Dodaj do ulubionych

Nowy widok strony forum

06.02.19, 06:38
Drodzy,

Kontynuujemy zapowiadane wcześniej wdrożenie nowego wyglądu forum. Dziś swój debiut ma nowy widok strony forum.
Ewentualne uwagi prosimy zostawiać w tym wątku lub pisać pod adres forum@agora.pl

Jesteśmy ciekawi Waszych komentarzy :)
Edytor zaawansowany
  • candied 06.02.19, 06:59
    ten wygląd jest super!
    w końcu trochę nowoczesności i świeżego powiewu <3

CZEKAM NA WIĘCEJ!
  • ave.duce 06.02.19, 07:05
    Na czym polega w tym przypadku "trochę nowoczesności"?
    Na zdemolowaniu prywatnego forum?

--
    "ten rząd obalą kobiety!"
    Forum ze Dworum
  • candied 06.02.19, 07:20
    mamy rok 2018- material design i te sprawy, a forum wygladalo jak sprzed lat 10-ciu...
  • ave.duce 06.02.19, 07:27
    "Dobra zmiana".

--
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • yoma 06.02.19, 10:22
    ... wprowadzona w nocy...

--
    Wreck Plus
  • jusiakr 06.02.19, 10:09
    U mnie jest 2019...

--
    Nie mam pomysłu na sygnaturkę...
  • m.maska 06.02.19, 11:13
    ave.duce napisała:

> Na czym polega w tym przypadku "trochę nowoczesności"?
    > Na zdemolowaniu prywatnego forum?
    >

no wlasnie? to samo pytanie...
    Mam wsrod ulubionych 30 for... na stronie glownej wyswietla mi sie nie tak jak sobie poukladalam 1, 2, 3 itd... tylko 1, 15, 2, 16, 3, 17 - to jak ja mam teraz u siebie je segregowac? co to ma byc? po co segregowac w ustawieniach, jesli tworzycie sobie kolumny i wpada co trzecie? dobrze, ze nie 1, 30, 2, 29... co to za nowoczesnosc?

--
    http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • ave.duce 06.02.19, 06:59
    nadzieja totalna.
    Najwyraźniej na portalu działa V kolumna.
    --
    Precz z kaczyzmem i demokraturą!
    Forum ze Dworum
  • yoma 06.02.19, 10:23
    Są na to silne poszlaki.

--
    Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi: nic mi nie zrobicie. [Cimoszewicz]
  • milka_milka 06.02.19, 07:35
    Uwaga jest jedna - od lat kolejne zmiany graficzne forum są na gorsze. Sukcesywnie jest psute. Teraz trudno odróżnić wątki czytane od nieczytanych, na telefonie przy przyciemnionym ekranie to prawie niemożliwe, a sama czcionka jest za cienka i słabo widoczna.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • milka_milka 06.02.19, 07:37
    A komunikat o prywatności dalej jest.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • ada_ww 06.02.19, 17:20
    Zmiana jest dobra, bo strona jest wyrazniejsza, a czytane od nieczytanych mozna odroznic, bo czytane podswietla na fioletowo.
  • ada_ww 06.02.19, 17:23
    Poza tym reklama jest widoczna w 3D, wiec sie lepiej na nia patrzy.
  • yoma 06.02.19, 18:23
    To może idź na noc reklamożerców, a uczciwym użytkownikom daj spokojnie korzystać?

--
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • ada_ww 06.02.19, 18:43
    yoma napisała:

> To może idź na noc reklamożerców, a uczciwym użytkownikom daj spokojnie korzystać?

A czy ja Ci przeszkadzam w korzystaniu z forum? Dlaczego na mnie, jako na uzytkowniczce probujesz wylewac swoje niezadowolenie? Ma prawo mi sie podobac ta nowa strona tak samo, jak Tobie ma prawo nie podobac sie.
  • yoma 07.02.19, 09:30
    Ma prawo, ale skoro zależy ci wyłącznie na reklamach w 3D i 4K, to proponuję ci grzecznie przeniesienie się na jakąś stronę reklamową. Tu ludzie chcą rozmawiać, nie oglądać obrazki, a nowy widok w rozmowach wybitnie przeszkadza.

--
    Demon Duck of Doom
  • ada_ww 07.02.19, 12:19
    yoma napisała:

> Ma prawo, ale skoro zależy ci wyłącznie na reklamach w 3D i 4K, to proponuję ci
    > grzecznie przeniesienie się na jakąś stronę reklamową. Tu ludzie chcą rozmawia
    > ć, nie oglądać obrazki, a nowy widok w rozmowach wybitnie przeszkadza.
    >

A co Ci nowa strona przeszkadza w rozmawianiu? Ja nie mam zadnych problemow z nowa wersja strony.
  • yoma 07.02.19, 13:22
    Bo oglądasz reklamy, które mnie przeszkadzają w rozmowach.

Można by się łaskawie dowiedzieć, jak wcześniej nick, z pełnym uszanowaniem? Bo lubię wiedzieć, z kim gadam.

--
    Wreck Plus
  • ada_ww 07.02.19, 17:02
    yoma napisała:

> Bo oglądasz reklamy, które mnie przeszkadzają w rozmowach.
    >
    > Można by się łaskawie dowiedzieć, jak wcześniej nick, z pełnym uszanowaniem? Bo
    > lubię wiedzieć, z kim gadam.
    >

Nick ten sam, ale widocznie piszesz na forach, na ktorych ja nie pisze.
  • yoma 08.02.19, 13:17
    Pozwalam sobie wątpić.

--
    Wreck Plus
  • beata_ 07.02.19, 02:41
    ada_ww napisał(a):

> Poza tym reklama jest widoczna w 3D, wiec sie lepiej na nia patrzy.

Tiaaaa, bo podstawową funkcją forum dyskusyjnego jest zapewnienie coraz lepszej jakości obrazu prezentowanych reklam...

• ada_ww 07.02.19, 06:56
    beata_ napisała:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > Poza tym reklama jest widoczna w 3D, wiec sie lepiej na nia patrzy.
    >
    > Tiaaaa, bo podstawową funkcją forum dyskusyjnego jest zapewnienie coraz lepszej
    > jakości obrazu prezentowanych reklam...
    >

Nie wiem, jak moze ludziom przeszkadzac zmiana jakosci na lepsza. Juz niedlugo wycofaja zupelnie obraz analogowy, zaczna sie pewnie protesty, w tym o dyskryminacje kochajacych inaczej hahahaha.
  • yoma 07.02.19, 09:31
    Ten z powielacza?

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • ciotka.scholastyka 08.02.19, 08:09

> Nie wiem, jak moze ludziom przeszkadzac zmiana jakosci na lepsza.

Serio naprawdę istnieją ludzie, którzy oglądają reklamy, zamiast ich unikać i usuwać adblockiem? Może jeszcze o nich dyskutują w przerwie na kawę?
  • coco.franelka 17.02.19, 11:39
    A z adblockiem jest problem. Usunęłam ten klocek z wróć na gazeta.pl (po jaką on cholerę!!!) i jednocześnie ""wcięło mi" parę rzeczy potrzebnych - np. załóż nowy wątek (został tylko tytuł forum i dalej pustka, to samo Forum... pustka, itd. jest tego sporo). Pozostało mi teraz oglądanie reklam np. typu - samochód, oc.... nie mam prawa jazdy i samochodu! Po jaką mi cholerę te reklamy!! I co teraz? Albo mam wszystkie reklamy, albo nie mam na swoim forum potrzebnych (podstawowych) rzeczy. Albo, albo. Nic pośredniego. Chyba, że mi pomożecie wyjść z tej durnej sytuacji, bo sama nie dam rady :/
  • coco.franelka 17.02.19, 11:43
    A do tego "drzewko" samo się ustawia! od daty założenia! po mojej zmianie, wraca zawsze do waszego zaplanowanego układu. Okropność zajmująca masę czasu i wprowadzająca jeszcze większy chaos.
  • milka_milka 17.02.19, 11:44
    Może masz coś źle ustawione? Bo ja mam adbloca, unblocka i wszystko mi działa.

--
  • coco.franelka 17.02.19, 13:23
    Pewnie coś źle ustawione :/ ale mogę tylko albo odblokować WSZYSTKO, albo pozostawić zablokowane wszystko... jak odblokować pojedyncze zablokowanie (cofnąć jego zablokowanie). Działało dobrze, do czasu aż coś dodałam.... (bij zabij już nie pamiętam.... ale to był ten pasek z - powrót do gazeta.pl, i coś jeszcze ...) Teraz muszę znosić te idiotyczne reklamy :>
  • skarolina 07.02.19, 14:24
    Niestety mam spore obawy, że forum dyskusyjne jest w głównej mierze sposobem na generowanie odsłon i wyświetlanie reklam jak najszerszemu gronu użytkowników...

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • yoma 08.02.19, 13:19
    No i to tłumaczę administracji jak krowie na rowie: nowych nie przyciągną, starzy sobie pójdą i nie będzie komu tych reklam w 10K oglądać, ale nie chwytają.

--
    <*>
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • ada_ww 08.02.19, 15:28
    yoma napisała:

> No i to tłumaczę administracji jak krowie na rowie: nowych nie przyciągną, star
    > zy sobie pójdą i nie będzie komu tych reklam w 10K oglądać, ale nie chwytają.
    >
    A skad wiesz, ze nowych nie przyciagna a starzy sobie pojda?
  • trusiaa 08.02.19, 16:10
    ada_ww napisał(a):> A skad wiesz, ze nowych nie przyciagna a starzy sobie pojda?

Z wieloletniej obserwacji? Fora w zastraszającym tempie systematycznie pustoszeją. Ci, którzy zostali, są tu wyłącznie dla podtrzymania nawiązanych kilkanaście lat temu znajomości. Reszta wyprowadziła się na fejsa, insta i tweeta.

Zamiast bronić bezsensownych zmian, może warto poczytać, co użytkownicy mają do powiedzenia? Powinniście być dumni, że macie pod opieką taki skansen - pewnie jeden z ostatnich w Europie, szanować go i wspierać, ale nie - dla fascynujących (te kolorki!) reklam łupieżu, robaczycy i co tam jeszcze dajecie na forumowe strony, gotowi jesteście zniechęcić ostatnich użytkowników i rozpędzić forum na cztery wiatry. Tylko kto Wam, sieroty, będzie te reklamy otwierał? Wtedy się okaże, że nie jesteście już potrzebni i będziecie sobie musieli szukać nowej roboty, ale to już nie moje zmartwienie.
  • kornel-1 08.02.19, 17:13
    trusiaa napisała:

Administrację uprasza się o wyróżnienie poprzedniego potu na niebiesko :)

Kornel
    --
    Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
    "Kornel: moje podróże"
  • kornel-1 08.02.19, 17:13
    trusiaa napisała:

Administrację uprasza się o wyróżnienie poprzedniego postu na niebiesko :)

Kornel
    --
  • trusiaa 08.02.19, 19:31
    Bardzo mi miło, dziękuję, Kornelu :)
  • yoma 08.02.19, 19:56
    Z powodów, które już w tym wątku wyłuszczałam i nie będę powtarzać.

--
    <*>
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • eliszka25 06.02.19, 07:36
    Wygląda to beznadziejnie i jest mało czytelne. Zwłaszcza na telefonie, gdzie te cieniutkie, bladziutkie literki niemal znikają.
  • chatgris01 06.02.19, 07:47
    Wygląda okropnie i jest mało czytelne i mało przejrzyste. Zniechęca mnie do wchodzenia i czytania. Czy nie ma możliwości zostawienia do wyboru starej wersji dla chętnych? (na niektórych forach po zmianach tak robiono, więc wiem, że możliwości techniczne istnieją).
  • chatgris01 06.02.19, 11:35
    W uzupełnieniu-to było do wersji pełnej (mobilnej nie posiadam).
  • tojamarusia 06.02.19, 07:54
    Słabo, mało czytelnie.
    Nie rozumiem, po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje?

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • chatgris01 06.02.19, 07:57
    Dokładnie. Klasyczny przykład na "lepsze jest wrogiem dobrego".
  • trusiaa 06.02.19, 07:57
    Wielkie, rozlazłe COŚ.

Co to są "obserwowane fora"? Były Ulubione, bo lubimy tam zaglądać i pisać - nie obserwować, nie podglądać. Brakuje tylko kapowniczka albo dzienniczka obserwacji.

Na gwinta ludziom arkusik w linie? Nie damy rady rozpoznać, gdzie kończy się temat jednego wątku, a zaczyna drugi? Efekt jest taki, że strona się rozjeżdża w nieskończoność.

Po oczach walą niebieskie neony: ROZPOCZNIJ NOWY WĄTEK i NASTĘPNE, reszta ustawień dominują nad całością - mocno pogrubione tytuły rozpraszają uwagę. Przy czym nie działają - kolejność ulubionych forów była nieprzypadkowa, teraz co innego mówią ustawienia, co innego jest na stronie - poprawić się nie da.

FzD miało rozbudowaną "stronę tytułową", ale spakowaną tak, że wszystko mieściło się i nie przeszkadzało, teraz połowa naszego "wstępu" ginie za mgłą i można ją sobie rozwinąć - gdybyśmy chcieli coś chować i rozwijać, dalibyśmy to w wątku powitalnym, na gwoździu, nie daliśmy - bo tak właśnie nam pasowało.

Obawiam się, że te uwagi są wołaniem na puszczy, bo zadaniem adminów jest przekonać ciemną forumową masę, że zmiany są zawsze na lepsze i tylko dla naszego dobra.

Jesteśmy tylko gośćmi forum gazeta pl., jednak gości wypadałoby choć trochę szanować?

Wyobraźcie sobie, Drodzy Admini, że mieszkacie dłuższy czas w hotelu, akademiku czy innym pensjonacie. Macie swoje rzeczy poukładane tak jak lubicie i Wam wygodnie. Co jakiś czas, pod Waszą nieobecność, ktoś Wam robi wjazd na chatę. Po powrocie macie inny kolor ścian i zasłon, meble bez sensu poprzestawiane , ciuchy upchane w najdziwniejszych miejscach, a paprotkę i plakat z Justinem Bieberem szlag trafił. Wszystko to bez uprzedzenia, a przepraszam: na wewnętrznej stronie drzwi zastajecie kartkę Niespodzianka! Potem oczywiście możecie iść wykłócać się do recepcji albo spakować się i wyjść.

Takie właśnie fundujecie nam przyjemności, w miejscu, które z założenia miało być odskocznią od coraz wredniejszej codzienności. Wielkie dzięki.
  • chatgris01 06.02.19, 07:59
    Bardzo trafne podsumowanie.
  • aankaa 06.02.19, 09:47
    nic dodać, nic ująć

jak zwykle - co zmiana to na gorsze

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • trusiaa 06.02.19, 08:03
    Aha i jeszcze: wątki blade, daty jeszcze bledsze, za to numeracja stron za duża i w dwóch rzędach - tylko zabiera miejsce.
  • yoma 06.02.19, 10:39
    Brawo Truś.

--
    240 baniek na obchody = 240 tys. faszystów na obchodach.
  • m.maska 06.02.19, 11:22
    Tez sie pod tym podpisuje

--
    http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  • trusiaa 06.02.19, 14:01
    Moje uwagi dotyczą wersji pełnej.

Zgadzam się z forumowiczami, którzy po otwarciu forum pomyśleli: o kurczę! - awaria/ctrl+/wirus/error, a nikomu przez myśl nie przeszło: o jejku jejku jak tu ładnie, jak nowocześnie, jakże dziękować mamy.

Tyle razy już robiliście podobne akcje i wiecie, że kończy się to ogólnym wkurzem. Dlaczego nie stworzycie strony/testowego forum, gdzie zaprezentujecie swój planowany projekt (najlepiej w kilku wersjach), po czym nie zaprosicie użytkowników do jego przetestowania i wyrażenia opinii? Wszędzie trąbi się o potrzebie komunikacji, a efekty są jak, za przeproszeniem, w Sejmie nad ranem.
    Podobno robicie to dla nas...?
  • tak_to_nowy_nick 06.02.19, 14:05
    trusiaa napisała:

> Dlaczego nie stworzycie strony/testowego forum, gdzie zaprezentujecie swój
    > planowany projekt (najlepiej w kilku wersjach), po czym nie zaprosicie użytkown
    > ików do jego przetestowania i wyrażenia opinii?

Ależ robią to! I tym razem też (o ile dobrze pamiętam) jakiś czas temu wrzucili nowy design na chwilę i prosili o komentarze. Te były przeważająco negatywne i totalnie niszczące nowy projekt. Po czym i tak go wprowadzili :D
  • ave.duce 06.02.19, 16:49
    Nie mogę zmienić wpisu w nagłówku, więc tutaj napiszę: brawo&dzięki, Tru, że Ci się chciało rzucać perły...!

Admiralicji zaś dedykuję motto z FzD:

"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> © by Witkacy "Pożegnanie jesieni"
    --
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • memphis90 06.02.19, 08:39
    Na smartfonie widać max 5 wątków - po co takie rozstrzelenie, w kółko trzeba scrollowac. Poprzednia "kompaktowa" wersja była wygodniejsza. Wielki guzik "zacznij nowy wątek" przeszkadza.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • profes79 06.02.19, 08:43
    Nieczytelne, nieprzejrzyste. Aż strach się bać jak to będzie wyglądać, jak zmiany graficzne dojdą nie tylko do widoku działów ale do poszczególnych wątków.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • kamire12 06.02.19, 08:59
    zmniejszyć czcionkę i odstępy, zlikwidować te poziome kreski miedzy wątkami. po co to tak rozstrzelone?
    to ogolądają dorośli, a nie pierwszoklasiści.
    popracujcie nad tym, zeby jak się ustawi wątek od najnowszego, to od razu wczytywał od najnowszego, bo ja wątki są długie, to trzeba przestawiac: najstarszy, najnowszy i tak w kolo, zeby załapało.
    kompaktowe ustawienia są o wiele lepsze niż to co proponujecie. a już czytanie tego na smartfonie to porażka.
  • dorotal4 06.02.19, 09:50
    te duże odstępy to teraz wiodący trend, wszędzie to wprowadzają
  • milka_milka 06.02.19, 09:59
    Ale czcionka mała i cienka, nieczytelna. :-(

--
  • dorotal4 06.02.19, 12:37
    niemal tak samo wygląda nowa wersja gmaila, tylko że tam można się przełączyć na widok bardziej skondensowany
  • dorotal4 06.02.19, 12:47
    jakby się bliżej przyjrzeć to interfejs wygląda identycznie jak w gmailu (widok "wygodny")
  • anorektycznazdzira 06.02.19, 08:54
    beznadzieja, nie wiem, w którym wątku byłam, a w którym nie, bo różnicy nie widać

--
    'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
  • autumna 06.02.19, 09:27
    Okropnie rozwleczone, jak otworzyłam z rana forum, to pierwsza myśl była "strona się źle wczytała", a nie "o, jaki ładny, nowoczesny design". Zwijany nagłówek forum wiele miejsca nie oszczędza, gdy u góry i tak wisi reklama wywalona na pół strony, a z punktu estetycznego wygląda paskudnie, szczególnie gdy w tym nagłówku jest obrazek i widać go tylko kawałek.

--
    Robótkowe ADHD
  • dorotal4 06.02.19, 09:47
    Mało czytelne rozróżnienie kolorów, mogliście zostawić niebieski (taki jak w nagłówku forum) i do tego dać czarny. Ten fioletowy ani się nie odróżnia ani nie pasuje. Jedyny czytelny element to ROZPOCZNIJ NOWY WĄTEK

Może zamiast majstrować przy grafice stworzylibyście w końcu wyszukiwarkę w wersji mobilnej?
  • dorotal4 06.02.19, 09:51
    I o co chodzi z tą czerwoną chmurką PRZEJDŹ NA GAZETA.PL? Przecież jest link na górze strony, po co ten ogromny kafel który zasłania treść?
  • dorotal4 06.02.19, 09:55
    dobra, nieważne, udało mi się go zadblokować :)
  • chatgris01 06.02.19, 11:31
    Powiesz jak? Też bym się go chętnie pozbyła.
  • dorotal4 06.02.19, 11:37
    rozwijasz menu adblocka (prawy górny róg przeglądarki) i tam na dole masz "zablokuj element" jak to klikniesz to później musisz wskazać ten irytujący kafel
  • chatgris01 06.02.19, 19:36
    Udało mi się pozbyć napisu, lecz został pusty kafel :D
    Ale dzięki :)
  • roseanne 07.02.19, 15:35
    wejdz jeszcze raz w adloka i "zablokuj element"

mi, po drugim podejsciu , sie udalo

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • chatgris01 08.02.19, 10:45
    Dwukrotnie zniknęłam suwaczkiem cały wątek, ale w końcu się udało. Dzięki!
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 10:03
    A kiedy zniknie komunikat "Drogi użytkowniku!"? Na urządzeniach Apple z iOS na każdej stronie trzeba to klikać. Strasznie wkurzające.

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! :)
  • marrant 06.02.19, 10:07
    Jak piszecie uwagi, to zaznaczcie proszę czy mówicie o wersji pełnej czy o mobilnej. To pomoże w dalszej pracy nad wyglądem.
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 10:15
    Wersja mobilna: kiedy zniknie komunikat "Drogi użytkowniku!" na urządzeniach Apple? Na każdej stronie trzeba to klikać. Nie można raz a dobrze?

--
  • yoma 06.02.19, 10:40
    Kocham cię :D

--
    Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi: nic mi nie zrobicie. [Cimoszewicz]
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 10:54
    yoma napisała:

> Kocham cię :D
    >
    Miło mi :D

--
  • marrant 06.02.19, 11:24
    Niestety urok przeglądarek appla jest taki, że nie da się zapamiętać, że ten komunikat już był widziany (ich zrozumienie kwestii bezpieczeństwa). Z kolei prawnie jesteśmy zobowiązani go każdemu wyświetlić (RODO). Tu niestety pomaga tylko korzystanie z innych przeglądarek.
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 11:56
    marrant napisała:

> Niestety urok przeglądarek appla jest taki, że nie da się zapamiętać, że ten ko
    > munikat już był widziany (ich zrozumienie kwestii bezpieczeństwa). Z kolei praw
    > nie jesteśmy zobowiązani go każdemu wyświetlić (RODO). Tu niestety pomaga tylko
    > korzystanie z innych przeglądarek.

Jak to? To pliki cookie nie działają? W pliku cookie może być informacja, że komunikat obejrzany.
    Przecież jeśli użytkownik jest zalogowany, to możecie w bazie danych użytkownika zapisać, że on już to widział i nie wyświetlać tego komunikatu.

--
  • yoma 06.02.19, 12:30
    Widzisz Bywalec, wstrętny apple, robi wszystko, żeby odstraszyć użytkowników :(

--
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 15:28
    Czy na to odpowiecie ?

Jak to? To pliki cookie nie działają? W pliku cookie może być informacja, że komunikat obejrzany.
    Przecież jeśli użytkownik jest zalogowany, to możecie w bazie danych użytkownika zapisać, że on już to widział i nie wyświetlać tego komunikatu.
    --
  • milka_milka 06.02.19, 15:31
    Ale czy Wy czytacie, co piszą użytkownicy???? Że to nie dotyczy tylko przeglądarek appla?

--
  • myq1 06.02.19, 15:48
    Czy musicie naśladować durne poczynania rządzących? Nocą i zmieniać na gorsze?
    Ktoś dobrze napisał, młodych nie przyciągniecie a starszych przyprawicie o utratę wzroku.

--
    Purytanie powinni nosić dwa listki figowe na oczach.St.J.Lec
  • sfornarina 06.02.19, 17:27
    Marrant, zejdź na ziemię i nie mydl nam oczu. Korzystam z appla od wielu wielu lat i jesteście jedyną stroną, która powtarza komunikat.
    Mam własną działalność i też ma stronie mam komunikat Rodo. I na applu też on znika po zaakcepowaniu, jeśli sobie taką zmianę w komunikacie ustawię. To nie zależy od przeglądarki, tylko od Was! Myślisz, że jedna czwarta społeczności internetowej (apple) milion razy dziennie klika we Rodo, ilekroć chce jakąkolwiek stronę otworzyć? No proszę Cię.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • bywalec.hoteli 06.02.19, 17:37
    sfornarina napisał(a):

> Marrant, zejdź na ziemię i nie mydl nam oczu. Korzystam z appla od wielu wielu
    > lat i jesteście jedyną stroną, która powtarza komunikat.
    > Mam własną działalność i też ma stronie mam komunikat Rodo. I na applu też on z
    > nika po zaakcepowaniu, jeśli sobie taką zmianę w komunikacie ustawię. To nie za
    > leży od przeglądarki, tylko od Was! Myślisz, że jedna czwarta społeczności inte
    > rnetowej (apple) milion razy dziennie klika we Rodo, ilekroć chce jakąkolwiek s
    > tronę otworzyć? No proszę Cię.
    >

Właśnie !!!

--
  • milka_milka 06.02.19, 10:26
    Obie są beznadziejne. Słaba czcionka, za duże odstępy.

--
  • marrant 06.02.19, 11:25
    Co masz na myśli przez "słaba czcionka"? Im bardziej dokładne uwagi, tym lepiej.
  • yoma 06.02.19, 12:31
    Blada, wątła, niewidzialna.

--
  • milka_milka 06.02.19, 13:57
    Cienka i w wersji niepowiekazonej słabo czytelna. Za mała.

--
  • yoma 06.02.19, 15:26
    Mniejsza w tytułach niż w datach i autorach, no jaja :) Kochany Olimpie, NAPRAWDĘ oczy bolą i nikt nie będzie ryzykował własnego zdrowia, żeby korzystać z forum, to nie jest forum dla masochistów.

Swoją drogą stworzyć widok, który jest jednocześnie pogrzebowy i szkodliwy dla oczu, to trzeba mieć talent.

--
    240 baniek na obchody = 240 tys. faszystów na obchodach.
  • jusiakr 06.02.19, 10:08
    Niestety, strona forum w tym wydaniu jest po prostu nieczytelna.

--
    Nie mam pomysłu na sygnaturkę...
  • kornel-1 06.02.19, 10:09
    kasi.aa napisała:

> Jesteśmy ciekawi Waszych komentarzy :)

A co tu komentować?
    Była kasa do wydania i ludzie do jej wzięcia, więc znalazła się potrzeba "ulepszenia" forum. Wyszło jak zawsze, widać po komentarzach (w większości).

Oczywiście, zamiast tych "ulepszeń" moglibyście naprawić źle działający przycisk "Zwiń/rozwiń dyskusję", ale wówczas nie bylibyście sobą a gazeta.pl nie byłaby gazetą.pl

Smutne.

Kornel
    --
  • marrant 06.02.19, 11:37
    Ten przycisk działa dokładnie tak jak ma działać.
  • bbkk 06.02.19, 12:30
    Czyli rozwija tylko czesc i tak ma byc? Zenada.

--
    http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif
  • marrant 06.02.19, 12:58
    Rozwija wszystko. Zwija gałęzie zostawiając tzw odpowiedzi pierwszego rzędu.
  • myq1 06.02.19, 13:10
    Beznadziejnie, wróćcie do poprzedniego widoku strony. Pajęcze nogi zamiast liter, zmieniona czcionka, wszystko od czapy.

--
    Purytanie powinni nosić dwa listki figowe na oczach.St.J.Lec
  • kornel-1 06.02.19, 17:27
    marrant napisała:

> Ten przycisk działa dokładnie tak jak ma działać.

Nie, proszę Pani. Przykładowo, w tym wątku przycisk ani nie zwija ani nie rozwija dyskusji.
    Mało tego, popsuliście linki w ścieżce dostępu do forum po otwarciu wątku, tu:
    Forum → Pomoc → O forum ZMIEŃ

Nie można ani przejść do folderu Forum, ani do Pomoc ani wybrać forum w ZMIEŃ. Piszę o sytuacji po wejściu w wątek. Przy liście wątków te linki działają.

FF 65.0, Win 8.1

Kornel
    --
  • anchan 06.02.19, 10:29
    Niewygodnie. Pierwsze wrażenie - coś się zepsuło. Przeczytanie opisu forum wymaga dodatkowego kliknięcia. Całość zrobiła się bardzo długa, przewija się w nieskończoność.
    Poliniowanie listy wątków utrudnia powiązanie daty z tematem, wzrok przeskakuje między linijkami. Daty i liczba wpisów są bardzo blade i słabo widoczne. Kolorystyka - czarny z fioletem - mało kontrastowa acz przygnębiająca.
    Kompletnie rozjechała się lista ulubionych po prawej stronie.
    Jedyne, co widać wyraźnie to guzik "rozpocznij nowy wątek", to nie jest najczęściej wykonywana przez forumowiczów czynność.
  • yoma 06.02.19, 10:37
    Szanowny Olimpie

przede wszystkim zdajcie sobie sprawę, że choćbyście machali uszami i pomalowali forum w zielone kropki na różowym tle, nowych użytkowników nie przyciągniecie, bo to po prostu nie te czasy. Tu siedzą dinozaury.

W tej sytuacji należałoby maksymalnie dopieścić starych użytkowników, a nie psuć i upierać się, że to dla ich dobra.

1. Dinozaury to nie małolaty z sokolim wzrokiem, tymczasem czcionka i zaznaczanie przeczytanych wątków są kompletnie nieczytelne.

2. Lista wątków jest kompletnie nieczytelna, zwłaszcza w wersji mobilnej. Trzy wątki mi się mieszczą na ekranie.

3. W wersji mobilnej nie było widać nagłówków forów i to było dobre. Teraz pół ekranu na moim forum prywatnym zawala mi pół (!) obrazka, który mam w nagłówku, a kolejną ćwierć ekranu propozycja rozwinięcia obrazka. Mam zabrać obrazek? A niby z jakiej paki? Prędzej ja i przyjaciele zabierzemy się z tego forum. (I nie, nie przyślę wam zrzutu ekranu. Było nie psuć.)

4. Gdzie u diaska są ulubione? Na własne forum musiałam przez wyszukiwarkę wchodzić.

To na początek, lista się zapewne rozwinie.

--
    Demon Duck of Doom
  • glasscraft 06.02.19, 11:11
    Nowy widok jest beznadziejny. Po co naprawiac co, co nie bylo zepsute?!

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • brenya78 06.02.19, 11:17
    Mobilna: forum kompletnie nieczytelne. Mala i niewyraźna (zbyt jasna) czcionka, linie pomiędzy wątkami, zbyt duże przerwy - na stronie mieszczą mi się trzy wątki. Fatalnie. Zniszczyliście to czym odznaczaliscie się od konkurencji - przejrzystością i kompaktowoscia.
  • yoma 06.02.19, 11:19
    Wersja mobilna na przykładzie forum Kraj:

3/5 ekranu - reklama
    2/5 ekranu - początek (!) nagłówka (!) forum Kraj

a gdzie forum właściwe? Ee, nie chce mi się szukać, idę sobie.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • balamuk 06.02.19, 12:15
    Wersja pełna:
    - nagłówek za wielki i kompletnie roz... no, okaleczony
    - na głównej stronie forum nie wyświetlaja się ulubione
    - kolory iście pokutne, za co?
    - po co komu dwie wyszukiwarki?
    - tytuły wątków rozwleczone, linijki bez sensu, przyszpilone prawie nie odróżniają się od reszty
    i w ogóle do bani taka robota.
  • m.maska 06.02.19, 11:34
    Co to za paranoja jest z tymi obserwowanymi forami? kiedy forum jest otwarte z boku otwiera sie lista - to jest nie do opisania nawet. Kiedy otwarty jest jakis watek, te obserwowane fora sa w dwoch kolumnach - przy otwartym forum kolejnosc sie zmienia i pokazuje co drugie - a nie mozna by zrobic tak, zeby kolejnosc, ktora kazdy indywidualnie sobie ulozyl w ustawieniach byla przenoszona takze na forum?

--
    http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  • neospasmina 06.02.19, 11:39
    fatalnie :-(
    nie da się czytać, nie da się nawet patrzeć
    proszę o starą wersję
    usilnie proszę
  • yoma 06.02.19, 12:33
    Poprosimy przynajmniej starą wersję dla chętnych. Gmail może, to i wy możecie.

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • chatgris01 06.02.19, 12:40
    Przyłączam się do prośby.
  • marrant 06.02.19, 11:42
    Można. To jest błąd. Będzie naprawione.
  • skarolina 06.02.19, 12:31
    Włączyłam dziś forum i moja pierwsza reakcja to było - oj, wcisnęłam bez sensu Ctrl +. Żadna to nowoczesność i ułatwienie, po otwarciu nie widzę ani jednego wątku, tylko tytuł podforum, opis i jakieś pierdoły na górze, które do przeglądania forum nijak się mają . A jak się przewinę do wątków, to z kolei nie widzę tego panelu z ulubionymi forami i wątkami po prawej stronie i znów muszę do góry się przewijać. Kto to wymyślił, producent kółek do scrollowania, żeby ich się więcej zużywało przy przeglądaniu forum?
    Lista wątków idiotycznie rozstrzelona, znów scrollowanie level max, żeby pobieżnie przejrzeć, co z tego chciałabym przeczytać. No litości...

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • balamuk 06.02.19, 12:44
    A pardon, ulubione ("obserwowane"?) są, tylko żeby je zobaczyć, muszę wszystko zmniejszyć. A potem powiększyć, bo małe nieczytalne, ctrl+scroll, ctrl+scroll, świetna zabawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.