"W modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. "

Taki cytat z Pisma św. przytoczył kolter-xl (ja nie znam Biblii więc zakładam, że jest tam taki tekst). Bardzo mnie ten tekst ucieszył. Od początku na tym forum, nie znając Biblii, pisałem o
tym, że klepanie modlitw różańcowych, wstawienniczych, ilości tych modlitw, jest bez sensu i nie celowe. Niepotrzebnie tylko marnujemy czas. Życie jest krotkie i szkoda go marnować. Żeby tylko chodziło o marnotrawienie czasu, to zamyka drogę do wieczności.
Rózaniec to sam Szatan wymyślił, tak samo jak młynek modlitewny. Modlenie się do figur i obrazów jest jawnym bałwochwalstwem. Nie moze być żadnych obrazów i figur powstałych z ręki człowieka aby miały w sobie boską moc. Nie może być żadnej protekcji do tz. świętych, którzy coś nam załatwią u Boga. Ksiądz, jako kapłan ma propagować Słowo Boże zawarte w Ewangelii i nic poza tym. Nie może on swoją wolą dysponować wolą bożą, nie może "robić" żadnej wody święconej, olejów swiętych i zamykać Boga w skrzynce na ołtarzu. To nie on decyduje o obecności Boga dla nas ale my sami swoją wiarą. Bóg jest wszędzie, ten który wierzy, że kościoły, domy modlitwy, zakony, sanktuaria, zapewniają większą dobroć Boską, ogranicza majestat Boski. Kościołem Boga najobszerniejszym jest sam świat. Kapłańskie szaty, ozdoby ołtarzy, figur, obrazów, nakrycia kapłańskie, korporały, kielichy, patyny i inne tego rodzaju naczynia nie mają żadnego znaczenia. Magie i pogańskie obrzędy do religii chrześcijańskiej wprowadził sam kler dla podniesienia swojego wywyższenia i mamony. Np. Egipska bogini Izyda, pierwowzór dla NMP, była dziewicą i urodziła Boga Horusa (zawsze dziewice rodziły bogów - to jakiś widać wymóg).
Była czczona w starozytnym Egipcie była nazywana Królową Niebios i z jej figurą odbywały się uliczne procesje. Jej symbolem była róża. W procesjach ulicznych sypano płatki róży, a w jej światyni przed jej figurą składano w hołdzie róże wykonane ze szlachetnych metali.
Nasz ukochany papież JPII będąc z wizytą w Polsce przywiózł w darze do obrazu NMP na Jasnej Górze złote róże. Jak widać był wielkim zwolennikiem pogańskich praktyk.
Ślepo wierząc pośrednikom możemy zostać wywekslowani z drogi do Boga. Do niczego innego nie namawiam jak tylko do większego samodzielnego myślenia.
W życiu jest jak w sporcie: jedni podnoszą poprzeczkę, a inni przez nią skaczą. Jedni podsuwają nam ceremoniały religijne, a inni je praktykują.


--
-----
"Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.