Dodaj do ulubionych

"juz ocaniale(a)s"

11.12.18, 20:08
Alez nie. Ja pierwszy raz.
Skad ten blad? Jak to naprawic?
Co ciekawe, wystepuje w co drugim (na oko) artykule (w komciach pod nim znaczy).

Help?
Edytor zaawansowany
  • stefan4 11.12.18, 20:39
    lucifer:
    > Help?

Skoro stawiasz znak zapytania, znaczy pytasz i oczekujesz odpowiedzi. Tak więc odpowiedź jest negatywna. No help. Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • awariant 11.12.18, 20:57
    Może na tym samym adresie IP od dostawcy internetu są również inni użytkownicy gazety?
  • lucifer 11.12.18, 22:39
    Nie.

Help! ;)
  • marrant 12.12.18, 09:59
    Sprawdź czy jesteś prawidłowo zalogowany. Ten komunikat pojawia się czasem przy wygaśnięciu sesji
  • stefan4 12.12.18, 12:24
    marrant:
    > Sprawdź czy jesteś prawidłowo zalogowany. Ten komunikat pojawia się czasem
    > przy wygaśnięciu sesji

Czy nie mógłby wtedy pojawiać się komunikat ,,Sesja nieaktywna, zaloguj się'', albo coś w tym duchu? Ale rozumiem, że dla wprowadzenia takiej zmiany trzeba by mieć jakiegoś informatyka w zespole technicznym...

Na razie czuję się u Was jak w Głuptakówce Średniej, kiedy musiałem zapłacić 200 złotych, ale na potwierdzeniu kasowym wybiło tylko 100 złotych. Okazało się, że to było w porządku, bo na liście dyskusyjnej Wielkiego Admina Urzędu Gminy stało ponoć wyraźnie napisane, że jak kasa fiskalna ma wydrukować 200, to tak ma, że wybija 100.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • lucifer 12.12.18, 18:07
    Absolutnie prawidlowo, moge postowac, co testowo wlasnie zrobilem.
    Jednoczesnie w tym samym miejscu nie moge oceniac, bo "juz ..."

Cache, ciastreczka, itd czyszczone.
    To nie jest blad po mojej stronie.

Help :(
  • wariant_b 12.12.18, 20:17
    Na chłopski rozum wydaje się, że albo nieprawidłowo zadziałała identyfikacja oceniającego
    albo dublowana jest wysyłka ocen (co zdarza się sporadycznie w przypadku wysyłania postów).

Czy po wysłaniu oceny i komunikacie "już oceniałe(a)ś" oraz odświeżeniu ekranu
    licznik pozostaje ten sam, czy jest zwiększany?
    Czy ewentualnie są jakieś okoliczności, w których błąd pojawia się częściej?

Obawiam się, że bez pomocy Administracji i analizy logów nie wiele jesteśmy w stanie pomóc.
  • lucifer 13.12.18, 07:09
    wariant_b napisał:

> Czy po wysłaniu oceny i komunikacie "już oceniałe(a)ś" oraz odświeżeniu ekranu
    > licznik pozostaje ten sam, czy jest zwiększany?

Pozostaje ten sam. Ocenialem, i juz, twierdzi system klamliwie ;)
    >Czy ewentualnie są jakieś okoliczności, w których błąd pojawia się częściej?

Random. Pod jednym artykulem ok, pod innym nie. U mnie bez zmian.

>Obawiam się, że bez pomocy Administracji i analizy logów nie wiele jesteśmy w s
    >tanie pomóc.

Powaga? Ciezko mi uwierzyc ze ja pierwszy i jedyny mam ten problem ... :O
  • awariant 13.12.18, 10:58
    lucifer napisał(a):
    > Powaga?

Powaga - nie oceniam, więc nie mam żadnych osobistych doświadczeń w temacie.

> Ciezko mi uwierzyc ze ja pierwszy i jedyny mam ten problem ... :O

Logika podpowiada, że jeśli źródłem problemu jest identyfikacja oceniającego
    to powinieneś mieć "partnera", który dostaje komunikat, jeśli twoja ocena była wcześniej.
    Nie wiadomo, czy problem dotyczy całości, czy tylko "pary" lub małej grupy osób.

Dlatego pytałem o adres IP - są dostawcy, którzy przydzielają adresy IP losowo z krótkim
    okresem leasingu, a więc różne, i tacy, którzy korzystają z puli 10.x.x.x lub 172.16-31.x.x
    i wykonują podwójną translację adresów, więc identyczny adres IP ma więcej użytkowników.

Jest jeszcze możliwość, że błąd występuje w samym pobieranym kodzie strony,
    jak miało to miejsce przy niedziałającym podglądzie wysyłanego postu, ale wydaje
    się to mało prawdopodobne.

Chyba bez pomocy Administracji nic nie da się zdziałać, a na tą jakoś nie bardzo liczę.
    Ale spróbuj zgłosić problem na pomoc@agora.pl lub do odpowiedzialnych za ochronę
    danych osobowych iod@agora.pl, bo błędna identyfikacja stanowi naruszenie RODO.
  • lucifer 15.12.18, 03:10
    Jestem banalnie. IP zwyczajne i jakze przypadkowe, a tak powszechne ze swiatlowodu Orange.
    (a pamietam to jako TP, Idea, itd ;) ) Nic nie kombinuje, mam setup "out of the box", normal user.
    Chrome, win 10, clean and fresh install.
    Zero vpn, w dnsach nie mieszam, itd, itp.
    Na przydzielanym mi ip mam pare urzadzen, tylko jedno i tylko ja chodzi na gazete ...
    Taki sentyment od 1990 r. ... :))
  • awariant 15.12.18, 13:49
    Z ciekawości zapytam, jakie adresy routerów stosuje Orange dla swoich sieci światłowodowych.
    Można to sprawdzić w konfiguracji FunBoxa lub (niekoniecznie) poleceniem tracert lub pathping.

• lucifer 19.12.18, 18:11
    Zadna z tych command pod win10 nie podaje takich danych, nie ma adresow IP.
    Musze tez przyznac ze nie bardzo rozumiem zapytanie o "adres routera".
    Bo mam zewnetrzne IP z klasy przydzielonej do Orange, no i wewnetrzne, ale co to moze miec do ... ?

Dodam tez ze problem jakby zniknal .. od dwoch dni :o
    Ciekawe, nie wiem o co chodzi. Nick i konto swieze, moze to ...?
    Ah, myslenie magiczne ;)

Dzieki za probe pomocy.
  • awariant 19.12.18, 20:17
    lucifer napisał:
    > Zadna z tych command pod win10 nie podaje takich danych, nie ma adresow IP.

Nie ma zdziwienia - uprzedzałem, że niekoniecznie uda się śledzić routing.

> Musze tez przyznac ze nie bardzo rozumiem zapytanie o "adres routera".

Router ma przynajmniej dwa adresy IP - po stronie LAN i po stronie WAN.
    Ten po stronie WAN (zewnętrzny) może być identyczny z adresem, pod jakim
    widziany jest twój komputer w Internecie, ale nie musi.

> Dodam tez ze problem jakby zniknal .. od dwoch dni :o

I bardzo dobrze, choć dalej nie wiemy, czym spowodowany był problem
    i czy został definitywnie zlikwidowany, czy tylko czasowo nie występuje.
    Ale to dobry moment na przerwanie dalszych poszukiwań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.