09.04.07, 22:07
Skąd się wziął w katoliskim kościele ten przedziwny dogmat (?) o celibacie
księży? Dlaczego niema go ani u prawosławnych, ani u protestantów? Czy nie
jest to wbrew naturze? Czy tak nakazuje tekst Biblii?
Edytor zaawansowany
  • mk968 09.04.07, 22:40
    ale nie każdy kościół katolicki ma celibat nie ma go w moim Polsko Katolickim
    czy bratnim Starokatolickim Mariawitów
  • opus.dei 09.04.07, 22:43
    wydaje mi sie, ze chodzi tutaj o absolutne podporzadkowanie księzy watykanowi
    czyli zeby wycisnac z systemu jak najwiecej kasy
  • lolek94 10.04.07, 08:52
    Pilsko1 wzial sie dokladnie z roku 1079 AD Celibat duchowieństwa Polegal on
    na tym by ksieza nie prowadzili rozwiazlego zycia, bo pozniej byly spory ze
    jakies dziecko domagalo sie majętności. W Protestantyzmie jest w bardzo fajny
    sposob to przectawione.

A w bibli rowniez jest to przectawione :
    A. "Uczciwe jest małżeństwo miedzy wszystkimi i łoże nieskalane, ale
    wszeteczników i cudzołożników Bóg będzie sądził" Hbr. 13,4

B. Biskup powinien mieć żonę. 1Tm 3,2-8

C. Zabranianie kobietom i mężczyznom wstępowania w związek małżeński to nauka
    diabła. 1Tm 4,1-5

D. Pobożni mężczyźni w Biblii mieli żony, na przykład Abraham, Dawid czy Piotr.

Pozdrawiam smile
  • 3mama3 10.04.07, 08:52
    Biblia ma swoje zdanie na temat małżeństwa i bezżenności, a także na temat
    pełnienia w kościele funkcji przywódczych. Przeczytaj sobie 7 rozdział
    pierwszego listu do Koryntian (to w pierwszej kwestii) i 3 rozdział pierwszego
    listu do Tymoteusza (w kwestii drugiej).
  • kolter-mr 20.02.14, 14:18
    pilsko1 napisała:

> Skąd się wziął w katoliskim kościele ten przedziwny dogmat (?) o celibacie księży?

Kwestia dziedziczenia , po prostu rolę kluczową odegrały tu pieniążki .

>Dlaczego niema go ani u prawosławnych, ani u protestantów?

Biblie czytali smile)

>Czy nie jest to wbrew naturze?

Jest jak najbardziej .

> Czy tak nakazuje tekst Biblii?

Nie, zalecał to na początku Paweł ale tylko dlatego iż oczekiwał rychłej paruzji ,a od groma mieli pracy z głoszeniem .

--
    www.youtube.com/watch?v=AZUGa1R5LSs
  • alkoo3 20.02.14, 15:16

A tak dla ciekawosci jest pare zonatych ksiezy rowniez w KRK.

Czyli nie ma tu konfliktu moralno-etycznego-duchowego pomiedzy bycia osobna duchowna-ksiedzem i aktywnym zyciem seksualnym.
  • kolter-mr 20.02.14, 16:08
    alkoo3 napisał:

>
    > A tak dla ciekawosci jest pare zonatych ksiezy rowniez w KRK.

Tak ale nie mogą wspolzyc z żoną

> Czyli nie ma tu konfliktu moralno-etycznego-duchowego pomiedzy bycia osobna duchowna-ksiedzem i aktywnym zyciem seksualnym.

Konflikt tworzy samozwańczy następcy Jezusa czyli kler katolicki ;

" (9) Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc."

--
  • alkoo3 20.02.14, 17:00
    kolter-mr napisał:

> alkoo3 napisał:
    >
    > >
    > > A tak dla ciekawosci jest pare zonatych ksiezy rowniez w KRK.
    >
    > Tak ale nie mogą wspolzyc z żoną

A wlasnie ze moga. Wyjatki te sa np dla bylych pastorow ewngelickich czy anglikanskich nawracajacych sie na katolicyzm.
    Czyli zycie seksualne nie sprawia ze sie jest nieduchowym i nie jest grzechem i nie sprawia "nieczystosci"

>
    > > Czyli nie ma tu konfliktu moralno-etycznego-duchowego pomiedzy bycia osob
    > na duchowna-ksiedzem i aktywnym zyciem seksualnym.

>
    >
  • kolter-mr 20.02.14, 20:27
    alkoo3 napisał:

> A wlasnie ze moga. Wyjatki te sa np dla bylych pastorow ewngelickich czy anglik
    > anskich nawracajacych sie na katolicyzm.
    > Czyli zycie seksualne nie sprawia ze sie jest nieduchowym i nie jest grzechem i
    > nie sprawia "nieczystosci"

No przecież pierwszy nakaz Boga dla Ludzi był jednoznaczny i prosty;

(27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.

Ciekawe jaki to teolog akrobata potrafiłby obalić to nazwijmy to; błogosławieństwo smile)

> > > Czyli nie ma tu konfliktu moralno-etycznego-duchowego pomiedzy bycia osob
    > > na duchowna-ksiedzem i aktywnym zyciem seksualnym.

Prosty przykład z mojej okolicy , na moje oko jedna z nowych plebani niedaleko mnie ma z 500 metrów mieszka na niej 2 księży .Chata tej wielkości to w tej okolicy kosztuje z 1,2-1,5 miliona .Ta może mniej ,bo stoi za blisko kościoła.Ale co by było gdyby ksiądz pobudował ją na swoim gruncie, zmarł zostawiając wdowę na niej ? Kościół musiałby ją od wdowy wykupić za spory grosz lub nowy proboszcz musiałby postawić nową . No a skoro nie ma wdowy to i biskup śpi spokojnie smile)

--
  • sclavus 20.02.14, 18:41
    kasa - tylko kasa...
    Majątek, jeśli ksiądz zdołał jakiś zgromadzić za życia, po jego śmierci przechodzi na kościół...
    ... i jest to jedna ze składowych przeogromnego majątku Watykanu...
    --
    wersja podstawowa:
    Piekła nie ma! - Wystarczy, że jest kościół...(katolicki!)
    wersja 2.0:
    Piekła nie ma! - Wystarczy, że jest Jarozbaw...(Kaczyński!)
  • sclavus 20.02.14, 18:48

--
    Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, biskup Kossakowski odpowiedział bezczelnie: Dlategom podpisał abym pieniądze wziął. Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: Dupa każdego biskupa święta jest i nietykalna - ... to i zawisł wink
  • pa.lemon 27.06.14, 00:25
    Celibat nie ma związku z kasą. Najwyżej taki, że żonaty ksiądz przeznaczałby część datków na swoją rodzinę. Ale teraz księża też mają rodziny, tj. rodziców, rodzeństwo.

Majątek Watykanu wycenia się na kilkanaście mld euro. To niewiele np. w porównaniu do majątku Billa Gatesa. Gdzie zatem ta przeogromność?

> kasa - tylko kasa...
    > ... i jest to jedna ze składowych przeogromnego majątku Watykanu...
  • kolter 30.06.14, 16:39
    pa.lemon napisał(a):

> Celibat nie ma związku z kasą. Najwyżej taki, że żonaty ksiądz przeznaczałby część datków na swoją rodzinę. Ale teraz księża też mają rodziny, tj. rodziców, rodzeństwo.

Dlatego ksiądz praktycznie nic nie ma swojego oficjalnie , plebania jest własnością kurii

> Majątek Watykanu wycenia się na kilkanaście mld euro. To niewiele np. w porównaniu do majątku Billa Gatesa. Gdzie zatem ta przeogromność?

To ciekawe gdzie to co wiekami wyłudzili ??

> > kasa - tylko kasa...
    > > ... i jest to jedna ze składowych przeogromnego majątku Watykanu...

Watykan nawet za nieczystości nie ma ochoty płacić

--
    www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE
  • wladi88 24.06.14, 09:13
    Niestety chodzi o kasę , o renty po zmarłych ojcach i mężach dla dzieci i żon ,o majątek .
    Jestem przekonany że to się niedługo zmieni . Księża muszą mieć żony i rodziny aby wiedzieli o czym mówią i aby nie było zboczeń . Oczywiście kto nie będzie chciał i będzie chciał być starym kawalerem księdzem i poświęci się tylko Bogu - Jego Wola . Upłynie jednak jeszcze sporo wody nim mój KRK do tego dojrzeje .
  • pa.lemon 27.06.14, 00:19
    Celibat jest po to aby księżą poświęcali się niepodzielnie służbie Bogu.
    W celibacie żył Jezus.
    Pastor może być w celibacie.
    Pop może być żonaty, ale biskup prawosławny już nie.
  • marina0321 27.06.14, 10:36
    pa.lemon napisał(a):

> Celibat jest po to aby księżą poświęcali się niepodzielnie służbie Bogu.

Uwierzę w to, jeżeli wszystko, co posiadają, oddadzą biednym, a sami dadzą się ukrzyżować.

> W celibacie żył Jezus.

Tego nie wiemy.

> Pop może być żonaty, ale biskup prawosławny już nie.

Tzn., że jak pop będzie chciał awansować na biskupa, to musi się rozwieźć?

--
    Kto jest ubogi we wnętrzu, usiłuje ozdabiać siebie na zewnątrz.
  • pa.lemon 27.06.14, 10:54
    Zabawna jesteś smile
    Prawosławnych biskupów wybiera się spośród mnichów.

marina0321 napisał(a):
    > Tzn., że jak pop będzie chciał awansować na biskupa, to musi się rozwieźć?

Księża nie są od umierania na krzyżu ale od nauczania.
    Pewien biskup (niestety nie katolik) powiedział, że drogowskaz tylko wskazuje drogę, sam tam nie idzie smile) Widziałaś kiedy drogowskazy "Warszawa" idące do Warszawy? ;PP

> > Celibat jest po to aby księżą poświęcali się niepodzielnie służbie Bogu.
    >
    > Uwierzę w to, jeżeli wszystko, co posiadają, oddadzą biednym, a sami dadzą się
    > ukrzyżować.
  • marina0321 27.06.14, 11:03
    pa.lemon napisał(a):

> Księża nie są od umierania na krzyżu ale od nauczania.

No, to niech nie powołują się na naśladowców Jezusa Chrystusa.

--
  • pa.lemon 27.06.14, 11:13
    Ty jednak być chciała, żeby drogowskazy chodziły ulicami. smile)

Jak by ksiądz chciał naśladować we wszystkim Jezusa, to musiałby wziąć powróz i pogonić w pobliskim markecie kupujących w niedziele czy święta.
  • marina0321 27.06.14, 11:20
    pa.lemon napisał(a):

> Jak by ksiądz chciał naśladować we wszystkim Jezusa, to musiałby wziąć powróz i
    > pogonić w pobliskim markecie kupujących w niedziele czy święta.

Słabo znasz Pismo św. Jezus nie wyganiał kupców z marketów, tylko ze świątyni. Księża w świątyniach nie muszą sprzedawać, bo za darmo im owieczki wrzucają na tacę. W dni odpustów natomiast roi się od stoisk z dewocjonaliami przed kościołami.
    --
  • pa.lemon 27.06.14, 11:52
    Słabo znasz historię. Ówczesne świątynie pełniły jak najbardziej role supermarketów. smile)

> Słabo znasz Pismo św. Jezus nie wyganiał kupców z marketów, tylko ze świątyni.
  • marina0321 27.06.14, 12:24
    pa.lemon napisał(a):

> Słabo znasz historię. Ówczesne świątynie pełniły jak najbardziej role supermark
    > etów. smile)

Czynią to do dnia dzisiejszego. Właśnie TAKICH Jezus wywalił ze świątyni.

--
  • pa.lemon 27.06.14, 13:59
    Zafiksowałaś się na niedobrych księżach. Uważasz, że im wszystkim chodzi tylko o pieniądze, bogactwo? Przecież są ojcowie zakonnicy, ślubujący ubóstwo i skromnie żyjący.

Talenty trzeba pomnażać. Duchowa ale te dosłowne, czyli pieniądze też. Czym się dzielić z ubogimi? Trzeba mieć przychody, kasę, dobra materialne. I to stałe przychody a nie jak tu piszą, że rozdać co się ma i biedować.

Mnie się np. podoba ks. Rydzyk. Jest biznesmenem, jeździ dobrym autem itd, ale stworzył Radio Maryja, Telewizje Trwam, Uczelnie i inne sprawy. Bez pieniędzy by tego nie zrobił.
    Samymi zdrowaśkami Kościół nie porządzi, jak powiedział któryś z biskupów watykańskiego banku. smile

A Jezus i Uczniowie nie mieli kasy? Za co podróżowali, jedli i pili winko?
  • marina0321 27.06.14, 22:27
    pa.lemon napisał(a):

> Mnie się np. podoba ks. Rydzyk. Jest biznesmenem, jeździ dobrym autem itd, ale
    > stworzył Radio Maryja, Telewizje Trwam, Uczelnie i inne sprawy. Bez pieniędzy b
    > y tego nie zrobił.

Może jeszcze powiesz, że pan Rydzyk osiągnął to wszystko za ciężko zarobione pieniądze?
    Tzn., ciężko zarobione tak, ale przez innych.

> Samymi zdrowaśkami Kościół nie porządzi, jak powiedział któryś z biskupów watyk
    > ańskiego banku. smile

Nie wiedziałam, że Kościół jest od rządzenia.

> A Jezus i Uczniowie nie mieli kasy? Za co podróżowali, jedli i pili winko?

Nigdzie nie pisze w biblii, że Jezus chodził z tacą. Pracował u swojego ojca Józefa cieśli i sam zarabiał na swoje utrzymanie.

--
  • jedyny_antonio 28.06.14, 08:53
    Mówimy o celibacie, czyż nie?
    Celibat wśród mnichów i kapłanów ma swoją wielotysięczną tradycję, zwłaszca w kulturach Wschodu.
    Ja osobiście wolę duchownego (z różnych religii) żyjącego w celibacie, bo ma dla mnie zawsze czas i duchową przestrzeń, jako że nie musi zajmować się opieką i utrzymaniem rodziny. Wolę jednak dobrze zorientowany profesjonalizm.
    Ale wolna wola - jeśli tak zechce Watykan to OK.
    Ale dam głowę, że zdecydowana większość moich znajomych zakonników nie marzy o żonie i dzieciach. Wręcz przeciwnie.
  • wladi88 28.06.14, 09:41
    Celibat wśród mnichów ma wielotysięczną tradycję , lecz nie dotyczyło to Kapłanów .
    My Chrześcijanie wyrastamy z tradycji i Religii Judaizmu . W imię poświęcenia się wyłącznie Bogu celibat został Kapłanom narzucony . A od tysięcy lat tego nie było wręcz przeciwnie ; Biblia wyrażnie mówi o tym ze Kapłani mieli żony , rodziny i dzieci . Mogli mieć rodziny , lecz mogli też z wyboru poświęcić się tylko Bogu . W nowym testamencie też czytamy że biskup powinien być nieskazitelny - mąż jednej żony .
    Według mnie powinien być wolny wybór . Dlaczego Ktoś kto Kocha Boga i chce mieć rodzinę nie może być u nas w KRK kapłanem ?
    Wierzę że za sprawą może nawet papieża Franciszka zostanie to zmienione - już pokazuje On i wskazuje że Kapłani i hierarchowie powinni zrezygnować z purpury , bogactwa i przepychu a pałace powinni zamienić na małe mieszkanka . Dalszy krok to przesłanie aby Kościół hierarchiczny przestał gromadzić majątek a zaczął myśleć o biednej trzódce którą powierzył Im Chrystus .
    Nie atakuję mojego Kościoła - mówię jakim chciałbym Go widzieć .
  • pa.lemon 28.06.14, 11:10
    To niezupełnie tak, bo Jezus mówi, że kto chce być jego uczniem, to powinien porzucić rodzinę, a nawet mieć ją w nienawiści.
    "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."

Nie sądzę aby papież Franciszek zniósł celibat. Skąd taki pomysł?
    Co innego nie afiszowanie się księży i biskupów bogactwem. To zupełnie inna bajka.
  • wladi88 28.06.14, 12:30
    Według mnie ta "nienawiść" miała dotyczyć ówczesnego( sprzed Chrześcijaństwa ) podejścia do Boga-Miłości i Wiary, ale nie nienawiść do Ojca , matki , czy rodziny . Takie nauczanie Jezusa byłoby sprzeczne z nauką Miłości i Przebaczenia , która jest konsekwentna od A do Z czyli do samego złożenia Ofiary z życia przez Jezusa za Nas .
    Nigdzie nie napisał aby Kapłani porzucali rodziny . Jezus przyszedł do domu Piotra i uzdrowił jego teściową . Nie jest moją intencją się sprzeczać .
  • pa.lemon 28.06.14, 13:04
    Ja też nie ma zamiaru się sprzeczać. To zwykła dyskusja, wymiana poglądów.
    Analizowałem te słowa Jezusa o nienawiści, szukałem jak to brzmiało po grecku, może złe tłumaczenie. Ale nie, Jezus mówi o nienawiści. Jeśli się kogoś dotąd bliskiego znienawidzi, łatwiej się rozstać. Wystarczy popatrzeć na rozstające się małżeństwa. Ludzie kochający się, po rozstaniu zaczynają się nienawidzić i to jest psychologiczne mechanizm obronny ułatwiający rozpad związku.

Co to ma do celibatu? Ano, ten fragment Ewangelii moim zdaniem mówi o potrzebie działania w pojedynkę, odrzucenia rodziny dla celów wyższych. Poświęcenia się Bogu.
    Nienawiść nie wyklucza miłości na poziomie agape. A Jezus wyraźnie w innym miejscu rozgranicza agape od filia.
  • marina0321 28.06.14, 13:32
    pa.lemon napisał(a):

> Nienawiść nie wyklucza miłości na poziomie agape. A Jezus wyraźnie w innym miej
    > scu rozgranicza agape od filia.

Aha...czyli ci, którzy sieją nienawiść w Radiu Maryja musieliby postępować zgodnie z naukami Jezusa Chrystusa?

--
  • pa.lemon 28.06.14, 14:01
    Daj mi konkretne przykłady siania nienawiści przez RM, bo inaczej uznam, że jesteś kłamczuchą.

marina0321 napisał(a):
    > sieją nienawiść w Radiu Maryja
  • marina0321 28.06.14, 15:03
    pa.lemon napisał(a):

> Daj mi konkretne przykłady siania nienawiści przez RM, bo inaczej uznam, że jes
    > teś kłamczuchą.

Tylko ślepy i głuchy tego nie dostrzega. Wystarczyć włączyć TV-Trwam i posłuchać 3 zdania, to wystarczy. Co dotyczy podania przykładów, wyszłaby kilku tomowa książka. Na takie angażowanie się nie mam najmniejszej ochoty.
    Apropo - widzę, że uderzyłam cię w czuły punkt?
    --
  • pa.lemon 28.06.14, 15:39
    Prosiłem o przykłady. Brak.
    Życzyłbym takiej "cenzury" jak w Radiu Maryja na forum GW, zwłaszcza na forum Religia.
    W RM wystarczy pół zdania z telefonu słuchacza np. na Żydów i rozmowa jest przerywana i jest dobitny komentarz prowadzącego audycję.
    Weź posłuchaj a potem oceniaj. www.radiomaryja.pl/
  • marina0321 28.06.14, 16:11
    pa.lemon napisał(a):

> Prosiłem o przykłady. Brak.

Jeżeli oglądasz TV-Trwam i nie dostrzegasz tam nienawiści i szukania w różnej postaci wrogów, to i tomowe książki przykładów nic ci nie powiedzą. Katole tak mają.

--
  • kolter-nr 03.07.14, 14:05
    marina0321 napisał(a):

> pa.lemon napisał(a):
    >
    > > Prosiłem o przykłady. Brak.
    >
    > Jeżeli oglądasz TV-Trwam i nie dostrzegasz tam nienawiści i szukania w różnej postaci wrogów, to i tomowe książki przykładów nic ci nie powiedzą. Katole tak mają.

Niestety problem w tym ze słuchacze i widzowie mediów Toruńskich nie widzą zawartej tam nienawistnej propagandy "oblężonej twierdzy" typowego sekciarstwa .My kontra zły świat .

--
    www.youtube.com/watch?v=l0XmGMOrzGs
  • kolter-nr 03.07.14, 14:00
    pa.lemon napisał(a):

> Prosiłem o przykłady. Brak.
    > Życzyłbym takiej "cenzury" jak w Radiu Maryja na forum GW, zwłaszcza na forum R
    > eligia.
    > W RM wystarczy pół zdania z telefonu słuchacza np. na Żydów i rozmowa jest prze
    > rywana i jest dobitny komentarz prowadzącego audycję.

Ile lat tego musieli się uczyć ??
    --
  • kolter-nr 03.07.14, 13:59
    pa.lemon napisał(a):

> Daj mi konkretne przykłady siania nienawiści przez RM, bo inaczej uznam, że jes teś kłamczuchą.

3 sekundy byłem w necie i trafiony od ręki

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/radio-maryja-sieje-antysemityzm,85032.html

--
  • kolter 30.06.14, 17:07
    pa.lemon napisał(a):

> Co to ma do celibatu? Ano, ten fragment Ewangelii moim zdaniem mówi o potrzebie
    > działania w pojedynkę, odrzucenia rodziny dla celów wyższych. Poświęcenia się
    > Bogu.

Problem w tym ze uczniem Jezusa mógł być każdy i wcale nie musiałby kapłanem .Jezus nie stworzył nowej kast kapłańskiej. Każdy członek nowego kościoła /zboru miał obowiązek głosić.

> Nienawiść nie wyklucza miłości na poziomie agape. A Jezus wyraźnie w innym miejscu rozgranicza agape od filia.

fantazjujesz .
    --
  • kolter 30.06.14, 17:00
    pa.lemon napisał(a):

> To niezupełnie tak, bo Jezus mówi, że kto chce być jego uczniem, to powinien po
    > rzucić rodzinę, a nawet mieć ją w nienawiści.
    > "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony
    > i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."

To czysta przenośnia !! Jezus w ten sposób żąda całkowitej uległości , co miałby zrobić wierny z żoną skoro Jezus nie pozwalał na rozwody udzielane Żydom za pozwoleniem Mojżesza ??

> Nie sądzę aby papież Franciszek zniósł celibat. Skąd taki pomysł?

Fakt ,facet jak każdy klecha latami w obłudzie swojej korzystał na prawo i lewo przeżył prawie 8 dych to czemu miałby innym pomagać .

--
  • alkoo3 30.06.14, 17:09
    kolter napisał:

>
    > > Nie sądzę aby papież Franciszek zniósł celibat. Skąd taki pomysł?
    >
    > Fakt ,facet jak każdy klecha latami w obłudzie swojej korzystał na prawo i lewo
    > przeżył prawie 8 dych to czemu miałby innym pomagać .
    >

Kolter - czy moglbys poprzec swoja wypowiedz konkretnymi dowodami - skoro wypowiadasz sie o konkretnym czlowieku.
    Innaczej jest to oczernianie i klamstwo i obrazanie , a tego tutaj nie lubimy.
    I znowu zdziwisz sie dlaczego blokuje !

• kolter 30.06.14, 20:56
    alkoo3 napisał:

> Kolter - czy moglbys poprzec swoja wypowiedz konkretnymi dowodami - skoro wypow
    > iadasz sie o konkretnym czlowieku.
    > Innaczej jest to oczernianie i klamstwo i obrazanie , a tego tutaj nie lubimy.
    > I znowu zdziwisz sie dlaczego blokuje !

Wystarczy mi to ze milczał kiedy junta w Argentynie mordowała katolików ,dziś gra pierwszego moralistę

Ze blokujesz to wiem, bo boisz się kogoś kto więcej wie o biblii niż Ty .
    Ciekawe czy ten tekst skasujesz smile)

Ps.
    Aha od lat na Franciszku ciąży oskarżenie ze oddał w ręce bezpieki zakonników,lub przynajmniej przemilczał ich aresztowanie
    --
  • alkoo3 30.06.14, 21:14
    > alkoo3 napisał:
    >
    > > Kolter - czy moglbys poprzec swoja wypowiedz konkretnymi dowodami - skoro
    > wypow
    > > iadasz sie o konkretnym czlowieku.
    > > Innaczej jest to oczernianie i klamstwo i obrazanie , a tego tutaj nie lu
    > bimy.
    >
    > Wystarczy mi to ze milczał kiedy junta w Argentynie mordowała katolików ,dziś g
    > ra pierwszego moralistę
    > Ps.
    > Aha od lat na Franciszku ciąży oskarżenie ze oddał w ręce bezpieki zakonników,l
    > ub przynajmniej przemilczał ich aresztowanie

Jeszcze raz to co ponizej napisales. Skoro na ten temat nic nie masz do dodania to rzucasz czyms innym. W mysl zasady rzucac blotem to cos tam sie przyklei.
    Lub klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda. A wiec potraktuj to jako ostrzezenie przed blokada.
    >
    > Fakt ,facet jak każdy klecha latami w obłudzie swojej korzystał na prawo i lewo
    >
  • kolter-nr 30.06.14, 21:55
    alkoo3 napisał:

Jeszcze raz to co ponizej napisales. Skoro na ten temat nic nie masz do dodania
    > to rzucasz czyms innym. W mysl zasady rzucac blotem to cos tam sie przyklei.
    > Lub klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda. A wiec potraktuj to jako os
    > trzezenie przed blokada.

Pokaż mi ile razy możesz mi tu zarzucić ze kogoś oczerniam ?? Dobrze wiemy ze to nie moja działka .
    --
  • alkoo3 01.07.14, 17:51
    kolter-nr napisał:
    >
    > Pokaż mi ile razy możesz mi tu zarzucić ze kogoś oczerniam ?? Dobrze wiemy ze t
    > o nie moja działka .
    >
    Alez ja nie pisze do ciebie "kolter-nr".
    Ja pisze do "kolter" - wszak to "kolter" napisal ten text ponizej, ten jest obrazliwy.
    Mysle ze nie wystepujesz w dwoch osobach ? Nareszcie byl zblizyl sie do zrozumienia tajemnicy trojcy smile

>
  • kolter-nr 01.07.14, 21:57
    alkoo3 napisał:

> kolter-nr napisał:
    > >
    > > Pokaż mi ile razy możesz mi tu zarzucić ze kogoś oczerniam ?? Dobrze wiem
    > y ze t
    > > o nie moja działka .
    > >
    > Alez ja nie pisze do ciebie "kolter-nr".
    > Ja pisze do "kolter" - wszak to "kolter" napisal ten text ponizej, ten jest obrazliwy.

Ten tekst nikogo nie obraża , bo prawda nikogo nie obraża

> Mysle ze nie wystepujesz w dwoch osobach ? Nareszcie byl zblizyl sie do zrozumienia tajemnicy trojcy smile

Nikt tego nie rozumie a juz najmniej ci co ten niebiblijny dogmat wymyślili w wyniku nasiąkania pogaństwem zborów chrześcijańskich
    --
  • kot_miau 28.06.14, 18:57
    Niejaki Rydzyk do dzisiaj nie rozliczył PODATKU i CŁA od sprzętu sprowadzonego do Polski. Czyli okradł NARÓD na dobre wieleset tysięcy złotych. Złodziej Rydzyk śmieje się z NAS wszystkich. I ma za nic KONSTYTUCJĘ RP!!!
  • pa.lemon 28.06.14, 19:18
    Nie bardzo widzę związek z dyskusją o celibacie.

Kościoły w Polsce są zwolnione z wielu podatków i ceł.
    Masz dowody, że Ks. Rydzyk jest złodziejem, to zgłoś do prokuratury. Inaczej sam jesteś przestępcą.
    Nie masz dowodów, jesteś kłamcą.

• kot_miau 28.06.14, 19:23
    wyżej poczytaj dlaczego celibat, dziedziczenie majątku, bo tylko o majątek chodzi. Tylko mamona dla księży jest ważna.
    Ksiądz jest wart tyle i waży w złocie, he he he!!!!
  • pa.lemon 28.06.14, 20:05
    Podaj jakieś konkrety. Ile ma ks. Rydzyk pieniędzy? Kto to odziedziczy?
    Bo ogólnie wiadomo, że ten majątek należy do zakonu.
    Gazeta nazwała o. Rydzyka IMPERATOREM smile)

A nie interesuje Cię dlaczego redaktor naczelny Gazety nie kupuje mieszkań wartych miliony na siebie, tylko zleca to przyjacielowi, bawiąc się w jakieś dziwne umowy powiernictwa?
    Dlaczego Jan Krzysztof Bielecki (KLD) zarabia 9 mln zł rocznie za friko?
    Dlaczego politycy zajadają kolacje za 2 tys zł płacąc służbową kartą? Itd, itp.
    Na to są dowody, ogólnie dostępne fakty w mediach, w necie.
    A Ty coś zmyślasz bez potwierdzenia.
  • kot_miau 28.06.14, 20:08
    Myśl, dlaczego oni żrą na nasz koszt i dlaczego Rydzyk do dzisiaj nie rozliczony jest
  • kolter-nr 03.07.14, 14:10
    pa.lemon napisał(a):

> Podaj jakieś konkrety. Ile ma ks. Rydzyk pieniędzy? Kto to odziedziczy?

Media Tadzika mają rynkową wartość przekraczająca ponad 300 milionów złotych to dane sprzed około 5 lat .

> Bo ogólnie wiadomo, że ten majątek należy do zakonu.
    > Gazeta nazwała o. Rydzyka IMPERATOREM smile)

Bywało ze po śmieci klechy, okazywało się ze plebania należy do wdowy lub wdowca po klesze . Zobaczymy co będzie dopiero po tym jak Tadzik kipnie smile)

> A nie interesuje Cię dlaczego redaktor naczelny Gazety nie kupuje mieszkań wart ych miliony na siebie, tylko zleca to przyjacielowi, bawiąc się w jakieś dziwne
    > umowy powiernictwa?
    > Dlaczego Jan Krzysztof Bielecki (KLD) zarabia 9 mln zł rocznie za friko?
    > Dlaczego politycy zajadają kolacje za 2 tys zł płacąc służbową kartą? Itd, itp.
    > Na to są dowody, ogólnie dostępne fakty w mediach, w necie.
    > A Ty coś zmyślasz bez potwierdzenia.

No a który z wymienionych zajadał kawior po ślubach ubóstwa ??
    --
  • kolter 30.06.14, 16:54
    pa.lemon napisał(a):

> Zafiksowałaś się na niedobrych księżach. Uważasz, że im wszystkim chodzi
    > tylko o pieniądze, bogactwo? Przecież są ojcowie zakonnicy, ślubujący ubóstwo i skromnie żyjący.

Takich jest z 10% a i tak nikt tam nie lubi .

> Talenty trzeba pomnażać. Duchowa ale te dosłowne, czyli pieniądze też. Czym się
    > dzielić z ubogimi? Trzeba mieć przychody, kasę, dobra materialne. I to stałe przychody a nie jak tu piszą, że rozdać co się ma i biedować.

Jak to ślicznie brzmi smile)

> Mnie się np. podoba ks. Rydzyk. Jest biznesmenem, jeździ dobrym autem itd, ale
    > stworzył Radio Maryja, Telewizje Trwam, Uczelnie i inne sprawy. Bez pieniędzy b y tego nie zrobił.

Okradł tysiące ludzi wprowadzając ich w błąd ze na co inne zbiera , rydzyk to arcyzłodzej

> Samymi zdrowaśkami Kościół nie porządzi, jak powiedział któryś z biskupów watykańskiego banku. smile

Piorąc miliardy z kokainowych karteli

> A Jezus i Uczniowie nie mieli kasy? Za co podróżowali, jedli i pili winko?

To była czysta komuna a skarbnik oszalał z nadmiaru kasy

(4) Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: (5) Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim? (6) Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano.
    --
  • kolter 30.06.14, 16:45
    pa.lemon napisał(a):

> Słabo znasz historię. Ówczesne świątynie pełniły jak najbardziej role supermarktów. smile)

Opowiedz o tym ??
    --
  • kolter 30.06.14, 16:44
    pa.lemon napisał(a):

> Ty jednak być chciała, żeby drogowskazy chodziły ulicami. smile)
    >
    > Jak by ksiądz chciał naśladować we wszystkim Jezusa, to musiałby wziąć powróz i
    > pogonić w pobliskim markecie kupujących w niedziele czy święta.

Raczej w sobotę , poza tym na 100% nie wiesz czemu Jezus gnał tych kupców . Zero analogii ;bo u nas w markecie taniej niż w małym sklepiku .Za czasów Jezusa handlarze świątynni wykorzystywali wraz z kapłanami to ze zwierzęta kosztujące 100 metrów dalej na bazarze były wielokrotnie tańsze niż te sprzedawane w świątyni na ofiary zarabiali krocie , przeciwko temu protestował Jezus.Dlatego zaraz go zabili, dopóki był daleko od stolicy nikomu nie wadziło jego gadanie .Zabili go natychmiast kiedy po majątek kapłanów sięgnął.
    --
  • kolter 30.06.14, 16:34
    pa.lemon napisał(a):

> Celibat jest po to aby księżą poświęcali się niepodzielnie służbie Bogu.

Bzdura i to kompletna , nie jeden klecha całymi dniami byczy się na plebani bo nie ma nic do roboty . Takie tłumaczenie było dobre w czasach kiedy rzeczywiście ewangelizowano będąc nieustanie w ruchu . Od czasu kiedy kler siedzi po plebaniach latami z niej nie wychodząc to straciło racje bytu. Pisał o tym wyrazie ap Paweł.

> W celibacie żył Jezus.

Piotr miał za to żonę i inni apostołowie tez je mieli.

> Pastor może być w celibacie.

Może ,ale nie musi !! Nikt nikogo do ożenku nie zmusza .

> Pop może być żonaty, ale biskup prawosławny już nie.

No opatrz a to przecież prawdziwi katolicy

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka