, 21:41
                      Zenada :( To zebranie bylo farsa. Szkoda, ze nawet w takiej malej spolecznosci
                      ludzie nie potrafia sie dogadac, zrobic czegos wspolnie i przede wszystkim
                      sluchac. Kazdy tylko wylewal swoja agresje, bo o zalach trudno nawet tu mowic.
                      Jestem zniesmaczony i zniechecony. Ukrecilem sie przed czasem, bo nie bylo kogo
                      sluchac.
                      Kilka tematow zostalo poruszonych o znaczeniu kluczowym, ale nic z tego nie
                      wyniknelo :( Chocby sprawa z temperatura maksymalna przy ktorej mozna stosowac
                      pewne materialy. Jesli ktos z wykonawcow wykonuje taka fuszerke to mozna go
                      podac do sadu i wyegzekwowac kare, ktora zasili fundusz spoldzielni.
                      Jak to jest, ze za granica Polacy pracuja jak zloci, a tutaj totalna fuszerka.
                      Ano mysle sobie, ze to wlasnie dlatego, ze sa bezkarni. Jakby komus chcialo sie
                      dobrac im do tylka to by sie takich odwaznych mniej zrobilo. Notabene
                      zakichanym obowiazkiem zarzadu jest takie sprawy zalatwiac. Jesli wydajemy
                      pieniadze na ocieplenie, ktore przy poprawnym wykonaniu moze wytrwac n lat, a
                      przy swiadomym niewlasciwym wykonaniu ekipy przetrwa n/2 tzn, ze wykonawca
                      dokonuje zaniedbania i oszustwa co moze byc scigane z urzedu (chyba ;) tak na
                      chlopski rozum).
                      Ochrone osobiscie widuje regularnie. Trudno swoja droga, zeby spedzala tu caly
                      bozy dzien. Lepiej bylo zatrudnic ciecia na 24h/d. Pewnie by nie upilnowal i
                      tak, ale przynajmniej nie bylo by czepiania sie. Swoja droga kwestia ochrony
                      nie jest chyba obowiazkowa, ale jesli istnieje taka potrzeba to administracja
                      moze kogos wynajac, ale to juz na nasz koszt dodatkowo.
                      Jesli chodzi o zielen, to jest blad administracji, ze w kontrakcie nie
                      uwzglednila jakiegos zapisu dotyczacego jej ochrony podczas remontu. I znowu
                      jak nie moje to co mi tam, roz.... Jakby byl bat, to by nie bylo tego problemu.
                      Z drugiej jednak strony wsrod mieszkancow jest dosc duza rozbieznosc co do
                      stosunku do zieleni. Przeszkadza bo: za malo swiatla do domu wpada, robale
                      leca, im zlodzieje powlaza do domu po drzewach (nie po kratach), nie wazne byle
                      by bylo cieplo, grzyb wchodzi do domu... Nikt nie zwrocil uwagi na to, ze
                      wartosc materialna tych domow zalezy po czesci od tej zieleni. Mysle, ze dzieki
                      temu remontowi cale osiedle straci nieco przez demolke tego co sie tworzylo
                      przez lata. Szkoda, ale nie do wszystkich to dociera.
                      I ostatnia rzecz. Ciesze sie, ze decyzje o kolorach i wygladzie osiedla
                      podejmuje wspolpracownik p. Skibniewskiej (ktora w oczach mieszkancow urosla do
                      rangi demona). Dzieki potencjalnie slabym (ale za to tanim) elewacjom
                      moglibysmy znowu stracic. Sadzac z hasel ktore uslyszalem w trakcie zebrania
                      jesli doszlo by do 'referendum' i kazdy mialby wybierac to co mu sie podoba to
                      bysmy zyli w polsacie.
                      Strasznie sie rozpisalem, ale to dlatego, ze moj poziom frustracji siega
                      zenitu :) Jeszcze raz podkreslam, ze jestem zalamany poziomem dyskusji i
                      brakiem kultury mieszkancow.
                      • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 13.07.06, 08:37
                        Trudno się nie zgodzić. Jak zwykle - częśc stała karnie i próbowała usłyszeć, o
                        czym się mówi - część zaś, nie przejmując się niczym, gadała głośno o swoich
                        sprawach. W jakimś stopniu winę za to ponoszą organizatorzy zebrania - rozumiem,
                        że są upały i trudno się było gnieść w jakimś niedużym, dusznym pomieszczeniu,
                        ale takie zgromadzenie stojące, typu luźna grupka - bez mikrofonu dla
                        prowadzącego - sprzyja tym, którzy głośniej krzyczą.
                        I mnie zmartwiły narzekania na drzewa (przy nieśmiałych głosach pochwalnych),
                        ale najbardziej zdenerwowała zapowiedź dyrektora Mikielskiego, że "już są
                        wyznaczone drzewa do wycięcia". Takie hasło zawsze budzi we mnie odruch
                        wymiotny, tym bardziej, że nowe nasadzenia albo są marnowane (wsadza się drzewka
                        byle jak i byle gdzie, nikt o nie nie dba), albo w ogóle się ich nie stosuje.
                      • Gość: Intel-e-gent Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 13.07.06, 10:39
                        Nie ma co. Mieszkańcy powinni się zorganizować. Inaczej nadal będzie tak, że
                        zarząd spółdzielni będzie żył dla siebie, a nie dla spółdzielców.
                        Na stronie spółdzielni www.wsm.home.pl nie ma sprawozdania finansowego!!! Za
                        żadny rok!

Eeech...
                        I tak może będzie ciepło :) Na razie duszę się w mieszkaniu, w którym strach
                        otworzyć okna...

• Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 13.07.06, 10:54
                          No niestety, masz Bronek sporo racji..
                          Mnie się wydaje, że część mieszkańców (szczególnie tych starszych, sądzac po
                          wypowiedziach) ma po prostu zerowe poczucie estetyki:-(
                          Skąd się to bierze? Spadek po PRLu?
                          Nie ma dla nich najmniejszego znaczenia czy to osiedle jest ładne czy brzydkie.
                          Drażniło mnie to okropnie już na poprzednich zebraniach. Doskonale pamiętam jak
                          wrogo ludzie się odnosili do tego, że pi Skibniewska ma w ogóle prawo
                          wypowiadać się na temat nowych elewacji. Dziwili się, czemu nie można tych
                          bloków po prostu opakować styropianem tak jak innych osiedli WSMu. Nie miało
                          dla nich ZADNEGO znaczenia to, że to osiedle jednak ma swoją specyfikę, która
                          powinna być zachowana. Podobnie z drzewami - nie interesuje ich, że o uroku
                          tego osiedla decyduje własnie bujna zieleń. Im drzewa przeszkadzaja za oknem i
                          chcą je wyciąc.
                            • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 16.07.06, 18:00
                              Ciekawe czy w tym tygodniu wreszcie prace nabiora tempa.Strasznie to sie wlecze
                              i trudno miec pretensje do ekip, skoro nie ma na czas materiałów.Irytujace jest
                              równiez, że zaczęto traktować nasze podwórko jak śmietnik.Stare okna zalegaja na
                              trawniku juz ładnych parę dni i nikt sie nie poczuwa, zeby je usunąc.Panowie
                              fachowcy tez zostawiaja swoje narzędzia na pastwę losu.Z okna mam widok na
                              całkiem niezłe taczki ogolnodostepne.
                              --
                              • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 16.07.06, 23:08
                                He, he - u mnie prace nabrały rumieńców, chyba rzeczywiście to u nas działa ta
                                druga, gorsza firma. W trakcie zebrania było do jednej z nich mnóstwo pretensji
                                - panowie dyrektorzy rzucili nawet sugestię, że jak się potwierdzą wszystkie
                                zgłoszone fuszerki, to wywalą ich na zbity pysk. Może się przestraszyli ;///.
                                Domyślam się, że rusztowania rozstawią mi za dwa tygodnie - właśnie wtedy, kiedy
                                wyjeżdżamy na wakacje.
                                Czy ktoś z Was słyszał, co było na zebraniu, które miało służyć uporządkowaniu
                                koncepcji poniedziałkowych, a które odbyło się w czwartek wieczorem?
                                • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 17.07.06, 10:53
                                  Byc może powodem, dla którego tak wiele bloków jes zaczętych, ale nie
                                  skończonych jest pogoda. Mój mąż w rozmowie z robotnikami wywiedział się, że
                                  oni wolą teraz pracować na mniej nasłonecznionych ścianach - od północy i
                                  wschodu i to by się mniej więcej zgadzało z postępem prac;-)
                                  W każdym razie blok obok nas ma zrobione tylko dwie ściany i to nie do końca,
                                  blok na przeciwko nas (ten Twój, Misia:-)) zdaje się, że 3, ale też jeszcze nie
                                  do końca, a oni zamiast te bloki kończyć zaczynają dziś stawianie rusztowania
                                  przy naszym bloku, na razie na ścianie północnej...

Co do okien na podwórku, jakieś 2 tygodnie temu dzwoniliśmy w tej sprawie do
                                  spółdzielni, ale myślę, że równie dobrze mogliśmy zadzwonić gdziekolwiek
                                  indziej, skutek byłby podobny.
                                  Myślę, że trzeba poczekać, aż któreś dziecko potnie sobie poważnie ręce czy
                                  nogi na tych poobtłukiwanych szybach, może to skłoni kogoś do działania:-(
                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 17.07.06, 17:28
                                    A więc zaczynaja kolejny blok, super.Widziałam te rusztowania na podwórku i
                                    miałam nadzieję, ze dokończą nasz.Tylko jeszcze jedna ściana i finito, ale to by
                                    było za piekne.Tempo ślimacze na naszym domu pracowalo dzisiaj dwóch panów.
                                    --
                                    • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 19.07.06, 21:46
                                      W dzisiejszym Zyciu Warszawy interesujacy artykulna temat Sadow.Znowu mamy byc
                                      reprezentacyjnym osiedlem i reliktem lat 60 tych.Zdziwilo mnie tylko, ze na
                                      zebraniu mówiono w kwestii koloru o różnych odcieniach bieli a w artykule
                                      wspominaja o szarosciach.Termin zakończenia prac listopad.
                                      --
                                      • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 20.07.06, 00:28
                                        To znaczy, że koło marca się skończy :)))...
                                        Chodzę i patrzę. Co za demolka... Robią to wszystko kompletnie bez ładu i
                                        składu, nawet obcy ludzie to widzą, na pierwszy rzut oka! Nóż się w kieszeni
                                        otwiera, naprawdę...
                                        Uwaga, wszyscy posiadacze loggii! W projekcie przewidziano gruby styropian
                                        (czyli te 15 cm). Na zebraniu coś tam memłali, że niby zrobią trochę cieńszy -
                                        ale ja nie chcę trochę cieńszego, tylko taki 2-centymetrowy!! Jak to zrobić? Są
                                        różne koncepcje. Praworządna sąsiadka napisała pismo do administracji w tej
                                        kwestii. Ja osobiście mam zamiar przekupić ekipę i tyle. Inni straszą
                                        nadzorem... Ale czy nadzór w ogóle działa? jak do tej pory olał tyle fuszerek...
                                        • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 20.07.06, 13:01
                                          Co nie przeszkadza, że nadal żal mi żółtawych - były ładnym kontrapunktem dla
                                          zimnej szarości czteropiętrowych... No, ale trudno. Lepsze to, niż róże i
                                          błękity, a i tak się mogło skończyć...
                                          Tak, okopywać mają WSZYSTKIE budynki. My już tę traumę mamy za sobą - bzy
                                          wyrwane, korzenie winorośli podcięte, ogródki zdemolowane. Ocieplenie
                                          fundamentów to był także warunek Kicińskiego - nie zgodził się na tzw. opaskę
                                          przy gruncie. O ile popieram purystyczne zasady stylistyczne, to tutaj chyba nie
                                          pomyślał, jakie będą konsekwencje. To znaczy - wszystko można zrobić, również
                                          wykopać taki dół i nie zniszczyć ogródka - wiem, bo mam przykład przed oczami.
                                          Starsza pani z parteru dzielnie wynegocjowała wyjątkowo oszczędne zasypanie
                                          ogródka gruzem i ziemią; postarali się i w efekcie jest - prawie - jak było,
                                          ogródek przetrwał. Powiedziała mi, że poczęstowała ich kawą ;)).
                                          • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 20.07.06, 13:20
                                            Czy ktoś ma dostęp do tego artykułu w Zyciu? Chętnie bym przeczytała, a na ich
                                            stronie nic nie mogę znaleźć.

Jeśli mają okopywać wszystkie bloki to już nic nie rozumiem. U nas najpierw
                                            postawili z jednej strony rusztowanie, a następnie z dwóch innych stron okopali
                                            blok. Myślałam więc, że tam gdzie stoi rusztowanie już kopać nie będą, tym
                                            bardziej, że rusztowania raczej długo stoją ze względu na zatrważające tempo
                                            prac. Zastanawiam się co zrobią z czwartą stroną bloku, pewnie panowie rzucają
                                            monetą - okopać czy postawić rusztowanie?;-)))
                                            Ciekawe czy ktokolwiek kontroluje kolejność i postęp prac..

• jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.07.06, 10:58
                                                  Harmonogram prac na naszym osiedlu jest zapewne znany tylko i wyłącznie pani
                                                  prezes Szerszeniewskiej, a jedyna kopia trzymana jest w najtajniejszym schowku
                                                  Biblioteki Kongresu USA!... Nie ma co zatem liczyć na to, że dowiemy się kiedyś,
                                                  dlaczego robili ten budynek, a nie inny, dlaczego wykopy tu, a nie tam...
                                                  Prozaicznie - to pewnie im rusztowań nie starczyło. Kolejność ścian być może
                                                  zależy od upału (coś tam się źle wiąże, jak jest za gorąco).
                                                  Tymczasem udałam się wczoraj na miły, wieczorny spacer o godzinie 0.15 i
                                                  zauważyłam na drzwiach klatki imponujący i wzruszająco powielaczowy KOMUNIKAT
                                                  Rady Kolonii. Rada Kolonii się zdenerwowała! Czytaliście te groźby?...Niech drży
                                                  Zarząd, jego dni są bowiem policzone! Wszystko skontrolujemy, hue, hue,
                                                  hue!!!... I nareszcie się dowiemy, czy obie firmy łączą niecne układy
                                                  rodzinno-przyjacielskie z główną księgową!
                                                  Jasne, trzymam kciuki.
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 22.07.06, 13:44
                                                    Jak Wam sie podoba kolorek, dla mnie taki sobie ale trudno.Przeraziła mnie za to
                                                    informacja, że spody balkonów maja być pomalowane na raczej wściekle kolory
                                                    czerwony i żółty.Mam nadzieję, ze panowie zażartowali sobie z mojej sąsiadki ale
                                                    jesli nie?A i jeszcze od strony B.Załuskich zdjeli nam dzis rusztowania i
                                                    postawili od strony logii.Robota sie zatem posuwa.
                                                    --
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 22.07.06, 17:04
                                                    Wersja kolorystyczna ostateczna, do obejrzenia na Braci Załuskich 4 i 6.Co do
                                                    logii doniosę jak tylko coś zaczną robić ale to nie bedzie prędko, bo zaczynają
                                                    od góry a ja jestem na dole.
                                                    --
                                                  • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 22.07.06, 18:01
                                                    Czyli jednak wzieli się za loggie? Myślałam, że panowie ograniczyli dziś
                                                    działalność do ustawienia kawałka rusztowań przed szóstką i tradycyjnego zbicia
                                                    lampy przed wejściem (przed czwórką też zbili, jak ustawiali).
                                                    W temacie loggi jestem żywo zainteresowana. Mam nadzieję, że te intensywne
                                                    kolorki to przejaw poczucia humoru ekipy, a nie wizji projektanta.
                                                    Misia - w jaki sposób mogę oddać Ci gazetkę?:-) Też przez panią Wandę?
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 22.07.06, 20:28
                                                    Co do gazetki, to mi niepotrzebna,wyrzuc.Co do kolorkow to okaze się na początku
                                                    tygodnia jak będą malowac front budynku.Będziesz miała doskonały widok na te
                                                    radosną twórczość,Za loggie wezmą się po malowaniu a rusztowania ustawili aby
                                                    im koledzy nie zabrali.W związku z rusztowaniami musialam zamknąć balkon przed
                                                    kotami,
                                                    łatwo sie z tym nie pogodzą.
                                                    --
                                                  • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 23.07.06, 11:08
                                                    "Za loggie wezmą się po malowaniu a rusztowania ustawili aby
                                                    im koledzy nie zabrali."

....Nie ma, jak jedna, zgrana ekipa.
                                                    Uwaga, wszyscy posiadacze piwnic przy ścianie zewnętrznej budynku! Dziś właśnie
                                                    okazało się, że nasza zalana po kostki. Kiedy oszołomieni próbowaliśmy sobie
                                                    przypomnieć ostatnią wielką ulewę - skojarzyliśmy, że jest to efekt
                                                    interesującej techniki panów budowlanych. Wykopują rowy, izolują - a potem leją
                                                    w to do oporu wodę (robi się jezioro) i w to wsypują tę ziemię. Żeby osiadło,
                                                    jak twierdzą. Może i osiadło, ale przedtem przelało się przez fundamenty i
                                                    zalało piwnice. Moim skromnym zdaniem, powinni zasypywać i sukcesywnie polewać,
                                                    ale nie chciało im się - prościej jest zostawić na pół godziny sikającą wodę i
                                                    zniknąć. Pilnujcie ich, no i piwnic też. Nas czeka teraz wynoszenie gratów,
                                                    suszenie, brrr...
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 24.07.06, 17:41
                                                    Prace dziś ruszyly w tempie ekspresowym.Od rana ustawiono rusztowanie do
                                                    końca,Potem wzięli się za parter i za czwarte piętro.Nieobecnym lokatorom
                                                    wystawili graty z balkonu na rusztowanie i kleili styropian aż miło.Jednocześnie
                                                    oddelegowano dwóch panów do malowania frontu.Styropian jest 4 cm wiec fajnie.
                                                    Tylko zapowiadanego szumnie klinkieru jakoś brak.
                                                    --
                                                  • Gość: intel-e-gent Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: 80.72.38.* 26.07.06, 11:21
                                                    Panowie nie mają klinkieru, ale wracają do zwyczaju wykonywania
                                                    najgłośniejszych prac jak najwcześniej. Denerwuje mnie to, gdyż wstajemy
                                                    zazwyczaj dość późno (tak pracujemy i nic na to nie poradzimy). A że mamy
                                                    sypialnię za piękną cegiełką już denerwujemy się co będzie jak panowie
                                                    robotnicy dostaną osławiony klinkier. Pobudka będzie najpóźniej o 6:30, a
                                                    robotę będą kończyć o 7:30-8 i znów będę się wkurzał widząc ich z piwem. Nie
                                                    mówiąc o tym, że będą to w efekcie robić jakieś 2 tygodnie.
                                                    Ale marudzę :)
                                                    Loggie robią. Tak świetnie, że musieliśmy zrobić awanturę kierownikowi budowy,
                                                    o dziwo pomogło.
                                                    Trzymajmy się. Muszą to kiedyś skończyć. :)

• jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 27.07.06, 20:34
                                                    Panowie zmieniają pozycję dosyć często - raz palą paierosa po lewej stronie
                                                    klatki schodowej, raz po prawej.... He, he, he.
                                                    Dzięki za info o loggiach - ten w sumie dosyć pozytywny news o cieńszym
                                                    styropianie dotarł do mnie także via sąsiedzi.
                                                    Jak było do przewidzenia - dziś właśnie zabrali się za stawianie rusztowań wokół
                                                    naszego budynku, a ja za parę dni ruszam na wakacje z całą rodziną :((. Trudno.
                                                    Wolę nie myśleć o złodziejach, pocieszam się perspektywą, że ominie mnie
                                                    (może...) część radosnej twórczości panów remontników i ich kwiecistego
                                                    słownictwa. Ostatnio wywiozłam dzieci do rodziny - nie mogą niewinne istoty
                                                    wysłuchiwać tego, co za oknem :))).
                                                    W kwestii zdrapywania starych tynków, układania nowych parapetów i tym podobnych
                                                    - zamierzam nasłać na panów mojego ojca. Jest emerytowanym inspektorem nadzoru,
                                                    siał wśród tego typu ekip postrach przez dobre kilkadziesiąt lat i już się
                                                    cieszę na ich wzajemne relacje ;))).
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 28.07.06, 11:57
                                                    U nas nie pojawili się wogóle i chyba juz nie przyjdą.Cisza aż w uszy bije, moze
                                                    to dobrze , bo juz jestem wykończona tym hałasem.Loggie obkładają cienkim
                                                    styropianem od dołu, nad oknami dają gruby.--
                                                  • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 28.07.06, 17:49
                                                    A wiecie, że to nie tylko są wiertarki?... Oni tymi urządzeniami mieszają klej.
                                                    U Was nikogo nie było, bo wszyscy są u nas ;)). Wiem, wiem, że to dwie firmy,
                                                    ale kto ich tam wie. Dziś tuż za moimi oknami chodziło koło sześciu
                                                    dżentelmenów. Na całej ścianie południowej było ich z dziesięciu, potem
                                                    odkryłam, że uwijają się i od północy, i w sąsiednim budynku...
                                                    Pęknięcia przy bocznych ściankach loggii chyba po prostu znikną, przy tej
                                                    grubości styropianu? Ale okienka, mam wrażenie, zostają bez zmian.
                                                    Zrobiłam wczoraj obchód wszystkich budynków na Sadach i jakoś nie mogę się
                                                    połapać z kolorystyką. Dwupiętrowe - będą chyba w tej bieli, ale takiej złamanej
                                                    beżem, dosyć ładnie to wygląda. Ale czteropiętrowe - z jednej strony widziałam -
                                                    szare, z drugiej - białe... A rusztowania już zdjęte..
                                                  • zszyfka Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 28.07.06, 18:32
                                                    Niestety - kolorystyka nowych budynków budzi moje wątpliwości. A dokładniej
                                                    odcień beżu/kremu... z niecierpliwością czekam na płyty ;-))) Mam nadzieję, że
                                                    pan Kiciński dobierając kolor tynku i płyt, robił to w świetle dziennym ;-)))
                                                    A wracając do robotników - w godzinach porannych rozgrywają się fascynujące
                                                    sceny.... z łezką w oku wspominam robotnika, który ganiał za drugim oskarżając
                                                    go o kradzież spodni roboczych twierdząc, że to rzecz prywatna, nawet jeśli
                                                    pochodzi z przydziału.... nie wspomnę już o kłótni mieszkańca jednego z bloków
                                                    sąsiadującego z moim (mój blok tkwi jeszcze w stanie dziewiczym), z ekipą
                                                    remontową w temacie „parapetu”... sama radość, pięknych inwektyw nasłuchałam o
                                                    poranku... no ale to stare dzieje...... panowie otrzaskali się z żoliborskimi
                                                    klimatami i mieszkańcami i o dziwo - zaczęli mi się kłaniać ;-)
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 28.07.06, 20:22
                                                    Z relacji sąsiadów wynika, ze to ten lokator sie czepial i to bardzo ordynarnie.
                                                    Wezwal nawet policję,ktora stwierdzila, ze to ich nie dotyczy.Generalnie uznano
                                                    ,ze racja jest po stronie ekipy.
                                                    --
                                                  • zszyfka Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 31.07.06, 09:58
                                                    Widzę, że watek elewacji na Sadach nieco podupadł...
                                                    A ja na przekór wszystkiemu zaczęłam się tym tematem interesowć ;-)
                                                    Dziś niesty doznałam szoku - idac rankiem do pracy, w pełnym słońcu ujrzałam
                                                    specyfikę barwy elewacji - to nie jest żaden beż ani krem!!!!! To jest po
                                                    prostu majtkowy, sprany, różowy kolor.... nie podoba mi się .. wiem, że
                                                    marudzę, ale co ja na to poradzę.... nie można zdowolić wszystkich - zawsze
                                                    znajdzie się jakiś maniak czepiający się kolorystyki (np. rózowej ;-)
                                                    może się przyzwyczaję ....
                                                  • ooluchna Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 31.07.06, 10:37
                                                    Witam.Zastanawiam sie jak dlugo utrzyma sie ten kolor,przeciez zaraz to bedzie
                                                    brudne,nie rozumiem po co takie jasne kolory,prawie biel,przeciez to sie
                                                    szybciutko zabrudzi i wiadomo jak bedzie wygladac.Nie mowie ze bloki maja byc
                                                    czarne,ale takie jasniutkie to wedlug mnie glupota.Pozdrawiam.
                                                    --
                                                    Błądzenie jest rzeczą ludzką, wybaczanie - boską
                                                  • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 31.07.06, 14:14
                                                    Właśnie, obawiam się, że wizją pana Kicińskiego będziemy się cieszyć jeden sezon
                                                    - do pierwszej zimy.
                                                    Przyznam się, że ja też wypatrzyłam ten odcień majtkowy i niepokoił mnie on od
                                                    dawna, ale żeby nie marudzić starałam się hipnotycznie wmówić sobie, że to jasny
                                                    beż :))). Wydaje mi się, że dużo będzie zależało od koloru tych płyt
                                                    klinkierowych. Poczekajmy, zobaczymy.
                                                    Panowie szaleją. Co prawda, wsytawili w piorunującym tempie rusztowania i
                                                    zniknęli gdzie indziej, ale cóż.
                                                    Olewam złodziei i otwieram szeroko okna w nocy - rano budzi mnie czasem speszone
                                                    spojrzenie fachowca.... Z wielką ulgą wyjeżdżam jutro, mając cichą nadzieję, że
                                                    częśc przynajmniej prac zostanie wykonana pod moją nieobecność.
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 31.07.06, 14:53
                                                    Ten rózowy odcień i tak wydaje mi się ładniejszy od szarego na 4 pietrowych.Tyle
                                                    jest pieknych odcieni szarości a ten Kiciński wybrał jakis barakowy.No i co z
                                                    tym klinkierem, juz dawno miał być i ani widu ani słychu.
                                                    --
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 13.10.06, 11:43
                                                    Za wczesnie sie cieszyłam, czy tez cytując posla Cymańskiego za wczesnie "byłam
                                                    w ogródku i witałam sie z gąska" bo panowie nas porzucili.Wszystkie rezerwy
                                                    zostały rzucone na Braci Załuskich 2, który jak nas zapewniano na zebraniu miał
                                                    byc robiony wiosną.I co ? Zmieniło się coś.Sąsiedzi twierdzą, ze chodzi o
                                                    kredyty, być moze ale za jakie grzechy kolejny weekend za kratami.
                                                    --
                                                  • gertrudzia Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 13.10.06, 13:36
                                                    A ja jestem dziś zachwycona! Wiem, że to egoizm, ale po ponad dwóch miesiącach
                                                    odzyskałam balkon i widok za oknem. Zabrali rusztowania! Za to sądziedzi po
                                                    przeciwnej stronie, nieszczęśni posiadacze loggii, cierpią. Rusztowania mają od
                                                    miesiąca, a prace w lesie, bo ekipa wzięła d... w troki i nie wiadomo kto i
                                                    kiedy dokończy prace.
                                                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 15.10.06, 12:16
                                                    Dziwna to była sobota.Panowie zjawili sie o 12.00 i wzieli do pracy.Wypełniali
                                                    fugi między cegiełkami.Dwóch było na rusztowaniach a na dole 4 kibiców z piwkiem
                                                    i fajkami prowadziło z nimi ozywioną konwersację okraszoną wyrazami niecenzuralnymi.
                                                    W przerwie picia sikali sobie w miejscu publicznym czyli jakis metr od
                                                    kolegów.Bawili się swietnie do !7.oo ,Efektów jeszcze nie oglądałam ale sądząc z
                                                    tego co leży na moim parapecie chyba zle dobrali proporcje tego szuwaksu, kory
                                                    ma wypełniac fugi.Przemknęło mi wczoraj przez myśl , ze powinnam może wezwać
                                                    straż miejską ale przecięż wiążąłoby się to z kolejnym przestojem więc dałam
                                                    sobie spokój.
                                                    --
    • Gość: weterynarz prawa Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 31.07.06, 22:13
      Jestem z Zatrasia, które przemianowano na Sady Żoliborskie, a kiedyś był to
      Buraków, i patrzę sobie teraz, jak mordowana jest, znakomita kiedyś, koncepcja
      architektoniczna osiedla "Sady Żoliborskie". U nas na "Zatrasiu" dzieje się to
      samo. Zamiast biednej,szarej elegancji zamyka się domy w styropianowych
      futerałach. I maluje się je byle jako. A wystarczyłoby wziąć przykład z
      robotniczych dzielnic Wiednia, położonych nad pięknym, modrym Dunajem. Tam
      chociaż im się też z tymi kolorami niespecjalnie udało, próbowano jednak
      rozweselić elewacje. Uniknięto w ten sposób efektu, jaki wywołuje trumna
      pomalowana na różowo, na majteczkowo, na brązowo, na ugrowato - w przypadku
      Sadów Żoliborskich i Zatrasia mamy do czynienia z trumnami estetycznymi.
      Czy ma to wywołać GNIEW BOGA - DIES IRAE i za styropianem zagnieżdżą się
      karaluchy, prusaki, mrówki faraona i nieznane jeszcze nikomu pełzające zytele. A
      poszczególne płyty będą się odklejać i wiuwać na wietrze. Wiu...! Wiu...! A
      potem komuś spadną na głowę i zrobią - ... Bęc! Boże widzisz te kolorki i nie
      grzmisz!!!
      Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że te futerały sprawdziły się w mrozy i
      teraz w te upały, czy nasze oczy wytrzymają jednak te kolorki. Pewnie
      wytrzymają. Pozdrawiam i życzę Sadom, jak i Zarasiowi, doczekania do lepszych
      estetycznie czasów. A rachunki za ogrzewanie w zimie rzeczywiście znacząco spadły.
              • Gość: p Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.kosson.com 01.08.06, 22:27
                W Leroy-Merlin (Arkadia) są nauszniki takie dla operatorów młotów
                pneumatycznych itp. po 30 zł (robią wrażenie solidnych ) i 5 zł raczej
                tandetne. Na razie nie kupiłem żadnych, bo kolejka do kas była za duża, ale
                chyba trzeba będzie. Płytki też mi się podobają, więc chyba warto pocierpieć,
                gdyby jeszcze nie ten róż...
                Natomiast domy czteropiętrowe moim zdaniem są ok
                  • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 02.08.06, 00:07
                    Boję się, że o klinkierze nie mamy co marzyć. Chociaż... Pamiętam, że cieć
                    (wyjątkowo trzeźwy) oznajmił nam w maju, że będą "robić altanki". Sąsiadka nawet
                    myślała naiwnie, że chodzi o jakieś chatki na podwórkach, służące chwilom miłego
                    relaksu :))). Wyprowadziłam ją z błędu. Oznaczałoby to, że może coś ruszą w tej
                    kwestii. Chwilowo śmietniki estetyką pasują do nowojorskiego Harleemu. Na domiar
                    złego - mój najbliższy przybytek stał się najwyraźniej salonem miejscowych
                    meneli. Siedzą tam sobie, konwersują i popijają. Totalne carpe diem, ale moje
                    dzieci boją się wynosić torby śmieciowe :).
                  • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 03.08.06, 15:51
                    Własnie robia mi loggie.Dlugo czekalismy , bo rusztowania na budunku jua chyba
                    1,5 miesiaca.Wewnętrzne ocieplenie nie jest za cienkie, bo styropian 6 cm ale
                    jeszcze warstwa pianki i parapet(którego wczesniej nie było).W sumie będzie to
                    chyba 10 cm.
                    --
                              • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.08.06, 11:12
                                Wróciłam po trzech tygodniach wakacji, z płonną nadzieją, że może?.. kto wie?
                                otynkowali, pomalowali? W końcu blok obok oblepili styropianem i pomalowali w
                                ciągu dwóch tygodni, można znaczy!! Jednak panom trzy tygodnie upłynęły tylko na
                                położeniu styropianu - a i to nie do końca, loggie zupełnie nie ruszone,
                                zastałam oblepiony dół jeno... Dziś rano pracowało dwóch, ale w tradycyjnych
                                godzinach 6.30 - 9.00. Już dawno zniknęli.
                                Z radykalnych zmian - robią nam jednak śmietniki, hura! I to z klinkieru, mogą
                                być całkiem urodziwe!
                                Na klatkach pojawiło się nowe, jeszcze groźniejsze w tonie ogłoszenie Rady
                                Kolonii. Dziś zebranie w sali plenarnej w gmachu administracji, o 18. Zaproszeni
                                wszyscy zdesperowani. Ale przyznam się, że chyba nie pójdę, bo ile można? Ekip
                                już nie zmienimy, a przecież na tym wszystko polega...
                                Za to obejrzałam sobie niemal wykończony dom dwupiętrowy przy barze mlecznym;
                                bardzo ładnie wyglądają te drewniane elementy i barierki balkonów, szkoda tylko,
                                że takie różowe elewacje, ale trudno, mogło być gorzej.
                                W sumie - za parę miesięcy, koło przyszłej Wielkanocy, nasze osiedle może
                                wyglądać dosyć schludnie ;)).
                                • misia007 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.08.06, 11:45
                                  Podziwiam jota, ze potrafisz jeszcze z humorem podejść do tego nieszczęsnego
                                  ocieplania.Ja jestem w totalnej desperacji, ponad 2 miesiące i końca nie widac
                                  .Mam tego dość.Przychodza o 7.00 a nawet wczesniej, rozstawiaja sobie "stolik
                                  styropianowy"akurat pod moim oknem i biesiadują do 9.00.Wyc mi sie chce jak na
                                  to patrze.Nie mogą sobie w domu dłuzej posiedzieć, czy jak.Potem około 11.00
                                  śniadanko oczywiście minimum godzina.Własnie słyszę ich radosny rechot.Kiedy
                                  pytam jak długo to jeszcze potrwa, machaja reka.No pewnie pytanie z gatunku
                                  retorycznych.Dobijaja mnie rusztowania od strony logii.Koty musielismy
                                  internowac i kisimy sie z nimi w domu.A jeszcze ten klinkier.Przeciez jedną
                                  ścianę robią 3 tydzien.Mam naprawdę dosyc.
                                  --
                                  • gertrudzia Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.08.06, 12:02
                                    Za moim okniem panowie już po dwóch tygodniach KOŃCZĄ stawianie rusztowania (w
                                    pierwszym rzucie "doszli" tylko do trzeciego piętra). Dacie wiarę? Sporo czasu
                                    im to zajęło, prawda? Dodam tylko, że blok jest ocieplany już trzeci miesiąc i
                                    kaktusy porosną mi obie dłonie, jeśli roboty skończą się w planowanym terminie.
                                    Wielkanoc przyszłego roku zresztą także uważam za wersję optymistyczną, skoro
                                    tygodniami roboty stoją i panowie albo w ogóle się nie pojawiają, albo po
                                    biesiadzie oddalają się w nieznanym kierunku.
                                    Ciekawe czy umowa ze spółdzielnią przewiduje jakieś kary za niewywiązanie się z
                                    terminu zakończenia prac?
                                    • Gość: agma Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich IP: *.chello.pl 21.08.06, 15:25
                                      Witaj Jota po urlopie:-)
                                      Ze świeżymi siłami możesz nas tu pocieszać, bo prace rzeczywiście idą
                                      niespecjalnie szybko, delikatnie mówiąc. No i cieszę się, że ktoś się cieszy z
                                      nowych ładnych śmietników,bo póki co trafił się na forum jeden narzekający, że
                                      po co śmietniki jak place zabaw można było zrobić..
                                      Czy ktoś się wybiera na zebranie?
                                      Ja nie będe mogła przyjść, a jakaś relacja by się przydała, chociaż też nie mam
                                      złudzeń, że nastapi jakiś cud i wszystko skończą piorunem.
                                      • jota.40 Re: nowe elewacje bloków na Sadach Zoliborskich 21.08.06, 15:49
                                        Macie absolutną rację, że traktuję ich oględnie po wakacjach, mam jeszcze nerwy
                                        wyhasane po jeziorze ;)). Staram się budować trwały dystans, przestałam się
                                        barykadować za żaluzjami, chrzanię ich. Niech się gapią. Dziś właśnie urzędują
                                        dokładnie za moimi oknami.
                                        Co do zebrania - nie wiem, może i wpadnę. Też jestem ciekawa, no i mam nawet
                                        parę konkretnych pytań. Z poprzedniego zgromadzenia pamiętam tylko zapewnienia
                                        pana Mikielskiego, że jeśli prace dalej będą w tym tempie, to oni zrezygnują z
                                        firmy. I że niby są jakieś kary uwzględnione, owszem. Obawiam się tylko, że w
                                        tej chwili rezygnacja z tych leniwych pijaków może dla nas oznaczać innych,
                                        równie leniwych i rozpitych. Mam niejasne wrażenie, że większość solidnych
                                        fachowców wyjechała do Irlandii.
                                        • mela1 Zebranie poniedzialkowe 22.08.06, 11:41
                                          Bylam. Zapomnialam, zeby nie chodzic na zebrania. Srednia wieku zanizylam o sto
                                          lat. Wnioski konstruktywne to wotum nieufnosci wobec rady osiedla i wyciagniecie
                                          z zarzadu wszelkich umow, dokumentow itp. Bo wyglada na to, ze czesc blokow nie
                                          bedzie skonczona przed zima, a moze i nie bedzie zaczeta. Wiec rada kolonii
                                          wietrzy jakis przekret, korupcje itp. Swoja droga ciekawe, co bedzie, jak sie
                                          firmy nie wyrobia i przepadnie dotacja.
                                          Przy okazji zrobila sie awantura o nocny monopolowy Planet. Ze pijani gowniarze
                                          wchodza na rusztowania, dra sie po nocy (z czym sie zgadzam) i "nikt dorosly nie
                                          kupuje alkoholu w nocy" (z czym bym jednak polemizowala). Panie uznaly, ze sklep
                                          (ten drugi tez) jest niepotrzebny nikomu i chyba chca go zlikwidowac.
                                          Rada kolonii (dlaczego ten pan sie nie przedstawia, to nie wiem) nie zaprosila
                                          nikogo z administracji.
                                          Jest jeszcze postulat, zeby znalazly sie osoby znajace sie na prawie budowlanym
                                          i umowach, coby fachowym okiem obejrzaly te papaiery z WSM-u oraz mlodzi prezni
                                          dzialacze, ktorzy przyjda na marcowe zerbanie wyboecze rady osiedla i dali sie
                                          wybrac. Bo jak nikt nie przychodzi, to rada sie wybiera sama z siebie, kase
                                          bierze i nic nie robi.
                                          --
                                          My name is Jones. Bridget Jones.
                                          Garfield
                                          • misia007 Re: Zebranie poniedzialkowe 22.08.06, 14:58
                                            Chyba za chwile robota stanie w miejscu.Mój blok prawie skończony(wczoraj
                                            malowali logiie chyba do 20.00) dziś kładą poręcze i koniec
                                            ,znikaja.Rusztowania niestety nie.W bloku naprzeciwko rusztowania zdjeto, jakby
                                            sie rozmyslili, bo wyglada na nietkniety.Co do cegiełek to chyba widać, ze to
                                            robota na lata.Podobno osiedle wizytowalo dzis komisja z Kicińskim ale co
                                            ustalono, Bóg raczy wiedziec.Wygląda , ze wnioski Meli z zebrania potwierdzaja
                                            sie w praktyce.Zostaniemy tak na zimę.
                                            --
                                            • mela1 Re: Zebranie poniedzialkowe 22.08.06, 19:46
                                              Wiesz, ja jestem bez rusztowan jeszcze, wiec juz sama nie wiem czy chce:) Budzi
                                              mnie pilowanie styropianu w bloku po drugiej stronie podworka, wiec wiercenia
                                              cegiel pewnie nie strawie:) A pan Kicinski moze byc w sprawie ustalenia
                                              kolorysttki dolu elewacji, bo tego do tej pory brakowalo.
                                              Zastanawiali sie na zebraniu czy nie mozna bylo w umowie zawrzec jakis terminow
                                              dla prof. Kicinskiego, bo rzeczywiscie, skoro wiedzial, ze roboty maja sie
                                              skonczyc w pazdzierniku, to nieustalone do konca kolory 5 minut przed wrzesniem,
                                              to jest jakas paranoja. ja rozumiem, ze on moze je sobie wybierac, moze
                                              zdecydowac, ze satysfakcjonuja go tylko plytki robione na zamowienie, a nie
                                              zadne dostepne w ofercie producentow, ale wybrac kolor to chyba nie jest zadanie
                                              przekraczajace jego mozliwosci. W koncu tym sie zajmuje. Rozmowy z nim na ten
                                              temat sie nie podejmuje.
                                              --
                                              My name is Jones. Bridget Jones.
                                              Garfield
                                              • jota.40 Re: Zebranie poniedzialkowe 22.08.06, 20:23
                                                Nie wygląda to za dobrze. Tak naprawdę, powinni skończyć w październiku, potem
                                                jeszcze chodniki (podobno jednak mają być wymieniane), tak, żeby po zimie zdążyć
                                                z jakąś regeneracją zieleni!!! Jak to się będzie ciągnęło do wiosny, zostanie
                                                nam klepisko na kolejne lato... Z największą nienawiścią patrzę na kierownika
                                                mojej ekipy, który zajeżdża do nich na pogawędkę z wielkim szykiem, prując
                                                wielkim busem przez całe podwórko i skracając sobie na zakręcie... Oczywiście
                                                trawnik w tym miejscu jest już ubitą drogą wiejską. Czy naprawdę nie może
                                                przejść łom jeden tych kilku kroków od parkingu??
                                                Mam pytanie - czy w loggiach kładą drewniane poręcze? A na małych balkonach w
                                                czteropiętrowych budynkach?
                                                Acha, dziś po raz pierwszy słyszałam jakieś opieprzanie od inspektora (czyżby
                                                nadzoru??...), który groził pijącym piwo obcięciem dniówki! Wyobraźcie sobie.
                                                • Gość: agma Re: Zebranie poniedzialkowe IP: *.chello.pl 22.08.06, 22:12
                                                  na małych balkonach na pewno kładą deski,wiem, bo widzę. Na dużych też mieli
                                                  kłaść, ale nie wiem, czy położyli.
                                                  Tempo prac rzeczywiście nie wygląda najlepiej, ale muszę powiedzieć, że tych
                                                  naszych nie widziałam ani razu z piwem, często zaś dłubią na rusztowaniach coś
                                                  do poźnych godzin, malując, przykręcając różne dupereli itp. Problem zaś w tym,
                                                  że jakby mało ich jest, nikt nimi rozsądnie nie zarządza i nie planuje im pracy
                                                  i to jest podstawowy problem.
                                                  • misia007 Re: Zebranie poniedzialkowe 23.08.06, 13:20
                                                    w naszych loggiach połozyli wczoraj poręcze drewniane b.ładne ale troche pracy
                                                    własnej wymagają.Są z olszyny a to drewno jak nam powiedzieli czerwienieje pod
                                                    wplywem wody.Trzeba polakierowac, dobrym lakierem najlepiej jachtowym, sruby
                                                    zabezpieczyć silikonem no i oczywiście ładnie wyheblować co własnie mój mąż i
                                                    sąsiad robia.Efekt powalajacy.No i trzeba uwazac, bo sąsiadce z góry rozwalili
                                                    poręćz przy zakładaniu.(reklamacje we własnym zakresie) Nasz blok jest
                                                    gotowy(bez cegiełek) i czekamy az nam zdejmą rusztowanie.
                                                    --
                                                  • jota.40 Re: Zebranie poniedzialkowe 23.08.06, 15:13
                                                    Świetnie, tylko dlaczego panowie nie heblują i nie lakierują sami? O ile się nie
                                                    mylę, powinni to zrobić do końca, prawda? A tu na odwal się...
                                                    Przy moim bloku od wczoraj trwa szaleństwo. W ciągu dwóch dni został otynkowany
                                                    (południowa fasada), dziś nawet przemknęli przez loggię... Jak tak dalej
                                                    pójdzie, skończą do listopada!!!