Dodaj do ulubionych

Człowiek stwórcą Boga?

06.03.19, 18:48
tak mnie natchnęło trochę diabolicznie, może, że Boga zewnętrznego wymyślili sobie kapłani i inni posiadacze władzy, bogacze, monarchowie, etc. ażeby trzymać prostaczków w moralności i dobroci, żeby się nie pozabijali nawzajem, a sami by móc nadużywać swojej pozycji tak że aż wióry lecą! Ateizm i materializm tzw. kapłanów, wydaje się nie mieć żadnych granic. Zachowują się jakby nigdy w nic nie wierzyli poza swoim własnym JA. Co zbieżne jest z poglądami tych prymitywnych ateistów którzy utożsamiają władzę twórczą człowieka z własnym ja. Człowiek jako Bóg, czyli władca i wyłączny posiadacz prawdy, już objawił swoje maksymalne możliwości w stworzeniu piekła innym. Nie potrafi jak na razie radzić sobie z problemem zła i niemoralności, czyli posiąść samodyscyplinę wobec własnego egoizmu i odzwierzęcej części swojej....boskości....?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.