Dodaj do ulubionych

Ulubione wersety z Biblii

09.07.15, 14:49
Moim ulubionym jest :
Mt 7:15-16
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.Poznacie ich po ich owocach.

"Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik"
Edytor zaawansowany
 • 09.07.15, 16:16
  (35) Jezus zapłakał.
  --
  www.youtube.com/watch?v=x6LXp9uWQUk

  „Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
 • 13.07.15, 11:46
  Ew. Mateusza

  (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; (36) i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. (37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (38) Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. (39) Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. (40) Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. (41) Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

  --
  (5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!

  Ks. Ezechiela
 • 13.07.15, 16:00
  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
  Jan 3,16

  Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

  I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi i powstał, aby czytać. I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: Duch Pana nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność, abym zwiastował miłościwy rok Pana. I zamknąwszy księgę oddał ją słudze i usiadł. (Łk 4,16-21)
 • 13.07.15, 18:11
  alkoo3 napisał:

  > Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kt
  > o w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
  > Jan 3,16
  >
  > Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; (45) tak będziecie synami
  > Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi
  > nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych
  > braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie
  > więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
  >
  > I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi i powstał, aby czytać. I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: Duch Pana nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie
  > , abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność, abym zwiastował miłościwy rok Pana. I zamknąwszy księgę oddał ją słudze i usiadł. (Łk 4,16-21)

  każdym słowem w tych wersetach Jezus zaprzecza swojemu bóstwu w trójcy :))

  --
  www.youtube.com/watch?v=x6LXp9uWQUk

  „Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
 • 14.07.15, 13:21
  kolter 13.07.15, 18:11
  >każdym słowem w tych wersetach Jezus zaprzecza swojemu bóstwu w trójcy :))

  ciekawe :-)
  Ja tam przeczytalem o milosci i zbawieniu.
  Jak roznie mozna tekst rozumiec.
 • 14.07.15, 17:37
  alkoo3 napisał:

  > kolter 13.07.15, 18:11
  > >każdym słowem w tych wersetach Jezus zaprzecza swojemu bóstwu w trójcy :))
  >
  > ciekawe :-)
  > Ja tam przeczytalem o milosci i zbawieniu.
  > Jak roznie mozna tekst rozumiec.

  na swoje podobieństwo uczynił nas pan :)) a czy jesteś duchem ? czy po prostu wszczepił ci pan swoje pozytywy ??
  fakt mowa o ulubionym wersecie ,ale nie mogłem się powstrzymać widząc cytowany przez ciebie,, trynitarianina ..................


  --
  www.youtube.com/watch?v=x6LXp9uWQUk

  „Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
 • 12.09.17, 13:01
  (Ezechiela 9:6) Starca, młodzieńca i dziewicę oraz małe dziecko i niewiasty macie pozabijać — aż do wytracenia. Ale do nikogo, na kim jest znak, nie podchodźcie, a zacznijcie od mego sanktuarium”. I rozpoczęli od starców, którzy byli przed domem.
  (Ezechiela 8:5-18) I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, proszę, podnieś oczy ku północy”. Podniosłem więc oczy ku północy, a oto na północ od bramy ołtarza był w wejściu ten symbol zazdrości. 6?On zaś powiedział do mnie: „Synu człowieczy, czy widzisz, jak wielkie obrzydliwości oni czynią — rzeczy, które dom Izraela tu czyni, abym się oddalił od mego sanktuarium? A przecież jeszcze zobaczysz wielkie obrzydliwości”. 7 Przyprowadził mnie więc do wejścia na dziedziniec i zobaczyłem, a oto jakiś otwór w murze. 8 Potem rzekł do mnie: „Synu człowieczy, proszę, przebij mur”. I przebiłem mur, a oto było tam jakieś wejście. 9 I rzekł do mnie: „Wejdź i zobacz okropne obrzydliwości, których oni się tu dopuszczają”. 10 Wszedłem więc i zobaczyłem, a oto była tam wszelka podobizna stworzeń pełzających i wstrętnych zwierząt oraz wszystkie gnojowe bożki domu izraelskiego, wyryte dookoła na ścianie. 11 A siedemdziesięciu mężów spośród starszych domu izraelskiego wraz ze stojącym wśród nich Jaazaniaszem, synem Szafana, stało przed nimi, każdy ze swą kadzielnicą w ręce; i wznosiła się woń obłoku kadzidła. 12 I rzekł do mnie: „Czy widziałeś, synu człowieczy, co czynią w ciemności starsi domu izraelskiego, każdy w wewnętrznych pokojach przeznaczonych dla czegoś, co wystawiają na pokaz? Mówią bowiem: ‚Jehowa nas nie widzi. Jehowa opuścił kraj’”. 13 I dalej mówił do mnie: „Lecz ujrzysz jeszcze inne wielkie obrzydliwości, których oni się dopuszczają”. 14 Przyprowadził mnie więc do wejścia do bramy domu Jehowy, które wychodzi na północ, a oto siedziały tam kobiety opłakujące boga Tammuza. 15 I jeszcze rzekł do mnie: „Czy widziałeś to, synu człowieczy? Lecz ujrzysz jeszcze inne wielkie obrzydliwości, gorsze od tych”. 16 Wprowadził mnie więc na wewnętrzny dziedziniec domu Jehowy, a oto u wejścia do świątyni Jehowy, między portykiem a ołtarzem, było około dwudziestu pięciu mężów obróconych plecami do świątyni Jehowy, a twarzami na wschód; i kłaniali się ku wschodowi, ku słońcu. 17 Ponadto rzekł do mnie: „Czy widziałeś to, synu człowieczy? Czy dla domu Judy jest rzeczą tak błahą dopuszczać się obrzydliwości, które tu popełnili, że jeszcze muszą napełniać kraj gwałtem i że znowu mnie obrażają, a pod nos podsuwają mi latorośl? 18 Ja także będę działał w złości. Moje oko się nie użali ani nie będę współczuł. I wołać będą do moich uszu donośnym głosem, lecz ja ich nie wysłucham”.
  (Jeremiasza 7:9) Czy można kraść, mordować i cudzołożyć, i przysięgać fałszywie, i sprawiać, by wznosił się dym ofiarny dla Baala, i chodzić za innymi bogami, których nie znaliście,
  CZY BYŁ TO SŁUSZNY POWÓD? PODSTAWA DO ZAWARCIA POKOJU Jehowa pierwszy zaczął działać, żeby nam pomóc. „On nas umiłował i wysłał swego Syna na ofiarę przebłagalną za nasze grzechy” (1 Jana 4:10) Miłość nie w tym się przejawia, że my umiłowaliśmy Boga, lecz że on nas umiłował i posłał swego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
  Śmierć ofiarna Jezusa stanowi przebłaganie, gdyż zaspokaja wymagania sprawiedliwości Jehowy, czyni im zadość. Daje to podstawę prawną do przebaczenia grzechów, dzięki czemu w przyszłości dojdzie do całkowitego uzdrowienia stosunków między Bogiem a ludźmi. Toteż apostoł Paweł słusznie napisał, że można zostać ?pojednanym z Bogiem przez śmierć Jego Syna’ (Rzymian 5:8-10) Ale Bóg zaleca swoją miłość do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł. 9 Tym bardziej więc, skoro teraz dzięki jego krwi zostaliśmy uznani za prawych, będziemy za jego pośrednictwem wybawieni od srogiego gniewu. 10 Bo jeśli będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć jego Syna, to tym bardziej teraz, będąc pojednani, zostaniemy.
 • 13.02.16, 18:52
  Sławiłem więc radość,
  bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem,
  niż żeby jadł,pił i doznawał radości,
  i by to go cieszyło przy jego trudzie
  za dni jego życia,
  które pod słońcem daje mu Bóg.

  Koh 8, 15
 • 28.03.16, 07:56
  Ja lubię Psalmy ale TYLKO te spisane przez Dawida, to właśnie te otrzymał od Pana Boga.

  --
  >>>>>> PRAWDA JEST W KORANIE <<<<<<
 • 06.05.16, 19:59
  xyx72 :

  > Moim ulubionym jest ...

  Ja mam wiele wersetów, które cenię, - choć nie tylko z Biblii.
  Poniżej przytaczam niedawno wyczytany, na który natknąwszy się, trochę odczułem lęk:

  "Ty przez cierpienia Panie uczysz, uderzasz po to, by uleczyć, zabijasz nas, abyśmy nie umarli daleko od Ciebie" [św. Augustyn]

  Pozdr.

  "My musimy wiedzieć, i my się dowiemy {D. Hilbert]
 • 06.06.16, 15:44
  Ulubione fragmenty Biblii - nawrócenie Szawła i męczeństwo apostoła Szczepana. Piotrek Grochowski z Warszawy.
 • 05.08.16, 15:10
  Św. Paweł: "Do Królestwa niebieskiego najpierw wejdzie pełnia pogan a na końcu cały Izrael będzie zbawiony"
 • 06.06.16, 19:56
  Dzień Piotra i Pawła już niedługo. Przypominam o znakomitych książkach Adama Michnika z lat 70. "Z dziejów honoru w Polsce" i "Kościół lewica dialog". Piotrek Grochowski z Warszawy.
 • 30.08.16, 12:00
  Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów 1 Krl 19,10 z Biblii Tysiąclecia e-religijne.pl/pl/c/PISMO-SWIETE/6
 • Ew. Mateusza 15:9
  Daremnie mi jednak cześć oddają głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.

 • We. Marka 7:6-9
  6. On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano:Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.
  7. daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki które są nakazami ludzkimi.
  8. Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.
  9. i mówił im: Chytrze uchylacie przykazania Boże, aby naukę swą zachować.
 • Ew. Mateusza 6:5
  A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.
  6. Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do izby swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie
  7. A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
  8. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim poprosicie.
 • 10.10.16, 13:13
  (38) I będą moim narodem, Ja zaś będę ich Bogiem. (39) Dam im jedno serce i jedną zasadę postępowania, by się Mnie zawsze bali dla swego dobra i swych potomków. (40) Zawrę zaś z nimi przymierze wieczne, mocą którego nie zaprzestanę im wyświadczać dobra. Napełnię ich serca moją bojaźnią, by się już nie odwracali ode Mnie. (41) Cieszyć się będę, wyświadczając im dobrodziejstwa, osadzę ich trwale w tej ziemi - z całego swego serca i z całej swej duszy. (42) To bowiem mówi Pan: Jak sprowadziłem na ten naród to wielkie nieszczęście, tak sprowadzę na nich wszelkie dobrodziejstwo, jakie im przyrzekłem.

  Jerm 32
 • 20.10.16, 12:28
  Mój ulubiony fragment Nowego Testamentu to uzdrowienie córki Jaira. Piotrek Grochowski z Warszawy.
 • 24.10.16, 14:09
  „Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych.”
  Ps 145, 15
 • 12.09.17, 13:25
  Lubię wszystkie, w których Jezus się wqurwia. O ten na przykład:

  "A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie."


  --
  Biegnij Forrest, Biegnij!
 • 27.09.17, 10:51
  (Jana 17:3) To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.Największe korzyści odnosimy z rozważań na temat Jehowy Boga i Jego Syna, Jezusa Chrystusa (Jana 17:3).
  Według znawców greki wyrażenie przetłumaczone na „ich poznawanie” można także oddać jako „powinni stale znać”. Obie wersje tłumaczenia wzajemnie się uzupełniają i są równie istotne. Przypis do Ewangelii według Jana 17:3 w Piśmie Świętym w Przekładzie Nowego Świata — z przypisami podaje alternatywne tłumaczenie: „ich znanie ciebie”. A zatem „poznawanie” jest procesem ciągłym, w wyniku którego mamy zaszczyt „stale znać” Boga. Jednakże znać tę największą Osobistość we wszechświecie to znacznie więcej niż pojmować umysłem Boże przymioty czy zamierzenie — trzeba też utrzymywać oparte na miłości bliskie stosunki z Jehową oraz ze współwyznawcami. Biblia wyjaśnia, że „kto nie miłuje, nie poznał Boga” (1 Jana 4:8). Znajomość Boga wiąże się również z posłuszeństwem względem Niego (odczytaj 1 Jana 2:3-5). Jakiż to niezrównany przywilej należeć do grona osób, które znają Jehowę! Ale jak to było w wypadku Judasza Iskariota, tę bezcenną więź można utracić. Nie szczędźmy więc wysiłków, by ją podtrzymywać. Dzięki temu z czasem zdołamy uzyskać niezasłużony dar życia wiecznego (Mat. 24:13).
 • 29.09.17, 20:58
  A to przeczytamy u swiadkow jehowy tutaj :
  www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/w20131015/pe%C5%82na-mi%C5%82o%C5%9Bci-modlitwa-jezusa/

  Uwazam sie za cierpliwego czlowieka.
  Forum jest do pisania nie do kopiowania :(
  Czy naprawde SJ nie rozumieja ze inni tez mysla i nie lubia byc manipulowani ?
  Mialem nadzieje ze wyrosliscie juz z kozlow baranow i innego inwentarza.
 • 14.10.17, 16:59
  Ludzie, którzy cenili Biblię. www.jw.org/pl/publikacje/filmy/#pl/mediaitems/VODBibleTranslations/docid-502017151_1_VIDEO

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.