Dodaj do ulubionych

Wyszukiwarka nie działa prawidłowo od dawna.

26.09.19, 18:30
Pisałam już dawno,że moja wyszukiwarka nie działa prawidłowo.
Choć jestem kilka razy w ciągu dnia,to wyszukiwarka nie odnajduje nawet przez parę m-cy.
Wystarczy wpisać mojego nicka w wyszukiwarkę.Oczywiście nie tylko mnie nie wyszukuje.

Forum ukryte
forum.gazeta.pl/forum/f,92442,Jesien_niejedno_ma_imie_.html
--
http://s20.rimg.info/5767edd00a04f533d5d25764213cc27c.gif
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 26.09.19, 19:29
    Często wystarcza usunąć nick z górnego pola wyszukiwania i pozostawić go tylko w polu autor.
    Czyli kwerenda powinna wyglądać tak: forum.gazeta.pl/forum/search.html?author=jaga_22
    Jeśli pozostawimy zapytanie: forum.gazeta.pl/forum/search.html?query=jaga_22&author=jaga_22
    (bo takie zostało wygenerowane) to zamiast 35 548 wyników będzie ich tylko 165.
    (twój wynik oczywiście jest wyższy, bo dochodzą fora ukryte, których ja nie widzę)

Wiem, że to nie wszystkie błędy wyszukiwarki, ale ten to wyjątkowe brakoróbstwo.
    Zamiast wszystkich postów autora dostajemy tylko te, w których użył swojego nicku w treści.
  • b-a-g-a 30.09.19, 10:22
    O wielu, wielu błędach wyszukiwarki pisałam już wieki temu, Nic się nie poprawiło, a nawet jest coraz gorzej. Już się poddałam.
  • jaga_22 30.09.19, 15:05
    Dzięki za wytłumaczenie,ale nic to nie daje.Kiedyś wystarczyło słowo zapamiętane,nie mówiąc o zdaniu i wszystko wyszukiwało.Niczego już nie szukam i nawet prawie zapomniałam o wyszukiwarce.
    Wyszukuje kto podleci.

--
    http://s20.rimg.info/5767edd00a04f533d5d25764213cc27c.gif
  • kaga9 01.10.19, 15:45
    W telefonie nie wyszukuje w ogóle. Jeśli chcę poprosić o wycięcie spamerów i dodać wyniki z wyszukiwarki, muszę włączyć laptop.
  • wariant_b 01.10.19, 21:14
    U mnie (Firefox, Android) wyszukiwarka działa z poziomu głównej strony Forum,
    czyli: forum.gazeta.pl/forum/0,0.html
    Ale żeby się z tego wygodnie korzystało, nie powiem.

Przejścia do wyszukiwania na poziomie poszczególnych forów nie doszukałem się.
    Trzeba korzystać z wyszukiwania zaawansowanego.
  • kaga9 02.10.19, 17:30
    Ja mam w telefonie (na Androidzie) Google Chrome, gdy klikam tam w " Szukanie zaawansowane" i chcę wyszukać nick, wyskakuje mi, że nie znaleziono.
  • wariant_b 02.10.19, 19:46
    Wydaje mi się, że klawiatura google pisze nick od dużej litery, więc trzeba pierwszą literę
    zamienić na małą i nick się znajdzie.
  • kaga9 02.10.19, 23:41
    Faktycznie! Dzięki wielkie. 🙌🙌🙌 Głowę bym dała, że zamieniałam na małą, ale widać nie.
  • wariant_b 03.10.19, 11:41
    > Głowę bym dała, że zamieniałam na małą, ale widać nie.

Głowę był dał, że wiedząc o tym, że istnieją użytkownicy wersji mobilnej wyszukiwarki
    wystarczy obłożyć nick ("autor") funkcją toLowerCase() i będzie po problemie raz na zawsze.
  • kaga9 03.10.19, 16:25
    Samam się nie wykazała użyciem zwojów, może nie powinnam krytykować twórców wyszukiwarki;)
  • wariant_b 03.10.19, 18:39
    > Samam się nie wykazała użyciem zwojów, może nie powinnam krytykować twórców wyszukiwarki;)

Do twórców oprogramowania forum nie można mieć większych pretensji.
    Zawsze musi istnieć jakich kompromis między dostępnością oprogramowania,
    a jego jakością. Na początku ważniejsze było, żeby forum wystartowało i działało,
    więc drugorzędne z punktu widzenia korzystającego z niego użytkownika elementy
    pozostały w stanie namiastki, a nie końcowego produktu. W szczególności wyszukiwarka,
    panel administratora czy komunikacja z użytkownikami zostały niedokończone. do dziś.
    W wypadku wyszukiwarki, która wygląda i działa jak prowizorka, w ogóle mamy
    regres - przy modyfikacjach utracono nawet część pierwotnej funkcjonalności.
    W zasadzie można zapomnieć, że istnieje.

Zresztą, jak widzisz, nawet działanie samego interface'u użytkownika zostało znacznie
    zubożone i upośledzone. Wygląda i działa zdecydowanie gorzej niż kilkanaście lat temu.

Zabrakło chyba w składzie osób, które czułyby oprogramowanie i wiedziały, co i jak chcą osiągnąć.
    Od dawna dyskutujemy tu o błędach, których usunięcie sprowadza się do poprawki w jednej linijce kodu.
    I nie ma kto jej zlecić, a chyba i nie ma kto tego zrobić. Masakra.
    Zamiast tego wykonywane są "ulepszenia", których sens jest trudny do zrozumienia,
    a niedotestowanie i perypetie z usuwaniem niedoróbek są zmorą dla użytkowników.
  • kaga9 03.10.19, 19:44
    To prawda, osoby odpowiadające za działanie "obudowy" forum to albo wyjątkowy beton, albo wyjątkowe tłuczki. Nooo, ale za to są ulepszenia! W dodatku konsultowane społecznie z wynikiem z góry przesądzonym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka