Dodaj do ulubionych

W religii musi byc milosc

19.10.12, 10:28
W ktorej religii jest milosc ?
Z moich obserwacji wynika, ze najwiecej milosci jest chyba w katolicyxmie i u Swiadkow Jehowy. ???
Kraje protestanckie sa bardzo tolerancyjne, panuje tam swoboda, szacunek do czlowieka i wolnosc jednostki, nikt do nikogo sie nie wtraca, ale niestety prowadzi to do znieczulicy, obojetnosci. Tam nie ma milosci takiej jak drzemie w duszy Polakow. Chyba dlatego Polska jest katolicka.
W katolicyzmie przeszkadza mi przepych i kult obrazow oraz brak wolnosci w sensie indywidualnego odczuwania, bo wszystko tam jest z gory ustalone co nalezy myslec. Malo wiedzy mam na temat SJ.
Na chwle obecna nie widze religii, ktora bylaby zgodna z naukami Chrystusa. Ale ateizm rowniez nie jest dobry.
Edytor zaawansowany
 • kolter-xl 19.10.12, 10:42
  soqrates napisał:

  > W ktorej religii jest milosc ?
  > Z moich obserwacji wynika, ze najwiecej milosci jest chyba w katolicyxmie

  Pewno przekonuje ciebie do tego tysiące wojen jakie prowadzili ze sobą katolicy na całym świecie smile))

  > i u Swiadkow Jehowy. ???

  Nazwałbym to u nich twardą przyjaźnią .

  > Kraje protestanckie sa bardzo tolerancyjne, panuje tam swoboda, szacunek do czl
  > owieka i wolnosc jednostki, nikt do nikogo sie nie wtraca, ale niestety prowadz
  > i to do znieczulicy, obojetnosci.

  Coś w tym jest .

  Tam nie ma milosci takiej jak drzemie w duszy
  > Polakow. Chyba dlatego Polska jest katolicka.

  Ta, a Polak Polakowi katolikiem czyli wrogiem śmiertelnym , popatrz jak podzielona jest dziś Polska przez zawodowych katolików z PIS ,nie widzisz tego ile tu jest nienawiści ??

  > W katolicyzmie przeszkadza mi przepych i kult obrazow oraz brak wolnosci w sens
  > ie indywidualnego odczuwania, bo wszystko tam jest z gory ustalone co nalezy myslec.

  Dokładnie ,masz milczeć i płacić ,bo do tego jest wierny.

  >Malo wiedzy mam na temat SJ.

  To samo co u katolików ,choć o ile wiem nie są nachalni co do datków, No chyba ze wiedzą ze masz kasę to wtedy łapki wyciągają na swoją działalność . Przecież wydrukowanie milionów Strażnic kosztuje krocie .

  > Na chwle obecna nie widze religii, ktora bylaby zgodna z naukami Chrystusa.

  Ja bym osobiście mimo wszystko na braci od Jehowy postawił ,na twoim miejscu skoro szukasz życia w w wierze . Na moje oko oni są najbliżej tych nauk ewangelicznych .

  >Ale ateizm rowniez nie jest dobry.

  No ale nikt dupy nie zawraca zachęcając do uczestnictwa w mszach czy jakiś innych nabożeństwach .Nikt na sponsorowanie nowego dachu kościoła nachalnie nie naciska .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • soqrates 19.10.12, 11:06
  kolter-xl napisał:
  >
  > Pewno przekonuje ciebie do tego tysiące wojen jakie prowadzili ze sobą katolicy
  > na całym świecie smile))
  >


  PRZEszlosc mi akurat nie przeszkadza, bo wex np. takiego Pawła albo innych opisanych w Biblii. Grzesznicy maja poxniej najgoretsza wiare. Zaryzykowalbym nawet, ze ci ktorzy grzesza po nawroceniu najlepiej sluza Bogu.

 • kolter-xl 19.10.12, 13:04
  soqrates napisał:

  > kolter-xl napisał:
  > >
  > > Pewno przekonuje ciebie do tego tysiące wojen jakie prowadzili ze sobą ka
  > tolicy
  > > na całym świecie smile))
  > >
  > PRZEszlosc mi akurat nie przeszkadza, bo wex np. takiego Pawła albo innych opis
  > anych w Biblii. Grzesznicy maja poxniej najgoretsza wiare. Zaryzykowalbym nawet
  > , ze ci ktorzy grzesza po nawroceniu najlepiej sluza Bogu.

  Ta ,Jezus też przyszedł do grzeszników , ale nie po to żeby oni znów w swoich wymiocinach się taplali . Krk niestety tapla się w swoich odchodach od zawsze i nigdy nie nastąpiła poprawa . Praktycznie każdy z ich papieży ma coś podłego na sumieniu , Inkwizycja , krucjaty symonia. qurestwo Szerzenie nienawiści do innowierców , pogromy Żydów ,można by tak wymieniać aż do Benedykta XVI na którym ciąży wiele zarzutów kryminalnych jako na przewodniczącym kongregacji wiary i nauki. Pewno nawet nie wiesz ze sędzia z Teksasu w swoim czasie wydał na niego nakaz aresztowania !!
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 11:50
  Nawet gdybyć miał rację, to, jak napisał pewien ksiądz - poeta: "Chrześcijaństwo jeszcze się nie zaczęło". A o co niby był podejrzewany/oskarżony kardynał Ratzinger?
 • kolter-xl 21.10.12, 17:50
  z2006 napisał:

  > Nawet gdybyć miał rację, to, jak napisał pewien ksiądz - poeta: "Chrześcijaństw
  > o jeszcze się nie zaczęło". A o co niby był podejrzewany/oskarżony kardynał Rat
  > zinger?

  Wtedy już od kilku dni Benedykt . Chodził o list w którym nakazywał ukrywanie pod groźbą tajemnicy pontyfikalnej ( ?) pedofilii . W wyniku czego pedofil wykorzystał 3 chłopców w Teksasie , biskupi wiedzieli ze jest pedofilem pozwolili mu pracować z dziećmi .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kociak40 19.10.12, 17:16
  Ja soqratesie mam nieco inne zdanie o ŚJ niż kolter-xl.
  Miałem z nimi styczność przez około 10 lat w takiej formie, że przynosili mi swoje pisemka "Przebudzcie się!" oraz "Strażnica" i prowadzili ze mną dyskusje.
  Pisemka ich są na bardzo niskim poziomie. Z tymi co miałem styczność, to ludzie o niskim wyksztalceniu ale bardzo dobrze znający Biblię, którą tłumaczą dosłownie i nic ich nie przekona. Nimi steruje centrala w USA i narzuca im sposób myślenia. Podam taki drobny przykład. W jednym z ich pisemek (chyba w "Stażnicy") użyli tej znanej przypowieści o wielbłądzie i uchu igielnym pisząc dosłownie - "łatwiej przejść wielbłądowi przez ucho igły do szycia, niż bogatemu dostać się do Królestwa niebieskiego". W Biblii jest nie ucho igły do szycia ale "ucho igielne". Ucho Igielne to nazwa jednej z bram jerozolimskich o takim kształcie. Nazwą "ucho igielne" nazywano też furtki w zamkniętych na noc bramach ze względów bezpieczeństwa. Całość bram była na noc zamknięta tylko pozostawiano otwarte małe furtki w tych bramach, ktore tak nazywno, i przez które trudno było objuczonemu wielbłądowi przejść. Właściciel objuczonego towarami wielbłąda to synonim człowieka bogatego. Nie można było im tego wytumaczyć, jak było napisane w "Strażnicy", że to ucho igły do szycia, to tak ma być. ŚJ dla mnie to pewien rodzaj wyodrębnijącej się sekty ze społeczeństwa. Nie biorą udziału w życiu społeczno-politycznym, stale przygotowują się do Armagedonu, nie chcą służyć w wojsku i policji, nie jest dla nich ważny naród ale wyłącznie własna społeczność w tej wierze. Ja raczej stawiałbym na protestantyzm i własny rozum.
  ----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • kolter-xl 19.10.12, 18:29
  kociak40 napisał:

  > Ja soqratesie mam nieco inne zdanie o ŚJ niż kolter-xl.
  > Miałem z nimi styczność przez około 10 lat w takiej formie, że przynosili mi sw
  > oje pisemka "Przebudzcie się!" oraz "Strażnica" i prowadzili ze mną dyskusje.
  > Pisemka ich są na bardzo niskim poziomie.

  Zależy co masz na myśli piszą niski poziom smile)

  Z tymi co miałem styczność, to ludzie
  > o niskim wyksztalceniu ale bardzo dobrze znający Biblię, którą tłumaczą dosłow
  > nie i nic ich nie przekona. Nimi steruje centrala w USA i narzuca im sposób myślenia.

  Coś na wzór watykanu smile)

  Podam taki drobny przykład. W jednym z ich pisemek (chyba w "Stażnicy")
  > użyli tej znanej przypowieści o wielbłądzie i uchu igielnym pisząc dosłownie -
  > "łatwiej przejść wielbłądowi przez ucho igły do szycia, niż bogatemu dostać si
  > ę do Królestwa niebieskiego". W Biblii jest nie ucho igły do szycia ale "ucho igielne". Ucho Igielne to nazwa jednej z bram jerozolimskich o takim kształcie.

  Ta smile) Mam katolicką książkę napisaną przez Hugolina Langkammera Profesora teologi , zakonnika on nie kwestionuje tego co napisano np w ew Marka 10,25 ;

  No a bracia od Jehowy tak to tłumacza w Strażnicy z 1992 roku ;

  " „ŁATWIEJ wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego” (Mateusza 19:24). Tak powiedział do swych uczniów Jezus Chrystus, aby udzielić im pewnej lekcji. Bogaty, młody dostojnik dopiero co odrzucił zaproszenie do naśladowania Jezusa i skorzystania z wielu zachwycających błogosławieństw duchowych. Człowiek ten wolał zatrzymać swoje liczne dobra niż podążać śladami Mesjasza.
  Jezus nie twierdził, iż osoba bogata w żadnym wypadku nie może uzyskać życia wiecznego w Królestwie, bo przecież pewne zamożne jednostki zostały jego naśladowcami (Mateusza 27:57; Łukasza 19:2, 9). Jednakże jest to niemożliwe dla kogoś majętnego, kto posiadane dobra miłuje bardziej niż sprawy duchowe. Zbawienia pochodzącego od Boga można dostąpić jedynie przez uświadomienie sobie własnych potrzeb duchowych i szukanie pomocy Bożej (Mateusza 5:3; 19:16-26).
  >>>>>>Przypowieści o wielbłądzie i uchu igielnym nie należy rozumieć dosłownie. Jezus posłużył się tu hiperbolą <<<<<<<w celu uwydatnienia, z jakimi trudnościami muszą się borykać ludzie bogaci, którzy próbują zjednać sobie uznanie Boże, nie rezygnując z wystawnego, materialistycznego trybu życia (1 Tymoteusza 6:17-19).
  Niektórzy powiadają, że uchem igielnym była niewielka furtka w murze miejskim, przez którą mógł się z trudem przedostać wielbłąd po uwolnieniu od ładunku. Ale greckie słowo ra·fis′, tłumaczone w Mateusza 19:24 oraz Marka 10:25 na „igła”, pochodzi od czasownika znaczącego „szyć”. Termin be·lo′ne, użyty w Łukasza 18:25, oznacza igłę krawiecką, toteż w New World Translation czytamy: „Łatwiej doprawdy wielbłądowi przejść przez ucho igły do szycia niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego”. Takie tłumaczenie potwierdzają różne autorytety. W. E. Vine zaznacza: „Pomysł stosowania wyrażenia ‚ucho igielne’ do małych furtek zdaje się pochodzić z nowszych czasów; nie ma po nim najmniejszego śladu w starożytności” (An Expository Dictionary of New Testament Words).
  Wzmianka o wielbłądzie próbującym się przecisnąć przez ucho maleńkiej igły krawieckiej „zakrawa na wschodnią przesadę” — nadmienia pewne kompetentne dzieło. A w odniesieniu do osób tak sprytnych, że wydawały się dokonywać rzeczy niemożliwych, Talmud babiloński mówi: „Przeciągają słonia przez ucho igielne”. Jezus posłużył się więc typową hiperbolą i jaskrawym kontrastem dla podkreślenia, że coś jest niewykonalne. To niemożliwe, by wielbłąd lub słoń przeszedł przez ucho igły do szycia. Jednakże z pomocą Bożą człowiek bogaty potrafi porzucić zapatrywania materialistyczne i naprawdę zabiegać o życie wieczne. To samo może uczynić każdy, kto szczerze pragnie poznawać i spełniać wolę Boga Najwyższego — Jehowy.

  > Nazwą "ucho igielne" nazywano też furtki w zamkniętych na noc bramach ze względ
  > ów bezpieczeństwa. Całość bram była na noc zamknięta tylko pozostawiano otwarte
  > małe furtki w tych bramach, ktore tak nazywno, i przez które trudno było objuc
  > zonemu wielbłądowi przejść. Właściciel objuczonego towarami wielbłąda to synoni
  > m człowieka bogatego. Nie można było im tego wytumaczyć, jak było napisane w "S
  > trażnicy", że to ucho igły do szycia, to tak ma być. ŚJ dla mnie to pewien rodz
  > aj wyodrębnijącej się sekty ze społeczeństwa. Nie biorą udziału w życiu społecz
  > no-politycznym, stale przygotowują się do Armagedonu, nie chcą służyć w wojsku
  > i policji, nie jest dla nich ważny naród ale wyłącznie własna społeczność w tej
  > wierze.

  >Ja raczej stawiałbym na protestantyzm i własny rozum.

  Chętnie tutaj skonfrontuje swoją wiedzę z protestantem choćby w kwestii trójcy czyli czymś o czym nie ma mowy w biblii , zaistniało to około połowy IV wieku a nie ma najmniejszego uzasadnienia w biblii .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kociak40 20.10.12, 05:15
  kolter-xl

  Nie zrozumiałeś mnie. Jeśli jest wątpliość i pewna niejasność, nie wolno przekręcać zapisu cytatu z Biblii.

  "„ŁATWIEJ wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do
  królestwa Bożego” (Mateusza 19:24)
  I tak powinno to być przytoczone w "Strażnicy". Czym może być "ucho igielne" można tylko opisywać w przypisach ale cytatu z Biblii nie wolno zmieniać. Chyba to jest jasne i nie ma się co rozpisywać.
  Co mam na myśli pisząc, że pisemka ich są na bardzo niskim poziomie? Dosłownie tak uważam jak napisałem. Może poziom jest właściwy dla poziomu wiedzy "gospodyń domowych" ale nie dla ludzi reprezentujących większą wiedzę oraz niezależny sposób myślenia. Wystarczy przeczytać takie pisemko i można sobie wyrobić swoje zdanie.
  Denerwujące w nich są też ilustracje. Ładnie co prawda narysowane i kolorowo ale poziom przekazu żadny. Dla tych co lubią komiksy może wystarczający. I jeszcze jedno. Wszystkie tam zamieszczane artykuy są anonimowe, nie wadomo kto bieże za to odpowiedzialność. "Strażnica" to budynek i redakcja ale nie wiadomo kto to osobowo reprezentuje. Nie jestem protestantem ale mam swoje zdanie co do św. Trójcy. Uważam, że to jest dobry pomysł. Aby wybrnąć z niedorzeczności jednego Boga i jednocześnie Syna Jezusa jako drugiej osoby pomysł ze św. Trójcą jest najlepszy. Absolut nie moze mieć syna w znaczeniu ludzkim, a więc to, że to sam Bóg stał się człowiekiem i jako człowiek na ziemi musiał mieć tylko ludzkie możliwości (inaczej byłaby to farsa, bo Bóg nie może cierpieć i mieć ludzkich uczuć) musiał mieć jakby przypisaną mu na ten czas ziemski św. Ducha czyli mozliwość dokonywania cudów jest pomysłem dobrym. To, że Jezus zwracał się do Boga jako do ojca jest pokazane jak człowiek może zwraca się do Boga. Ja tak to rozumiem.
  Traktowanie Jezusa jako drugiej osoby - Syn Boga jest większą niedorzecznością niż przyjęcie Boga, Jezusa i Ducha Święgo jako jedność. Absolut jest z poza obszaru gdzie istnieje przestrzeń, czas, materia i energia i istoty nie możemy określić. Jezus to ziemska postać Boga z możliwością boskiego atrybutu czyli z dysponowaniem mocy bożej oraz pokazanie jak człowiek może odnościć się do Boga.
  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • kolter-xl 20.10.12, 08:20
  kociak40 napisał:

  > kolter-xl
  >
  > Nie zrozumiałeś mnie. Jeśli jest wątpliość i pewna niejasność, nie wolno przekr
  > ęcać zapisu cytatu z Biblii.

  Bardzo dobrze zrozumiałem .

  "„ŁATWIEJ wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do
  > królestwa Bożego” (Mateusza 19:24)

  > I tak powinno to być przytoczone w "Strażnicy".

  Dlaczego ? " Znowu wam mówię: Łatwiej jest wielbłądowi: przedostać się przez ucho igły_. niż bogaczowi dostać się do królestwa Bożego. "
  Coś nie tak z tym tłumaczeniem ??

  >Czym może być "ucho igielne" można tylko opisywać w przypisach ale cytatu z Biblii nie wolno zmieniać.

  No tak czyli powinno się brać dosłownie tak jak zapisano np zamiast "nie zabijaj " , tak jak w oryginale "nie morduj".

  >Chyba to jest jasne i nie ma się co rozpisywać.

  Ja ci tylko ich stanowisko przedstawiłem .

  > Co mam na myśli pisząc, że pisemka ich są na bardzo niskim poziomie? Dosłownie
  > tak uważam jak napisałem. Może poziom jest właściwy dla poziomu wiedzy "gospody
  > ń domowych" ale nie dla ludzi reprezentujących większą wiedzę oraz niezależny s
  > posób myślenia. Wystarczy przeczytać takie pisemko i można sobie wyrobić swoje
  > zdanie.

  Niestety to jest poziom dla ludzi którzy w to wierzą lub wierzyć zamierzają , nie żądaj od nich żeby dostosowywali się do sposobu myślenia zatwardziałych ateistów smile) Dla nas są to teksty nazwijmy to delikatnie dla frajerów smile) Jednak np ja czasem czytam niektóre artykuły bo to kopalnia porównań biblijnych . Nie szukam u nich natchnienia i podbudowania a po prostu informacji mi w danym momencie potrzebnych np do dyskusji na forum smile)

  > Denerwujące w nich są też ilustracje. Ładnie co prawda narysowane i kolorowo ale poziom przekazu żadny.

  Nie trafia do ciebie jak to w raju ty będziesz kolację na werandzie jdł a obok lew z twoim dzieckiem będzie się bawił smile)

  >Dla tych co lubią komiksy może wystarczający.

  No widać nauczony w przemocy nie rozumiesz co to uśmiech sad(

  I jeszcze jedno. Wszystkie tam zamieszczane artykuy są anonimowe, nie wadomo kto bieże
  > za to odpowiedzialność. "Strażnica" to budynek i redakcja ale nie wiadomo kto
  > to osobowo reprezentuje.

  To nie ma znaczenia dla potrzeb procesu karnego wystarczy .

  Nie jestem protestantem ale mam swoje zdanie co do św.
  > Trójcy. Uważam, że to jest dobry pomysł. Aby wybrnąć z niedorzeczności jednego
  > Boga i jednocześnie Syna Jezusa jako drugiej osoby pomysł ze św. Trójcą jest najlepszy.

  Nie bardzo rozumiem ??

  Absolut nie moze mieć syna w znaczeniu ludzkim, a więc to, że to sam
  > Bóg stał się człowiekiem i jako człowiek na ziemi musiał mieć tylko ludzkie moż
  > liwości (inaczej byłaby to farsa, bo Bóg nie może cierpieć i mieć ludzkich uczu
  > ć) musiał mieć jakby przypisaną mu na ten czas ziemski św

  Problem w tym ze prawo Mojżeszowe mówiło o równowartości oko za oko . Bóg nie może oddać życia za człowieka .Nie zapominaj ze bóstwo Jezusa i późniejszą trójcę przeforsowali kapłani ze wschodu np Atanazy w Nicei bez udziału kapłanów z zachodu na 250 biskupów było tylko 5 z zachodu . Zachód do 6 wieku miał silne lobby ariańskie . Dlaczego to ważne ? po prostu ze wschodu pochodzi nauka o triadach bóstw Egipt z którego pochodził Atanazy miał wiele trójc smile)

  Ducha czyli mozliwość dokonywania cudów jest pomysłem dobrym. To, że Jezus zwracał się do Boga jak
  > o do ojca jest pokazane jak człowiek może zwraca się do Boga. Ja tak to rozumiem.

  Wszyscy są poniekąd dziećmi boga poprzez stworzenie . Biblia zna więcej synów bożych np anioły .Cały Izrael który wyszedł z Egiptu to synowie boga smile)

  " Wy jesteście dziećmi Pana, Boga waszego."

  Królowie Izraela
  " Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem. "

  > Traktowanie Jezusa jako drugiej osoby - Syn Boga jest większą niedorzecznością
  > niż przyjęcie Boga, Jezusa i Ducha Święgo jako jedność.

  Jezus nigdy nie był traktowany jako bóg np widać to u Pawła

  Absolut jest z poza ob
  > szaru gdzie istnieje przestrzeń, czas, materia i energia i istoty nie możemy ok
  > reślić. Jezus to ziemska postać Boga z możliwością boskiego atrybutu czyli z dy
  > sponowaniem mocy bożej oraz pokazanie jak człowiek może odnościć się do Boga.

  Cos w tym jest Jezus człowiek obdarzony mocą swojego niebiańskiego taty smile)


  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 12:12
  kolter-xl napisał:
  >
  > Absolut nie moze mieć syna w znaczeniu ludzkim,

  Jak to? Przeciez Absolut może wszystko.

  > Problem w tym ze prawo Mojżeszowe mówiło o równowartości oko za oko . Bóg nie m
  > oże oddać życia za człowieka .

  No ale ten Bóg był człowiekiem.

  > po prostu ze wschodu pochodzi nauka o triada
  > ch bóstw Egipt z którego pochodził Atanazy miał wiele trójc smile)

  "W dokumencie Soboru Watykańskiego II czytamy: Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w religiach owych prawdziwe jest i święte. Ze szczerym szacunkiem odnosi się do owych sposobów działania i życia, do owych nakazów i doktryn, które chociaż w wielu wypadkach różnią się od zasad przez niego wyznawanych i głoszonych, nierzadko jednak odbijają promień owej Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi (Nostra Aetate, 2).
  Zrozum dobrze powyższe słowa: „promień owej Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi”.
  Dla chrześcijanina znaczy to, że człowiek także w innych religiach jest w stanie dojść do niektórych aspektów Prawdy („promień”wink, ale pełnią Prawdy jest Chrystus."

  www.angelus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1728:czy-inne-religie-sp-bse-michele-brambilla&catid=171:dzieci-zadajp-pytania&Itemid=696
  >
  > Wszyscy są poniekąd dziećmi boga poprzez stworzenie . Biblia zna więcej synów b
  > ożych np anioły .Cały Izrael który wyszedł z Egiptu to synowie boga smile)

  Ale Chrystus jest Synem Jednorodzonym, natomiast ludzie mogą stać się synami "adoptowanymi".
  >
  > " Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dzi
  > ś zrodziłem. "

  Chrześcijaństwo przypisuje ten cytat do relacji Boga Ojca i jednorodzonego Syna (Logosu).
  >
  > Jezus nigdy nie był traktowany jako bóg np widać to u Pawła

  Niby w którym miejscu jego pism?
 • kolter-xl 21.10.12, 18:04
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  > >
  > > Absolut nie moze mieć syna w znaczeniu ludzkim,
  >
  > Jak to? Przeciez Absolut może wszystko.

  Akurat to słowa nie moja a chyba kociaka smile)

  > No ale ten Bóg był człowiekiem.

  Pokaż mi tekst zbiblii który jednoznacznie i bez podtekstów wskazuje na to ze Jezus był bogiem a do tego bogiem równym ojcu ???

  " Dla chrześcijanina znaczy to, że człowiek także w innych religiach jest w stani
  > e dojść do niektórych aspektów Prawdy („promień”wink, ale pełnią Prawdy jest Chrystus.""

  Tu widać gołym okiem popieranie pogaństwa czyli zaprzeczenie tzw mocy bożej smile))))

  >Ale Chrystus jest Synem Jednorodzonym, natomiast ludzie mogą stać się synami "adoptowanymi".

  To chyba ciebie z kosmosu adoptowali skoro synem Adama nie jesteś smile)))))))))))))) Jezus był pierwszym stworzeniem bożym. Ale nie jedynym smile)

  Chrześcijaństwo przypisuje ten cytat do relacji Boga Ojca i jednorodzonego Syna
  > (Logosu).

  Takich synów choćby w postaci uczniów Jezusa to Jahwe ma więcej poczytaj ew Jana smile)

  > Niby w którym miejscu jego pism?

  Odwrócę pytanie a gdzie jak bóg jest traktowany w jego pismach :smile))

  1 Tym 2,5

  Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.

  1 Kor 15

  I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane,>>>>>>>>>>>>>>wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. <<<<<<<<<<<<<<<


  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:30
  kolter-xl napisał:

  > > Jak to? Przeciez Absolut może wszystko.
  >
  > Akurat to słowa nie moja a chyba kociaka smile)

  Nie w tym rzecz, czyje. Wszechmoc wynika z samej natury istoty absolutnej, chyba że Ty jakoś niestandardowo rozumiesz słowo "absolutny".
  >
  > Pokaż mi tekst zbiblii który jednoznacznie i bez podtekstów wskazuje na to ze
  > Jezus był bogiem

  Np. początek Ewangelii Janowej. "A Bogiem było Słowo" - do kogo to się mogłoby odnosić, jeśli nie do Jezusa (o Nim jest przeciez cała Ewangelia)?

  > a do tego bogiem równym ojcu ???

  A fragmenty o zasiadaniu po prawicy (a nie z dołu, u podnóżka)? W Psalmie 110 czytamy:

  "1 Dawidowy. Psalm.
  Wyrocznia Boga dla Pana mego:
  "Siądź po mojej prawicy,
  aż Twych wrogów położę
  jako podnóżek pod Twoje stopy"."

  a następnie:

  "5 Pan po Twojej prawicy
  zetrze królów w dniu swego gniewu."

  Bóg Ojciec (Pan) zasiada więc raz po jednej a raz po drugiej stronie, a więc ciągle na tej samej "wysokości", co Syn, czyli obaj są sobie równi.
  >
  > Tu widać gołym okiem popieranie pogaństwa czyli zaprzeczenie tzw mocy bożej smile)
  > )))

  Niby czemu?
  >
  > To chyba ciebie z kosmosu adoptowali skoro synem Adama nie jesteś smile)))))))))))

  Jestem potomkiem Adama, ale przysposobił mnie Bóg. (Adam już dawno nie żyje).

  > ))) Jezus był pierwszym stworzeniem bożym.

  Syn Bozy jest zrodzony a nie stworzony.
  >
  > Takich synów choćby w postaci uczniów Jezusa to Jahwe ma więcej poczytaj ew Jan
  > a smile)

  Na przykład w którym miejscu to jest napisane?
  >
  > 1 Tym 2,5
  >
  > Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek,
  > Chrystus Jezus.

  Ale z tego nie wynika, że ten człowiek nie jest tym samym Bogiem, co Ojciec. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".
  >
  > 1 Kor 15
  >
  > I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (2
  > 3) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co n
  > ależą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy
  > przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc
  > . (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod sw
  > oje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowi
  > em rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to,
  > że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie
  > Mu poddane,>>>>>>>>>>>>>&#
  > 62;wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg
  > był wszystkim we wszystkich. <<<<<<<<<<

  A gdzie tu masz zaprzeczenie, że Syn jest Bogiem? Poddaństwo oznacza synowskie posłuszeństwo przy jednoczesnej równości natury i chwały.
 • kolter-xl 22.10.12, 10:25
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > > Jak to? Przeciez Absolut może wszystko.
  > >
  > > Akurat to słowa nie moja a chyba kociaka smile)
  >
  > Nie w tym rzecz, czyje. Wszechmoc wynika z samej natury istoty absolutnej, chyb
  > a że Ty jakoś niestandardowo rozumiesz słowo "absolutny".

  Absolut nie przewidział buntu w swojej rodzinie smile))

  Np. początek Ewangelii Janowej. "A Bogiem było Słowo" - do kogo to się mogłoby
  > odnosić, jeśli nie do Jezusa (o Nim jest przeciez cała Ewangelia)?

  No a co napisał w wersecie 18 wiesz ??

  "Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył."

  Mamy kiepskie tłumaczenie !! bo skoro boga nikt nie widział to czemu mówił o tym bóg który objawił się np Janowi smile))

  A fragmenty o zasiadaniu po prawicy (a nie z dołu, u podnóżka)? W Psalmie 110 c
  > zytamy:
  >
  > "1 Dawidowy. Psalm.
  > Wyrocznia Boga dla Pana mego:
  > "Siądź po mojej prawicy,
  > aż Twych wrogów położę
  > jako podnóżek pod Twoje stopy"."

  Poczytaj ze zrozumieniem !! Połże a nie położymy czyli kto ma moc ??? Czemu nie napisano razem rozwalmy naszych wrogów ???

  Bóg Ojciec (Pan) zasiada więc raz po jednej a raz po drugiej stronie, a więc ci
  > ągle na tej samej "wysokości", co Syn, czyli obaj są sobie równi.

  Apostołowie też mają w niebie 12 tronów oni też są równi bogu ??

  " Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. "

  > Jestem potomkiem Adama, ale przysposobił mnie Bóg. (Adam już dawno nie żyje).

  Ta a le wiesz o tym ze według pius XII możliwe ze jesteś też potomkiem małpy ??

  > Na przykład w którym miejscu to jest napisane?

  Np Adam syn boży ew Łukasza 3.28. Ks Rodzaju 6,2-4.Jan 1,12-13.

  Ale z tego nie wynika, że ten człowiek nie jest tym samym Bogiem, co Ojciec. "J
  > a i Ojciec jedno jesteśmy".

  Nie mylisz pojęć?? Skoro pośrednik to ktoś niższy to raz a dwa ten wyświechtany argument ze oni są jedno . Tak sa tak samo jak Jezusa uczniowie są jedno z bogiem i Jezusem oni tez są bogami ?? w trójcy piątymi po Marii smile)

  "aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. "

  A gdzie tu masz zaprzeczenie, że Syn jest Bogiem? Poddaństwo oznacza synowskie
  > posłuszeństwo przy jednoczesnej równości natury i chwały.

  Odstaw hostię i kadzidło na jakiś czas to zrozumiesz . możliwe ze ... smile)

  Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to,
  > > że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie
  > > Mu poddane,>>>>>>>>>>>>&;wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko,aby Bóg był wszystkim we wszystkich. <<<<<<<<

  Nie widzisz dwóch rzeczy !!! zaprzeczenia wszechmocy Jezusa jako z jednego z trzech wszechmocnych a po drugie prostego tekstu jak widać nie łapiesz bo mowa o syn i o bogu jako odrębnych jednostkach !!!! Syn zostanie nie poddany ojcu a użyto słowa bogu !!


  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:03
  kolter-xl napisał:

  > Absolut nie przewidział buntu w swojej rodzinie smile))

  Jakiego "buntu"?
  >
  > Mamy kiepskie tłumaczenie !! bo skoro boga nikt nie widział to czemu mówił o t
  > ym bóg który objawił się np Janowi smile))

  To proste. Jezus był widziany przez ludzi jako człowiek (w swoim człowieczeństwie) a nie jako Bóg (w swoim bóstwie).
  >
  > A fragmenty o zasiadaniu po prawicy (a nie z dołu, u podnóżka)? W Psalmie 110
  > c
  > > zytamy:
  > >
  > > "1 Dawidowy. Psalm.
  > > Wyrocznia Boga dla Pana mego:
  > > "Siądź po mojej prawicy,
  > > aż Twych wrogów położę
  > > jako podnóżek pod Twoje stopy"."
  >
  > Poczytaj ze zrozumieniem !! Położe a nie położymy czyli kto ma moc ???

  Nie mieszaj potencjalności z aktualnością.

  > Czemu nie napisano razem rozwalmy naszych wrogów ???

  Nie wiem.
  >
  > Apostołowie też mają w niebie 12 tronów oni też są równi bogu ??

  Nie, ponieważ nie są na tej samej "wysokości".
  >
  > Ta a le wiesz o tym ze według pius XII możliwe ze jesteś też potomkiem małpy ??

  No i?
  >
  > Np Adam syn boży ew Łukasza 3.28. Ks Rodzaju 6,2-4.Jan 1,12-13.

  Ale syn przysposobiony.
  >
  > Nie mylisz pojęć?? Skoro pośrednik to ktoś niższy

  Syn Boży sie uniżył przyjmując człowieczeństwo, ale nie przestał być Bogiem.

  > "aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni s
  > tanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. "

  "W nas", ale w innym sensie niż jedności 3 Osób Trójcy.
  >
  > Odstaw hostię i kadzidło na jakiś czas to zrozumiesz . możliwe ze ... smile)

  Widac zabrakło ci rzeczowych argumentów.
  >
  > Nie widzisz dwóch rzeczy !!! zaprzeczenia wszechmocy Jezusa jako z jednego z
  > trzech wszechmocnych

  A gdzie ty dokładnie widzisz to zaprzeczenie wszechmocy? Przecież Jezus powiedział "Dana jest Mi wszelka władza na niebie i na ziemi".

  a po drugie prostego tekstu jak widać nie łapiesz bo mowa
  > o syn i o bogu jako odrębnych jednostkach !!!!

  no bo sa odrębni, a zarazem jedno. Ludzi rozum tego nie pojmie.

  > Syn zostanie nie poddany ojcu a
  > użyto słowa bogu !!

  No bo Ojciec jest Bogiem.
 • kolter-xl 23.10.12, 20:19
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Absolut nie przewidział buntu w swojej rodzinie smile))
  >
  > Jakiego "buntu"?

  No bez jaj nie wiesz ?? aniołków kolego smile)

  To proste. Jezus był widziany przez ludzi jako człowiek (w swoim człowieczeństw
  > ie) a nie jako Bóg (w swoim bóstwie).

  Kolego Jan był żydem a on wierzył tylko w jednego boga , nie było tam miejsca na pogańskie triady czy wiarę w boga człowieka to było bluźnierstwo !!

  > Nie mieszaj potencjalności z aktualnością.

  Kolego nie dorabiaj sobie teorii , skoro Bóg chciał przedstawić Jezusa jako równego sobie mógł to zrobić a nie zrobił czemu ??

  > Nie wiem.

  Bo to bóg miał zrobić anie jego anioł .

  > Nie, ponieważ nie są na tej samej "wysokości".

  Jakieś dowody na to ??

  > No i?

  No i to ze kapłan który ma strzec świętej księgi ją podważa .

  > Ale syn przysposobiony.

  Daruj sobie smile))

  > Syn Boży sie uniżył przyjmując człowieczeństwo, ale nie przestał być Bogiem.

  Był aniołem a nie bogiem .


  > "W nas", ale w innym sensie niż jedności 3 Osób Trójcy.

  Żałosne !!

  > Widac zabrakło ci rzeczowych argumentów.

  Raczej ręce na taką bezmyślność opadają.

  A gdzie ty dokładnie widzisz to zaprzeczenie wszechmocy? Przecież Jezus powiedz
  > iał "Dana jest Mi wszelka władza na niebie i na ziemi".

  Ta, jednak to nie on ma rozpieprzyć wrogów boga on ma czekać jak bóg to zrobi ,więc taki wszechmocny nie jest smile))

  > no bo sa odrębni, a zarazem jedno. Ludzi rozum tego nie pojmie.

  Fakt trudno skumać o co chodziło odstępcom z IV wieku którzy bajkę o trójcy wprowadzili .

  > No bo Ojciec jest Bogiem.

  Jezus nie
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 12:00
  kolter-xl napisał:

  > Nimi steruje centrala w USA i narzuca im spos
  > ób myślenia.
  >
  > Coś na wzór watykanu smile)

  "Być może ta lub inna moja odpowiedź wyda się zupełnie niezadowalająca, a na pewno żaden z tych listów nie zawiera odpowiedzi wyczerpującej. Z drugiej jednak strony ufam, że w książce tej (jak i w trzech pozostałych) można znaleźć nie tylko próbę odpowiedzi na niektóre pytania, jakie każdy z nas rzeczywiście sobie stawia. Mam nadzieję, że przedstawia ona pewien styl myślenia religijnego, który pogłębia umiejętność radzenia sobie z rozmaitymi problemami religijnymi i moralnymi, jakie mogą się w naszym horyzoncie pojawić. Było bowiem moim zamiarem podejmować poszczególne pytania w sposób twórczy i samodzielny, a zarazem w jak największej łączności z naszymi ojcami w wierze. Jest to styl myślenia religijnego i moralnego typowo katolicki."

  mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_00.htm
  >
  > Chętnie tutaj skonfrontuje swoją wiedzę z protestantem choćby w kwestii trójcy
  > czyli czymś o czym nie ma mowy w biblii , zaistniało to około połowy IV wieku a
  > nie ma najmniejszego uzasadnienia w biblii .

  W Biblii wprawdzie nie ma słowa "Trójca", ale to jeszcze nic nie znaczy. Mogę podac przykład trzech polskich piosenek, w których niewątpliwie poruszany jest temat samobójstwa, a słowo "samobójstwo" nie pada ani razu.

  O biblijnym przesłaniu na temat Trójce Świętej można przeczytać tutaj:

  www.newadvent.org/cathen/15047a.htm#II
 • kolter-xl 21.10.12, 17:55
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Nimi steruje centrala w USA i narzuca im spos
  > > ób myślenia.
  > >
  > > Coś na wzór watykanu smile)
  >
  > "Być może ta lub inna moja odpowiedź wyda się zupełnie niezadowalająca, a na pe
  > wno żaden z tych listów nie zawiera odpowiedzi wyczerpującej. Z drugiej jednak
  > strony ufam, że w książce tej (jak i w trzech pozostałych) można znaleźć nie ty
  > lko próbę odpowiedzi na niektóre pytania, jakie każdy z nas rzeczywiście sobie
  > stawia. Mam nadzieję, że przedstawia ona pewien styl myślenia religijnego, któr
  > y pogłębia umiejętność radzenia sobie z rozmaitymi problemami religijnymi i mor
  > alnymi, jakie mogą się w naszym horyzoncie pojawić. Było bowiem moim zamiarem p
  > odejmować poszczególne pytania w sposób twórczy i samodzielny, a zarazem w jak
  > największej łączności z naszymi ojcami w wierze. Jest to styl myślenia religijn
  > ego i moralnego typowo katolicki."

  ????????

  W Biblii wprawdzie nie ma słowa "Trójca", ale to jeszcze nic nie znaczy. Mogę p
  > odac przykład trzech polskich piosenek, w których niewątpliwie poruszany jest t
  > emat samobójstwa, a słowo "samobójstwo" nie pada ani razu.

  Kolego trójca to nauka pogańska wprowadzona prawie ze siłą przez cesarza Teodozjusza I za pomocą 150 biskupów na około 3 już jacy już wtedy mogli być w cesarstwie .

  Nie otwieram linków do stron religianckich bo to kopalnie wirusów. Eksperci twierdzą ze złapiesz tam o wiele szybciej wirus niz na stronach porno smile) Pomijając już to ze znam te debilne wyjaśnienia i chętnie je znowu wyśmieje o ile mi je przedstawisz.
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:16
  kolter-xl napisał:

  > ????????

  Widać zacytowałem tekst, który przerasta twój poziom intelektualny...
  >
  > Kolego trójca to nauka pogańska wprowadzona prawie ze siłą przez cesarza Teodoz
  > jusza I za pomocą 150 biskupów na około 3 już jacy już wtedy mogli być w cesars
  > twie .

  Jezus zapowiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła.
  >
  > Nie otwieram linków do stron religianckich bo to kopalnie wirusów.

  Ja jeszcze żadnego nie złapałem. Moze dlatego, że wchodze tylko na te strony religijne, które sa "prawowierne", katolickie, a nie stworzone przez jakichś samozwańców.
 • kolter-xl 23.10.12, 20:27
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > ????????
  >
  > Widać zacytowałem tekst, który przerasta twój poziom intelektualny...

  Przypomnę ci to kiedy znowu będziesz się żalił ze znowu cie obrażam to raz a dwa nie widocznie był tak debilny ze nie wiem o co chodzi smile)

  > Jezus zapowiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła.

  Krucjaty i mordy innowierców to zapewne nie robota kościoła ??

  Ja jeszcze żadnego nie złapałem. Moze dlatego, że wchodze tylko na te strony re
  > ligijne, które sa "prawowierne", katolickie, a nie stworzone przez jakichś samozwańców.

  Ostatnio zasyfiło wam frondę.

  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • soqrates 20.10.12, 10:46
  kociak40 napisał:
  >
  > Ja raczej stawiałbym na protestantyzm i własny rozum.
  >

  Protestantyzm to byla pierwsza religia ktora sie zainteresowalem i dzisiaj wiem, ze na pewno nie bede protestantem i nie dziwi mnie to, ze ludzie odchodza.
  Czytalem gdzies ze co roku na Wielkanoc w Anglii jest uroczystosc przyjmowania do kosciola katolickiego nowych wiernych, ktorzy maja dosc protestantyzmu. W ubieglum roku przyjeto ponad 3 i pol tysiaca nowych wiernych.
  Niektorzy nie moga zniesc tego, ze pod plaszczykiem wiary protestantyzm przemyca im nowe ideologie stworzone przez wspolczesnych ludzi. Ci swiadomi uciekaja wiec od protestantyzmu a wielu jeszcze jest tego niesiadomych.
  Czytalem jak jedna z czytelniczek - protestantka - oburzona byla artykulem w ktorym podana byla informacja ze jest wielu pastorow czynnych homoseksualnie bo zapierala sie, ze kosciol protestancki opiera sie na Biblii a nie na nowych prawach tworzonych przez ludzi.
  Ilu jest jeszcze nieswiadomych tego protestantow?
  A ilu slyszalo o WIELEBNEJ lesbijskiej kaplance wybranej na biskupa?
  Niektorzy jak sie okazuje wola juz z dwojga zlego przejsc do kosciola katolickiego, bo pod tym wzgledem katolicki kosciol jest blizszy Biblii.

  Trzeba wybrac albo Biblia i prawa Boze albo prawa ustalane przez ludzi.
  Obrzydliwe jest wykorzystywanie wiary, religii do realizowania wlasnych celow.

 • kolter-xl 20.10.12, 14:06
  soqrates napisał:


  > Protestantyzm to byla pierwsza religia ktora sie zainteresowalem i dzisiaj wiem
  > , ze na pewno nie bede protestantem i nie dziwi mnie to, ze ludzie odchodza.

  To nie dotyczy tylko protestantyzmu , to stały trend w Europie .Bogacenie się nie sprzyja wierze w boga starożytnych analfabetów .

  > Czytalem gdzies ze co roku na Wielkanoc w Anglii jest uroczystosc przyjmowania
  > do kosciola katolickiego nowych wiernych, ktorzy maja dosc protestantyzmu. W ub
  > ieglum roku przyjeto ponad 3 i pol tysiaca nowych wiernych.

  Rekordem to ie jest ,ale pewno w tym czasie z 5 tys katolików opuszcza swój kościół ??

  > Niektorzy nie moga zniesc tego, ze pod plaszczykiem wiary protestantyzm przemyc
  > a im nowe ideologie stworzone przez wspolczesnych ludzi.

  No tak większość bajek katolickich ma co najmniej 60 lat :smile)

  Ci swiadomi uciekaja wiec od protestantyzmu a wielu jeszcze jest tego niesiadomych.
  > Czytalem jak jedna z czytelniczek - protestantka - oburzona byla artykulem w kt
  > orym podana byla informacja ze jest wielu pastorow czynnych homoseksualnie bo z
  > apierala sie, ze kosciol protestancki opiera sie na Biblii a nie na nowych praw
  > ach tworzonych przez ludzi.

  To prawda homoseksualizm jest niezgody z nauczaniem biblii , jedynym plusem protestantów jest to ze mówią o tym a Krk choć ma reprezentacje w postaci 30 % homoseksualnych księży oficjalnie to potępia . Wiec kto tu prezentuje hipokryzje ??

  > Ilu jest jeszcze nieswiadomych tego protestantow?

  Nie ma takich to ich wybór czy chcą być w miarę nowocześni .

  > A ilu slyszalo o WIELEBNEJ lesbijskiej kaplance wybranej na biskupa?

  Tez pewno sporo.

  > Niektorzy jak sie okazuje wola juz z dwojga zlego przejsc do kosciola katolicki
  > ego, bo pod tym wzgledem katolicki kosciol jest blizszy Biblii.

  No tak w okazywaniu hipokryzji to i owszem.

  > Trzeba wybrac albo Biblia i prawa Boze albo prawa ustalane przez ludzi.

  No to staranie unikaj katolicyzmu , bo od IV wieku zaśmiecany był on nieustanie przez pogan licznie zasilających kościół po tym jak Konstantyn szeroko otworzył dla nich drzwi .

  > Obrzydliwe jest wykorzystywanie wiary, religii do realizowania wlasnych celow.

  Masz rację tak dział papiestwo od co najmniej V wieku !!
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • soqrates 20.10.12, 15:19
  kolter-xl napisał:
  > Bogacenie się nie sprzyja wierze w boga


  Bogactwo i nowoczesnosc jakos nie przeszkadza w dzisiejszym swiecie postepowac tak jak nauczal Jezus. W ktoryms watku podawany byl jako przykład australijski milioner Grenda. Mozna pogodzic nowoczesnosc z naukami Biblii.
  Nie do przyjecia jest dla mnie wprowadzanie praw ludzkich i mieszanie w to Biblii.
  Pisalem o protestantach, w odpowiedzi na wpis kociaka ale zwroc Kolter uwage ze uzylem poxniej slowa z dwojga zlego.
  Szukam religii zgodnej z naukami Jezusa a jak na razie takiej nie widze. Religii nie widze, ale ludzie postepujacy zgodnie z prawami bozymi jak widac sa. Zastanawiam sie czy Kami nie ma racji stawiajac pytanie czy nam potrzebne sa religie. ???


 • z2006 21.10.12, 12:27
  soqrates napisał:

  > Szukam religii zgodnej z naukami Jezusa a jak na razie takiej nie widze.

  "Po latach intensywnej działalności, pod wpływem lektury licznych dzieł patrystycznych i własnych przemyśleń, Newman podjął decyzję o przejściu na katolicyzm. Uznał bowiem, że to członkowie Kościoła rzymskokatolickiego kontynuują dzieło apostołów."

  pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Henryk_Newman
  > Religii nie widze, ale ludzie postepujacy zgodnie z prawami bozymi jak widac sa. Zast
  > anawiam sie czy Kami nie ma racji stawiajac pytanie czy nam potrzebne sa religi
  > e. ???

  Czytałeś List do Rzymian?

  www.nonpossumus.pl/ps/Rz/
 • kolter-xl 22.10.12, 14:08
  z2006 napisał:

  > soqrates napisał:
  >
  > > Szukam religii zgodnej z naukami Jezusa a jak na razie takiej nie widze.
  >
  >
  > "Po latach intensywnej działalności, pod wpływem lektury licznych dzieł patryst
  > ycznych i własnych przemyśleń, Newman podjął decyzję o przejściu na katolicyzm.
  > Uznał bowiem, że to członkowie Kościoła rzymskokatolickiego kontynuują dzieło
  > apostołów."

  Ta a konkretnie co i kiedy i gdzie smile)))))))))))))))))))))))))))))))

  > Czytałeś List do Rzymian?

  Czytaj , czytaj co raz wali w katolicyzm jak w bęben
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:19
  kolter-xl napisał:

  > > Uznał bowiem, że to członkowie Kościoła rzymskokatolickiego kontynuują dzieło
  > > apostołów."
  >
  > Ta a konkretnie co i kiedy i gdzie smile)))))))))))))))))))))))))))))))

  Głoszą orędzie Chrystusa wszystkim narodom.
  >
  > > Czytałeś List do Rzymian?
  >
  > Czytaj , czytaj co raz wali w katolicyzm jak w bęben

  Ta a konkretnie co i kiedy i gdzie smile)))))))))))))))))))))))))))))))
 • kolter-xl 23.10.12, 20:34
  z2006 napisał:

  > Głoszą orędzie Chrystusa wszystkim narodom.

  Którego Chrystusa


  > > Ta a konkretnie co i kiedy i gdzie smile)))))))))))))))))))))))))))))))

  Poczytaj to sam zobaczysz smile)


  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kolter-xl 21.10.12, 17:24
  soqrates napisał:

  > Bogactwo i nowoczesnosc jakos nie przeszkadza w dzisiejszym swiecie postepowac
  > tak jak nauczal Jezus. W ktoryms watku podawany byl jako przykład australijski
  > milioner Grenda.

  Dlatego wprowadzi Żydzi sobie szabat żeby musieli na jeden dzień zapomnieć o geszeftach i poświęcić go bogu smile) Zysk nie może przesłonić innych aspektów życia .

  >Mozna pogodzic nowoczesnosc z naukami Biblii.

  No tak dekalog nie zabrania tego , no chyba ze w kwestii pożądania cudzego osła czy niewolnicy smile)

  > Nie do przyjecia jest dla mnie wprowadzanie praw ludzkich i mieszanie w to Biblii.

  No to ci powiem ze w mojej i nie tylko ocenie np Krk używa z biblii tylko imion występujących tam postaci .

  > Pisalem o protestantach, w odpowiedzi na wpis kociaka ale zwroc Kolter uwage ze
  > uzylem poxniej slowa z dwojga zlego.

  Ja nie uważam ze ci najwięksi na rynku protestanci jak np Luteranie to jakaś alternatywa , w mojej ocenie nie bardzo różnią sie od innego monopolisty na rynku katolików.

  > Szukam religii zgodnej z naukami Jezusa a jak na razie takiej nie widze.

  To zależy co przez to rozumiesz Religi. bo jeżeli szukasz Jezusa boga to w zasadzie nie ma znaczenia gdzie zaparkujesz jest to pogańska niebiblijna filozofia .

  > i nie widze, ale ludzie postepujacy zgodnie z prawami bozymi jak widac sa. Zast
  > anawiam sie czy Kami nie ma racji stawiajac pytanie czy nam potrzebne sa religie. ??

  Ja z 15 lat nie należałem do żadnego kościoła i w końcu doszedłem do wniosku ze nie jest juz mi takowy potrzebny
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 17:56
  kolter-xl napisał:

  > No to ci powiem ze w mojej i nie tylko ocenie np Krk używa z biblii tylko imion
  > występujących tam postaci .

  A co powiesz np. o katolickim nauczaniu w sprawie rozwodów?
  >
  > Ja nie uważam ze ci najwięksi na rynku protestanci jak np Luteranie to jakaś al
  > ternatywa , w mojej ocenie nie bardzo różnią sie od innego monopolisty na rynku
  > katolików.

  Chyba nie bardzo rozumiesz słowo "monopolista"...
  >
  > To zależy co przez to rozumiesz Religi. bo jeżeli szukasz Jezusa boga to w zasa
  > dzie nie ma znaczenia gdzie zaparkujesz jest to pogańska niebiblijna filozofia
  > .
  A jak roumiesz słowa św. Tomasza "Pan mój i Bóg mój"?
  >
  > Ja z 15 lat nie należałem do żadnego kościoła i w końcu doszedłem do wniosku z
  > e nie jest juz mi takowy potrzebny

  mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_12.htm
 • kolter-xl 21.10.12, 18:18
  z2006 napisał:
  >
  > A co powiesz np. o katolickim nauczaniu w sprawie rozwodów?

  Niebiblijne , Jezus pozwoził na rozwód tylko w jednym przypadku .

  > Chyba nie bardzo rozumiesz słowo "monopolista"...

  Fakt nie bardzo w kraju w którym 95% ludzi to członkowie jednej sekty.

  > A jak roumiesz słowa św. Tomasza "Pan mój i Bóg mój"?

  Coś takiego na wzór dzisiejszego ; o mój boże lub o Jezu .Okrzyk zdziwienia pomijając juz to ze to zapisano w ew Jana 20 ,28 no w rozmowie z Maria Magdalena jest taki cytat dosłownie chwilkę przed spotkaniem z Tomaszem ; " Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. " Jak widać Jezus nie czuł się bogiem smile))

  " Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego."

  Skoro mesjasz to nie bóg !!
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:36
  kolter-xl napisał:

  > Niebiblijne , Jezus pozwoził na rozwód tylko w jednym przypadku .

  Trzeba jeszcze ustalić, co oznacza słowo "nierząd" w tym przypadku.
  >
  > > Chyba nie bardzo rozumiesz słowo "monopolista"...
  >
  > Fakt nie bardzo w kraju w którym 95% ludzi to członkowie jednej sekty.

  Ja myśłałem w skali całego swiata.
  >
  > Coś takiego na wzór dzisiejszego ; o mój boże lub o Jezu .

  Takie okrzyki wznoszą ludzie grzeszni, a nie święci.

  > Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do
  > Boga mego i Boga waszego. " Jak widać Jezus nie czuł się bogiem smile))

  Niby czemu? Był człowiekiem poddanym Bogu i jednocześnie samym Bogiem.
  >
  > Skoro mesjasz to nie bóg !!

  Dlaczego? Przeciez Izajasz napisał: "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczywa władza. Nazwano Go imieniem: Przewidziany Doradca, Bóg mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."
 • kolter-xl 22.10.12, 10:37
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Niebiblijne , Jezus pozwoził na rozwód tylko w jednym przypadku .
  >
  > Trzeba jeszcze ustalić, co oznacza słowo "nierząd" w tym przypadku.

  Nierząd czyli zwykłe qurestwo .

  > Ja myśłałem w skali całego swiata.

  Jest was katolików aż tyle smile))))))))))))))))))

  > Takie okrzyki wznoszą ludzie grzeszni, a nie święci.

  Masz na ten ewidentny bzdet jakiś dowód smile))

  > Niby czemu? Był człowiekiem poddanym Bogu i jednocześnie samym Bogiem.

  No to czemu nazywacie go w trójcy jedyny smile) czyżby to oznaka podrzędnej pozycji ???

  > Dlaczego? Przeciez Izajasz napisał: "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn zo
  > stał nam dany, na Jego barkach spoczywa władza. Nazwano Go imieniem: Przewidzia
  > ny Doradca, Bóg mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."

  Najpierw był mesjaszem czyli posłanym namaszczonym a kto namaszcza jak nie bóg ?? chcesz powiedzieć ze Jezus sam siebie namaścił ??
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:26
  kolter-xl napisał:

  > Nierząd czyli zwykłe [---] .

  Czyli co? Po prostu prostytucja?
  >
  > > Takie okrzyki wznoszą ludzie grzeszni, a nie święci.
  >
  > Masz na ten ewidentny bzdet jakiś dowód smile))

  Święći unikają tego, bo to jest grzech. Ja tez się staram.
  >
  > No to czemu nazywacie go w trójcy jedyny smile)

  Jedyność odnosi się do wszystkich trzech Osób.
  >
  > Najpierw był mesjaszem czyli posłanym namaszczonym a kto namaszcza jak nie bóg
  > ?? chcesz powiedzieć ze Jezus sam siebie namaścił ??

  Namaścił Go Ojciec Duchem Świętym.
 • kolter-xl 23.10.12, 20:41
  z2006 napisał:

  >
  > Czyli co? Po prostu prostytucja?

  Nie , zwykła zdrada małżeńska .

  > Święći unikają tego, bo to jest grzech. Ja tez się staram.

  Wypadłem z tematu ???

  > Jedyność odnosi się do wszystkich trzech Osób.

  Nie ma czegoś takiego w biblii !!

  > Namaścił Go Ojciec Duchem Świętym.

  Nie namaścił się sam ??

  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 12:23
  kolter-xl napisał:

  > Bogacenie się nie sprzyja wierze w boga starożytnych analfabetów .

  Jakby byli analfabetami, to by nie mogli spiać Biblii.
  >
  > No tak większość bajek katolickich ma co najmniej 60 lat :smile)

  Następne obraźliwe sformułowanie.
  >
  > To prawda homoseksualizm jest niezgody z nauczaniem biblii , jedynym plusem pro
  > testantów jest to ze mówią o tym a Krk choć ma reprezentacje w postaci 30 % ho
  > moseksualnych księży oficjalnie to potępia .

  Skąd wziąłes to 30 procent?

  > Wiec kto tu prezentuje hipokryzje??

  mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_39.htm
  >
  > No to staranie unikaj katolicyzmu , bo od IV wieku zaśmiecany był on nieustanie
  > przez pogan licznie zasilających kościół po tym jak Konstantyn szeroko otworzy
  > ł dla nich drzwi .

  Już Jezus kazał głosić Jego naukę wszystkim narodom.

  > Masz rację tak dział papiestwo od co najmniej V wieku !!

  Uzasadnij to.
 • kolter-xl 22.10.12, 13:58
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Bogacenie się nie sprzyja wierze w boga starożytnych analfabetów .
  >
  > Jakby byli analfabetami, to by nie mogli spiać Biblii.

  Ilu np Izraelitów potrafiła w czasach Mojżesza pisać ??

  > Następne obraźliwe sformułowanie.

  Masz na myśli to ze katolicyzm jako taki obraża zdrowy rozsądek ??

  > Skąd wziąłes to 30 procent?

  Radio Maryja podawało !!

  > Już Jezus kazał głosić Jego naukę wszystkim narodom.

  Ano nie do końca wiadomo , jedno jest pewne ze dziś mamy tak a nie inaczej zapisane ale nie ma wątpliwości ze ktoś sfałszował słowa zawarte w wersecie 19, 28 rozdziału ew Mateusza : " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
  Np katolicka encyklopedia podaje ze Jezus nigdy nie powiedział "w imię ojca syna i ducha ," powiedział w imię moje !!Pisał o tym niejaki Kudasiewicz ksiądz profesor teologii napisał to też w swojej książce . Więc należy przyjąć ze cały werset jest fałszywką !!

  >
  > > Masz rację tak dział papiestwo od co najmniej V wieku !!
  >
  > Uzasadnij to.

  Ponieważ pierwszym papieżem był niejaki Grzegorz wielki
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:35
  kolter-xl napisał:

  > > Jakby byli analfabetami, to by nie mogli spiać Biblii.
  >
  > Ilu np Izraelitów potrafiła w czasach Mojżesza pisać ??

  A ci, którzy umieli i spisali pierwsze ksiegi Biblii, to co - nie wierzyli w to, co pisali?
  >
  > Masz na myśli to ze katolicyzm jako taki obraża zdrowy rozsądek ??

  Teoria względności i mechanika kwantowa też obrażają. Jak napisał Einstein "zdrowy rozsądek jest zbiorem przesądów, których nadywamy do 14 roku życia".
  >
  > Radio Maryja podawało !!

  Ono nie jest dla mnie autorytetem. A dla ciebie?
  >
  > Ano nie do końca wiadomo , jedno jest pewne ze dziś mamy tak a nie inaczej zapi
  > sane

  To po co tak się uporczywie powołujesz na pacujące ci cytaty z Biblii, skoro nie do końca wiadomo, czy są one wiarygodne?

  > Np katolicka encyklopedia podaje ze Jezus nigdy nie powiedział "w imię ojca sy
  > na i ducha ," powiedział w imię moje !!Pisał o tym niejaki Kudasiewicz ksiądz p
  > rofesor teologii napisał to też w swojej książce .

  A ja nie muszę przyjmowac jego poglądu.

  > Ponieważ pierwszym papieżem był niejaki Grzegorz wielki

  pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papieży
 • kolter-xl 23.10.12, 20:59
  z2006 napisał:

  > A ci, którzy umieli i spisali pierwsze ksiegi Biblii, to co - nie wierzyli w to
  > , co pisali?

  Nie wiem w co wierzyli,ale żądali dla siebie najlepsze kąski smile)

  Teoria względności i mechanika kwantowa też obrażają. Jak napisał Einstein "zd
  > rowy rozsądek jest zbiorem przesądów, których nadywamy do 14 roku życia".

  No i co cię tak obraża ??

  > Ono nie jest dla mnie autorytetem. A dla ciebie?

  Nie zmienia to faktu ze oni to podali smile)

  > To po co tak się uporczywie powołujesz na pacujące ci cytaty z Biblii, skoro ni
  > e do końca wiadomo, czy są one wiarygodne?

  Wiarygodne to one mają być dla ciebie .

  > A ja nie muszę przyjmowac jego poglądu.

  On tego sam nie cytował to całe kolegium redakcyjne zatwierdza , popatrz ilu tam jest profesorów smile)

  " Przewodniczący:
  Rektor KUL: ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk
  Członkowie: ks. prof. dr hab. Ryszard Rubinkiewicz - Biblistyka
  dr hab. Henryk Kiereś, prof. KUL - Filozofia
  dr hab. Henryk Wąsowicz, prof. KUL - Geografia historyczna
  ks. dr hab. Anzelm Weiss, prof. KUL - Historia kościoła
  o. dr hab. Roland Prejs, prof. KUL - Historia zakonów
  prof. dr hab. Józef Fert – Literatura
  dr hab. Stanisława Steuden, prof. KUL - Nauki społeczne
  ks. dr hab. Leszek Adamowicz, prof. KUL - Prawo kościelne
  ks. prof. dr hab. Henryk Zimoń - Religioznawstwo
  dr hab. Ryszard Kasperowicz, prof. KUL - Sztuka religijna
  ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź - Teologia systematyczna
  ks. dr hab. Czesław Krakowiak, prof. KUL - Teologia pastoralna i liturgika
  Konsultanci: prof. dr hab. Stanisław Dąbek, ks. bp prof. dr hab. Franciszek Andrzej Dziuba, ks. prof. dr hab. Leonard Górka, ks. prof. dr hab. Zygmunt Hajduk, ks. prof. dr hab. Józef Herbut, prof. dr hab. Bożena Iwaszkiewicz-Wronikowska, ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek, prof. dr hab. Józef Japola, ks. prof. dr hab. Ryszard Kamiński, ks. prof. dr hab. Ryszard Knapiński, ks. prof. dr hab. Józef Krukowski, ks. prof. dr hab. Stanisław Kulpaczyński, ks. prof. dr hab. Janusz Mariański, ks. prof. dr hab. Jerzy Misiurek, ks. prof. dr hab. Stanisław Napiórkowski, ks. prof. dr hab. Piotr Nitecki, ks. prof. dr hab. Marian Nowak, ks. dr hab. Jarosław Różański, ks. prof. dr hab. Marian Rusecki, ks. prof. dr hab. Antoni Tronina, ks. prof. dr hab. Mariusz Szram, ks. prof. dr hab. Stefan Szymik, ks. prof. dr hab. Jan Walkusz, ks. prof. dr hab. Zbigniew Wit, ks. bp prof. dr hab. Józef Wróbel, s. prof. dr hab. Zofia Zdybicka

  Redaktor naczelny: dr Edward Gigilewicz
  Zespoły merytoryczno-leksykograficzne: Biblistyka: mgr lic. Barbara Szier-Kramarek
  Filozofia: mgr Daniel Capała, mgr Radosław Krajewski
  Geografia historyczna: mgr lic. Marek Robert Górniak, mgr lic. Bożena Modzelewska, mgr Maria Wrzeszcz, mgr Ewelina Zarosa
  Historia: o. dr Sławomir Brzozecki, dr Edward Gigilewicz, dr Paweł Janowski
  Filologia: mgr Antoni Bednarek, mgr Jolanta Koziej, mgr Grzegorz Kramarek, mgr Robert Sawa
  Nauki społeczne: dr Tomasz Ożóg, ks. mgr Zbigniew Skwierczyński
  Prawo kościelne: mgr lic. Elżbieta Wilemska
  Religioznawstwo: ks. dr hab. Ryszard Dziura, ks. dr Stanisław Józef Koza
  Sztuka religijna: mgr Beata Krasucka, dr Elżbieta Matyaszewska
  Teologia systematyczna: dr Elżbieta Kasjaniuk, mgr lic. Edwin Wójcik, mgr lic. Piotr Królikowski, ks. dr Zbigniew Krzyszowski
  Teologia pastoralna i liturgika: ks. dr Mariusz Konieczny, dr Zofia Pałubska, ks. dr Eugeniusz Ziemann
  Zespół leksykograficzno-adiustacyjny: mgr Maria Buchowska, mgr Grażyna Dobrowolska, mgr Maciej Dudek, mgr Mirosław Fijołek, mgr Paweł Komar, mgr Anna Kozak, mgr Marzena Krupa, mgr Katarzyna Płonkowska, mgr Agnieszka Pokryszka, mgr Justyna Sałata, dr Jan Warmiński, mgr Magdalana Wieteska"  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kociak40 20.10.12, 15:33
  Soqratesie

  Problem wiary jest sprawą prywatną każdego człowieka. To co u Ciebie jest wadą protestantyzmu (nowoczesny przekaz) dla mnie jest zaletą. JPII publicznie wypowiedział się, że KK może uznać ewolucję w powstaniu życia na ziemi jako boską działalność. Religia musi być dostosowana do każdego poziomu wiedzy, wykształcenia, oczekiwań, własnego indywidualnego wyobrażenia itd. Nie można zrównać poziomu przekazu religijnego na tym samym poziomie dla wszystkich. Dla jednych musi być anioł i diabeł, dla innych rodzaje energii i sposób przekazywania jej na odległość. Dla jednych przekaz najniższego poziomu biblijnego, dla innych prawa fizyki są na pierwszym miejscu. Problem jest raczej w tym, że czytać Biblię może każdy natomiast czytać i rozumieć prawa fizyki, teorię względności, itd. już nie każdy. W programie TV "Inny punkt widzednia" niedawno wystąpił ksiądz prof. dr hab. Michał Heller (teolog i kosmolog obecny kierownik astronomicznego obserwatorium watykańskiego) i do swoich religijnych dociekań włączył właśnie ewolucję, prawa fizyki, teorię względności. Byłem tym zaskoczony i jednocześnie zachwycony. Zrozumiałem wtedy, że taki przekaz aby był zrozumiały wymaga technicznego wykształcenia wyższego i nie może być głoszony z ambony. Nie ma żadnego znaczenia jakie przyjmiesz sobie wyobrażenie Boga, ono ma być dostosowane do Twojego poziomu i ma wpłynąć na Twoje własne zadowolenie oraz ma wpływać na podnoszenie szacunku i dobra dla innych ludzi i całej przyrody. W każdym przypadku korzystne jest zdobywanie wiedzy poprzez naukę i bycie człowiekiem szlachetnym i mądrym. Inni ludzie nie będą cenić Ciebie za ilość różańców, odbytych pielgrzymek, zaliczonych mszy itd. ale za to co możesz dać innym ludziom swoją pracą dla innych i jaki masz poziom etyki i moralności. Jeżeli to jest najwięcej cenione przez innych ludzi musi też być plusem u Boga. Twoja wiara religijna nie może dzielić ludzi, wprowadzać wrogości do innych, powodować własnego wywyższenia nad innym itd. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, to raczej nie zastanawiaj się jaką wiarę wybrać ale jak powiększyć swoją wiedzę przez naukę.
  Wiarę możesz w każdej chwili zmienić na inną, wykształcenie jest tylko do zwiększenia. Wszystko ma swój czas i nie wolno go tracić.
  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • soqrates 20.10.12, 18:59
  kociak40 napisał:
  > To co u Ciebie jest wadą protestantyzmu (nowoczesny przekaz) dla mnie jest zaletą.

  Kociak, chodzi o wykorzystywanie religii do siania swoich idei, ktore sa w razacej sprzecznosci z Biblia.
  To sa kpiny ze „slowa bozego”. Wiele przeszkadza Ci u katolikow a nie przeszkadza u protestantow?
  Homoseksualizm ksiezy katolickich pietnujesz a taki sam homoseksualizm u pastorow protestanckich rozgrzeszasz tylko dlatego, ze ci drudzy tego nie kryja? To jest wedlug mnie jeszcze wieksza beszczelnosc, bo daja jawny przekaz dla wiernych, ze „slowo boże” w Biblii nic nie znaczy.
  Ta kobieta, protestantka byla oburzona na autora artykulu, ze pomawia pastorow o czynny homoseksualizm, bo byla swiecie przekonana, ze pastor opiera sie na tym co jest w Biblii a nie na prawach stworzonych przez czlowieka. Dzisiaj juz zapewne ta kobieta nie jest protestantka.

  Proponuje przeczytac ten tekst z kwietnia 2012
  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/anglikanie-uciekaja-pod-skrzydla-watykanu,206227.html
  Anglikanie uciekają pod skrzydła Watykanu
  W okresie Wielkiego Tygodnia około 20 anglikańskich duchownych i 200 parafian odejdzie od Kościoła anglikańskiego przenosząc się do specjalnego ordynariatu utworzonego przez Benedykta XVI dla anglikanów niechętnych "nowinkom" w ich kościele.
  Anglikanie katolikami?


  pl.wikipedia.org/wiki/Anglikanizm

 • kociak40 20.10.12, 21:57
  Bardzo trudno się z Tobą dyskutuje, bo stale nie możesz zrozumieć co chcę Ci przekazać.
  W religii katolickiej masz największy wybór "pomocy religijnych" taki jakby "zestaw promocyjny". Możesz modlić się do świętych o wstwiennictwo, możesz modlić się klęcząc przed
  obrazem lub figurą, możesz w nieskończoność odmiawiać różaniec zaliczjąc modlitwy i to bez pomyłki, bo przesuwasz koraliki, możesz pielgrzymować do sanktuariów i to bardzo licznych, gdzie są "cudowne" figury i obrazy, możesz pomagać swoim zmarłym bliskim w czyścu wykupując msze za ich dusze, możesz spowiadać się do ucha księdzu, odwiedzać kiedy tylko chcesz Boga w kosciele zamknietego na klucz przez księdza w skrzynce na ołtarzu, możesz kupic sobie klęcznik (dla wygody) i odmawiać godziny jasnogórskie o gdzinie 21, nawet do rana. Możesz kupić sobie medalik na szyję, nalepkę z rybą do samochodu, na lusterku wstecznym w samochodzie umieścić różaniec (aby był pod ręką w razie wypadku), możesz święcić każdy materialny przedmiot, samochód, rower, narty, komputer itd. co tylko będziesz chciał. Będziesz miał swojego Anioła Srróża, do którego też możesz się modlić, będziesz atakowany przez diabły i demony ale masz przed tym obronę - sakramenty i wodę święconą.
  I jeszcze dużo więcej, ogromny pakiet możliwości zalecany przez KK. Nie możesz też zapominać o datkach na tacę, bo opuszczenie św. mszy w niedziele i święta koscielne to grzech śmiertelny. Samodzielne czytanie Biblii nie jest zalecane przez KK tylko słuchanie głoszonej Ewangelii czytanej przez księdza w kosciele. Będziesz miła cuda i objawienia, coś w rodzaju przekazu jakuba.21 i twojego_anioał_stroza. Będzie ukazywać sięTobie NMP, a to na drzewie, w kałuzy, czy nawet na szybie okiennej (slyszałeś pewnie o tym?), a nawet może zobaczysz innych świętych i samego Jezusa. Pamiętaj tylko o tym, że jak Ty mówisz do Boga, to jesteś religijny. Kiedy to Bóg mówi do Ciebie jesteś chory psychicznie. W katolicyźmie masz największy wybór czynnosci prowadzących niby do nieba.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • soqrates 20.10.12, 22:19
  Ty jakos nie mozesz zrozumiec ze mnie to nie dotyczy?
  Czy Tobie trudno zrozumiec, ze ja dostrzegam w kazdej religii jakies niezgodnosci ? Ty dostrzegasz je tylko w jednej a w innej nie widzisz.
  Na litosc b.... przestan kierowan do mnie takie teksty, bo mi to nie grozi o czym piszesz. Rozumiesz juz? Nie jestem dzieckiem ani czlowiekiem podatnym na sugestie, ktory nie potrafi samodzielnie myslec a wiec prosze zmien ton.
 • kociak40 20.10.12, 22:50
  Nie ma takiej religii na świecie o jakiej myślisz aby nie miała niezgodności. Nie ma takiej.
  To Ty sam musisz dopasować religię do siebie. Każdy człowiek jest inny i musi mieć, tak jak np. garnitur, "uszytą" na swoją miarę. Ty sam odpowiadasz za swoje zycie i czyny, i nikt inny Cię z tego nie wyręczy. Piszesz, że potrafisz myśleć samodzielnie, więc musisz sam dopasować religię do siebie samego. Takim przykładem jestem ja. Byłem kiedyś praktukującym katolikiem ale sam zadecydowałem co jest mi potrzebne, a co mogę usunąć.
  Nie uznaję Boga osobowego, uznaję natomiast św. Trójcę w takiej formie jak ja to rozumiem.
  Nie chodzę do spowiedzi usznej, nie chodzę do koscioła, nie przyjmuję księdza po kolędzie, nie uznaję świętych, nie modlę się do obrazow i figur, w żadne "cuda" nie wierzę, nie święciłem samochodu, nie mam różańca (nigdy nie miałem) i dobrze się czuję.
  Żadne ceremoniały kościelne nie są mi potrzebne w mojej wierze. Uważam, że ten pieniądze oszczędza, kto unika księdza. Nie potrzebuję żadnej protekcji ani pośredników w wierze.
  Nie jestem też ateistą ale raczej katolikiem zmodyfikowanym i dostosowanym do współczesnego poziomu wiedzy.  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • soqrates 20.10.12, 23:12
  Wreszcie dotarlismy do punktu w ktorym mozemy zaczac dyskutowac.


  kociak40 napisał:

  > Nie ma takiej religii na świecie o jakiej myślisz aby nie miała niezgodności. Nie ma takiej.
  > To Ty sam musisz dopasować religię do siebie.


  Pytanie czy musze. Nie musze wchodzic w cos co nie jest zgodne z tym co mysle. Dlatego zaczalem zastanawiac sie czy Kami nie ma racji. Co myslisz o jej propozycji duchowego polaczenia wierzacych z kazdej religii. O jej propozycji stworzenia Kosciola Chrystusa w innej formie niz dzisiejsze religie. Duchowego Kosciola Chrystusowego w ktorym znajdzie się wyznawca kazdej religii?
  Coraz czesciej zaczynam o tym myslec.
 • kociak40 20.10.12, 23:47
  soqrates napisał:

  "Wreszcie dotarlismy do punktu w ktorym mozemy zaczac dyskutowac.
  Pytanie czy musze. Nie musze wchodzic w cos co nie jest zgodne z tym co mysle.
  Dlatego zaczalem zastanawiac sie czy Kami nie ma racji. Co myslisz o jej propozycji duchowego polaczenia wierzacych z kazdej religii. O jej propozycji stworzenia Kosciola Chrystusa w innej formie niz dzisiejsze religie. Duchowego Kosciola Chrystusowego w ktorym znajdzie się wyznawca kazdej religii? Coraz czesciej zaczynam o tym myslec."

  To utopia, takiej religii nie można stworzyć na jeden poziom oczekiwań i wyobrażeń ludzkich.
  Czego szukasz w religii? Towarzystwa innych? Religia sama w sobie nie ma sensu, raczej klub dyskusyjny. Prawo pozwala jak znajdziesz 10 osób, ktore podpiszą deklarację przystapienia do grupy wyznaniowej, zarejestrować taką grupę pod nazwą jaką chcesz i możesz działać legalnie i werbować wiernych. Będziesz miał prawo zbierania składek od wiernych, ulgi podatkowe itd.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • soqrates 21.10.12, 09:24
  Myslisz po ludzku.
  Z tego co Kami proponuje zrozumialem, ze taki Kosciol Chrystusa to nie ma byc w sensie religii, organizacji, znanych nam struktur, systemow. Taki Kosciol nie ma budynkow, instytucji, oltarzy, obrazow, listy czlonkow, skladek ani zarzadzajacych. Taki kosciol nic nie kosztuje. Nie trzeba go nigdzie rejestrowac. Kazdy moze polaczyc sie z innymi bedac w kazdej chwili w kazdym miejscu. To Kosciol w niewidzialnej przestrzeni. Wierni sa wtedy swiatynia Boga i Duch swiety ich prowadzi.
 • kociak40 22.10.12, 01:25
  "Myslisz po ludzku." - soqrates

  A Ty po jakiemu już myślisz?
  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • z2006 21.10.12, 13:06
  Jak napisał św. Paweł, Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa. Chrystus ma jedno Ciało, a więc prawdziwy Kościół jest jeden - ten katolicki.

  "KK 14. Sobór święty zwraca się w pierwszym rzędzie do wiernych katolików. Uczy zaś, opierając się na Piśmie świętym i Tradycji, że ten pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16,10, J 3,5) potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę. Nie mogliby tedy być zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać.
  Do społeczności Kościoła wcieleni są w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego w całości przyjmują przepisy Kościoła i wszystkie ustanowione w nim środki zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów, w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty (communio). Nie dostępuje jednak zbawienia, choćby był wcielony do Kościoła, ten, kto nie trwając w miłości, pozostaje wprawdzie w łonie Kościoła "ciałem", ale nie "sercem". Wszyscy zaś synowie Kościoła pamiętać winni o tym, że swój uprzywilejowany stan zawdzięczają nie własnym zasługom, lecz szczególnej łasce Chrystusa, jeśli zaś z łaską tą nie współdziałają myślą, słowem i uczynkiem, nie tylko zbawieni nie będą, ale surowiej jeszcze będą sądzeni.
  Katechumeni, którzy za sprawą Ducha Świętego z wyraźnej woli swojej pragną być wcieleni do Kościoła, już dzięki temu pragnieniu są z nim w łączności, toteż Matka - Kościół już jak na swoich rozciąga na nich swą miłość i troskę.

  KK 15. Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imię chrześcijan, ale nie wyznają całej wiary lub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów. Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela, naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych. Wielu z nich posiada również episkopat, sprawuje Świętą Eucharystię i żywi nabożeństwo do Dziewicy Bogarodzicielki. Dochodzi do tego łączność (communio) w modlitwie i w innych dobrodziejstwach duchowych, a co więcej, prawdziwa jakaś więź w Duchu Świętym, albowiem Duch Święty przez swe łaski i dary wśród nich także działa swą uświęcającą mocą, a niektórym spośród nich dał nawet siłę do przelania krwi. Tak oto we wszystkich uczniach Chrystusowych Duch wzbudza tęsknotę i działanie, aby wszyscy, w sposób ustanowiony przez Chrystusa, w jednej trzodzie i pod jednym Pasterzem zjednoczyli się w pokoju. Aby zaś to osiągnąć, Kościół - Matka modli się ustawicznie i trwa w nadziei i rozwija działalność, a synów swoich zachęca do oczyszczenia się i odnawiania, żeby znamię Chrystusa jeszcze mocniej jaśniało na obliczu Kościoła.

  KK 16. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny. Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25- 28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie. Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy, Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie. Nieraz jednak ludzie, zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili w kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi (por. Rz 1,21 i 25), albo też żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną. Toteż, aby przyczynić się do chwały Bożej i do zbawienia tych wszystkich, Kościół mając w pamięci słowa Pana, który powiedział: "Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu" (Mk 16,16), pilnie troszczy się o wspieranie misji."

  archidiecezja.lodz.pl/czytelni/sobor/kk2.html
 • kolter-xl 22.10.12, 14:15
  z2006 napisał:

  > Jak napisał św. Paweł, Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa. Chrystus ma je
  > dno Ciało, a więc prawdziwy Kościół jest jeden - ten katolicki.

  Ciekawe czy Jezus Chrystus patronował np Inkwizycji czyli katolickiemu gestapo które w imieniu owego kościoła mordowało innowierców przez około 700 lat ????

  Ciekawe czy Jezus chciał żeby jakieś bydło mordowało uzasadniając to obroną jego nauk ????

  Wiec nie wygłaszaj takich patetycznych tekstów bo tylko się w ten sposób ośmieszasz !!!

  Katolicyzm nie przetrwał 17 wieków swojego istnienia dlatego ze opierał się na ewangeliach !! Krk przetrwał bo staranie tych ewangelii unikał !!
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 13:02
  kociak40 napisał:

  > Byłem kiedyś praktukującym katolikiem ale sam zadecydowałem
  > co jest mi potrzebne, a co mogę usunąć.

  sad

  To jest pycha - królowa wszystkich grzechów...

  > Nie uznaję Boga osobowego,

  mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_02.htm
  > Nie chodzę do spowiedzi usznej, nie chodzę do koscioła,

  mateusz.pl/ksiazki/pdzsims/
  > i dobrze się czuję.

  A jak się będziesz czuć po śmierci? Można być śmertelnie chorym, a nic o tym nie wiedziec ani nie czuć.

  > Żadne ceremoniały kościelne nie są mi potrzebne w mojej wierze.

  "Prosi mnie Pani o skomentowanie wypowiedzi św. Augustyna na temat niezbędności sakramentów wiary dla osiągnięcia zbawienia. Otóż w wypowiedzi tej słyszę bezpośrednie echo nauki Pana Jezusa, że "kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16,16). Równie kategorycznie mówił Pan Jezus na temat konieczności Eucharystii do zbawienia: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeśli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" (J 6,53). Wielokrotnie też uwrażliwiał On nas na bezwzględne znaczenie naszego przygotowania na dzień Jego przyjścia (np. Mt 24,42--44; 25,13; Łk 12,35-40; 21,34-36).

  Są to nauki Syna Bożego i należy je przyjąć z całą dosłownością -- wykluczając jednak te interpretacje, które, jak powiedzieliśmy wyżej, mogłyby paraliżować nas beznadzieją czy jałowym przygnębieniem. Zatem z nauk tych wynika, że przyjęcie chrztu, spożywanie Eucharystii i stan pojednania z Bogiem w godzinie śmierci jest czymś fundamentalnie ważnym. I nie wolno za pomocą przemyślnych argumentów rozmiękczać prostego znaczenia tych nauk."

  mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_19.htm
  > Nie potrzebuję żadnej protekcji ani pośredników w wierze.

  "Nikt nie może przyjść do Mojego Ojca inaczej, niż przez Mnie."
 • z2006 26.10.12, 12:12
  malygosc.pl/doc/1091351.Troche-watpie
 • z2006 21.10.12, 12:38
  kociak40 napisał:

  > Problem wiary jest sprawą prywatną każdego człowieka.

  Niektóre wiary temu zaprzeczają.

  > Dla jednych musi
  > być anioł i diabeł,

  Dla tych, którzy wierzą słowom Jezusa.

  mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_09.htm
  > Dla jednych przekaz najniższego poziomu biblijnego, dla innych prawa f
  > izyki są na pierwszym miejscu.

  Dla wierzacego Bóg jest na pierwszym miejscu. A to, co nazywamy prawami fizyki, a jets tylko ludzkim, więc ułomnym ustaleniem, musi z konieczności mieć charakter prowizoryczny.

  pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Popper
  > Nie ma żadnego znac
  > zenia jakie przyjmiesz sobie wyobrażenie Boga, ono ma być dostosowane do Twojeg
  > o poziomu i ma wpłynąć na Twoje własne zadowolenie oraz ma wpływać na podnoszen
  > ie szacunku i dobra dla innych ludzi i całej przyrody.

  Własne zadowolenie jest akurat najmniej ważne - przynajmniej dla tych, którzy nie chcę być egoistami.

  > Inni ludzie nie będą cenić Ciebie za ilość różańców, odbytych pielgrzymek
  > , zaliczonych mszy itd.

  Zależy, którzy...

  > Jeżeli to jest najwięcej cenione p
  > rzez innych ludzi musi też być plusem u Boga.

  "Myśli moje nie są myślami waszymi, drogi moje nie są drogami waszymi." "Trzeba bardziej słuchac Boga niż ludzi."

  > Wiarę możesz w każdej chwili zmienić na inną,

  Ot, tak sobie?

  > wykształcenie jest tylko do zwiększenia.

  O różnych otepieniach czy zanikach pamięci nie słyszałeś?
 • kociak40 22.10.12, 02:47
  > Dla jednych musi
  > być anioł i diabeł,

  Dla tych, którzy wierzą słowom Jezusa. - z2006

  Jezus opierał swoje przesłanie na ówczesnej wierze jaka była u ludzi w tamtym czasie.
  Złe i dobre duchy, demony itd. były pewnikiem w wierze starożytnych ludzi. Jezus musiał się na takiej wierze oprzeć do swojego przekazu aby ludzie mogli go w tamtym czasie zrozumieć.
  Wiedział, że jak wzrośnie poziom wiedzy i nauki ludzie zrozumią jego moralny przekaz już bez tych aniołów i diabłów. Jak widzę Ty pozostajesz na poziomie tamtych ludzi.
  Coś w rodzaju jak dzieciom tlumaczy się zasady moralne używając do tego mówiących zwierząt, bajek itd. Jak dorosną morał z bajki pozostanie w ich świadomości, a bajki staną się bajkami, a nie rzeczywistoscią. Dziwne, że trzeba Ci to tłumaczyć. Widać jesteś na poziomie, że diabeł i anioł są Ci potrzebni, pond nich nie możesz się wznieść.


  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • z2006 22.10.12, 05:56
  Ty po prostu nie wierzysz Jezusowi. "Ziemia i niebo przeminą, ale moje słowa nie przeminą."
 • kolter-xl 22.10.12, 11:03
  z2006 napisał:

  > Ty po prostu nie wierzysz Jezusowi. "Ziemia i niebo przeminą, ale moje słowa nie przeminą."

  Ty też mu nie ufasz !! przecież on powiedział ze prawo nie przeminie !!! Czy odrzucenie jednego z przykazań dekalogu to nie odrzucenie Jezusa smile)Ty nawet naiwnie za swoim klerem nieustanie na jego słowa tu plujesz smile))

  " Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim."
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:51
  Słowa Jezusa to nie to samo, co prawo Starego Testamentu. Przykład pierwszy z brzegu - rozwody.
 • kolter-xl 23.10.12, 21:42
  z2006 napisał:

  > Słowa Jezusa to nie to samo, co prawo Starego Testamentu. Przykład pierwszy z b
  > rzegu - rozwody.

  Nie ma takiego słowa w waszym języku .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 12:17
  soqrates napisał:

  > Niektorzy nie moga zniesc tego, ze pod plaszczykiem wiary protestantyzm przemyc
  > a im nowe ideologie stworzone przez wspolczesnych ludzi. Ci swiadomi uciekaja w
  > iec od protestantyzmu a wielu jeszcze jest tego niesiadomych.
  > Czytalem jak jedna z czytelniczek - protestantka - oburzona byla artykulem w kt
  > orym podana byla informacja ze jest wielu pastorow czynnych homoseksualnie bo z
  > apierala sie, ze kosciol protestancki opiera sie na Biblii a nie na nowych praw
  > ach tworzonych przez ludzi.
  > Ilu jest jeszcze nieswiadomych tego protestantow?
  > A ilu slyszalo o WIELEBNEJ lesbijskiej kaplance wybranej na biskupa?
  > Niektorzy jak sie okazuje wola juz z dwojga zlego przejsc do kosciola katolicki
  > ego, bo pod tym wzgledem katolicki kosciol jest blizszy Biblii.

  mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_47.htm
 • soqrates 28.10.12, 19:09
  z2006 napisał:

  > soqrates napisał:
  >
  > > Niektorzy nie moga zniesc tego, ze pod plaszczykiem wiary protestantyzm
  > przemyc
  > > a im nowe ideologie stworzone przez wspolczesnych ludzi. Ci swiadomi uci
  > ekaja w
  > > iec od protestantyzmu a wielu jeszcze jest tego niesiadomych.
  > > Czytalem jak jedna z czytelniczek - protestantka - oburzona byla artykul
  > em w kt
  > > orym podana byla informacja ze jest wielu pastorow czynnych homoseksualn
  > ie bo z
  > > apierala sie, ze kosciol protestancki opiera sie na Biblii a nie na nowy
  > ch praw
  > > ach tworzonych przez ludzi.
  > > Ilu jest jeszcze nieswiadomych tego protestantow?
  > > A ilu slyszalo o WIELEBNEJ lesbijskiej kaplance wybranej na biskupa?
  > > Niektorzy jak sie okazuje wola juz z dwojga zlego przejsc do kosciola ka
  > tolicki
  > > ego, bo pod tym wzgledem katolicki kosciol jest blizszy Biblii.
  >
  > mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_47.htm


  Mozesz napisac co jest w tym linku?
  Moze zamiast podawac linki to pisz o tym co jest tam napisane , bo nie kazdy wchodzi na podawane strony.
 • wiera22 10.11.12, 21:59
  soqrates napisał:
  >
  > Protestantyzm to byla pierwsza religia ktora sie zainteresowalem i dzisiaj wiem
  > , ze na pewno nie bede protestantem i nie dziwi mnie to, ze ludzie odchodza.
  > Czytalem gdzies ze co roku na Wielkanoc w Anglii jest uroczystosc przyjmowania
  > do kosciola katolickiego nowych wiernych, ktorzy maja dosc protestantyzmu. W ub
  > ieglum roku przyjeto ponad 3 i pol tysiaca nowych wiernych.
  > Niektorzy nie moga zniesc tego, ze pod plaszczykiem wiary protestantyzm przemyc
  > a im nowe ideologie stworzone przez wspolczesnych ludzi. Ci swiadomi uciekaja w
  > iec od protestantyzmu a wielu jeszcze jest tego niesiadomych.
  >
  > Trzeba wybrac albo Biblia i prawa Boze albo prawa ustalane przez ludzi.
  > Obrzydliwe jest wykorzystywanie wiary, religii do realizowania wlasnych celow.
  >


  Protestantyzm zabija miłość i wiarę. Tam gdzie protestantyzm tam wszechobecna jest obojętność.


 • kociak40 10.11.12, 22:56
  "Protestantyzm zabija miłość i wiarę. Tam gdzie protestantyzm tam wszechobecna jest obojętność." - wiera22

  A jaka religia rozwija miłość i wiarę. W jakiej religii nie ma wszechobecnej obojetności?

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • z2006 21.10.12, 11:45
  kolter-xl napisał:

  > Pewno przekonuje ciebie do tego tysiące wojen jakie prowadzili ze sobą katolicy
  > na całym świecie smile))

  "To przez was poganie bluźnią przeciw Bogu."
  >
  > Dokładnie ,masz milczeć i płacić ,bo do tego jest wierny.

  Wcale nie - wierny ma modlić sie i śpiewać na nabożeństwach.
  >
  > Ja bym osobiście mimo wszystko na braci od Jehowy postawił ,na twoim miejscu sk
  > oro szukasz życia w w wierze . Na moje oko oni są najbliżej tych nauk ewangelic
  > znych .

  A czy oni prowadzą jakieś dzieła miłosierdzia, np. w rodzaju Caritas czy szkół salezjańskich?
  >
  > No ale nikt [---] nie zawraca

  I tu masz przykład obraźliwego sformułowania.

  > zachęcając do uczestnictwa w mszach czy jakiś inny
  > ch nabożeństwach .Nikt na sponsorowanie nowego dachu kościoła nachalnie nie nac
  > iska .

  Własnie o to chodzi. Jeżeli ktoś kocha Boga, to przychodzi regulrnie na spotkania z Nim (i dba też o Jego dom).

  mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_52.htm
 • kolter-xl 21.10.12, 17:46
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Pewno przekonuje ciebie do tego tysiące wojen jakie prowadzili ze sobą k
  > atolicy
  > > na całym świecie smile))
  >
  > "To przez was poganie bluźnią przeciw Bogu."
  > >
  > > Dokładnie ,masz milczeć i płacić ,bo do tego jest wierny.
  >
  > Wcale nie - wierny ma modlić sie i śpiewać na nabożeństwach.

  No wiem , jeden pije a cała sala śpiewa smile)

  A czy oni prowadzą jakieś dzieła miłosierdzia, np. w rodzaju Caritas czy szkół
  > salezjańskich?

  O ile mi wiadomo swoją ewangelizacja chcą zrobić tak żeby tych Caritas ów nie było potrzeba !! {Pomijając już to ze ta katolicka dobroczynność za publiczne pieniądze to farsa.

  > Własnie o to chodzi. Jeżeli ktoś kocha Boga, to przychodzi regulrnie na spotkan
  > ia z Nim (i dba też o Jego dom).

  Ahaaa smile))" Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką "
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:01
  kolter-xl napisał:

  > No wiem , jeden pije a cała sala śpiewa smile)

  Znowu pogardliwie się wyśmiewasz z religii. sad
  >
  > O ile mi wiadomo swoją ewangelizacja chcą zrobić tak żeby tych Caritas ów nie b
  > yło potrzeba !!

  Ale jeszcze długo będzie potrzebna. Poza tym co ze słowami Jezusa "Bob byłem głodny, a nie daliście mi pić"? Chrystus wymagał nie tylko głoszenia Jego nauki.

  > Ahaaa smile))" Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem n
  > ieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką "

  Skąd dokładnie jest ten cytat?
 • kolter-xl 21.10.12, 18:11
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > No wiem , jeden pije a cała sala śpiewa smile)
  >
  > Znowu pogardliwie się wyśmiewasz z religii. sad

  Nie , z hipokryzji !!


  > Ale jeszcze długo będzie potrzebna. Poza tym co ze słowami Jezusa "Bob byłem gł
  > odny, a nie daliście mi pić"? Chrystus wymagał nie tylko głoszenia Jego nauki.

  Jezus nie był skoro do udzielania pomocy tzw narodom , pamiętasz rozmowę z kobietą kananejską ??

  > Skąd dokładnie jest ten cytat?

  Oj jest i Paweł mocno wali wasze pogańskie bałwochwalstwo smile)

  To 17 rozdział dziejów apostolskich rozmowa Pawła z Ateńczykami

  " Ci, którzy towarzyszyli Pawłowi, zaprowadzili go aż do Aten i powrócili, otrzymawszy polecenie dla Sylasa i Tymoteusza, aby czym prędzej przyszli do niego. (16) Czekając na nich w Atenach, >>>>>Paweł burzył się wewnętrznie na widok miasta pełnego bożków.<<<< (...) Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu - widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. (23) Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. (24)>>>>>> Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką<<<<< (25) i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. (26) On z jednego /człowieka/ wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, (27) aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. (28) Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu. (29)>>>>>> Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.<<<<<<<< (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia,

  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:44
  kolter-xl napisał:

  >
  > Nie , z hipokryzji !!
  >
  Niby z jakiej hipokryzji?
  >
  > Jezus nie był skoro do udzielania pomocy tzw narodom , pamiętasz rozmowę z kobi
  > etą kananejską ??

  On ją tylko wypróbowywał.

  mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_18.htm

  Poza tym od razu wysłuchał prośby setnika rzymskiego o uzdrowienie jego sługi.
  >
  > Ja wam
  > głoszę to, co czcicie, nie znając. (24)>>>>>> Bóg, któ
  > ry stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mi
  > eszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką<<<<<

  Bo wtedy jeszcze nie było chrzescijańskich świątyń (a przynajmniej ateńczycy o nich nie wiedzieli). Św. Paweł miał na mysli osrodki kultu pogańskiego.

  (25) i nie
  > odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszy
  > stkim życie i oddech, i wszystko.

  Z drugiej strony: "„To jest ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 19)." Sam Jezus nakazał sprawowac Eucharystię.
 • kociak40 22.10.12, 02:24
  z2006

  czy Ty wiesz co piszesz? Kolter-xl przytoczył Ci dokładny cytat
  "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką<<<<< (25) i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko."

  Zapis jest jednoznaczny i nie można go inaczej interpretować tak jak Ty to robisz, że niby to ma dotyczyć światyń pogańskich. Masz w Ewangelii opisaną scenę jak Juzus wypędza handlarzy ze świątyni, która może tylko służyć modlitwą do Boga. Naklaniłby do modlitw do pogańskich bóstw?
  Wyraźnie jest napisane - "nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką" cxyli każdych.
  Wynika z tego jednoznacznie, że umieszczenie na ołtarzu tabernakulum, że niby tam znajduje się Bóg jest bluźnierstwem, z ktorego nie zdajesz sobie sprawy. Tak samo z posługami jak gdyby czegoś potrzebował od ludzi (te różańce, śpiewy, itd.).
  Ma rację kolter-xl, że katolicyzm ma w sobie największą bluźnierczoś przeciwko Bogu. Z absolutu kapłani zrobili sobie zabawę dla mamony i własnego wywyższenia.
  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • z2006 22.10.12, 05:58
  Ty po prosu robisz tak: jesteś supr dosłowny, gdzie ci pasuje a zupełnie ignorujesz to, co ci sie nie podoba. Nie chcesz wierzyć - nie wierz. Twój wybór.
 • kolter-xl 22.10.12, 11:05
  z2006 napisał:

  > Ty po prosu robisz tak: jesteś supr dosłowny, gdzie ci pasuje a zupełnie ignoru
  > jesz to, co ci sie nie podoba. Nie chcesz wierzyć - nie wierz. Twój wybór.

  Twoim za to błędem jest nie wiedza oparta na piśmie a na hochsztaplerach pokroju waszego kleru.
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:53
  Rozmawiamy nie o wiedzy, ale o wierze.
 • kolter-xl 22.10.12, 10:44
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > >
  > > Nie , z hipokryzji !!
  > >
  > Niby z jakiej hipokryzji?

  Choćby waszego kleru.

  > On ją tylko wypróbowywał.

  On nią pogardził porównał ją z psem !!

  > rel="nofollow">mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_18.htm

  Mi nie wklejaj takich linków ja tego nie otwieram , (dbam o komputer) jak czesz mi coś zaprezentować to skopiuj to i mi pokaż.

  Bo wtedy jeszcze nie było chrzescijańskich świątyń (a przynajmniej ateńczycy o
  > nich nie wiedzieli). Św. Paweł miał na mysli osrodki kultu pogańskiego.

  Ta, to ciekawe ze Żyd faryzeusz zapomniał o świątyni w Jerozolimie smile)). Nie kolo chodzi o to ze w wizerunkach nie ma boga i tyle !!

  > Z drugiej strony: "„To jest ciało moje, które za was będzie wydane: to cz
  > yńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 19)." Sam Jezus nakazał sprawowac Eucharystię.

  Jezus użył takiego słowa ?? Pomijając już to ze tzw ofiara mszy to farsa policzek w nauki Pawła smile) Ofiara złożona i klecha nie musi po Jezusie poprawiać smile))

  "(10) Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. (11) Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. (12) Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, (13) oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego. (14) Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani. "

  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:57
  kolter-xl napisał:

  > > > Nie , z hipokryzji !!
  > > >
  > > Niby z jakiej hipokryzji?
  >
  > Choćby waszego kleru.

  Jakis przykład?
  >
  > On nią pogardził porównał ją z psem !!

  W celu wypróbowania.
  >
  > > rel="nofollow">mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_18.htm
  >
  > Mi nie wklejaj takich linków ja tego nie otwieram , (dbam o komputer)

  Ja nie "dbam" w tenn sposób, ale jeszcze nie złapał żadnego wirusa.
  >
  > Ta, to ciekawe ze Żyd faryzeusz zapomniał o świątyni w Jerozolimie smile)).

  Po prostu dostosował przekaz do odbiorców.
  >
  > Jezus użył takiego słowa ??

  Znowu się czepiasz słów. Eucharystia = dziękczynienie.

  Pomijając już to ze tzw ofiara mszy to farsa policz
  > ek w nauki Pawła smile) Ofiara złożona i klecha nie musi po Jezusie poprawiać smile))
  >
  > "(10) Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa r
  > az na zawsze. (11) Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej
  > służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzi
  > ć grzechów. (12) Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzech
  > y, zasiadł po prawicy Boga, (13) oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną
  > się podnóżkiem nóg Jego. (14) Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, kt
  > órzy są uświęcani. "
  >
  Mowa tu o kapłanach Starego Przymierza i o nieskuteczności skłądanych przez nich ofiar.
 • kolter-xl 23.10.12, 21:54
  z2006 napisał:

  > Jakis przykład?

  Ślepy jesteś ??

  > W celu wypróbowania.

  Nie gadaj bzdur Żydzi pogardzali Kananejczykami i narodami ogólnie .Jezus wyraźnie o tym mówi choćby tu ; " Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! (6) Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. "

  > Ja nie "dbam" w tenn sposób, ale jeszcze nie złapał żadnego wirusa.

  Masz komp zasyfiony trojanami !!

  > Po prostu dostosował przekaz do odbiorców.

  Czyli ??

  > Znowu się czepiasz słów. Eucharystia = dziękczynienie.

  Skoro wy sami sobie wymyślacie jakieś określenia to nie mów ze to nakaz biblijny .

  > Mowa tu o kapłanach Starego Przymierza i o nieskuteczności skłądanych przez nich ofiar.

  No i o takich co im sie wydaje ze cos takiego jak ofiara mszy świętej jest po coś poza klerem oczywiście potrzebna .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 11:37
  soqrates napisał:

  > W katolicyzmie przeszkadza mi przepych

  Jeżeli się kogoś kocha i buduje dla niego dom, to dba się między innymi o jak najlepsze wyposażenie i wystrój tego domu.

  > i kult obrazow

  "2130 Jednak już w Starym Testamencie Bóg polecił lub pozwolił wykonywać znaki, które w sposób symboliczny miały prowadzić do zbawienia przez Słowo Wcielone, jak wąż miedziany 58 , arka Przymierza i cherubiny 59 .

  2131 Opierając się na misterium Słowa Wcielonego, siódmy sobór powszechny w Nicei (787 r.) uzasadnił - w kontrowersji z obrazoburcami - kult obrazów przedstawiających Chrystusa, jak również Matkę Bożą, aniołów i świętych. Syn Boży, przyjmując ciało, zapoczątkował nową "ekonomię" obrazów.

  2132 Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru" 60 i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia" 61 . Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu.

  Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają 62 ."

  www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm
  > oraz brak wolnosci w sens
  > ie indywidualnego odczuwania, bo wszystko tam jest z gory ustalone co nalezy my
  > slec.

  mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_03.htm
 • kolter-xl 21.10.12, 17:39
  z2006 napisał:

  > soqrates napisał:
  >
  > > W katolicyzmie przeszkadza mi przepych
  >
  > Jeżeli się kogoś kocha i buduje dla niego dom, to dba się między innymi o jak n
  > ajlepsze wyposażenie i wystrój tego domu.
  >
  > > i kult obrazow
  > "2130 Jednak już w Starym Testamencie Bóg polecił lub pozwolił wykonywać znaki,
  > które w sposób symboliczny miały prowadzić do zbawienia przez Słowo Wcielone,
  > jak wąż miedziany 58 , arka Przymierza i cherubiny 59 .

  Kocham takie teksty dla mało rozgarniętych smile)) Człowieku Dekalog został przez twoja sektę zniekształcony w VIII podczas wieloletnich wojen religijnych . Pomijając już kłamliwe wpisy z waszego katechizmu i kompletny brak zrozumienia treści dekalogu !! DEKALOG NIE ZAKAZUJE CZYNIENIA RZEŹB . TAM MOWA O NIE CZYNIENIU WIZERUNKÓW DO KULTU !! Nikt np nie modlił się do cherubów oraz arki bo nikt ich praktycznie nie widział .Wąż miedziany został zniszczony za to ze był tak traktowany jak wy dziś swoje bohomazy traktujecie !!! O tym wam w katechizmie nie napisali ??

  " On to usunął wyżyny, potrzaskał stele, wyciął aszery i potłukł węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz, ponieważ aż do tego czasu Izraelici składali mu ofiary kadzielne - nazywając go Nechusztan"

  2131 Opierając się na misterium Słowa Wcielonego, siódmy sobór powszechny w Nic
  > ei (787 r.) uzasadnił - w kontrowersji z obrazoburcami - kult obrazów przedstaw
  > iających Chrystusa, jak również Matkę Bożą, aniołów i świętych. Syn Boży, przyj
  > mując ciało, zapoczątkował nową "ekonomię" obrazów.

  Dokładnie tu odrzucono dekalog w to miejsce pogański kult obrazów legalizując .

  2132 Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, k
  > tóre odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do
  > pierwotnego wzoru" 60 i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawi
  > a" 61 . Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwi
  > elbieniem należnym jedynie samemu Bogu.

  Wystarczy mózg większy od ziarenka pieprzu żeby zobaczyć ze ojcowie waszej sekty mają was za idiotów !! Dekalog nie zawiera jakiegoś ale Np Ale mojemu synowi i mojej konkubinie bohomazy czynić będziecie tam stoi jak byk ; Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!: Masz tu jakieś wyjątki ?????

  Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, a
  > le dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć
  > obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają 62 ."

  Żałosne popiskiwanie kleru smile))) Skóro bóg ostrzega i zakazuje to nie ma w drugą stronę smile)
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:14
  kolter-xl napisał:
  >
  > TAM MOWA O NIE CZYNIENIU WIZERUNKÓW DO KULTU !!

  W Księdze Wyjścia jest tez wiele innych zakazów i nakazów. Obrzezanym wg. ciebie też trzeba być? Albo może chrześcijanom też nie wolno jest "nieczystych" zwierząt?

  > Nikt np nie modlił się do cherubów oraz arki bo nikt ic
  > h praktycznie nie widział .Wąż miedziany został zniszczony za to ze był tak tra
  > ktowany jak wy dziś swoje bohomazy traktujecie !!!

  Bo to były początki stosowania wizerunków w kulcie prawdziwego Boga.

  >O tym wam w katechizmie nie napisali ??

  Zasadniczo ten katechizm jest skierowany bezpośrednio do biskupów. A poza tym gdyby w katechizmie omawiac każdy szczegół Biblii, byłby ze dwa razy grubszy.
  >
  > Dokładnie tu odrzucono dekalog w to miejsce pogański kult obrazów legalizując.

  Wcale nie pogański.
  >
  > Nie będziesz
  > czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani te
  > go, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!: Masz tu ja
  > kieś wyjątki ?????

  Kościół je wprowadził, a "Kto was słucha, Mnie słucha". I nie bluźnij przeciw Matce Boskiej.
  >
  > Żałosne popiskiwanie kleru smile))) Skóro bóg ostrzega i zakazuje to nie ma w drug
  > ą stronę smile)

  Bóg zakazał starozytnym żydom (oni byli na innym etapie rozwoju), a pozwolił chrześcijanom. Albowiem kult Starego Przymierza był tylko "cieniem" rzeczy przyszłych. Swojemu dziecku/dzieciom też pozwalasz po 18 roku życia tylko na to, co mogło robic jako pięciolatek?
 • kolter-xl 21.10.12, 18:28
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  > >
  > > TAM MOWA O NIE CZYNIENIU WIZERUNKÓW DO KULTU !!
  >
  > W Księdze Wyjścia jest tez wiele innych zakazów i nakazów. Obrzezanym wg. ciebie też trzeba być? Albo może chrześcijanom też nie wolno jest "nieczystych" zwierząt?

  Sugerujesz mi może to ze was katolików nie obowiązuje Dekalog smile))
  Na to wynika aż się pytanie na usta ciśnie po co jest on w takim razie opisany w no katechizmie smile)

  > Bo to były początki stosowania wizerunków w kulcie prawdziwego Boga.

  Kolego biblii kpi z bałwochwalstwa około 80 razy co najmniej . Najlepiej was bałwochwalców opisuje Izajasz smile)

  Zasadniczo ten katechizm jest skierowany bezpośrednio do biskupów. A poza tym g
  > dyby w katechizmie omawiac każdy szczegół Biblii, byłby ze dwa razy grubszy.

  Kłamiesz naiwnie smile) zasadniczo to ja mam w domu ten katechizmkupiłem go za kilka złotych w księgarni katolickiej smile) no a biskupem nie jestem smile))

  > Wcale nie pogański.

  Ano pogański Kolo , tym się Izrael różnił od narodów ze nie czcił bałwanów .Chrześcijanie też tego nie robili !!

  > Kościół je wprowadził, a "Kto was słucha, Mnie słucha". I nie bluźnij przeciw Matce Boskiej.

  No a skoro bóg miał matkę to gdzie początek tego wszystkiego smile)).
  Kura czy jajko ?? smile))))

  > Bóg zakazał starozytnym żydom (oni byli na innym etapie rozwoju), a pozwolił chrześcijanom.

  Gdzie komu i kiedy :smile))))))))))))))))))))))))) ?????? Dowody człowieku . Dekalog też w całości usunięto przy okazji ?????

  >Albowiem kult Starego Przymierza był tylko "cieniem" rzeczy przyszłych.

  Aha czyli Krasic i zabijać , cudzołożyć już tez wolno ????

  >>Swojemu dziecku/dzieciom też pozwalasz po 18 roku życia tylko na to, co mogło robic jako pięciolatek?

  Żałośnie i naiwnie argumentujesz smile)))
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 21.10.12, 18:51
  kolter-xl napisał:

  > Sugerujesz mi może to ze was katolików nie obowiązuje Dekalog smile))
  > Na to wynika aż się pytanie na usta ciśnie po co jest on w takim razie opisan
  > y w no katechizmie smile)

  Jest litera prawa i duch prawa. "Litera prawa zabija, a duch ozywia."
  >
  > > Bo to były początki stosowania wizerunków w kulcie prawdziwego Boga.
  >
  > Kolego biblii kpi z bałwochwalstwa około 80 razy co najmniej . Najlepiej was ba
  > łwochwalców opisuje Izajasz smile)

  Ale katolicy nie czczą wizerunków jako takich, tylko przedsawiane przez nie osoby. Poza tym: "To, że rozpoznanie Pisma Świętego dokonało się w Kościele, a nie w jakiejś przestrzeni abstrakcyjnej, podkreślają wyraźnie również niektórzy teologowie protestanccy. W rozprawie Appela, do której już się odwoływałem, przytoczono wiele ich wypowiedzi na ten temat. "Kto przyjmuje pojęcie kanonu jako już ustalone -- pisał William Wrede -- poddaje się w ten sposób autorytetowi biskupów i teologów tamtego stulecia. Kto tego autorytetu nie uznaje w innych sprawach, (...) słusznie uczyni, jeśli zakwestionuje go również tutaj."4 To bardzo groźna wypowiedź, ale logiczna. Na szczęście wiara naszych braci protestantów okazuje się większa od wyłożonej tu logiki. W duchu tej samej logiki, ale w sposób, który nie wyklucza wniosków nawet dokładnie przeciwnych, wypowiedział się trzydzieści lat temu G. Ebeling: "Jeśli zarówno zawartość kanonu, jak sens kanoniczności znajduje się po prostu poza dyskusją, to protestantyzm staje na gruncie katolickim: gdyż zasadza się wówczas na nieomylności rozstrzygnięcia wczesnokatolickiego Magisterium"."

  mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_10.htm
  >
  > Kłamiesz naiwnie smile) zasadniczo to ja mam w domu ten katechizmkupiłem go za kil
  > ka złotych w księgarni katolickiej smile) no a biskupem nie jestem smile))

  Napisałem "zasadniczo". I po co kupiłeś, skoro nie chcesz uznać jego przesłania?
  >
  > Ano pogański Kolo , tym się Izrael różnił od narodów ze nie czcił bałwanów .Chr
  > ześcijanie też tego nie robili !!

  Uzasadnij to.

  > No a skoro bóg miał matkę to gdzie początek tego wszystkiego smile)).

  Bóg miał matkę jako zrodzony w czasie człowiek. To wielka tajemnica wiary.
  >
  > Gdzie komu i kiedy :smile))))))))))))))))))))))))) ??????

  M.in. w tym Katechizmie, który sobie kupiłeś. "Cokolwiek zwiążecie na ziemie, będzie związane w niebie."

  > Aha czyli Krasic i zabijać , cudzołożyć już tez wolno ????

  To nie nalezy do pojęcia "kult".
  >
  > Żałośnie i naiwnie argumentujesz smile)))

  Niby czemu?
 • kociak40 22.10.12, 02:34
  "Ale katolicy nie czczą wizerunków jako takich, tylko przedsawiane przez nie osoby. " - z2006

  Nikt nie wie jak wyglądały te "osoby" i klękanie przed obrazami, ktore stworzył człowiek jest bałwochwalstwem. Po co jadą pielgrzymi do Częstochowy do tego obrazu? Do NMP można się modlić wszędzie. Tam jest bałwochwalczy kult tego własnie obrazu oraz kult miejsca. Tam mogą być cuda przy tym obrazie, pielgrzymi uważają, że właśnie tam gdzie jest ten obraz, NMP jest dla nich łaskawsza. Bardzo niski poziom religijny prawie jak pogański.
  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • z2006 22.10.12, 06:01
  kociak40 napisał:

  > Nikt nie wie jak wyglądały te "osoby"

  A co myślisz o Całunie Turyńskim?

  > i klękanie przed obrazami, ktore stworzył
  > człowiek jest bałwochwalstwem.

  "Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon - obraz lub posąg, latreia - kult) – grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom (bożkom). W szerszym sensie: przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga."

  pl.wikipedia.org/wiki/Bałwochwalstwo
  Po co jadą pielgrzymi do Częstochowy do tego ob
  > razu? Do NMP można się modlić wszędzie.

  Ale nie wszędzię z takim samym zaangazowaniem. Atmosfera miejsca i obecność innych wiernych ma duże znaczenie.

  > Bardzo n
  > iski poziom religijny prawie jak pogański.

  Martw się o siebie. To ty masz bałwochwalczy stosunek do matematyki i fizyki.
 • kolter-xl 22.10.12, 11:09
  z2006 napisał:

  "Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon - obraz lub posąg, latreia - kult) R
  > 11; grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóst
  > wom (bożkom). W szerszym sensie: przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga."

  Poczytaj Biblię a tam ci wyjdzie coś takiego ze Żydzi karali śmiercią za kult jakichkolwiek bohomazów .

  Ale nie wszędzię z takim samym zaangazowaniem. Atmosfera miejsca i obecność inn
  > ych wiernych ma duże znaczenie.

  Bzdura , wytłumacz jak to jest ze jeden bohomaz jest bardziej znany od drugiego smile))

  > Martw się o siebie. To ty masz bałwochwalczy stosunek do matematyki i fizyki.

  smile))))))))))))))))))))))
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • z2006 23.10.12, 18:40
  kolter-xl napisał:

  > Poczytaj Biblię a tam ci wyjdzie coś takiego ze Żydzi karali śmiercią za kult j
  > akichkolwiek bohomazów .

  Oni karali śmiercią za wiele rzeczy - nie tylko za bałwochwalstwo.
  >
  > Bzdura , wytłumacz jak to jest ze jeden bohomaz jest bardziej znany od drugiego

  To pytanie z zakresu socjologii religii. Nie znam sie za bardzo na tym.
 • kolter-xl 23.10.12, 21:07
  z2006 napisał:

  > Oni karali śmiercią za wiele rzeczy - nie tylko za bałwochwalstwo.

  Aha czyli jednak to grzech .
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kolter-xl 22.10.12, 10:59
  z2006 napisał:

  > kolter-xl napisał:
  >
  > > Sugerujesz mi może to ze was katolików nie obowiązuje Dekalog smile))
  > > Na to wynika aż się pytanie na usta ciśnie po co jest on w takim razie
  > opisany w no katechizmie smile)
  >
  > Jest litera prawa i duch prawa. "Litera prawa zabija, a duch ozywia."

  Akurat zabij tam gdzie kler na ikonach zarabiał krocie ????

  > Ale katolicy nie czczą wizerunków jako takich, tylko przedsawiane przez nie osoby. Poza tym:

  Pieprzenie w katolicki bambus smile)))) Nie macie oddawać nikomu czci poza bogiem smile) Szema się kłania .

  "To, że rozpoznanie Pisma Świętego dokonało się w Kościele, a nie
  > w jakiejś przestrzeni abstrakcyjnej, podkreślają wyraźnie również niektórzy te
  > ologowie protestanccy. W rozprawie Appela, do której już się odwoływałem, przyt
  > oczono wiele ich wypowiedzi na ten temat. "Kto przyjmuje pojęcie kanonu jako ju
  > ż ustalone -- pisał William Wrede -- poddaje się w ten sposób autorytetowi bisk
  > upów i teologów tamtego stulecia. Kto tego autorytetu nie uznaje w innych spraw
  > ach, (...) słusznie uczyni, jeśli zakwestionuje go również tutaj."4 To bardzo g
  > roźna wypowiedź, ale logiczna. Na szczęście wiara naszych braci protestantów ok
  > azuje się większa od wyłożonej tu logiki. W duchu tej samej logiki, ale w sposó
  > b, który nie wyklucza wniosków nawet dokładnie przeciwnych, wypowiedział się tr
  > zydzieści lat temu G. Ebeling: "Jeśli zarówno zawartość kanonu, jak sens kanoni
  > czności znajduje się po prostu poza dyskusją, to protestantyzm staje na gruncie
  > katolickim: gdyż zasadza się wówczas na nieomylności rozstrzygnięcia wczesnoka
  > tolickiego Magisterium"."

  Przecież ten tekst napisał debil dla jeszcze większych debili !!!!

  > Napisałem "zasadniczo". I po co kupiłeś, skoro nie chcesz uznać jego przesłania
  > ?

  Traktujecie mnie jak wroga to wiec jestem przygotowany na walkę z wrogami smile)

  > Uzasadnij to.

  Kult obrazów istnieje od około IV n.e czyli od czasu kiedy Konstantyn z kościoła chrześcijan uczynił kloakę dla katolików.

  > Bóg miał matkę jako zrodzony w czasie człowiek. To wielka tajemnica wiary.

  To wielkie pieprzenie od rzeczy . Bóg matki nie miał !!! Pomijając już to czy Maria urodziła człowieka śmiertelnego czy może w niebie uczyniła sobie Jezusa pomocnika ??

  > M.in. w tym Katechizmie, który sobie kupiłeś. "Cokolwiek zwiążecie na ziemie, będzie związane w niebie."

  Ja bym napisał ze to ew Mateusza smile) Pomijając już to ze nie ma to na celu wpychanie bogu do nieba świętych ,bo to ponoć tylko on zna serca ludzi smile)

  > To nie nalezy do pojęcia "kult".

  Nie pisz bzdur , skoro odrzucacie jedno z przykazań dekalogu . To znaczy ze inne tez nie są do przestrzegania !!!

  > Niby czemu?

  No bo jestes w swojej argumentacji żałośnie bezradny


  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • alkoo3 22.10.12, 16:05
  Ja z kolei nie lubie zadnej religi.
  Podobno nic tak nie oddala od Boga jak religia.

  Religia w moich oczach to cos wymysla sobie czlowiek kiedy przestaje miec wsoplnote z Bogiem. Pragnie czyms uspokoic swoje sumienie.
  Zamiast spacerowac z Bogiem tworzy wtedy theologie i sprzecza sie o racje, czasami zas odstawia teatrzyk przed innymi i przed Bogiem.

  pozdrawiam
  niereligijny alkoo  --
  Chrzescijanstwo
  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29729&w=67053251&v=2&s=0
  "Bóg mierząc wielkość człowieka przykłada miarkę nie do głowy lecz do serca człowieka"
 • kociak40 22.10.12, 20:08
  alkoo3 napisał:

  > Ja z kolei nie lubie zadnej religi.
  > Podobno nic tak nie oddala od Boga jak religia.
  >
  > Religia w moich oczach to cos wymysla sobie czlowiek kiedy przestaje miec wsopl
  > note z Bogiem. Pragnie czyms uspokoic swoje sumienie.
  > Zamiast spacerowac z Bogiem tworzy wtedy theologie i sprzecza sie o racje, czas
  > ami zas odstawia teatrzyk przed innymi i przed Bogiem.
  >
  > pozdrawiam
  > niereligijny alkoo


  "Prawdę mówiąc, wszystkich Bogów ja nienawidzę" - Ajschylos (525-456 p.n.e.)

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • alkoo3 22.10.12, 20:32
  kociak40 napisał:


  >
  > "Prawdę mówiąc, wszystkich Bogów ja nienawidzę" - Ajschylos (525-456 p.n.e.)

  "Prawdę mówiąc, kocham Jezusa" - Alkoo (19..- ....n.e.)
  --
  Chrzescijanstwo
  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29729&w=67053251&v=2&s=0
  "Bóg mierząc wielkość człowieka przykłada miarkę nie do głowy lecz do serca człowieka"
 • z2006 23.10.12, 18:49
  kolter-xl napisał:

  > Akurat zabij tam gdzie kler na ikonach zarabiał krocie ????

  W ten sposób możesz podważyć kazdą zasade każdej religii mającej swoje duchowieństwo.
  >
  > Nie macie oddawać nikomu czci poza bogiem
  > smile) Szema się kłania .

  Nikomu poza Bogiem - czci naleznej Bogu (latrii). Dulię można skłądac świętym.
  >
  > Przecież ten tekst napisał debil dla jeszcze większych debili !!!!

  Brak ci rzeczowych argumentów.
  >
  > Traktujecie mnie jak wroga to wiec jestem przygotowany na walkę z wrogami smile)

  Tak, a kim jesteś, jezeli nie wrogiem?
  >
  > Kult obrazów istnieje od około IV n.e.

  udowodnij, że wcześniej go nie było.
  >
  > To wielkie pieprzenie od rzeczy . Bóg matki nie miał !!!

  Sobór Efeski nieomylnie orzekł, że miał.

  > Pomijając już to czy M
  > aria urodziła człowieka śmiertelnego

  No tak.
  >
  > > M.in. w tym Katechizmie, który sobie kupiłeś. "Cokolwiek zwiążecie na zie
  > mie, będzie związane w niebie."
  >
  > Ja bym napisał ze to ew Mateusza smile)

  Napisałem "miedzy innymi".

  Pomijając już to ze nie ma to na celu wpyc
  > hanie bogu do nieba świętych ,bo to ponoć tylko on zna serca ludzi smile)

  Jak cokolwiek, to cokolwiek.
  >
  > Nie pisz bzdur , skoro odrzucacie jedno z przykazań dekalogu .

  Nie odrzucamy, tylko inaczej rozumiemy.

  > No bo jestes w swojej argumentacji żałośnie bezradny

  Nie, to tobie brakuje rzeczowych argumentów.
 • kolter-xl 23.10.12, 21:14
  z2006 napisał:

  > W ten sposób możesz podważyć kazdą zasade każdej religii mającej swoje duchowieństwo.

  Nie , tylko to które odrzuca nakazy .

  > Nikomu poza Bogiem - czci naleznej Bogu (latrii). Dulię można skłądac świętym.

  Tylko w katolicyzmie ; "A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem."

  " To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał. (9) Na to rzekł do mnie: Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi.>>>> Bogu samemu złóź pokłon!<<<<"
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
 • kolter-xl 23.10.12, 21:26
  z2006 napisał:

  > Brak ci rzeczowych argumentów.

  Nie , to są rzeczowe argumenty .

  > Tak, a kim jesteś, jezeli nie wrogiem?

  Nie uważam ciebie za wroga.

  > udowodnij, że wcześniej go nie było.

  Nie był oficjalny .

  > Sobór Efeski nieomylnie orzekł, że miał.

  Pieprzenie pogan .

  > Napisałem "miedzy innymi".

  No bo nie miałeś pojęcia ze w ewangelii.

  > Nie odrzucamy, tylko inaczej rozumiemy.

  Kościoły pełne obrazów którym oddajecie cześć dowodza ze nic nie rozumiecie

  > Nie, to tobie brakuje rzeczowych argumentów.

  Przyjmują cze używam biblii , to faktycznie smile))
  --
  www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka