Dodaj do ulubionych

Poszaleliście z tym komunikatem?

30.08.19, 10:11
Już było ciut lepiej, pojawiał się raz, teraz przy każdym wejściu na forum, każdym odświeżeniu, ciagle wyskakuje komunikat i to jakiś większy. Naprawdę nic się nie da zrobić?

--
Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
Edytor zaawansowany
  • marrant 30.08.19, 12:05
    Mobile czy desktop i na jakiej przeglądarce?
  • milka_milka 30.08.19, 12:08
    mobile, iPhone 7+, safari

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • marrant 30.08.19, 12:18
    Masz włączoną opcję blokowania cisteczek?
  • milka_milka 30.08.19, 13:17
    Nie. Sprawdziłam.

--
  • gris_gris 30.08.19, 18:39
    marrant napisała:

> Mobile czy desktop i na jakiej przeglądarce?

U mnie pecet i IE, iPhone 5 i safari, ipad i safari, macbook safari, firefox nie wiem jeszcze.

• milka_milka 31.08.19, 08:10
    Zróbcie coś z tym komunikatem, bo to się czytać nie da. Wyłączyć ciężko, zasłania 1/3 ekranu, co Wam znowu do głowy przyszło, żeby majstrować przy tym.

--
  • wariant_b 31.08.19, 12:36
    > Naprawdę nic się nie da zrobić?

Zdaniem Administracji nie da się chronić danych osobowych i powiązać komunikatu z loginem użytkownika.
    Więc chronione są dane bezosobowe i tylko ciasteczka wiedzą czyje to dane i jak długo będą one chronione
    (oczywiście tylko na danym urządzeniu - komputerze, tablecie czy smartfonie).

Ale niestety ostatnio standard przeglądarek zmierza ku blokowaniu ciasteczek firm trzecich, gdyż głównym
    ich przeznaczeniem bywa szpiegowanie użytkowników, więc ciasteczka założone przez rodo.agora.pl na stronie
    forum.gazeta.pl są bezlitośnie wycinane z automatu, a jeśli jeszcze nie są, to zapewne po jakiejś aktualizacji
    przeglądarki będą i niekoniecznie łatwo będzie znaleźć tę opcję w ustawieniach i lub zrobić wyjątek lub wyłączyć.

Gazetowym specjalistom od RODO pragnę jednocześnie przypomnieć, że kopię zgody na przetwarzanie
    danych osobowych należy przechowywać u siebie, a nie w formie ciasteczka na komputerze użytkownika.
    W przeciwnym razie nie jesteście w stanie wykazać, że ktoś takowej zgody kiedykolwiek wam udzielił.
    Użytkownik nie ma obowiązku rejestrować udzielonych zgód, korzystający z jego danych osobowych - tak.
  • milka_milka 31.08.19, 22:05
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168620789,168620789,Drogi_Uzytkowniku_Przez_nacisniecie_akceptuje.html?visit=1#p168623491
    --
  • wariant_b 31.08.19, 22:31
    Internet podpowiada, że trzeba wyłączyć Prevent Cross-Site Tracking i powinno być po sprawie.
    discussions.apple.com/thread/8274985
    Chyba, że przeglądasz w trybie prywatnym i wtedy niewiele da się zrobić (chyba).

Temat wlecze się już kawał czasu, a reakcji ze strony Administracji portalu żadnej.

--
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
  • milka_milka 31.08.19, 22:37
    Pewnie tak, dzięki, ale ja nie chcę być śledzona i nie życzę sobie wymuszania na mnie takiego ustawienia. A takie działania de facto wymuszaniem określonych ustawień są. Mam nadzieję, że odejdzie tylu forumowiczów, że wreszcie administracja się zastanowi.

--
  • wariant_b 31.08.19, 22:57
    > Pewnie tak, dzięki, ale ja nie chcę być śledzona i nie życzę sobie wymuszania na mnie takiego ustawienia.

Kiedyś tak było domyślnie, więc najpierw walczyliśmy z problemem, że "krzyżyk" w ogóle nie działa,
    a potem coraz to odzywał się ktoś, komu zaktualizowała się przeglądarka, a w nowej jej wersji
    domyślne jest akceptowanie ciasteczek pochodzących tylko od witryny, którą się właśnie odwiedza.
    A ciasteczka od "komunikatu" nie są z forum.gazeta.pl lecz z obcej strony rodo.agora.pl.

Moim zdaniem wystarczyłoby ten kod powielić na pozostałe serwisy Agory dla uniknięcia cross-site'u
    skoro powiązanie zgody z bazą użytkowników i ich loginami przekracza możliwości programistów.
    Nie ma sensu walczyć z domyślnymi ustawieniami przeglądarek, bo nikt ich dla Agory nie zmieni.
  • gris_gris 02.09.19, 21:00
    Dlaczego nie reagujecie i nie zrobicie z tym czegoś? Na iPadzie nie da sie korzystać z forum przez ten komunikat!! Najbardziej mnie wkurza kompletny brak reakcji, nawet nie odpisujecie w tym wątku.
  • wariant_b 02.09.19, 22:26
    Wyłącz Prevent Cross-Site Tracking w Safari albo zainstaluj osobną przeglądarkę
    dedykowaną Forum i jego dzielnym projektantom i programistom.

Temat komunikatu wlecze się bodaj od maja zeszłego roku, a Administracja dalej nie widzi problemu
    i uważa, że to błąd użytkowników, którzy nie potrafią prawidłowo założyć sobie ciasteczka.
  • gris_gris 03.09.19, 11:27
    Dzieki za odpowiedz! Nie wiem, jak to wylaczyc w safari na ipadzie?
  • wariant_b 03.09.19, 12:18
    Wrzuć Googlom temat: Safari enable 3rd party cookies

Ja znalazłem coś takiego:
    discussions.apple.com/thread/8274985
    Trzeba wyłączyć Prevent Cross-Site Tracking, ale nie mam iPhona, żeby sprawdzić.

Albo zainstaluj sobie inną przeglądarkę zgodną z forum.gazeta.pl

Agora chyba powinna zacząć wydawać certyfikaty zgodności dla przeglądarek
    Byłoby po problemie - używasz legalnej przeglądarki, to RODO działa.
  • trusiaa 03.09.19, 09:36
    Wyskakuje - wielki na pół ekranu, zielony, a wyłączyć się już nie da - trzeba odświeżać stronę.

Stacjonarny - Chrome.
  • wariant_b 03.09.19, 09:58
    Włazimy w ustawienia Chrome i rozwijamy "Zaawansowane", a tu "Prywatność i bezpieczeństwo".
    Rozwijamy strzałeczką pozycję "Ustawienia witryn", a w niej "Pliki cookie".
    Przestawiamy wajchę na wyłączone przy pozycji: "Blokuj pliki cookie innych firm
    Nie pozwalaj witrynom innych firm zapisywać ani odczytywać danych z plików cookie"
    Przestawiamy wajchę na wyłączone przy: "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki",
    żeby po każdym nowym uruchomieniu przeglądarki nie mieć ponownie tego komunikatu.

Ja u siebie przystosowałem jedną przeglądarkę (akurat Firefoxa, co nie jest najszczęśliwszym wyborem)
    do obsługi tak egzotycznych stron, jak w przypadku Gazety i nie używam jej do niczego innego
    (inny bloker reklam + własne filtry do zbędnych elementów strony, Stylus do zmiany wyglądu forum itd.)
    Pozostałe strony oglądam przy użyciu domyślnych ustawień w innych przeglądarkach, głównie Chrome.
    Alternatywnie można założyć w Chrome osobny profil do przeglądania Gazety i jej forów. Też działa.
  • trusiaa 03.09.19, 12:52
    Spieszę donieść, iż się zapuściłam w te zaawansowane wajchy (z Twoją instrukcją w garści) i stwierdziłam, że w zadanej przez Ciebie pozycji są one - niczego więc nie zmieniłam.
    Pomyślę o osobnym profilu (cokolwiek to znaczy). Fenkju.

P.S. Prywata: A na FH uschło :(
  • wariant_b 03.09.19, 22:14
    trusiaa napisała:
    > Spieszę donieść, iż się zapuściłam w te zaawansowane wajchy (z Twoją instrukcją w garści)
    > i stwierdziłam, że w zadanej przez Ciebie pozycji są one - niczego więc nie zmieniłam.

Nie ma takiej możliwości.

U mnie (Chrome 76.0.3809.132 64-bit) w zakładce z cookies są trzy wajchy.
    Pierwsza musi być włączona (na niebiesko), dwie następne wyłączone (na szaro).
    Jeśli rozwiniemy strzałeczkę przy "Wszystkie pliki cookie i dane witryn" w wykazie
    powinno się znajdować rodo.agora.pl, dopóki go nie ma - będzie komunikat.
    Można z palca dopisać pod Zezwalaj (i przycisk Dodaj) następującą witrynę: [*.]agora.pl
    (razem z tymi klamerkami, gwiazdką i kropką).

Jeśli dalej jest nie tak, to chyba coś innego czyści ci pliki cookies lub blokuje dostęp.

> P.S. Prywata: A na FH uschło :(

Się kajam, natchnienie mnie opuściło. Lada dzień obiecuję poprawę.
  • trusiaa 23.09.19, 08:33
    Spieszę donieść, że coś drgnęło: otóż to wielkie zielone po jednym kliknięciu znika. Samo! Odświeżanie strony nie jest już konieczne, za co niniejszym dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka