Dodaj do ulubionych

SP nr. 92, ul. Przasnyska - prośba o opinie

05.05.08, 22:03
Witam, poszukuję opinii na temt Szkoły Podstawowej nr. 92 przy ul.
Przasnyskiej. Jest to jedna ze szkół, którą rozpatruję jako
potencjalną dla córki i chciałbym się dowiedzieć nieco więcej niż
wynika ze strony www i oficjalnych rankingów. Z góry dziękuję za
pomoc.

----------------------------------------
www.bielany.waw.pl
www.chomiczowka.iq.pl
Edytor zaawansowany
  • smooczyca 05.05.08, 23:01
    Witaj,

niestety nie znajdziesz na forum zbyt duzo opinii nt. zoliborskich podstawowek,
    mimo, ze temat zywy od kilku miesiecy :D

Sprawdz w wyszukiwarce co bylo na ten temat, aczkolwiek jesli dobrze pamietam,
    wypowiedzi sprowadzaly sie do stwierdzen, ze Przasnyska ma dobry poziom
    nauczania (wysokie noty z testow) oraz od kilku lat niezmiennie bardzo dobra opinie.

Poniewaz niespelna miesiac temu temat wyboru szkoly mnie rowniez dotyczyl, po
    bezowocnym poszukiwaniu sieci, wsiadlam w samochod i zrobilam objazd kilku szkol.

Akurat Przasnyska zrobila na mnie najgorsze wrazenie i jako pierwsza zostala
    skreslona z listy, ale akurat ja kieruje sie nie tylko wynikami szkoly w testach
    ale jej ogolna przyjaznoscia wobec dziecka i "drobiazgi" takie jak np. mozliwosc
    niekontrolowanego przez nikogo wejscia lub wyjscia ze szkoly, gazetki scienne,
    prace uczniowskie, zapach i czystosc w lazienkach maja duze znaczenie.

Zycze owocnych poszukiwan tej jednej i najlepszej !

• Gość: lukas IP: *.chello.pl 02.06.08, 10:32
    Smooczyco-chyba nie byłaś w tej szkole. Wejść i wyjść tam można
    tylko za pomocą karty chipowej lub po uzyskaniu zgody woźnego. I ten
    korytarz przy wejściu, cały obwieszony fotogazetką szkolną z
    reportarzami z wydarzeń od początku roku, oraz przegląd prac
    plastycznych ze świetlicy-tego nie da się przegapić....
  • Gość: lukas IP: *.chello.pl 02.06.08, 10:54
    Aha-masz rację co do zapachu i to nie tylko w toaletach. Zawsze, gdy
    wchodzę do tego budynku, odnoszę wrażenie, ze jest tam coś nie tak z
    wentylacją, choć nie wiem czy wynika to z jej złej konserwacji czy
    jakichś błędów przy projektowaniu. Bo tak ogólnie, to jak na
    podstawówkę, jest tam dość czysto i w środku i na zewnątrz.
  • pixela 06.05.08, 12:28
    Tak, jak już wcześniej pisałam, szkoła na Przasnyskiej to miejsce przyjazne
    dzieciom i rodzicom. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z dziećmi, rodzice
    zawsze są mile widziani, nie tylko wtedy gdy są jakieś problemy z dzieckiem.
    Znakomita dyrektorka. Moje dzieci, już licealiści, od czasu do czasu chodzą na
    spotkania ze swoimi dawnymi nauczycielami.
  • verdana 06.05.08, 22:36
    Mój syn skoczył w zeszłym roku i ja jestem zadowolona. Nie mam
    paranoi i mozliwość wejscia do szkoly i porozmawiania z nauczycielką
    byla dla mnie sporym plusem. Jakoś nie widzę tlumu osobnikow żądnych
    porywania dzieci przed drzwiami. Do egzaminu przygotowywano dosyć
    solidnie, jest oferta zająć pozalekcyhnych - nie jakaś specjalnie
    bogata, ale może być, nowa sala gimnastyczna, dobre boisko. Pedagog
    i psycholog na miejscu, zajecia wyrownawcze (raczej symboliczne).
    Niewątpliwa wadą jest za to marna swietlica.
    --
    Mops i kot

img443.imageshack.us/my.php?image=znudzonyfh5.jpg
  • 13g3 11.05.08, 17:10
    Kiedyś był tam obowiązkowy przedmiot TANIEC TOWARZYSKI. Nie wiecie czy jeszcze
    uczą tam tańca.
  • kobiet_a 12.05.08, 08:23
    13g3 napisał:

> Kiedyś był tam obowiązkowy przedmiot TANIEC TOWARZYSKI. Nie
    wiecie czy jeszcz
    > e
    > uczą tam tańca.

Uczą, uczą...
  • Gość: monika IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.16, 18:53
    Nie polecam szkoły na Przasnyskiej! Odkąd dyrektorem została p. Rupniewska szkoła na Przasnyskiej nie jest miejscem przyjaznym ani dzieciom ani ich rodzicom. A gdy są jakieś problemy z dzieckiem to jedynym rozwiązaniem jakie proponuje p. Rupniewska jest przeniesienie dziecka do innej szkoły !
    Nie wspomnę o poziomie nauki - dramat!
  • Gość: Nocka IP: *.146.64.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.09.16, 13:13
    Widzę, że nie tylko ja mam takie zdanie i Nowej dyrektorce. Współczuję rodzicom dzieci klasy 0b. Pani która klasę uczy od 1.09.2016 powinna mieć zakaz wykonywania zawodu a przynajmniej nie powinna być wychowawcą w klasach 0-3. Specjalnie nie pisze jej nazwiska, kto będzie zainteresowany to się dowie i kogo chodzi. Powiem tyle że tak nierozgarnietej nauczycielki w życiu nie widziałam, niedopuszczalne jest dla mnie to jak poniza małych uczniów, nie przerabia w ogóle materiału tak że dzieciaki nie są odpowiednio przygotowane do klasy 4. A to wszystko za przyzwoleniem dyrekcji (całej trójki ), uwagi rodziców nie są w ogóle brane pod uwagę.
  • Gość: Nocka IP: *.146.64.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.09.16, 13:20
    Dlatego ostrzegam rodziców klasy 0b rok szkolny 2016/2017 nie dajcie zamiatac spraw pod dywan. Ta nauczycielka na zebraniach będzie próbowała Was sklocic ze sobą, będzie oczerniac Was w oczach dzieci, a o Waszych dzieciach będzie mówić Wam w oczy same kłamstwa. Oceny które otrzymacie na piśmie możecie wyrzucić do kosza. Prac domowych nie będzie zadawać bo nie chce jej się ich sprawdzać. Będziecie zmuszeni do kupna kilku książek miesiąc przed końcem roku szkolnego , chociaż materiał z bazowych podręczników nie został zrobiony. Bo tak.
  • gepard0000 11.11.16, 15:09
    Ogólnie szkoła jest kółkiem wzajemnej adoracji. Nie wolno zwracać uwagi nauczycielom bo potem Twoje dziecko jest dyskryminowane. Zero dialogu między rodzicem a dyrekcją oraz między dzieckiem a nauczycielem. Non stop składki na firanki, meble, żaluzje. Pytam się gdzie dotacje. Walczyliśmy z rodzicami pisząc pisma......zero odpowiedzi. Zakaz rozmowy i informowania nas przez nauczyciele na zebraniu.
    Terener uks Gepard Pan M. zwrócisz mu uwagę................automatycznie Twoje dziecko jest już inaczej traktowane, mimo że jest najlepsze w sporcie nagle przestaje jeździć na zawody. Wybierane jest inne. Tu trzeba siedzieć cicho bo jak się wychylisz Twoje dziecko ma już pod górkę. Mój syn tak jest traktowany od kiedy (grzecznie) spytałem się o pewne niepokojące sytuacje. - do tej pory relacje nasze na najwyższym poziomie - jedna uwaga dziecko już mimo że ma I miejsce w szkole nie jest wybierane do zawodów.
    Poza tym jeżeli nie masz nic do zaoferowania szkole lub nauczycielom Twoje dziecko jest na szarym końcu. Ubolewam strasznie nad tym ponieważ moje dziecko uwielbia sport, ma szerokie i duże osiągnięcia i nie rozumie, że dostaje medal na koniec roku za I miejsce w osiągnięciach sportowych ze wszystkich ze swjego rocznika klas a nie jest wybierane do zawodów. Pan M. wybiera tych co bardziej lubi a jak nie lubi to tych co rodzice grają z nim wspólnie w siatkówkę. Jest to jego takie prywatne kółko - on wybiera, on ma zawsze racje i robi co chce mimo że składki płacą wszyscy po równo.
    Super szkołą jest szkoła na Braci Załuskich gdybym o nie wcześniej wiedział to bym tam zapisał syna ale niestety. Świetne opinie, dyrekcja wspaniale zarządzająca, widać nawet jak prowadzona jest strona internetowa. Wiele zajęć do zaoferowania a ta..................nawet im się nie chce na bieżąco informacji umieszczać.
  • Gość: Bella IP: *.centertel.pl 15.11.16, 09:55
    Tak to prawda słyszałam o tym. Nawet do tego stopnia, że wykluczają dzieci z zawodów z najlepszymi osiągnięciami aby dziecko "znajomych" miło mniejsza konkurencję. Nawet w tym roku jest chłopiec w 2 klasie który chodzi codziennie na Uks a dla innych nie ma miejsca ( a można max 2 razy w tyg.). Ale co się dziwić jak trener wychowywał się na jedym podwórku z rodzicami chłopca.
  • wika_30 14.11.16, 23:00
    Niestety muszę zgodzić się powyższą opinią. Szkoła jest fatalna i to pod każdym względem. Nauczyciele są do niczego i to jeśli chodzi nawet o te przedmioty jak plastyka, muzyka i prace techniczne. Angielski i matematyka leżą. Dzieci i ich nauka są na samym końcu łańcucha pokarmowego tej dziwnej szkoły.
  • Gość: Ala IP: *.centertel.pl 22.11.16, 09:49
    W tej szkole jest straszny wyścig szczurów i to w klasach juz pierwszych. Dziecko obciążone zadaniami w domu bo poziom niski i niech rodzice douczaja. Rozumiem utrwalenie tematu ale zadawanie po kilka stron......a to dopiero 1 klasa. Moje dziecko nie ma czasu na zabawę. Opieka w świetlicy fatalna. Przyjęli nauczyciela który przeszedł z poprawczaka.....nie ma z nim dyskusji, zero podejścia do dzieci. Coś strasznego. Najlepszy wychowawca świetlicy to Pani Kasia Blicharska....niesamowite podejście do dzieci. Moja ja uwielbia mimo że niestety nie jest jej opiekunem w świetlicy. Potrafi zająć dzieci fajnymi plastycznymi zajęciami, pomaga w nauce. Wychowawca z powołania. Rozmawiając z innymi rodzicami którzy maja dzieci w tym samym wieku co moja córka ( po wymianie różnych spostrzeżeń ze szkol) mówią do mnie ZABIERAJ DZIECKO JAK NAJSZYBCIEJ. Żałuję że wybrałam ta szkole ale tak to jest jak nie robi się odowiedniego rozeznania. Moja wina.
  • Gość: Nocka IP: *.146.172.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.11.16, 22:44
    Ostatnio w tej szkole powaliło mnie skrócenie przerw, bo UWAGA dzieci BIEGAJĄ I jest GŁOŚNO więc rada rodziców postanowiła (na wniosek dyrekcji) skrócić większość przerw. w efekcie starsze dzieci nie nadążają ze zmianą klasy (a nauczyciele potrafią po dzwonku przetrzymać bo jak wiadomo do przerw mają prawo tylko nauczyciele). to jest jakiś kosmos. oj bardzo żałuję posłania dziecka do tej szkoły. Liczą się tylko testy i wyciąganie kasy z kieszeni rodziców. po raz kolejny została wybrana okropna firma organizująca wycieczki szkolne (ciekawe jakie profity dostaje za to szkoła? ) połowa programu wycieczki jest niezrealizowana, zdrowie (i zycie) dzieci jest zagrożone a dyrekcja nie widzi problemu i wybiera po raz kolejny to samo biuro podróży. Strasznie smierdzaca sprawa.

Zgadzam się w pełni co do świetlicy. jedyna Pani Kasia jest twórcza i dzieciaki ja lubią. Moje dziecko ja uwielbia.

Ja w ogóle proponuję pisać do dzielnicy w sprawie tej szkoły. dyrekcja w tej chwili czuje się totalnie bezkarna.

Jesli nic sie nie zmieni to drugiego dziecka na pewno tu nie zapiszę, choćbym miała je wozić na drugi koniec miasta.
  • Gość: Anna31 IP: *.centertel.pl 05.12.16, 12:44
    No proszę oczywiście nikt nas o tym nie poinformował. O tym to nie słyszałam ale wiem od córki, że zamiast wychodzić na przerwę to siedzą w klasach aby było ciszej pewnie. I niestety zdarzyła się przykra sytuacja kiedy z powodu braku przerwy jeden z chłopców nie wytrzymał i się dosłownie posiusiał. Można sobie tylko wyobrazić co te dziecko czuło. To jest jakiś koszmar. Niestety większość rodziców siedzi cicho. Ten co się odzywa automatycznie jest uznawany za rodzica z pretensjami.
    Nawiązując do nauczycieli to faktycznie mam wrażenie ze są to ludzie z łapanki, którzy nie sprawdzili się w innych szkołach.
  • Gość: Selka IP: *.146.88.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.12.16, 21:31
    To jest po prostu chore. Biedny chłopiec :-(

Tak jeszcze mi się przypomniały lekcje etyki z p. Regina (wicedyrektor) która potrafi się zwrócić do ucznia używając określenia "gowniarz" oraz wmawia dzieciom że one jeszcze nie wiedzą co to miłość. Porażka po całej linii. Wniosek taki: jaka dyrekcja tacy nauczyciele.
  • wika_30 20.12.16, 00:03
    Dlatego moje dziecko nie chodzi w tej szkole ani na etykę ani na religię. Poza wspomnianą Panią jest jeszcze jedna, która często ucisza dzieci na lekcji mówiąc po prostu "przymknij się"!
    Tak, taka jest właśnie nasza rejonowa szkoła....a teraz będzie ośmioletnia. Płakać się chce.
  • Gość: Nocka IP: *.146.172.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.11.16, 22:50
    A w ogóle to jest dwoch nauczycieli z poprawczaka. Widocznie nasze dzieci muszą byc wyjątkowo niegrzeczne i potrzeba takich specjalistów albo nikt inny już w tej szkole nie chce pracować ( o czym wiem z pewnego zrodla). Jest tylu fajnych, młodych pedagogów z sercem do tego zawodu ale jak widać lepiej zatrudniać ludzi z poprawczaka, żeby mogli straszyć dzieciaki od najmłodszych lat.
  • Gość: Nikita IP: *.static.ip.netia.com.pl 10.12.16, 21:46
    Ludzie co wy chcecie?? Przecież szkoła osiąga niebywałe sukcesy. W konkursie na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową w tym roku trzy pierwsze (i jedyne) miejsca zajęli właśnie uczniowie tej szkoły, w tym synuś p. Dyrektor Rupniewskiej. Ciekawe kto był w komisji i jakie były kryteria oceniania??? Ale tego zapewne się nie dowiemy.
  • Gość: selka IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.16, 15:20
    No tak. Toż to niebywałe osiągnięcie :-) nawet na stronie szkoły jest informacja o tym. Szkoda, że na stronie internetowej brak innych ważnych informacji. Szkoda również że większość nauczycieli nie doksztalca się, brakuje im innowacyjności, na lekcjach nie potrafią zainteresować tematem tylko liczy się zapamiętywanie suchych definicji. Angielski leży i kwiczy. No ale najważniejszy konkurs na kartkę :-) i zwycięstwo wiadomo kogo :-)
  • szarotka5108 31.12.16, 14:32
    hej
    czy na tej stronie zebrali sie tylko rodzice uczniow z problemami? Takie mam wrazenie.
    Moje drugie juz dziecko chodzi do tej szkoly i odczucia mam calkiem inne. Corka skonczyla szkole rok temu. Zarowno ona jak i inni uczniowie z jej klasy oraz my rodzice nie mielismy zadnych zastrzezen co do pracy nauczycieli. Wprost przeciwnie. Uwazam, ze dawali z siebie wiecej niz musieli.
  • Gość: Selka IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.17, 21:26
    Nawet jeśli zebrali się tutaj rodzice uczniów z problemami to od razu widać jak szkoła i jej ciało pedagogiczne radzi sobie w nietypowych sytuacjach. Nie sztuką jest radzić sobie w typowych sytuacjach. Do tej szkoły chodzi moje 3 dziecko. Dwoje pozostałych skończyło inną szkołę w której nie było takich chorych akcji jak tutaj. Szkoly w których był DIALOG!
    Jeśli Pani miała takie szczęście trafić na normalnego wychowawcę to zazdroszczę a właściwie moje dziecko zazdrości. Pewnie zna Pani poprzednia Panią dyrektor o której słyszałam same superlatywy w przeciwieństwie do p. R.
  • Gość: Ala IP: *.centertel.pl 03.01.17, 09:02
    Jeżeli Pani przeczyta jeszcze raz od początku wszystkie komentarze to łatwo można zauważyć , że nie piszą tu rodzice dzieci z problemami. Proszę takich osądów nie wydawać. Klarownie widać, iż to są niepokojące sygnały o braku dialogu od kiedy jest nowa dyrekcja. Uważa Pani, że dziecko, które posiusiało się na lekcji ponieważ nie zostało wypuszczone do toalety - automatycznie staje się dzieckiem z problemami???? Czy to nauczyciel ma problem z podejściem do ucznia???? Czy uważa Pani, że faworyzowanie uczniów w Uks Gepard tez jest winą dzieci z problemami?? Pytań mogłabym zadać tu wiele. Więc bardzo proszę nie zachowywać się jak większość nauczycieli w tej szkole i oceniać z góry, że jak rodzic się skarży to pewnie ma prolemowe dziecko z ADHD lub inną wadą. Pozdrawiam
  • szarotka5108 03.01.17, 17:56
    Pani się nie skarży tylko zachowuje się prawdopodobnie jak pani dziecko. Mało to dzieci, których mają dosyć rówieśnicy, bo ci mali krzykacze nie zostali właściwie wychowani i mają gdzieś wszystkich dookoła. To oni powinni mieć wszystko; medale na zawodach, nagrody w konkursach itd. Wątpię, żeby któryś z nauczycieli nie wypuścił ucznia do toalety. Najlepiej mieć pretensje do szkoły innych rodziców lub uczniów. Sami jesteśmy niewinni a nasze dzieci to aniołki.
  • Gość: Ala IP: *.centertel.pl 05.01.17, 07:54
    Z tej wypowiedzi można zauważyć, iż to prawdopodobnie z krzykiem ma Pani problem.:). Ja porostu wzięłam stronę rodziców, którzy tu piszą. I nie ważne czy maja problem z dzieckiem czy też nie. I kolejny raz proszę nie osądzać tych dzieciaków. Aha .....tu Panią zaskoczę nie ma problemów z moim dzieckiem. :):). Niewiarygodne prawda???Ale słucham porostu innych ludzi w szkole i uczestniczę od wielu lat w RD.. A co najważniejsze nie osądzam dzieci.
  • wika_30 22.01.17, 21:43
    W tej szkole są takie same dzieci jak w innych warszawskich podstawówkach, natomiast nauczycieli wybiera dyrekcja..... Wiem, że wielokrotnie zdarzało się, że nauczycielka nie pozwalała uczniowi pójć do toalety. To jest tzw. selekcja negatywna. Przykre ale niestety prawdziwe.
  • Gość: tata IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.17, 16:45
    To skoro ty i jeszcze parę osób wiecie że nauczyciele nie pozwalają waszym dzieciom wychodzic do toalety to dlaczego żalicie sie na forum? Gdyby mojemu dziecku ktoś nie pozwolił wyjść do toalety to byłbym już dawno w kuratorium albo nawet u prezesa rady ministrów. Moje dziecko nie ma takich problemów ze swoją straszną wychowawczynią. A może jesteśmy szczęściarzami i trafiliśmy na jedyną "dobrą" panią w tej szkole.
    BTW napewno nie przyznałbym tej placówce tytułu szkoły roku ale z sytuacjami opisywanymi tu nie miałem do czynienia.
  • wika_30 30.01.17, 16:34
    A skąd wiesz, że ktoś nie był? Może nawet u prokuratora. Forum jest po to, żeby tacy jak ty, wiedzieli co może czekać twoje dziecko w tej lub każdej innej szkole.
  • Gość: tata IP: *.centertel.pl 31.01.17, 11:06
    nikt nie napisał że był to mam prawo domniemywać że nie był. Takie to trudne nie? Ty byłaś? Poza tym pisząc "ludzie tacy jak ty" co masz na myśli? Nie będę z tobą tu wojował na argumenty albo na to kto ma ostatnie zdanie bo po pierwsze napisałem jaką mam opinie na temat szkoły -> czytanie ze zrozumieniem się kłania a po drugie ostatni twój post jest dobrym przykładem że nie zależy ci na rzeczowej wymianie zdań tylko ważne żeby odpysknąć głupio bo głupio ale mieć ostatnie zdanie i pewnie teraz też tak będzie. Widać z twoich wcześniejszych postów że masz bardzą negatywną opinie o szkole i oczywiście masz do tego prawo ale nie masz prawa narzucać innym swojego zdania i tyle na temat mojej rozmowy z tobą, pisz sobie teraz co chcesz bo przecież bez odpowiedzi tego nie zostawisz ja kończę.
  • wika_30 31.01.17, 23:11
    Powyższy komentarz to żenada. Mam taką opinię i tyle. Wiele jeszcze innych rzeczy mogę napisać, ale nie chcę aż tak pogrążać tej szkoły. Na forum wymieniamy informacje. Chcesz być tu moderatorem, pouczającym, krytykującym? Chcesz zabronić wolności słowa? To z góry dziękujemy za taką przysługę. A jak będę miała ochotę się "żalić" , to do bólu!
  • gepard0000 11.11.16, 14:47
    tragedia
  • edek8883 05.01.17, 20:15
    beznadzieja. kólko wzajemnej adoracji. zatrudniają osoby po kursach
  • gepard0000 11.11.16, 14:49
    brak obiektywizmu ze strony trenerów UKS Gepard
  • Gość: ps IP: 195.8.217.* 25.06.17, 06:53
    Witam
    wprawdzie minęło sporo czasu od kiedy ten wątek został założony, ale może moja wypowiedź komuś się przyda.
    Szkoły nie polecam, uważam że jeżeli ktoś ma jakąkolwiek alternatywę to niech ja wykorzysta. W tej szkole zmarnują potencjał dziecka. Moje dziecko chodziło do tej szkoły do czerwca 2017 (teraz zakończyło) i jestem rozczarowana nią. Powinnam wcześniej zabrać dziecko i żałuję, że tego nie zrobiłam. Dziecko uczy się doskonale - średnia 5,4 i nie sprawia kłopotów wychowawczych.
    Pani dyrektor Rupniewska nie jest dobrym menadżerem, szkoła podupada. Obiecywała dużo, a nic nie zrealizowała. Kłamie na zebraniach, potem robi tak jak jej wygodnie. Nie bierze pod uwagę opinii rodziców.
    W klasach 1-4 w roku szkolnym 2017/18 już będzie dwuzmianowość, a potem może być tylko gorzej.
    Szkoła nie przygotowała żadnych rozbudowanych ofert dla swoich dzieci (pomimo wielokrotnych deklaracji pani dyrektor), dla klas 7-8 nie ma dwujęzyczności, dyrektor nie chce współpracować z pobliskim gimnazjum (gimnazjum jest przy jednym z najlepszych liceum w Warszawie).
    Do szkoły wielokrotnie wchodziłam o różnych porach i nigdy nikt mnie nie zapytał po co przyszłam. Każdy wejdzie bez problemu, bo albo domofon jest odblokowany, albo otwierany jest bez weryfikacji, z automatu.
    Moje dziecko doświadczyło przemocy psychicznej ze strony kilku uczniów. Pomimo wielokrotnych zgłoszeń do pani, nie było poprawy. Dopiero sama musiałam interweniować u rodziców i w końcu sprawa została załatwiona. Nie miałam oczekiwanej pomocy ze strony wychowawcy.
    Sale stare, sale gimnastyczne duszne i stare. Zniszczone. Niektóre klasy miały wf na korytarzach, a jeżeli będzie więcej dzieci to będzie absolutna normą.
    Pan Jańcik (WF) ocenia dzieci nie za zaangażowanie i bardzo stronniczo. Jego niektóre uwagi wypowiadane wobec dzieci są naganne. Ja rozumiem, że kiedyś jako potencjalny sportowiec nic nie osiągnął i jego kariera legła w gruzach, ale nie jest to powód żeby swoje niespełnione ambicje przelewać na dzieci. Są dzieci wybitne w sporcie i te, które są przeciętne, ale są zaangażowane i chętne do ćwiczeń. Należy motywować i doceniać wszystkie, o czym pan Jańcik zapomina.
    Wielu wartościowych nauczycieli odeszło, nie wiem dokładnie czy pod wpływem konfliktu z panią dyrektor (a taki niewątpliwie był kiedy nowa pani dyrektor przyszła) czy z innych powodów. Ogólnie nauka jest na dość niskim poziomie.
    tak mogę wymieniać długo.
    Zrobicie Państwo jak chcecie, ja tylko wypowiadam swoją opinię. Żałuję, że dziecka wcześniej nie zabrałam, ale teraz mogę już tylko żałować. Właśnie naprawiam swój błąd.
    Jeszcze raz: szkoły nie polecam nikomu. Pozdrawiam i życzę lepszych doświadczeń szkolnych.
  • rajewskis2 04.07.17, 09:59
    Dzień Dobry, właśnie przeczytałem Pani komentarz i wszystkie powyżej i jestem, jesteśmy wręcz przerażeni bo dziecko tam zamierzaliśmy posłać ( tzn. do wczoraj) - bierzemy na poważnie Pani opinie i informacje i jesteśmy za nie bardzo wdzięczni - szczególnie, że chyba 90 proc. wcześniejszych komentarzy i opinii było podobnych - więc to nie może być przypadek. Jako przyszli mieszkańcy "okolicy" kompletnie nie mamy rozeznania w kwestii szkół podstawowych. Niestety sami mamy podobne jak najgorsze doświadczenia z własnej edukacji podstawowej i wiemy jaki wpływ na psychikę, charakter, samoocenę dziecka czy nawet stan zdrowia fizycznego może mieć trauma szkolna. Czy byłaby Pani tak uprzejma i mogłaby Pani coś nam doradzić? Podpowiedzieć jakąś alternatywę dla tej szkoły ? Będziemy bardzo wdzięczny za Pani odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie i ostrzeżenie!
  • Gość: Romuald Walczak IP: *.free.aero2.net.pl 04.07.17, 11:04
    Naprawdę nie rozumiem jak można oceniać szkołę po wpisach na forum ??
    A może negatywne opinie pisze konkurencja by zająć miejsce oczernianych osób ?
    W szkołach dużo jest napływowych, młodych nauczycieli którzy chcą zrobić karierę po trupach...wpisy są anonimowe...
  • opiniamoja 05.07.17, 14:11
    Dzień dobry,
    rodzice z klasy mojego dziecka ze szkoły na Bielanach przenieśli dziecko (w 6. klasie) do szkoły na Załuskich, wiem, że są zadowoleni i żałowali, że nie zrobili tego wcześniej. Ale nic więcej nie wiem, to jest alternatywa, bo szkoła po drugiej stronie ulicy Broniewskiego. Pozdrawiam
  • Gość: Marta IP: 195.8.217.* 26.07.17, 21:33
    Dzień dobry,
    przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale jest okres wakacyjny i nie śledzę pilnie tegoż forum.
    Jak już pisałam wcześniej nie mam osobiście żadnego doświadczenia w sprawie innych podstawówek na Żoliborzu, ale bardzo dobre opinie słyszałam o szkole na Braci Załuskich. Mogą również dobrze rokować szkoły nowo tworzone, np. na Filareckiej czy Andriollego. Jeżeli nie macie Państwo uprzedzeń to proszę również sprawdzić szkołę Sióstr Zmartwychwstanek.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Gość: Agnieszka M. IP: *.static.chello.pl 09.08.17, 16:08
    Szanowna Pani ps
    Rozumiem Pani frustrację , gratuluję wyśmienitej średniej .Myślę sobie jednak,że uwagi na temat przeszłości nauczyciela są niestosowne. Internet to takie miejsce, które daje poczucie anonimowości, można komuś przypieprzyć bez konsekwencji . Ale uwaga, uwaga, zupełnie za free zdradzę -to tak nie działa, ta anonimowość jest bardzo złudna. Takie wpisy ad personam nie świadczą o szkole (zapewne są i lepsze i gorsze) , nie świadczą tez o Panu Janciku (zapewne są i lepsi i gorsi nauczyciele), świadczą o tym,że jest Pani excusez le mot burakiem, zwykłym internetowym burakiem .
  • lukamura12 10.08.17, 14:06
    A kto pani kazał posyłać dziecko do szkoły, która jest beznadziejna? Trzeba było syna przenieść a nie tyle lat znosić fatalnych nauczycieli, kolegów z klasy oraz warunki lokalowe.
  • Gość: m IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.17, 23:53
    Najwyższy czas na zmiany w radzie rodziców w nowym sezonie.
    Dość szkodzenia, napuszczania pracowników szkoły, nauczycieli szkoły i w końcu dzieci!
    Najłatwiej o wszystko oskarżyć dyrekcję placówki oraz wymagać tego, na co ona wpływu nie ma!
    Zresztą nie tylko rada. Wnioski i oczekiwania co niektórych rodziców sprawiają wrażenie, że ludziom coś poprzestawiało się w głowie, nie liczą się z NIKIM a liczy się tylko wygoda ICH dziecka.
    Część tzw. aktywnych rodziców w życiu nie powinna mieć dzieci.
  • Gość: reniferia IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.17, 13:51
    To BYŁA świetna szkoła pod każdym względem i jedna z najlepszych w Wawie - do momentu zmiany dyrekcji jakieś 4-5 lat temu. Nowa szefowa pozwalniała nauczycieli, dzięki którym szkoła miała świetne wyniki, wprowadziła swoich bardzo miernych ale posłusznych i klaszczących. Rodzice stali się złem, bo powstała taka mała dyktatura, rada rodziców nie miała na nic wpływu. Argument dyrekcji: nie bo nie. Wielka szkoda, bo z naprawdę dobrej placówki szybko została bardzo słaba :( Moje dziecko miało nieszczęście uczestniczyć w tej przemianie. Teraz szkoły już nie polecam.
  • malwa_33 21.02.18, 14:13
    Ja też zastanawiałam się nad zapisaniem córki, ale do szkoły na Przasnyskiej nie zapiszę, mimo, że jest najbliżej. Moja koleżanka tam pracowała, jako nauczcielka, i po miesiącu zrezygnowała z pracy w tej placówce. Powiedziała, że to jest szkoła, w której po zmianie dyrekcji, jest najwięcej skarg ze strony nauczycieli do związków o nie respektowanie praw nauczycieli. Nauczyciele sa tak niezadowoleni z pracy , że ciągle sami rezygnują, i co roku ciągle nowi są przyjmowani. Na wstępie jak koleżanka się zatrudniała nie została poinformowana, że jest wewnętrzny regualmin zakładający, toże nauczyciel nie dostaje dodatku motywacyjnego, tak jak ma miejsce w innych szkołach, tylko po kilku miesiącach, jak zachoruje i musi iść na zwolnienie lekarskie, to traci ten dodatek. Jak by od razu miała tą informację, nie zatrudniła by się w tej szkole. Mówiła, że atmosfera jest okropna, w świetlicy jest za mało nauczycieli i nauczyciele są oszukiwani.A za poprzedniej dyrektorek była to jedna z lepszych szkół.
  • ola 13.03.18, 09:23
    W szkole dochodzi do przemocy. Ostatnio była nawet policja. Dyrektorka jest głucha na wszelkie skargi. Uważam, że powinno się tam wreszcie pojawic kuratorium.
  • Gość: rodzic IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.18, 19:16
    Uważam, że szkoła ma najlepszą kadrę kierowniczą od czasów jej powstania. Mamy nowocześnie myślącą dyrekcję, która staje na głowie aby uporać się z natłokiem problemów i dobrze radzi sobie z problemami.
    Niech pani nie pisze bzdur, rzuca pani bezpodstawne oskarżenia, wcale nie będąc anonimową. To nieprawda, że dyrekcja jest na cokolwiek "głucha".
    A gdyby ktoś rzucił oskarżenia, że to pani niby wychowana córka wywołuje w szkole przemoc wśród kolegów, podpuszcza ich, byłoby pani miło?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.