Dodaj do ulubionych

NOWE Przedszkole na Ryżowej jeszcze nie otwarte.

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.14, 11:39
Przedszkole nr 419 na ulicy Ryżowej pierwotnie miało być otwarte we wrześniu, następnie w grudniu, lutym a teraz nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy to nastąpi. URZĘDNICY są bezsilni a opieszałość wykonawcy razi w oczy! Urząd nie jest w stanie pośpieszyć ekipę, która zajmuje się budową przedszkola. Dla rodziców jest to irytujący temat, ponieważ nie wiemy co z naszymi dziećmi. Czy zwalniać opiekunkę, czy wrócić do pracy, a w końcu okaże się, że jednak przedszkole nie zostanie otwarte w tym roku szkolnym. Pracownicy firmy często stoją i wpatrują się w niebo, stąd opóźnienia. Ale dlaczego nikt nie może podjąć jakiegoś działania?! Kary finansowe mogą być nałożone dopiero po oddaniu budowy. CO MOŻE ZMOTYWOWAĆ EKIPĘ WYKOŃCZENIOWĄ?
Edytor zaawansowany
  • Gość: h.w IP: *.dhl.com 27.02.14, 11:19
    Ja też z utęsknieniem czekam na otwarcie przedszkola. Nie mogę zrozumieć czemu nikt nie jest w stanie wyegzekwować tego aby termin oddania przedszkola do użytku był dotrzymany. Rodzice złożyli dokumenty rekrutacyjne wiele miesięcy temu, teraz trzeba składać kolejne dokumenty - deklarację o kontynuacji nauki w przedszkolu...które nadal nie działa. Też zaczynam mieć wrażenie, że przed wrześniem 2014 przedszkole nie ruszy
  • Gość: fvs IP: *.static.chello.pl 27.02.14, 12:01
    no to jest polska wlasnie, ludzie z wyzszym wyksztalceniem chcacy zyc normalnie maja z kazdej strony pod gore, ludzie wyjezdzaja i z 1 pensji zyja na poziomie i to nie majac wyksztalcenia, a reszta ludzi sie ze cos sie w tym kraju zmieni, a rzad tylko patrzy jak umeczyc ten narod by nei widzial tego co sie dzieje naprawde.
  • Gość: svf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.14, 15:36
    Wiadomo jaka ta Polska jest wredna, na Białorusi i w Korei Północnej jest znacznie lepiej. Ale nie o tym chciałem... Być może nie każdy kojarzy, że rząd nie ma żadnego związku z przedszkolem na Ryżowej. To przedszkole samorządowe (dzielnicy Włochy), a nie rządowe.
  • Gość: lila IP: *.static.chello.pl 28.02.14, 09:06
    ale ludzie sa glupi boze... no tak unas jest lepiej niz na ukrainie rzecz jasna, ludzie nie umieja nawet myslec bardziej szeroko, maja takie klapki na oczach...masakra...to byla aluzja jakbys nie zrozumial- bos nie zrozumial :))- tak wam sie zyje jaki rzadzi nasz rzad, a kij czy to przedszkole, urzad czy miejsca pracy, emerytury, na wszystkim trzyma lape, by zylo sie lepiej, az trudno uwierzyc ze kilkaset km i mozna zyc normalnie w innym kraju.
  • Gość: svf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 10:10
    Coś ci leży na sercu ale masz problemy z werbalizacją. Może zacznijmy od od analizy fragmentu "tak wam się zyje jaki rzadzi nasz rzad". Zwłaszcza w kontekście faktu, że znajdujecie się "kilkaset km" dalej. Kim wy jesteście? :)
  • Gość: abrababra IP: *.eurolot.com.pl 25.08.14, 12:01
    Czy zdążą? został tydzień...
    Czy ktoś cos wie?
  • Gość: baab IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.14, 18:31
    Do dziś nie skończone, mimo półtorarocznego opóźnienia. Typowa nieudolność PiSiaków. Zamiast pilnować budowy przedszkola szukają trotylu pod Smoleńskiem.
  • martadunin 26.08.14, 00:27
    Spokojnie, na pewno w najbliższych dniach sprawa się wyjaśni. Do mnie doszły słuchy, że przedszkole otworzą (koleżanka posyła tam dziecko), a obsuwa... No cóż - zdarzają się wszędzie. :)
  • Gość: kikaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.14, 10:44
    Każdy temat dobry, żeby jechać na prawicę, nieprawdaż?
  • Gość: prawicowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.14, 12:03
    Aleś mnie ubawił/a. Niby kto we włochowskim PiSie jest prawicą? :)
  • martadunin 27.08.14, 20:58
    My, Polacy, jak zawsze narzekamy. Zamiast być zadowolonym, że niedługo otworzą kolejne przedszkole, marudzimy, że jeszcze tego nie zrobiono. :/
  • san.glo 27.08.14, 21:16
    Swoją drogą, najgłośniej smęcą ci, którzy nawet tyłka na wybory nie ruszą. ;)
  • michalinka7 28.08.14, 13:01
    zaraz zaraz, przecież to przedszkole ma być zaraz gotowe i oddane do użytku to w czym problem? i oczym dyskusja? kto tutaj miesza rodzicom w głowach?
  • martadunin 28.08.14, 13:33
    Ta dyskusja jest po to, by sobie pomędzić. :( Jasne, że już w tym roku szkolnym przedszkole na Ryżowej przyjmie przedszkolaków, więc nie siejcie paniki, bo pani Gienia z 2. piętra słyszała od pana Mietka, że córka siostry kuzyna nie pójdzie do przedszkola, bo jest niegotowe. Litości!
  • Gość: Dżigit IP: *.centertel.pl 28.08.14, 13:39
    Przedszkole zostanie otwarte. To kwestia czasu. Chwała władzom dzielnicy naszej kochanej, że taki obiekt powstanie. Co do ekipy. Na. Polskiego budowlańca często nie ma rady. Panowie, pracują powoli, ale wykonają solidnie przedszkole dla naszych maluchów :)
  • martadunin 28.08.14, 14:08
    No dokładnie. Polscy fachowcy mają to do siebie, że nie pracują w zawrotnym tempie, ale za to solidnie. Inaczej nie byliby tak doceniani za granicą. ;) A co do przedszkola to faktycznie szacunek do władz, że otwierają we Włochach kolejne! :D
  • Gość: krysPian IP: *.lublin.mm.pl 28.08.14, 14:53
    też słyszałem, że zdążą z tym przedszkolem, więc spokooojnie ;) fajnie, że będzie
  • Gość: rodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.14, 20:17
    Denerwują mnie takie plotki! Przedszkole rusza normalnie od roku szkolnego. Ekipa się stara jak może i wszystko będzie na czas
  • martadunin 29.08.14, 22:49
    Proszę bardzo:
    www.facebook.com/warszawawlochy/posts/690643901010206
    Odbyło się już spotkanie w GOTOWYM przedszkolu, dzieci miał okazję je obejrzeć, władze spotkały się z przyszłymi przedszkolakami i ich rodzicami. Kto jeszcze chce ponarzekać, że nie zdążą otworzyć przedszkola na Ryżowej?
  • Gość: potiomkin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.14, 23:39
    Półtora roku opóźnienia a koszty pewnie 3 razy takie jak przewidziano na początku.
  • Gość: darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.14, 23:50
    Cieszmy się że mamy taki wspaniały obiekt, bo jak to sie mówi: lepiej późno niż wcale!
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.14, 08:56
    Pomartwmy się ile naszych podatków wtopiono w ten budynek i ile jeszcze będziemy musieli zapłacić za zatrudnienie w nim rodzin, kochanek i kumpli radnych. :)
  • Gość: Marta IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.14, 10:35
    czemu nie ma przycisku "Lubię to" Twoja wypowiedź jest the bast :D
  • martadunin 01.09.14, 16:59
    Hej, jak pisałam wcześniej, koleżanka posyła dziecko do tego przedszkola, na Ryżowej. Mam więc informacje z pierwszej ręki - dzisiaj w końcu pierwszy dzień. ;) Powiem Wam, że wszelkie negatywne prognozy były naprawdę grubo przesadzone. Przedszkole jest śliczne, zostały do wykończenia naprawdę drobiazgi. A co do pieniędzy za budynek - żałujecie dzieciom? Naprawdę chapeau bas dla władzy, za otwarcie kolejnego przedszkola. :)
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.14, 17:13
    Ileż te dzieci dostaną z całej kasy "na przedszkole"? Tyle, co słupy - czyli najwyżej 20%. No chyba, że masz na myśli dzieci burmistrzów. :)
  • martadunin 01.09.14, 18:03
    Hmm, chyba otwarte przedszkole nie jest prywatnym, tylko dla dzieci władz, co? Jest dla dzieci mieszkańców Włoch (i okolic).
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.14, 20:52
    I?
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.14, 20:02
    Tam gdzie mowa o pieniądzach jest najwięcej zawiści! Brzydzę się jak czytam takie coś. To przedszkole to piękny obiekt. Moje dziecko od dzisiaj tam uczęszcza. Nie jestem radną, ani na wysokim stanowisku. Jak widać można. Przestańcie pisać te bzdury, że dużo pieniędzy, że straty. Dołożyłabym jeszcze więcej, bo w dzieci warto inwestować!
  • martadunin 01.09.14, 21:44
    Zdecydowanie zgadzam się z Tobą Aniu. Świetnie, że władze dzielnicy wydają pieniądze na coś potrzebnego najmłodszym mieszkańcom. W dzieciaki TRZEBA inwestować! :)
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.14, 17:44
    Cieszę się, że nie wszyscy są tak zepsuci i się ze mną zgadzają! Pogoń za tymi pieniędzmi, to już przesada. Tylu radnych bierze pieniądze praktycznie za nic, a na dzieci ludziom szkoda. Brak słów!
  • martadunin 03.09.14, 07:59
    Niestety momentami mam podobne odczucie, że radnym nie szkoda pieniędzy tylko dla siebie. A władze mają dbać przede wszystkim o mieszkańców! Po to ich wybieraliśmy.
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.14, 21:15
    Teraz jak zbliżają się wybory, to sobie nagle przypomną, że mają dbać o mieszkańców, a nie tylko o siebie. A szkoda, bo powinni pamiętać o tym przez całą kadencję.
  • Gość: księgowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.14, 10:17
    W takim razie brzydzę się faktem, że koszt budowy przedszkola był tylko 3 razy za wysoki. Powinien być 30 razy wyższy! Wtedy nie tylko burmistrzowie ale i każdy radny mógłby przy okazji zbudować wille własnemu dziecku. No i nie byłoby zawiści, że niektórzy radni z PiS nic na tym przedszkolu nie urwali. A przecież w dzieci warto inwestować. :)
  • martadunin 05.09.14, 22:49
    Powrócę do wątku, ponieważ miałam przyjemność (już po tygodniu funkcjonowania) być dzisiaj w przedszkolu na Ryżowej. I już mogę powiedzieć, że to była naprawdę dobra inwestycja. Dzieciaki wyglądają na zadowolone z nowego przedszkola, a ich opinia jest chyba najważniejsza i NAJSZCZERSZA. :)
  • Gość: Mama dziecka IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.14, 14:17
    Tak a najciekawsze jest to, że dzieci tydzień czasu już w szkole nie mają mydła, tylko ręce zamiast myć płuczą...
    Gmina jeszcze nie uzupełniła mydła... czyż to nie skandal? No przepraszam, dzieci na dworzu, bawią się w piachu póxniej ręce płuczą i zasiadają do obiadu... no rewelacja.

Sama zamierzam kupić mydło i zanieść, bo że nikt z kadry na to nie wpadł to aż dziwi, mydło w kostce można kupić za 2 zł!!!
  • Gość: Renia IP: *.lublin.mm.pl 07.09.14, 01:18
    Na pewno mówimy o tym samym przedszkolu? Moja Maja chodzi do tego na Ryżowej, i kurcze myje ręce mydłem. Co więcej - jest papier toaletowy, z którego korzysta. Luksus...?
  • Gość: micky11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.14, 16:31
    Dokładnie.. Sam odprowadzałem ostatnio syna i też takich braków nie było.. Także nie wiem po co takie plotki!
  • Gość: Renia IP: *.lublin.mm.pl 07.09.14, 20:11
    Oczywiście środki higieniczne zawsze mogą się skończyć, ale są na bieżąco uzupełniane. Dlatego również nie rozumiem, skąd taka nagonka.
  • Gość: księgowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.14, 07:00
    Z zazdrości ta nagonka. Żałują dzieciom bo też chcieliby zbudować przedszkole za 10 milionów i bokiem wziąć 5 milionów prowizji na mieszkania dla swoich dzieci. :)
  • michalinka7 08.09.14, 15:23
    a ja się zastanawiam komu służy nagonka na to przedszkole? po co ona jest robiona? Najpier że nie powstanie na czas, no to powstało, teraz czepiacie się jakiś nie istniejących sytuacji, ludzie proszę Was o rozsądek
  • michalinka7 08.09.14, 15:25
    a i też o brakach środków czystości nie słyszałam
  • Gość: Renia IP: *.lublin.mm.pl 08.09.14, 19:41
    Wiecie co? Niespodzianka! Dzisiaj środki czystości ZNOWU były w przedszkolu.
  • martadunin 08.09.14, 19:44
    Renia, pewnie jak Ty zaglądasz specjalnie wykładają, a potem chowają. ;) A na poważnie to już jest naprawdę szukanie dziury w całym. Świetnie, że przedszkole jest, dobrze funkcjonuje i oby służyło dzieciakom jak najdłużej!
  • Gość: xxxxx IP: *.vamik.pl 11.09.14, 14:31
    Bez sarkazmu dla ciebie - jestes wielką fanką przedszkola i świetnie - jest piękne i nowe - nie szkodzi że otwarte z wielkim opóźnieniem - nieskończone w 100% przecież tam są tylko dzieci - nasze dzieci - oprócz achów i echów - może trochę obiektywizmu.
    Wybory samorządowe jesienią, hmmm ciekawe czemu przedszkole jednak ruszyło..
  • Gość: Mama dziecka IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.14, 20:40
    Zaczynam podejrzewać ze na tym forum są sami pracownicy którzy tak go bronią. Przysięgam na swoje dzieci że mydła nie było!! Pytałam Pani czym to jest spowodowane to powiedziała, że jeszcze nie uzupełnili pojemników...
    Ja nikogo nie oczerniam. Fajnie że jest przedszkole, fajne, nowe, pani dyr bardzo fajna, kadra wydaje się, ze tez. To czy się otworzy tez nie przesadzajcie bo w czerwcu rozmawiałam z Panią dyr i sama nie była tego pewna na 100%. Zmieniali podwykonawcóe bo dawali ciała. Starali się a i pewnie, nie mówie że nie.
  • Gość: Mama dziecka IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.14, 20:43
    a i tak sobie mysle, czemu nie zrobili przedszkola piętrowego? Więcej dzieci by się zmieściło :)
  • Gość: pixel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.14, 20:44
    Tu wcale nie musi być pracowników, żeby obronić to przedszkole! Po prostu wszyscy niby starają się stwierdzać fakty, a fakt jest jeden: przedszkole ruszyło i to w jak najlepszej formie! nie widziałem tam żadnych braków i ubytków, może mydło się skończyło, po czym pojemnik został uzupełniony i wszystko wróciło dalej do normy.
  • Gość: krysPian IP: *.lublin.mm.pl 11.09.14, 23:41
    Przeszło mi przez myśl zorganizowanie debaty pt. "Mydło w pojemniku. Jest, czy go nie ma?"... Ironizuję, jednak faktem jest, że przedszkole działa, a takie błahostki można załatwić przez uprzejme zwrócenie uwagi komukolwiek z pracowników przedszkola. Nie oceniajmy inwestycji przez pryzmat takiego drobnego niedopatrzenia...
  • Gość: aa IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.09.14, 00:01
    Mydła rzeczywiście chwilowo nie było w jednej z grup....
  • Gość: aaa IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.09.14, 00:03
    ale przedszkole jest super ;)
  • wojtas.a 12.09.14, 22:06
    To przedszkole to inwestycja na lata, świetnie, że władze się na nią zdecydowały i w końcu prace nad nim zostały ukończone. A wiecie, że we Włochach jest bardzo wysoka liczba dzieci chodzących do przedszkoli? Na każdy tysiąc maluchów w wieku 3-6 lat w przedszkolu jest aż 967. To wyjątkowe zjawisko ? dla przykładu w Wesołej do przedszkola nie chodzi nawet połowa dzieci w tym wieku.
  • san.glo 13.09.14, 01:10
    No wyjątkowe zjawisko - jak to ująłeś. ;) Widać, że na tej płaszczyźnie władza wyjątkowo się stara.
  • Gość: hjk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.14, 08:26
    Inwestycja na lata? Za trzy miesiące trzeba będzie poprawiać fuszerkę. I przecież nie wykonawca będzie poprawiać bo on prowizje komu trzeba dał więc jest chroniony. :)
  • Gość: baron90 IP: *.lublin.mm.pl 16.09.14, 23:58
    Szczerze? Reakcja i zawiść ludzi komentujących i piszących takie brednie mnie onieśmiela. Nie ma. Źle. Jest. Źle. Ile ludzi tyle wymagań i nie każdemu da się sprostać. Wysiłek często jest większym miernikiem sukcesu niż sam cel. Inicjatywa buduje działanie, działanie jest już kwestią niepomiarową. Opóźnienia, zbyt duże koszty infrastruktury - ale czy narzekanie przełożyło się jakoś na stan obecny przedszkola? Podpowiem... NIE. Więc, błagam, nie marudźcie.
  • Gość: księgowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.14, 07:52
    No przecież wyraźnie pisałem, że to zawiść. Sami chcieliby dzieciom coś odpalić i zazdroszczą prowizji od kontraktu. A, że dziwnie drogo to przedszkole wypadło? Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych. :)
  • Gość: gretax IP: *.lublin.mm.pl 17.09.14, 19:04
    Brakuje mi tu opinii od rodziców dzieci, które chodzą do tego przedszkola. Póki co była tylko jedna - że zabrakło mydła, która zresztą została mocno podważona. Momentami mam wrażenie, że mottem tej dyskusji jest "nie znam się, więc się wypowiem". Czy ktoś jest w stanie obiektywnie powiedzieć, jak wygląda na tę chwilę funkcjonowanie przedszkola?
  • martadunin 17.09.14, 20:31
    Moim zdaniem ta dyskusja jest w dużym stopniu rozdmuchiwana przez typowych hejterów, którym ciężko powiedzieć: brawa dla władz, świetnie, że się udało! Przykre takie ciągłe narzekanie. :(
  • Gość: hejter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.14, 09:33
    Brawa dla władz! Co prawda spóźnili się półtora roku ale tyle prowizji wyciągnęli z kontraktu, że starczy dla ich dzieci, a może i ich wnuków. A przecież dzieci są najważniejsze. I wnuki też. :)
  • martadunin 18.09.14, 16:01
    Pewnie jeszcze starczy dla dzieci prawnuków. Po prostu obłowili się tak bardzo, że następne pięć pokoleń w ich rodzinie nie musi pracować. Przesadzasz. Przecież nie można na lewo i prawo wyprowadzać takiej kasy. Liczy się to, że przedszkole jest i dzieci mają w nim odpowiednia opiekę.
  • michalinka7 18.09.14, 19:05
    mi się wydaje, że musimy dać trochę czasu temu przedszkolu. Wiadomo, że początkowo jakieś potknięcia jak z tym mydłem mogą się pojwiać (no o ile to prawda była). Ważne, że taka placówka powstała i że są przymiarki do kolejnych co powoli rozwiązuje problemy z posyłaniem do przedszkola naszych maluchów.
  • san.glo 21.09.14, 20:08
    Jutro zaczyna się kolejny tydzień, z każdym następnym i pracownicy przedszkola, i dzieciaki i rodzice coraz bardziej się przyzwyczają, przywykną do nowego obiektu i wszystko będzie już funkcjonowało stuprocentowo tak, jak powinno. :)
  • michalinka7 22.09.14, 12:14
    zawsze trzeba dać jeszcze jedną szansę mówi o tym i życie i biblia.
  • san.glo 22.09.14, 17:31
    Michalinko - oczywiście! Każdemu zdarzają się potknięcia! Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień. Poza tym w przedszkolu pracują tylko ludzie, to jest "żywa" placówka, a nie precyzyjna maszyna. I tyle. :)
  • Gość: hanka IP: *.lublin.mm.pl 23.09.14, 18:39
    kurcze, nie widzę ani z wczoraj, ani z dzisiaj komentarza o braku mydła! :o czyżby wszystko było w porządku?
    PS widziałam dzisiaj grupę przedszkolaków z opiekunami koło tego przedszkola i dzieciaki naprawdę wyglądały na zadowolone...
  • Gość: maria45 IP: *.lublin.mm.pl 23.09.14, 18:43
    córa mojej przyjaciółki chodzi do tego przedszkola. zarówno ona jak i jej rodzice są zadowoleni z placówki. cieszę się, że właśnie u nas, we Włochach otwiera się nowe przedszkola. tych nigdy za wiele! :)
  • michalinka7 23.09.14, 22:28
    a szczególnie, że dziecaków przybywa i przybywa :)
  • Gość: anetta IP: *.lublin.mm.pl 25.09.14, 21:09
    w końcu otwieranie przedszkoli jest jednym ze sposobów na zwalczanie niżu demograficznego :D
  • Gość: wikimiki IP: *.lublin.mm.pl 10.10.14, 19:26
    Hej ho i czołem!
    Minął ponad miesiąc - ktoś coś, jak obecnie wygląda sytuacja w przedszkolu. Jestem ciekawa. :)
  • Gość: ulan90 IP: *.lublin.mm.pl 18.10.14, 00:52
    Żadnego odzewu, czyli wszystko w porządku. Jakby było źle, od razu hejty by leciały na forum. ;)
  • michalinka7 18.10.14, 18:26
    koleżanki dzieci tam chodzą cały czas i cały czas wszystko jest w jak najlepszym porządku :)
  • Gość: Michalina IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.14, 22:04
    Jedyny minus ale niestety to wszędzie, pojawiły się już wszy :(
  • martadunin 20.10.14, 18:26
    Cóż... Epidemię wesz w przedszkolu czy szkole to chyba każdy musi przejść. ;)
  • san.glo 21.10.14, 17:19
    Wszy to nie tylko na Ryżowej, w innych przedszkolach także są. Więc to żadne wyznacznik. ;)
  • martadunin 25.10.14, 15:02
    Z tego co się orientuję już po wszach? ;) Problem z głowy hihihi.
  • Gość: fila IP: *.lublin.mm.pl 27.10.14, 19:16
    moja chrześniaczka chodzi do tego przedszkola i ani ona nie marudzi, ani moja siostra nie narzeka... więc chyba wszystko w porządku jest :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka