• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

sklep Aldik na Kondratowicza Dodaj do ulubionych

• IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.14, 20:57
    Niedawno otwarty został w miejscu Tesco nowy sklep chytrze nazwany Aldik. Wizualnie sporo się zmieniło. Po brudnym i zaniedbanym Tesco ani śladu. A jak z ofertą? Tu już różnica mniejsza albo jej brak. Generalnie Aldik jest droższy od Tesco. Słabsza jest oferta chemii domowej, oferta pieczywa i jak sądzę nabiału. Jak we wsiowym sklepie regały sa zastawione tandetą typu chipsy, jakieś podejrzane napoje. Nie wiem co za pomysł jest wypełnianie regałów dziesiątkami torebek z przyprawami. Maja robić wrażenie obfitości?Marna jest oferta garmażeryjna choć Tesco tez nie był lepszy. Jednym słowem czyściej, drożej i ciągle marnie
    Zaawansowany formularz
    • 14.02.14, 08:07
      Gość portalu: oskar335 napisał(a):

> Niedawno otwarty został w miejscu Tesco nowy sklep chytrze nazwany Aldik.

Czemu chytrze? Wytłumacz to marudero, któremu nic nie pasuje.
      forum.gazeta.pl/forum/w,16112,149054993,149054993,ALDIK_nie_jest_polski.html
      --
      W życiu wszystko jest pożyczone
      • Gość: oskar335 IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.14, 19:50
        A pomyśl Misiu. Poskrob się po miejscu na które zwykle czapkę nakładasz. Aldi - Aldik. Ta sama branża. To tak jakbyś uruchomił sobie sieć sklepów o nazwie Kauflang czy Media Market lub też
        Alma Decor.
        • 18.02.14, 21:21
          Ani logo nie podobne, ani asortyment.
          I to ma być ta chytrość?
          --
          • Gość: oskar335 IP: *.dynamic.chello.pl 19.02.14, 16:18
            Nazwa marki jest bardzo podobna. I to się w ochronie marki liczy a nie jakieś logo.
            Rozróżniaj nazwę marki od znaku marki. , niecnoto jedna.Naprawdę nie kapujesz?
            • 19.02.14, 19:59
              Kupowałeś kiedyś u Aldiego?
              --
            • 19.02.14, 20:12
              a co to ma wspólnego z niedopuszczalnym / prawnie / lub też nieetycznym biznesowo tworzeniem nazwy marki różniącej się od znanej już marki jedna tylko literą? Zamiast wypracować sobie własną markę, ktoś podczepia się pod inną , znaną.. I to jest właśnie ta chytrość o której piszę.
              • 19.02.14, 21:35
                Piszesz o chytrości?
                --
              • 21.02.14, 10:14
                Podejrzenie o chytrość mogłoby mieć miejsce jeżeli jakkolwiek właściciel mógłby na tym skorzystać. Tu nie może być o tym mowy bo korzyść z marki wątpliwa. Sibeliuss ma tu akurat całkowitą rację. O chytrości można byłoby mówić jakby przynajmniej logo było choć trochę podobne aby próbować upodabniać się do Aldiego. Aldik już w Polsce istnieje ładnych parę lat i otwarcie sklepu w miejscu Tesco było otwarciem kolejnego z tej sieci niemające nic wspólnego z chytrością, marka ta już kojarzy się z marką polską choć w międzyczasie zmienił się właściciel. Ponadto Aldi w Polsce jest mało znany i mało kto kto robił zakupy w Aldiku kupował wcześniej w Aldim. Robiłeś kiedykolwiek zakupy w Aldim bo ja nie? Jak widzisz zatem twoje argumenty są od czapy.
                • 21.02.14, 18:58
                  Nie wiem jak w Polsce wyglądają sklepy Aldi, ale od znajomych z UK słyszałem, że mają one tam kiepską renomę, więc nie za bardzo jest co kopiować.
                • 21.02.14, 22:23
                  Pisze ktoś wyżej ,że nie logo a nazwa ma znaczenie. Brakowałoby jeszcze aby logo było równie podobne. Aldi w Niemczech to ulubiony sklep Polaków. I pewnie dlatego ta nazwa kojarzy się niektórym z Polską .
                  • 22.02.14, 13:02
                    Niemiecki Aldi to marka znana juz od 60 lat. W Polsce ma kilkadziesiąt sklepów funkcjonujących pod ta marka. Aldik działa w Polsce od kilku lat i ma kilkanaście sklepów. Zreszta to obecnie firma zagraniczna bodajże litewska lub łotewska. Proporcje między tymi markami, jeśli chodzi o ich potencjał są jak 1 : 1000. Jak napisałem ważna jest nazwa marki. Podczepianie się pod inna, znana i uznana markę jest moralnie nie w porządku. Nie nalezy wykluczać, że potęzna sieć Aldi wystapi o nie posługiwanie się nazwą łudząco do niej podobną. A podobieństwo takie łatwo udowodnić. Aldi niemiecki pochodzi od imienia, aldika język polski nie zna. Dlatego przyjęcie podobnej a fonetycznie bardzo podobnej nazwy w tej samej branży uważam jako chytrość w znaczeniu działania nieuczciwego.To tak jakby producent nowej marki auta nazwał je jako Audik, Lanosik czy Hondik. Poszedłby zapewne ów ,,odkrywca,, nowej nazwy z torbami
                    • 22.02.14, 16:51
                      Zatem bądź tak chytry i nie kupuj tam. I po problemie :)
                      --
                      • 24.02.14, 16:10
                        Rzeczywiście. Dzięki za , , błyskotliwą,, podpowiedź.
    • Gość: Raczej nie IP: *.dynamic.chello.pl 24.02.14, 22:33
      Według mnie panuje w tym sklepie bajzel nie z tej ziemi. Towary wymieszane, niczego nie można znaleźć. Byłem dwa razy. I podziękuję. Wolę jeździć do Tesco. A mogli, ku....a Biedronkę zrobić.
      • 25.02.14, 11:08
        Biedronek chyba mamy już komplet, jeszcze jednego sklepu bez płacenia kartą Ci się zachciało?
        Wczoraj po drodze chciałem wykupić receptę w aptece na Łabiszyńskiej, obok biiedry - a tam kartka, że obrót tylko gotówką. No to podziękowałem.
        Aldik nie jest najszczęśliwszym wyborem, wolałbym Tesco. Ale to se ne vrati....
        --
        • Gość: Ale... IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.14, 16:09
          No ale we wszystkich Biedronkach w Polsce płaci się gotówką - taki styl mają :-)
          I żeby nie było - mnie tam Tesco też odpowiadało.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.