Dodaj do ulubionych

Królestwo Boże na ziemi

12.09.17, 00:04
Zapraszamy na prezentację tematu: Królestwo Boże na ziemi.
Sobota, 16.09.2017
godz. 17:00
Szczecin,
ul. Wawrzyniaka 7e (wejście od podwórza)
wstęp wolny
Edytor zaawansowany
 • mariuszg2 12.09.17, 07:27
  Wejście do Królestwa Bożego od podwórza - dobre :)

  --
  Mława jest OK
 • alkoo3 12.09.17, 08:12
  Fajnie byloby napisac kto to organizuje i kto sie pod tym zaproszeniem podpisuje.
  I jest taka fajna rubryka -ogloszenia.
  pozdrawiam
 • mariuszg2 12.09.17, 08:38
  Mnie nie obchodzi, kto to organizuje. Wystarczy mi to forum aby porozmawiać o Królestwie Bożym bez konieczności wchodzenia do podwórza w Szczecinie.

  --
  Life's like a box of chocolates. U never know what u'r gonna get.
 • rafiner 12.09.17, 12:47
  Które wyraźne wzmianki w „Nowym Testamencie” wskazują na zamiar nagradzania chrześcijan życiem wiecznym na ziemi?
  Mat. 5:5: „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię”.
  Mat. 6:9, 10: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi”. (Jaka jest wola Boża co do ziemi? Na co wskazuje (Rodzaju 1:28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.
  (Izajasza 11:9) Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze.
  (Izajasza 45:18) Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.
  (Hebrajczyków 2:5, 6) Gdyż nie aniołom podporządkował przyszłą zamieszkaną ziemię, o której mówimy. 6 Lecz pewien świadek dał gdzieś dowód, mówiąc: „Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz, lub syn człowieczy, że się o niego troszczysz?

  Mat. 25:31-33, 40, 46: „Kiedy Syn Człowieczy przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie. I będą przed nim zebrane wszystkie narody, i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz. I postawi owce po swej prawicy, ale kozy po swej lewicy. (...) [Król] rzeknie im [owcom]: ‚Zaprawdę wam mówię: W jakiej mierze uczyniliście to jednemu z najmniejszych spośród tych moich braci, w takiej uczyniliście to mnie’. I ci [ludzie przyrównani do kóz] odejdą w wieczne odcięcie, prawi [owce] zaś do życia wiecznego”. (Warto zaznaczyć, że te „owce” to nie bracia Króla, „uczestnicy powołania niebiańskiego” [Hebr. 2:10 do 3:1]. Jednakże ci ludzie przyrównani do owiec mieli żyć po wstąpieniu Chrystusa na tron, kiedy niektórzy jego „bracia” mieli się jeszcze borykać z trudnościami na ziemi).
  Jana 10:16: „Mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz”. (Kim są te „drugie owce”? Są to naśladowcy Wspaniałego Pasterza, Jezusa Chrystusa, nie należący do owczarni „nowego przymierza” i nie mający nadziei na życie w niebie. Niemniej utrzymują ścisłą łączność z tymi, którzy są w tej owczarni).
  (Dzieje 17:31) Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”.
  2 Piotra 3:13: „Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość” (również Obj. 21:1-4).
  Obj. 7:9, 10: „Potem [gdy apostoł Jan ujrzał pełną liczbę „opieczętowanych”, którzy zostali „kupieni z ziemi”, żeby przebywać razem z Chrystusem na niebiańskiej górze Syjon; zob. Obj. 7:3, 4; 14:1-3] ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe. I wołają donośnym głosem, mówiąc: ‚Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi’”. Chociaż sporo przekładów Biblii oddaje hebrajskie słowo ʼérec jako „kraj”, a nie jako „ziemia”, nie ma podstaw, by jego znaczenie w Psalmie 37:11, 29 zawężać do kraju danego narodowi izraelskiemu. William Wilson w dziele Old Testament Word Studies wyjaśnia, że ʼérec to „ziemia w najogólniejszym znaczeniu, zarówno obszary zamieszkane, jak i niezaludnione; w połączeniu z jakimś określeniem ograniczającym odnosi się do części powierzchni ziemi, lądu lub kraju”. A zatem w swoim pierwszym i podstawowym sensie ten hebrajski wyraz oznacza naszą planetę, cały glob, czyli ziemię.
 • alkoo3 13.09.17, 15:44
  Tak jest prosciej:
  www.deon.pl/forum/temat,3,60838,1.html

  A tak troche twoich wlasnych przemyslen ?
 • rafiner 27.09.17, 10:47
  Czy wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba? (Objawienie 21:4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
  Uważasz, że opisane tu błogosławieństwa odnoszą się do życia w niebie? Skup się na szczególe zawartym w tym fragmencie. Czytamy tu, że „śmierci już nie będzie”. Czy zgadzasz się z tym, że aby czegoś już nie było, wcześniej musiało to istnieć. TAK?. W niebie nigdy nie było śmierci; ludzie umierają tylko tu, na ziemi. Logika podpowiada więc, że Objawienie 21:4 musi nawiązywać do przyszłych błogosławieństw właśnie na ziemi. (Psalm 37:29) Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze. (Mateusza 5:5) „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię. (Psalm 115:16) Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy, lecz ziemię dał synom ludzkim.
 • alkoo3 29.09.17, 20:53
  Ten wkopiowany fragment znajdziemy tutaj:
  www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/w20140515/jak-powinni%C5%9Bmy-ka%C5%BCdemu-odpowiedzie%C4%87/

  Prosilem abys wpisywal wlasne przemyslenia a nie kopiowal tekstow ze strony Swiadkow Jehowy . :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.