Dodaj do ulubionych

Drogi Użytkowniku

05.08.19, 21:57
To co się robi, żeby "Drogi Użytkowniku" zniknęło? Zmieniam sprzęt i co przeładuję stronę forum, to komunikat mam. Win 7, FF chyba najnowszy.
Do tego komunikat jest źle zrobiony, jeden link otwiera okienko pop-up, a drugi przekierowuje na inną stronę

--
Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 06.08.19, 07:31
    Sprawdza się w opcjach FF co powoduje blokowanie ciasteczek zewnętrznych witryn.
    Komunikaty dla witryny forum.gazeta.pl wyświetla i pamięta w cookies rodo.agora.pl.
    Dla nowego FF jest ono domyślne, więc występuje po świeżej instalacji.
    Albo blokuje się do niczego niepotrzebne okienka adblockiem.
  • mika_p 11.08.19, 13:25
    Dziękuję

5-6 blokad na duże okno (jedna połówka, druga połowka, nagłowek, przycisk do zamykania, tło i sam box) i 4-5 na małe. I tak w każdym serwisie, do którego przypadkiem wejdę myslac, że ciągle przeglądam gazetę.pl

kontra

akceptacja ciasteczka trzeciej strony

--
    Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
  • wariant_b 11.08.19, 19:44
    Jeśli dobrze pamiętam w uBlock Origin wystarczyła mi jedna własna blokada. Trzeba trafić.
    Blokowałem na smartfonie z Androidem, gdzie nie szło normalnie zamknąć tych okienek.
    Zresztą w Internecie są gotowe zestawy filtrów zawierające blokadę RODO gazety.

Problem z ciasteczkami nie pojawił się u mnie na kompie, bo aktualizowałem poprzednie wersje FF
    jeszcze bez tego, aktualnie domyślnego, ustawienia. Ponieważ FireFoxa (z przyzwyczajenia)
    używam wyłącznie do przeglądania Gazety, więc kwestia ciasteczek jest mi zupełnie obojętna.
    Do szperania po Internecie używam Chrome, do multimediów Opery, w Vivaldi eksperymentuję.

Obecnie w FF używam ABP (uBlock czasem z jakiegoś powodu blokował otwieranie stron w zakładkach)
    i Stylusa (przywracam własnym .CSS wygląd forum do w miarę normalnej postaci). Jakoś działa.
  • mika_p 12.08.19, 00:45
    > Zresztą w Internecie są gotowe zestawy filtrów zawierające blokadę RODO gazety.

Na to bym nie wpadła! Myślałam, że każdy indywidualnie się męczy.
    Po latach z AdBlockiem teraz mam uBlock Original, czytałam, że lepszy

--
    Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
  • wariant_b 12.08.19, 09:28
    > Na to bym nie wpadła! Myślałam, że każdy indywidualnie się męczy.

Niby tak - szanowna Administracja nie chce się pomęczyć za wszystkich
    i naprawić ten felerny kawałek kodu, żeby nie sprawiał problemów.
    Ochrona danych bezosobowych jako idea śmieszy mnie niepomiernie,
    jako realizacja wkurza, bo to kawałek nikomu niepotrzebnej, a w dodatku
    spartaczonej roboty, więc temat komunikatów pojawia się tutaj cyklicznie.
    Mam już za niego bana na forach wrażliwych, bo ktoś wyciął gałązkę z dyskusją
    na temat adblocka i automat w rewanżu zablokował mi możliwość pisania
    na Religii, niemniej sporo opisów uchowało się we wcześniejszych wątkach.

Czy ABP czy uBlock w zasadzie prawie wszystko jedno, bo to nie one decydują
    co i jak jest blokowane, ale użyty zestaw (wpólnych) filtrów. U mnie uBlock na FF trochę
    przedobrzył blokując otwieranie niektórych linków w zakładkach, choć na Vivaldi ten sam
    zestaw filtrów nie powodował zacięć. Wymieniłem zamiast dochodzić co jest przyczyną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka