Chrzest z wody i z chrzest z Ducha Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

• Jedno dopelnia drugie.
    Nie wazne w jakiej kolejnosci.
    Chrzest z wody moze powodowac otrzymanie Ducha. Ale Duch moze tez wskazywac kto powinien byc ochrzczony.

Przykład ochrzczonych woda, na ktorych Duch Swiety jeszcze nie zstapil.

„„Samaria przyjęła słowo Boże,
    wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

------ Byli ochrzczeni woda w imię Pana Jezusa.

Przykład w ktorym jest najpierw dar Ducha a poxniej chrzest. Duch wskazuje kogo ochrzcic.

„.„On nam opowiedział, jak zobaczył anioła, który zjawił się w jego domu i rzekł: "Poślij do Jafy i sprowadź Szymona, zwanego Piotrem! On cię pouczy,
    jak zbawisz siebie i cały swój dom".
    ------- jak zbawisz

„.„Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan.
    Wtedy odezwał się Piotr:
    Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?
    I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa.
    ------- I rozkazał ochrzcić ich

Najpierw otrzymali Ducha Swietego a poxniej zostali ochrzczeni.

• Potrzebne sa obydwa chrzty

„„Jezus odpowiedział:
      "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego””
      • soqrates napisał:

>
        > Potrzebne sa obydwa chrzty
        >
        > „„Jezus odpowiedział:
        > "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha,
        > nie może wejść do królestwa Bożego””

Widziałeś kogoś kto po tzw chrzcie dostaje ducha świętego ? Te dary już dawno przeminęły bo jakoś dziś nie widać biegających którzy w obcych językach boga chwalą :))
        --
        www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
        • kolter-xl napisał:
          > Te dary już dawno przeminęły

Chyba nie.
          W poscie skopiowanyn nizej jest wedlug mnie najlepsze wyjasnienie czym jest mowienie innymi jezykami, czym jest Duch Swiety, jak sie przejawia.

Autor: kami.312 26.09.12, 18:57
          Dodaj do ulubionych
          Odpowiedz
          Duch Święty to przekroczenie wszelkich barier. Przejawia się m. in. jako wewnętrzny impuls. Przejawia się jako coś co nie pochodzi z ciała i krwi, czyli tego co fizyczne, ale pochodzi od Boga, z tego co duchowe i czego ten świat jeszcze nie zna.

Duch Święty daje dostępność całej mądrości i wiedzy zgromadzonej przez człowieka, nawet wtedy jeśli ta wiedza i mądrość wypowiedziana była kiedyś przez kogoś w innym języku na innym kontynencie a osoba mówiąca /owładnięta DŚ/ nie miała nigdy z tym styczności /mogła nie znać tego języka/.

Za sprawą DŚ pojawiają się myśli, słowa. Przychodzi zrozumienie, jasność.

Autor: kami.312 27.09.12, 11:35
          Dodaj do ulubionych
          Odpowiedz
          Duch Święty to przejaw Boga-Ojca, Jego twórczej Energii, przejaw niewidzialnych sił i nic nowego nie powstanie bez działania tej siły. Niemożliwe staje się możliwe. Wszystko tu jest możliwe.

NAWET to, że ktoś nie mający styczności z czymś z jakąś wiedzą może ją wypowiadać /często nie rozumiejąc tego co mówi.

Kiedyś Bóg przenikał tylko do wybranych, do nielicznych. Teraz Jezus wytworzył te połączenia i uczynił je dostępnymi dla każdego człowieka.

Jezus przyniósł Erę masowej komunikacji. /Słowo, Światło, przejaw Energii/. Świat wkroczył na wyższy poziom w rozwoju.

• Autor: kami.312 27.09.12, 12:57
            Dodaj do ulubionych
            Odpowiedz

„I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.”

Duch Święty przez nich mówił. Mówili to, co DŚ im dyktował, co włożył w ich usta, co mówił przez ich usta. Choć mogli tego sami nie rozumieć to było to zrozumiałe dla tych, do których mówili do których te słowa były skierowane.

Mówili to, co nie objawiło im ciało ani krew, ale Bóg przez Ducha Świętego.

„Ci ludzie nie są pijani, jak przypuszczacie, bo jest dopiero trzecia godzina dnia.
            Ale tutaj jest to, co było zapowiedziane przez proroka Joela:
            W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało, i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze, młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, a starcy – sny.
            Nawet na niewolników i niewolnice moje wyleję w owych dniach Ducha mego, i będą prorokowali.
          • soqrates napisał:

> Chyba nie.
            > W poscie skopiowanyn nizej jest wedlug mnie najlepsze wyjasnienie czym jest mo
            > wienie innymi jezykami, czym jest Duch Swiety, jak sie przejawia.

Chyba jednak tak ;

" Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. (9) Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy."

> Duch Święty daje dostępność całej mądrości i wiedzy zgromadzonej przez człowiek
            > a, nawet wtedy jeśli ta wiedza i mądrość wypowiedziana była kiedyś przez kogoś
            > w innym języku na innym kontynencie a osoba mówiąca /owładnięta DŚ/ nie miała nigdy z tym styczności /mogła nie znać tego języka/.

Skoro mowa o tym ze on coś daje to ja wiem jedno , nie daje tego katolikom, protestantom , prawosławnym . Ich nauczanie już dawno zaprzecza ewangeliom .

> Za sprawą DŚ pojawiają się myśli, słowa. Przychodzi zrozumienie, jasność.

Tak, poparz na np dogmaty katolicyzmu a potem zestaw je z biblią :)))

> Kiedyś Bóg przenikał tylko do wybranych, do nielicznych. Teraz Jezus wytworzył
            > te połączenia i uczynił je dostępnymi dla każdego człowieka.

Dla każdego kto w to uwierzy i nikogo więcej , czyli jakiś promil ludzkości .
            --
        • kolter-xl napisał:
          >
          > jakoś dziś nie widać biegających którzy w obcych językach boga chwalą
          >

To nie tylko obce jezyki

Podaje za wiki

W Nowym Testamencie oraz w późniejszej Tradycji (por. 1 Kor 12) wyróżniono następujące dary Ducha Świętego – tzw. charyzmaty:

słowo mądrości,
          słowo poznania,
          wiary (szczególny rodzaj wiary, koniecznej do tego by posługiwać np. charyzmatem czynienia cudów),
          prorokowania (czyli przekazywania słów od Boga),
          języków (dar mówienia obcymi językami – tzw. glosolalia),
          tłumaczenia języków,
          charyzmaty uzdrowień,
          czynienia cudów,
          rozpoznawania duchów.

Dary Ducha Świętego, zwane również darami łaski (nie można na nie zasłużyć uczynkami) są nadprzyrodzonym wyposażeniem Kościoła, jako zgromadzenia wiernych w celu jego uświęcania i podniesienia jakości życia chrześcijan poprzez wzajemną nimi posługę.
          Owoce Ducha Świętego

Tradycja wymienia owoce działania Ducha Świętego u chrześcijan:

miłość
          radość
          pokój
          cierpliwość
          uprzejmość
          dobroć
          wspaniałomyślność
          łaskawość
          wierność
          skromność
          wstrzemięźliwość
          czystość
          opanowanie

Klasyfikacja ta znajduje swoje źródło w Liście do Galatów 5, 22-23.
    • soqrates napisał:

>
      > Jedno dopelnia drugie.
      > Nie wazne w jakiej kolejnosci.
      > Chrzest z wody moze powodowac otrzymanie Ducha. Ale Duch moze tez wskazywac kto
      > powinien byc ochrzczony.

Czyli na jedno wychodzi , bozia wybrała no a ktoś tym o zadzony duchem da się pokropić :))
      --
      • Chrzest z wody wedlug mnie jest niezbedny.

Jakie religie nie stosuja chrztu?
        • soqrates napisał:

> Chrzest z wody wedlug mnie jest niezbedny.
          >
          > Jakie religie nie stosuja chrztu?

Akurat mowa o tzw wyznawcach Jezusa , inii są poza tematem
          --
        • soqrates napisał:

> Chrzest z wody wedlug mnie jest niezbedny.
          >
          > Jakie religie nie stosuja chrztu?

Czym jest woda w sensie Biblijnym ?
          Czy woda jest woda w roznych fragmentach ?
          Dlaczego woda jest tylko woda w tym fragmencie o narodzeniu z wody i ducha ?

Gdyż mój lud popełnił dwojakie zło: Mnie, źródło wód żywych, opuścili, a wykopali sobie cysterny, cysterny dziurawe, które wody zatrzymać nie mogą.

Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bozego

Ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu

Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrzať.

--
          Chrzescijanstwo
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29729&w=67053251&v=2&s=0
          "Bóg mierząc wielkość człowieka przykłada miarkę nie do głowy lecz do serca człowieka"
          • ””Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? ””

”” nawet celnicy przyznawali słuszność Bogu, przyjmując chrzest Janowy””
            Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.””

Dlaczego Jezus tez sie ochcil?
            Jezus przyszedl nad Jordan aby Jan Go ochrzcil.
            Skoro Jezus uznal, ze chrzest z wody jest konieczny to dlaczego Ty uwazasz, ze nie.
            Czyzbys byl faryzeuszem albo uczonym w pismie?
            • soqrates napisał:

>
              > Dlaczego Jezus tez sie ochcil?

Nie wiadomo nie musiał tego(biblia) robić, prawdopodobnie zrobił to żeby dać innym przykład .
              > Jezus przyszedl nad Jordan aby Jan Go ochrzcil.
              > Skoro Jezus uznal, ze chrzest z wody jest konieczny to dlaczego Ty uwazasz, ze
              > nie.

Chrzest Janowy to tylko jakaś symbolika , chrzest który miał za zadnie okazania szczerej skruchy za grzechy. To jednak nie mogło dotyczyć Jezusa skoro ;" On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu." Nawet Jan nie bardzo wiedział po co Jezusowi jego chrzest i wzdrygał się go ochrzcić . " Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?"

> Czyzbys byl faryzeuszem albo uczonym w pismie?

Czyżbyś miał jeszcze sporo pryszczy na nosie 12 latku ?? Zadając takie naiwne pytania nie spodziewaj się jakiejś merytorycznej odpowiedzi .
              --
              • Pytanie Czyzbys byl faryzeuszem albo uczonym w pismie, Bylo nawiazaniem do tego ze tylko oni nie uznawali chrztu.
                ””Faryzeusze i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.””
                Ktos kto nie uznaje chrztu jest jak ci faryzeusze i uczeni w pismie.

Bede sie nadal upieral, ze chrzest jest potrzebny, ale chetnie poznam argumenty strony przeciwnej.

• Jezus uznal, ze chrzest jest niezbedny i nawet on powinien sie ochrzcic

””Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego.
                Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział:
                «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe».””
                • soqrates napisał:

>
                  > Jezus uznal, ze chrzest jest niezbedny i nawet on powinien sie ochrzcic
                  >
                  > ””Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć
                  > chrzest od niego.
                  > Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział:
                  > «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe

No i co z tego ?? napisz konkretnie o co ci chodzi ??

--
                  • kolter-xl napisał:
                    > No i co z tego ?? napisz konkretnie o co ci chodzi ??

Chodzilo o uzupelnienie Twojego wczesniejszego wpisu
                    > " Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?"

chodzilo mi o podkreslenie slow Jezusa

> Jezus mu odpowiedział:
                    > «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe

• Alkoo3 odpowiedz
              > Skoro Jezus uznal, ze chrzest z wody jest konieczny to dlaczego Ty uwazasz, ze
              > nie.
              • soqrates napisał:

> Alkoo3 odpowiedz
                > > Skoro Jezus uznal, ze chrzest z wody jest konieczny to dlaczego Ty uwazas
                > z, ze nie.

Konieczny do czego ?
                Co czyni nas duchowo czystymi ?
                Jezus myjac nogi Piotrowi mowiac jesli tego nie uczynie nie bedziesz mial udzialu ze mna.
                Piotr mowi - nie tylko nogi ale calego mnie umyj.
                Jezus odpowiada - Jestescie czysci dzieki slowu .....

Jakie zadanie mialo tu H2O do wypelnienia.

Nie chcialbym byc zle zrozumiany -uwazam ze chrzest jest wazny ....
                Nie lubie jednak "magi" w chrzescijanstwie. Polanie kogos woda i zanurzenie i wypowiedzenie okreslonej formuly nie czyni z czlowieka chrzescijanina.

Chrzest jest :
                "prosba do Boga o czyste sumienie"
                "wyznanie gotowosci umarcia z Jezusem"
                "powstaniem do nowego zycia"
                "wyznaniem naszej wiary"
                Chrzest jest symbolem tego co jest w nas i co mozemy wyrazic slowami ale mozemy tez wyrazic tez czyniac to.
                Chrzest jest wyrazem posluszenstwa Bibli i slowom Jezusa a wiec mamy to czynic.

Powtarzam sie :
                Nie jestem zwolennikiem tego aby czynic ze chrztu "hokuspokus"
                H2O nie prowadzi do nieba , lecz osobiste zawierzenie .
                Dlatego zadalem powyzej te pytania o czym Biblia mowi mowiac o wodzie ktora daje zycie , oczyszcza, odnawia.

--
                Chrzescijanstwo
                "Bóg mierząc wielkość człowieka przykłada miarkę nie do głowy lecz do serca człowieka"
                • alkoo3 napisał:

> soqrates napisał:
                  >
                  > > Alkoo3 odpowiedz
                  > > > Skoro Jezus uznal, ze chrzest z wody jest konieczny to dlaczego Ty
                  > uwazas
                  > > z, ze nie.
                  >
                  > Konieczny do czego ?
                  > Co czyni nas duchowo czystymi ?

Zapytaj ho inaczej ; czemu później apostoł Paweł kwestionował chrzest Jana ??

" (1) Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. (2) Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę? A oni do niego: Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty. (3) Jaki więc chrzest przyjęliście? - zapytał. A oni odpowiedzieli: Chrzest Janowy. (4) Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa - powiedział Paweł. (5) Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. (6) A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. "

> Jezus myjac nogi Piotrowi mowiac jesli tego nie uczynie nie bedziesz mial udzia
                  > lu ze mna.
                  > Piotr mowi - nie tylko nogi ale calego mnie umyj.
                  > Jezus odpowiada - Jestescie czysci dzieki slowu .....

Nie rób jaj symboliczny pokaż pokory nie jest czymś na wzór chrztu .

Nie chcialbym byc zle zrozumiany -uwazam ze chrzest jest wazny ....
                  > Nie lubie jednak "magi" w chrzescijanstwie. Polanie kogos woda i zanurzenie i w
                  > ypowiedzenie okreslonej formuly nie czyni z czlowieka chrzescijanina.

Niestety ale chrzest to podstawa druga rzecz po wierze, nawróceniu . Nie ma chrztu nie ma symbolicznego zmycia starej osobowości.
                  --
                  • kolter-xl napisał:
                    >
                    > Zapytaj ho inaczej ; czemu później apostoł Paweł kwestionował chrzest Jana ??
                    >
                    Pawel nie kwestionowal chrztu Jana.
                    W Efezie na uczniow nakladal rece a wiec chrzcil ich duchem.
                    Po wodzie Janowej byl chrzest duchowy.
                    Jest to potwierdzeniem tego co na poczatku pisalem, ze chrzest potrzebny jest jeden ten z wody i drugi ten z ducha.

> (2) Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?
                    > (5) Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa.
                    > (6) A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich.
                    • soqrates napisał:

> Pawel nie kwestionowal chrztu Jana.

Kwestionował .

> W Efezie na uczniow nakladal rece a wiec chrzcil ich duchem.

Zaraz po tym jak ich ponownie ochrzcił .

" Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. "

> Po wodzie Janowej byl chrzest duchowy.
                      > Jest to potwierdzeniem tego co na poczatku pisalem, ze chrzest potrzebny jest j
                      > eden ten z wody i drugi ten z ducha.

Dlatego Paweł ich ochrzcił czyli zanurzył w wodzie i udzielił im ducha .

(2) Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę
                      > ?
                      > > (5)" Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. "
                      > > (6) A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich.
                      --

• > soqrates napisał:
                        > > Pawel nie kwestionowal chrztu Jana.

kolter-xl napisał:
                        > Kwestionował .

Kolter,, przemysl to raz jeszcze, bo ja bede sie nadal upieral, ze nie kwestionowal.

kolter-xl napisał:
                        > Dlatego Paweł ich ochrzcił czyli zanurzył w wodzie

Skad to wytrzasnales?????
                        tego nie ma w tym przykladzie.
                        • soqrates napisał:

> kolter-xl napisał:
                          > > Kwestionował .
                          >
                          > Kolter,, przemysl to raz jeszcze, bo ja bede sie nadal upieral, ze nie kwestion
                          > owal.

Tu ie ma nic do myślenia jest słowo klucz "chrzest" i wystarczy .

> Skad to wytrzasnales?????
                          > tego nie ma w tym przykladzie.

Wytrzasnąłem to stad ze jest tam słowo chrzest a to wystarczy mi .
                          --
                          • Za mocny w temacie chrztu to Ty nie jestes.
                            W Biblii jest mowa o dwoch chrztach.
                            Wody i ducha.
                            • soqrates napisał:

> Za mocny w temacie chrztu to Ty nie jestes.
                              > W Biblii jest mowa o dwoch chrztach.
                              > Wody i ducha.

Gdybyś ty miał choć odrobinę takie wiedzy to wiedziałbyś ze zawsze jest to połączone. Vide w biblię po prostu!! Pokaż mi choć jeden chrzest w którym poza Janowym oczywiście nie został udzielony natychmiast duch święty ??? Pomijając to wiedziałbyś ze chrzest niemowląt jest nadużyciem , To też logicznie wynika z biblii .
                              --
                              • Autor: kolter-xl 19.11.12, 11:03

Tym wpisem potwierdzasz niestety, ze masz mala wiedze na temat chrztu w Biblii.
                                Skorzystaj z mojej wczesniejszej rady i raz jeszcze przemysl ten temat.
                                Znajdx sobie tez cytaty, w ktorym Jezus mowi o swoim duchowym chrzcie /nie tym wodnym od Jana, ale tym duchowym, ktorym mial byc chrzczony/. Przy tych cytatach odrzuc wszystko co wiesz, wszystko to co jest powszechnie przyjete, bo znaczenie tego chrztu jest inne.

Znajdx sobie tez cytaty w ktorych mowa jest o tym, ze apostolowie w okresie gdy Jezus byl jeszcze z nimi fizycznie chrzcili chrztem Janowym. Przekonasz sie wtedy, ze apostolowie Jezusa nie mogli kwestionowac chrztu Jana.

Poxniej znajdx od jakiego momentu zaczyna sie chrzest w imie Jezusa Chrystusa.

Przeczytaj dokladnie cytaty dotyczace Samarii i zastanow sie kiedy to sie dzialo /przed ukrzyżowaniem czy po, bo to bardzo wazne aby zrozumiec od jakiego czasu zaczyna sie chrzest w imie Jezusa/.

Pomysl kto chczcil w Samarii.
                                Na przykladzie Samarii masz rowniez pokazany przykład dwoch chrztow stosowanych przez apostolow Jezusa. Tu znajdziesz tez odpowiedx na swoje pytanie, ””kolter-xl >> Pokaż mi choć jeden chrzest w którym poza Janowym oczywiście nie został udzielony natychmiast duch święty ??? ””
                                Poza tym jestes malo spostrzegawczy, bo jeden z takich przykladow podalem tez w swoim pierwszym poscie.

Odroznij czym jest chrzest z wody a czym chrzest z ducha. Odroznij dzialanosc Jana, Jezusa oraz apostlow. A poxniej znajdx sobie cytat w ktorym Jezus pokazuje jaka jest ciaglosc pomiedzy dzialalnoscia Jana a dzialalnoscia Jezusa i poxniej Jego apostolow.

Na przykladzie uczniow z Efezu zastanow sie jaka jest roznica pomiedzy wiermymi a uczniami oraz apostolami. Zrozumiesz wtedy dlaczego to jest dar i po co, dla kogo jest ten dar. Pomysl dlaczego nie kazdy ochrzczony musi miec dar Ducha Swietego.

Odroznij te dwa chrzty. Oraz. Odroznij wiernych od uczniow i apostolow. Zrozumiesz dlaczego niektorzy otrzymali dar DS zanim byli ochrzczeni. Dlaczego DS wkazuje kogo ochrzcic. Dlaczego nawet nie bedac ochrzczonym mozna miec DS.

Moze modl sie kolter aby Duch Swiety Cie oswiecil i pozwolil ten temat glebiej zrozumiec, bo jak na razie Twoja wiedza jest powierzchowna.

W nastepnych postach troche ci pomoge, bo masz duzo do przerobienia. Jesli czegos nie zrozumiesz to pytaj a odpowiem.
                                • > Skorzystaj z mojej wczesniejszej rady i raz jeszcze przemysl ten temat.

Po co ??

> Znajdx sobie tez cytaty, w ktorym Jezus mowi o swoim duchowym chrzcie /nie tym
                                  > wodnym od Jana, ale tym duchowym, ktorym mial byc chrzczony/.

No i co też jesteś Jezusem ? bezgrzesznym synem boga ??

Przy tych cytatac
                                  > h odrzuc wszystko co wiesz, wszystko to co jest powszechnie przyjete, bo znacze
                                  > nie tego chrztu jest inne.

Jezus dał tylko przykład ,ty musisz się obmyć z grzechów jako nowo narodzony człowiek , on nie musiał .

Znajdx sobie tez cytaty w ktorych mowa jest o tym, ze apostolowie w okresie gdy
                                  > Jezus byl jeszcze z nimi fizycznie chrzcili chrztem Janowym. Przekonasz sie wt
                                  > edy, ze apostolowie Jezusa nie mogli kwestionowac chrztu Jana.

Nie ma takiego wersetu w biblii który by dowodził ze uczniowie/apostołowie chrzcili kogokolwiek przed śmiercią Jezusa .Ja przynajmniej takiego nie pamiętam ?? Zresztą to nie ja kwestionowałem chrzest Jana a ktoś kto sam o sobie mówił z jest apostołem .

Przeczytaj dokladnie cytaty dotyczace Samarii i zastanow sie kiedy to sie dzial
                                  > o /przed ukrzyżowaniem czy po, bo to bardzo wazne aby zrozumiec od jakiego czas
                                  > u zaczyna sie chrzest w imie Jezusa/.

Niewiele jest o Samarii w ewangeliach a to co jest nic nie mówi o chrzcie kogokolwiek.Zresztą nie przypominam sobie żeby to Jezus kogoś ochrzcił ??

> Odroznij czym jest chrzest z wody a czym chrzest z ducha.

Ja to odróżniam, ty nie !!

Odroznij dzialanosc J
                                  > ana, Jezusa oraz apostlow. A poxniej znajdx sobie cytat w ktorym Jezus pokazu
                                  > je jaka jest ciaglosc pomiedzy dzialalnoscia Jana a dzialalnoscia Jezusa i poxn
                                  > iej Jego apostolow.

No i co z tego ??
                                  Jan nawet do nieba nie trafi więc o czym mowa ??

W nastepnych postach troche ci pomoge, bo masz duzo do przerobienia. Jesli czeg
                                  > os nie zrozumiesz to pytaj a odpowiem.

Jesteś wyjątkowo pyszałkowaty szkoda ze nie jest to wynikiem rzetelnej wiedzy a zwykłego katolickiego prania mózgu .
                                  --

• Autor: kolter-xl
                                > zawsze jest to połączone.
                                > Pokaż mi choć jeden chrzest w którym poza Janowym oczywiście nie został udzielony natychmiast duch święty ???

Zawsze jest polaczone mowisz?
                                Okazuje sie, ze NIE zawsze.
                                Przykład Filip. Przykład Samaria. Masz to w moim otwierajacym watek poscie.
                                „„Samaria przyjęła słowo Boże,
                                wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa””

------ Byli ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

Czyli w Biblii mamy przykłady chrztu woda w imie Jezusa Chrystusa gdzie po nim wierni nie otrzymali Ducha Swietego.

Dzialo sie to dlatego /i dzieje sie tez dzisiaj/ , ze wiernych w Samarii, a także dworzanina, chrzcil woda w imie Jezusa Chrystusa, Filip, odpowiednik dzisiejszych diakonow.

Dzisiaj tez potrzebne sa dwa chrzty. Jeden jako pieczec, ze nalezymy do Chrystusa.
                                A drugi jako wyrazenie gotowosci do sluzby dla Chrystusa.
                                Dary Ducha Swietego otrzymaja jednak tylko ci, ktorzy do tej sluzby zostana wybrani.

Zatem chrzest z wody / tzw. chrzest Janowy, obecnie udzielany w imie Chrystusa/ jest w mocy czlowieka i kazdy kto wierzy moze zostac ochrzczony przez przygotowanego do tego ochrzczonego. Uwazam, ze potrzebne jest tu zanurzenie w wodzie.
                                Natomiast chrzest ducha / chrzest Jezusa/ ochrzczony woda i duchem czlowiek moze udzielac innemu tylko w formie prosby aby niewidzialne moce tego chrztu dokonaly. Czy otrzymalismy Ducha Swietego to sie czuje. Przejaw wewnetrzny.
                                Natomiast czy otrzymalismy dary Ducha Swietego mozna sie fizycznie przekonac. Przejaw zewnetrzny.

Czy otrzymalismy mozna to poznac po charyzmatach i owocach DS.

Charyzmaty:
                                słowo mądrości,
                                słowo poznania,
                                wiary
                                prorokowania
                                języków
                                charyzmaty uzdrowień, czynienia cudów, rozpoznawania duchów.

Owoce Ducha Świętego:
                                miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystość, opanowanie
                                • soqrates napisał:

Zawsze jest polaczone mowisz?
                                  > Okazuje sie, ze NIE zawsze.

Czyli chrzest przyjeli ludzie małej wiedzy lub wiary !!

> Przykład Filip. Przykład Samaria. Masz to w moim otwierajacym watek poscie.
                                  > „„Samaria przyjęła słowo Boże,
                                  > wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli
                                  > otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedyni
                                  > e ochrzczeni w imię Pana Jezusa”
                                  > Czyli w Biblii mamy przykłady chrztu woda w imie Jezusa Chrystusa gdzie po nim
                                  > wierni nie otrzymali Ducha Swietego.

Czyli chrzcił jakiś kiepski majster i tyle. Piotr po nich poprawiał .

Zresztą tu tez jest inne wytłumaczenie dość proste ;
                                  Samarytanie nie byli prozelitami żydowskimi,Byli pierwszymi nie Żydami ochrzczonymi dla Jezusa . Nie zapominaj ze to Piotr właśnie dostał symboliczne klucze do królestwa bożego dla tego dopiero Piotr dał tym ludziom możliwość skorzystania z tej drogi ,on jak widać dopiero mógł im udzielić owego ducha .

Dzisiaj tez potrzebne sa dwa chrzty. Jeden jako pieczec, ze nalezymy do Chrystu
                                  > sa.
                                  > A drugi jako wyrazenie gotowosci do sluzby dla Chrystusa.
                                  > Dary Ducha Swietego otrzymaja jednak tylko ci, ktorzy do tej sluzby zostana wyb
                                  > rani.

Bzdura stworzona na potrzeby katolickiego kleru.!!

> Natomiast chrzest ducha / chrzest Jezusa/ ochrzczony woda i duchem czlowiek mo
                                  > ze udzielac innemu tylko w formie prosby aby niewidzialne moce tego chrztu dok
                                  > onaly. Czy otrzymalismy Ducha Swietego to sie czuje. Przejaw wewnetrzny.
                                  > Natomiast czy otrzymalismy dary Ducha Swietego mozna sie fizycznie przekonac. P
                                  > rzejaw zewnetrzny.

Nie przypominam sobie żeby ktoś z moich znajomych zaczął przy bierzmowaniu nawijać np po niemiecku :))))

> Owoce Ducha Świętego:
                                  > miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łask
                                  > awość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystość, opanowanie

Ilu znasz takich ludzi 1 -2 ??
                                  --

• Autor: kolter-xl
                                > zawsze jest to połączone.
                                > Pokaż mi choć jeden chrzest w którym poza Janowym oczywiście nie został udzielony natychmiast duch święty ???

Przykład udzielonego chrztu w imie Jezusa Chrystusa po ktorym nie został udzielony duch święty

9) Pewien człowiek, imieniem Szymon, który dawniej zajmował się czarną magią, wprawiał w zdumienie lud Samarii i twierdził, że jest kimś niezwykłym.
                                (10) Poważali go wszyscy od najmniejszego do największego: Ten jest wielką mocą Bożą – mówili.
                                (11) A liczyli się z nim dlatego, że już od dość długiego czasu wprawiał ich w podziw swoimi magicznymi sztukami.
                                (12) Lecz kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest.
                                (13) Uwierzył również sam Szymon, a kiedy przyjął chrzest

------- przyjął chrzest

towarzyszył wszędzie Filipowi i zdumiewał się bardzo na widok dokonywanych cudów i znaków.
                                (14) Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana,
                                (15) którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.

------- aby mogli otrzymać Ducha Świętego.

(16) Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

------- Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

(17) Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

(18) Kiedy Szymon ujrzał, że Apostołowie przez nakładanie rąk udzielali Ducha Świętego, przyniósł im pieniądze. Dajcie i mnie tę władzę - powiedział - aby każdy, na kogo nałożę ręce, otrzymał Ducha Świętego.
                                (20) Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. Nie masz żadnego udziału w tym dziele, bo serce twoje nie jest prawe wobec Boga.

Ten Szymon byl ochrzczony. Sam chrzest nie gwarantuje otrzymania DS.

• Zanim pojawil sie chrzest Janowym byli tacy, ktorzy byli napelnieni Duchem Swietym.
                                Takze juz Po chrzcie Janowym bywali tacy, ktorzy byli napelnieni DS.

W tym przykladzie nie ma mowy o tym aby apostolowie go chrzcili w imie Jezusa Chrystusa. Wystarczyl chrzest Janowy.

Tekst grecki (Textus receptus):
                                ουτος ην κατηχημενος την οδον του κυριου και ζεων τω πνευματι ελαλει και εδιδασκεν ακριβως τα περι του κυριου επισταμενος μονον το βαπτισμα ιωαννου
                                Biblia Warszawska:
                                Był on obeznany z drogą Pańską, a pałając duchem przemawiał i nauczał wiernie tego, co się odnosi do Jezusa, choć znał tylko chrzest Jana.
                                Biblia Tysiąclecia:
                                Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy.
                                Biblia Gdańska:
                                Ten był wprawiony w drogę Pańską, a pałając w duchu, mówił i nauczał pilnie o Panu, wiedząc tylko o chrzcie Janowym.
                • alkoo3 napisał:
                  > Konieczny do czego ?
                  > Co czyni nas duchowo czystymi ?
                  > Jezus myjac nogi Piotrowi mowiac jesli tego nie uczynie nie bedziesz mial udzia
                  > lu ze mna.
                  > Piotr mowi - nie tylko nogi ale calego mnie umyj.
                  > Jezus odpowiada - Jestescie czysci dzieki slowu .....

Wedlug mnie jest konieczny. Jezus mowil ze godzi sie wypelnic i dlatego sie ochrzcil.
                  Jesli wexmiemy pod uwage slowa w apokalipsie Jana to chrzest wydaje sie jakby pieczecia. Symbolem, ze nalezymy do Jezusa a nie do szatana. Dlatego powinnismy sie ochrzcic.

Mycie nog uczniom przez Jezusa jest wedlug mnie czyms wiecej i nie powinnismy tych slow Jezusa tlumaczyc powierzchownie
                  ""Odpowiedział mu Jezus: Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną""

Jego slowa ""nie będziesz miał udziału ze Mną"" znacza cos wiecej.

• Gdy przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?»
      Jezus im odpowiedział: «Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię.
      Skąd pochodził chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?»

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: "z nieba", to nam zarzuci: "Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?"
      • "Niestety ale chrzest to podstawa druga rzecz po wierze, nawróceniu . Nie ma chrztu nie ma symbolicznego zmycia starej osobowości. "

Uzyte slowo "symboliczne" moze jest tutaj kluczem.

Nasze nawrocenie dokonuje sie przez:
        zawierzenie Jezusowi i odwrocenie sie od grzechow
        Wyznanie ze jest on Panem naszego zycia i podporzadkowanie sie mu.

Wykonanie aktu posluszenstwa przez chrzest.
        Jest to pewna symbolika wyznania tego co sie dokonuje w nas.

35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma.(36) A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?(37) Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.(38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.”

soqrates napisał:
        > Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: "z nieba", to nam zarzuc
        > i: "Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?"

Czym jest chrzest Janowy ktory jest z "nieba" jak wyznaje:
        to przygotujcie droge Panu ... prostujcie sciezki.. Przygotujcie sie na przyjscie Mesjasza...
        Tak te chrzest byl z "Nieba" ale byl symbolem tego ze sluchajac slow Jana bylem gotow pokutowac i nawrocic sie........

Chrzest chrzescijan jest rowniez z "Nieba" , jest tym czym powyzej napisalem
        jest moim wyznaniem wiary i wyznaniem smierci i zmartwychwstania Jezusa.
        Dlatego jest wazny.

Wazne jest jednak aby symbol nie stal sie sednem sprawy, wted nastepuje niezdrowe przesuniecie istoty tego co czynimy.

--
        Chrzescijanstwo
        • alkoo3 napisał:

> "Niestety ale chrzest to podstawa druga rzecz po wierze, nawróceniu . Nie ma ch
          > rztu nie ma symbolicznego zmycia starej osobowości. "
          >
          > Uzyte slowo "symboliczne" moze jest tutaj kluczem.

Wiesz czemu ja od lat twierdzę ze nie ma już chrześcijan ?? to proste nauka współczesnych kościołów nie ma nic wspólnego z ewangeliami a ty tylko potwierdzasz ze ty też ich nie rozumiesz !! Chrzest to warunek zaraz po nawróceniu zamanifestowania swojej wiary.Nie darmo niejaki Jezus postawił taki warunek swoim wyznawcom ,opisano to w ew Marka 16,16 .Powtarzali to Jezusa apostołowie w Dziejach apostolskich 2,38.czy 8,36-39.

Nasze nawrocenie dokonuje sie przez:
          > zawierzenie Jezusowi i odwrocenie sie od grzechow
          > Wyznanie ze jest on Panem naszego zycia i podporzadkowanie sie mu.

Zawierzenie mu polega a spełnianiu jego poleceń a jedno z nich to ochrzczenie się .

> Wykonanie aktu posluszenstwa przez chrzest.
          > Jest to pewna symbolika wyznania tego co sie dokonuje w nas.

No a to co zacytowałeś z Dz 8 . tylko potwierdza ze należy kierować się przy chrzcie swoją wolną wolą i nie ma tam miejsca na np chrzest dzieci .

>Wazne jest jednak aby symbol nie stal sie sednem sprawy, wted nastepuje niezdrowe przesuniecie istoty tego co czynimy.

No widzisz czyli tylko i wyłącznie świadoma decyzja każdego. Ochrzcisz się bo wierzysz a nie ochrzczą ciebie a ty może kiedyś uwierzysz :))

--
        • alkoo3 napisał:
          > Wazne jest jednak aby symbol nie stal sie sednem sprawy, wted nastepuje niezdrowe przesuniecie istoty tego co czynimy.

Wazne abysmy chrztu nie traktowali tak jak zydzi tlumaczac ze sa dziecmi Abrahama i to juz wystarczy. Tak samo sam chrzest nie wystarczy.
          • "Wiesz czemu ja od lat twierdzę ze nie ma już chrześcijan ?? to proste nauka współczesnych kościołów nie ma nic wspólnego z ewangeliami a ty tylko potwierdzasz ze ty też ich nie rozumiesz !!"

Jak myslisz co nalezy zrobic aby chrzescijanie znow zaistnieli ?

--
            Chrzescijanstwo
            • alkoo3 napisał:

> "Wiesz czemu ja od lat twierdzę ze nie ma już chrześcijan ?? to proste nauka ws
              > półczesnych kościołów nie ma nic wspólnego z ewangeliami a ty tylko potwierdzas
              > z ze ty też ich nie rozumiesz !!"
              >
              > Jak myslisz co nalezy zrobic aby chrzescijanie znow zaistnieli ?

"Jeszcze tej samej nocy wysłali bracia Pawła i Sylasa do Berei. Skoro tylko tam przybyli, udali się do synagogi żydowskiej. Tamtejsi Żydzi byli życzliwsi od Tesaloniczan: okazali całą gotowość przyjęcia głoszonej im nauki> >>>>>i sami codziennie badali Pismo, pragnąc znaleźć potwierdzenie dla słów apostołów<<<<<<<<."

Należy zlikwidować istniejące sekty np katolicyzm , prawosławie i protestantyzm taki sformalizowany jak np luteranie.To są najbardziej destrukcyjne niszczące ideę ewangelii sekty .
              --
              • Inne organizascje mniej mnie interesuja.
                Co zrobic abym ja i inni wokol stali sie chrzescijanami ?

Czyli niejako powrot do pytania:
                Co to znaczy byc chrzescijaninem ?

--
                Chrzescijanstwo
                • alkoo3 napisał:

> Inne organizascje mniej mnie interesuja.

No to tkwi w nich po uszy.

> Co zrobic abym ja i inni wokol stali sie chrzescijanami ?

Po co karać ludzi ??

> Czyli niejako powrot do pytania:
                  > Co to znaczy byc chrzescijaninem ?

Szanować prawo zapisane, nie tworzyć nowych praw.
                  Jezus potępiał u faryzeuszy najbardziej to ze przekraczali prawo dla swoich tradycji . NP dziś katolicyzm bardziej dba o swoje niebiblijne propozycje niż o spisane tzw prawo boże.
                  --
                  • kolter-xl napisał:

> alkoo3 napisał:
                    >
                    > > Inne organizascje mniej mnie interesuja.
                    >
                    > No to tkwi w nich po uszy.

Nie rozumiem. Ja pisze ze one mnie nie interesuja. A ty odpowiadasz ze mam tkwic w nich po uszy.

>
                    > > Co zrobic abym ja i inni wokol stali sie chrzescijanami ?
                    >
                    > Po co karać ludzi ??
                    >
                    Dla mnie to nagroda. Za darmo dana mi nadzieja zbawienia i zycie z Bogiem na ziemi.

> > Czyli niejako powrot do pytania:
                    > > Co to znaczy byc chrzescijaninem ?
                    >
                    > Szanować prawo zapisane, nie tworzyć nowych praw.
                    > Jezus potępiał u faryzeuszy najbardziej to ze przekraczali prawo dla swoich tra
                    > dycji . NP dziś katolicyzm bardziej dba o swoje niebiblijne propozycje niż o s
                    > pisane tzw prawo boże.

Ale Pawel naucza ze "ku wolnosci wyswobodzil was Chrystus" i ze "nie mamy znowu poddac sie Prawu z ktorego zostalismy wyzwoleni" .
                    I ze jestesmy dziedzicami nowego przymierza a nie niewolnikami
                    Caly List do Galatow mowi o tym.

--
                    Chrzescijanstwo
                    • alkoo3 napisał:

> kolter-xl napisał:
                      >
                      > > alkoo3 napisał:
                      > >
                      > > > Inne organizascje mniej mnie interesuja.
                      > >
                      > > No to tkwi w nich po uszy.
                      >
                      > Nie rozumiem. Ja pisze ze one mnie nie interesuja. A ty odpowiadasz ze mam tkwi
                      > c w nich po uszy.

Ja napisałem przedtem coś takiego " Należy zlikwidować istniejące sekty np katolicyzm , prawosławie i protestantyzm taki sformalizowany jak np luteranie.To są najbardziej destrukcyjne niszczące ideę ewangelii sekty " Dlatego przyjąłem ze ty nie chcesz z nich rezygnować :)

> > Po co karać ludzi ??
                      > >
                      > Dla mnie to nagroda. Za darmo dana mi nadzieja zbawienia i zycie z Bogiem na zi emi.

Dla mnie to strata czasu ; wiara w gusła.

> > Szanować prawo zapisane, nie tworzyć nowych praw.
                      > > Jezus potępiał u faryzeuszy najbardziej to ze przekraczali prawo dla swoi
                      > ch tra dycji . NP dziś katolicyzm bardziej dba o swoje niebiblijne propozycje n
                      > iż o spisane tzw prawo boże.
                      >
                      > Ale Pawel naucza ze "ku wolnosci wyswobodzil was Chrystus" i ze "nie mamy znowu
                      > poddac sie Prawu z ktorego zostalismy wyzwoleni" .
                      > I ze jestesmy dziedzicami nowego przymierza a nie niewolnikami
                      > Caly List do Galatow mowi o tym.

Ja nie piszę o powrocie do zasady oko za oko. dzisiejsze kościoły nie maja nic wspólnego z ewangeliami i o tym mowa. Podałem tylko jak przykład mieszkaniowców Berei . Paweł im o Jezusie opowiadał n podstawie proroctw ST a oni to wszystko skrupulatnie sprawdzali w tych pismach właśnie. Czyli wniosek taki jak ci ktoś coś mówi to sprawdzaj nie ufaj na piękne oczy :))
                      >

--
                      • kolter-xl napisał:
                        " Należy zlikwidować istniejące sekty np kato
                        > licyzm , prawosławie i protestantyzm taki sformalizowany jak np luteranie.
                        > To są najbardziej destrukcyjne niszczące ideę ewangelii sekty "

Jednak najbardziej niszcza protestanci, bo niszcza nie tylko ewangelie ale w ogole wiare. W krajach gdzie zasiany jest protestantyzm znikaja koscioly. W bylych budykach koscielnych robi sie np. hotele. Protestantyzm to groga w kierunku Sodomy i Gomory.

> >
                        > >
                        > dzisiejsze kościoły nie maja nic
                        > wspólnego z ewangeliami i o tym mowa. Podałem tylko jak przykład mieszkaniowc
                        > ów Berei . Paweł im o Jezusie opowiadał n podstawie proroctw ST a oni to wszyst
                        > ko skrupulatnie sprawdzali w tych pismach właśnie.
                        >

W dzisiejszych czasach niewielu wiernych ma czas na wnikliwe sprawdzanie. Winny jest temu system, ktory zabija duchowosc przez materializm. Ludzie stana sie niedlugo jak automaty praca, konsumpcja, wydalanie. I znow praca, konsumpcja, wydalanie...staniemy sie jak zwierzeta myslace tylko o przetrwaniu.
                        • soqrates napisał:

>
                          > Jednak najbardziej niszcza protestanci, bo niszcza nie tylko ewangelie ale w og
                          > ole wiare. W krajach gdzie zasiany jest protestantyzm znikaja koscioly. W bylyc
                          > h budykach koscielnych robi sie np. hotele. Protestantyzm to groga w kierunku S
                          > odomy i Gomory.

Odpowiedz jest prosta protestanci są lepiej wykształceni i lepiej sytuowani materialnie .

> W dzisiejszych czasach niewielu wiernych ma czas na wnikliwe sprawdzanie.

Nigdy nie mieli .

Winny
                          > jest temu system, ktory zabija duchowosc przez materializm.

Prosta sprawa klerowi nie pasuje jak wierny za dużo myśli

>Ludzie stana sie niedlugo jak automaty praca, konsumpcja, wydalanie. I znow praca, konsumpcja, wydalanie...staniemy sie jak zwierzeta myslace tylko o przetrwaniu.

Tak jest od wieków , to nie nowinka .

• Alkoo3,, juz drugi raz w tym watku odpisujesz na moj post cytujac koltera. Wyglada to tak jakbym to ja napisal.
              Czemu tak robisz?
              • Ups, przepraszam
                chcialem sie w jednej odpowiedzi ustosunkowac do dwoch wypowiedzi.
                Dlatego kliknalem odpowiedz a pozniej skopiowalem tekst. nie pomyslalem ze moze to byc tak zrozumiane.

Co do ostatniej wypowiedzi.
                Kto co niszczy -
                Osobiscie wole patrzec na to co kto buduje.
                Widze fajne incjatywy w roznych kosciolach.
                Dlatego mysle ze warzniejsze jest spojrzenie w przod niz naprawianie starych systemow.

Jezus jet w drodze wazne aby umiec patrzec dokad on idzie i isc razem z nim.
                koscioly zbyt dlugo zapomnialy sluchac glosu Pasterza.
                Kosiol to ludzie idacy z Jezusem.

--
                Chrzescijanstwo

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.