Dodaj do ulubionych

Nowa książka apologetyczna, kontra ateiści

17.08.17, 10:28
Ukazała się nowa książka apologetyczna, polemizująca z ateistami i antyklerykałami

Namiary na książkę tutaj

piotrandryszczak.pl/przeciw-ateistom.html
Obserwuj wątek
  • privus Re: Nowa książka apologetyczna, kontra ateiści 07.02.19, 19:12
   Zanim sięgniesz do Celsusa, zacznij swoje dywagacje od analizy wersetu z Mateusza (27,50-53):

   "A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu".

   Żaden z zapisanych dokumentów historycznych z tego okresu nie potwierdza ani czasu ani miejsca zaistnienie takiego nieprzeciętnego przecież zjawiska. Poza tym wyobraź sobie panikę, jaką mogła by powstać, gdyby z jakiejś geologicznej przyczyny powstało z grobów rzesze zmarłych i zaczęli wchodzić do jakiegoś miasta. Historia tak jest niebywała jak i nie może być prawdziwa. Teologicznie można sobie zaserwować udowadnianie najprzeróżniejszych legend czy zjawisk, które logicznie nie da się w żaden sposób udowodnić. Co prawda retorycznie można udowodnić, że czarny baran jest białym baranem. Zresztą po co sięgać do takich przykładów, skoro do dzisiaj nie można ustalić znacznie ważniejszych wydarzeń, jak np. daty urodzenia Jezusa. Rozbieżność datowania urodzin w porównaniu z wielokrotnie potwierdzanymi przez historię wydarzeniami sięga 7 (słownie: siedmiu) lat.
  • edico A czego chciałeś się spodziewać... 13.10.19, 04:52
   po fundamentalnych publikacjach teologicznych zajmujących się obroną religii przed zarzutami przeciwników oraz uzasadniających podstawowe prawdy wiary? Przecież to jest biznes oparty na tzw. Piśmie świętym. Czy znasz takiego, kto nir będzie bronił własnego biznesu?

   --
   Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
   (Montesquieu)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka