Dodaj do ulubionych

Jak odnależć Boga?

19.08.17, 12:03
Nigdy nie byłem zdeklarowanym wierzącym w jakąkolwiek religię.Był w moim życiu nawet okres że gloryfikowałem ateizm.W tej chwili mogę o sobie powiedzieć poszukujący agnostyk.Też modlę sie po swojemu,proszę Boga czy proroka Jezusa o mądrość wiedzę i szczęście.To co ludzie mówią i piszą o Bogu jest tylko projekcją ich umysłów.Bóg jeżeli jest jest czymś tak abstrakcyjnym i niepojętym że człowiek nie ma na to najmniejszych szans by to zdefiniować.Jak więc odnaleźć w sobie tego Boga pomijając śmiaszne obrzędy które wręcz obrażają doskonałość tego bytu.Dlaczego wielu ludzi przykładnych ,dobrych nie ma szans otrzymać żadnego znaku jego istnienia? Cóż też mi chyba nikt konkretnie na to nie odpowie bo sam nie wie a objawienia zbyt często noszą znamiona chorób psychicznych.
Edytor zaawansowany
 • 22.08.17, 08:13
  Osobiscie jestem Chrzescijaninem. Dla mnie pieknym obrazem jest pierwszy rozdzial Bibli gdzie Bog chodzil z Adamem spacerowac po rajskim ogrodzie.
  Mysle ze to jest obraz Boga, a wiec wybierz sie z nim na spacer po ogrodzie twojego zycia.
  Rozmawiaj z nim , sluchaj go. Bog chce sie dac poznac i nie chce byc dla nas tajemniczym bytem lecz przyjacielem.
 • 07.09.17, 14:22
  swiecki45 napisał:

  > Jak więc odnaleźć w sobie t
  > ego Boga

  już Go znalazłeś

  > Dlaczego wielu ludzi przykładnych ,dobrych nie ma szans otrzymać żadnego znaku
  > jego istnienia?

  Dobrzy ludzie są znakiem istnienia Boga.
  --
  Life's like a box of chocolates. U never know what u'r gonna get.
 • 09.09.17, 09:41
  >Dlaczego wielu ludzi przykładnych ,dobrych nie ma szans otrzymać żadnego znaku jego istnienia?
  Bo pierwszym pytaniem winno być: czy istnieje w ogóle jakiś bóg?
  A następnym: jeżeli istnieje to, który bóg, spośród tysięcy bogów jest najsilniejszy?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 11.09.17, 09:30
  donmarek napisał:

  > Bo pierwszym pytaniem winno być: czy istnieje w ogóle jakiś bóg?
  > A następnym: jeżeli istnieje to, który bóg, spośród tysięcy bogów jest najsilni
  > ejszy?
  >

  Oczywiście, że istnieje. Spokojnie mnie możesz tak tytułować.


  --
  Life's like a box of chocolates. U never know what u'r gonna get.
 • 18.09.17, 07:34
  To jest nas dwóch, bo sam także uważam się za boga. Swojego.

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 11.09.17, 09:33
  Odpowiedz "NIe" na pierwqsze pytanie wyklucza drugie.

  Czy znalazles juz odpowiedzi na t pytania ?

  Moja odpowiedz:
  - tak jest -Bog.
  -Bog jest tylko jeden, najwyzszy i wszechmocny.

  Rozne sa poznania tegoz Boga i rozne sa jego wyobrazenia u roznych ludzi i narodow.
  Wielu ludzi chcialo byc Bogami, tylko jeden Bog zdecydowal sie zostac czlowiekiem - temu zaufalem.
 • 18.09.17, 07:43
  I tego lata ukarał swoje dzieci huraganami, nawałnicami. Bezmiarem śmierci i cierpienia swoich ukochanych dzieci. Wyznawców. Chyba, że tak ma być, bo to jest droga do hipotetycznej krainy szczęścia PO ŚMIERCI. A tutaj cierpienie, cierpienie i jeszcze raz CIERPIENIE!
  >tylko jeden Bog zdecydowal sie zostac czlowiekiem
  To bóg, czy syn boży?


  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 18.09.17, 07:49
  Jakoś zniknęło :-)
  >Rozne sa poznania tegoz Boga i rozne sa jego wyobrazenia u roznych ludzi i narodow.
  Ciekawe. Czyżby oznaczało to, że Perun też jest bogiem? A Marzanna? Takimi jak wyobrażali go sobie Słowianie przed narzuceniem im oficjalnej wersji boga? Boga z Palestyny?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 18.09.17, 09:46
  "I tego lata ukarał swoje dzieci huraganami, nawałnicami. Bezmiarem śmierci i cierpienia swoich ukochanych dzieci. Wyznawców. Chyba, że tak ma być, bo to jest droga do hipotetycznej krainy szczęścia PO ŚMIERCI. A tutaj cierpienie, cierpienie i jeszcze raz CIERPIENIE!"
  Bardzo mi przykro jesli w twoim zyciu nie ma pieknych chwil.
  Mnie zachwyca swiat stworzony przez Boga, piekno natury, gor i oceanow. Ta roznorodnosc , ta genialnosc natury w mikro i makro kosmosie.
  Bog chce abysmy madrze panowali nad tym swiatem i wierze ze mamy prawo byc szczesliwymi juz tu na ziemi.
  Dal nam swojego Ducha swietego ktorego owocami w naszym zycie ma byc milosc, radosc, pokoj i to mamy dawac dalej. Tak rowniez smierc i choroby sa czesca zycia na ziemi ale to nie bylo czescia woli Bozej.
  Mamy tez wolna wola - mysle ze nasze wyboru czescie sprawiaja ze jestesmy nieszczesliwi.
 • 18.09.17, 10:23
  "Ciekawe. Czyżby oznaczało to, że Perun też jest bogiem? A Marzanna? Takimi jak wyobrażali go sobie Słowianie przed narzuceniem im oficjalnej wersji boga? Boga z Palestyny?"
  Mowiac o tym jedynym Bogu, mialem na mysli tego jednego wiecznego ktory przemawia do sumienia wielu ludzi roznych kultor w zaleznosci od inych poznania. Nie miale tu na mysli roznych bozkow odpowiedzialnych za cos z ktorymi mozna handlowac cos za cos, i za jakay ofiare cos tam robia.
 • 19.09.17, 08:41
  >Mowiac o tym jedynym Bogu, mialem na mysli tego jednego wiecznego
  A skąd wiesz, że ten Twój bóg jest wieczny? Może to Perun, Światowid albo Marzanna są nimi. Wiecznymi!. Tylko ten Twój, chwilowo jest silniejszy i przykrył ich swoja osobą. I pewnego dnia jego postać zostanie zrzucona, a na tron wrócą ci, co byli przed nim ???

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 19.09.17, 08:28
  >Bardzo mi przykro jesli w twoim zyciu nie ma pieknych chwil.
  Wręcz przeciwnie. Od czasu, gdy wreszcie wyzwoliłem się wszechobecnego dookoła religijnego zakłamania, jestem szczęśliwy. Zadowolony. Radosny. Otwarty na wszystkich dookoła mnie. Bez względu na to w jakiego boga wierzą. To nie moja sprawa! Robię to, co rozum uznaje za słuszne i dobre. A nie z nakazu jakiegoś - nie wiadomo nawet czy coś takiego istnieje - boga! Robię to z własnej i nieprzymuszonej woli! Powiesz, że występuję przeciw Tobie? NIE !!! Nie przeciw Tobie, ale temu co Twoi współwyznawcy chcą zrobić z moim życiem. I do czego chcą/chcecie mnie przymusić !!! Na to mojej zgody nie ma i nigdy nie będzie. I póki mi sił starczy, będę z tym walczył !!!
  Panować? A kto dał komukolwiek prawo panowania nad kimś innym? Toć i świnia i szczur ma prawo życia według swoich potrzeb. A nie tego, co wyznaczył im człowiek. Bo jakiś bóg tak chciał ???
  Duch święty i miłość, radość i pokój? Nie kto inny jak chrześcijanie, a głównie katolicy "miłością i radością" wymordowali amerykańskich tubylców. Ani Stalinowi, ani Hitlerowi nie udało się unicestwić żadnej narodowości, mimo tego, że dysponowali nieporównywalnie sprawniejszą machiną. Chrześcijanom - TAK !!! A tak przy okazji, tylu, ilu NIEWINNYCH ludzi zabili w drugiej połowie XX stulecia chrześcijańscy, głównie katoliccy, terroryści i to swoich współwyznawców, muzułmańscy terroryści długo nie przeskoczą!
  ps
  skoro tenże bóg jest tak doskonałym objawieniem miłości i radości, powiedz mi, gdzie był i gdzie jest tenże bóg, kiedy powołani przez niego wybrańcy, czyli księża - w końcu, ksiądz to nie zawód tylko POWOŁANIE przez boga - czynią tyle zła najsłabszym. DZIECIOM !!! Które to - podobno - mają chronić i bronić ???

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 19.09.17, 08:34
  >Mnie zachwyca swiat stworzony przez Boga, piekno natury, gor i oceanow.
  Czyli nie było wulkanów, nie było zlodowaceń, nie było spiętrzeń ... Wszystko pewnego pięknego dnia, jedną myślą "stwórcy" powstało?
  Czy też może jednak bóg stworzył wulkany. Ale po co? Przecież to, że z lawy wulkanicznej tworzą się jakieś wzniesienia, górki i pagórki, powstaje skała dobra do budowy dróg, okupione jest cierpieniem i śmiercią niezliczonej rzeszy ludzi! Dzieci bożych. Sorry, ale nie mój to klimat!

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 19.09.17, 11:45
  Hej, tematem tego watku jest jak odnalesc Boga.
  Wlasnie na ten temat tu sie wypowiedzialem.
  Jak ja doswiadczam i rozumiem Boga.
  Jesli jestes szczesliwy tak jak jest bez Boga w twoim zyciu to nie mam potrzeby cie do czegokolwiek przekonywac - to twoja decyzja mnie pozostaje ja respektowac. :-)
  Nie mam potrzeby bronic ani wojen krzyzowych ani Stalina. Jesli kogos w imie "donmarka" zamorduje to nie jest temu winnien "donmarek" tylko ja sam - zgoda ?
  Podobnie jest to co czynimy , a nawet co czynimy w imie Boga.
  Osobiscie pytac sie wtedy Boga, Boze jak ty czujesz i myslisz, co jest w twoim sercu, co by Jezus uczynil w tej sytuacji ? Wtedy Duch swiety ma te szanse cichutko w naszych sercach do nas przemawiac. :-)

 • 20.09.17, 07:36
  >Wtedy Duch swiety ma te szanse cichutko w naszych sercach do nas przemawiac. :-)
  I niech przemawia. Ale do tych, którzy tego chcą lub szukają! W pełni się z tym zgadzam. Czyli w kościele! A ja nie życzę sobie, by ktoś, kto stanowi prawo, groźbą posadzenia mnie w więziennej celi, do tego - wierzenia w jakiego boga - zmuszał.
  >Jesli kogos w imie "donmarka" zamorduje to nie jest temu winnien "donmarek" tylko ja sam - zgoda ?
  Hmmm, nie bardzo. Jeżeli jest wszechmogącym, stworzył ten świat, a jego poddani, z jego imieniem na ustach i na sztandarach bojowych wypisanym mordują, i teraz nie potrafi nad nimi zapanować ... coś tu jest "nie tak".
  Reasumując ... ponad 40 lat byłem praktykującym i głęboko wierzącym. Aż pewnego dnia kropla przelała się przez krawędź i pociągnęła to wszystko za sobą. Zacząłem korzystać z tzw. "wolnej woli". Zacząłem myśleć, analizować. I teraz, ponad ćwierć wieku już, jestem szczęśliwy, że nie muszę się BAĆ! Zadowolony. Radosny. A, że komuś od czasu do czasu dołożę kilka słów ... myślę, więc jestem! ;-)

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 19.09.17, 15:06
  donmarek 09.09.17, 09:41

  > .... to, który bóg, spośród tysięcy bogów jest najsilniejszy?

  Kiedy już dostaniesz ode mnie odpowiedź na w/w pytanie zażądasz oczywiście jej potwierdzenia.
  Czyli zrobisz jak przed wiekami zrobili pewni faryzeusze domagając się dla pewności znaku z Nieba:

  "Zaraz też wsiadł z uczniami do łodzi i przybył w okolice Dalmanuty. Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. 12 On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak będzie dany temu plemieniu."

  Radzę zmienić styl dyskusji na temat najważniejszy pod słońcem ...

  Pozdr.
 • 19.09.17, 22:47
  pycha to jeden z 7dmiu grzechów głównych...wybaczysz mi bracie?... gdyż oto popełniłem go... przez twe oczy zielone....

  --
  Biegnij Forrest, Biegnij!
 • 20.09.17, 07:39
  Wypijesz podany Ci przez obcego napój, mając przesłonięte oczy i nos, związane ręce, w nieznanym miejscu, nie wiedząc kto i co Ci podaje?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 20.09.17, 17:16
  donmarek 20.09.17, 07:39

  > Wypijesz podany Ci przez obcego napój, mając przesłonięte oczy i nos,
  > związane ręce, w nieznanym miejscu, nie wiedząc kto i co Ci podaje?

  Czyli jest jak przypuszczałem, że chcesz Go zobaczyć!
  Zatem Go zobaczysz, - w swoim czasie i swoim miejscu ........

  Pozdr.
 • 21.09.17, 07:43
  To - niestety - źle przypuszczasz. Zbyt dobrze znam tą instytucję, zwaną kościołem katolickim, by drugi raz przekraczać jej bramy!
  ps
  widziałeś kiedyś na polu sarnę ze złamaną nogą? Co to zwierzę zrobiło owemu bogu, że tak ciężko je doświadcza? Nie dość, że cierpiała straszny ból, to i na pewno nie dożyła starości, bo jako słabsza, na pewno stała się łupem jakiegoś drapieżnika! A oglądasz czasami w telewizji filmy z życia przyrody? I jak, podoba Ci się widok jak jakiś drapieżnik porywa matce, zabija i zjada nowonarodzone zwierzę? A cielęcinę lubisz? Przecież ciele to po prostu dziecko. Dziecko matki-krowy! I co? Bóg na to zezwala? A nawet namawia nas do tego przez to słynne "czyńcie ją sobie poddaną" !!!

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 21.09.17, 11:27
  donmarek 21.09.17, 07:43

  > Zbyt dobrze znam tą instytucję, zwaną kościołem katolickim, by ....

  A co ma KK do Tego co próbujesz odnaleźć?
  KK nie jest przecież Jego właścicielem.

  > ..... , że tak ciężko je doświadcza?

  Ja Cię tylko próbuję delikatnie nakierować, na Tego któremu jest wszystko poddane.
  A jak zwierzątka ciężko doświadcza, to tak samo i ludzi ciężko doświadcza.
  Ani ja ani Ty nie jesteśmy Go w stanie zrozumieć i o to chyba chodzi.
  Po prostu On jest taki jaki jest, może to się nam nie podobać, ale i tak On będzie trwał bez końca, - niezależnie czy Go odrzucimy, czy nie .....

  Niech Jego Imię będzie wysławiane na wieki !!

  Pozdr.
 • 23.09.17, 09:08
  >A co ma KK do Tego co próbujesz odnaleźć?
  Żyjemy w Polsce. Przynajmniej ja! A tutaj, w Polsce, bóg to kościół katolicki !!! Nie w tej materii alternatywy !!!

  >Po prostu On jest taki jaki jest, może to się nam nie podobać, ale i tak On będzie trwał bez końca, - niezależnie czy Go odrzucimy, czy nie
  I tutaj jest ten "pies pogrzebany" !!! Czyli onże, ten bóg, to jest albo kawał s...a, ale nic nie potrafi i nic nie może. Więc kimże on jest ??? A - według mnie - prawda jest inna. Żadnego boga niema. Chyba, że ja nim jestem! Bo dla siebie na pewno jestem bogiem.

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
 • 23.09.17, 19:43
  donmarek 23.09.17, 09:08

  > Żadnego boga niema.

  - Skoro wiesz, że nie ma to dlaczego sformułowałeś
  na szyldzie tego wątku pytanie: "Jak odnależć Boga?"
  Czyli sam sobie wątek postponujesz.

  - Ponieważ wiem teraz, że sam nie wiesz za bardzo o co Ci chodzi, mogę tylko na zakończenie naszej spokojnej wymiany zadań napisać, - jak się zdziwisz kiedy wobec Ciebie będą wypowiedziane te oto słowa:

  "Nie ty Mnie wybrałeś, ale Ja cię wybrałem, abyś ......... " [J 15,16]

  Pozdr.

  Niech będzie Imię Szefa Wszystkich Szefów wysławiane na wieki !!
 • 24.09.17, 09:26
  Nie ja jestem autorem tej dyskusji. Po prostu przyłączyłem się. I jako gościowi nie wypada zmieniać tematu. A, że zaciekawiło mnie to, więc i swoje zdanie wyraziłem, że uważam, że żadnego boga nie ma. A wszystko jest dziełem Matki-Natury. Matematyki. Fizyk. Chemii. Jedynych PRAWD obowiązujących wszystkich żyjących na tej planecie! Nawet działanie ludzkiego mózgu to przecież efekt praw tychże nauk. Impuls elektryczny. Czy gdyby bóg istniał - podobno NIESKOŃCZENIE DOBRY - czy dopuściłby do tak niewyobrażalnych cierpień jak podany wcześniej przez mnie przykład sarny ze złamaną nogą? Czy zwierzęcego noworodka pożartego przez drapieżnika , dla zaspokojenia swojego głodu?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.