Dodaj do ulubionych

mieszkania komunalne ul. Ossowskiego

IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.11, 19:27
Staram się o mieszkanie komunalne, jestem już po pierwszej weryfikacji i wstępnie dostałam już lokal w tym nowo powstałym budynku. Podobno będzie o podwyższonym standardzie i dlatego urząd gminy sprawdza czy będzie mnie stać na czynsz w tym bloku. Dochód na osobę nie może być niższy niż 700zł brutto.......... wiecie coś na ten temat ???
Edytor zaawansowany
  • zloty.strzal 05.05.11, 08:53
    Na czym polega przydział mieszkań komunalnych? Musisz być wystarczająco biedna, żeby nie było cię stać na własne, ale wystarczająco bogata, żeby dostać komunalne?

Poważnie pytam.
    --
    bykom-stop.avx.pl
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.11, 12:59
    ani bogata ani biedna, poprostu mam małe dziecko a z moim partnerem nie stać nas na wzięcie kredytu (przy najniższych zarobkach jest to nierealne). Dodam, że mieszkamy osobno u swoich rodziców. Wystarczy zgłosić się do urzędu gminy w celu otrzymania mieszkania komunalnego. Dostajesz druki do wypełnienia w tym zaśw. o dochodach, wykaz osób zameldowanych i oczynszowanych oraz piszesz podanie z uzasadnieniem dlaczego starasz się o mieszkanie. Potem dostajesz odpowiedź pozytywną lub nie i czekasz na wciągnięcie Cię na listę........... ja czekałam akurat rok
  • ewio 06.05.11, 13:55
    To nie jest tak proste jak piszesz, ja składałam 2 razy i za każdym razem odmówiono nam prawa do starania się. Mamy 2 małych dzieci, jesteśmy małżeństwem a ponieważ oboje pracowaliśmy byliśmy zbyt bogaci na mieszkanie komunalne i zbyt biedni na kredyt mieszkaniowy. NIestety są równi i równiejsi. żeby dostać mieszkanie musielibyśmy się rozwieść a ja figurowałabym jako samotna matka- wtedy szanse spore.

[url=http://emotikona.pl/emotikony/][img]http://emotikona.pl/emotikony/pic/2kon.gif[/img][/url]
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/relgcbxm682z0aiy.png[/img]
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.11, 14:06
    to dziwne co mówisz, my zgłosiliśmy sie jako para w konkubinacie, myśleliśmy o ślubie jeśli to miałoby nam pomóc ale pani w urzędzie powiedziała, że to nie ma znaczenia...
  • ewio 06.05.11, 15:12
    nie dziwne tylko prawdziwe, napisałam, że rozeszło się o pieniądze. Ponieważ oboje pracowaliśmy przekroczyliśmy kryterium. Gdybym była samotna lub nie pracowała pewnie by mnie wciągnęli na listę.
    --
    [url=http://emotikona.pl/emotikony/][img]http://emotikona.pl/emotikony/pic/2kon.gif[/img][/url]
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/relgcbxm682z0aiy.png[/img]
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.11, 18:43
    my oboje pracujemy, ja na pół etatu i mój men na cały, więc może coś innego jest powodem Waszej negatywnej oceny.
    Nie piszę tego żeby sie chwalić darmowym mieszkaniem, bo póki nie dostanę kluczy to nie uwierzę, jednak jak już pisałam wcześniej interesuje mnie czy ktoś ma jakieś wieści na temat tego bloku, kiedy nastąpi zasiedlenie itp...
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.11, 18:28
    Też mam przydział, z tego co wiem to w czerwcu mają być decyzje ,pod koniec maja zbiera się rada, która robi ostatnią weryfikację.
    Kaucja będzie wynosić 1500 zł, a czynsz to ok 700-750 zł.
    Też słyszałam , że mieszkania są naprawdę ładne.
  • Gość: edi IP: *.play-internet.pl 22.05.11, 06:27
    jak to masz przydzial ??? teraz jest z tgo co wiem koncowa weryfikacja więc ??? dostalas na pismie ze masz juz na Ossowskiego mieszkanie ?
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 23.05.11, 16:14
    pani w lokalówce powiedziała że komisyjny odbiór bloku na Ossowskiego będzie na początku czerwca i w czerwcu ma się rozpocząć zasiedlenie .Prawdą jest też to że mieszkania będą o podwyższonym standardzie i trzeba mieć tam odpowiedni dochód
  • Gość: MD IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.11, 12:18
    fajnie, że dostajecie w nowym bloku mieszkania. Ale wcale Wam nie zazdroszczę, bo czynsze będą tam koszmarne. Ja dostałam (na takich samych zasadach jak piszecie) na Wincentego. Gmina zrobiła tragiczny remont (za który ktoś musi zapłacić) a czynsze pobiera po 600,00 zł miesięcznie za mieszkanie 37 m2. Mieszkam tam od miesiąca i już dostałam kolejną podwyżkę obowiązującą od sierpnia.
    Dlatego trzymajcie się za kieszenie.
    Pozdrawiam
  • sibeliuss 09.05.11, 21:04
    Narzekasz, czyli jak rozumiem masz jakiś plan awaryjny i nie musisz mieszkać w tym fatalnym mieszkaniu na Wincentego?
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • lilith76 10.05.11, 09:03
    A mi szczęka opadła, bo jak na ten blok to czynsze z kosmosu i nieporównywalne do mieszkań własnościowych, spółdzielczych.
    Ale najpierw trzeba dostać kredyt, albo liczyć na spadek po babci. A jak nie, to płaci się więcej.
    Widocznie koszty remontu muszą się częściowo zwrócić albo już liczą się z tym, że budynek trzeba będzie zaraz remontować i naprawiać ;)

--
    Istnieje cienka linia między łowieniem ryb a staniem na brzegu jak idiota. Steven Wright
  • Gość: Anna IP: *.acn.waw.pl 10.08.11, 18:19
    Budynek ładnie wygląda , ale ten czynsz to jest bardzo wysoki.Mieszkam na Targówku- niedaleko od pętli autobusowej w mieszkaniu własnościowym. Za mieszkanie -odrębna własność 54,5m2 płacę czynsz miesięcznie niecałe 250 zł plus ok 580 zł na rok za wieczyste użytkowanie do Gminy.
  • Gość: MD IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.11, 09:49
    wcale nie narzekam i bardzo się cieszę z tego co mam. Chodziło mi raczej o to, że gmina kiepsko wydała pieniądze (podatników - jak już na kilku forach było wykrzyczane) na fatalny remont tych mieszkań. Uważam, że gmina powinna skonsultować to z mieszkańcami. Kto chciałby skorzystać z remontu gminy (bo np. nie ma pieniędzy na remont we własnym zakresie) to korzysta i gmina robi mu remont. Kto chce na własną rękę - robi za własne pieniądze. A teraz efekt jest taki, że lokatorzy zrywają np. nowy gres i wykładziny i kładą po swojemu. Pod blokiem stoi kontener codziennie zawalony zbitymi płytkami i innymi elementami mieszkań. Czy nie uważasz, że to marnotrawstwo? Przecież można było te pieniądze wydać na inny cel.
  • sibeliuss 10.05.11, 10:21
    > A teraz efekt jest taki, że lokatorzy zrywają np. nowy gres i wykładziny i kładą po swojemu.
    --
    Szczerze?
    Ten kontener świadczy o tym, że wprowadzili się ludzie, których stać na skuwanie świeżo położonego gresu. Gdy ktoś jest naprawdę nisko uposażony to bierze to co ma, bo są pilniejsze wydatki niż zrywanie nowej wykładziny. Uważam, ze jest to marnotrawstwo i jeśli ktoś z takich remontujących otrzymuje jakąkolwiek pomoc socjalną to ja cofnąłbym mu zasiłki i dodatki, bo marnotrawi pieniądze.
    --
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.11, 12:06
    Co do Ossowskiego, my na 3 osoby musimy mieć min 2100 zł brutto, nawet nie wiem czy tyle Nam wychodzi złozymy papiery i zobaczymy, Jeśąli sie uda wprowadzimy się chyba już w wakacje a jak nie to będziemy musieli czekać na mieszkanie na Wincentego nie wiem tylko jak długo
  • bun01 10.05.11, 14:31
    Straszne to jest, że jedni muszą harować, żeby kupić mieszkanie, zarzynają się na kredyt na 30 lat, a wystarczy być zwyczajnie niezaradnym żeby dostać mieszkanie. Masakra...
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 17:51
    strasznie to ci zal du** ściska, nie oceniaj innych jak ich nie znasz.
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.11, 18:03
    każdy z Nas haruje jak moze... korzystam tylko z tego co mi się należy, skoro Państwo chce większego przyrostu naturalnego niech stwarza takie warunki. Nie stać mnie na własne mieszkanie więc zgłosiłam się do Urzędu z prośbą o pomoc i czekam na jej spełnienie. Tyle !
  • lilith76 11.05.11, 09:08
    Jakim niezaradnym?
    Są zawody mniej i lepiej opłacane.
    Ktoś musi cię obsłużyć w sklepie, posprzątać po tobie biuro, dostarczyć ci list, zaopiekować się twoim dzieckiem w przedszkolu/szkole/żłobku. Ktoś musi wykonywać robotę, której ty nie dotkniesz paluszkiem.
    Nie wszyscy mogą być białymi kołnierzykami zarabiającymi powyżej średniej.

--
    Wschody słońca są owszem całkiem niczego kiedy podejść do nich powoli od strony poprzedniej nocy ale zetknięcie się z takim wschodem słońca nos w nos od strony bieżącego poranka jest rzeczą zupełnie nieznośną. Gertruda Stein
  • sth2die4 11.05.11, 13:28
    popieram że jest to marnotrawstwo pieniędzy, ale również coś jest nie tak skoro ktoś kto dostaje mieszkanie komunalne na wstępie zrywa nowe(nie ważne czy ładne, kwestia gustu, ważne że nowe i funkcjonalne) i kładzie inne. Skoro kogoś stać na takie remonty to co on robi w mieszkaniu socjalnym, trochę miałem inny pogląd tego.
    Tak na marginesie - blok na Ossowskiego jest naprawdę super, mam nadzieję ze mieszkańcy go uszanują.
  • sibeliuss 11.05.11, 13:45
    sth2die4 napisał:

> Skoro kogoś stać na takie remonty to co on robi w mieszkaniu socjalnym, trochę miałem inny pogląd tego.
    > Tak na marginesie - blok na Ossowskiego jest naprawdę super, mam nadzieję ze mieszkańcy go uszanują.

Dokładnie o to mi chodzi.
    --
  • Gość: MD IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.11, 13:48
    tylko, że tu nie chodzi o gust i wygląd tych podłóg, ale o to jak to jest zrobione. Fajnie, że nowe, ale funkcjonalne wogóle. W moim przypadku podłogi zostały takie jakie były, i uwierz mi, że wypoziomowanie pralki czy lodówki na takiej podłodze to niezła jazda. Płytki odstają niemalże na każdym kawałku. A poza tym jak ktoś kładzie glazurę, to wymiana podłogi w łazience to już chyba nie są jakieś drastyczne koszty.
  • Gość: kaka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.15, 16:53
    A kto ci nie da być biednym być .i zobaczyć jak to się żyje jak nie wiesz o czym piszesz to znikaj bogaczu
  • edyta1010 22.05.11, 07:04
    Co znaczy ze wstępnie dostałaś mieszkanie w tym bloku ?? byłaś moze na rozmowie u burmistrza ??Gość portalu: cicha_wawa napisał(a):

> Staram się o mieszkanie komunalne, jestem już po pierwszej weryfikacji i wstępn
    > ie dostałam już lokal w tym nowo powstałym budynku. Podobno będzie o podwyższon
    > ym standardzie i dlatego urząd gminy sprawdza czy będzie mnie stać na czynsz w
    > tym bloku. Dochód na osobę nie może być niższy niż 700zł brutto.......... wiec
    > ie coś na ten temat ???
  • Gość: ccha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.11, 16:00
    dostałam telefon od pani Szlubowskiej, że jeśli doniosę papiery w tym te o dochodach min 700zł na osobę, bo zasiedlają akurat ten blok i nawet pani podała mi nr. mieszkania które ewentualnie miałabym zająć
    wiecie moze coś nowego w tym temacie ???
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.11, 16:44
    ja też mam już przydział i wiem jaki nr mieszkania będę mieć.
    Z tego co ja się dowiedziałam, to kaucja za kawalerki będzie wynosić 1500 zł, a za 2 pokoje 2000 zł, no i że na początku czerwca można się dowiadywać czy przeszło się ostatnią weryfikację i kiedy po klucze można się wybierać :)

Znalazłam w necie projekt bloku na Ossowskiego
    www.a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=268
  • edyta1010 24.05.11, 08:01
    A ja wczoraj rozmawiałam z panią Zawadzką i powiedziała mi ze jeszcze zadnych przydziałów nie było, ostatnia rada zatwierdzająca ma by na samym początku czerwca .Czy rozumiem dobrze ze macie już przydział na papierze ?? bo ja dopóki nie dostanę na papierze i kluczy do ręki to nie uwierzę ;-)) a do tego mam nerwy bo każdy mówi coś innego .... Powodzenia wszystkim ;-)) ach... dokumenytakże donosiłam na szybko 13 maja bo też do mnie dzwoniła pani Zawadzka
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.11, 13:59
    już pisałam, tak wstępnie podała mi nr. mieszkania, które bym dostała ale niestety nasz dochód jest niższy (zamiast 700 wyszło nam 600 zł) więc nie wiem co będzie. Czy mimo to je dostaniemy mam nadzieję że tak a jak nie to pozostanie Nam czekanie na inną lokalizację z tego co wiem to na Wincentego tylko to już będzie bardziej odległy termin
  • edyta1010 24.05.11, 15:59
    A na temat Wincentego to nic nie wiem .... to nowy blok ma powstac . Mam jeszcze jedno pytanie jesli mozna wiedziec oczywiscie dlugo czekasz na to mieszkanie na Ossowskiego __
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.11, 18:01

Mi Pani Szlugowska powiedziała jaki nr mieszkania przydzielono mi, ale robią teraz ostatnią weryfikację, czy na pewno jestem w stanie płacić za czynsz. Oczywiście, że nie jest to bankowe dlatego wszyscy zainteresowani czekają z niecierpliwością do czerwca.
    Życzę sobie i innym Powodzenia :)
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.11, 13:19
    mi też podała nr. mieszkania... Ale czy je dostanę ? Mogą dać mi nawet mniejsze. W sumie to nie sprawiedliwe, bo stać mnie na czynsz a że zarobki na papierze mam mniejsze to już nie moja wina, że pracodawcy dają umowy na najniższych stawkach
    podanie złożyłam rok temu w marcu, gdy dowiedziałam się o ciąży w maju dostałam pozytywną opinię, no i teraz w kwietniu się odezwali jak już pisałam
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.11, 16:04
    ja czekam 18 m-cy
  • edyta1010 25.05.11, 16:32
    Ja czekam od momentu kiedy tylko zaczął powstawa blok .Czyli trochę więcej niż dwa lata ale nikt mi nie mówił o żadnym numerze mieszkania które ewentualnie ma by moje .Moja rodzina to cztery osoby ,pracuje tylko mąż ja ide do pracy od września jak córeczka pójdzie do przedszkola ....ech ale coś się boję że nic z tego Ossowskiego nie będzie ;-((( albo wyjdzie i będziemy sąsiadkami ;-)))z całego serca życze Wam szczęścia ;-)))
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.11, 13:45
    byłam dzisiaj u pani Szlubowskiej, spytać się jakie mam szanse, bo dochód był niższy i powiedziała że skoro nie dzwoniła to powinno być Ok. Kazała czekać w czerwcu na telefon
  • Gość: Sylwa IP: *.home.aster.pl 20.06.11, 18:56
    ciekawe dlaczego ja nie znam numeru mieszkania?
  • Gość: Sylwa IP: *.home.aster.pl 20.06.11, 18:53
    Proszę mi powiedzieć jeżeli ja nie znam numeru mieszkania a jestem na liście wstępnych przydziałów do mieszkania na Ossowskiego...
  • Gość: Sylwa IP: *.home.aster.pl 20.06.11, 18:50
    Witam jak to zna już pani numer mieszkania?
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 26.05.11, 14:19
    Witam. Ja też mam wstępny przydział na lokal w budynku przy Ossowskiego, ale nie podali mi nr mieszkania ani nawet metrażu. Wie ktoś z Was kiedy zbiera się Zarząd żeby podpisać tę listę osób zakwalifikowanych do kwaterunku w tym bloku? Orientujecie się jakie mogą być stawki czynszowe? Z tego co znalazłem w necie wynika ze w Wawie max stawka to 6 zł/m2, ale wydaje mi się to zbyt piękne żeby było prawdziwe, tym bardziej że wiele osób potwierdza opinię o wysokich czynszach w mieszkaniach komunalnych.
  • edyta1010 26.05.11, 16:51
    No właśnie mi też powiedziano ze mam czekac na telefon ta komisja ma byc tuż na początku czerwca .Ja ciągle nie rozumiem co znaczy wstępnie ??? tym bardziej ze nikt Ci nie powiedział ani o numerze mieszkania ani o metrażu ...czyli ja Ci to zosdtało powiedziane ?? bo rozumiem ze nie na piśmie ja zresztą tu pisałam ze ja nie dostanę tego na piśmie to nie uwierzę ;-)) A czy ktoś z Was pisał taki dokument na samym początku ze ...wyraża oczekiwanie na mieszkanie przy ul.Ossowskiego ??? bo ja pisałam ze wyrażam zgodę na oczekiwanie na Ossowskiego ;-)) ehh czas pokaże ale i tak mam nerwy ;-)) pozdrawiam
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.11, 16:54
    nic takiego nie pisałam
  • edyta1010 26.05.11, 18:18
    eh kurcze wszystko to jakieś dziwne w sumie to każdy z nas ma inne informacje ;-)) ciekawe co z tego wyjdzie .....
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 26.05.11, 18:42
    ja też nic takiego nie podpisywałam
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 27.05.11, 13:41
    Ja nic takiego nie podpisywałem. O nr mieszkania ani o metrażu mi nic nie mówili bo właściwie nie wypytywałem. P. Szlubowska powiedziała tylko, że zrobili listę osób, które zostaną skierowane na podpisanie umowy najmu lokali w tym bloku i ta lista ma iść w czerwcu pod zarząd. I jak spytałem czy jestem na tej liście, to p. Szlubowska powiedziała, że tak.
    Wogóle z uchwały rady miasta wynika, że przed skierowaniem osoby do podpisania umowy najmu, osoba ta jest weryfikowana pod każdym względem (zarobki, nie zaleganie z opłatami, metraż), czyli wszyscy którzy otrzymali pismo z prośbą o aktualizację danych są na tej liście. Pani Szlubowska powiedziała jeszcze, że przydział jest już b. prawdopodobny ale jeszcze nie na 100% bo jeszcze musi przejść przez Zarząd, ale trzeba być dobrej myśli.
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 27.05.11, 13:58
    Wogóle to jak zanosiłem aktualizację danych do Wydziału Zasobów Lokalowych, to się nic nie pytałem bo sądziłem, że to jest normalna procedura i że wszystkich weryfikują co kilka miesięcy. Ale po dwóch tyg. zadzwoniłem i spytałem się czy są jakieś szanse na mieszkanie na Ossowskiego i wtedy p. Szlubowska powiedziała, że robia właśnie taka listę osób do zakwaterowania w tym bloku.
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.11, 14:56
    a ja znalazłam coś takiego...
    urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=153&offset=50&id=18
  • edyta1010 27.05.11, 15:19
    Powiem szczerze ze nikt mnie nie informował ze jestem na jakiejś licie ale też dostarczałam na wariata te dokumenty do weryfikacji ....więc gtrzeba czeka i mie nadzieję ;-))
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.11, 15:36
    ja dostałam tylko raz telefon pod koniec kwietnia aby zgłosić się po druki do ponownej weryfikacji i tyle. Nikt mi nic nie mówił czy jestem na jakiejś liście itp. W tym tyg. udałam się tylko do urzędu, zby zapytać sie na czym stoję to p. Szlubowska powiedziala zeby czekac na tel. , więc czekam....
  • edyta1010 27.05.11, 18:42
    do mnie zadzwoniono 10 lub 11 maj zebym jak najszybciej dostarczyła dokumenty i czekała na telefon mają zadzwonić na początku czerwca ;-))) więc czekajmy zobaczymy co z tego wyjdzie ...najgorsze jest to ze człowiek cały czas myśli aż wściec się można od tego myślenia głowa dymi ;-))
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 30.05.11, 12:54
    "§ 28. 1. O skierowaniu danej osoby do zawarcia umowy najmu lokalu postanawia zarząd dzielnicy w drodze uchwały, z zastrzeżeniem, że jeśli od zakwalifikowania na listę upłynęło więcej niż 6 miesięcy, umieszczenie tej osoby na liście poddaje się weryfikacji uaktualniającej warunki uprawniające wnioskodawcę do zawarcia umowy najmu lokalu."
    Osoby wezwane do aktualizacji danych wg. mojej interpretacji tego zapisu zostaną (po pozytywnej weryfikacji danych) skierowane do zawarcia umowy.

"par.26
    pkt. 3. Lista podlega weryfikacji co 12 miesięcy, co najmniej w zakresie spełniania kryterium dochodowego." Czyli od momentu powstania listy (styczeń) po 12 miesiącach wszyscy, którzy są na liście są weryfikowani pod względem finansowym - komuś się polepszy, wylatuje z kolejki.
    Czyli, jeszcze raz:
    - wszyscy z listy są weryfikowani 12 po powstaniu listy
    - osoby zakwalifikowane do skierowania na zawarcie umowy są dodatkowo weryfikowane przed skierowaniem.
    Tak jak wcześniej napisałem, z obu tych zapisów wynika, że Ci którzy byli sprawdzani teraz, zostaną skierowani do zwarcia umowy.
    Bądźmy dobrej myśli, pzdr
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 30.05.11, 12:55
    "- wszyscy z listy są weryfikowani 12 po powstaniu listy"
    oczywiście chodziło, że są weryfikowani 12 miesięcy po powstaniu lsity.
  • edyta1010 30.05.11, 15:39
    No miejmy nadzieję że to co jest tu napisane to prawda ... i teraz tylko czekamy na pozytywne decyzje ;-))) także pozdrawiam
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 31.05.11, 09:57
    informacja o zebraniu Komisji Gosp. Komunalnej urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=43&id=1101. To chyba ta komisja, na którą czekamy, aczkolwiek pewności nie mam.
  • edyta1010 31.05.11, 13:57
    Czyli wychodzi na to ze czekamy do 7 czerwca ;-)) kurcze to jeszcze trochę czasu ... ale jak wytrzymaliśmy tyle to damy jeszcze radę jeszcze tydzień ;-))
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 31.05.11, 14:24
    w sumie to doczytałem, ze to jednak jest inna Komisja. Także informacja z 7 czerwca jest nieaktualna. Tymbardziej, że doczytałem również, że teraz to nie Komisja Mieszkaniowa, a Zarząd w drodze uchwały będzie kierował zainteresowane osoby do podpisania umowy najmu. Czyli najpewniej na najbliższym posiedzeniu Zarządu, jeśli wogóle takie coś ma miejsce. Nie wiem jak działają i w jakim trybie pracują władze dzielnicy, czy to się wszystko odbywa na posiedzeniach Rady Dzielnicy, czy na osobnym posiedzeniu Zarządu.
  • edyta1010 01.06.11, 13:28
    Wydaje mi się ze to jest jednak na posiedzeniu Zarzędu ...i tez faktycznie tak pomyślałam ze ta komisja która będzi 7 czerwca to będzie dotyczyła innych zagadnień ...do mnie mają zadzwoni na początku czerwca więc myślę sobie ze będzie to w przyszłym tygodni tzn.mam taką cichą nadzieję ...Czekajmy więc ;-)) pozdrawiam
  • Gość: ew. IP: *.warszawa.mm.pl 01.06.11, 15:00
    Czy wszystcy z Was czekają na mieszkanie na Ossowskiego czy może ktoś się stara o zamiane mieszkania na Ossowskiego?
  • edyta1010 02.06.11, 13:37
    Witam a Ty się starasz o zamianę ??? zresztą to podobne zasady tylko nie wiadomo kto ma pierszeństwo ;-)) a co Ci powiedziała p.Zawadzka ?? bo my wszyscy tu czekamy na telefony ale najpierw zarząd musi podjąc decyzje .....
  • Gość: ana IP: *.subscribers.sferia.net 02.06.11, 23:07
    ja czekam na zamiana na ossowskiego i jak wy wszscy mam czekac na telefon na poczatku czerwca;) o niczym innym nie myśle jak tylko o mieszkanku moja familia tez ;*
  • edyta1010 03.06.11, 07:14
    To prawda wszyscy nie mozemy doczekac się finału ;-)) A czy tez była przez Ciebie podpisywana taka chęc ze wyrażasz zgode na oczekiwanie na mieszkanie na Ossowskiego ??? bo ja pisałąm taki dokument ale z tego co tu wszyscy pisaliśmy nie każdy to pisał .....pozdrawiam
  • Gość: e.w IP: *.warszawa.mm.pl 03.06.11, 13:24
    WITAM.Ja nic nie podpisywałam po prostu jak tylko zaczęli budować blok to poszłam się dowiedzieć czy mogę się starać o dostanie w tym bloku mieszkania i dostałam pozytywną odpowiedź. Znam piętro i numer mieszkania jakie dostane ale rozmawiałam z p.Zawadzką i mnie poinformowała że będą wzywać do podpisania umowy pod koniec czerwca początek lipca i to będzie wszystko szło etapami nie wszyscy naraz dostaną mieszkanie bo by się chaos zrobił. Interesuje mnie czy dostaliście już zawiadomienia o składaniu ponownie zarobków z ostatnich 6 miesięcy i reszty papierów? Bo ja składałam wszystkie papiery drugi raz w tamtym roku i do tej pory mi nic nie przyszło/dla mnie to dziwne.
  • edyta1010 03.06.11, 15:55
    Ja teraz 10 lub 12 maja składałam dokument ...ale denerwuje się bo p.Zawadzka nic mi wcześniej nie mówiła jakie mieszkanie dostanę a Tobie kiedy podała taką informację które piętro i jaki numer ??? bo okazuje się jeszcze ze każdemu mówią co innego ..
  • Gość: e.w IP: *.warszawa.mm.pl 03.06.11, 16:09
    ja już wiem od 1,5 roku.Ale ja już czekam prawie 4 lata. A który raz ponownie składałaś już składałaś papiery?
  • edyta1010 03.06.11, 17:16
    Ja też czekam od momentu kiedy tylko zaczął powstawa blok ;-))) p.Zawadzka zadzwoniła na samym początku maja tuz po długim weekendzie i kazała jak najszybciej dostarczy dokumenty ?? a Ty kiedy ostatni raz je składałaś ?? a co do tego ze od 1,5 roku roku juz wiesz które piętro i numer mieszkania to w sumie to jakieś dziwne ... ale ona Ci to powiedziała czy masz już na to jakis dokument ?? Ja to powim szczerze ze się bardzo denerwuje tym wszystkim i tak jak pisałam w sumie każdy z nas ma jakieś inne informacje :)) eh zobaczym co z tego wyjdzie ...a tak w ogóle to jak Ci dali pozytywną odpowiedz na zamianę to jaki jestes numer na liście ??
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 03.06.11, 21:39
    Ja dostałam tel. od Pani Szlubowskiej w połowie kwietnia aby zanieść papiery z uwzględnieniem kwietnia, więc musiałam czekać do maja aby móc kwiecien doliczyć.
  • lilith76 04.06.11, 23:34
    Tak wcinam się w dyskusję, ale zaintrygowało mnie to.
    Trzeba składać zaświadczenie o zarobkach, ale czy tylko tuż przed przydziałem, czy już zawsze, np. co pół roku? Co jeśli osoba nagle bardzo się wzbogaci?
    Co jeśli za rok, mieszkaniec dostanie super pracę, za super zarobki i z widełek wyleci? Ważne, żeby klepał biedę do momentu otrzymania kluczy?

--
    Istnieje cienka linia między łowieniem ryb a staniem na brzegu jak idiota. Steven Wright
  • edyta1010 05.06.11, 07:59
    Bez przesady jak się będzie klepało biedę to i tak nie będzie Cię stac na czynsz, a z tego co tu wszyscy wiemy w nowych budownictwach nawet tych komunalnych czynsze nie są małe ;-)) Jeśli chodzi o zaświadczenia o zarobkach to weryfikacja jest co pół roku i ja takie zaświadczenia składałam .Myślę ze jeśli ktoś się badzo wzbogaci to i stac go będzie na kupno mieszkanie ;-)) Chociaż różnie to bywa bo nie wiem czy widzieliście kiedyś na TVN w programie Uwaga był właśnie taki przypadek jak pokazywali i zresztą rozmawiali z jakąś kobietą której naprawdę się powodziło a mieszkała w komunalnym ;-)) pozdrawiam
  • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.11, 20:08
    a dziwisz się !!!!
    Przecież w 99 przypadkach na 100 jakby ktokolwiek miał okazję dostać własne MIESZKANIE za przysłowiowe darmo albo kupić ,to zawsze wybierze pierwszą opcję .
    Przecież lepiej życ na plusie niż założyc sobie pętlę na 25-30 lat i się martwić (stracę pracę i co dalej )
    Przypominam że w komunalnych/ socjalnych w razie niepłacenia gmina zawsze gdzieś tam przesiedli ,natomiast bank (licytacja i pod most )
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 06.06.11, 11:29
    Od gminy nie dostaje się za darmo mieszkania na własność. Dostaje się przydział na NAJEM lokalu komunalnego od dzielnicy/gminy. To nie jest mieszkanie własnościowe. Po nowym roku ma wejść (czy wejdzie to nie wiadomo) nowa ustawa, która nie pozwala na wykup takiego mieszkania na własność i będzie pozwalać na weryfikację najemców pod względem finansowym. Jak ktoś się wzbogaci to dzielnica/gmina nie przedłuży z takim kimś umowy na najem.

Co do oczekiwań to we wtorek 07.06.2011r, jest posiedzenie Zarządu dzielnicy, na którym prawdopodobnie Wydział Zasobów Lokalowych przedłoży projekt uchwały o skierowaniu wnioskodawców do podpisania umowy na najem lokalu w bloku przy Ossowskiego. Piszę, że prawdopodobnie, bo p. Szlubowska mówiła, że wszystko ma się rozwiązać na początku czerwca, a pierwsze czerwcowe posiedzenie Zarządu jest właśnie 07.06, następne jest 14.06.
    pzdr.
    P.S. Czekajmy cierpliwie, kto ma dostać to dostanie, my już nie mamy wpływu na nic. Mieszkań jest ponad 100 także szanse są spore.
    bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/zarzadzenia_uchwaly/Uchwaly/Zarzad_Dzielnicy/Targowek/default.htm?Dzielnica=10&TypAktu=2&Organ=4&Rok=2011&Miesiac=6 ---> pod tym adresem można sprawdzić uchwały Zarządu Dzielnicy Targówek. Proponuję sprawdzić we wtorek po południu, albo we środę. Coś już powinno być.
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 06.06.11, 11:32
    jeżeli link nie działa to wchodzimy na tą stronę urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=739 i klikamy na "Wyszukiwarkę uchwał". Przenosi nas na stronę BIP i tam wybieramy miesiąc i rok który na interesuje.
  • Gość: e.w IP: *.warszawa.mm.pl 06.06.11, 10:54
    Ja ostatni raz składałam ponat rok temu dlatego mnie dziwi że Ty piszesz że co pół roku się składa papiery.Wiem o "swoim" mieszkaniu od Naczelnik. Niechce za dużo pisać na forum bo Wiesz jak jest są ludzie bardzo zawistni i zazdrośni. Ja też myśle 24 godziny na dobe o tym mieszkaniu (dosłownie) i się martwie żeby wszystko było dobrze czym bliżej oddania tym gorzej sie martwie.Mam cztero osobową rodzine i gnieździmy się w klitce.
  • edyta1010 06.06.11, 14:47
    Faktycznie to dziwne ze nie składałas dokumentów nie potrafię tego wyjaśnic z tego co tu obserwowalismy to kazdy z nas składał co pół roku a teraz to jeszcze tak na szybko donoszone były i jeszcze mnie dziwi jedna rzecz ze Tobie zostało powiedziane juz półtora roku temu na którym piętrze i który numer mieszkania będziesz miała >nie obraż się i przedewszystkim nie denerwuj ale chyba półtora roku temu oni sami nie wiedzieli jak będą leciały numery mieszkań no ale moze ....zresztą nie denerwujmy się tak jak napisał targowczanin już nic nie mozemy zrobić teraz tylko czekać i myśleć pozytywnie .A z drugiej strony kurcze mnie myśli tez osaczają moja rodzina jest też czterosobowa i też mamy ciasnote aby teraz szybciej i niech ans juz nie męczą ;-)) pozdrawiam
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.11, 15:13
    no my też czekamy na telefon... ale że nie wytrzymałam, to poszłam sobie na spacer z wózkiem zobaczyć jak ten blok wygląda na żywo i jest super, zwłaszcza ten plac zabaw wygląda obiecująco
  • Gość: e.w IP: *.warszawa.mm.pl 06.06.11, 15:29
    wcale się nieobrażam i niedenerwuje , ale uwierz że zanim zaczeli ten blok budować to już musieli znać cały plan od A do Z. Nawet ktoś wcześniej podał strone strone całego projektu bloku i mieszkań i tam było ze szczegółami wszystko podane.Wiem że niekażdy mógł sobie wybrać mieszkanie bo by zrobił się za duży chaos. Ale mam nadzieje że wszystcy którzy czekają dostaniemy tam mieszkanie i każdy z Nas będzie usatysfakcjonowany bo żeby dostaciaż w nowym bloku mieszkanie to jest szczęście. Blok jest naprawde bardzo ładny i plac zabaw dla dzieci wszystko jest tam super.POZDRAWIAM
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 06.06.11, 22:22
    Witam wiecie co ja czekam 8 miesiecy na zamiane mieszkania na ossowskiego i pani z pokoju 116 w gminie mi powiedziała tydzien temu ze pod koniec czerwca maja dzwonic po ludziach czy dostana te mieszkania czy nie a co do tych zaswiadczen o zarobkach to co puł roku sie im zanosi no czekamy do jutra i wtedy sie okarze bo jutro jest to posiedzenie rady pozdrawiam i badzmy dobrej mysli
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 06.06.11, 22:39
    A czy ktos z was ma jakies plany tych mieszkan widził je ktos czy na necie czy gdzie kolwiek bo chodza pogłoski ze pokoje sa przechodnie ze w kawalerkach sa aneksy kuchenne czekam na zamiane mieszkania powiedziano mi ze prawdopodobnie dostane to mieszkanie ale dopiero pod koniec czerwca maja dzwonic ponoc ludzie juz wiedza jakie maja mieszkania pietro nr mieszkania a mi pani z pokoju 116 powiedziała ze nikt nie ma ani kluczy ani nikt nie wie jakie mieszkania podostawali bo nie było jeszcze oficialnego przejecia budynku przez gmine a pozatym mieszkam nie daleko i widze co tam sie dzieje cos poprawiaja te pawilony na dole remontuja watpie zeby ktos dostał mieszkanie jeszcze w czerwcu no ale cuda sie zdarzaja pozdrawiam
  • edyta1010 07.06.11, 07:09
    Kurczaki coś mi przerwało pisanie ;-)) Faktycznie krótko czekasz ja czekam od 4 lat od momentu budowy bloku i faktycznie jest bardzo ładne ;-)) a jeśli chodzi o plany to są tu gdzieś ktoś wysłał w linkach poszukaj w którymś poście ;-))) To prawda ze kazdy znas ma nerwy bo czekamy i tak naprawdę każdy z nas ma inne informacje mi też powiedziano ze dostanę mieszkanie ale nikt przez te prawie cztery lata nie mówił które to mieszkanie będzie . No nic zobaczymy co z tego wyjdzie miejmy nadzieję ze uda się nam wszyskim ;-)) pozdrawiam
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 07.06.11, 08:34
    ja czekam 3lata na mieszkanie 1,5roku temu dostałam przydział lokalu ale ja mam inną sytuację bo lokal odrazu dostosowali pod niepełnosprawne dziecko.Mieszkanie widziałam na planie pokoje nie są przechodnie.Co pół roku składałam aktualizacje dokumentów .
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 08:50
    witam ja terz mam dzieciaki z orzeczeniem lekarskim i nie dostałam przydziału tylko nie oficjalnie mi powiedziała ta kobieta z pokoju 116 w gminie ze mam to mieszkanie ale wiecie lepiej miec to na pismie nisz czekac i sie denerwowac to czekanie jest najgorsze .
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 07.06.11, 08:59
    cześć moje dziecko jest na wózku zrobili szersze drzwi i dostosowali łazienke ale mimo to i tak się boje czy wszystko w papierach jest dobrze .Mamy przydział z wynajętego mieszkania i co chwile chcieli coś nowego.Jestem cała w nerwach mam nadzieje że to nie potrwa już długo
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 09:16
    aha to ok ale wiesz jedno mnie dziwi ze normalni ludzie juz wiedza jakie mieszkania i pietra maja ponoc ta rada ma dzis byc w gminie i co potem co juz bedziemy wiedzieli czy mamy te mieszkania czy nie bo nie wiem o co tu chodzi
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 07.06.11, 10:10
    tak zarząd ma zatwierdzić czy masz papiery wporządku .Pani w lokalówce powiedziała że tam będą duże czynsze i kto ma za niski dochód nie dostanie w tym bloku
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 08:59
    Podajcie mi link o planach mieszkan na ossowskiego nigdzie nie moge znalesc .
  • lilith76 07.06.11, 13:33
    Wpis w tym wątku z:
    23.05.2011, 16.44

--
  • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.11, 09:47
    jak sobie czytam te posty to ze zdziwienia szczęka mi opada i nie tylko !!!
    "Czekam już rok,dwa ,trzy itd .Zachowujecie się tak jaby przydział mieszkań to obowiązek dzielnicy .
    Napiszę tak -jakby system działał jak w niemczech to ze 30% z was nie dostało by ich
    ( i domyślcie się dlaczego ).
    Z drugiej strony powtórzę jeszcze raz jak miałbym okazje na mieszkanie komunalne albo kupić -ZAWSZE wybiorę tę pierwszą opcję ( i poczekać rok czy dwa też bym mógł)
    Mamy niestety taki system który zamiast pomagać wręcz NAKAZUJE kombinować .>>>>>>
    no bo co to znaczy że młode małżeństwo nie ma zdolności kredytowej bo za mało zarabia ???
    Powinna być hipoteka /kredyt jak potrzeba nawet na 50 lat .
    A JAK BY GMINA NIE MIAŁA LOKALI A RODZINY ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ TO CO -POD MOST CZY NA TRAWNIK pod SEJM
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 10:11
    ok masz racje tylko dlaczego w naszym panstwie wszyscy ci urzednicy tak wszystko komplikuja i co do tych przydziałow o mieszkanie to powinni dawac tym kturym naprawde sie nalerza anie jakims menelom albo co sie awantutuja lub co dwa dni jest policja wiem cos o tym bo mieszkam na oszmianskiej i wiem co to za ludzie podostawali te mieszkania ten blok po 3 latach wyglada jak by stał juz z 50 lat a wy myslicie ze z tym blokiem na ossowskiego bedzie inaczej terz go zdewastuja i tyle bedzie z tej pieknosci fakt ja terz mam dostac mieszkanie na ossowskiego ale mam nadzieje ze ludzie kturzy benda tam mieszkac uszanuja to co maja pozdrawiam i czekamy z niecierpliwoscia na telefon z gminy.
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 07.06.11, 10:25
    z tego co słyszałam na Ossowskiego ma być ochrona i korytarze zamykane na klucz mam nadzieję że to choć troche uchroni przed dewastacją pozdrawiam
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 16:52
    czy juz ktos wie jak tam po tej komisij co miała byc w gminie dostaniemy i kiedy dostaniemy te mieszkania
  • Gość: aga IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 07.06.11, 17:22
    ja rowniez czekam tu na mieszkanie rzeczywiście blok jest super zaglądalam do klatek też bardzo ladnie zrobione ale obawiam się że masz racje jak ten blok będzie wyglądał za jakiś czas mam tylko nadzieję ze podzielą ludzi i nie bedzie takiego marginesu jak na oszmiańskiej
    mam też 3 dzieci i nie chciałabym aby patrzyly na zapijaczone buzie lokatorow,znam z opowieści kolezanki co sie dzieje na oszmiańskiej jest rozczarowana tym toważystwem polowa z nich nie placi komornego a lokatorzy zmieniaja się jak rękawiczki
    miejmy nadzieję ze dostaniemy te mieszkania
  • edyta1010 07.06.11, 17:43
    Też słyszałam o Oszmiańskiej ze lokatorzy sa tam strasznie zadłuzeni....ale wiecie co tak po części to ZGN i gmina też ponoszą za to odpowiedzialnośc(a przeciez robią tę weryfikację pod różnym kontem to widzą chyba komu dają ) ja takich to z buta bym wyrzucała są ludzie którzy naprwadę potrzebują tych mieszkań i napewno uszanują to co dostaną ...a poza tym niech rozwiązują umowy z tymi co nie płacą i można ich poprzenosic do innych lokali .Kurcze też dzisiaj cały czas myślę czy była ta komisja i w sume myślę też o tym co pisałyście dziewczyny bo mi też w powiedziano ze dostanę mieszkanie ale nic nie mówili ile pokoii i jaki numer mieszkania .Ech no nic czekajmy zobaczymy co będzie aby tylko nam się udało .Acha napiszcie jakbyści już coś wiedzieli na temat tej komisji .Pozdrawiam i życzę powodzenia ;-))))))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 18:52
    ok napewno cos odpisze bo jutro sie wybieram do gminy i zobacze na liscie zakwalifikowanych sie o mieszkanie pozdrawiam ale mam nadzieje ze niedługo bedzimy sasiadkami
  • edyta1010 07.06.11, 20:11
    A gdzie ta lista w ogóle wisi ?? Rozumem ze chcesz sprwdzi czy zdjęli Cię z tej listy czyli oznaczałoby to ze dostałaś mieszkanie ;-)) Kurcze jak ja się denerwuje nie wiem czy to normalne hihihi zartuje pewnie wszyscy się denerwujemy ;-)) Magda jak wrócisz to skrobnij coś tutaj ;_)) dobrej nocki i spokojnej wszystkim nam się przyda ;-)))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 21:34
    ta lista wisi na 1pietrze po lewej stronie jak sie idzie do wydziału lokalowego na 1 pietrze za taka szybka
  • edyta1010 07.06.11, 20:15
    Magda jeszcze jedo jeśi można spyta ...Czemu chcesz się wyniśc z Oszmiańskiej bo rozumiem ze mieszkasz na tym nowym osiedlu .
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 07.06.11, 21:32
    ok napewno cos napisze jak tylko bede cos wiedziała o tych mieszkaniach a z oszmiańskiej chce sie wyniesc po1 mam za mały metrarz na 4 osoby w tym dwoje dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawnosci po 2 sasiedzi so do du...y to zaczy afery jakies kreca a po 3 to znecaja sie nad mojm dzieckiem wyzywaja ja bija i wogule tu mieszka sama patologia chce i mam taka nadzieje ze jak juz dostane to mieszkanie na ossowskiego to tam bedzie inaczej pozdrawiam i dowiem sie jutro co tam z tymi naszymi mieszkaniami .
  • edyta1010 08.06.11, 06:52
    A w ogóle jaki powinnaś miec metraz na was czworo ??...ale dzisiaj kiepsko spałam ,budziłam się w nocy i myślałam czy już po wszystkim ;-))) Jakś masakra ...
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 10:24
    rozmieszczenie numerów w bloku jest inne niż na planie w internecie
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 10:49
    Dzwoniłam rano w sprawie mieszkań i powiedziano mi, że decyzja będzie pod koniec czerwca.
    Potem poszłam do ratusza z myślą, że może czegoś więcej się dowiem, Pani Szlugowska powiedziała to samo, że będzie dzwonić pod koniec czerwca kiedy będą mieszkania do odebrania, no i powiedziała, że jeszcze nie było rady w tej sprawie czyli ta wczorajsza dotyczyła innych zagadnień.
    Też już nie mogę doczekać się decyzji.
    A co do Oszmiańskiej to przyznaję, okolica nie ciekawa niby nowy blok ale w powietrzu czuć menelstwo ( nie mam tu na myśli obrażanie kogoś specjalnie), nie dziwę Ci się że robisz zamianę mieszkania, na twoim miejscu też starała bym się o zamianę mieszkania.
    Miejmy nadzieję, że wszyscy czekający dostaną pozytywną decyzję.
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 08.06.11, 15:12
    witam ja terz byłam dzis w gminie i ta rada co miala byc dzis to dotyczyła innych spraw a ta nasza ma yc za tydzien we wtorek 14 czerwca i w srode morzna juz sie czegos dowiedziec mam nadzieje ze juz benda wiedziec komu dali te mieszkania a komu nie .
  • Gość: artur IP: *.aster.pl 08.06.11, 10:42
    nie prawda że na oszmiańskiej mieszkają sami menele mieszkam na oszmiańskiej w kl.7 i nie jest zdemolowana to wszystko zależy od rodziców jak nie pilnują dzieci to tak jest. Ja też czekam na zamiane na większe i wcale nie zamieniał bym się na ossowskiego gdyby dali propozycje na oszmiańskiej. Zresztą nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.11, 13:53
    Aga a ty skad wiesz ze rozmieszczenie numerów w bloku jest inne niż na planie w internecie ?

Ciekawe czemu mówili zeby spodziewac sie telefonu na poczatku czerwca skoro teraz jest mowa o koncu m-ca ???
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 14:09
    bo tak jak pisałam wcześniej mam dziecko niepełnosprawne i naczelnik wybrała mi lokal żeby go dostosować i na planie jest inne pietro z tym numerem,inny metraż.Koleżanka była w maju w tym bloku bo ją wpuścili robotnicy i też to potwierdza.
  • edyta1010 08.06.11, 17:06
    Witam równiez byłam w gminie i to fakt ze zarząd zbiera się we wtorek 14 czerwca.Zastanawiam się nad tym Aga co Ci powidziała pani naczelnik ze przystosowano to jak Ty mówisz "Twoje mieszkanie" do potrzeb Twojego dziecka to wspaniale i zyczę Ci tego mieszkania z całego serca zresztą każdemu z nas tego zycze .W gminie mówią ze nikt z nas nie ma pewnego tego mieszkania co z tego ze kazdemu z nas ktoś obiecał ze będzie miał mieszkanie na Ossowskiego ale nikt z nas nie ma tego na papierze dopiero wszystko się wyjaśni po 14 czerwca .I faktycznia jest kilka mieszkan na Ossowskiego przystosowanych pod osoby niepełnosprawne. NO cóż czekajmy dalej ...I faktycznie juz się wszystko opóżnia ...A wiecie co zastanawia mnie ile jest osób w naszej gminie oczekujących na mieszkania ile taka lista posiada osób może coą wiecie ??? Pozdrawiam i bądzmy cierpliwi .;-)))
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.11, 18:13
    128 osób, Targówczanin podał linki dnia 6.06 jak wejdziesz w uchwały z 25 stycznia tam jest lista wszystkich osób oczekujących.
  • edyta1010 09.06.11, 07:42
    to w sumie nie jest tak dużo tych osob myślałam ze jest ich dużo więcej ;-))) Ja to jeszcze denerwuję się jedną sprawą ponieważ u mnie dochód nie wyszedł 700 zł. na osobę napewno ;-((( acha i jeszcze jedno kto coś wie jaki jest ten burmistrz Gadecki ?? bo jak w tamtym roku był Antonik to jeszcze szło z nim porozmawiac a tego Gadeckiego to w ogóle nie znam i na stronie gminy tez jest mało o nim nawet zdjęcia nie ma ;-)))
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 09.06.11, 12:14
    128 osób jest na jednej liście /w arkuszu 1/, a list jest chyba 6. Spójrz, że jak otworzysz tę listę w excelu to masz 6 arkuszy. Łącznie to będzie ok 200 osób.
  • gwiazdencja0 10.06.11, 08:36
    witam dołanczam do dyskusji ja również czekam na mieszkanie w tym bloku byłam wczoraj w gminie z tego co się dowiedziałam jest lista osób oczekujących a zarząd ma zatwierdzić osoby kóre sa na tej liście napewno dostaną jest to lista po weryfikacji . Niewiadomo kiedy bedzie zarząd dotyczacy ossowskiego sprawa sie może przeciągnąć ,
  • Gość: Leila IP: *.aster.pl 30.07.11, 22:26
    A tak w sumie to naprawdę macie problem, jakby mi ktoś dał za darmo mieszkanie to bym brała cokolwiek, czy menele, czy obojętnie jak ono wyglada czy w internecie, czy nie. Tyle, że ja nie dostane bo lece do pracy choć za minimum a chwilami jak sie da to i na dwa etaty, mąż też, na kredyt też jesteśmy za biedni. Dziecko mam na specjalnej drogiej diecie, ale co tam, zeby mu kupić chleb który jest 5 razy droższy od normalnego idę na dodatkowe zlecenia. A wy nie narzekajcie, ze duze opłaty,m itp i tak wszyscy polecicie po dodatek mieszkaniowy i guzik was będzie to mieszkanie kosztować. A jak długów narobicie to wam ops wyrówna i zycie sie kręci. I jeszcze powiecie, że że ciężko sie Wam żyje. Ciagle mam z takimi do czynienia, dochód mizerny, a stać na luksus w mieszkaniu, wakacje, kolejne dziecko, tipsy i inne bajery, samochód, internet i komórki. Mieszkania komunalne powinny być małe!!!, funkcjonalne i tanie w utrzymaniu. A nie garaze podziemne, ekstra warunki, bo jednej za ciasno a inna ma meneli co sie brzydko patrzą. a wiecie ile ludzi w tym kraju mieszka w warunkach urągających ludzkiej egzystencji? i nikt nie ględzi z nich że mieszkanie jest takie czy nie takie, wiekszość marzy żeby choć było ciepło i sucho. Kobiety trochę pogody ducha bo jak Was czytam to mi się w brzuchu miesza.
  • edyta1010 01.08.11, 09:40
    A Ty kobieto nie mierz ludzi tą sama miarą !!!! Jak ciebie czytałam to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni .A co do dodatków to nie kazdy je tu ma więc nie chłap dziobem nie bój sie do mnie dokłada nie będziesz i nie wiesz w jakich warunkach mieszkałam a mam prawo do tego aby moje dzieci żyły godnie .Wypowiadaj się za siebie a nie za nas . A jeśli chodzi o lumpów masz racje są wszędzie a do tego jeszcze opieka potrafi takim dawac kasę za to ze mają nałóg ŻENADA i za to powinni się zabrac . Pozdrawiam Ossowiczanów ;-)))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 08.06.11, 15:09
    witam Artur ja mieszkam w klatce 8 na oszmiańskiej i powiem ci jedno fakt jest ok bo w tej klatce mieszka tylko 3 rodziny ale chodzi tu o te dzieci wala w piłke w bramie ostatnjo to mi szklanka z szfki wypadła bo tak walili tymi piłkami i dla tego chce sie wyniesc
  • Gość: artur IP: *.aster.pl 08.06.11, 15:34
    z dzieciakami grającymi w piłke można sobie poradzić ,ale na dzieciaki na placu zabaw nie ma sposobu przecież nie zabronie im się bawić .Musze zamykać wszystkie okna.
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 08.06.11, 16:04
    zawsze mozna sie przyzwyczaic do takich krzyków jednak nie każdy może
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 08.06.11, 17:15
    ok tylko ze jak te dzieciaki nawalaja dzien w dzien piłka o sciane tu gdzie sa skrzynki na listy to wiesz jak to wnerwia a zwłaszcza wtedy jak kłade małego spac i jeszcze ta furtka trzaskaja dzien w dzien jest masakra poprostu mam juz dosc jak im zwruciłam uwage to mnie wyzwały od dzi.... ku.... i takich tam .
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 08.06.11, 18:00
    rozumiem cie wiem jak tam jest nie chcialabym tam mieszkać miejmy tylko nadzieje ze dostaniemy mieszkania na ossowskiego i tam bedzie lepiej
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 08.06.11, 17:16
    a masz jakis pomysł na poradzenie z tymi dzieciakami bo ja juz prubowałam wszystkiego i nic maja to w d...e
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 08.06.11, 18:04
    to jest chyba i tylko wina rodzicow napewno nasze dzieci tez nie sa swiete jak to dzieci lubia rozrabiac ale moje bynajmniej sie tak nie zachowuja
    wiesz dzieci jak by nie było biora przyklad z rodzicow ..skoro rodzice sie tak zachowuja to nie ma co dziwic sie ich dzieciom
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.11, 09:07
    Jest coś takiego jak aktywizacja społeczeństwa ( są na to pieniądze z unii) .W Gminie o tym wiedzą .Tylko jak nie ma odpowiedzialności >>to każdemu to wisi .
    Jeśli Policja zna sytuację ,administrator i Gmina to wspólnymi siłam można wam pomóc .
    A TERAZ ODPOWIEDZ :
    Czy w tym bloku mieszkają milionerzy .
    Tak sobie myślę że jeśli rodziców nie ma (bo pracują na kilku etatach żeby było jakoś ) i nie stać ich żeby dać dziecku takie kieszonkowe żeby dziecko mogło sobie pójśc np na basen ,kręgle itp
    Zorganizujcie się .Zróbcie dzieciakom coś co ich zajmie
    Może w piwnicy stół do ping-ponga ,bilard ,piłkarzyki .Boisko takie do piłki i do kosza .
    albo coś na zasadzie Lato w Mieście (wspólne wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego ,Basen ,mecz piłki nożnej -gdzieś czytałem że na sektor rodzinny jest bardzo tani bilet .) .Może wycieczka rowerowa >>>>potrzebne chęci o wolny czas .
    Oczywiście wszystko to dzięki dotacjom gminnym (samemu też będzie trzeba trochę dołożyć )
    Jak coś takiego się uda to gwarantuję że rodzice (ci co do tej pory nie mają czasu ) znajdą się by ze swoimi pociechami gdzieś wyjść .
    Fontanna na podzamczu (piknik)>>>>> KOSZT 2 BILETY AUTOBUSOWE
    SIEDZĄ CAŁY DZIEŃ --- to dobrze że siedzą a nie kradna !!!!
    A co mają robić jak wszystko kosztuje ,a po zatym to dzieci .Od myślenia są rodzice
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 08.06.11, 15:47
    zgadzam sie z tobą czasami chodze do kolezanki tam na kawe po godzince siedzenia glowa mi pęka od krzyku widzę ze tam juz 6-7 letnie dzieci tak przeklinaja...miejmy nadzieje ze na ossowskiego bedzie inaczej choć sadze ze ludzie będa tam pomieszani jak na oszmiańskiej
    menelstwo jest wszędzie niestety a to wszystko przez to że wyburzaja stare kamienice i musza im dac mieszkania nie licząc sie z tym ze moga przeszkadzac innym lokatorom w swoim imprezowaniu
    koleżanka ma średnio raz w tygodniu wymiociny na balkonie ale....ludzie sa rożni
    a tu blok jest naprawde super tylko na jak dlugo?obawiam sie ze bedzie to samo co na oszmianskiej po miesiacu dewastacja..tyl;ko mieć nadzieje ze tak sie nie trafi
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.11, 12:36
    edyta1010 - nam tez dochód wyniósł mniej niż 700 zł i bardzo się boję że sie nie załapiemy ale jakiś czas później poszłam do pani Szlubowska i powiedziała że jakby coś było nie tak toby zadzw. a widocznie dochody nie były takie złe. Z drugiej strony każdy z Nas ma inną sytuację życiową, materialną i warunki mieszkaniowe w jakich mieszka, to pewnie też przyczynia się do decyzji. Pozostaje Nam czekać
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 09.06.11, 12:31
    Ludzie - mieszkania komunalne nie są dla ludzi co wybrzydzają. Jak chcesz wybrzydzać to weź kredyt i kup sobie mieszkanie tam gdzie Ci pasuje. A to, że chcesz zmienić mieszkanie w kilkuletnim bloku na mieszkanie w nowym bloku, tylko dlatego że na oszmiańskiej nie pasuje Ci że dzieci robią hałas i grają w piłkę to już jest hipokryzja. Ludzie mieszkają w ciasnocie po 4,5,6 osób i pracują za 1,5 - 2 tys. zł to wezmą to co gmina da żeby tylko mieć własny kąt. Pewnie jak dostawałaś mieszkanie na oszmiańskiej to skakałaś z radości, że dostałaś lokal urządzony pod klucz w nowym bloku, ale teraz widzisz, że postawiony jest nowy blok i już wyciągasz po niego łapę. A kto wg Ciebie ma miałby dostać mieszkanie na oszmiańskiej, które Ty zwolnisz gdy dostaniesz przydział na ossowskiego? Niech się inni męczą z uciążliwymi dziećmi, Tobie się przecież należy mieszkanie nówka sztuka. Na ossowskiego będzie pewnie to samo i jak gmina postawi nowy blok na wincentego i odrowąża to tez się pierwsza w kolejce ustawisz?
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 09.06.11, 13:56
    ja jestem ciekawa to kogo ty teraz sie przyczepiłes która z nas ci nie pasuje jak chodzi o mnie to nie wynosze sie z oszmianskiej dlatego ze mi dzieci przeszkadzaja tylko dlatego ze mam mały metraz na cztery osoby jeden pokuj w tym 2 dzieci chorych na astme oskrzelowa i maja orzeczenie o niepełnosprawnosci jak mi sie nalezy to dlaczego mam nie wziasc tego mieszkania na ossowskiego tak napewno jak wybuduja nowe mieszikania komunalne to bende łazic i sie zamieniac na wieksze ale nic nie stoij na przeszkodzie tez mozeesz isc i sie starac o mieszkanie nikt ci nie zabrania jak zazdroscisz innemu ze ktos dostał przydział .
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 09.06.11, 15:04
    sama napisałaś, że chcesz się wynieść bo Ci dzieci hałasują, ja tych słów z palca nie wyssałem. O mnie się nie martw, też dostałem "przydział".
    Fajnie to określiłaś: "jak mi się należy to dlaczego mam nie wziąć tego mieszkania". Oczywiście, że Ci się należy, no bo komu innemu. Gratuluję postawy. A może tym dzieciom co Ci pod oknem hałasują też się należy dzieciństwo i zabawa na podwórku.
    Co do metrażu to popieram, jeśli masz mały metraż oczywiście staraj się o zamianę, życzę Ci żebyś dostała klucze, wszystkim tego życzę. Denerwuje mnie natomiast ton wypowiedzi, że komuś się należy, albo że chce się zamienić bo tam jest lepiej i czysto i cicho. Nie dość, że ktoś dostał przydział w nowym mieszkaniu to jeszcze mu mało.
  • edyta1010 09.06.11, 15:23
    Tak faktycznie będzie razem nas wszystkich ze 200 osób ;-)) Nie denerwujmy się nikomu to nie pomoże wystarczy ze każdy z nas denerwuje się swoją sprawą i tak jak już pisałam mnie irytuje inna sprawa ze każdy z nas ma inne informacje z gminy niektórzy piszą ze napewno będą mieli te mieszkania bo ktoś mi obiecał ja pytałam w pokoju 116 i te panie powiedziały ze nikt nikomu nie obiecał więc kto tu ma sprzeczne informacje nie wiadomo ....Ech czas pokaże Pozdrawiam ;-)))
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 09.06.11, 16:21
    o co tu sie spierać juz niedlugo sie okaże czy dostaniemy mieszkania czy nie z tego co mi mowili w gminie dochod nie może przekroczyc 1160zl brutto na osobe i nie może być mniejszy jak 758zl juz blizej jak dalej trzeba czekać ..choć każdy z nas jest niecierpliwy i ciekawy czy dostanie mieszkanie bo każdemu zależy
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.11, 21:55
    a mnie zastanawia tylko jedna sprawa .
    Kiedy powstała lista szczęśliwców - i od kiedy figurują na w/w .
    a także czas oczekiwania od złożenia papierów do decyzji -klucze .
    BO FURKI JAKIE PODJEŻDZAJĄ Z TYMI NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYMI to coś mi się wydaje że mają trochę wiecej jak po 1100zlp na głowę
  • edyta1010 10.06.11, 06:28
    Masz rację mnie ta lista też zastanawia ( a przecież z tego co tu się czyta wielu osobom zostały obiecane mieszkania nie wiem co to znaczy może powinniśmy i tu przestroga dla osób które będą dalej się starały o mieszkania ze trzeba takie rozmowy i zapewnienia nagrywa zeby póżniej nie było ze nikt nie obiecał) .Nie wiem ale mi się wydaje ze taka lista jest tworzona przez panią naczelnik i panie Szlubowska i Zawadzka a póżniej to idzi do zarządu i do rady dzielnicy .Było pytane w gminie kto tworzy listy i te pani z pok.116 powiedziały ze zarząd tworzy listy i ta że lista będzie rozpatrywana na posiedzenie we wtorek 14 czerwca .A co dochodów to też dziwna sprawa i jak na mój gust zostały one wygórowane przez gminę moje to nawet nie 700 zł.na osobę ale pracuje tylko mąż bo ja dopiero wybieram się do pracy jak córka pójdzie do przedszkola . I mam złe przeczucie co do tego czy dostniemy to mieszkanie ;-(( ale cóż trzeba czekac do wtorku i by cierpliwym .Pozdrawiam ;-)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 10.06.11, 07:17
    witam powiem ci Edyta ze ja jak dostawałam mieszkanie na oszmiańskiej to 6 lat temu były nizsze zarobki i nam nawet nie przypadało 500 zł na głowe i dostalismy to mieszkanie mi sie wydaje ze to nie zalerzy od dochodów tylko od tego czy na tej radzie maja dobre humory i komu spodobała sie twarz to co pisza to jest tylko taka bzdura poczekajmy do srody pojedziemy i sie dowiemy co tam jest grane ale ja mysle wiem ze dostaniemy te mieszkania wiec nie ma co sie denerwowac czekalismy tyle lat to poczekamy jeszcze pare dni wiem ze te pare dni to jes wiecznosc ale cóz uzbrujmy sie w cierpliwosc wszystko bedzie ok pozdrawiam .
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 10.06.11, 09:14
    Słuchajcie bo chyba nie do końca ze zrozumieniem niektórzy czytają. Owszem wiem jaki mam przydział WSTĘPNIE, jak i niektórzy forumowicze ale to nic nie znaczy bo powiedziano nam, że decycja dopiero będzie po radzie.
    W moim wypadku nikt nic mi nie obiecał, z tego co czytałam to tylko 1 osoba z całego forum jest pewna, że tam ma już mieszkanie, ale nie znamy sytuacji dokładnie tej osoby.
    Bardzo się denerwuję czekając na decyzję, odliczam tylko dni do rady, życzę sobie i innym abyśmy dostali te wymarzone mieszkanko.

• Gość: aga IP: *.play-internet.pl 10.06.11, 10:23
    pewnie piszesz o mnie tak ja znam numer lokalu ale tylko dlatego że w trakcie budowy robili większe drzwi żebym mogła swobodnie wjechać wózkiem inwalidzkim i dostosowali łazienke w poręcze itd ale ja mimo to też się boje bo jeśli w papierach będzie coś nie tak np zarobki to też tego mieszkania nie dostane
  • gwiazdencja0 10.06.11, 10:36
    Aga z tego co przeczytałam nie tylko ty znasz numer mieszkania wielu osobą podali .
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.11, 11:31
    Coś mnie tu zastanawia ??? Ludzie piszą że już ma /wie numer lokalu ,drugi że podobno zasiedlają w czerwcu,następny że w lipcu .
    Ktoś tam mówi że pani z pokoju 116 wszystko wie a następny że coś tam coś tam .
    LUDZIE czy wy nie zauważyliście że podobno od 22 lat żyjemy w innym świecie (podobno w tym lepszym -demokracji)
    Powinno być ogłoszenie w urzędzie że np: dnia 01/01/2010 komisja w składzie ustaliła listę osób na przydział ( mieszkania komunalne ) przy ulicy xxxxxx
    I ta lista powinna się pojawić
    -nazwisko ,liczba osób ,co przydzielono i od kiedy na liście
    Oczywiście powinna być również informacja że np wydawanie kluczy od dnia xxxx
    i że będą osoby powiadamiane .
    No i oczywiście jakieś namiary dla tych którzy chcieliby zprawdzić dlaczego dostał ktoś kto stara się o lokal od 3 miesięcy a on nie dośtał mimo że na liście jest od 3 lat .
    LUDZIE WSZYSTKO POWINNO BYC TRANSPARENTNE -JAWNE I OGÓLNODOSTĘPNE DLA ZAINTERESOWANYCH + plus opinie zarządu gminy dlaczego dostał ten czekający 3 miesiące a nie 3 lata .
    W Skandynawii takie postępowanie to podstawa ---ELEMENTARZ.
    Wiadomo od dawna że w mętnej wodzie dobrze się" ryby łowi" .Nie widać kto i kiedy !!!
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.11, 11:33
    i oczywiście gdyby zmieniły się daty wydawania kluczy bądz zasiedlenia -ZMIANY czyli OGŁOSZENIE powinno pojawić się niezwłocznie /natychmiast !!!!
  • gwiazdencja0 10.06.11, 12:07
    zgadzam się z tobą niestety tak nie jest ,a ludzie tu piszą to co usłyszą od gminy ,dziwi mnie tylko fakt że z jednego źrudła różne informacje .
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 10.06.11, 12:14
    Przecież to wszystko reguluje uchwała Rady Miasta. Lista osób zakwalifikowanych do oczekiwania na najem lokalu jest wywieszana do 15 stycznia każdego roku, jest dostępna w BIP i w Urzędzie.. Następnie jak jest jakiś wolny lokal komunalny do zamieszkania to zarząd w drodze uchwały kieruje pierwszą osobę z listy (która spełnia kryteria do zamieszkania w konkretnym lokalu i wyraża zgodę na zamieszkanie) do podpisania umowy - taka uchwała też jest dostępna w Urzędzie i w BIP(fakt że w BIP jest dostepna ze sporym opóźnieniem, ok. 10-15 dni).
    Teraz jest sytuacja taka, że lokali komunalnych jest ok.100-120. Więc komisja mieszkaniowa zrobiła tzw. przez nas "listę osób do zakwaterowania". To nie jest żadna lista, tak naprawdę to poprostu Wydział Lokalowy przygotował sobie wnioski osób, które kwalifikują się do zamieszkania w konkretnych lokalach na ossowskiego i będzie te wnioski przedstawiał do rozpatrzenia przez Zarząd na posiedzeniu.
    Normalnie jak jest np. jeden lokal to Wydział Lokalowy kieruje jeden wniosek pod Zarząd, jak jest 100 lokali to kieruje 100 wniosków. Po prostu osoby które znalazły się na tej "liście" to ich wnioski pójdą pod Zarząd. Poczytajcie sobie uchwałę, rozdział 17, od paragrafu 21 i będziecie wszystko wiedzieć.
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 10.06.11, 12:34
    1. Komisja Mieszkaniowa ma listę osób zakwalifikowanych do najmu
    2. Przykładowo jest 100 lokali o pow. od 40m2 do 50 m2
    3. Pierwsze 15 osób z listy to kawalerzy, którzy do zamieszkania w lokalu komunalnym zgłosili tylko siebie. Komisja ich wniosków pod Zarząd nie zgłosi ponieważ metraże w lokalach są dla nich za duże, i takie osoby mogą sobie czekać i po 10 lat. Jak nie ma dla nich mieszkania o określonych warunkach to nie dostaną.
    4. Kolejne 15 osób ma b.niski dochód, a mieszkania mają wysoki standard, czyli i wysokie opłaty. Te osoby czekają na kolejne mieszkania, bo w tych b. możliwe że będą zalegać z opłatami i gmina będzie musiała dokładać do utrzymani.
    5. Kolejne 15 osób z listy Komisja chciała przedstawić pod Zarząd ale musieli ich zweryfikować bo od zakwalifikowania minęło ponad 6 m-cy. Okazało się że niektórym wzrosły dochody i przekroczyli kryterium dochodowe, inni zalegali z opłatami w aktualnym miejscu zamieszkania.
    6. Dopiero 46 osoba spełniła kryteria do ew. zamieszkania w w danym lokalu. Została zweryfikowana i kazano jej czekać do czerwca na telefon. Następnie 14.06.2011 roku odbyło się posiedzenie Zarządu, na którym wniosek osoby został przyjęty. Zarząd uchwalił uchwałę kierującą daną osobę do podpisania umowy najmu lokalu komunalnego w budynku przy ul. ossowskiego.
    7. Dana osoba nie była bardzo natarczywa i cierpliwie czekała na telefon. Zarząd zgodnie z Uchwałą raz w miesiącu informuje Komisję Mieszkaniową o dokonanych skierowaniach do najmu lokalu. "Zarząd dzielnicy przedstawia Komisji raz w miesiącu pisemną informację o wydanych w tym czasie skierowaniach do zawarcia umów najmu lokali. Informacja ta zawiera wykaz osób, adresy lokali, ich powierzchnię, dostosowanie lokali do potrzeb najemców i struktury ich rodzin oraz podstawę prawną."
    8. Osoba otrzymuje od Wydziału Lokalowego telefon z informacją kiedy ma się stawić na podpisanie umowy najmu lokalu i w jaki sposób ma wpłacić kaucję za ten lokal (6-krotność miesięcznego czynszu).
    9. Z kolejnymi osobami z listy osób zakwalifikowanych do najmu lokalu Komisja postępuje tak samo.
    10. Jest do zasiedlenia ponad 100 lokali, więc wydział lokalowy stworzył sobię "listę" na którą wpisuje osoby, których wnioski będą przedstawione Zarządowi.
    Tak to mniej więcej wygląda.

• Gość: Magda IP: *.aster.pl 10.06.11, 14:05
    ok miej wiecej tak jest ale powiem ci ze poczekajmy do tego 14 czerwca i wtedy sie okaze . Ja tam jade 15 czerwca tak mi powiedziała pani z pokoju 116 ze moge przyjechac jak z nia rozmawiałam wczoraj przez tel i juz mi powie czy mam to mieszkanie czy nie ale mam nadzieje ze mi powie juz cos konkretnego a nie tak jak do tej pory ze jeszcze nic nie wiadomo i takie tam .
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 10.06.11, 14:24
    mi tam nikt nic nie mowil tylko jak bylam po dokumenty to powiedzieli ze czynsze maja byc wysokie nie sądzie aby komuś cokolwiek powiedzieli jaki ma miec numer mieszkania czy pietro wydaje mi sie ze to raczej tajemnica do rady
    kazdy z nas sie na sam koniec denerwuje bo czym blizej tym gożej i każdemu z nas zalezy na mieszkaniu
    wszyscy mamy dzieci i chcemy aby nam sie lepiej zylo tylko kazdy z nas inaczej zarabia i sadze ze kazde podanie rozpatruja pod innym katem
    ale juz niedlugo sie dowiemy....jak kazdy tez czekam z niecierpliwoscia
    jak bedzie ktos cos wiedzial niech daje znac
  • edyta1010 10.06.11, 15:02
    Aga ja nie pisałm tu o Tobie tylko tak jak napisał tu dyzio i inne osoby ze poprostu wszyscy mamy sprzeczne informacje(niewiadomo po co udzielają różnych informacji ) a to ze właśnie pod Twoje dziecko były robione szersze drzwi czy różne rzeczy w łazience to dobrze tak musi byc robione tego oczekują ludzie chorzy więc trzeba im to zapewnic. Zresztą panie ze 116 powiedziały ze będzie kilka mieszkan dla inwalidów .I powiem wam jeszcze jedno faktycznie czm blizej tym nam bardziej gorzej bo wiadomo nerwy są ale ja zwsze kiedy czytam tutaj nasze posty i jak tylko cos napisze targówczanin to mi osobiście jes lepiej ponieważ to co on pisze ma przede wszystkim ręce i nogi i po analizie jego tekstu ma on wiele racji .Ja ze swojej strony dziękuje bo mi zawsze usmiecha się buzia i mogę głębiej odetchną bo od jakiś dwóch tygodni to powietrze łapie jak ryba ;-))) I spac nie mogę bo moje dochody nie są najlepsze pociesza mnie tylko jedna myśl ze NIGDY z męzem nie zalegaliśmy z czynszem zresztą jak wrócę do pracy przecież wiadomo ze będzie lżej bo będą dwie pensje nie jedna ;-)) jejku ale się rozpisałam hihihi czekamy do środy a s srodę szturm na gminę ;-)))) pozdrawiam
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 10.06.11, 15:26
    Edyta każdy z nas sie denerwuje musimy czekac nic na to nie poradzimy i nic nie przyspieszymy kazdy czeka na ten telefon z niecierpliwoscia
  • gwiazdencja0 10.06.11, 15:48
    Mam pytanie czy to że zarząd 14 bedzie dotyczył mieszkań na ossowskiego to wmiare pewne .
  • edyta1010 10.06.11, 18:09
    Tak pewne byłam w środę i pani potwierdziła ze zarząd zbiera się 14 czerwca ;-))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 10.06.11, 19:36
    Edyta pewny jest ten zarzad ale my jestesmy nie pewni czy dostaniemy te mieszkania .Ja mysle ze oni powinni ludzi powiadomic jakos wczesniej ze maja ludzie te mieszkania a nie tak na ostatnia chwile a jak niekturz nie maja kasy zeby zapłacic kałcje tak odrazu uzbierac 2000zł np. jak zadzwonja rano 30 czerwca ze prosze przyjsc podpisac umowe ale równierz prosze wziasc 2000zł na wpłacenie kałcij ludzie niekturzy nie sa przygotowani zeby wpłacic taka kase odrazu wiem morzna rozłozyc na raty itd ale to tylko wiecej latania i załatwiania spraw wiecie ze administracja nie wyda kluczy jak sie nie zapłaci kałcij .
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.11, 22:42
    Jak ciebie czytam to widzę że pomyliłeś (to powiedział chyba p Tomaszewski ) odwagę z odważnikiem .
    Człowieku nie cytuj paragrafów ,ustaw i innych Monitorów .
    Nie każdy jest taki oblatany jak ty żeby wiedzieć że to co się robi to zgodnie z uchwałą 15 z dnia xxxx ,a to co się zrobiło to z ustawą 20 .
    A jeśli będzie czegoś za dużo (np chętnych na lokale ) to punkt 40 ustawy 55 .
    Pisałem i piszę ponownie WSZYSTKO POWINNO BYĆ JAWNE i napisane ZROZUMIALE DLA WSZYSTKICH .Tak żeby zrozumiał magister targówczanin i robol dyzio .
    A CZYM BĘDZIE KIEROWAŁA SIĘ KOMISJA PRZYDZIELAJĄC MIESZKANIA 14 CZERWCA???
    Dlaczego nikt nie napisze /potwierdzi czy to prawda że pierwszeństwo mają osoby bezrobotne i bezdomne z dzielnicy .
    Czy to oznacza że mam dziś przydział bo mam 2 dzieci ,a jutro już nie bo rodzina która tak jak ma dwójke (jest na liście za mna )przynosi jutro zaświadczenie ,że żona jest w ciązy od przedwczoraj >>>i z mieszkania nici.
    Chodzi mi o CZYTELNE KRYTERIA .Czy ktoś zna ,czy ktoś wie ,czy ktoś może napisać czarno na białym -JAKIE ZASADY BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ 14-go ?????
    Na Pradze -Północ już był taki przypadek że przepisy weszły od 1-go lutego ,a już 4 -go wszystkie potrzebne dokumenty złożyła TAKA osoba( rodzina radnego czy jakiegoś tam ważnego ) --- i oczywiście dostała lokal .
    Bez stażu na liście Dziwnym zbiegiem okoliczności .
    Nie buntuję ale proponuję zarządać wglądu /uzasadnienia przydziału od komisji .
    >>>>> a to po to żeby jak najmniej rodziny i znajomych było !!!!
    No i z samej ciekawości jak to z tą sprawiedliwością jest .
    Mój znajomy na liscie figuruje od 4-5 lat ,niby jest coraz blizej ale w w/w sprawie nikt z nim się nie kontaktował >>>>>czyli z mieszkania nici !!!
    Dlatego zastanawia mnie dlaczego ktoś dostaje od razu ,następny po 3 -ch miesiącach a innym lata nie wystarczają .
    Jeśli są na liście -to oznacza że spełniają kryteria .

• Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.11, 16:56
    Komisja na pewno będzie kierowała się tym czy stać cię na czynsz.
    Pierwszeństwo mają osoby których lokum idzie do rozbiórki lub grozi zawaleniem .
    Osoby bezdomne nie mogą starać się o komunalne jedynie to chyba o socjalne ( chodzi o zarobki) jeżeli kobieta jest w ciąży to nie może zgłosić się, że teraz rodzina się powiększyła, dopiero jak urodzi dziecko i dostanie ono pesel to wtedy może starać się jako np. rodzina albo samotna matka ( chodzi o to, że różne nieszczęścia się zdarzają np. poronienia i tego typu nieszczęśliwe przypadki)
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.11, 20:53
    dzięki -i to jest informacja !!!!
    Myślę że wiążąca ,myślę że tak rzeczywiście jest
    I myślę że 14-go komisja przydzielająć lokale właśnie będzie się tym kierować !!!!
    I myślę że ktoś tego dopilnuje ewentualnie skontroluje żeby było jak mówisz
  • edyta1010 13.06.11, 07:18
    A mnie zastanawia jeszcze jedno czy ludzie te zaświadczenia mają zgodne z prawdą czy np.pracodawca nie pójdzie na rękę i nie zawyży zarobków ? a tego gmina nie sprawdz z tego co wiem i to tez nie jest wporządku.No nic ale czekajmy do jutra a póżniej aby do srody i mozna zadzwonic a wtedy się okaże komu się powiodło ;-))) pozdrawiam
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 13.06.11, 07:56
    dyziu, wcale nie trzeba być oblatanym żeby wiedzieć "co się robi zgodnie z uchwałą 15 z dnia xxxx ,a to co się zrobiło to z ustawą 20", wystarczy trochę chęci, i przeczytać, naprawdę. Zajrzałeś w ogóle to tej uchwały, czytałeś ten rozdział co mówiłem? Zapewne nie, od razu założyłeś, że to dla Ciebie za trudne, niech ktoś inny to zrobi i poda Ci odpowiedzi na tacy.
    Piszesz: "Pisałem i piszę ponownie WSZYSTKO POWINNO BYĆ JAWNE i napisane ZROZUMIALE DLA WSZYSTKICH .Tak żeby zrozumiał magister targówczanin i robol dyzio .
    A CZYM BĘDZIE KIEROWAŁA SIĘ KOMISJA PRZYDZIELAJĄC MIESZKANIA 14 CZERWCA??? "
    Po co wszystko ma być jawne i zrozumiale napisane, sokoro Ty i tak nie masz chęci żeby potem to przeczytać i się dowiedzieć tego co Cię interesuje. 14 czerwca nie ma żadnej komisji. Komisja już była i przygotowała wnioski, które przedstawi Zarządowi, który zbiera się 14 czerwca.
    Piszesz: "Dlaczego nikt nie napisze /potwierdzi czy to prawda że pierwszeństwo mają osoby bezrobotne i bezdomne z dzielnicy . " O dziwo, znowu odpowiedz możesz znaleźć w treści uchwały, tylko po co, skoro ludzie na forum i tak przewertują ją za Ciebie i napiszą w jednym zdaniu to co chcesz wiedzieć.
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.11, 08:58
    dzięki za piękny wykład .
    Od dawna wiadomo ,że jak spotkaja się dwie osoby i relacjonują to samo zdarzenie ,to każda wersja jest inna .
    Dlatego jeśli korzystasz z internetu to wiesz że "jest to jeden wielki śmietnik "
    Wpisująć w googlach hasło -komputer "wypluwa " klka ,kilkaset ,kilka tysięcy odpowiedzi
    Problemem nie jest znalezienie tego co chcę --PROBLEMEM jest czas !!!!!!
    (zanim się przeczyta i trafi na odpowiednią odpowiedz )
    Dlatego m.i.n czytając streszczenie książki ,filmu itp oszczędzasz czas ( i nie popieram tu działań na skróty) .Wiesz wszystko w 15 minut a nie 2 godziny .
    Wydaje mi się zę jeżeli ktoś na forum chce się dowiedzieć to dlatego że nie ma czasu na chodzenie i szukanie -----liczy że ktoś cos wie w konkretnym temacie i napisze (podzieli się wiedzą )
    Jeśli miałeś do czynienie z urzędnikiem w ADK to powinieneś wiedzieć że dowiedzieć się czegokolwiek na 100% graniczy z cudem .
    Dziś jest tak a jutro inaczej .Dlatego informacja to taki deficytowy towar.
    Jesli podałeś paragrafy i artykuły (straciłeś czas ) ,dlaczego "nie wkleiłeś ich treści "
    Zapewniam cię że są tacy co nie potrafią tego zrobic .
    Na tym forum są tacy którzy dopiero zaczynają -są początkujący w tej branży .
    Nie każdy jest taki orzeł jak ty .
    a czy wiesz może albo gdzie można się dowiedzieć czy obrady są publiczne
    Czy mogę jutro wejść i posłuchać argumentacji przy "klepnięciu ' tych przydziałów

----I tu jest podobnie .wychodzę do pracy zadawszy pytanie .
    wracam wieczorem i już wiem ----to takie szybkie ,łatwe i proste.
    A TERAZ TWOJA WERSJA
    -szukam w internecie informacji na ten temat (jak nie znajdę to telefon do ADK ,a jak tu się nie dowiem to do gminy )
    Co mam zrobić jak muszę wyjść a nie mam mobilnego internetu ani telefonów do ADK i ratusza nie znam????
    -INFORMACJA TELEFONICZNA
    Wiem ,że to pójście na łatwiznę .Ale dziś ja korzystam ,a jutro "stracę czas " -coś napiszę a skorzysta ktoś inny .
    Takie życie .Przecież wpisy na forum są dobrowolne nikt nikogo nie zmusza.
    Problemem są tylko odpowiedzi na wątek -PRZYDATNE lub BEZWARTOŚCIOWE .
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 13.06.11, 12:42
    Zastawów się najpierw czego chcesz a potem dopiero napisz post, bo najpierw piszesz "Człowieku nie cytuj paragrafów ,ustaw i innych Monitorów ." <-- to cytat z Twojej wypowiedzi, a teraz zarzucasz mi że nie wklejam treści paragrafu z uchwały żebyś łaskawie mógł się z nim zapoznać. Twierdzisz, że nie masz czasu czytać uchwały i dlatego prosisz na forum o odp. ale wylewać swoje żale na forum czas masz.
    Pierwszeństwo najmu:
    "1) zamieszkują za zgodą właściciela w lokalach usytuowanych w budynkach lub ich częściach objętych ostatecznym nakazem opróżnienia wydanym przez organ nadzoru budowlanego;
    2) zamieszkują za zgodą właściciela w budynkach lub ich częściach przeznaczonych do rozbiórki ze względu na planowane inwestycje miejskie;
    3) zamieszkują w budynkach stanowiących własność Miasta w pomieszczeniach nienadających się na stały pobyt ludzi w rozumieniu prawa budowlanego;
    4) są bezdomne i zostały objęte prowadzonym we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej programem wychodzenia z bezdomności w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej, o której mowa w § 1 pkt 28;
    5) w związku z uzyskaniem pełnoletności opuściły całodobową placówkę opiekuńczo - wychowawczą lub zawodową rodzinę zastępczą, a nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i nie są w stanie ich zaspokoić we własnym zakresie, pod warunkiem, że z wnioskiem o zawarcie umowy najmu lokalu wystąpią w ciągu 3 lat od uzyskania pełnoletności;
    6) są repatriantami, którym Miasto zobowiązało się zapewnić lokal;
    7) mają status uchodźcy lub przyznaną ochronę uzupełniającą, dla których z wnioskiem o zawarcie umowy najmu lokalu wystąpi Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie;
    8) pozostają, w związku z warunkami mieszkaniowymi, w wyjątkowo trudnej sytuacji zdrowotnej, rodzinnej lub społecznej ze względu na :
    a) niepełnosprawność wnioskodawcy lub innej osoby uprawnionej do wspólnego zamieszkiwania,
    b) ciężką, przewlekłą chorobą wnioskodawcy lub innej osoby uprawnionej do wspólnego zamieszkiwania,
    c) istniejącą udokumentowaną przemoc lub inną patologię w rodzinie, pod warunkiem, że wnioskodawca zamieszkuje w lokalu za zgodą właściciela;
    9) są byłymi lokatorami zamieszkującymi w lokalach znajdujących się w budynkach prywatnych, którzy zobowiązani byli do uiszczania czynszu regulowanego i którym wypowiedziano umowę najmu na podstawie art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy, w sytuacji gdy ustalony przez właściciela czynsz pozostawał w rażącej dysproporcji z dochodami gospodarstwa domowego lokatora;
    10) tworzą rodziny wielodzietne. " <--- cytat z Uchwały o najmie lokali komunalnych.
    Tak, internet to śmietnik i każdy może napisać co chce ale w ciągu kilku minut naprawdę można znaleźć informacje z wiarygodnego źródła.
    Oczywiście, że wpisy na forum są dobrowolne i nikt nikogo nie zmusza. Ale zauważ od czego zaczęła się nasza dyskusja. Od tego, że napisałeś jak wg Ciebie powinno odbywać się przydzielanie mieszkań i oburzyłeś się że powinno być jawne. Ja Ci tylko napisałem, że to wszystko o czym piszesz jest uregulowane w jednej uchwale, która jest ogólnodostępna.
    Zwróć uwagę, że tak jak i Ty, nie każdy ma czas na wywody na forum, więc podałem Ci informację, gdzie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Chciałem pomóc.
    Podałem Ci wędkę, a Ty dalej domagałeś się ryby.
    Nie wiem czy posiedzenie Zarządu jest publiczne. Pod tymi nr tel. (22) 33 89 565, (22) 33 89 566 powinieneś się dowiedzieć (są to nr tel. do sekretariatu Zarządu). Przy "klepnięciu" wniosku, raczej argumentacja nie będzie podana. To przy wnioskach odrzuconych pojawia się argumentacja.
  • gwiazdencja0 13.06.11, 13:38
    Zarząd który ma się zebrac ma tylko zatwierdzic liste która została stworzona po doręczeniu przez nas dokumentów ,to ile osób w rodzinie i czy lokal do rozbiurki ,niepełnosprawnośc itd. na to wszystko już patrzyli teraz to już niema znaczenia .Niekłócmy się więc i czekajmy do jutra a w środe się dowiemy .Najważniejsze aby zebrał się zarząd .
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.11, 14:12
    święta racja - byle do środy :)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 15:31
    no własnie byle do srody ja jestem dobrej mysli i mam przeczucie ze w srode sie wszystko okarze i mam nadzieje ze powiedza cos konkretnego a nie znowu benda nas zbywac nie ma co sie kłucic i sprzeczac trzeba pozytywnie myslec i czekac Edyta daj znac w srode o której jedziemy pozdrawiam Magda
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.11, 15:42
    to może i ja dołączę do Was
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 16:33
    to znaczy z czym dołaczysz do nas chodzi ci o mieszkanie czy pujscie do gniny
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.11, 16:52
    o pojscie do gminy, tylko wspominalyscie cos o pokoju 116 a ja chodzilam do p. Szlubowskiej pod 114
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 17:15
    tak bo ty sie starasz o przydział mieszkania a ja z edyta staramy sie o zamiane mieszkania to sa 2 inne panie od tego wiec mamy inne pokoje my idziemy do 116 a ty do 114
  • edyta1010 13.06.11, 17:41
    O to fakt aby do środy chcę się wreszcie wyspac bo jak dotąd myśli mi nie pozwalały a to trwało 3,5 roku a od jakiegoś miesiąca koszmar ;-)) Magda odezwę się .Powodzenia zeczę kazdemu z Was ;-)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 18:02
    Edyta fakt ja czekałam tylko 9 miesiecy ale powiem ci ze te miesiace to tak jak lata sie ciogneły a teraz ta sroda to wogule sie ciagnie jak ja juz bym chciała miec ta srode juz jutro a tak wogule to bym chciał miec to na papierze a jeszcze lepiej miec klucze w reku ze mam to mieszkanie ja tez spac nie moge masakra jak mi w srode powiedza ze mam to mieszkanie to bedzie najlepszy prezent na roczek dla mojego synka i dla mnie ja juz chce miec srode
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 13.06.11, 20:01
    juz chyba kazdy z nas nie moze doczekac sie tej cholernej srody.....kazdy sie kłoci i niecierpliwi badzmy wszyscy dobrej myśli
    ja wieże że każdy z nas ma równe szanse i każdy z nas może dostac te mieszkania
    życze tego wam wszystkim i sobie również
  • gwiazdencja0 13.06.11, 20:02
    Magda wszystkiego najlepszego dla synka ,ja mam urodziny jutro wiec licze na jakiś prezencik z gminy ,akurat bedzie zarząd :)
    BĘDZIE DOBRZE MUSI BYĆ !!!!
  • gwiazdencja0 13.06.11, 20:09
    Magda wszystkiego najlepszego dla synka ,ja mam urodziny jutro akurat w zarząd ,licze na jakiś prezencik od gminy :))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 20:55
    dzieki za zyczenia dla syna ma 17 czerwca roczek ta cholerna sroda niech juz bedzie i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla ciebie mam nadzieje ze dostaniemy te wymarzone prezenty pozdrawiam Magda
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 13.06.11, 20:58
    i znowu nieprzespana noc przedemna mam nadzieje ze wam te mieszkania tez spedzaja sen z powiek kurcze aby do srody a wie ktos morze o której jest ten zarzad i o której sie konczy morze juz jutro bysmy sie czegos dowiedzieli tylko o której tam zadzwonic zeby juz cos wiedziec jak by ktos cos wiedział wczesniej niz w srode prosze dajcie znac ok
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.11, 21:52
    I co teraz ja mam udowodnić że nie masz racji ????
    na twoje argumenty mogę dać swoje >>>tylko co to da .
    Pisząc o tym żebyś nie cytował paragrafów miałem na myśli osoby które nie są tak "lotne "jak ty.
    Dobrze zauważyłeś że piszę i mam czas .zauważyłeś pewnie że staram się wytłumaczyć tzw -"łopatologicznie " >>>czyli zrozumiale dla wszystkich .
    I to prosa do ciebie .
    Jest pytanie >>>>to jeśli znasz odpowiedz pisz to co wiesz .
    I TO CAŁA FILOZOFIA .
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 08:30
    Witam nareszcie juz wtorek ciekawa jestem o której ten zarzad sie zbiera i o której morzna bedzie sie czegos dowiedziec od gminy o tych mieszkaniach jak ktos bedzie miał jakies nowe informacje niech pisze tak sie denerwuje ze w nocy to spaalm tylko jakies 3 godz czemu oni nie chca nam powiedzie odrazu czy mamy te mieszkania tylko karza czekac i czekac to juz jest niedozniesienia piszcie o nowych informacjach ok pozdrawiam Magda
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.11, 08:49

przeczytaj posty kilka linijej do góry ---są wszystkie namiary .
    telefony (możesz zadzwonić i zapytać się czy możesz wejść na obrady)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 09:24
    wiem ze moge dzadzwonic i sie zapytac ale mi sie wydaje ze tak troche głupio tam isc na te obrady a wogule to morzna tam isc i siedziec razem z ta komisja ? a czy ty byłes ta takim posiedzeniu z rada ?
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 14.06.11, 10:43
    Nie mogą nam wcześniej nic powiedzieć, bo wszytko się rozstrzygnie na Zarządzie. Pani z Lokalówki może tylko powiedzieć, że jest "wstępny przydział" co jest równoznaczne z tym, że wniosek idzie pod Zarząd. Wydział Zasobów Lokalowych przedstawia Zarządowi wnioski, które proponuje do skierowania a Zarząd je przyklepuje bądź odrzuca.Wg mnie, to co Wydział Lokalowy przedstawia to już są tak "przetrzepane wnioski", że tam musi byc wszystko w porządku i Zarząd tylko potwierdza OFICJALNIE skierowanie do podpisania umowy najmu.
    P.S. Zarząd jest od 10 do 14.
    Jak ktos nie wytrzyma i zadzwoni przed 15 to niech da znać.
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 14.06.11, 13:54
    czy może już ktoś coś wie?
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 14.06.11, 14:07
    dzwoniłem ok. 11 i dowiedziałem się, że poszła cała "lista" pod Zarząd i żeby dzwonić poźniej się dowiadywać. Teoretycznie już powinno być po posiedzeniu.
    przydziały lokali - tel. 022 338 93 62
    Naczelnik Dorota Laskowska
    tel.: 022 338 93 61
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 14.06.11, 14:37
    wlasnierozmawialam z pania powiedziala mize wszyscy co skladali papiery do weryfikacji do 16 maja a byli na liscie dosttali mieszkania jednak nie sposob sprawdzic kazdej osoby po kolei bo urywaja sie telefony yrzeba czekac do polowy lipca na telefon
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 15:18
    a czemu trzeba czekac do połowy lipca na telefon po co zeby podpisac umowe czy co bo nie rozumiem
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 15:16
    a morze juz teraz ktos dzwonił i sie dowiadywał a kiedy morzna sie dowiedziec jakie kto dostał mieszkania jaki metraz które pietro itp jak ktos sie dowie niech da znac ok
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 14.06.11, 15:26
    tez nie bardzo rozumiem czemu do polowy lipca tak mi powiedziala przez telefon ale ja sie osobiscie chyba przejade moze czegos konkretniejszego sie dowiem
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 15:59
    ale to juz jest pewne na 1000% ze kazdy co składał wniosek itp to dostał te mieszkania ? bo nie wiem kurcze ale mnie jeszcze jedno meczy zeby sie dowiedziec o ten metraz i pietro które mieszkania itp.
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 14.06.11, 16:04
    powiedziala ze wszyscy co byli na liscie to dostali ale zadzwon i sie dowiedz moze tobie cos innego powiedza
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 16:45
    dzwoniłam ale nic mi konkretnego nie powiedział tylko tyle ze dostalismy te mieszkania i tyle ale ja bym chciał sie dowiedziec jaki metraz i które pietro i kiedy benda przydzielac tzn kiedy umowe podpisujemy i odbieramy klucze jednym slowem kiedy sie bedzie mozna wprowadzac moze ktos z was wie cos wiecej na ten temat jak tak to prosze napiszcie .
  • edyta1010 14.06.11, 17:11
    Ale tu dzisiaj gorąco ;-)) ja to mam takie myśli rozbiegane ze masakra .Maga to ja czekam jutro o dziewiątej ;-)
  • edyta1010 14.06.11, 17:12
    A zapomniałam ...Magda jutro Cię zjem wiesz za co hihihihi. ;-)))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 17:17
    ok bende u ciebie około 9 ok kurde ja juz bym chciała wszystko wiedziec a najlepiej miec klucze
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 14.06.11, 17:26
    a kto by nie chcial juz kluczy ja bym chciala juz byc po remoncie i mieszkac
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 14.06.11, 17:37
    no tak fajnie by było moze jak jutro pujde to sie dowiem jakie mam to mieszkanie itp jaki metraz i wogule i kiedy bedzie juz wiadomo kiedy bedzie mozna sie wprowadzac
  • Gość: pietrucha IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 07:53
    Dołączam się do dyskusji. Mi kobitka powiedziała, że w piątek można przyjść się dowiedzieć o metraż, nr, piętro. Ale mam do Was pytanie. Jaki płacicie czynsz za metr mieszkania na Oszmiańskiej? Na Ossowskiego stawki powinny być podobne.
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 15.06.11, 11:27
    ja na oszmiańskiej płace ze metr2 6.21 ale od sierpnia ma byc 6.38 za metr2 ja bylam dzis w gminie i mi powiedziały juz metraz i jakie mieszkanie tzn które pietro i numer
  • Gość: pietrucha IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 12:04
    i jaki metraż? ja ma 4-os. rodzinę i mam nadzieję na ok. 50m2. Jeśli ktoś zgłosił do zamieszkania 4 osoby i zna już metraż jaki przysługuje takiej rodzinie to niech sie pochwali.
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 12:25
    Witam:-)
    Jestem tu nowa:-)
    Ja mam 5-cio osobową rodzine i dostałam 58 m
    Więc możesz sobie porównać:-)
    Pozdrawiam:-)
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 13:01
    Witam ja byłam dzisiaj w gminie i tez powiedziano mi nr.mieszkania ,piętro i metraż.Mam pytanie czy ktoś wie ile wynosić będzie kaucja ?I na co ona jest lub za co?
  • edyta1010 15.06.11, 13:26
    Witam ja tez byłam dzisiaj w gminie i tez mi podano metraż i numer mieszkania mam rodzinę 4 osobową i dostaliśmy 45 metrów trochę za mało jak dla mnie ale nie mozna chciec wszystkiego i tak bardzo się cieszę bo teraz gdzie tu mieszkam to syf stara kamienica a czynsz to 5,10 za metr kwadratowy .A do tego dalej nie dowierzam chociaż jest to już pewne ;-)) pozdrawiam ...acha miałam jeszcze zapytac te 58 metrów to 3 pokoje ???
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 13:44
    Tak:-)
    58 m = 3 pokoje:-)
    A cieszę się jak nie wiem co:-)
    Też mieszkam w starym budownictwie, no i towarzystwo też niestety różne:-(
    Więc będziemy sąsiadkami:-)
  • Gość: pietrucha IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 13:46
    kaucja wynosić ma 6-krotność czynszu. Nie wiem za co, na co, trzeba wpłacić i już. Na pierwszej stronie tematu był link do strony na której znajdował się projekt tego bloku i tam były różne układy mieszkań i nie ma tam mieszkania ani 58m ani 45m. Czyżby zrobili inne niż były w projekcie?
    Skoro 4-osobowa rodzina dostała 45m a 5-osobowa 58 to coś tu nie gra. Wynika z tego, że 3-osobowa dostanie jakieś 35m. Trochę dziwny taki podział, ale cóż, trzeba się cieszyć z przydziału. :)
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 15.06.11, 14:05
    Dokładnie to 57 z jakimś haczykiem, którego nie zapamiętałam i dlatego zaokrągliłam na 58:-)
  • Gość: jaro IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 14:21
    więc te metraże bardziej pasują do tego planu, tylko że wchodzi tylko dokumentacja 6,2 urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=153&offset=50&id=18
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 14:47
    ja dostałam 40,55 na 3 osoby a nie wiecie kiedy zaczną podpisywać umowy
  • edyta1010 15.06.11, 15:43
    Judyta w takim razie masz o 13 metrów większe mieszkanie no ale troje dzieci z tego co myślę .czasami te metraze wyglądają inaczej poniewaz dzieci mogą miec orzeczenie lekarskie i im przysługuje więcej .Ja byłam dzisiaj z jedną dziewczyną w gminie mamy obydwie 4-osobowe rodziny z tym ze ona ma dzieciaczki z orzeczeniem ja nie i ona ma 48 m a ja 45 m . To tak dla porównania 3 metry to nie az tak więcej z drugiej strony .
  • edyta1010 15.06.11, 15:35
    To moze i faktycznie coś nie tak z tymi metrazami ,czy te Twoje 40m z haczykiem to tez dwa pokoje z kuchnią ?? bo te moje na 4 osoby to 45 metrów ...ale ja i tak się cieszę bo tu gdzie jesem to masakra stara kamienica zresztą połowa z Was wie co znaczy mieszka w grzybie i wilgoci ...a tak przy okazji to myślisz ze ja 45 m to dostałam za dużo jak na 4-osobową rodzinę ??
  • Gość: monia IP: *.warszawa.mm.pl 15.06.11, 15:46
    Włącze się w rozmowe i myśle że dostałaś odpowiedni metraż na 4 osoby. Ja tez mam 4 osobową rodzine i dostałam 44 i 5 m.Oczywiście że są też i o większym metrażu 2 pokojowe mieszkania ale one są przeznaczone dla osób z grupą inwalidzką bo muszą być większe żeby taka osoba mogła się poruszać.
  • Gość: roni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 16:09
    czy komuś otwiera się plik z tego posta?
    "więc te metraże bardziej pasują do tego planu, tylko że wchodzi tylko dokumentacja 6,2 urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=153&offset=50&id=18"
    U mnie pokazuje się błąd, że archiwum uszkodzone.
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 15.06.11, 16:10
    ja rownież byłam w gminie dostaliśmy 57,2 m to sa 3 pokoje z kuchnia na 1 pietrze jestesmy bardzo zadowoleni do polowy lipca trzeba wplacic kaucje i od razu mamy dostac klucze
    ups...teraz to juz kazdy jest szczesliwy
    gratulacje dla wszystkich
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 15.06.11, 16:19
    a kiedy bedziemy podpisywac umowy ? mi powiedziano ze w przyszłym tygodniu benda dzwonic A Edyta mamy 2 tygodnie na wyprowadzenie sie z tych mieszkan starych i doprowadzenie je do takiego stanu tak jak były na samym poczatku dzwoniłam do administracij tak mi powiedziano .
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 15.06.11, 16:15
    Witam ja tez byłam dzis w gminie i mam 48,5 metra 2 pokoje na 4 osobowa rodzine ale mam dzieciaki z orzeczeniem lekarskim ale wcale nie poruszaja sie na wózkach inwalidzkich a kolerzanka tez ma 4 osobowa rodzine i dostała 45metrów wiec to jest to ze własnie chodzi tu o te orzeczenia tak jak tu napisał kolerzanka wyrzej juz sie nie moge doczekac odbioru kluczy i podpisaniu umowy ale wiecie ze mamy szczescie bo dostaniemy umowt na czas nieokreslony a za rok tzn od stycznia wchodzi uchwała ze ci kturzy dostana mieszkania komunalne to oni juz dostana umowe na czas okreslony np 5lat pozdrawiam .
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.11, 17:23
    to mieszkanie 40 z kawałkiem to są 2 pokoje mam nadzieje ze już nie długo dostaniemy klucze
  • Gość: laleczka1979 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 19:43
    Witam
    Jestem tu nowa ,od jakiegos czasu sledze watek ossowskiego he he...
    gratuluje wszystkim szczesliwcą oczywiście.
    Co do orzeczen to chyba nie mialo wiekszego znaczenia w kwestii przyznawania mieszkan,
    są tacy " szczęsliwcy " z poważnie chorymi dziećmi co podostawali po 38m dwu pokojowe.
    A czasem tak się zdarza ze ludzie bazuja na orzeczeniach dla dzieciakow zeby wlasnie tylko dostac wieksze mieszkania.Tylko po co krzywdzic wlasne dzieci. Polowa dzieci z listy to dzieci z orzeczeniem (tylko co naprawdę nazwiemy niepełnosprawnią)
    Pozdrawiam

• Gość: aga IP: *.play-internet.pl 15.06.11, 21:54
    Ja dostałam 44metry na 3osoby w tym dziecko niepełnosprawne ruchowo i też jestem szczęśliwa bo wynajmowaliśmy 25metrowe mieszkanie mam nadzieję że już niedługo powiem właścicielowi żegnam
  • Gość: laleczka1979 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 22:08
    Witam
    Do Agi: Akurat jestes jedna z osób ,ktora w pierwszej kolejności powinna dostac swoje lokum ,
    twoja sytuacja jest oczywista ,tak jak i choroba dziecka.
    Ale pisalam tutaj o osobach ktore sa na liscie maja orzeczenia dla dzieciakow a one nawet nie wiedza ze rodzice zafundowali im orzeczenie.
    Pozdrawiam was serdecznie Agnieszko i twojego synka również.
  • edyta1010 16.06.11, 07:30
    Nigdy choroba dziecka dla rodzica nie jest oczywista coś laleczko zle dobrałaś słowa żaden rodzic nie pogodzi się z chorobą dziecka zresztą jaka by nie była to choroba Ja osobiście szanuję takich ludzi i mam ogromny szacunek do nich za to ile mają w sobie siły i ta siła nie jest im potrzebna na chwilę tylko na całe zycie.Aga bardzo się cieszę ze Ty tez dostaaś mieszkanie ;-))) Ja po dzisiejszej nocy dopiero sobie uświadomiłam co się wydazył ;-)) jestem bardzo szczęśliwa . Gratuluje wszystkim a i wiecie co byłam tam wczoraj w środku budynku naprawdę jest tam super oby tylko ludzie to uszanowali abysmy za jakiś czas nie mieszkali w brudzie ale wiadomo są ludzie i ludziska . Pozdrawiam ;-))))
  • edyta1010 16.06.11, 07:32
    acha zastanawiam się co z dyziem ?? jadzką ??i targówczaninem ?? co u Was ?? nic się nie odzywacie skrobnijcie jak u Was poszło ;-))))
  • Gość: laleczka1979 IP: *.home.aster.pl 16.06.11, 09:13
    Witam
    P.Edyto pisalam o rodzicach ktorzy załatwiaja orzeczenia dla dzieci-"orzeczenia o niepełnosprawnosci" a ich dzieci nawet nie wiedza ze sa niepelnosprawne.
    Astma , alergia badz nadpobudliwosc nie wymaga szczegolnych dostosowac jesli chodzi o niepelnosprawnosc.
    Pozdrawiam
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 10:04
    Witam ,
    jestem nowa i dopiero teraz miałam okazje poczytac wpisy...gratuluje wszystkim:)ja równiez należe do szczęśliwców...Ja starałam sie o mieszkanko ponieważ mam synka który ma orzeczoną niepełnosprawnośc .Ma mózgowe porażenie dziecięce i wiele innych nie fajnych chorób....Musze jednak przyznać rację , że na hasło orzeczenia o niepełnosprawności ludzie reaguja inaczej....i oczywiście są tacy , którzy to wykorzystują...
    Teraz czekam już na finał :)mam nadzieję , że to jeszcze troszke tylko...niepokoi mnie tylko ta kaucja:( pozdrawiam wszystkich ossowiaczków:)))
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 10:57
    Kaucja = 6 X czynsz
    Z tego co się dowiedziałam w urzędzie to najwyższa stawka zatwierdzona przez Prezydenta miasta Warszawy dla mieszkań komunalnych wynosi 6,38 zł
    Tak więc przypuszczam, że skoro na Ossowskiego jest już podniesiony standard to tyle będziemy płacić z m2
    Tak więc kaucja - 6,38 X ilość m2 X 6 (sześciokrotny czynsz)
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 11:22
    rozumiem , ze dopóki nie bedzie wplacona kaucja to nie dostanie sie kluczy?no moze jakies raty?
    ehhh...jestesmy juz tak blisko...
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 11:38
    Sądzę, że wzięli pod uwagę raty ponieważ nie każdego jest stać wybulić jednorazowo ok. 2 tys. zł
    A z tego co wiem to trzeba mieszkania pomalować samemu i położyć glazurę.
    Ściany są przygotowane pod malowanie, podłogi są położone, terakota też, są wanny, zlewy i kuchnie do gotowania:-)
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:06
    mam taka nadzieje:)
    juz za chwileczke juz za momencik...az chce sié zyc...
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:20
    witam przyszłe sąsiadki i sąsiadów :) ja dostałam 42m z kawałkiem na 3 osoby
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:39
    a dokumentacja 6,2 wchodzi w połowie, wazne że wchodzi plik "opis wawa" tam są szczegółowe dane a propo budynku i metraze zgodne z tym co piszecie
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 12:59
    do cicha_wawa:
    A mogłabyś podesłać mi to na maila, ale już nie jako plik .zip tylko rozpakowane jako .pdf? Bo to co si epobera z tamtej strony jest spakowane i u mnie sie nie chce rozpakowac.
    amsterdam_1976@02.pl
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 13:20
    już wysłałam
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 13:47
    nie doszło.
    Pewnie dlatego, że wkradł się błąd. Poprawny mail to amsterdam_1976@o2.pl.
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 07:31
    no, ja wcale nie byłbym tego taki pewien. Chyba, że masz informacje z pierwszej ręki. Dzielnica może najpierw nam dać umowy np. na 1 rok, 2 lata a potem wchodzi w życie nowa ustawa i już na czas nieokreślony umowy nie dostaniesz. Na Oszmiańskiej też od razu dawali umowy na czas nieokreślony? Albo pytanie do osób, które starały się o zamianę: wasze obecne lokale mieliście do razu wynajęte od dzielnicy na czas nieokreślony?
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:27
    witam sąsiadów i sąsiadki ja wczoraj byłam w gminie dostałam 40.55 m mieszkanie jak spytałam o kaucje to powiedziała ze ponad 2000 tys. a wiec nie wiem co do obliczania ze jest to 6 krotność czynszu bo wtedy wychodzi mniej .dostałam dzisiaj tel. ze jutro mam iść podpisać umowe
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:37
    pipi79,
    a powiedzieli Ci może kiedy będziesz mogła obejrzeć mieszkanie?czy jutro to tylko umowe podpisujesz?
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 12:54
    o to nie pytałam ale jak wcześniej rozmawiałam gdzieś w styczniu to powiedziała ze raczej nie będą pokazywać mieszkań bo jest to budynek o podwyższonym standardzie i mieszkania są ładne i ten kto by go nie przyjął byłby głupi (w przenośni jutro się wszystkiego dowiem to wam napiszę ciekawe czy jutro dostaje się tez klucze czy dopiero po wpłaceniu kaucji
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 16.06.11, 13:22
    mnie też kazano przyjść jutro podpisać umowe bardzo się cieszę i pozdrawiam przyszłych sąsiadów
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 16.06.11, 13:26
    Agulec 75 nasze dzieci mają to samo schorzenie pozdrawiam cię serdecznie
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 13:33
    aga a czy pytałaś jak z kluczami czy to jutro czy dopiero po wpłaceniu kaucji?bo już nie mogę się doczekać pozdrawiam
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 16.06.11, 13:52
    Witam ja na oszmianskiej jak dostawałam mieszkanie to szłam podpisywac umowe do gminy a potem do administracij wpałacałam kaucje i dostawałm klucze ja tez dostałam mieszkanie na ossowskiego 48,5 metra na 4 osoby
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 16.06.11, 13:57
    cicha_wawa:
    wyślij jeszcze raz, bo sie wkradł błąd do maila. Poprawny mail to amsterdam_1976@o2.pl
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 16.06.11, 13:55
    Po podpisaniu umowy w gminie i administracij i po wpłaceniu kałcij wtedy dostaniesz klucze ale morze teraz sie cos zmieniło niw wiem ale jak by sie ktos dowiedział czegos wiecej dajcie znac ok
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 14:25
    aga,
    pozdrawiam Was cieplutko i ciesze się na mysl, że będziemy sasiadkami :) cały czas nie moge się jeszcze pogodzić z chorobą synka więc raźniej będzie dzielić problemy z kim kto również żyje z tym na codzień...to mieszkanie to dla nas szansa na normalne życie...teraz w pokoju który ma niecałe 11m2 nie da się żyć.qrcze jak ja się ciesze :))))))
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.11, 14:44
    a czy wiecie jaki będzie czynsz? i czy jak teraz podpiszemy umowę to będziemy musieli zapłacić za polowe czerwca
  • edyta1010 16.06.11, 15:15
    Tak to prawda jak się podpisze umowe w gminie to wtedy do administracji trzeba wplacic kaucje i dostaje się klucze .A apropo ja czekałam na zamianę ale kiedyś czyli 6 lat temu tez podpisywałam umowe na czas nieokreslony .A metraz ktory teraz dostałam to 45 metrow na 4-osobową rodzinę .Pozdrawiam wszystkich ;-))
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 16.06.11, 16:03
    Z wrażenia nic się nie spytałam przez telefon i musze czekać do jutra .Podobno dzisiaj było uroczyste oddanie bloku.
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.11, 10:49
    Witajcie...
    emocje zaczynają opadac i zaczynamy trzeźwym okiem patrzec na nasze mieszkanka:)ja nie mam powodu do narzekania ...na szczęście....rozmawiałam wczoraj z panią administratorką i powiedziała żeby wszystkie usterki spisywać i zgłaszać... będą je naprawiać...zgadzam się z przedmówcą w temacie rys i pęknięć...blok musi się ustawić i zapewne trochę to potrwa...bądzmy dobrej myśli:)
    co do tego ile funkcjonuje blok i jak wyglądał na dzień po wpuszczeniu lokatorów...bez komentarza...jeśli nie zadbamy o to sami, nie dopilnujemy artystycznej wizji świata naszych starszych pociech...no cóż wiadomo jak będzie to wyglądać za pół roku....pozdrawiam Was ossowicze i życzę miłego dnia:)))
    aga jak Twój synuś uroczy?spodobał mu się nowy domek? nie wiem jak u Was ale mój maluszek zareagował baaaaaardzo pozytywnie i buzia mu się nie zamykała aż ze zmęczenia zasnął;)))pozdrawiam cieplutko waszą rodzinkę i do zobaczenia wkrótce:)))a i Wy na drugim?...hmmmmoże w tym samym pionie?:))))))
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.11, 10:54
    a i jeszcze osobista prośba moja do palaczy...
    palę ale mimo wszystko jak każdy z Was zapewne wolałabym nie raczyć się widokiem petów na parapecie....jak się z okna wyrzuci to jasne że gdzieś to spadnie...
    dziękować:)
  • Gość: lokator IP: *.aster.pl 16.06.11, 16:11
    Pani Magdo. Po pierwsze, proszę nie robić meliny z bloku na Oszmiańskiej 10, bo nie wszyscy lokatorzy tego sobie życzą. Oczywiście są takie rodziny, które nie powinny tutaj zamieszkać ale cóż, my tego nie zmienimy. Po drugie, to prawda że blok jest zdemolowany, ale kto jest temu winien? Sami lokatorzy ,bo to dzieciaki niszczą blok. Sam wielokrotnie zwracałem uwagę, bo to kopali w skrzynki na listy albo wydłubywali styropian którym jest pokryty blok. Pani powie co się stało z kostką brukową na parkingu wewnętrznym. Może to ja ją roznoszę po całym podwórku? Również widziałem jak to robią dzieci. Wystarczyło by troszkę więcej uwagi poświęcić dzieciom a zapewne nie było by takich szkód. Życzę Pani szczęścia w otrzymaniu mieszkania na Ossowskiego, z tego co wiem to udało się Pani, oraz lepszych sąsiadów,ale proszę pamiętać, że jeśli się wymaga od kogoś to samemu też trzeba być uczciwym.
  • Gość: jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 16:44
    Ja dostałam 42 m na 3 osoby. Mi powiedziano w ratuszu, że teraz trzeba czekać na wniosek, z którym potem trzeba udać się do administracji. Pytałam się ile czasu to może potrwać, dostałam odp., że nie wiadomo, gdyż dziennie jest wystawianych kilka wniosków, bo do wypisania wszystkich jest około 100, i mogę dostać tel. nawet w połowie lipca ( mam nadzieję, że szybciej to będzie szło), no i trzeba się przygotować, że te wpisowe może mnie wynieść ponad 2000zł, bo wszystko zależne jest od wielkości mieszkania.
    Byłam wczoraj obejrzeć blok i sama klatka schodowa jest zrobiona na wypasie super to wygląda, do mieszkania nie weszłam bo wszystkie są już pod kluczem.
    Dziś o 13 było otwarcie bloku, też się przejechałam :), przyjechała Gronkiewicz Waltz, ale impreza była zamknięta na placu przed NASZYM :) blokiem i nie można było wejść do środka.
    Pogadałam z tym Panem co tam pilnuje i powiedział, że mieszkania do końca sierpnia będą wydawane i nie wie w jakiej kolejności będą oddawane, powiedział jeszcze, że nie ma pokojów przejściowych, jest glazura, terakota, panele, kuchenki elektryczne i w łazience jest wanna, a w niektórych są prysznice.
    Dziewczyny jak będziecie podpisywać umowy to dajcie znać czy jest na czas określony czy nie:)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 16.06.11, 16:55
    Napiszcie jak tam jest z ta umowa i dajcie znac z tymi kluczami czy dostałyscie odrazu juz nie moge sie doczekac kiedy zadzwonia do mnie pozdrawiam
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 16.06.11, 16:51
    Do lokatora ja nie robie meliny z oszmianskiej ok morze troche przesadziłam sorry.Ok winni sa rodzice ze dzieciakowi po szkole nie potrafia zorganizowac zajec .po 3 sam wiesz co sie dzieje ja tez zwracałam uwage tym co wala w te skrzynki piłkami trzaskaja furtka itd ale to jest tylko wina rodziców .Akurat sasiadów mialam normalnych ale wiadomo sa tez tacy ze zbyle powodu robili afere .ale wruce sie jeszcze do tych dzieci czy tez bys był zadowolony sorry ze mówie ci na ty ale łatwiej mi pisac jak by twoje dziecko nie mogło wyjsc na plac zabaw bo zaraz wracało z płaczem ze go sasiadów dzieci wyzwaly od ku..w, hu.., fr....ów ,dzi....k i tym podobne a i jeszcze mówiły innym dzieciaom zeby sie z nia nie bawiły bo np sika w majtki albo ma fszy oczywiscie nie ma .Tak udało mi sie dostac to mieszkanie .Z mojej strony i ze strony mojch dzieci ten blok napewno nie został zdewastowany wiec nie wiem o co ci chodzi ale ja wobec jnnych i wobec tego bloku jestem ok .
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 17.06.11, 07:17
    Witam ja mam pytanie czy ktos ma jakies inne plany tych mieszkan bo te plany co sa na poczatku to sa nie aktualne nie pasuja metrazami i wogule cos jest z nimi nie tak .
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 07:33
    witam masz racje te plany różnią się ale nietak bardzo w moim przypadku o 1.5 m a u ciebie? idę dzisiaj podpisać umowę to może pokaże jakies plany lub poda stronę
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 17.06.11, 08:18
    na tych planach nie ma mojego mieszkania a jak juz jest to zamiast 48m2 ma 55m2 jakas lipa z tymi planami ok to daj znac czy dostałas odrazu klucze zycze powodzenia pozdrawiam
  • edyta1010 17.06.11, 08:31
    wiatam ;-) ja jeszcze się zastanawiem jak będą nas zasiedlac pięrami ?? jak myślicie ? a jeszcze jedno ,mi tez podane ze metraz mojego mieszkania to 45 metrow niesądze zeby był taki metraz tzn. taki równy ;-)
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 17.06.11, 08:43
    Edyta ja tez sie zastanawiam jak oni zasiedlaja ja dzis zadzwonie i sie dowiem a te plany tych mieszkan to sa inne niz ona nam nam pokazywała ja tam dzis do tej ciezarnej pujde i powiem zeby mi wysłała mejlem projekt mojego mieszkania bo na tym planie w internecie moje mieszkanie ma 55m2 a tak jak mi powiedziano w gminie to ma48m2 i komu tu wiezyc niech ktos wrzuci plany aktualnych mieszkan jak znajdzie i napiszcie jak tam z ta umowa czy dostaje sie odrazu klucze pozdrawiam
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 09:30
    witam wlasnie podpisalam umowe ale zeby dostac klucze troche to jeszcze potrwa.pani powiedziala ze po 5 osob dziennie zaprasza na podpisanie umowy i chyba idzie to nr.lokali
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 09:36
    pozniej pojechalam do administracji na goscieradowska tam spisano moje dane obliczono kaucje oblicza sie tak; metraz mieszkania x6.38x6 i wychodzi suma kaucji i teraz trzeba czekac az zbierze sie troche lokatorow i beda dzwonic zeby przyjechac podpisac umowe i pokazac potwierdzenie wplacenia kaucji i wtedy dopiro klucze a wiec mili moi musimy jeszcze poczekac zycze wszystkim powodzenia
  • Gość: pietrucha IP: *.tktelekom.pl 17.06.11, 09:54
    a te umowy to jaki okres czasu sie podpisuje?
  • Gość: monia IP: *.warszawa.mm.pl 17.06.11, 10:12
    Witam. To od razu nie można wpłacić kaucji w administracji zanieść potwierdzenie do gminy i dostać kluczy? Bo czegoś tutaj nie rozumiem na co trzeba czekać na jakich ludzi?
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 10:51
    kaucje wplaca sie na konto administracji i to w administracji najpierw musza sporzadzic umowe pozniej dzwonia aby umowic sie na podpisanie i przy podpisaniu pokazuje sie potwierdzenie wplaty kaucji i dopiero wtedy daja klucze.a co do ludzi jacy musza sie zebrac to sa lokatorzy ktorzy podpisza umowe z gmina i pozniej z administracja i jak ich bedzie np.15 rodzin to dopiero dzwonia zeby dac klucze
  • Gość: monia IP: *.warszawa.mm.pl 17.06.11, 10:55
    a umowe w gminie
    dostałaś na czas niekreslony?
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 10:56
    to co dostaje sie z gminy i podpisuje to jest "SKIEROWANIE DO ZAWARCIA UMOWY NAJMU" tu nic niepisze na jaki czas pewnie w tej umowie z administracji bedzie napisane
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 17.06.11, 11:13
    Byłam w gminie i dostałam skierowanie.W administracji spisali nasze dane dali numer konta i obliczyli kaucje którą mamy zapłacić dopiero przed podpisaniem umowy.Mamy czekać na telefon koniec czerwca początek lipca.Umowa ma być na czas nieokreślony.Za 44,24metry zapłacimy 1693,51złZapomniałam spytać kiedy każą się wymeldować i czy dadzą odrazu klucze przy podpisaniu umowy
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 11:29
    :)))ja też już byłam:)umowa podpisana a teraz do administracji...to jeden z najlepszych piątków w moim życiu:)))pozdrawiam Was cieplutko:)
  • Gość: pietrucha IP: *.tktelekom.pl 17.06.11, 11:42
    czyli potwierdzacie, ze to wszystko idzie numerami lokali?
    Pytanie do tych co juz dostali skierowanie: jakie macie nr lokali (nie piszcie konkretnych nr tylko mniej wiecej, np. ponizej 30, albo oklice 10-25. To bedze mozna ustalic czy rzeczywiscie to idzie nr lokali, czy moze pietrami.
    Jeżeli umowa ma byc na czas nieokreślony to jest to znakomita wiadomość. Skąd masz takie info, z gminy?
    pzdr
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 17.06.11, 11:54
    pani z administracji powiedziała że na czas nieokreślony.Ja mam numer w okolicach 10
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 12:33
    a ja mam w okolicach 5
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 12:35
    wiem ze maja tam byc panele, tarakota wszystkie sanitariaty a czy ktos wie czy bedzie glazura.aha ja jeszcze w administracji pytalam sie o wysokosc czynszu ale jeszcze nie wiedza i do lokali beda dawane tez piwnice tak przynajmniej powiedziala pani w administracji
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 12:49
    ja w okolicach 5...próbowałam się dowiedzieć o plany ale niestety nic z tego ...pani powiedziała , że jak dostaniemy to wtedy sie okarze co i jak wygląda...powiedziała że wie że to takie branie kota w worku ale żeby sie nie martwić bo mieszkanka są naprawdę ok:))))
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 17.06.11, 13:13
    Podajcie mi swoje adresy mailowe to Wam wyślę co znajduje się w mieszkaniach i jak są zrobione:-)
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 13:20
    :))))judyta poprosze Cię baaaardzo o info na emaila ruda6.75@gmail.com
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 17.06.11, 13:38
    Judyta jak masz plany mieszkan na 5 pietrze o metrazu 48m2 to poprosze Magda3139@op.pl wyslij mi mejla ok prosze
  • Gość: ANA IP: *.subscribers.sferia.net 18.06.11, 07:59
    poprosze cie Judytko czarnaaneti@interia pl :)
  • Gość: zanys IP: *.home.aster.pl 18.06.11, 23:43
    Judytko poproszę Cię jeszcze raz o wysłanie tego emalika na zanys19021985@wp.pl. Pozdrawiam.
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 17.06.11, 12:49
    Wchodziłam na stronę internetową Urządu Miasta i okazuje się, że mieszkania są w pełni wykończone i wyposażone. Więc rozumiem, że glazura też jest:-)
    Pozdrawiam Wszystkich sąsiadów:-)
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 12:59
    agulec75 to widze ze bedziemy blizszymi sasiadkami bo ja tez mam okolo 5 oczywiscie pozdrawiam wszystkich sasiadow
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 13:22
    pipi79 bardzo sie ciesze :) mam nadzieję , że wkrótce będziemy mogły np.kawkę razem wypić:))))
  • Gość: Magda IP: *.aster.pl 17.06.11, 13:39
    kurcze to ja musze jeszcze długo czekac bo ja mam numer mieszkania powyrzej 100
  • zanys 17.06.11, 13:46
    Witam wszystkich uradowanych. Ja również poprosiłabym o info na emaila na temat rozmieszczeń jeśli można. Pozdrawiam.
  • Gość: cicha_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 13:46
    to i ja poproszę meila: cicha_wawa@wp.pl
  • zanys 17.06.11, 13:50
    podaję emaila :) zaneta.jedrzejewska@timcallcenter.com
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 13:56
    no dobra to i ja poprosze o info katrinw@buziaczek.pl a co do kawki agulec to napewno wypijemy i to niejedna
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 15:41

proszę i ja na meila agasawicka2@wp.pl
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 13:50
    judyta a nie daloby rady zeby podala na forum to jest link jakis ?lub napisz gdzie mozna o tym przeczytac
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 17.06.11, 14:19
    to ja też poproszę makawy@wp.pl
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 15:42

to wychodzi na to ze i ja troche poczekam ja mam powyzej 80
    kurde mogli by jakos szybciej sie postarac
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 14:32
    judyta i co z tym e-mailem?dajcie znac jak ktos dostanie klucze.pozdrawiam
  • Gość: sąsiad IP: *.subscribers.sferia.net 17.06.11, 15:11
    Fajnie że dostaliście mieszkania
    Dziwi mnie tylko fakt że ludzi nie stać na czynsz 1 pokojowego i biorą dodatki a jak opłacą 2 pokoje no tak gmina da a my musimy na to płacić dla was
    Proszę też nie obrażać ludzi z oszmiańskiej bo też tam jeszcze mieszkacie
    A i jeszcze jedno astma to nie niepełnosprawność 90 % ludzi ma astme i z tego powodu nie dostaje mieszkań
    Moim zdaniem ludzie naprawdę niepełnosprawni powinni dostawać większe mieszkania (tak na marginesie)
    życzę wszystkiego dobrego
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 15:34
    Pisząc "my musimy na to płacić za was " kogo masz na myśli ?
  • Gość: sąsiad IP: *.subscribers.sferia.net 17.06.11, 15:42
    ludzi którzy pracują i płacą cały czynsz przecież znikąd te pieniądze się nie biorą
    Proszę się nie obrażać ale dla mnie to dziwne ja rozumiem że kogoś nie stać jest aby kupił mieszkanie (mnie też nie stać) ale czynsz to każdy powinien płacić kto decyduje się przyjąć mieszkanie komunalne bo i tak je dostał za darmo
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 15:46
    co wy piszecie czemu tylko ludzie z niepełnosprawnymi dziecmi maja otrzymać mieszkania ja mam 3 dzieci i mieszkam w 1 pokoju 13m ciasnota jak cholera
    oczywiscie ze takim rodzinom naleza sie mieszkania wieksze ale nie tylko im ...a inni tez maja potrzeby a nie mieszkac w 5 osob w klitce
  • Gość: sąsiad IP: *.subscribers.sferia.net 17.06.11, 15:48
    Nikt nie napisał że tylko osobom niepełnosprawnym należą się mieszkania bo Pani też jak najbardziej się należy tylko że im należa się troszkę większe (nie mówimy tu o astmie)tylko np. osoby na wózkach
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 16:05
    tak oczywiscie ja dostalam 57,2m
    a co do astmy to sie nie zgodze bo moj synek ja ma i sredno 2 razy w miesiacu laduje z niewydolnoscia oddychania w szpitalu to sa okropne dusznosci jak dla 3,5 letniego dziecka choc nie zalatwiałam zadnych zaswiadczen o niepelnosprawnosci -to tak latwo powiedziec astma to nic i ma ja 90% ludzi tylko trzeba z nia zyc na codzien i zobaczyc jak sie z nia meczy
    ciagle nasluchiwanie czy dziecko dobrze oddycha a jak sie dusi to az oczy na wiezch wychodza!!!!!!!!!!oczywiscie to nie to samo co stala niepelnosprawnosc ale taka osoba z kaszlu może nawet sie udusic -wiec to nie raczej byle co
  • Gość: sąsiad IP: *.subscribers.sferia.net 17.06.11, 16:09
    Wiem co to astma moje dzieci też ją mają biorą leki na stałe ja też mam astme Wiem jak wyglądają napady duszności ale nie jest to powód żeby dostać większe mieszkanie i robić z tego niepełnosprawnośc tylko oto mi chodziło
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 16:13
    ok masz moze i racje ale ja nie dostalam mieszkania o takim metrazu z powodu astmy tylko z ciasnoty
    pozdrawiam i zycze zdrowia
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 16:14

Piszesz, żeby nie obrażać Oszmiańskiej, a sam zaczynasz obrażać Ossowskiego.
    Jeszcze nie wprowadziliśmy się a już twoje przypuszczenia, że nie stać nas na czynsz i będziemy brać dodatki. Nie wiem czy wiesz ale weryfikowali nas pod tym względem czy stać nas, aby płacić za mieszkanie.
  • Gość: sąsiad IP: *.subscribers.sferia.net 17.06.11, 16:20
    Może masz rację przepraszam tych którzy nie pobierają takich dopłat do mieszkania ale tych co pobierają nie rozumiem ale to jest moje zdanie
    życzę wszystkiego dobrego i dla dzieci agi dużo zdrowia i radości z nowego mieszkania wszystkim którzy je dostali.
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 17:25
    Rozumiem co masz na myśli, osobiście uważam że jakieś dodatki należą się osobom, które można powiedzieć są troszkę poszkodowane przez los np. mają dzieci niepełnosprane, albo matką samotnie wychowującym dziecko takim osobom jest naprawdę ciężko. Ja mam takie szczęście, że ja i moja rodzina jesteśmy zdrowi ale inni nie mają tyle szczęścia. Nie ma co się wkurzać na takie osoby życie bywa przewrotne dziś jest wszystko ok, a jutro możesz sam potrzebować dodatku do mieszkania.
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 18:07
    chciałam tylko powiedzieć , że mam dwoje dzieci...sama je wychowuję , jedno jest niepełnosprawne ....a dziś jest ten dzień kiedy od południa świeci dla mnie słonko:)))))ciesze sie , że nasze oczekiwanie wreszcie się skończyło...prawie:))))i rozmowy o tym , że niepełnosprawność można podzielić jest dla mnie bez sensu.Oczywiście są trudniejsze i lżejsze przypadki ale...ubytek na zdrowiu to zawsze problem i nie licytujmy się co jest mniej lub bardziej ważne....ja od prawie dwóch lat uczę się życia z mózgowym porażeniem dziecięcym synka...z jego padaczką i wieloma innymi rzeczami...jest ciężko ale pewnie wcale nie mniej niż w przypadku astmatyków.Życzę Wam i sobie duuuuuuużo zdrówka radości i pokory do codziennego życia:))))))
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 19:15
    Zgadzam się z Tobą nie ma co się licytować kto ma gorzej każdy ma ciężko na swój sposób, cieszmy się w końcu będziemy mieszkać w nowym i naprawdę ładnym bloku.
    Pozdrowienia dla sąsiadów :)
  • Gość: artur IP: *.aster.pl 17.06.11, 22:43
    Mam prośbe do przyszłych mieszkańców bloku na ul. Ossowskiego pilnujmy dzieci, aby nie dewastowały bloku tak jak to zrobili na Oszmiańskiej .Ci któży tam mieszkają wiedzą o czym mówie . Pozdrawiam współlokatorów.
  • Gość: Monika IP: *.aster.pl 17.06.11, 19:29
    Mogłabym i ja prosić o e-maila z fotkami mieszkania.Moniqua87@wp.pl Z góry wielkie dzięki.
  • Gość: Jadźka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 19:37
    No to ja też poproszę jeszcze raz bo dostałam ale tylko 1 załącznik bez fotek :(
    makawy@wp.pl
  • Gość: Monika IP: *.aster.pl 17.06.11, 20:05
    Parę zdjęć z otwarcia budynku 16.06.2011. urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=1216
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 17.06.11, 20:10
    na tych zdjeciach pokazane sa jasne podlogi ale mieszkania sa chyba rozne bo w telewizji kiedys pokazywali z ciemnymi panelami niestety nie ma glazury trzeba samemu klasc i wedlug gustu pomalować sciany bo sa wszystkie białe
    bylam dzis w bloku pan pokazywał mi gdzie miesci sie moje mieszkanie ,mam je na wprost wejscia na plac zabaw
    a plac zabaw jest super -miejmy nadzieje ze tak dlugo pozostanie
  • Gość: grzegorz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 20:30
    Witam wszystkich szczesliwców.
    Moze ktos ma plany 1 pietra aktualne albo nawet mieszkania nr 83.
    moj mail pszczolka133@wp.pl
    Wielkie dzieki
  • Gość: agulec_75 IP: *.play-internet.pl 17.06.11, 20:41
    www.um.warszawa.pl/aktualnosci/nowe-mieszkania-komunalne-na-targowku-0
    a ja znalazłam jeszcze takie:))))

• Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 20:52
    to ja poprosze jeszcze raz e-maila bo dostalam 1 zalacznik bez zdjec katrinw@buziaczek.pl
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 20:57
    grzegorz przepraszam ale cos mi niepasuje bo ja mam numer okolo 5 i mam na pierwszym pietrze a ty piszesz ze nr.83 tez na pierwszym pietsze chyba ze ja zle zrozumiala to przepraszam
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 20:46
    ja tez poprosze jeszcze raz bo dostalam tez jeden zalacznik bez zdjec z gory dziekuje
  • Gość: grzegorz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 21:15

nr 83 jest na 1 pietrze ale w klatce 2
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.11, 21:25
    sorry
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 18.06.11, 09:14
    ja mam 88 tez na pierwszym pietrze
    Grzegorz czy bedziemy sasiadami?
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 11:02
    hej czy ktos ma tego e-maila z rysunkami prosze o przeslanie jeszcze raz katrinw@buziaczek.pl
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 13:22
    hej bylam zobaczyc blok pan wpuscil nas ale mieszkania nie mozna zobaczyc bo sa zaplabowane ,plac zabaw bardzo ladny klatki schodowe tez robia wrazenie mam nadzieje ze beda takie bardzo dlugo ,swoje mieszkanie widzialam przez okno jest biala kuchnia,zlewozmywak, sciany biale,panele,jasne.TYLKO JEDNO MNIE PRZERAZA ZE BLOK NIE JEST OGRODZONY I PRZY SCHODACH OD ZEWNATRZ JEST MALA FURTKA PRZEZ KTORA MOZNA PRZESKOCZYC I WEJSC NA PLAC ZABAW MYSLE ZE NAJGORZEJ MAJA CI NA PIERWSZYM PIETRZE KTORZY MAJA MIESZKANIE NA PLAC ZABAW BO TAM JEST TAKI ALA BALKON I KAZDY MOZE TAM WEJSC aha aga jesli dobrze pamietam ty masz nr.mieszkania 88 to widzialam twoje dzrzwi sa blisko windy
  • Gość: agulec_75 IP: *.181.41.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.06.11, 13:33
    hej,
    ja też byłam i widziałam :)widziałam pokoje, są w miarę ustawne, jasne panele, białe ściany.nie widziałam kuchni i łazienki , nie wiem też jak wygląda przedpokój.Mamy okna na plac zabaw który jest bardzo ładniusi i ogólnie wszystko robi bardzo dobre wrażenie.teraz to trzeba już czekac, wpłacić kaucję i odebrać klucze...no i do roboty:)))pozdrawiam Was wszystkich i zyczę sobie i Wam cierpliwego oczekiwania:))))
  • Gość: agulec_75 IP: *.181.41.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.06.11, 13:37
    a i oczywiście ja tez patrzyłam przez okienko;) bo mieszkania zaplombowane....
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 13:42
    czesc agulec ja tez mam mieszkanie na plac zabaw moze naprawde bedziemy bliskimi sasiadkami jak masz gg to mozemy pogadac podaje swoj nr 5671489
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 16:17
    tak naprawde sasiedzi moi mili niemoge sie doczekac kiedy dostaniemy klucze pozdrawiam
  • Gość: pipi79 IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 13:32
    co do planow :to w rzeczywistosci lokalizacja sie zgadza tak jak na planach ,a niezgadza sie rozklad mieszkania jest zupelnie innna
  • edyta1010 18.06.11, 14:53
    Tez dzisiaj byłam i od 5 numeru napewno zaczynają się mieszkania w tym bloku 12-piętrowym i chyba do 82 tak wynika tu z dyskusji zresztą tak potwierdził tez pan z ochrony a ten mniejszy blok wychodziłoby na to ze od 83 do 144 numeru .Na forum gminy jest napisane ze oddano 144 mieszkania i 4 lokale użytkowe a na klatce schodowej jest 152 skrzynki na listy .Czy ktoś już z Was dostał wezwanie do gminy z tego mniejszego bloku czyli od numeru 83 ?? Pewnie będą nas zasiedla piętrami ;-) pozdrawiam
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 18.06.11, 16:22
    tak pipi79 widzialam bo nie moglam sie powstrzymać żeby tam wejść mam na wprost wejście na plac zabaw fajnie bo mam 3 dzieci
    taka nasza natura że jesteśmy ciekawscy
    ja juz bym chciala klucze zrobić parapetówke od razu remoncik i się już wprowadzać -ale tego chcemy wszyscy
  • Gość: agulec_75 IP: *.205.97.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.06.11, 17:07
    pipi naskrobie do Cię jutro k.południa bo dziś korzystam z neta grzecznościowo...miłego popołudnia Wam życze:)
  • Gość: dyzio IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.11, 08:59
    jeszcze będziesz przeklinać -tę wspaniałą lolalizację ( to w/w placu zabaw )
    od rana do wieczora non-stop gwar .
  • Gość: jadźka IP: *.play-internet.pl 19.06.11, 11:42
    Dyzio mam pytanie do ciebie widziałam, że udzielałeś się na forum na Wincentego ( forum te dotyczyło też mieszkań komunalnych) czy ty mieszkasz na Wincentego ? czy udało ci się dostać mieszkanie na Ossowskiego
    Nie chcę być złośliwa, ale cały czas Ci coś nie pasuje, nie podburzaj i daj NAM się cieszyć.
  • Gość: agulec_75 IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.11, 15:40
    chyba dla wszystkich jest jasne , że w pewnym sensie otrzymujemy kota w worku...myslę jednak , że dla większości z nas najważniejsze jest aby mieć dach nad głową i zapewnić naszym dzieciom to co dla nich najważniejsze ....stabilizację , spokój i normalność zwiazaną z dniem codziennym.okna na plac zabaw mają swoje plusy i minusy oczywiście .Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że będziemy mieć wreszcie swój kąt:) i nikt nie jest w stanie odwieść mnie od tej radości.Zyczę Wam miłego popołudnia:))))
  • Gość: agula IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 19.06.11, 19:06
    agulec zgadzam sięz tobą jak najbardziej cieszmy sie tym co dostaliśmy zawsze znajdzie się ktoś komu bedzie coś przeszkadzalo ja jestemprzyzwyczajona do krzyków bo mam 3 dzieci ale z drugiej strony jak ktoś chcialby mieć kompletną ciszę po co skladał o mieszkanie komunalne zawsze mozna wyprowadzić sie na wieś
    ja też tryskam radościa że wogole dostałam mieszkanie a przy tym reszta nie ma znaczenia
  • Gość: passionplace2 IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.11, 23:31
    wiesz, że będziesz kontrolowana, czy nie niszczysz tego mieszkania?

---
    śmieszne zdjęcia z warszawy
  • edyta1010 20.06.11, 06:53
    Witam Was ;-) Kurcze ja tez się nie mogę już doczeka tego telefonu ;-) a jeśli chodzi o to czy nam cos nie będzie pasowała tam na Ossowskiego to oczywiście wiadomo ze zasze coś się znajdzie ważne jest tylko to abyśmy szanowali ten budynek bo poniekąd to tez nasza wizytówka kiepsko by było mieszka w syfie ale wiadomo są różni ludzie i fajnie byłoby aby była tam ta ochrona ;-)) Passionplace2 a co to zanaczy ze będziemy tam kontrolowani ???? pozdrawiam ;-)
  • Gość: pipi79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.11, 07:38
    witam ochrony raczej chyba niebedzie bo jak bylam w sobote to ochroniasz powiedzial ze sa tylko do niedzieli 19.06 a od poniedzialku budynek przejmuje gmina ,chyba ze gmina ma podpisana umowe z jakas inna firma ochroniarska niewiem ,ale zgadzam sie ze ochrona moglaby byc,co do mieszkan na plac zabaw to zgadzam sie ze sa plusy i minusy ale ciesze sie bardzo ze sie udalo dostac to mieszkanie i niemoge doczekac sie kluczy tak jak kazdy z nas pozdrawiam i mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 20.06.11, 07:54
    nr mieszkań imageshack.us/g/841/nrpitro29.jpg/
  • Gość: Judyta IP: *.tktelekom.pl 20.06.11, 09:19
    Witam:-)
    Targówczanin, masz może też plany innych mieszkań?
    Interesuje mnie 144:-)
  • zanys 20.06.11, 09:23
    SŁUCHAJCIE MOŻE MI KTOŚ WYSŁAĆ ROZKŁAD TYCH PRAWIDŁOWYCH MIESZKAŃ NA zanys19021985@wp.pl z góry Dziękuję i Pozdrawiam.
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 20.06.11, 10:05
    nastąpiła pomyłka!
    Nr mieszkań w tej części 9-piętrowej źle policzyłem. Poprawne będą jak odejmiecie od każdego numeru "1", czyli, jak mamy na rys. nr 84 to poprawny nr będzie 83, dla nr 88 poprawny nr mieszkania to 87, itd.
    Poniżej macie listę numerów dla pięter 2-9. Jak na pierwszym piętrze mieszkanie ma nr 7 to na 2 piętrze centralnie nad nim jest takie samo mieszkanie z numerem 14, na trzecim piętrze jest mieszkanie z nr 21, itd.
    NR 7,14,21,28,35,42,49,56
    NR 8,15,22,29,36,43,50,57
    NR 9,16,23,30,37,44,51,58
    NR 10,17,24,31,38,45,52,59
    NR 11,18,25,32,39,46,53,60
    NR 12,19,26,33,40,47,54,61
    NR 13,20,27,34,41,48,55,62
    NR 89,96,103,110,117,124,131,138
    NR 90,97,104,111,118,125,132,139
    NR 91,98,105,112,119,126,133,140
    NR 92,99,106,113,120,127,134,141
    NR 93,100,107,114,121,128,135,142
    NR 94,101,108,115,122,129,136,143
    NR 95,102,109,116,123,130,137,144
  • Gość: targówczanin IP: *.tktelekom.pl 20.06.11, 10:23
    imageshack.us/g/35/pietro29.jpg/ <--- poprawiona numeracja.
    Numeracja oczywiście nie jest oficjalna. Zrobiłem ją na podstawie danych z dokumentacji pobranej ze strony urzędu.
  • Gość: xyz IP: *.159.16.22.static.crowley.pl 20.06.11, 11:27
    Witam,
    Mam wrażenie, że coś jest nie tak z tymi planami, albo numeracją, my teoretycznie dostaliśmy lokal w pionie 8-57 (według rysunku Targówczanina), ale tu wyraźnie widać, że jest to lokal 3 pokojowy, a 3 pokoje niestety mnie nie dotyczą. (Chyba, że przegapiłem jakieś info we wcześniejszych wpisach)
    Pozdrawiam.