Dodaj do ulubionych

Strony gazetowe są niezabezpieczone

04.09.19, 18:44
Od kilku miechów mam taki komunikat, bez znaczenia na którą wejdę z poziomu kompa
Nie chcę zmieniać przeglądarki bo to raczej nie jej wina
Już kiedyś mówiliście że niebezpieczne są bezpieczne, ale w dobie pojawiających się mikro wirusów, pegasusów i innych przyszczy moglibyście coś z tym zrobić, bo człowiek zaczyna mieć fobie inwigilacyjne jakieś

Czytam że nie ma problemu - no to dlaczego mam taką sugestię z drugiej strony ?

,, Sugerujemy, by na tej stronie nie podawać żadnych informacji prywatnych ani danych osobowych. Jeśli to możliwe, nie korzystaj z niej.

Niezabezpieczona: zachowaj ostrożność. W zabezpieczeniach prywatności tej strony występują poważne błędy. Ktoś może zobaczyć informacje, które przesyłasz lub odbierasz na tej stronie.

Może pojawić się komunikat „Logowanie nie jest bezpieczne” lub „Płatność nie jest bezpieczna”.

Niebezpieczna: unikaj tej strony. Jeśli na całej stronie wyświetli się ostrzeżenie w kolorze czerwonym, świadczy to o tym, że Bezpieczne przeglądanie oznaczyło ją jako niebezpieczną. Twoje prywatne informacje prawdopodobnie będą na niej zagrożone.''

Kurna jak tak dalej pójdzie to zacznę was unikać, hm

--
Jestem Morfi i jestem z Polski
Hosti Pectus Cor Amico!
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 04.09.19, 19:37
    Oj, nie generalizuj.

Strona konto.gazeta.pl jest po https, więc pisywanego hasła nikt ci nie podpatrzy.
    A eksperymentalnie nawet główna strona Gazety od pewnego czasu szyfruje transmisję.
    Tyle, że wiele na niej nie ma - głównie linki do pozostałych serwisów Agory.
    A pozostałe serwisy jeszcze tego nie mają, ale jeśli przeglądarki zamiast ostrzegać
    zaczną blokować dostęp, to pewnie wkrótce też dostaną szyfrowanie.

Z tego co widzę bezpieczną transmisję ma już centrala (agora.pl), kulturalnysklep.pl
    no i główna strona gazeta.pl, a reszta czeka na swoją kolej.
  • morfeusz_1 08.09.19, 12:14
    Ciekawe jak długo jeszcze, no to czekanie na sygnał z centrali

--
    Jestem Morfi i jestem z Polski
    Hosti Pectus Cor Amico!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka