Dodaj do ulubionych

Czy ktoś może wyłączyć to COŚ, co...

04.09.19, 02:05
... wyłazi na dole strony każdego forum z propozycją skorzystania z serwisu "GAZETA.PL"?

Nie chcę się wyrażać, ale jest to wkurr...rzające!
Jeśli będę chciała skorzystać, to znajdę i pewnie nie tylko ja.
Paska/banera czy cokolwiek to jest nie da się zamknąć niestety w żaden sposób...
Dziękuję za uwagę, a zwłaszcza za takie "udogodnienia".

ps
Uprzedzam - jakem wieloletnia, bardzo spokojna użytkowniczka for/forów GW, tak będę się pieklić do skutku!
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 04.09.19, 07:59
    Może.
    U mnie na przykład wyłącza to Adblock Plus.
    I robi to skuteczniej niż prośby do Administracji.
  • roseanne 04.09.19, 17:05
    u mnie niestety adblock plus tego nie wylapuje
    wkurza, niepomiernie,

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • smutas13 04.09.19, 18:34
    Po co takie nas uszczęśliwianie na siłę? Jeśli będę chciała przeczytać wiadomości z Gazety, umiem kliknąć w ten znaczek!

--
  • morfeusz_1 04.09.19, 18:36
    A u mnie raz wypala jak rozgrzane żelastwo, a w następnym dniu jest znowu to samo.
    Życie bez reklam dniem straconym, a życie bez exela z wynikami odbioru reklam na stronach wyborczej jak widać jeszcze bardziej
    I nie mówcie mi dziewczyny że tak nie jest, bo przecież matka siedzi z tyłu

--
    Jestem Morfi i jestem z Polski
    Hosti Pectus Cor Amico!
  • wariant_b 04.09.19, 18:56
    > u mnie niestety adblock plus tego nie wylapuje...

... i dlatego należy mu pomóc:
    klikamy w ikonkę ABP i szukamy pozycji "Zablokuj element".
    Teraz ustawiamy się myszką tak, żeby podświetliło się to, czego widzieć nie chcemy.
    Klikamy, ABP proponuje nam filtr, zatwierdzamy - i już ni ma.

Ja mam wycięty prawie cały dół strony, bo z niego nigdy nie korzystam,
    więc po co ma się to pobierać i opóźniać wyświetlanie rzeczy istotnych.
  • roseanne 04.09.19, 19:09
    tak, znam algorytm
    czesto blokuje dodatkowe elementy

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • beata_ 05.09.19, 00:01

Ha! Sama wpadłam na to po przeczytaniu Twojego wcześniejszego posta :-)
    Tzn. niezupełnie na to, jeśli chodzi o metodę - bo zastosowałam prawoklik na reklamie i zażądałam blokady. Na razie działa! :-)
  • wariant_b 05.09.19, 09:32
    > Ha! Sama wpadłam na to po przeczytaniu Twojego wcześniejszego posta :-)

Brawo!

Metoda z prawoklikiem jest najprostsza, choć ograniczona tylko do niektórych elementów strony,
    więc nieco mniej precyzyjna od podanej przeze mnie. Choć tak naprawdę prawdziwie skuteczna
    jest dopiero inspekcja kodu, bo lokalizację niektórych elementów, np. skryptów javy, trudno jest namierzyć.

Swoją drogą, kod strony Forum jest mocno zabałaganiony skutkiem nawarstwiania się kolejnych,
    nie zawsze przemyślanych, poprawek. Czasem trudno się zorientować, co do czego służy,
    a co jest zupełnie niepotrzebne lub wręcz błędne.
  • madohora 05.09.19, 16:20
    Dodam swoje trzy grosze. Też mnie to denerwuje. I tak każdy dzień zaczynam od spojrzenia na główną stronę więc nie wiem po co dodatkowo takie coś.
  • milka_milka 09.09.19, 08:36
    Dołączam się. Przeszkadza na telefonie, na laptopie, czemu uszczęśliwiacie użytkowników czymś, czego nikt nie chce?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • wariant_b 09.09.19, 11:34
    > Przeszkadza na telefonie, na laptopie, czemu uszczęśliwiacie użytkowników czymś, czego nikt nie chce?

Może Administracja ma kategoryczny zakaz korzystania z Internetu w czasie pracy,
    więc nie widzą, nie wiedzą, nie przeszkadza im to?
  • morfeusz_1 14.09.19, 11:00
    Teraz na stronie forum chyba ok, wchodzę na główną i znowu kaszana, nie mogę tego badziewia zablokować, wywalić, nawet jak zaakceptuję przechodzę na stronę o koszykówce, wracam i znowu syf ciemna strona mocy, jesteście naprawdę zarąbiści jeżeli chodzi i poprawę nastroju od soboty

--
    Jestem Morfi i jestem z Polski
    Hosti Pectus Cor Amico!
  • milka_milka 14.09.19, 11:26
    Ja blokuję filtrami adblocka.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • yoma 16.09.19, 15:14
    Miesiąc temu o tym pisałam. Dostałam odpowiedź w tonie "nie podoba się, to wont".

Wariant - masz może jakąś cudowną sztuczkę na telefon z androidem?

--
    Shylmagoghnar
  • wariant_b 16.09.19, 19:17
    > Wariant - masz może jakąś cudowną sztuczkę na telefon z androidem?

Owszem - u mnie w Firefoxie na smartfonie działa uBlock Origin i Stylus.
    Zatem, tak jak na pececie, mam osobną przeglądarkę dla Gazety z jej niestandardowymi ustawieniami.
    Resztę oglądam w Chrome. To prostsze, szybsze i skuteczniejsze niż dyskusje z Administracją.

Właśnie co zniknąłem kryptoreklamę Gazety i już jej nie mam. Podobnie jak komunikatu
    o ochronie danych bezosobowych i sporej masy nikomu do niczego niepotrzebnych śmieci.
    Ale ze smartfona korzystam tylko awaryjnie, więc pewnie jeszcze coś dałoby się ulepszyć.
  • yoma 16.09.19, 19:34
    OK, dzięki serdeczne. Testowałam na smartfonie te przeglądarki z blokerami i na forum mulą strasznie, biedactwa nie dają rady.

Kolejny kwiatek: na porządnej stronie ankieta z prośbą o ulepszenie strony znika po wypełnieniu, nie pojawia się na nowo za każdym razem. Kwak!

--
    Shylmagoghnar
  • milka_milka 16.09.19, 19:56
    Czyli da się, tylko trzeba chcieć. Widać raz chcą, a raz nie.

--
  • yoma 16.09.19, 21:01
    Kto chce ten chce, teraz ta cholerna belka z gazetą jest jeszcze szersza.

Ja oglądam ten mecz tu i teraz! Nie msm zamiaru czytać o nim w Gazecie!

(która i tak ma relacje na żywo spóźnione o 1 set)

--
    Warbell. Nasi klasy światowej.
  • wariant_b 16.09.19, 21:23
    > Kto chce ten chce, teraz ta cholerna belka z gazetą jest jeszcze szersza.

Wierzę na słowo.
    Na moim PC przeskoczyła na górę ekranu, ale długo tam nie pobyła.

Nie mogę się nadziwić, dlaczego nikt z Administracji nie używa przeglądarki
    i nie widzi, co się dzieje, i jak wkurzające są te nowe "wynalazki".
    Chyba trzeba będzie zorganizować zbiórkę na smartfon dla marrant.
  • yoma 16.09.19, 22:22
    Haha i zrobić blokadę wszystkich aplikacji i stron internetowych oprócz forum :)

--
    Przeboje na lato
  • wariant_b 16.09.19, 22:38
    > Haha i zrobić blokadę wszystkich aplikacji i stron internetowych oprócz forum :)

Sadystka!

Albo nawet sadomasochistka...
  • yoma 16.09.19, 22:42
    Pragmatyczka. Inaczej na złość nam będzie choćby grać w kierki, byle tylko nie widzieć, jak forum wygląda.

--
    Bloodred Hourglass. AOTY contender.
  • wariant_b 16.09.19, 23:28
    > Inaczej na złość nam będzie choćby grać w kierki, byle tylko nie widzieć, jak forum wygląda.

A gdyby tak informatycy Gazety zaprojektowali i wykonali karty do gry w kierki?
    Może wtedy Administracja zauważyłaby problem?
  • yoma 17.09.19, 00:10
    Gdyby informatycy Gazety zaprojektowali i wykonali karty do gry w kierki, mam ciężkie podejrzenie, że dałoby się nimi grać tylko w durnia :)

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won
  • wariant_b 17.09.19, 07:44
    > Gdyby informatycy Gazety zaprojektowali i wykonali karty do gry w kierki, mam ciężkie podejrzenie,
    > że dałoby się nimi grać tylko w durnia :)

Mam jeszcze cięższe podejrzenie, że w durnia grywają tutaj bez kart.
  • yoma 17.09.19, 08:16
    Obawiam się, że trafiłeś...

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • madohora 17.09.19, 17:40
    Zrobiłam jak radziliście. Zablokowałam. No to mi się teraz znowu jakieś g...pojawia na górze strony i teraz nie potrafię tego zablokwać:(
  • madohora 17.09.19, 17:41
    Miało być zablokować
  • wariant_b 17.09.19, 20:34
    U mnie przez chwilę pojawiało się okienko na górze strony.
    W ABP wskazałem element i zablokowałem go filtrem:
    forum.gazeta.pl##.hp-notification-top__news-box

Podziałało, ale nie wiem, czy na pewno to jest to, czym teraz Administracja gra w durnia,
    bo aktualnie nic nie próbuje wyskoczyć mi na stronie, więc nie mogę potwierdzić.
    Trzeba próbować, bo nie zawsze łatwo jest wskazać właściwy element.
    Jeśli się nie udaje, można włączyć inspekcję kodu - wtedy łatwiej wytropić szkodnika.
  • wariant_b 17.09.19, 20:35
    yoma napisała:
    > Obawiam się, że trafiłeś...

Obawiam się, że jak zwykle masz rację.
  • yoma 17.09.19, 22:17
    Rumienię się :)

--
    Shylmagoghnar

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się