• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Prawda

• 19.01.13, 21:15
    "W modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. "

Taki cytat z Pisma św. przytoczył kolter-xl (ja nie znam Biblii więc zakładam, że jest tam taki tekst). Bardzo mnie ten tekst ucieszył. Od początku na tym forum, nie znając Biblii, pisałem o
    tym, że klepanie modlitw różańcowych, wstawienniczych, ilości tych modlitw, jest bez sensu i nie celowe. Niepotrzebnie tylko marnujemy czas. Życie jest krotkie i szkoda go marnować. Żeby tylko chodziło o marnotrawienie czasu, to zamyka drogę do wieczności.
    Rózaniec to sam Szatan wymyślił, tak samo jak młynek modlitewny. Modlenie się do figur i obrazów jest jawnym bałwochwalstwem. Nie moze być żadnych obrazów i figur powstałych z ręki człowieka aby miały w sobie boską moc. Nie może być żadnej protekcji do tz. świętych, którzy coś nam załatwią u Boga. Ksiądz, jako kapłan ma propagować Słowo Boże zawarte w Ewangelii i nic poza tym. Nie może on swoją wolą dysponować wolą bożą, nie może "robić" żadnej wody święconej, olejów swiętych i zamykać Boga w skrzynce na ołtarzu. To nie on decyduje o obecności Boga dla nas ale my sami swoją wiarą. Bóg jest wszędzie, ten który wierzy, że kościoły, domy modlitwy, zakony, sanktuaria, zapewniają większą dobroć Boską, ogranicza majestat Boski. Kościołem Boga najobszerniejszym jest sam świat. Kapłańskie szaty, ozdoby ołtarzy, figur, obrazów, nakrycia kapłańskie, korporały, kielichy, patyny i inne tego rodzaju naczynia nie mają żadnego znaczenia. Magie i pogańskie obrzędy do religii chrześcijańskiej wprowadził sam kler dla podniesienia swojego wywyższenia i mamony. Np. Egipska bogini Izyda, pierwowzór dla NMP, była dziewicą i urodziła Boga Horusa (zawsze dziewice rodziły bogów - to jakiś widać wymóg).
    Była czczona w starozytnym Egipcie była nazywana Królową Niebios i z jej figurą odbywały się uliczne procesje. Jej symbolem była róża. W procesjach ulicznych sypano płatki róży, a w jej światyni przed jej figurą składano w hołdzie róże wykonane ze szlachetnych metali.
    Nasz ukochany papież JPII będąc z wizytą w Polsce przywiózł w darze do obrazu NMP na Jasnej Górze złote róże. Jak widać był wielkim zwolennikiem pogańskich praktyk.
    Ślepo wierząc pośrednikom możemy zostać wywekslowani z drogi do Boga. Do niczego innego nie namawiam jak tylko do większego samodzielnego myślenia.
    W życiu jest jak w sporcie: jedni podnoszą poprzeczkę, a inni przez nią skaczą. Jedni podsuwają nam ceremoniały religijne, a inni je praktykują.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
    Edytor zaawansowany
    • 19.01.13, 22:16
      Dlatego nie lubie religii
      --
      Chrzescijanstwo
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29729&w=67053251&v=2&s=0
      "Bóg mierząc wielkość człowieka przykłada miarkę nie do głowy lecz do serca człowieka"
      • 19.01.13, 23:58
        alkoo3 napisał:

> Dlatego nie lubie religii

Jak ktoś nie lubi standartowych, sklepowych ubrań, musi uszyć sobie ubranie na swoją miarę.
        W życiu nie należy tylko mijać; w zyciu należy wyprzedzać.
        --
        -----
        • 20.01.13, 03:05
          Jeśli tak, to powstaje pytanie czy wierzysz w Boga?
          --
          e-religijnie.pl
          • 20.01.13, 15:04
            prawdziwek1978 napisała:

> Jeśli tak, to powstaje pytanie czy wierzysz w Boga?

Tak, ale myslę samodzielnie, nie w ten sposób jak to chcą pośrednicy.
            Księdza bardziej interesują sumy w banku, niż w kościele.
            Właśnie na portalu przeczytałem informację, że w jakimś kosciele w Jarosławiu przy odsłanianiu obrazu nad ołtarzem, spadły na posadzkę złote korony NMP i Dzieciątka.
            Proboszcz natychmiast z ambony ogłosił, że stał się cud, NMP chce nowej złotej korony dla siebie i Jezuska. "Spadły" - jest to zgodne z prawem grawitacji, co innego jakby polecialy do góry. Wierni już biegną z kasą ale nie ze mną takie numery. Pędzej uwierzyłbym, że NMP chce aby złote korony trafiły na licytacje WOŚP jako pomoc dla chorych dzieci.
            Kapłanem jestem sam dla siebie, sam potrafię myśleć.

--
            -----
            • 29.01.13, 14:55
              kociak40 napisał:
              > Kapłanem jestem sam dla siebie, sam potrafię myśleć.
              >

A co z tymi, którzy tak nie potrafią i potrzebują przewodnika?
              • 29.01.13, 17:02
                ma591in napisała:

> kociak40 napisał:
                > > Kapłanem jestem sam dla siebie, sam potrafię myśleć.

> A co z tymi, którzy tak nie potrafią i potrzebują przewodnika?

Niech biblię poczytają ;

" (1) Psalm. Dawidowy. Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. (2) Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: (3) orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. (4) Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. (5) Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. (6) Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy. "
                --
                www.youtube.com/watch?v=6BOHpjIZyx0
    • 20.01.13, 17:59
      kociak40 napisał:

> Taki cytat z Pisma św. przytoczył kolter-xl (ja nie znam Biblii więc zakładam,
      > że jest tam taki tekst).

Ano jest zaraz po tym Jezus mówi o czym należy sie modlić, zapewne nie uczył klepania kolejnej modlitwy na pamięć a po prostu dawał tematy z czego taka modlitwa ma sie składać

Ew Mateusza 6

" Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! "

Bardzo mnie ten tekst ucieszył. Od początku na tym forum, nie znając Biblii, pisałem o
      > tym, że klepanie modlitw różańcowych, wstawienniczych, ilości tych modlitw, jes
      > t bez sensu i nie celowe.

No popatrz gdybyś nie zwinął z forum swoich walizek to wiedziałbyś ze już do ciebie podobny tekst skierowałem

Autor: kolter-xl ☺ 17.12.12, 12:19
      " Problem w tym ze cytaty biblijne absolutnie nie skłaniają do modłów różańcowych .Powiem inaczej one wprost odrzucają takie modły"
      forum.gazeta.pl/forum/w,29729,140581179,141196573,Re_Katolicy_wracajta_.html?wv.x=2
      Potem jeszcze wiernej chciałem to tłumaczyć ale zwiała ;

forum.gazeta.pl/forum/w,29729,140581179,141328690,Re_Katolicy_wracajta_.html?wv.x=2
      > Rózaniec to sam Szatan wymyślił, tak samo jak młynek modlitewny.

Niekoniecznie, to dar od mahometan jaki krzyżowcy przywieźli z krucjat .No czyli faktycznie od samego Czorta :))

> Modlenie się do figur i obrazów jest jawnym bałwochwalstwem. Nie moze być żadnych obrazów i figur powstałych z ręki człowieka aby miały w sobie boską moc.

To akurat usankcjonowali w VIII wieku na soborze w Nicei II odrzucając w ten sposób respektowany przez wieki zapis dekalogu .

>Nie może być żadnej protekcji do tz. świętych, którzy coś nam załatwią u Boga. Ksiądz, jako kapłan ma propagować Słowo Boże zawarte w Ewangelii i nic poza tym

Zacznijmy od tego ze księdza też nie powinno być przynajmniej w takiej postaci jak to dziś widać . Kasta kapłanów rozwijała się dopiero na przełomie I i II wieku , był to jeden z zalążków odstępstwa od ewangelii właśnie.

> Nie może on swoją wolą dysponować wolą bożą, nie może "robić" żadnej wody święconej, olejów swiętych i zamykać Boga w skrzynce na ołtarzu.

Jedno proste pytanie do katolików;czy wszystko co stworzył bóg jest święte ??
      No a skoro jest to czemu klecha po nim poprawia świecąc wodę , świętą samym stworzeniem :)))

--
      • 29.01.13, 01:10
        Trudno się z Tobą nie zgodzić. czekam na jakiś komentarz od prawdziwego księdza.
        --
        e-religijnie.pl
        • 29.01.13, 16:59
          prawdziwek1978 napisała:

> Trudno się z Tobą nie zgodzić. czekam na jakiś komentarz od prawdziwego księdza

Heh na tym forum ciężko o rozgarniętego katolika , a tobie sie ksiądz marzy :))
          --
        • 29.01.13, 22:16
          "czekam na jakiś komentarz od prawdziwego księdza" - prawdziwek1978

Sutanna ogranicza człowieka. Ksiądz rozwiązując małe problemy - tworzy duże.

--
          -----
          • 30.01.13, 23:28
            Wiesz co, może nie wszyscy są doskonali, ale znam bardzo rozgarniętych Dominikanów. Brak mi ich głosu w tej dyskusji.
            --
            e-religijnie.pl
            • 31.01.13, 00:27
              prawdziwek1978 napisała:

> Wiesz co, może nie wszyscy są doskonali, ale znam bardzo rozgarniętych Dominika
              > nów. Brak mi ich głosu w tej dyskusji.

Zakony - skondensowna cnota. Tak ma to wyglądać z pozoru. Braciszkowie gżdzą się między sobą, klepią te paciorki, nie martwią się o wikt i opierunek, nie mają na utrzymaniu rodzin, nie muszą martwić się o zatrudnienie, co oni mają wspólnego z życiem poza murami klasztoru?
              Chyba żartujesz? Luter był zakonnikiem i wiedział co się dzieje za murami. Rozwiązał wszystkie zakony męskie i żeńskie jako śiedlisko nieprawości seksualnych i wynaturzeń.

--
              -----
              • 31.01.13, 08:16
                kociak40 napisał:

> Chyba żartujesz? Luter był zakonnikiem i wiedział co się dzieje za murami. Rozw
                > iązał wszystkie zakony męskie i żeńskie jako śiedlisko nieprawości seksualnych
                > i wynaturzeń.

Ta, no a skąd kurie mają brać darmowe niewolnice do wykonywania posług w budynkach kurii i łożach biskupich ??Dodatkowo zakonny przez wieki zarabiały krocie choćby na kopiowaniu ksiąg . Tworzeniu kopi tzw świętych bohomazów .No i jeszcze na ileś tam sposobów zarabiali na utrzymanie stada wysoko postawionych szakali w sukienkach biskupich .
                --
            • 31.01.13, 01:38
              "znam bardzo rozgarniętych Dominikanów. Brak mi ich głosu w tej dyskusji." - prawdziwek1978

Dominikanie mają bardzo "chwalebną" przeszłość. Właśnie dominikanie wchodzili w skład Świetego Oficjum czyli Inkwizycji. To ten zakon odpowiada za palenie ludzi na stosach, wymyślanie tortur oraz urządzeń do nich oraz ich stosownie. Tak na marginesie, jak teraz obliczają ponad 100.000 kobiet spalono w Europie za konszachty z diabłem. Jakoś łatwiej diabeł wnikał w ciało kobiety niż mężczyzny. Palili też heretyków czyli ludzi inaczej myślących lub wyprzedzających poznawanie świata (G.Bruno spalony przez Inkwizycję bo twierdził, że to co tak miga na niebie, to gwiazdy takie jak Słońce). Takim słynnym dominikaninem był Wielki Inkwizytor Hiszpański Tomas de Torquemada. Osobiscie na stos posłał ponad 3 tys. ludzi.
              Tak intensywnie walczyli dominikanie z diabłem, że "na pysk padali ze zmęczenia" a diabła było coraz więcej i więcej.
              A teraz jak twierdzisz są tacy rozgarnięci i mili? Tak jest Ci ich brak? Ciesz się, że nie przyszło ci żyć w tamtych latach, też byli rozgarnięci i mili ale mogli Cię spalić na stosie. Przy torturach przyznalabyś się, że na miotle latasz i spółkujesz z diabłem, mieli na to sposoby.

--
              -----
            • 31.01.13, 08:13
              prawdziwek1978 napisała:

> Wiesz co, może nie wszyscy są doskonali, ale znam bardzo rozgarniętych Dominika
              > nów. Brak mi ich głosu w tej dyskusji.

No tak od filozofowania to oni są mistrzami ;

" Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. '

Jednak padają jak muchy kiedy zaczyna się rozmowa oparta na fundamencie nauczania jakim jest dla tzw chrześcijan ,Biblia. Niestety dla katolików wasze dogmaty w 99.9% są nie biblijne .
              --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.