Dodaj do ulubionych

8 pięter 9 kondygnacji

19.07.06, 23:25
Witam Wszystkich.Taka jest wizja Agmetu na kolejny IV etap.To juz nie Park
Lęśny tylko blokowisko, w które podstępem wielu z nas zostało
wmanewrowanych.O skali tego projektu Agmetu świadczy ok. 900 miejsc
parkingowych w 2-kondygnacyjnym parkingu podziemnym.My wszyscy, głównie
mający okna w kierunku zachodnim,północno zachodnim i południowo zachodnim
będziemy mieli tylko widok na 9 kondygnacji.I gdyby to były tylko bloki przy
ulicy!! Nie .Tyle pięter będa miały te w głebi osiedla czyli przez uliczkę
np.3-klatkowców z I i II etapu.Nieuczciwość developera jest ewidentna.Na
wizualizacji osiedla ,która jest u Niego prezentowana wszyscy widzieliśmy
tylko niską ,kameralna zabudowę.Może coś się da utatować z marzeń?
Obserwuj wątek
    • kama202 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 01:36
      Oops! szykuje sie niezła zadyma miedzy agmetem a mieszkancami etapów 1-3!
      Zarzad naszego developera co jakis czas wpada na genialne pomysly np. sprawa
      białego koloru elewacji budynków w drugim etapie (bleeee!). Mam nadzieje ze
      wspólnie odwiedziemy nasz kochany agmet od takiego durnego pomysłu na "park" i
      do tego "lesny". Inna sprawa to czy na tym terenie dostaliby pozwolenie na
      wybudowanie takiego blokowiska? Nie wiem, nie znam sie, nie orientuje,
      zarobiony jestem...
    • accord01 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 01:58
      Wydaje się, że Agmet poszedł wreszcie po rozum do głowy i pragnie odbic sobie
      niezrozumiałe dla mnie zaniżanie cen w trzecim etapie (relatytwnie rzecz jasna,
      biorąc pod uwage atrakcyjność posiadanego terenu, a nie absolutne ceny w
      stosunku do konkurencji) przez zbudowanie wielopiętrowców w etapie czwartym.
      Skąd my to znamy, przychodzi mi na myśl Mokotów hehehe z obecie budowanymi
      wieżowcami w najmniejszej możliwej przepisowej odległości od
      kilkudziesięcioletnich dośc niskich budynków.Ja rozumiem, działka się powoli
      kończy i trzeba w końcu zarobić dobra kasę na tym co zostało. Szkoda tylko, że
      kosztem tego co zostało juz zbudowane. Ogladałem stronę Agmetu i nawet w
      najbardziej odległym czasowo etapie wysokośc budynków miała nie przkraczać
      bodajże szóstego piętra. Skargi, podpisy, petycje, groźby - to wszystko chyba
      przed nami...
      • tygrysiczka1 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 07:36
        Agmet począwszy od pierwszego etapu chciał stawiać na tej działce budynki 6
        piętrowe bodajże, na szczęście urzędnicy ocknęli się, że to teren leśny i
        jedyna dopuszczalna tam zabudowa to nie "zasłaniająca" lasu i nie dali im
        pozwolenia na taką wysokość, tylko na 3 piętra. A teraz zdaje się, że 30 metrów
        od lasu można już budować drapacze chmur... Hm...Tym bardziej to przykre -
        osiedle jest naprawdę ładne i podoba się wszystkim, ale dla KASY można
        widocznie zeszpecić całe osiedle, a przecież to PIENIĄDZE są dziś największym
        guru na świecie, prawda Panie Prezesie?Dziękujemy, że sprzedał nam Pan tyle
        pięknych obietnic, będziemy wdzięczni do śmierci.I wie Pan, prawdziwego
        mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, nie jak zaczyna.
    • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 09:45
      Drodzy Państwo,
      Pan Prezes jak i pracownicy firmy Agmet zapewne zdają sobie sprawę jak trudno
      zdobyć obecnie pozwolenie na budowę. Mieli z tym przygody przy II i III etapie.
      Ponieważ przy wydawaniu pozwolenia na budowę IV etapu będziemy stroną w
      postępowaniu będziemy mogli oprotestować tą inwestycję i przeciągać całą sprawę
      w czasie. A czas to pieniądz:) Agmetu w tym przypadku.
      Z informacji, które uzyskałem od Agmetu (dzwonił mój kolega, który jest
      zainteresowany mieszkaniem na naszym osiedlu) budynki przy ulicy mają mieć
      MINIMUM 6 kondygnacji. Ale Pani, która udzielała informacji sama jeszcze do
      końca nie wiedziała ile tych pięter będzie.
      Uważam, więc, że z jakimikolwiek działaniami powinniśmy się wstrzymać do wiosny
      przyszłego roku.
      Podłączam się również do pytania o źródło tych rewelacji.

Pozdrawiam
      J.
      • igazz Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 10:23
        Wtedy może być już musztarda po obiedzie. Jeżeli Agmet w sierpniu br. ma już
        wiedzieć, jaka będzie zabudowa w IV etapie, to wystąpił lub zamierza to zrobić
        do Urzędu o pozwolenie już teraz. Nie powinniśmy tracić czasu i niezwłocznie
        udać się do Urzędu Gminy z petycjami, aby nie wyrażono zgody na taką zabudowę.
        Im szybciej i liczniej, tym lepiej. Myślę, że tutaj każdy głos jest ważny i
        dotyczy to wszystkich etapów: I, II i III. Może, ktoś ma dobry pomysł w
        skoordynowaniu tych działań?
        • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 11:28
          Dzwoniłem do Gminy, aby zweryfikować rewelacje niejakiego smoock'a i mogę
          napisać jedno: WIELKA ŚCIEMA!!!!.
          Agmet prawdopodobnie będzie miał problem z budową nawet 6 pięter.
          Działki naszego osiedla są pokryte planem zagospodarowania przestrzennego,
          który pozwala na:
          - 4 kondygnacje zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, lub
          - 3 kondygnacje zabudowy usługowej
          A teraz ciekawostka: od powyższych wytycznych można odejść tylko w jednym
          przypadku, wtedy, gdy na tym terenie miałaby miejsce budowa obiektów o
          charakterze sakralnym. Ale to ze strony Agmetu raczej nam nie grozi:)
          Inaczej sprawa ma się z działką przy skrzyżowaniu Kondratowicza/Św.Wincentego.
          Tam ze względu na dużą uciążliwość ze strony ruchu ulicznego można budować
          wyższe budynki.
          Takie info otrzymałem od Gminy.

Pozdr.
          J.
            • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 11:53
              Witam,
              Pisze o 'rogu' od strony naszego osiedla. Działka ta nie należy do Agmetu. No
              chyba że coś się zmieniło w tej materii w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.
              Na mapkach Agmetu w tym miejscu zawsze występuje legenda.
              Info nt. tego co ma tam powstać pojawiło się czas jakiś temu na forum Bródna.
              Jak znajde to podeślę link.
              J.
            • guuferek Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 12:18
              działka przy samym skrzyżowaniu Wicentego i Kondratowicza nie należy do Agmetu
              tylko prawdopodobnie do Agromana i faktycznie gdzieś po necie krażą
              wizualizacje jakiś molochów. Jako ciekawostkę moge podac Państwu iż po drugiej
              stronie Wicentego, TK Development ma zamiar wybudować kompleks budynków
              usługowo biurowych (przy samej ulicy) i mieszkalnych w głębi... praktycznie po
              sam kanałek. Wysokość budynków usługowych prawdopodobnie nie przekroczy 2
              pięter + wysoki parter. Projekt budowlany powstaje w biurze APA Wojciechowski.

Co do postu szanownego Smoka, zbytnio bym się nie przejmował, chociaż niestety
              w każdej plotce tkwi ziarnko prawdy.

--
              Grzesiek
              • smoock Re: 8 pięter 9 kondygnacji 23.07.06, 13:36
                Guferku -szanowny- jak tak określasz. Czytam stronę Parku Leśnego -której
                zresztą jesteś twórcą-chyba prawie od początku jej istnienia i uwierz mi nie w
                głowie mi były plotki ani tanie sensacje czy czasem śmiesznostki.To o czym
                napisałem, widzialem i są to plany profesjonalne, zrobione przez tego
                samego ,co naszych etapów, projektanta. Nie sądzę by nasz szanowny Agmet
                zamawiał projekty czegoś wirtualnego. Podkreślam że na pewno są to plany, ale
                czy do realizacji jest tak daleko. Na pewno trudno będzie nam coś zrobić ale ..
                Pozdrawiam wszystkich!,na dzisiejszą pogodę pozdrawiam zimno.
                • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 23.07.06, 18:43
                  Jednym słowem ktoś tu kręci:) Kiedy dzwoniłem do Agmetu, panie z działu sprzedaży zarzekały sie że plany będą gotowe dopiero pod koniec sierpnia.
                  Następnie wystąpia o pozwolenie na budowę (wrzesień - październik) tak aby start budowy miał miejsce w marcu 2007.
                  Pozdr
                  J.
                • guuferek Re: 8 pięter 9 kondygnacji 23.07.06, 19:54
                  Smoocku, sąsiedzie, oj chyba źle mnie zrozumiałeś, w żadnym razie nie mam nic
                  do Ciebie :), jedynie post, którym zapoczątkowałeś ten wątek wydał mi się nieco
                  histeryczny.
                  Co do samego tematu, uważam ,że konkretne fakty przytoczył Kubuś. Jest plan
                  zagospodarowania, który zakłada niską zabudowę i każde od niego odstępstwo
                  będzie nosiło posmak korupcji. Nie sądzę aby Agmet był do tego zdolny. Z mojej
                  strony zapewniam, że jeśli dotrą do nas takie sygnały i w bezpośrednim
                  sąsiedztwie ukończonych już etapów pojawią się plany dziewięciopiętrowców,
                  jestem w stanie w ciągu jednego dnia przerobić stronę II etapu w totalną anty
                  wizytówkę osiedla. Przy obecnej ilości odsłon i wręcz marnej, praktycznie,
                  nieaktualizowanej stronie developera mogło by to odnieść pewien efekt.
                  Wracając do samego projektu. Na biurze sprzedaży od dawna wisi plan Parku
                  Leśnego, na którym budynki o większej ilości kondygnacji są tylko przy
                  Wicentego. Koniec, kropka. A czy będą one miały 6 czy 9 pięter, mówiąc
                  szczerze, dla mnie nie ma to różnicy (ale to oczywiście moje prywatne zdanie).

pozdrawiam
                  --
                  Grześ
                  • anna_pawul Re: 8 pięter 9 kondygnacji 23.07.06, 20:48
                    Nie znam się za bardzo na prawie budowlanym, ale niska zabudowa to budynki do
                    12 m powyżej gruntu (~ 4 kondygnacje naziemne). Jeżeli w planie
                    zagospodarowanie terenu jest niska zabudowa to raczej osiedle zachowa swój
                    charakter. Nie wiem czy są odstępstwa, aczkolwiek jeżeli są to podejrzewam, że
                    Agmet i pracownia architektoniczna wie o nich i wykorzysta je przy kolejnym
                    etapie.
                    Na pocieszenie mogę dodać, że 9 kondygnacji może oznaczać budynki o podobnej
                    wysokości co na Zielonym Zaciszu (2 kond. podziemne + parter + 6 kond.
                    naziemnych).
                    A jako akcent humuorystyczny proponuję wycieczkę w okolice budowy na
                    Malborskiej (Budimex). Jeden z tych 3 piętrowych budynków stoi równolegle do
                    pokomunistycznego bloku (zgadnijcie ile ten blok ma pięter?). Chyba co do
                    centymetra wyznaczyli dopuszczalne 20 m między budynkami.
      • smoock Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 12:41
        Witam wszystkich.Nadzieja podobno umiera ostatnia.Przy takim
        zainteresowaniu ,może z nami zostanie. IV etap - a właściwie jego projekty,
        leżą na stole u developera. Można je obejrzeć.Ja już widziałem. Z tego co
        usłyszałem/przypadkowo/ w biurze na terenie budowy, zgody i decyzji jeszcze nie
        ma,ale projekty są i powodują negatywne emocje,przynajmniej moje. Ale nie ja
        przy sterze.
    • igazz Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 15:26
      Rzeczywiście w Urzędzie Gminy potwierdzono, że spory fragment terenu przy
      skrzyżowaniu Kondratowicza i Nowowincentego nie ma ograniczenia
      kondygnacyjnego. Natomiast zgodę w sprawie zabudowy wydaje Urząd Naczelnego
      Architekta Miasta i tam należy dowiedzieć się, czy taka zgoda została lub
      zostanie wydana? Czy są szanse powstrzymania powstania kolejnego blokowiska?
      Już wyobrażam sobie korki na tym skrzyżowaniu za kilka lat, jak dobudują
      jeszcze wielkie bloki i ruszy rozbudowujaca się Białołęka.
      • greg_2 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 15:54
        kwestia tereny przy skrzyzowaniu byla juz poruszna na forum kilkakrotnie i tam
        nie mozemy nic zrobic
        ale duzym przegieciem wydaje mi sie ta wizja 9 pietrowców budowanych przez
        Agmet i zdecydowanie popieram akcje protestatycyjna :)
        • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 20.07.06, 16:05
          Drodzy,
          Jest plan zagospodarowania przestrzennego, który nas chroni przed 9 piętrowymi
          blokami. Agmet nic nie może wybudować wbrew tym planom. Więc bez paniki.
          Jeżeli jednak okaże się, że Agmet cos wykombinował nie zgodnie z obietnicami i
          poprzednimi planami to przyłączę się do protestów.

Pozdrowienia
          J.
      • tygrysiczka1 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 21.07.06, 07:29
        A może profilaktycznie warto napisać jakiś list protestacyjny i zanieść do
        Architekta? Wczoraj usłyszałam od dewelopera, że faktycznie budynki
        bezpośrednio przy II etapie będą 3-piętrowe, ale za nimi będą jeszcze dwa
        podłużne i tam kaskadowo wysokość ma się zwiększać.Ostatni wzdłuż ulicy to
        conajmniej 6 pięter, brane są jeszcze pod uwagę 8 i 9 pięter, łącznie w 4
        etapie ok 300-400 mieszkań, w zalezności od wysokości zabudowy. Nie brzmi to
        dobrze.I znając życie bardzo chcą postawić na 9. I jeśli już taką zgodę dostaną
        to może będzie za późno na protesty?
    • radek_k Re: 8 pięter 9 kondygnacji 24.07.06, 10:18
      Witam,
      W biurze sprzedaży przy wjeździe na osiedle, są już dostępne informacje o V
      etapie wraz z mapką osiedla. Budynki mają mieć 6-9 kondygnacji i będą się
      całkowicie różnić od przedstawianych na dotychczasowych planach (będą to dwa
      budynki w kształcie zbliżonym do podkowy, z wewnętrznym podwórkiem tzw.
      studnią).
      Pani Ania Gawęda powiedziała, że plany nie są jeszcze zatwierdzone, ale
      prawdowpodobnie tak będzie wyglądał kolejny etap.

Osobom, którym temat ten nie jest obojętny proponuję spotkanie na terenie
      osiedla - dzień i godzina do ustalenia.

Pozdrawiam,
      Radek
          • guuferek Re: 8 pięter 9 kondygnacji 24.07.06, 11:03
            Istotne nie jest, pod warunkiem, że rozmawiamy o tej samej części osiedla.
            Do tej pory mowa była raczej o IV etapie. No ale faktycznie nie w tym rzecz.
            Rozumiem ,że ta "podkowa" objąć ma także te dwa 3-klatkowe budynki, które
            według dotychczasowych planów wyglądały jak kopia tych z I i II etapu?
            Nieźle.....
            --
            Grzesiek
            • radek_k Re: 8 pięter 9 kondygnacji 24.07.06, 11:17
              Myślę, że rozmawiamy o tym samym etapie (tym na wysokości II etapu).
              Tak, jedna z tych "podków" zastąpiła 3-klatkowe budynki, które miały być kopią
              tych z I, II i III/IV etapu. Co więcej, w kolejnym - VI etapie, który ma
              powstać na wysokości I etapu, "podkowy" (nawet trochę większe) też zastąpią 3-
              klatkowe budynki.
      • scooter8 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 24.07.06, 11:30
        Spotkać się można, oczywiście. Ale jaki mamy plan działania ?
        Ktos ma jakieś pomysły?

Maciek

radek_k napisał:

> (...)
        > Osobom, którym temat ten nie jest obojętny proponuję spotkanie na terenie
        > osiedla - dzień i godzina do ustalenia.
        • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 24.07.06, 11:58
          Spotkać się trzeba. Czekam na propozycje terminu. Mi pasuje codziennie po 18.30
          Pytanie do Wszystkich czytających to forum mieszkańców PL, którzy nie chcą 9
          pięter w bezpośrednim sąsiedztwie: Czy jest z nami na pokładzie jakiś prawnik?
          Bo chyba bez prawnika sobie nie poradzimy:((

Pozdr.
          J.
              • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 26.07.06, 11:44
                Witam,
                Główne ustalenie z wczorajszego spotkania to: na razie czekamy na wniosek o
                pozwolenie na budowę. Bez tego nie ma, przeciwko czemu protestować.

Inna sprawa to poinformowanie sąsiadów, tych, którzy nie odwiedzają forum, o
                planach Agmetu. Mój wczorajszy pomysł związany z ulotkami w skrzynkach
                przeszedł bez echa, dlatego też go ponawiam. Dajcie znać co o tym ostatecznie
                myślicie. Jakby co to mogę wydrukować i rozprowadzić materiały. Trzeba tylko
                opracować treść. Chciałbym, aby był to nasz wspólny głos a nie tylko mój.
                Oczywiście jeśli popieracie ten pomysł.

Dziś rozmawiałem z prawnikiem z zaprzyjaźnionej firmy developerskiej i
                twierdzi, że to, co robi Agmet jest bez sensu i nie mają szans na pozwolenie na
                budowę. Poradził mi jednak abyśmy napisali pismo do organu wydającego
                pozwolenie na budowę (w tym przypadku Biuro Naczelnego Architekta Miasta). Nie
                w formie protestu a zapytania czy postępowanie Agmetu jest zgodne z prawem i
                czy mają szanse dostać pozwolenie. Urzędnicy są zobowiązani nam odpowiedzieć
                nawet w przypadku, gdy nie będziemy stroną w postępowaniu.

A jeszcze jedno... Na bezczela zadzwoniłem dziś do pracowni Kuryłowicza. Pan
                projektant naszego osiedla po zadaniu mu pytania, czemu projektują budynki
                niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego odesłał mnie do Agmetu i
                zakończył ze mną rozmowę...
                To tyle
                Pozdr.
                J.
                • zambezi Re: 8 pięter 9 kondygnacji 26.07.06, 13:20
                  Jesli chodzi o ulotki to pomysl wydaje mi sie w porzadku. Jedynym klopotem jest
                  dotarcie do ludzi, ktorzy jeszcze nie mieszkaja na osiedlu, a sa planami Agmetu
                  zainteresowani (czesc II i caly III etap).
                  Jesli chodzi o zapytanie do Naczelnego to musi to zlozyc wspolnota czy moze to
                  zrobic indywidualna osoba?

pozdrawiam
                  • msylvic Re: 8 pięter 9 kondygnacji 26.07.06, 13:54
                    Witam,
                    jeśli chodzi o etap III, to po mału zawiązuje się nieformalna grupa. Niedługo
                    mamy sie spotkać po raz drugi więc na pewno poruszymy ten temat.
                    Gorzej z osobami które nie czytają gazety.pl lub nie zalogowali się na stronie
                    PL3. Dostęp do nich będzie bardzo utrudniony.
                    Można spróbować przykleić ogłoszenia w budynkach już oddanych.
                    Pomysł z ulotkami bardzo dobry. Mogę wydrukować jakąś część.

--
                    pozdr, Sylwia etap III
                • guuferek Re: 8 pięter 9 kondygnacji 26.07.06, 13:43
                  wersja Pana z biura sprzedaży przy wjeździe na osiedle z godziny 13:)
                  budynki 9 kondygnacyjne (8 pięter +parter) i 6 kondygnacyjne (5 pięter + parter)
                  na pytanie jak się to ma do planu zagosp. terenu otrzymałem odpowiedź ,że niska
                  zabudowa obowiązuje tylko w pasie przy lesie (...), co ciekawe na ulotce którą
                  otrzymałem odnośnie V etapu, jest w tej chwili tylko jedna strona - sam opis
                  bez mapki rozmieszczenia budynków.

• 4r Re: 8 pięter 9 kondygnacji 04.08.06, 12:29
      Wyrazamy swoja DEZAPROBATE dla planów zabudowy bloków pow 3-4 pieter.
      Istnieje w budownictwie/planach zagospodarowania mozliwosc wyrazenia zgody dla
      budowy wyzszego budynku na zasadzie tzw "sasiedztwa"? Dzialki na narozniku
      Kondratowicza i vincentego sa przewidziane pod budowe stacji Orlen i budynku o
      wysokiej zabudowie. jesli inwestor posiadajacy dzialke po wysoka zabudowe
      otrzyma zgode na budowe to wydaje mi sie ze agmet moze wówczas otrzymac zgode na
      wybudowanie wyzszych bloków po tej stronie.
      Planowana wysoka zabudowa zniweczy nasze mazenia o mieszkaniu w zielonej okolicy
      na kameralnym osiedlu gzie bedziemy znac sasiadów, gdzie beda miejsca do
      parkowani, a wyjazd z osiedla bedzie bez kolizyjny(obecna procedura podnoszenia
      szlabanu jest dziwaczna - jesli przybedzie wiecej aut to rano trzeba bedzie
      wyjechac 30 minut wczesniej) Czy ktos potrafi przewidziec o ile wzrosnie
      zageszczenie ludnosci osiedla jesli Agmet zbuduje wyzsze budynki, co z terenami
      zielonymi? plan urbanistyczny osiedla przewiduje pietrowe place zabaw dla
      dzieci?. Myslelismy ze PL to bedzie fajna OAZA na te mazenia wzielismy kredyt
      ............
      NIE NIE NIE...
    • smoock Re: 8 pięter 9 kondygnacji 05.08.06, 12:39
      Witam i pozdrawiam.Dobrze ze są ulotki,informacja powinna dotrzeć teraz do
      wszystkich. Plan-ten nowy-oczywiscie, rzeczywiście prawie odzwierciedla
      Agmetowy, jednak na egzemplarzu tym, który miałem w ręku w biurze Agmetu obydwa
      budynki i ten oznaczony na ulotce lit. "B", planowany za II etapem i ten bez
      oznaczenia znajdujący się za I etapem mają po IX kondygnacji w części wzdłuz
      uliczki wewnętrznej osiedla a tylko te ich boczne skrzydla w kierunku
      Nowowincentego mają mieć po VI kondygnacji.Jak by jednak nie było to i tak
      bedzie zle.Pozdrawiam.
      • firepaul Re: 8 pięter 9 kondygnacji 07.08.06, 20:19
        Z samego pisania nic nie wynika. Uważam, że należy działać, wydaje mi się, że w
        momncie złożenia, wniosku o pozwolenie na budowę należy złożyć stosowne pismo z
        żadaniem nie wydawania pozwolenia na budowę. Problem tylko w tym, że ktoś musi
        to napisać i najlepiej powielić tak aby do urzędu wpłynęło maksymalnie dużo
        pism. Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest aby wśród nas znalazła się osoab,
        która się tego podejmie oraz osoba która dopilnuje terminu w którym Agmet złoży
        wniosek o pozolenie na budowę. Jeżeli tak się nie stanie to zbudują co będą
        chcieli.
        • stefaaa Re: 8 pięter 9 kondygnacji 07.08.06, 21:07
          Szanowni sąsiedzi, jestem tego samego zdania.
          Czy w ogóle ktoś z Państwa zareagował na ulotki? Zróbmy coś dla naszego
          bezpieczeństwa i nie dajmy się oszukac. Nie taką wziję roztaczano nam w dniu
          podpisywania umowy. Proponuję zebrac podpisy- jak w przypadku białej elewacji.
          Pokażmy swój sprzeciw.

z pozdrowieniami
          Stefa /etap 2/
          • czarne.stopy Re: 8 pięter 9 kondygnacji 08.08.06, 09:27
            Witam,
            Jako jedna z osób roznoszących ulotki musze przyznać, że jestem trochę
            rozczarowany brakiem odzewu. W kilku miejscach II etapu widziałem powyrzucane
            ulotki:(. Mądry Polak po szkodzie - TERAZ jest czas na działanie a nie za kilka
            miesięcy. Wtedy będzie za późno!

Wszystkim tym, którzy czytają i wypowiadają się na forum w naszej w wspólnej
            sprawie - bardzo dziękuję.
            Mogę obiecać, że to nie koniec naszych działań - ale o tym wkrótce.

Teraz mam jedną prośbę: pomęczmy naszego developera. Dzwońmy do nich i dajmy im
            bardzo wyraźny sygnał, że NAM się to nie podoba.
            Proszę nie zostawiajmy tak tego - nasza bierność działa na naszą niekorzyść.
      • jaqbek2 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 01.09.06, 20:46
        Ja byłem w Agmecie oglądać plany V etapu gdzies w połowie sierpnia i wyglądało
        to tak, że "podkowa" bliżej osiedla ma mieć 6 kondygnacji, natomiast z drugioego
        budynku część od ulicy i południowe ramie mają mieć po 9 kondygnacji, północne
        ramię 6. Jako zainteresowany kupnem mieszkania w V etapie również przyłączę się
        do batalii o niską zabudowę
        • fasten Re: 8 pięter 9 kondygnacji 05.09.06, 23:35
          witam serdecznie,

Jako przyszły mieszkaniec Osiedla popieram wasze działanie zmierzające
          do "odwiedzenia" developera od pomysłu zamiany eleganckiego osiedla w
          blokowisko niczym nie różniące się od otaczających molochów.
          Płaciliśmy wyżaszą cenę za tą odrobinę luksusu i przytulności i powinniśmy o to
          walczyć.

Nie wiem jakie działania zostały do tej pory podjęte i czy konsultowaliście się
          z prawnikami, chciaabym zwrócić uwagę na następujące aspekty:

zgodnie z art. 28 ust.2 prawa budowlanego  "Stronami w postępowaniu w sprawie
          pozwolenia na budowę są: inwestor oraz właściciele, użytkownicy wieczyści lub
          zarządcy nieruchomości znajdujących się w obszarze oddziaływania obiektu."
          A zatem podmiotami, które mogą podejmować kroki formalne w ramach postępowania
          o pozwolenie na budowę są wspólnoty mieszkaniowe I i II etapu reprezentowane
          przez ich zarządy. Przyszli mieszkańcy etapu III niestety formalnie nie mają
          wiele do powiedzenia w ramach tego postępowania.
          Dlatego najskuteczniej byłoby aby wszelkie pisma w tej sprawie pochodziły od
          wspólnot i podpisywane były przez ich zarządy. Takich pism urzędy nie ignorują,
          a jak zignorują, jest to podstawa do skargi.

co do argumentów merytorycznych, które mogą być wytaczane, warto zwrócić uwage
          na art. 144 kodeksu cywilnego. Jest ciekawy wyrok NSA w Warszawie zgodnie z
          którym "Rozpoznając wniosek inwestora o wydanie pozwolenia na budowę obiektu
          budowlanego przy granicy z sąsiednią nieruchomością, organ administracji
          publicznej powinien uwzględniać (...)przepis, że właściciel nieruchomości
          powinien powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z
          nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-
          gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych (art. 144
          K.c.).
          W naszym przypadku należałoby więc wskazać co byłoby tą uciażliwością ponad
          przeciętną miarę. W grę wydają się wchodzić np.:
          - zaciemnienie mieszkań już istniejących (ww wyrok był oparty na takim stanie
          faktycznym) oraz na co chce zwrócić szczególną uwagę
          - znacznie zwiększony ruch samochodowy na terenie osiedla - ono przecież ma
          zaprojektowane tylko 2 wjazdy - trudno sobie wyobrazić płynność ruchu przy
          znacznie zwiększonej liczbie mieszkań, nie mówiąc o hałasie i spalinach, które
          się z tym wiążą ...!
          Zgodnie z art .5 ust. 1 pkt.5) obiekt budowlany nalezy projektować i budować
          m.in. zapewniając poszanowanie, występujących w obszarze oddziaływania obiektu,
          uzasadnionych interesów osób trzecich, w tym zapewnienie dostępu do drogi
          publicznej.
          Ponieważ Agmet dzielił całe zamierzenie budowlane na etapy, do każdego z etapów
          powinien byl dołączać projekt zagospodarowania terenu dla całego zamierzenia
          budowlanego (art. 33 p. budowlanego) - warto byłoby sprawdzić jakie projekty
          Agmet dołączał do wniosków o pozowolenie na budowę dla poprzednich etapów i
          czy było tam coś o 9 piętrach ....

Z drugiej strony, zapewne każdy z właścicieli mieszkania udzielił w umowie
          sprzedaży zgody Agmetowi na poprwadzenie wszelkich niezbędnych mediów dla
          kolejnych etapów oraz dalszego prowadzenia prac inwestycyjnych.
          Należałoby więc odwołać (a przynajmniej próbować) takie zgody w odniesieniu do
          V etapu. Wydaje się, że można powływać się w tym przypadku na błąd (art. 84 kc)

Ale "jeszcze z drugiej strony" najlepiej byłoby dogadać się jednak z Agmetem.
          Przecież zamiast na siłę zwiększac ilość mieszkań w V etapie mogą podniesć
          cenę. Na pewno znajdą się osoby, które cenią sobie kameralność i dyskretny urok
          osiedla i bedą w stanie zapłacić nawet znacznie wyższą cenę, a jeżeli Agmet
          chce nadal budować, pozytywne opinie dotychczasowych kientów sa bardzo
          przekonujce. Ale to odwieczny poblem "jakosć a ilośc".

Pomysł zorganizowania spotkania zAgmetem jest bardzo sensowny. nie chodzi nam
          przecież o złośliwe utrudnianie czegokolwiek tylko o wzajemne poszanowanie
          interesów. Poza tym, ważna jest w tym przpadku solidarność mieszkańców
          aktualnie istniejących lub realizowanych etapów. W końcu Agmet kiedyś się
          wycofa z tej inwestycji, a my pozostaniemy sąsiadami na długie lata ....

Pozdrawiam serdecznie wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców,

• jacek_l Re: 8 pięter 9 kondygnacji 06.09.06, 10:01
            fasten napisała:

> witam serdecznie,
            >
            > Ale "jeszcze z drugiej strony" najlepiej byłoby dogadać się jednak z Agmetem.
            > Przecież zamiast na siłę zwiększac ilość mieszkań w V etapie mogą podniesć
            > cenę. Na pewno znajdą się osoby, które cenią sobie kameralność i dyskretny
            urok
            >
            > osiedla i bedą w stanie zapłacić nawet znacznie wyższą cenę, a jeżeli Agmet
            > chce nadal budować, pozytywne opinie dotychczasowych kientów sa bardzo
            > przekonujce. Ale to odwieczny poblem "jakosć a ilośc".
            >

masz rację, pojawia się tylko małe ale...Agmet w porównaniu do pierwotnych
            planów praktycznie chce zwiększyć liczbę lokali x2. Gdy weźmiemy cenę ponad
            5000 zł/m2 przy obecnym planie, to aby przychód Agmetu był porównywalny cena
            musiałaby skoczyć do ponad 10 tys. zł/m2 A tego to chyba nawet najwięksi
            zwolennicy kameralnego osiedla nie przełkną...pomijając może jednostki. Jeśli
            zatem Agmet liczy na wzrost zysku, to obawiam się, że może na taki układ nie
            pójść.
            Tym niemniej także jestem zwolennikiem niskiej zabudowy i przyłączam się do
            całej akcji.

Pozdrawiam
            JacekL
            • kubus2000 Re: 8 pięter 9 kondygnacji 06.09.06, 10:34
              Nie do końca się z Tobą zgadzam. W niskich budynkach Agmet nie musi np wstawić
              wind, nie będzie musiał budować aż takiej dużej ilości miejsc postojowych w
              garażu podziemnym - mniejszy koszt robót ziemnych. Mam wrażenie, że jakby Agmet
              wywalił cenę minimalną 7 k za metr w niskiej zabudowie to i tak by sprzedał.

Tak samo jak prawie wszyscy mieszkańcy PL (oprócz Kociszka z Nieporętu) jestem
              za niska zabudową.
              Pozdr.
              J.
              • msylvic Re: 8 pięter 9 kondygnacji 06.09.06, 11:07
                III i IV etapie podano nam stawkę za czynsz 6-7 zł. Tak więc szacuję iż w V
                etapie będzie 7-8 zł. Generalnie opłata rezerwacyjna wynosi na dzień dzisiejszy
                5.000 zł, garaż 25.000 zł, a mieszkania bodajże 5,500 zł- jak było to każdy z
                Państwa zapewne pamięta.

co do umowy to w §1 był zapis:
                5.Kupujący oświadcza, że przed podpisaniem umowy zapoznał się z opracowaną na
                potrzeby budowy Osiedla dokumentacją, w tym m.in. z:
                -przeznaczeniem nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego.

O ile mi wiadomo jedynym planem zagospodarowania przestrzennego jaki nam
                pokazywano (a pokazywano) był plan wiszący do tej pory w biurze na
                marywiliskiej z niską zabudową...
                to tak w kwestii uzupełnienia informacji.
                --
                pozdr, Sylvic
                • kuba_wr Re: 8 pięter 9 kondygnacji 06.09.06, 11:39
                  A mnie zastanawia, co to właściwie jest ten "czynsz". Fundusz remontowy,
                  opłacenie sprzątaczki i ogrodnika, podatek od nieruchomości czy też po prostu
                  haracz dla developera za to, że mieszkamy we własnych mieszkaniach, za które i
                  tak już zapłaciliśmy ?
                  --
                  Jakub
          • igazz Re: 8 pięter 9 kondygnacji 06.09.06, 21:11
            Witam po długiej nieobecności. I niestety nie widzę na forum dorych wieści.
            Zastanawiam się czy projekt mieszkań parterowych w budynkach już istniejących
            nie jest głównym elementem wykorzystania owego wyroku SN. Sam wyrok muszę
            dokładnie przestudiować, ale według mnie nie wysokość przyległych budynków, ale
            ich projekt jest istotny. Budynki istniejące, są ewidentnie zaprojektowane dla
            użytkowania w kameralnej zabudowie. W dużym blokowisku owe partery, mogą stać
            się koszmarem dla ich mieszkańców: brak bezpieczeństwa i obciążenie ruchem.
            Zastanawiam się również nad sposobem wykorzystania jak bumerangu argumentów
            Agmetu. Moim zdaniem, to świetny materiał na kontratak... Jeżeli jest to
            możliwe, to przy każdym kontakcie warto jest zbierać dokumenty, nawet pozornie
            nieistotne rzeczy mogą być zabójczą bronią.
    • ewelinami Re: 8 pięter 9 kondygnacji 03.09.06, 19:37
      Witam wszystkich!
      jesteśmy z mężem tak samo zdenerwowani (żeby nie napisać inaczej) decyzją
      Agmetu jak Wy. Może więc naszą frustrację przelejemy na papier i wszyscy sie
      pod tym podpiszemy (zakładam, że łącznie z obecnymi mieszkańcami osiedla)?
      Zgadzam się, że obietnica jest równie wiążąca i Agmet w ramach zarobienia
      dodatkowych pieniędzy nie powinien zmieniać nam charakteru osiedla. Nasz etap
      właśnie się buduje (odbiór w czerwcu 2007 r.) i rozumiem, że mamy spokojnie
      patrzeć jak za chwilę wyrosną nam przed oknami wieżowce ... Co Wy na to?
      Pozdrawiam,
      Ewelina
        • de_ef Re: ŁOŁ ! 14.09.06, 22:28
          I-II etap prawie jak serenata,
          a ten prawie jak suita.
          W końcu w okolicy pojawią się budynki w normalnej kolorystyce, a nie jajecznej.
          Właśnie to jest Kuryłowicz.
          • igazz Re: ŁOŁ ! 15.09.06, 18:55
            Cały dotychczasowy dorobek Pana Kuryłowicza poległ, po tym koszmarku na zdjęciu
            (o ile to nadal jest jego projekt).
              • pietro78 Re: ŁOŁ ! 17.09.06, 00:19
                No nieźle, nieźle... Pozostaje tylko życzyć w pierwszej kolejności "APM" a w
                drugiej "AGMETOWI" (o kolejności zadecydowała wysokość), żeby budyneczki
                powykrzywiały się czym prędzej jak krzywe wieże w Pizie (przy tej
                charakterystyce terenu nie zajmie to zbyt wiele czasu), bo wtedy przynajmniej
                będziemy mogli postawić na rozwój turystyki...:]:]:]... Zresztą w wypadku "APM"
                nie ma wątpliwości że będzie krzywo... W drugim etapie Osiedla Samarytanki
                zdecydowanie pionu nie było, mimo mniejszej wysokości... Jak znajdę fotki to
                gdzieś umieszczę...

Pozdrawiam
        • guuferek Re: ŁOŁ ! 30.09.06, 09:08
          owszem, sądząc po nazwach plików są to kolejne etapy V, VII i ten ostatni VII -
          przy Kondratowicza. Zupełnie jednak nie mogę dopasować sobie stron świata na
          tych wizualizacjach. Czy ten budynek na pierwszym planie jest od strony II
          etapu czy od Wicentego, a może jeszcze inaczej ??

--
          Grzesiek
          • smoock Re: ŁOŁ ! 30.09.06, 20:13
            dziekuję za link. Odnosnie wizualizacji myslę że: I zdjęcie - bud. w głębi za I
            etapem, bud. na I planie za II etapem, uliczka w prawo - wjazd od
            Nowowincentwgo.2 zdjecie chyba widok ze skrzyzowania Kondr-Nowowinc.3 zdjęcie
            pewnie ostatni etap.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka