• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Najgorsze gimnazjum na Targówku Dodaj do ulubionych

• IP: *.acn.waw.pl 06.04.03, 17:53
    Palenie papierosów na korytarzach przez młodzież, zaczepki, kradzieże,
    bijatyki, wszystko pod "czujnym" okiem dyrektorki - pani Nawrockiej. To
    Publiczne Gimnazjum nr 5 im. (!) Jana Pawła II przy Krasiczyńskiej 4/6. Pani
    pedagog - bardzo "skuteczna" w działaniu, łobuzów wypytuje m.i. p to, czy
    odmawiają pacierz. Wicedyrektorką jest katechetka, a katecheta (p. Cichocki)
    z ramienia PiSu jest radnym dzielnicy. Ta "Święta Trójca" (czytaj: kółko
    wzajemnej adoracji) jest ślepa i głucha na to, co dzieje się w tej szkole, do
    której przylgnęła etykietka "dom poprawczy".
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Marta IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.04.03, 21:10
      Witam! Chodziłam do tego gimnazjum przez trzy lata i nic nigdy nie widziałam z
      tych "rzeczy", które Pan wymienił. Nadal utrzymuję z tym gimnazjum kontakty i
      bywam tam dosyć częto, co wszakże nie może wykluczyć, że wszystko widzę. Moim
      zdaniem jest to bardzo dobre gimnazjum. Ja "wyszłam" z niego jako porządny
      człowiek-przynajmniej tak myśle i Panu dziecku życzę tego samego. Powiem Panu
      tylko tyle- proszę się zorientojać jak wygląda sytuacja w innych gimnazjach na
      Bródnie. Dopiero staną Panu włosy
      dęba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      !!!!11
      • Gość: rodzic IP: *.acn.waw.pl 06.04.03, 22:06
        Gość portalu: Marta napisał(a):

> Witam! Chodziłam do tego gimnazjum przez trzy lata i nic nigdy nie widziałam
        z
        > tych "rzeczy", które Pan wymienił. Nadal utrzymuję z tym gimnazjum kontakty i
        > bywam tam dosyć częto, co wszakże nie może wykluczyć, że wszystko widzę. Moim
        > zdaniem jest to bardzo dobre gimnazjum. Ja "wyszłam" z niego jako porządny
        > człowiek-przynajmniej tak myśle i Panu dziecku życzę tego samego. Powiem Panu
        > tylko tyle- proszę się zorientojać jak wygląda sytuacja w innych gimnazjach
        na
        > Bródnie. Dopiero staną Panu włosy

To chyba rzadko tam chodzisz. Nie trzeba wchodzić do środka - przed głównym
        wejściem uczniowie palą papierosy, a nawet piją piwo. Taki obrazek możesz
        spotkać codziennie. Cieszę się, że mój syn kończy już tę szkołę, bo gdybym
        wcześniej wiedział jak tam jest, posłałbym go z pewnością do innej. Co do
        poziomu - języki obce, które są teraz tak ważne prowadzone są beznadziejnie
        (poziom żaden). Geografii uczy pan, który na nic nie zwraca uwagi - uczniowie
        na lekcji robią, co chcą. Lekcje do niedawna odbywały się nawet w gabinecie
        lekarskim, albo na stołówce. W tym roku (na początku) nawet na korytarzu!
        >
        > !!!!11
        • Gość: xx IP: *.chello.pl 16.05.03, 23:56
          Gość portalu: rodzic napisał(a):

> Gość portalu: Marta napisał(a):
          >
          > > Witam! Chodziłam do tego gimnazjum przez trzy lata i nic nigdy nie widział
          > am
          > z
          > > tych "rzeczy", które Pan wymienił. Nadal utrzymuję z tym gimnazjum kontakt
          > y i
          > > bywam tam dosyć częto, co wszakże nie może wykluczyć, że wszystko widzę. M
          > oim
          > > zdaniem jest to bardzo dobre gimnazjum. Ja "wyszłam" z niego jako porządny
          >
          > > człowiek-przynajmniej tak myśle i Panu dziecku życzę tego samego. Powiem P
          > anu
          > > tylko tyle- proszę się zorientojać jak wygląda sytuacja w innych gimnazjac
          > h
          > na
          > > Bródnie. Dopiero staną Panu włosy
          >
          > To chyba rzadko tam chodzisz. Nie trzeba wchodzić do środka - przed głównym
          > wejściem uczniowie palą papierosy, a nawet piją piwo. Taki obrazek możesz
          > spotkać codziennie. Cieszę się, że mój syn kończy już tę szkołę, bo gdybym
          > wcześniej wiedział jak tam jest, posłałbym go z pewnością do innej. Co do
          > poziomu - języki obce, które są teraz tak ważne prowadzone są beznadziejnie
          > (poziom żaden). Geografii uczy pan, który na nic nie zwraca uwagi - uczniowie
          > na lekcji robią, co chcą. Lekcje do niedawna odbywały się nawet w gabinecie
          > lekarskim, albo na stołówce. W tym roku (na początku) nawet na korytarzu!
          > >
          >
          > > !!!!11
          >>> Ja z tym wszyskim się zgadzam ta szkoła to istne bagno wiem bo moi koledzy
          tam chodzą i oriętuje sie jaka jest sytuacja na bierząco.
        • Gość: Sajmon 1E IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.04, 16:53
          Serio spoko Gimnazjum !!! opowiadacie takie farmazony ze to si kupy nie
          trzyma !!!!
        • Gość: 1e IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.04, 17:07
          Chodze do 1 klasy i jeszcze nie widziałem zeby cos takiego miało miejsce znam w
          tej szkole bardzo duzo osob sa tez tam osoby palace ale nigdy ich nie widziałem
          zeby palili przed szkoła lub na klatkach schodowych to poprostu wasz
          wymysł !!! Pozdrawiam byłych jak i obecnych uczniow tego gima ;) !!!
          • Gość: Nie lubię naiwnych IP: *.chello.pl 25.11.04, 22:30
            Jak nie widziałaś, to może się troszkę rozejrzyj.Tylko żeby cię oczka nie
            rozbolały.
      • Gość: Orzech-Zbok IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.03, 21:59
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Sajmon (L)egia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.04, 17:16
          jeb** te wasze gazety wyborcze ta szkoła jest zaje*** jej ucziowie super
          ludzie !!! idziemy na papierosa :D !? Pozdro !!!
      • Gość: Zatroskany IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.03, 22:05
        Po ukończeniu uczelni Jana Pawła II (Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II) czeka
        nas równie prestiżowa szkoła na Odrowąża (Drażnij-Węża) lub uczelnia na ulicy
        Bartniczej (szkoła popularnie zwana na Bródnie "99" - dla downów). Można też
        znaleść się w najlepszej uczelni na Białołęce (Jedynej) na ulicy tukana,
        flaminga, czy coś takiego.
      • Gość: !!!_Absolwent_!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.06.03, 19:51
        Tu jest taka mała chemica co nazywa Kozłowska (czytaj Mały Hawajczyk "Aloha").
        Mobbing uczniów to jej powołanie. Pani Kozłowska ma skończone Technikum
        Chemiczne i chce żeby wszyscy takie kończyli !!! Nie stawia dobrych ocen dobrym
        uczniom tylko tym którzy zapowiadają że idą do TECHNIKUM.

Zatroskany Absolwent
        • Gość: mała antysemitka IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.06.04, 11:58
        • Gość: absolwentka IP: *.multibiblioteka.waw.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.04, 14:54
          Ale jest również wielu naprawde dobrych nauczycieli w tym Gimnazjum któży
          zarówno potrafią dobrze nauczyć i są mili.Przykład??? Pani Anna Hłobił-
          nauczycielka fizyki.
          • Gość: ABSOLWENT IP: *.chello.pl 11.07.04, 09:19
      • Gość: Fajna dupa IP: *.chello.pl 03.11.04, 14:47
        Ja uwrzam rze tasz koła jest kozacka są fajne świnie ale nauczyciele nie kturze
        są pi er dolnięć np pani kozakowska Dębowski Agatka ktura bordzo lubi
        Dębowskiego i nie wjadomo co robi z nim w pokuju. Retman bije na głowe a
        Nawrocka nie ją c h u j strzeli na miejscu. a fajni
        SZpirek,Laskowska,Zawadzka,Kotarbiniska. a Smoleni to terz ru ra jescze chodze
        do tej szkoły i jestem naj bardziej znana w tej szkole Pozdrawjam
        Łukaszka,kulfona,Rudiego,i moje Słonko naj kochanisze KOLOSE
        • Gość: ojoj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 15:17
          to naprawde tam zle uczą tyle błędów niedługo będziesz zasilał swoją osobą
          bezrobotnych ojojoj
    • Gość: rodzic IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.03, 10:09
      ja bym raczej wskazal gimnazjum nr 1. Tam wielki powrot mieli drobni handlowcy
      tzw. lekkich narkotykow. Za poprzedniej dyrekcji gonieni, tez przez policje.
      Ale to rzecz trudna do uchwycenia.
      Jednak ucza tam nauczyciele bez kwalifikacji, nie majacy odpowiedniego
      wyksztalcenia.
      Gorsze jest to ze po lekcja ucza swych uczniow juz za pieniadze.
      A to juz fakt.
      • Gość: niezorientowana IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.11.04, 12:32
        • Gość: kinia IP: *.wsip.com.pl 04.11.04, 13:12
          gimn nr 1 to to przy Trockiej, niedaleko bazarku i Radzyminskiej
    • Gość: b. uczeń IP: *.acn.waw.pl 08.04.03, 13:13
      Gimnazjum nr 5 to państwo w państwie. Dla dyrekcji to jest prywatny folwark.
      Ogłosili konkurs na patrona, chociaż już wcześniej wymyślili kto nim będzie.
      Konkurs był fikcją, a jego wyniki niekorzystne dla pomysłu dyrekcji były
      nieopublikowane. Teraz Jan Paweł II jest wszędzie. Jego portrety wiszą nawet
      nad koszami do śmieci.
      • Gość: uczeń IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 15:41
        Dyrekcja gimnazjum wymusza na uczniach oglądanie marnych koncertów
        wystawianych w szkole za które każe sobie płacić zamiast pokrywać to z
        komitetów rodzicielskich. Poza tym szkoła nieustannie poszukuje funduszy na
        nieznane cele.
        • Gość: Uczennica klasy 3 IP: *.acn.pl 14.11.03, 21:29
          Zgadzam się.. jesli chodzi o koncerty, to wole siedzieć już na lekcjach..
        • Gość: uczennica IP: 62.233.164.* 15.11.03, 10:01
          jestem uczennica tej ze szkoly i zgadzam sie z tym co do kropeczki!wydaje mi
          sie iz, p.nawrocka ma ''lewe interesy''!nie wiadomo co woogole dzieje sie z
          pieniedzmi!i jeszcze te indexy za 5 zl!!czarno biale z marna okladka!wszyscy
          musieli zaplacic!a napewno by tyle nie kosztowaly nawet z sklepie!wiec co sie
          stalo z tymi pieniedzmi to nikt nie wie!!!!!!!
    • Gość: Też Rodzic IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 09.04.03, 08:37
      Popatrzcie Państwo na swoje bliko, i klatki w tych blokach! Pomalowane,
      pobrudzone, z porozrzucanymi petami. A wyglądacie czasem przez okno? Na
      trawnikach pełno niepotrzebnych przedmiotów i śmieci wyrzucanych przez okna...
      A trawniki? Czy były one kiedyś niezadeptane? Ścieżki we wszystkich możliwych
      kierunkach. Samochody parkowane w miejscach niedozwolonych. A dzieci biegające
      po podwórku do późna? Taki jest obraz mieszkańców Bródna! Proszę wyciągnąć
      wnioski z listu, na który odpowiadam. Szkoła jest tylko przystankiem w życiu
      tych dzieci. One nie mieszkają w kosmosie... A krytykować po nazwisku - nie
      podpisując się swoim...Wbrew temu co napisano, w szkole dzieje się dużo
      dobrego.Szkoda,że o tym nie napisano.Pozdrawiam.Krystyna Malinowska
      • Gość: także rodzic IP: 195.94.206.* 10.04.03, 13:24
        Mieszkam w bloku chyba najbliższym - Malborska 3, blok jest czysty i nie
        pomazany, dzieci pod opieką i nikt nic nie wyrzuca przez okno-a większość
        dzieci z tego bloku chodzi do ww. szkoły i żadnych z wymienionych zachowań u
        nich nie zuważyłam-a mam z nimi dosyć częsty kontakt, ponieważ to koledzy
        mojego syna, który do tej szkoły nie chodzi, ale kolegów z tej szkoły ma wielu
        Pozdrawiam,
        • Gość: nemo IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 13:31
          W tej szkole (gimnazjum nr 5) promowane jest przeciętniactwo. Zdolni uczniowie
          nie mają zbyt wielu możliwości wykazania się, zresztą w tym środowisku nie
          warto "się wychylać". Działające kółka zainteresowań są prowadzone tylko dla
          zasady, żeby były i nic poza tym. A i kadra coraz gorsza.
          • Gość: uczeń IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 15:27
            Dokładnie. Niektórzy nauczyciele (chemia) nie tłumaczą dokładnie tematów na
            lekcji aby mieć więcej osób na tzw "poprawkach" odbywających się w weekendy.
            Nie wiem czy robią to za darmo ale z pewnością z dobrej woli nie siedzą w
            szkole po 8 godzin w dni wolne. Również w niektórych przypadkach nie ma
            możliwości uzyskania dobrej oceny końcowej jeśli nie uczestniczy się w kółkach
            pozalekcyjnych. Afisz umieszczony na szkole głosi "rozwijaj swoje
            zainteresowania uczestnicząc w kółkach zainteresowań: plastycznym, muzycznym
            itp." z czego połowa z nich nie istnieje i nigdy nie istniała.
      • Gość: "STERYD" IP: *.chello.pl 20.12.04, 22:18
        Ja nie chodziłem do tego Gimnazjum ale miałem w nim najleprzych kumpli z
        podstawówki, słyszałem od nich wiele ciekawych rzeczy na różne
        tematy......Palenie papierosów i palenie trawki z faj wodnych czy picie
        alkoholu rozcieńczonego sokiem pomarańczowym w zmienionej butelce to nic z dość
        okrutnymi pobiciami , wyrzucaniem krzeseł a nawet ławek z okien czy sranie na
        środek korytarza w czasie lekcji to jusz coś..... ale większe przypały robiłem
        w GIMNAZJUM nr 4 na ul. turmonckiej........ HEHEHEHE........:)
        • Gość: NaTa IP: 62.233.164.* 20.01.05, 15:04
          Chodzę do tego gimnazjum dość czasu i widze że ludzie różne rzeczy opisują...
          Część znich może i jest prawdą ale ja nie bedę społkować na kolegów:P
          Moge jednak poruszyć temat nauczycieli...np.wspaniała pani dyrektor Nawrocka
          nie robi prawie nic dla tego gimnazjum i nie wiem jakie ma podejście do zawodu
          ale wiem jakie do ucznów...moim zadaniem dyrektor powinien być wzorem dla
          uczniów a założe się że nikt za nic w świecie nie chciałby być taki jak
          p.Nawrocka...oprócz tego pani dyrektor nie jest zbyt miła dla ucznów np.podnosi
          na nich głos i nie dopuszcza do zdania bo przecież ona wie najlepiej(do tego
          wiele osób się tagże nie zgodzi)Jednak to nie wszystko co zostaje do
          powiedzenia o nauczycielach...Jest jeszcze np.pan Warchoł...do tego poprostu
          nic dodac nic ująć,niedość że nie poprafi zapanować ani troche nad klasą to nie
          potrafi uczyć.Moim i nie tylko moim zadniem zachowanie pana W. jest dość
          pedalske...omijając to nadodatek zdażylo się że przeklinał na ucznia i stosował
          przemoc(nie chodzi o bicie tylko o szarpaniny itp.).Nie wiem po co on w ogóle
          jest nauczycielem[?].Pani Mrówczyńska która uczy fizyki,uczy jej chyba tylko
          formalnie bo w praktyce nie jej to nie wychodzi...ma na dodatek srtaszną
          skleroze,klasy jej sie mylą i do tego nie potrafi nawet poprawnie przeczytać
          nazwisk niektórych uczniów(po co ktoś taki w szkole???)Jest jeszcze ksiądz
          Serafin,uczy religi a sama sie zastanawiam czy nie minoł sie z powołaniem
          (przeklina a to na ksiedza i nauczyciela nie przystało a co wiecej w szkole
          przy uczniach jest zakazane)jest jeszcze wiele przykładów tych "orginalnych"
          nauczycieli ale nie chce mi sie już opisywać...i tak sie zozpisałam wiec na tym
          koniec.Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś uwagi dotyczące mojego listu to piszcie!!!
          (napewno jest o czym)
    • Gość: nemo IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 18:56
      A ja proponuję jeszcze, żeby zamiast wicedyrektorki-katechetki zastępcą
      dyrektora gimnazjum nr 5 został proboszcz z miejscowej parafii. Ta szkoła i tak
      jest prawie wyznaniowa (lekcje nt. papieża odbywały się nawet na takich
      przedmiotach jak chemia czy biologia przed nadaniem szkole imienia). Proboszcz
      dorobiłby sobie do "skromnych" uposażeń... Kiedy był dzień modlitw o pokój
      dyrekcja nakazała nie przynosić tego dnia kanapek do szkoły. Na korytarzach
      widniały hasła "Dzień o chlebie i wodzie", a obecny radny PiSu (szkolny
      kateheta) odprawiał modły na korytarzu, które tego dnia zastąpiły lekcje.
      Wiem, że dla kogoś to może brzmieć jak bajka, ale to prawda. Za te wyczyny pani
      Nawrocka drugi raz wygrała konkurs na dyrektorkę. Świadczy to o poziomie
      członków komisji oświaty b. gminy Targówek.
      • Gość: były uczeń IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.04.03, 20:26
        tak się składa ze wiem kto byl w komisji wyborczej n dyrektora 5 i zapewniam ze
        to co przedsawiła p. Nawrocka jest b. dobre. Jeżeli ktoś traktuje Ją jak tylko
        zło konieczne to nie dziwię się takim opiniom. A moze któryś z ucznió
        wszechwiedzących poszedłby do Pani dyrektor i porozmawiał z Nią. Jescze raz z
        wlasnych doświadczeń wiem że jest to bardzo dobra i przejmująca isę losem
        innych osoba. Naprawdę warto iść i porozmawiać a nie pisać głupoty. Pozdrawiam
        Jola
    • Gość: mariolcia_86@o2.pl IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.04.03, 20:18
      Czy moze mi Pan lub Pani napisać skąd wymyśla się takie brednie. Jestem bardzo
      ciekawa, ponieważ sama chodziłam przez 3 wspaniałe lata do tego gimnazjum. O
      ile wiem to gimnazjum jest najlepsze w dzielnicy i nie ma powodów aby tak je
      oczerniać. Poza tym uważam, że użycie słowa dyrektorka w stosunu do p.
      Nawrockiej świadczy o braku kultury osoby piszącej. Znam Panią Nawrocką dobrze
      i wiem że nie jest obojętna na losy tego gimnazjum i bardzo się w nie angażuje.
      Kolejną ssprawą jest czy radny nie może być wg Pana dobrym nauczycielem? Bo
      mnie p. Cichocki uczył i bardzo miło go wspominam. Pani pedagog jest religijna
      ale czy pan jest psychologiem i czemu ją Pan tak oczernia? Mi kiedyś bardzo
      pomogła. Co do Pani Retman jest wpaniałą osobą i nie wiem co Panu nie pasuje,
      ze Ona jest katechetką? Chciałabym wiedziec dlaczego Pan to napisał i skąd ma
      Pan taaaakie informacje????????? Moim zdaniem jest to kolejna nagonka na szkołę
      w celu jej zniszczenia. I trochę mi z tego powodu przykro, bo ja do niej
      chodziłam z wielką chę cią i zaangażowaniem.
      • Gość: też b. uczeń IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 23:03
        Gość portalu: mariolcia_86@o2.pl napisał(a):

> Czy moze mi Pan lub Pani napisać skąd wymyśla się takie brednie. Jestem
        bardzo
        > ciekawa, ponieważ sama chodziłam przez 3 wspaniałe lata do tego gimnazjum. O
        > ile wiem to gimnazjum jest najlepsze w dzielnicy i nie ma powodów aby tak je
        > oczerniać. Poza tym uważam, że użycie słowa dyrektorka w stosunu do p.
        > Nawrockiej świadczy o braku kultury osoby piszącej. Znam Panią Nawrocką
        dobrze
        > i wiem że nie jest obojętna na losy tego gimnazjum i bardzo się w nie
        angażuje.
        >
        > Kolejną ssprawą jest czy radny nie może być wg Pana dobrym nauczycielem? Bo
        > mnie p. Cichocki uczył i bardzo miło go wspominam. Pani pedagog jest
        religijna
        > ale czy pan jest psychologiem i czemu ją Pan tak oczernia? Mi kiedyś bardzo
        > pomogła. Co do Pani Retman jest wpaniałą osobą i nie wiem co Panu nie pasuje,
        > ze Ona jest katechetką? Chciałabym wiedziec dlaczego Pan to napisał i skąd ma
        > Pan taaaakie informacje????????? Moim zdaniem jest to kolejna nagonka na
        szkołę
        >
        > w celu jej zniszczenia. I trochę mi z tego powodu przykro, bo ja do niej
        > chodziłam z wielką chę cią i zaangażowaniem.

Odezwała się pupilcia cioci Mariolci! To pewnie ty przesiadywałaś tam na
        herbatce i obmawiałaś kolegów i koleżanki. Bo takie postawy to ona docenia.
        A jeśli chodzi o słowo "dyrektorka", którego użył ktoś z przedmówców, to jest
        to słowo jak najbardziej poprawne (vide: Słownik języka polskiego). Widać, że
        po tej szkole masz braki w edukacji. To komunistyczna nomenklatura powymyślała
        dziwolągi typu "pani dyrektor". Może jeszcze zamiast "sprzątaczka" - "pani
        sprzątacz", "woźna" - "pani woźny".
        • Gość: xx IP: *.chello.pl 17.05.03, 00:00
      • Gość: polonista z Pragi IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 23:43
        Gość portalu: mariolcia_86@o2.pl napisał(a):

> Uważam, że użycie słowa dyrektorka w stosunu do p.
        > Nawrockiej świadczy o braku kultury osoby piszącej.

BZDURA!!! Słownik języka polskiego PWN pod redakcją prof. dr M. Szymczaka:

"dyrektorka ż III, CMs. -rce; lm D. -rek <kobieta dyrektor (dziś zwykle w
        odniesieniu do kierowniczki szkoły>"

A więc użycie słowa jak najbardziej poprawne. Szkoda, że dyrektorka -
        polonistka nie zdążyła zrealizować tematu o żeńskich formach zawodów i
        wykonawców czynności. Formy "pani + męska nazwa zawodu" używa się wtedy, gdy
        forma żeńska nie istnieje (nie da się jej utworzyć bądź posiada inne znaczenie
        np. dyplomatka - rodzaj damskiej torebki). Natomiast czy wyobrażasz sobie formę
        jeszcze bardziej nobliwego zawodu jaką jest np."radna". Julia Pitera - "pani
        radny"? Radna i tyle. Pani X jest dobrą nauczycielką, a pani Z. dobrą lekarką.
        W poprzednim systemie, w czasach kobiet na traktorze powymyślano cuda
        typu "pani dyrektor". Obecnie nawet feministki walczą z tymi sztucznymi tworami
        językowymi. Braki w edukacji młodzieży to też skutek braku zwracania uwagi
        przez (niestety) nauczycieli by z polszczyzny nie robić śmietnika - kalki
        językowej z angielskiego, gdzie formy żeńskie występują niezwykle rzadko.
        To tyle wykładu,
        pozdrawiam i proszę, nie obrażaj kogoś, że wypowiedział się niekulturalnie,
        skoro nie używa form obraźliwych,ani wulgaryzmów, a wręcz jedynych
        dopuszczanych przez słownik. Słownik nie przewiduje bowiem tworu "pani
        dyrektor" (Jeśli chcesz, to sprawdź).
      • 16.02.06, 11:44

>O ile wiem to gimnazjum jest najlepsze w dzielnicy
        zanim coś takiego napiszesz to sprawdź ranking gimnazjów warszawskich
    • Gość: 666 IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.04.03, 20:35
      Też były uczeń napisał:" Odezwała się pupilcia cioci Mariolci! To pewnie ty
      przesiadywałaś tam na herbatce i obmawiałaś kolegów i koleżanki. "
      A kim Ty jesteś, że możesz pisać takie głupoty. Skąd wiesz, że Ona tam
      przesiadywała i obgadywała wszystkich. Masz na to jakiś dowód, czy to może
      tylko tak na prawdę Twoje głupie domysły i zazdrość???!!! A czy Ty próbowałeś
      kiedyś nawiązać jakiś kontakt z Panią dyrektor? Czy kidykolwiek porozmawiałeś
      z Nią jak człowiek z człowiekiem?! Jak możesz tak bezpodstawnie oczerniać t
      osobę???!!!
      Ja również osobiście znam Panią Nawrocką i uważam, że jest bardzo
      porządną kobietą i ręczę Wam i Tobie głową, że nie znajdziecie drugiej tak
      oddanej swojej pracy osoby. Wiem z własnego doświadczenia, żę dba o to
      gimnazjum jak o własny dom.
      Pozdrawiam i gorąco ściskam całą dyrekcję oraz grono pedagogiczne tegoż
      gimnazjum!!!
      • Gość: bryr IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.04.03, 11:21
        nie zgadzam sie na temat tego co myslisz o pani Nawrockiej
    • Gość: ktoś IP: *.chello.pl 13.04.03, 20:40
      Mój syn chodzi to tego gimnazjum. Nie będe oczerniać dyrekcji, ponieważ
      rzeczywiście się stara, ale nic z tego nie wychodzi. Kiedy syn wchodzi do
      szkoły, ma nadzieje że "hołota" paląca papierosy i pijąca piwo (albo coś
      mocniejszego jak im wpadnie w ręce) go nie zaczepi. Jednak trzeba tu poruszyć
      problem innej osoby w szkole dbającej o bezpieczeństwo uczniów. OCHRONIARZ.
      Pewnego dnia stał sobie jak zawsze w swoich przytulnych kapciuszkach,
      popijając kawkę przy wejściu do szkoły. Lekcje trwały, gdy jeden ze
      szkolnej "hołoty" wszedł do szkoły z papierosem w gębie. No i co na to
      OCHRONIARZ??? szufla! podał mu ręke jak staremu znajomemu i przepuścił go jak
      gdbyby nigdy nic. Ten gówniarz z papierosem ma ok. 13 lat. Przecież ten facet
      (ochroniarz) gdyby mógł, to poszedłby spać. Mam nadzieje że dyrekcja czyta ten
      list. "Hołota" (50% szkoły "terroryzujący" drugie 50% szkoły) to pewna zguba
      tej szkoły. Mam nadzieje że również inni rodzice poruszą ten temat na
      zebraniu, bo mój pojedynczy głos nie przynosi żadnych efektów. I niech nikt
      nie próbuje powiedzieć że to co zostało tu napisane jest nieprawdą, ponieważ
      właśnie tak wygląda rzeczywistość.
      • Gość: rodzic IP: *.acn.waw.pl 13.04.03, 22:33
        Gość portalu: ktoś napisał(a):

> Mój syn chodzi to tego gimnazjum. Nie będe oczerniać dyrekcji, ponieważ
        > rzeczywiście się stara, ale nic z tego nie wychodzi. Kiedy syn wchodzi do
        > szkoły, ma nadzieje że "hołota" paląca papierosy i pijąca piwo (albo coś
        > mocniejszego jak im wpadnie w ręce) go nie zaczepi. Jednak trzeba tu poruszyć
        > problem innej osoby w szkole dbającej o bezpieczeństwo uczniów. OCHRONIARZ.
        > Pewnego dnia stał sobie jak zawsze w swoich przytulnych kapciuszkach,
        > popijając kawkę przy wejściu do szkoły. Lekcje trwały, gdy jeden ze
        > szkolnej "hołoty" wszedł do szkoły z papierosem w gębie. No i co na to
        > OCHRONIARZ??? szufla! podał mu ręke jak staremu znajomemu i przepuścił go jak
        > gdbyby nigdy nic. Ten gówniarz z papierosem ma ok. 13 lat. Przecież ten facet
        > (ochroniarz) gdyby mógł, to poszedłby spać. Mam nadzieje że dyrekcja czyta
        ten
        > list. "Hołota" (50% szkoły "terroryzujący" drugie 50% szkoły) to pewna zguba
        > tej szkoły. Mam nadzieje że również inni rodzice poruszą ten temat na
        > zebraniu, bo mój pojedynczy głos nie przynosi żadnych efektów. I niech nikt
        > nie próbuje powiedzieć że to co zostało tu napisane jest nieprawdą, ponieważ
        > właśnie tak wygląda rzeczywistość.

Jeśli chodzi o ochroniarza to też go zatrudnia pani Nawrocka. Mając gabinet na
        parterze tuż przy wejściu ma okazję zobaczyć jak on pracuje. I zapewne widzi,
        tylko nic z tą sprawą nie robi, gdyż woli obwieszać portretami papieża szkołę,
        i na ten cel (i kilka innych zbytecznych) usilnie poszukuje pieniędzy.
        Ochroniarza zatrudniła dla pozoru, aby pokazać, że próbuje coś zrobić w
        sprawach porządku i bezpieczeństwa, o których tu wiele napisano. Jej działania
        są jednak iluzoryczne i nieadekwatne do sytuacji.
        • Gość: BloaAGSFH IP: krasnobrodzka:* / 192.168.3.* 25.04.03, 09:39
        • Gość: M@r@ IP: *.kosson.com 17.12.03, 18:28
          Po pierwsze zgadzam się co do opinii o ochroniarzu. Czasami jak przechodzę z
          przyjaciółką obok drzwi wyjściowych, to słyszymy np. taką rozmowę:
          -szefie tylko na jednego szluga! plecak mogę zostawić
          -nie. idż na korytarz obok biblioteki!
          -k... pięć minut!!!
          -tylko zeby cie nnikt nie zobaczył!

Ale nie mogę się zgodzić, że p. Nawrocka ma gabinet na parterze! Mieści się on
          na drugim piętrze!!! Na parterze jest gabinet dyrektorki podstawówki!!!
          • 07.01.04, 14:03
            Gość portalu: M@r@ napisał(a):

> Po pierwsze zgadzam się co do opinii o ochroniarzu. Czasami jak przechodzę z
            > przyjaciółką obok drzwi wyjściowych, to słyszymy np. taką rozmowę:
            > -szefie tylko na jednego szluga! plecak mogę zostawić
            > -nie. idż na korytarz obok biblioteki!
            > -k... pięć minut!!!
            > -tylko zeby cie nnikt nie zobaczył!
            >
            > Ale nie mogę się zgodzić, że p. Nawrocka ma gabinet na parterze! Mieści się
            on
            > na drugim piętrze!!! Na parterze jest gabinet dyrektorki podstawówki!!!

Pomyłka :)
            Gabinet pani Nawrockiej mieści się na parterze... Jeden z kilku gabinetów
            dyrektorów w tej szkole. Kiedyś spędzałem w nim sporo czasu na dyskusjach z
            panią Nawrocką. Nikomu tego nie polecam - jest odporna na argumenty. To cecha
            ludzi głuchych lub... bardzo głupich. W gabinecie stał w zaszłym roku piękny
            srebrny telewizor i komplet mebli w kolorze mahoniu...
            • Gość: M@r@ IP: *.kosson.com 03.04.04, 21:33
              Hmmm... skoro tak twierdzisz.. to faktycznie pomyłka :)
              • Gość: Loona IP: *.chello.pl 25.09.04, 19:19
                • Gość: Mrooffka IP: *.chello.pl 25.09.04, 19:22
                  • Gość: Marcelka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.04, 19:38
                    Po pierwsze (do matki) jak ktos wczesniej napisal to opowiesci twojej corki sa
                    wyssane z palca poniewaz ja znam wiekszosc osob ktore byly na tym obozie i nic
                    takiego sie niedzialo. Jakbys chciala wqiedziec to ci absolwenci mieli jush 18
                    lat. A papierosy u twojej corki swiadcza ze pali bo chyba niekazde dziecko ma
                    papierosy w torbie. Trzeba sie najpierw zastanowic a pozniej to napisac. Wiec
                    prosze nie pisac tu takich glupot o tym obozie bo wcale tak niebylo a nawet tam
                    byli ludzie z mojej klasy. Pozdro dla 3e a w szczegolnosci M@ry, Ulki, Sylwi,
                    Soni, Mroffki, Fistaszka, Cytrynki i innych zajebistych ludzi z mojej klasy. 3e
                    i LEGIA rulezzzzzz
                    • Gość: prezes IP: *.chello.pl 25.09.04, 22:13
      • Gość: gość IP: *.chello.pl 19.05.03, 23:04
        a skad pani to wie co on zrobil? stoi pani tam dzien w dzien i widzi jak
        ochroniarz sie zachowuje? a pozatym an 1000% nie wpuscil by dzieciaka do szkoly
        z papierosem w gebie.. cos sie pani przywidzialo albo za kiepskich szpiegow
        pani ma.. chyba ze tez juz nie macie kogo obmawiac to wzieliscie sie za
        ochroniatza..
        • Gość: Uczeń IP: *.acn.pl 14.11.03, 21:48
          Jesli chodzi o ochroniarzy, to zgadzam sie w 100%, jedyne co robia to czepiaja
          sie o identyfikatory, ktore moim zdaniem nie sa az tak wazne jak to ze ktos
          wchodzi do szkoły ze szlugiem w gebie.
          • Gość: Sojesznik Moskwy ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.04, 17:30
            Wiecie Kuuuur*** jak to sie nazywa to co wy mowicie ????????????? Strzelanie z
            Uuucha Inaczej Społkowanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • 13.04.03, 20:44
      A może Ty jesteś antyklerykałem?
      --
      "A mnie właściwie nie ma i mogę robić to co chcę" L.Janerka
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10082
      • 13.04.03, 21:05
        wzyscy pisza z cvx.ppp.tpnet. A to zbieg okoliczności.

Wszystkich charakteryzuje ta smam składnia i skłonnośc do tych samych błędów
        językowych.

aż ciśnie sie na klawiature myśl, że to jedna osoba. a szczególnie smieszna i
        niewiarygodna jest mariolcia-absolwentka (powinna byc teraz licealistką). A
        pisze jak stara malutka.

Pani Nawrocka, coż... poprzedni burmistrz (niech imie jego będzie zapomiane) to
        bardzo, ale to bardzo, no wprost bardzo, bardzo tę pania lubił. I w kraju, i za
        granicą.
        • Gość: rodzic IP: *.acn.waw.pl 13.04.03, 21:40
          proarte napisała:

> wzyscy pisza z cvx.ppp.tpnet. A to zbieg okoliczności.

> aż ciśnie sie na klawiature myśl, że to jedna osoba. a szczególnie smieszna i
          > niewiarygodna jest mariolcia-absolwentka (powinna byc teraz licealistką). A
          > pisze jak stara malutka.
          >
          > Pani Nawrocka, coż... poprzedni burmistrz (niech imie jego będzie zapomiane)
          to
          >
          > bardzo, ale to bardzo, no wprost bardzo, bardzo tę pania lubił. I w kraju, i
          za
          >
          > granicą.

Bo to zapewne jest jedna i ta sama osoba zmieniająca tylko nicki i zapewne
          podstawiona przez samą dyrektorkę. Fakt jest taki, że prawda w oczy kole.
          Zarówno ekscesy przed szkołą, jak i wewnątrz niej są codziennością. To samo
          jeśli chodzi o dążenia dyrekcji do wprowadzenia jednomyślności, jednak tym
          razem nie pod czerwonym, ale kościelnym sztandarem. Popleczników dyrektorka
          miała zawsze, zarówno wśród kadry (tych z biegiem czasu ubywało), jak i wśród
          rodziców (w radzie szkoły rodzice to jej wieloletni znajomi ze starych czasów)
          a przede wszystkim w poprzednich władzach gminy. Sprawa z poprzednim
          burmistrzem Kamińskim, o którym wspomniałeś to tylko jeden z epizodów (jeszcze
          pan Wolny). Ale... Było minęło, jednak nieudolne kierownictwo szkoły pozostało.
          Doszły ostatnio nowe sensacje z gazetką szkolną i tego typu historie. Szkoda,
          że wszyscy, którzy to widzą, nie zgłaszają tego do kuratorium. Ja w ubiegłych
          latach robiłem to kilkakrotnie, jednak widać mój głos był odosobniony i dlatego
          nie podjęto żadnych działań. Każdy tylko narzeka (znam to z autopsji -
          zwłaszcza na i po zebraniach), ale sformułowanie pisma do władz oświatowych
          kosztuje zbyt dużo trudu. Mnie za 2 miesiące ten problem już nie będzie
          dotyczył, ale innych tak. Szkoda, że niekompetentni ludzie latami zajmują
          stanowiska, do których nie mają żadnych predyspozycji.
          Pozdrawiam
          • Gość: viktor~ IP: *.brz.warszawa.supermedia.pl 15.04.03, 01:13
            Gość portalu: rodzic napisał(a):

> proarte napisała:
            >
            > > wzyscy pisza z cvx.ppp.tpnet. A to zbieg okoliczności.
            >
            > > aż ciśnie sie na klawiature myśl, że to jedna osoba. a szczególnie smieszn
            > a i
            > > .......

> Bo to zapewne jest jedna i ta sama osoba zmieniająca tylko nicki i zapewne
            > podstawiona przez samą dyrektorkę. Fakt jest taki, że prawda w oczy kole.
            ...............

ciekawe jak dlugo sie naglowiliscie ...ufffffffffff....ppppuffffffffff alez to
            meczaca robota by stwierdzic ze te IP to jedna i ta sama osoba (cos okropnego,
            tyle myslenia)
            cvx.ppp.tpnet - to polaczenie przez TPSA i kazda osoba nie majaca stalego lacza
            takie bedzie miala IP :))) tysiace osob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            zastanawiajacy jest zas adres: *.acn.waw.pl ???? :))))

• Gość: stara malutka IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.04.03, 21:51
          Nie wiem dlaczego masz cos do mojego adresu mailowego.I nie bedę ci się
          tłumaczyła bo uważam to za zbędne. Zapewniam cię tylko ze znam przynajmniej
          dwie osoby, które pisały na temat piątki. Nawiasem mówiąc najpierw popatrz
          sama na swoje błędy, a dopiero potem krytykuj cudze! Pozdrawiam
      • Gość: ktoś IP: *.chello.pl 13.04.03, 21:09
        sloggi napisał:

> A może Ty jesteś antyklerykałem?
        o rany sloggi to nie o to chodzi, wczytaj sie w temat bo zgubiles sedno.
        Zawsze byłeś bystry ale tym razem pominąłes najwazniejszy temat. A swoja drogą
        jak ci sie podoba nadawanie imienia szkole osobie ktora żyje? To chyba się
        kojarzy raczej z inna epoką i systemem?
    • 15.04.03, 08:30
      Opinie na temat gimnazjum zamieszczone na tej stronie uważam za żenujące. Nie
      pokrywają one się z moim zdaniem, i twierdzę, że obrażają pedagogów gimnazjum
      nr 5. Wielu z nauczycieli jest naprawdę wspaniałymi ludżmi. Pracując w szkole
      dają z siebie wszystko, i naprawdę nie zasłużyli, by to o nich pisać. Pani
      Retman jest osobą bardzo odpowiednią na swoje stanowisko - ma bardzo dobry
      kontakt z uczniami. Chociaż nie jestem pewnym mojej wiary z prawdziwą
      przyjemnością chodzę na jej lekcje religii. To prawda, że ukierunkowanie szkoły
      w kierunku Kościoła jest może zbyt silne, ale można je znieść. Jan Paweł II
      jest osobą godną naśladowania. I zapewnia szkole ochronę... modlitwą. Chociaż
      spotkało mnie w tej szkole wiele nieprzyjemności, nie uważam czasu, jaki tu
      spędziłemm za stracony. Jestem jednym z BYŁYCH redaktorów gazetki
      szkolnej "Chojrak", zlikwidowanej przez Panią Dyrektor 5 marca br.
    • 15.04.03, 09:01
      Drogi "rodzicu" - piszesz bzdury! Szkoda, że brak Ci
      odwagi by się pod nimi podpisać. Ale ponieważ Twoim celem
      jest mącenie i rozpowszechnianie kłamstwa, dla dobra
      innych trzeba Ci odpowiedzieć! 1. Skąd tak dobrze znane
      są Ci metody pracy Pani pedagog? Czyżby to Twoja latorośl
      miała problemy z zachowaniem? Nb. odmawianie pacieża
      kieruje człowieka ku zupełnie innym obszarom niż lektura
      teoretyków komunizmu. 2. Szkoda, że patrzysz na Szkołę
      poprzez pryzmat Twych wąskich poglądów. To potwierdza
      przypuszczenia, że Twym celem jest upolitycznienie
      Szkoły, że dobro nawet Twojego dziecka nic nie znaczy
      wobec ideologii! Dla niej kładziesz jego głowę na
      czerwonym ołtarzu! 3. Dom poprawczy - cóż, szkoła
      publiczna, dzięki między innymi, takim jak Ty myślicielom
      stała się ofiarą psychologii humanistycznej. Ona to jest
      powodem, dla którego niektórzy nie znajdują się tam,
      gdzie powinni. Tym większa to zasługa Dyrekcji i
      Nauczycieli, że Twoje dziecko uczy się i wraca codziennie
      do domu.
      Chcę podkreślić, że Dyrekcja i Nauczyciele Publicznego
      Gimnazjum nr. 5 na Targówku czynią wszystko co jest
      MOŻLIWE by ta szkoła w pełni już dziś zasługiwała na
      miano NAJLEPSZEGO GIMNAZJUM. Gdyby nie jej starania,
      przypominało by ono Szk. Podstawową 308 pod przewodem
      byłego dyrektora Z. Piszę, co MOŻLIWE, bo dzięki głosom
      takich jak TY Szkole wciąż skąpi się środków, które
      ochoczo politycy przemieszczają do swych kieszeni. Gdybyś
      zechciał napisać jakąś prawdziwą informację - jesteś mile
      widziany. Adam - Rodzic.
      • Gość: M@r@ IP: *.kosson.com 17.12.03, 18:44
        A może mi Pan powiedzieć co Panu przeszkadzało w szkole podstawowej nr. 308? Ja
        tam chodziłam i dostałam się do jednej z lepszych klas. A co do dyrektora
        Siessa do bardzo dobry lubiany przez uczniów pedagog!!!
    • 15.04.03, 10:00
      Trzeba przyznac, ze kazda szkola jest swego rodzajem panstwa w panstwie.
      Dyrektor powolany w trakcie konkursu, jest praktycznie nie do zwolnienia. To on
      dobiera kadre pedagogiczna i obsluge techniczna. Jesli ma (bo musi miec dobre
      stosunkiz "gmina") to jego panowanie moze trwac bardzo dlugo. Czy jest on
      dobrym dyrektorem czy nie.
      Na konkursie decydowali glownie przedstwawiciele gminy, a kuratorium glosowalo
      jak chciala gmina. Udzial nauczycieli i zwiazkow zawodowych juz nie problem.

Jednak aby zdjac dyrektora niestety trzeba mu zarzucane czyny udowodnic.
      Jesli beda to robic rodzice, dziecko moze miec problemy w szkole....
      Po odejsciu z ze szkoly nie juz do tego checi i kazdy sie cieszy ze ma juz ja
      za soba.
      Nie znam tej szkoly, po za murami i pani dyrektor po za kurtuazyjnym
      przywitaniem sie. Ale jesli jest tam tak zle jak piszecie trzeba miec swiadkow
      i to pokazac, zaprosic prase tak GW jak i lokalna.
      Jesli nie to jest to koklejne obrzucanie sie blotem.

Ja, jakis czas temu walczylem o odsuniecie od obowiazkow dyrektora VIII Ogrodu
      Jordanowskiego, przy Suwalskiej. Opor byl tak wielki, ze nawet stwierdzone
      przeze mnie pijanstwo na terenie placowki, imprezy alkoholowe nic nie byly
      wstanie zmienic. Doszlo do tego ze dyrektorka, spiewala po libacji w bialy
      dzien przy rodzicach "Malgoska, mowia mi..."> Dyrektorka wyleciala, dopiero za
      sprawy finansowe.

Wiec jesli,ktos chce to zrobic trzeba miec duzo samozaparcia i dowody.
    • Gość: Uczeń klasy II IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 15.04.03, 13:43
      Cóż... zauważyłem dużo 'nieładnych' komentarzy. Z niektórymi muszę się zgodzić,
      ale NIE ROZUMIEM,DLACZEGO NIKT NIE WSPOMNIAŁ O KOCAHNEJ PANI
      CHROMIŃSKIEJ ?!!!!!!!!!!!!!!

Jak można mieć pretensje do p. Nawrockiej ?!

Lepiej zgnoić tych, którzy naprawdę nie potrafią być normalnym nauczycielem.
      Mam nadzieje, że ktoś weźmie pod uwagę mój wzgląd na tą sprawę i napisze parę
      ciepłych słów pani Chromińskiej...
      • Gość: uczennice IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 15.04.03, 14:09
        Jesteśmy zmuszone zgodzić się z poprzednikiem, bo -p. Chromińska jest
        beznadziejnym nauczycielem. Nie potrafi utrzymać porządku w klasie, uczniowie
        klną do niej, rzucają butelkami........ a ona nie reaguje. Kiedy nikt jej nie
        słucha sama rozwiązuje sobie zadania na tablicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • 15.04.03, 16:24
          tak właśnie jest p.Chromińska przez pierwszy rok swojej "działalności" w tjże
          szkole opowiadała całą historię swojego życia. Teraz będąc już drugi rok dziwi
          sie dlaczego nikt jej nie słucha. Ta oto pani przekazuje wiedzę książkową ,,dam
          wam teraz zadanie z głowy(otwierajac książke) dyktuje wszystko z niej.
          prawdziwa nauczycielka z Siedlc.(nie mam nic do tego miasta)
        • Gość: M@r@ IP: *.kosson.com 17.12.03, 18:53
          Pani Chromińska rzeczywiście nie nadaje się na pedagoga! Niedawno kiedy moja
          przyjaciółka powiedziała że na święta wyjeżdża w góry to pani powiedziała jej
          żeby już stamtąd nie wracała! A kiedy rozwiązywałąm zadanie na tablicy i
          popełniłam jakiś błąd powiedziała mi "Jaka ty jesteś głupia! Jak ty się tu w
          ogóle znalazłaś?!". W końcu sama mnie przepuściła. Z 4 na koniec roku....
      • Gość: nemo IP: *.acn.waw.pl 15.04.03, 19:44
        Gość portalu: Uczeń klasy II napisał(a):

> Cóż... zauważyłem dużo 'nieładnych' komentarzy. Z niektórymi muszę się
        zgodzić,
        >
        > ale NIE ROZUMIEM,DLACZEGO NIKT NIE WSPOMNIAŁ O KOCAHNEJ PANI
        > CHROMIŃSKIEJ ?!!!!!!!!!!!!!!
        >
        > Jak można mieć pretensje do p. Nawrockiej ?!

Można. Bo ona takie osoby zatrudnia. Myślisz, że nie wie po dwóch latach
        zatrudniania kogoś jak on pracuje? A jeżeli nie wie, to tylko o niej świadzy,
        że nie nadaje się na kierownicze stanowisko.
    • Gość: 666 IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.04.03, 14:50
      Muszę Was zmartwić- nie jestem tą samą osobą co mariolcia, jola itd. Także
      bardzo mi przykro. To, że piszemy z cvx.ppp.tpnet jeszcze o niczym nie
      świadczy. Równie dobrze mogę powiedzieć, że wszyscy, którzy piszą z acn.waw.pl
      i chello.pl tą tymi samymi osobami. Nie jestem także podstawiona przez Panią
      Dyrektor. Każdy może mieć swoje własne zdanie, a ja mam właśnie takie jak już
      wyżej napisałam na temat tego gimnazjum i Pani Dyrektor i jak na razie nie mam
      zamiaru go zmieniać.
      • Gość: Też Rodzic IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.04.03, 15:43
        Staram się zrozumieć tych, którzy krytykują.
        Dlaczego wasze dzieci nadal uczęszczają do tej szkoły?
        Ja, jako rodzic, przepisałabym dziecko do innej szkoły.
        Gdyby wszyscy, zamiast krytykować, tak zrobili może problem by się rozwiązał.

• Gość: Uczen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.03, 19:31
      Pani Chrominska to prawdziwa debilka...
      Na mojich lekcjach, dzieje sie cos wiecej niz rzucanie butelkami..
      Ale naj lepszy jest pan od angielskiego p.Baczewski
      Chyba pomylił kierunki gdyż na lekcja angielskiego robi wykłady z filozfi
      a tak poza tym to bardzo fajny gość..
      Ale przejde do sedna najgorsza ze wszystkich nauczycielek w tej szkole to
      babka od chemi(mala)nic nie tlumaczy powiem cytat z lekcji...
      "prosze panią ale ja tego nie rozumiem, a co mnie to obchodzi jak czegos nie
      rozumiesz przyjedz w sobote lub niedziele od 8.00 do 13.00 i 14.16
      teraz na to nie mam czasu"
      No tak po co tracic czas na lekcji kiedy mozna przyjechac w weekend..
      a i poprawy tylok w weekend..
      Co wiecej p.Nawrocka to naj lepszy nauczyciel w szkole który stara sie aby
      niczego ucznia nie brakowalo
      • Gość: Uczeń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.03, 19:34
        Zgadzam sie z poprzednia wypowiedzią chrominska to glupia wiesniara która
        niczego nie uczy..
        zaczyna stosowac metody pani kozlowskiej (chemica)
        porawy choc nie w weekend to po lekcjach
        • Gość: uczeń IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 15.04.03, 19:59
          Niestety szkoła jest jaka jest, nic na to nie poradzimy. Grono pedagogiczne nie
          jest najgorsze ( są oczywiście wyjątki), ale ideałów nie ma!!!!!!! Mylić się
          jest rzeczą ludzką, tylko czy nauczyciele (wyjątki) muszą mylić się tak
          często? A może po prostu wybór zawodu nauczyciela nie był trafny; w końcy nie
          każdy ma takie predyspozycje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na koniec powiem wam po prostu
          że cały problem polega na nie przestrzeganiu przez nauczycieli i uczniów
          kodeksu praw i obowiązków uczniów, nie ma co zwalać winy na dyrektorkę....
      • Gość: Jola IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.04.03, 20:47
        Dzięki tym wszystkim osobom, które piszą prawdę o naszej kochanej szkole np. o
        p. Nawrockiej a nie tylko zmyślają aby tylko zgnoić tą szkołę. Jeszcze raz
        serdeczne dzięki !!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: nemo IP: *.acn.waw.pl 25.04.03, 19:32
          Gość portalu: Jola napisał(a):

> Dzięki tym wszystkim osobom, które piszą prawdę o naszej kochanej szkole np.
          o
          > p. Nawrockiej a nie tylko zmyślają aby tylko zgnoić tą szkołę. Jeszcze raz
          > serdeczne dzięki !!!!!!!!!!!!!!!

Aleś ty zakłamana! Skoro chodziłaś do tej szkoły i przeczysz faktom, to coś
          dziwna sprawa.
      • Gość: gość IP: *.chello.pl 19.05.03, 23:12
        fajny? uhuhuhuhuhu hahahahah hhihihihihihih heheheeheh :'-)
    • Gość: Uczen klasy II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.03, 20:06
      Cemu nikt nie wspomnial o tak wspanialym nauczycielu jak p.Drzewska chociasz
      muzyka to nudny przedmiot ona potrafi dotrzec do uczniów...
      Dzieki niej i zespołowi instrumetalnemu szkola zawdziecz sobie wiele laur i
      nagrud...Jestem pełen podziwu dla tej nauczecielik ..
      Pozdrawiam
      • Gość: polonista z Pragi IP: *.acn.waw.pl 15.04.03, 20:28
        Gość portalu: Uczen klasy II napisał(a):

> Cemu nikt nie wspomnial o tak wspanialym nauczycielu jak p.Drzewska chociasz
        > muzyka to nudny przedmiot ona potrafi dotrzec do uczniów...
        > Dzieki niej i zespołowi instrumetalnemu szkola zawdziecz sobie wiele laur i
        > nagrud...Jestem pełen podziwu dla tej nauczecielik ..
        > Pozdrawiam

Ale polonistki (z dyrektorką na czele) to chyba są tam BARDZO kiepskie! Widać
        po stylu pisania uczniów i po fatalnej ortografii! ("chociasz", "nagrud")
      • Gość: bartosh IP: 62.233.202.* 27.06.03, 21:36
        Pani Drzewska rule i tyle.
        • Gość: pop IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.05, 20:32
          rule i także jej kule
    • Gość: uczniowie IP: *.acn.waw.pl 16.04.03, 15:22
      Bardzo mokrego dyngusa oraz śmierdzącego jajka
      dyrekcji Gimnazjum numer 5
      życzą uczniowie.
      • 16.04.03, 18:47
        Jestescie beznadziejni. Chodzilem do tej szkoly i wiem jak jest. Zaloze sie,
        ze osoby to piszace to osoby - debile, ktore normalnie nawet nie umieja sie
        podpisac. Widocznie niektorzy z was nie zdaja z klasy do klasy i pozniej takie
        mylne opinie wypisuja. A moze to jedna osoba? Bo rzeczywiscie IP sie powtarza.
        Szczerze wam/ci wspolczuje tego "kalectwa", dosyc kiepskich argumentow
        uzywacie i chyba sami nie wiecie co chcecie tym sposobem osiagnac. Po prostu
        robicie z siebie a nie z nauczycieli blaznow. Moja rada: skonczcie z tym, bo
        jeszcze sie na tym poslizgniecie.
        • Gość: Uczeń III klasy IP: *.biblioteka.targowek.waw.pl / 192.168.1.* 28.04.03, 15:51
          morwwa napisał:

> Jestescie beznadziejni. Chodzilem do tej szkoly i wiem jak jest. Zaloze sie,
          > ze osoby to piszace to osoby - debile, ktore normalnie nawet nie umieja sie
          > podpisac. Widocznie niektorzy z was nie zdaja z klasy do klasy i pozniej
          takie
          > mylne opinie wypisuja. A moze to jedna osoba? Bo rzeczywiscie IP sie
          powtarza.
          > Szczerze wam/ci wspolczuje tego "kalectwa", dosyc kiepskich argumentow
          > uzywacie i chyba sami nie wiecie co chcecie tym sposobem osiagnac. Po prostu
          > robicie z siebie a nie z nauczycieli blaznow. Moja rada: skonczcie z tym, bo
          > jeszcze sie na tym poslizgniecie.

Wiesz dlaczego IP się powtarza?
          Bo wszyscy piszą to na lekcjach pana prof. Janaszka, który nie potrafi nas
          dopilnować, żebyśmy zamiast to pisać ślęczeli nad "trudnym" Exelem
          • Gość: uczniowie klas 3 IP: *.chello.pl 04.02.05, 18:26
            Pani Nawrocka sama ubiera sie jak z pod latarni, a zwraca uwage dziewczyna zeby
            nie zakladaly bluzek,ktore odslaniaja brzuch oraz ramiona. Teraz o pani
            Gierczyk: jest nauczycielka przede wszystkim niesprawiedliwa i nie potrafiaca
            uczyc. jednym slowem wredna szmata. Dalej p. Kozlowska: (inaczej kobieta bez
            kolan)nie potrafi uczyc oraz uwaza sie za najlepsza nauczycielke i dla niej
            najwazniejsi sa chlopcy czyli nie traktuje uczniow na rowni. P Makarewicz po
            prostu szm***. Zadaje karne prace domowe nie wiadomo za co i do tego kaze
            tlumaczyc jakies mysli pisarzy po lacinie. Poje..a. P. Warchol-zboczniec. Caly
            czas przyglada sie piersiom wszystkich dziewczyn oraz patrzy sie na dupy tak
            jak pan Stachurski ktory dzieki ladnemu biustowi stawia lepsze oceny! po prostu
            to jest obled!Po prostu ,, DOM POPRAWCZY" !!!!!!!!!!!
            • Gość: john benković IP: *.chello.pl 16.03.05, 18:17
              Pan Dębowski to pędzel i pomiot seksualny widząc p.Agatę trze jajami o klamke
              drzwi sam widziałem na oczy jak strzelał jej z palca na sks-ach!! Czy to jest
              normalne? Ludzie pomóżcie mu on nie jest normalny!!!!
              • Gość: Waldemar Bąk IP: *.chello.pl 16.03.05, 18:19
                Ale jak mu pomóc? czy on nadaje się do pracy w szkole? niedługo pogwałci
                dzieci!! Pani Nawrocka i inne Bazyle weźta się do roboty!!
              • Gość: M@ra IP: *.kosson.com 01.07.05, 00:05
                skonczylam ta szkole i moge robic co chce :P i powiem wam ze mimo wszystko bede
                tesknic za ta sql :) za ludzmi, za przypalami i za lekcjami geografii i fizyki
                (oczywiscie wiadomo ktorzy nauczyciele....) :D noo i oczywiscie moja
                wychowawczyni.... z niemieckiego staralismy sie zrobic jak najdluzsza godzine
                wychowawcza ( nie zawsze nam to wychodzilo ale dobra :P)... no i wycieczka do
                Niemiec :D:D:D:D ehhh bedzie co wspominac :D niezapomniane teksty pewnych osob
                i dluuuugie noce :D BuZiOlE :*
                aaa... oryginalna M@ra jest przez jedna @ (nie M@r@) :P sie prosze pode mnie
                nie podszywac :P
                acha :) i ogromne pozdro dla moich koffanych friends: Mrooffki i Marce(L)
                ki :*:*:*:*:*:* a poza tym dla Kaski, Soni, Sylwii, Dory, Maro, Angeli... :*
                Było zajebiście przez te 3 lata głównie dzięki wam, bo niestety bylismy
                niezgrani i wiekszosc klasy byla tak sztywna ze niech ida z Bogiem w swoja
                strone :P

*:*:*:*:*: BBBBBuuuuuZZZZiiiiiOOOOllllEEEEE :*:*:*:*:*
                • Gość: Marce(L)ka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.05, 09:03
                  Hmm no tak 3 lata w naszym gimnazjum dobiegły końca, ale i tak będą
                  niezapomniane. Fakt moja klasa nie była zgrana, ale za to każdy najmniejszy
                  przypał będzie niezapomniany :)
                  Lekcje geografii i fizyki zostaną w mojej pamięci na dłużej. Zawsze będę
                  chciałą powrócić do tych krzyków i wrzasków na lekcji.
                  Pozdrawiam moją kochaną klasę, a w szczególnośći: Mrooffkę i M@rę, Maro, Dorę,
                  Angelikę, Kasiunię, Sonię i Sylwię. Te osoby były najbardziej zajebistymi
                  osobami, które poznałam w tej sql. Oczywiście wielkie pozdro również dla naszej
                  wychowawczyni Bożenki :D
                  Szkoda jednak, że ten czas tak szybko zleciał.
                  P.S. Warchoł, Mrówczyńska i Jarząbek cieszcie się, że już odeszliśmy z tej
                  szkoły :P
                  • Gość: >--Pocahontas--> IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.05, 12:20
                    Nie nooo... lekcje fizyki, geografii, matetyki-po prostu mistrzostwo!! :]
                    Pozdroo for P.Chromińska/Płatek. :] Jejku.. co tu dużo gadać, bede tęsknić.
                    Szkoda, że tak mało wycieczek było :(. Ale i tak było super. Nie wiem co pisac,
                    bo jakbym chciała powspominać wszytskich i wsyztko to ohoho... Aaaa była lekcja
                    której nienwidizli wszyscyyy-chemia. Ciekawe dlaczego:> Może czas zmienić kadre
                    nauczycielską? <LoL> Pozdrooo dla ziomek z moje klasy: M@ra, Marce(L)ka,
                    Mrooffka, Dorota, Menson, Aneglika. No i wielki kiss for my best frinds-
                    Soniaczek. Nigdy Was nie zapomne(nauczycieli tez to sie tyczyt ) Papapa całuski
                    102 :D
      • Gość: drugo klasista IP: 212.76.37.* 16.04.03, 18:51
        w naszej szkole naprawdę źle sie dzieje, swwiadczyc o tym może chociażby
        palenie i picie przez dresiarzy przed szkołą, czego codziennie jestem
        świadkiem, jak i zamknięcie gazetki szkolnej (raczej przywłaszczenie sobie
        całego nakładu)za "nieodpowiadające" p.Nawrockiej treści (czytaj:krytyka
        dyrekcji). Z tego co wiem wiekszosc nauczyciel nie popiera p.Nawwrockiej, ale
        cóż oni mogą zrobić.W 5. jest fatalna kadra nauczycielska: KozLowska(chemia),
        janaszek (informatyka), Wiaczek(niem.), wyszogrodzka(historia), chrominska
        (matem), warchoł (geografia). Jaednym z dowodow na to jest, lekcja geogr.:cała
        klasa wrzeszczy, a pan warchołek stoi pod sciana i wpisuje uwagi. Nastepny
        przykład":chemia, mało kto z mojej klasy rozumie ostatnie 5 tematów, ale p,
        kozłowska powtarza caly czas to samo: zapraszam w sob i niedz.Mogłagy chyba
        poświęcić jedną lekcje na powtórzenie, ale nie ona nadal zawziecie wywołuje do
        tablicy i pyta na ocene (1). Podobno ochroniarz u nas w szkole ma zapobiegać
        ucieczkom, ale z własnego doświadcz. wiem, że już 5min. po dzwonku na lekcje
        mozna spokojnie opóścić szkołę. Zabawna również sprawa jest nazwanie szkoły
        imieniem papieza. W szkole do ktorej uczęszcza wielu ateistów i wyznawcow innej
        wiary niż chrześć. jest to raczej niedopuszczalne. Kiedy zapisywałem się do tej
        szkoły myślałem, że jest ona na jakimś poziomie. MyliLym sie. Hej Cichocki- AVE
        SATAN!!!!!!!!!!!!!!!1
        • Gość: drugo klasista IP: 212.76.37.* 16.04.03, 18:56
          hej morwwa, to chyba nie dotyczy mnie bo ja mam od 2lat srednia 5.0.
        • Gość: gość IP: *.chello.pl 20.05.03, 20:45
          palenie i picie.. palenie i picie.. w kolko to samo.. pozatym nie pala tylko
          jak wy to nazywacie "dresiarze" ale i wasze kochane, grzeczne i najwsapnialsze
          dzieci.. bo wy w tej szkole nic nie widzicie tylko dresiarzy wiecznie schlanych
          i ze szlugami w gebie.. zaczyna sie to robic monotonne juz.. skoro uwazacie ze
          do tej szkoly chodza tyko debile, pijaki, palacze, dresiarze i narkomanii to po
          co tam zapisujecie swoje kochane dzieci bez zadnej skazy? zeby pozniej lazic po
          takich forach i oczerniac ta szkole?
        • Gość: bartosh IP: 62.233.202.* 27.06.03, 21:40
          CO chcesz od Pani Wyszogrodzkiej?
      • Gość: drugo klasista IP: 212.76.37.* 16.04.03, 18:51
        w naszej szkole naprawdę źle sie dzieje, swwiadczyc o tym może chociażby
        palenie i picie przez dresiarzy przed szkołą, czego codziennie jestem
        świadkiem, jak i zamknięcie gazetki szkolnej (raczej przywłaszczenie sobie
        całego nakładu)za "nieodpowiadające" p.Nawrockiej treści (czytaj:krytyka
        dyrekcji). Z tego co wiem wiekszosc nauczyciel nie popiera p.Nawwrockiej, ale
        cóż oni mogą zrobić.W 5. jest fatalna kadra nauczycielska: KozLowska(chemia),
        janaszek (informatyka), Wiaczek(niem.), wyszogrodzka(historia), chrominska
        (matem), warchoł (geografia). Jaednym z dowodow na to jest, lekcja geogr.:cała
        klasa wrzeszczy, a pan warchołek stoi pod sciana i wpisuje uwagi. Nastepny
        przykład":chemia, mało kto z mojej klasy rozumie ostatnie 5 tematów, ale p,
        kozłowska powtarza caly czas to samo: zapraszam w sob i niedz.Mogłagy chyba
        poświęcić jedną lekcje na powtórzenie, ale nie ona nadal zawziecie wywołuje do
        tablicy i pyta na ocene (1). Podobno ochroniarz u nas w szkole ma zapobiegać
        ucieczkom, ale z własnego doświadcz. wiem, że już 5min. po dzwonku na lekcje
        mozna spokojnie opóścić szkołę. Zabawna również sprawa jest nazwanie szkoły
        imieniem papieza. W szkole do ktorej uczęszcza wielu ateistów i wyznawcow innej
        wiary niż chrześć. jest to raczej niedopuszczalne. Kiedy zapisywałem się do tej
        szkoły myślałem, że jest ona na jakimś poziomie. MyliLym sie. Hej Cichocki- AVE
        SATAN!!!!!!!!!!!!!!!1
    • Gość: uczennica klasy II IP: *.chello.pl 16.04.03, 21:48
      Jeśli chodzi o p. Chromińską to zgadzam się ze swoimi przedmówcami. Ta osoba
      nie ma za grosz pojęcia o jakim kolwiek sposobie nauczania. Nie potrafi w żaden
      sposób dotrzeć do ucznia. Na jej lekcjach dzieje się to co się dzieje, ale
      powiedzmy sobie w prost, czyja to wina? Załorzę się, że p. Chromińska nie jest
      nauczycielką z powołania. Napewno rodzice pokierowali ją na studia, albo poszła
      tam gdzie szli wszyscy jej znajomi (o ile ich miała i ma). Jak ktoś jest
      nauczycielem z powołania, tak jak pani Drzewska, to nie ma rzadnych problemów z
      uczniami i potrafi ich czymś zaciekawić, poprowadzić lekcje w spokoju (chociaż
      nie zawsze tak jest, ale nikt nie jest idealny).

A może teraz dla odmiany ktoś powie kilka słów o panu Srachurskim?

Pozdrawiam wszystkich!
      • Gość: ... IP: *.waw.pl 16.04.03, 22:16
        Dziecko drogie - policz błędy ortograficzne, jakie udało Ci się zrobić i
        zastanów się, czy naprawdę powinnaś być w klasie, w której jesteś...

w prost
        Załorzę się
        Napewno
        rzadnych
      • Gość: boy IP: *.acn.waw.pl 16.04.03, 23:35
        Gość portalu: uczennica klasy II napisał(a):

> Jeśli chodzi o p. Chromińską to zgadzam się ze swoimi przedmówcami. Ta osoba
        > nie ma za grosz pojęcia o jakim kolwiek sposobie nauczania. Nie potrafi w
        żaden
        >
        > sposób dotrzeć do ucznia. Na jej lekcjach dzieje się to co się dzieje, ale
        > powiedzmy sobie w prost, czyja to wina? Załorzę się, że p. Chromińska nie
        jest
        > nauczycielką z powołania. Napewno rodzice pokierowali ją na studia, albo
        poszła
        >
        > tam gdzie szli wszyscy jej znajomi (o ile ich miała i ma). Jak ktoś jest
        > nauczycielem z powołania, tak jak pani Drzewska, to nie ma rzadnych problemów
        z
        >
        > uczniami i potrafi ich czymś zaciekawić, poprowadzić lekcje w spokoju
        (chociaż
        > nie zawsze tak jest, ale nikt nie jest idealny).
        >
        > A może teraz dla odmiany ktoś powie kilka słów o panu Srachurskim?
        >
        > Pozdrawiam wszystkich!

Dobrze, więc zastanów się:

- Kto zatrudnił panią Chromińską?
        - Kto nadal ją zatrudnia mimo tylu zarzutów wobec jej osoby i jakości jej pracy?
        - Kto nie reaguje, mimo powodów do tego?

Na wszystkie te pytania jest jedna odpowiedź: dyrekcja.

Jeżeli po dwóch latach pracy dyrektorka nie wie, kogo zatrudnia i jak on
        pracuje, to tylko świadczy o niej i o tym, że na poziomie szkoły jej nie
        zależy, a jedynie na stanowisku.
      • Gość: Aniołek IP: krasnobrodzka:* / 192.168.3.* 24.04.03, 14:30
        Ej człowieku weż się chszań jak ci coś w tym gimnazjum nie podoba, może i
        palą, piją i ćpaja....ale jest wiele innych szkół które są napewno o wiele
        gorsze, pewnie ty ukończyłęś tę szkołę z niezadawalającym wynikiem i dla tego
        tak piszesz...ja osobiście nie robieww.rzeczy więc nie pluj na to gm...!
        A co do nauczycieli to nie czepiajcie się p.cichockiego bo to fajny, miły, i
        zabawny nauczyciel tak samo jak pani drzewska
        dobra narazie
      • Gość: gość IP: *.chello.pl 19.05.03, 23:18
        no.. pan Stachurski to pan Stachurski.. nie ma slow nawet.. a moze by tak
        kilka "cieplych" slow o panu Baczewskim? :P
    • Gość: 7 IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.04.03, 20:47
      Wy się od Pani Ewy Wyszogrodzkiej odczepcie drugo klasisto, bo w dziób!!!
    • Gość: Molibden ^__^ IP: *.visp.energis.pl 17.04.03, 21:08
      Ludzie – przesadzacie. Zarówno jedna, jak i druga strona „konfliktu” trochę
      upiększa swoje wypowiedzi.

Nasampierw weźmy pod uwagę fakt, że Gimnazjum nr.5 bądź co bądż jest szkołą
      publiczną. Dotyczą ją więc wszelkie trudności polskiej oświaty. A jak jest –
      wszyscy chyba wiemy.

Patron. Będąc szczerym wszyscy wiedzieli, że wybór patrona był w mniejszy lub
      większy sposób „ukartowany”. Jednakże, przynajmniej w okresie kiedy uczyłem
      się w tej szkole, nikt nie sprzeciwiał się wyborowi Jana Pawła II. Powiem
      więcej – odniosłem wrażenie, że wiele osób [uczniów] jest także zadowolonych z
      tego wyboru.

Kadra. Nie owijając w bawełnę przyznam rację, że nie jest ona idealna [kilku
      naprawdę dobrych nauczycieli odeszło z tej szkoły], jednakże nie popadajmy w
      skrajności. Weźmy choćby zarzut, ze pani Kozłowska nie umie nauczyć Chemii.
      Jest on, moim skromnym zdaniem, po prostu wyssany z palca. Podam tutaj siebie
      jako przykład – nie powiem, żebym był wielkim entuzjastą Chemii i uczył się
      jej po nocach, lecz to, czego się nauczyłem w Gimnazjum, wykorzystują do dziś
      na licealnych lekcjach tego przedmiotu.
      Nauczyciel jest tylko połową „problemu”. Drugą połową są uczniowie. A z tego
      co mi wiadomo, dorastająca młodzież gimnazjalna nie jest zbyt chętna do
      poszerzania swojej wiedzy [wiem, bo sam taki byłem]. I na pewno nie jest to
      problem jednej szkoły. A zresztą, cytując mego ojca, „jeżeli ktoś chce, to się
      nauczy; szkoła nie jest w tym wypadku taka ważna”.
      Nie rozumiem także nagonki na pana Cichockiego. Czy fakt, że ktoś jest
      porządnym, uczciwym i wierzącym człowiekiem jest powodem by mieszać go z
      błotem?

Kolejnym ważnym aspektem są języki obce. Moim zdaniem, w 98% Polskich szkół
      godziny przeznaczone na ich naukę są marnotrawstwem czasu (i pieniędzy
      podatników). Faktem jest bowiem, że języki nauczane są one słabo [od kolegów i
      koleżanek wiem, jak było w ich szkołach]. A winą nie można obarczyć znowu
      nauczycieli. A jeżeli ktoś jest innego zdania, to niech znajdzie osobę, która,
      tylko po nauce w szkołach publicznych, będzie mogła przetłumaczyć następujące
      zdanie: The validity of your substantiation is appallingly cogent. Wątpię,
      żeby znalazło się dużo takich osób. [Dodam tylko, że jest to zdanie zbudowane
      na podstawie pierwszych dwóch lekcji angielskiego w publicznym liceum do
      którego uczęszczam].

Dodam jeszcze, że w ciągu trzech lat uczęszczania do tego gimnazjum nie
      spotkałem ani jednego przypadku, by uczniowie pili lub palili [cokolwiek]
      przed szkołą. Jak pamiętam [a pamięć mam dobrą] nie było w tej szkole żadnych
      problemów z narkotykami. Wątpię, żeby o innych szkołach można było coś takiego
      powiedzieć, zachowując przy tym równocześnie czyste sumienie.

A co do promowania „przeciętniactwa” – która szkoła tego nie robi. A uczniowie
      zdolni/pracowici swoją szansę bądź co bądź mają. Ja sam, a także wiele osób z
      mojego rocznika, dostało się do naprawdę dobrych szkół. Wątpię, czy bez tej
      szkoły byłbym w takim liceum, w jakim teraz jestem.

Widać, że się trochę rozpisałem – jednak temat tego wymagał. Dziękuję za
      przeczytanie opinii mojej skromnej osoby. Na wyrost przepraszam także za
      błędy :).
    • Gość: ------- :-) ------ IP: *.chello.pl 18.04.03, 16:17
      Nie zgadzam się z tym że gimnazjum nr.5 im. Jana Pawła II jest najgorsze na
      Targówku!! Osoby które tak twierdzą chyba nigdy nie widziały złej szkoły...
      Nasza szkoła jest świetna, są tu świetni ludzie i nawet fajni nauczyciele
      (chociaż nie wszyscy). Co z tego, że czasem ktoś sobie zapali... a bijących się
      widziałam w tym roku tylko 5 razy... nie jest tak źle i niedy bym tej szkoły
      nie zamieniła!
      • Gość: Uczenica klasy I IP: *.chello.pl 18.04.03, 19:38
        Ta szkola jest spoko.Oczywiscie ze nie ktorzy nauczyciele sa wredni i nie
        mili.Ale nikt sie nie moze przyczepic do nauczycieli w-f.Sa cudowni i
        kochani.Poprostu ich Kocham
        • Gość: czytelnik IP: *.acn.pl 18.04.03, 19:58
          No cóż... w każdej plotce prawdy ziarno :)Też znam tę szkołę i wiem, że rację
          mają i uczniowie i nauczyciele i rodzice,,,wszędzie są ludzie i ludziska
          Pogodnych, słonecznych, radosnych i beztroskich świąt życzę wszystkim
          forumowiczom :))
        • Gość: ... IP: *.waw.pl 18.04.03, 20:10
          WF... Dobrze, że w tym skrócie nie można zrobić błędów. Sprawdź sportsmenko
          dlaczego nie powinnaś pisać: nie którzy i nie mili... I jeszcze jedno - po
          kropce a przed kolejnym zdaniem - spacja.
          Cóż - kto nie ma w głowie - ten ma w nogach.
          • Gość: bartosh IP: 62.233.202.* 27.06.03, 21:47
            Gość portalu: ... napisał(a):

> WF... Dobrze, że w tym skrócie nie można zrobić błędów. Sprawdź sportsmenko
            > dlaczego nie powinnaś pisać: nie którzy i nie mili... I jeszcze jedno - po
            > kropce a przed kolejnym zdaniem - spacja.
            > Cóż - kto nie ma w głowie - ten ma w nogach.

Co CIe obchodzi ze ktos robi bledy?Wez pomysl zanim cos zrobisz koles.
            Pozdrawiam
      • Gość: ™Uczennica™ IP: *.chello.pl 18.04.03, 20:20
        Nie zgadzam się z tym że Gimnazium 5 im. Jana Pałwa II jest najgorszym gim. na
        Targówku!!Wiem bo sama chodzę do tej szkoły i pierwszy raz słyszę że mówi się o
        niej "dom poprawczy"!! Ta szkoła podoba mi się 100 razy bardziej niż
        podstawówka!! Są tu bardzo fajni nauczyciele ...( ale nie wszyscy)!! Jestem
        bardzo miło zaskoczona atmosferą... koledzy i koleżanki z innych klas są bardzo
        mili i uprzejmi dla mnie!! Ale niestety jest prawdą że niektórzy uczniowie palą
        przed szkołą ale nigdy się z tym nie spotkałam żeby ktoś pił !! Z góry
        przepraszam za moje błędy...!!
        • Gość: JuZpO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.03, 20:44
          ona jest niesamowita:))))))))))))))))))))
          • Gość: JuZpO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.03, 20:49
            najlepsza dziewczyna na świecie to-IZA najładniejsza,najmądrzejsza,najbardziej
            kochana:))))))))))))))))
            • Gość: Iza IP: *.orasoft.net.pl 16.05.03, 02:05
              A TY po prostu jestes :))))))))))) Najcudowniejszy, najprzystojniejszy,
              najbardziej kochany - po prostu jedyny na calym wielkim swiecie.
              Przez CIEBIE stalo sie wszystko co najlepsze w moim zyciu. Jestem taka jak
              jestem wlasnie dla CIEBIE :))))))))))))
    • Gość: JuZpO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.03, 20:41
      ale macie kim sie szczycić dyrektorzy np.IZA(ona wie kto to pisał):)))))))))))))
      • Gość: Iza IP: *.orasoft.net.pl 16.05.03, 01:51
        Pewnie, ze wiem :))))))))))
    • Gość: szok IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.04.03, 22:05
      Przeczytałam to wszystko...
      Coś zrobiliście, żeby było inaczej?
      Dorosłe dzieci palą przed szkołą.
      Dodatkowo, swoim zachowaniem wystawiają wizytówkę szkole.
      Widocznie pedagogom w tej szkole to nie przeszkadza.
      Po co się wtrącać w nie swoje sprawy.
      Dzieci się cieszą, nauczyciele też.
      Przed innymi szkołami jest spokojniej, i też się cieszą.

Czy jest w TEJ szkole taki przedmiot jak ETYKA?
      • Gość: ... IP: *.waw.pl 22.04.03, 22:26
        A kto by na to chodził? :)))) A jak już by ktoś dotarł - to by nie zrozumiał.
        Najpierw warto byłoby popracować nad językiem ojczystym, bo gdyby ogłosić
        konkurs na wtórny analfabetyzm - to może nie byłoby to najgorsze gimnazjum :)))
        Ze słów zaczynających się podobnie, dla uczniów ważniejsze słowo to ETYKieta ->
        na butelkach, papieroskach - a nie sztuka dobrego wychowania!
        • Gość: ErZet IP: *.acn.waw.pl 23.04.03, 11:50
          Gość portalu: ... napisał(a):

> A kto by na to chodził? :)))) A jak już by ktoś dotarł - to by nie zrozumiał.
          > Najpierw warto byłoby popracować nad językiem ojczystym, bo gdyby ogłosić
          > konkurs na wtórny analfabetyzm - to może nie byłoby to najgorsze
          gimnazjum :)))
          > Ze słów zaczynających się podobnie, dla uczniów ważniejsze słowo to ETYKieta -
          &
          > #62
          > na butelkach, papieroskach - a nie sztuka dobrego wychowania!

W konkursie na wtórny analfabetyzm wielu wypowiadających się tu uczniów
          zagwarantowałoby tej szkole 1. miejsce w rankingu.
      • Gość: ErZet IP: *.acn.waw.pl 23.04.03, 11:20
        Gość portalu: szok napisał(a):

> Przeczytałam to wszystko...
        > Coś zrobiliście, żeby było inaczej?
        > Dorosłe dzieci palą przed szkołą.
        > Dodatkowo, swoim zachowaniem wystawiają wizytówkę szkole.
        > Widocznie pedagogom w tej szkole to nie przeszkadza.
        > Po co się wtrącać w nie swoje sprawy.
        > Dzieci się cieszą, nauczyciele też.
        > Przed innymi szkołami jest spokojniej, i też się cieszą.
        >
        > Czy jest w TEJ szkole taki przedmiot jak ETYKA?

1. Nauczyciele często nie reagują, gdyż obawiają się tych chuliganów (wieczorne
        powroty z rad pedagogicznych mogą być wtedy niebezpieczne, jeżeli ktoś z nich
        dojeżdża samochodem, chce żeby mógł też nim wrócić, jeżeli ktoś z nauczycieli
        mieszka na tym osiedlu chce mieć całe szyby w oknach).
        2. Wprowadzenie etyki dla piętnastoletnich bandziorów nic już nie da. To kim są
        wynieśli ze swoich domów, ponieważ to rodzice ponoszą ciężar wychowania i
        odpowiedzialność za wychowanie swoich dzieci.
        3. Jeśli chodzi o sytuację przed szkołą i brak efektów pracy ochroniarza:
        - ochroniarza zastąpić innym, skoro ten "skumplował" się już z tymi wyrostkami
        - dyrekcja powinna się zwrócić do policji i straży miejskiej o wzmożone patrole
        w rejonie szkoły (pewnie tego nie robi, bo nie chce aby mówiono, że sobie z tym
        problemem nie radzi)
    • Gość: belfer z Targówka IP: *.chello.pl 22.04.03, 23:00
      Z tym najgorszym gimnazjum na Targówku to chyba lekka przesada. W innych
      szkołach też jest różnie, a już na pewno w żadnej nie jest idealnie. Szkoda, że
      autorzy listów w większości wyznają zasadę ,,Wszędzie dobrze, gdzie nas nie
      ma". Może powinni dowiedzieć się, jak jest na przykład w ,,trójce" albo
      w ,,czwórce". Też byłoby o czym rozmawiać. Nie ma gimnazjum, w którym nie
      istniałby problem alkoholu, papierosów czy narkotyków. I warto pamiętać, że
      nie jest to tylko sprawa dyrekcji i nauczycieli. A gdzie rodzice i uczniowie
      bez skazy?! ,,Polowanie na czarownice" nic tu nie pomoże. W ,,piątce" pracuje
      wielu nauczycieli z prawdziwego zdarzenia, którzy od pewnego czasu zamiast
      robić to, co najlepiej potrafią czyli uczyć, muszą udowadniać, że ,,nie są
      wielbłądem". Niestety tracą na tym głównie uczniowie. Kończę i pozdrawiam grono
      i uczniów ,, wcale nie najgorszego gimnazjum na Targówku".
      • Gość: Martyna Owczarczyk IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.04.03, 20:53
        Wszyscy piszecie,że jest tak super lub wręcz przeciwnie, ale nikt się nie
        podpisze.KOCHAM TAKIE OSOBY!
        Chodzę do 2e, jednej z tych lepszych klas [czyt. bez drechów jarających na
        lekcjach].Nigdy nie widziałam kogos palącego na szkolnym korytarzu!przed
        szkołą owszem, ale nigdy w niej.Może to dlatego,że po prostu TAKIEGO PROBLEMU
        NIE MA!!!!
        A moga mi państwo powiedziec dlaczego rodzeństwo osób chodzących do naszej
        szkoły, zamierza do niej iść?To chyba świadczy o tym,że rodzice są zadowoleni!
        Przez wasze głupie forum nasze szanse na wymianę językową do Anglii brutalnie
        się oddalają.Czy jakikolwiek Anglik chciałby posłać swoje dzieciątko do "domu
        Poprawczego" [nigdy nie słyszałam, żeby ktoś tak ktoś mówił o naszej szkole]???
        Moim zdaniem jak ktoś chce sie uczyć, to się nauczy w jakiejkolwiek szkole.
        Pan Cichocki...Dzięki niemu, jego podejściu, mój kolega przestał palić i non-
        stop chodzi ma MGM-y [Młodzieżowa Grupa Modlitewna].Czy to źle,że zamiast
        szlajać się po ulicy, nasz Rysiek śpiewa religijne piosenki w kościele?
        Trzeba byc nienormalnym,żeby twierdzić,że podejście Pana Cichockiego jest złe.
        Dzięki niemu uniknęłam wstąpienia do Kościoła Szatana. I wiem,że już nigdy nie
        będę chciała tego zrobić.
        Pan Baczewski...Miałam z nim wielki konflikt, ale nie twierdzę,że nie powinno
        go być w naszej szkole. jak ktoś chciał etyki, to proszę bardzo; pan Baczewski
        wykłada ją na UW.Mimo,że często "filozofuje" na naszych lekcjach, to i tak
        nadążymy z materiałem.A ma go "filozofowania" prawo, bo filozofię też wykłada
        [również na UW].Jestem pewna,że nie kocha pana Warchoła.
        Pani Chromińska mnie nie uczy.
        Pani Kozłowska...Mieliśmy z nią zastępstwa, kiedy nasza pani była w szpitalu.
        Większośc klasy uważa,że zrozumiała tematy,które z nią przerobiliśmy.
        Co do "profilu religijnego" szkoły, to mogę powiedzieć,że mnie nikt nie
        gnębił, jak latałam z pentagramami po korytarzu, tak naprawdę to zapytali
        mnie o nie P.Cichocki [dlaczego noszę pentagram i co mnie pociąga w
        okultyźmie] i P.Baczewski [poprosił, abym go nie nosiła na jego lekcji].Kiedy
        pół klasy zaczęło nosił pentagramy [zaraz po mnie] już nikt nie przejął się
        ich błądzącymi duszyczkami.
        Portrety PApieża sa wykonywane przez uczniów, więc nikt za nie nie płaci,
        Nikt nie mówi nic fanom takich "satanistycznych" formacji jak Cradle of Filth
        czy Marilyn Manson, Slayer,Cannibal Corpse...możemy odprawiać czarne msze na
        korytarzu, nikt nas nie poleje woda święconą.O czymś to świadczy!
        Ktoś chce zgnoić nasza reputację.Po co? Mi tu dobrze.Nie chciałam tu iść
        właśnie przez takie głupie plotki. Teraz nie chciałabym się przenosić do innej
        szkoły przez "dobrotliwych" donosicieli.
        Z poważaniem
        Martyna Owczarczyk klasa 2e nr 17 [można sprawdzić]
        • Gość: ErZet IP: *.acn.waw.pl 28.04.03, 10:12
          Gość portalu: Martyna Owczarczyk napisał(a):

> Chodzę do 2e, jednej z tych lepszych klas [czyt. bez drechów jarających na
          > lekcjach].Nigdy nie widziałam kogos palącego na szkolnym korytarzu!przed
          > szkołą owszem, ale nigdy w niej.Może to dlatego,że po prostu TAKIEGO PROBLEMU
          > NIE MA!!!!

A może nie widzisz tego, bo chodzisz do "enklawy" (tzw. "lepszej klasy")?

> Moim zdaniem jak ktoś chce sie uczyć, to się nauczy w jakiejkolwiek szkole.

Nieprawda! Od szkoły zależy bardzo dużo. Kompetentny nauczyciel, prowadzący
          ciekawie zajęcia to połowa sukcesu ucznia.

> Pan Cichocki...Dzięki niemu, jego podejściu, mój kolega przestał palić i non-
          > stop chodzi ma MGM-y [Młodzieżowa Grupa Modlitewna].

A czy szkoła publiczna jest miejscem do nawracania?!

> Pan Baczewski...Miałam z nim wielki konflikt, ale nie twierdzę,że nie powinno
          > go być w naszej szkole. jak ktoś chciał etyki, to proszę bardzo; pan
          Baczewski
          > wykłada ją na UW.Mimo,że często "filozofuje" na naszych lekcjach, to i tak
          > nadążymy z materiałem.A ma go "filozofowania" prawo, bo filozofię też wykłada
          > [również na UW].

Ale u was wykłada angielskiego, więc nie ma prawa w tym czasie realizowania
          innego przedmiotu! To tak jakby matematyk lubiący sztukę, zamiast matematyki
          rozmawiał z wami o historii sztuki. A skoro mimo lekcji nie na temat i tak ze
          wszystkim zdążacie, to może zmniejszyć ilość godzin angielskiego?

> Pani Kozłowska...Mieliśmy z nią zastępstwa, kiedy nasza pani była w szpitalu.
          > Większośc klasy uważa,że zrozumiała tematy,które z nią przerobiliśmy.

Sama napisałaś, że chodzisz do jednej z lepszych klas. Być może inni nie
          rozumieją. A skoro nie - mają prawo pytać na lekcji, a nie przychodzić w
          weekendy.

> Co do "profilu religijnego" szkoły [...]
          > ...możemy odprawiać czarne msze na
          > korytarzu, nikt nas nie poleje woda święconą.O czymś to świadczy!

Skoro na korytarzu możecie odprawiać czarne msze i nikt z nauczycieli nie
          reaguje, to faktycznie, że "o czymś to świadczy". Przeczysz sama sobie -
          możecie odprawiać czarne msze i nikt nie reaguje, a z grugiej strony p.
          katecheta wciąga do wspólnot... Coś to się kupy nie trzyma! A zresztą
          werbowanie do wspólnot w szkole...

> Ktoś chce zgnoić nasza reputację.

Tej "reputacji" ta szkoła nie miała i nie ma od początku powstania (wrzesień 99)
          Sama napisałaś, że chodzisz do "lepszej klasy", ale jest ich w szkole kilka i
          doskonale o tym wiesz. Te "lepsze klasy" to "getta" dla lepszych, aby ich
          hołota nie gnębiła.
      • Gość: lola IP: *.acn.waw.pl 04.11.04, 20:54
        "Trójka" była najlepsza, gdy kończyłam to gimnazjum (2003r.)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.