Dodaj do ulubionych

Nowe logo portalu Gazeta.pl

• Gość: andrioosha IP: 217.153.143.* 04.12.06, 10:25
    beznadzieja. stare logo jest tysiąc razy lepsze - oszczędniejsze graficznie i
    jednoznacznie kojarzące się z portalem. nowe to nieudany obraz
    pseudo-nowoczesności kojarzący mi się z małomiasteczkowymi wizjami jutra z lat
    siedemdziesiątych. coś jak młody technik. jakiś grafik wziął kasę za popsucie
    waszego logo.
  • Gość: wk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 10:28
    chce zmienic swoje logo
  • Gość: NieKropka IP: *.crowley.pl 04.12.06, 10:31
    a po co te kropki?? ja zamiast kropek walnalbym kontury polskiej mapy !
  • Gość: andrioosha IP: 217.153.143.* 04.12.06, 11:03
    i jeszcze jedno - po co w ogóle zmieniacie logo. czy wyobrażacie sobie, że
    mercedes albo coca-cola nagle zmieniają logo, bo ktoś ma jakieś widzimisię? jak
    coś jest dobre, to się tego nie rusza. no i przede wszystkim, trzeba budować
    wizerunek oparty na istniejącym image - logo musi się kojarzyć z produktem - a
    nie co humor szefa, to wizerunek portalu... w ten sposób wprowadza się
    dezorientację i psuje się obraz firmy.
  • gomory 04.12.06, 11:30
    > i jeszcze jedno - po co w ogóle zmieniacie logo. czy wyobrażacie sobie, że
    > mercedes albo coca-cola nagle zmieniają logo, bo ktoś ma jakieś widzimisię?

Uwierzysz jesli Ci powiem, ze obie te firmy unowoczesnialy juz nie raz wyglad
    swego logo na przestrzeni lat?
  • Gość: andrioosha IP: 217.153.143.* 04.12.06, 11:44
    ok - może zły przykład. chodzi mi o to, że zmiana dla samej zmiany to zły
    pomysł. takie unowocześnienie musi być też dobrą kontynuacją i wyważoną tego co
    było wcześniej. dobrze logo gazety opisał Ion w poście niżej. w pełni si z nim
    zgadzam.
  • Gość: Ion IP: 217.153.143.* 04.12.06, 10:36
    Witam, pracuje w agencji reklamowej i orientuje sie w projektowaniu ogolnie jak rowniez w
    projektowaniu logotypow. Tutaj widze logo, ktore ani troche nie pasuje mi na logo gazety, szczegolnie
    takiej gazety jaka znam (powaznej, opiniotworczej, troche tradycyjnej). Wszystkie wyzej wymienione
    cechy posiada stare logo ktore poprzez polaczenie nowoczesnosci (czerwona figura) z tradycyja (kroj
    pisma napisu Gazeta) zawiera wszystko co powinno zawierac wlasnie to logo. Dodatkowo kroj uzyty w
    starym logo mimo swego tradycyjnego wyrazu, wyglada bardzo charakterystycznie i niesposob
    pomyslic go z zadnym innym.
    Nowe logo kojarzy mi sie z projektami sprzed dobrych kilku lat. Kroj pisma zupelnie przestarzaly
    (przypomina charakterem mocno wyeksploatoany i przez to juz tandetny Square. "Nowe" kolory
    prezentuja sie tak samo tandetnie jak caly znak. Calosc daje skojarzenia z pismem mlodziezowym lub
    nowym operatorem komorkowym.
    Czy moze Gazeta zmienia branze?
  • Gość: Ion IP: 217.153.143.* 04.12.06, 10:40
    heh, koledzy mi powiedzieli ze gazeta zmienia nie ze portal ;P

tak czy inaczej w ten sam sposob odnioslbym sie do logo portalu,

dobranoc,
  • el_che 04.12.06, 11:04
    > Calosc daje skojarzenia z pismem mlodziezowym lub
    > nowym operatorem komorkowym.

No ale o to wlasnie chodzi.
  • salt1 04.12.06, 14:04
    Niestety to nie jest dobre logo. Kolor różowy nie licuje z poważną gazetą, która
    z rzeczy samej musi nieraz donosić o bardzo smutnych sprawach. Krój pisma
    majuskułą estetycznie klei się z estetyką końca lat 70-tych. Poza tym, cóż za
    pomysł by pisać całość majuskułą i to dosyć ciężkawą? Kuleczkowe logo wyraźnie
    mówi do nas krzyżem ułożonym z większych kulek. (To nie aberacja, to tylko
    analizowanie znaku.) Znak z przestrzennych kulek będzie zawsze kojarzył się z
    telewizją NEO ITI. Coś głupio wyszło.
  • Gość: tulip IP: 194.183.32.* 04.12.06, 14:45
    > Krój pisma
    > majuskułą estetycznie klei się z estetyką końca lat 70-tych. Poza tym, cóż za
    > pomysł by pisać całość majuskułą i to dosyć ciężkawą?

Dlaczego wypowiadasz się używając słów, o których nie masz pojęcia?
    Majuskuła to tzw. "WIELKIE LITERY", czyli to co wychodzi po wciśnięciu Caps
    locka na klawiaturze. Natomiast nowy logotyp to minuskuła - tzw. "małe litery"
    (za wyjątkiem pierwszej litery). Stary logotyp był stworzony w całości z minuskuły.

Nowy logotyp mnie się również nie podoba, ale to nie powód by pisać o nim bzdury.
  • nexen 04.12.06, 10:44
    Kierunek może i dobry, ale co do szczegółów mam mieszane uczucia. Wydaje mi sie
    nieco za bardzo "ciągnące" okrągłościami - tak jak stare logo było robione na
    fali "kanta". Tyle że wyszło wam coś spełniające wymagania potworka jakim jest
    logo tpsa - ni pies, ni france telecom, ni tpsa, ni wydra.
    Logo powinno sie komponować w całość - co w wypadku "mieszanego",
    graficzno-tekstowego loga oznacza czasami spory wysiłek. Tym bardziej że nie
    chcieliście rewolucji tylko ewolucje. Ja bym sie takiego logo wsytdzil, ale nie
    ja je dodam do portfolio, duża firma może sobie pozwolić nawet na lansowanie
    głupoty i brzydoty (patrz tpsa).
    --
    zagraj w www.bezkrolewie.pl
  • Gość: hem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 11:02
    Czy kolor rozowy ma jakis podtekst polityczny?
  • Gość: ela IP: 85.14.94.* 04.12.06, 11:45
    tu chodzi o rozowa landryne :))
  • Gość: x IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 12:49
    Gość portalu: hem napisał(a):

> Czy kolor rozowy ma jakis podtekst polityczny?

raczej obyczajowy...
  • Gość: t0 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 11:14
    hehe
  • Gość: gosc portalu IP: *.tokyo.ocn.ne.jp 04.12.06, 11:16
    Moim zdaniem nowe logo znakomicie oddaje progejowski charakter gazety.
  • Gość: tylko nie krzyżyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 11:23
    to już lepiej wszystkie kropki równe
  • horatio_valor 04.12.06, 11:40
    Szkoda. Stare logo było proste, a przez to mocne. Wystarczyło pokazać dziewięć
    kropek, i od razu wiadomo, o co chodzi. A jak te nowe kropelki będziecie
    pokazywać, jak będą musiały być np. małe i czarno-białe? Zresztą ukłąd kropek
    też wybrany nieszczęśliwie. Co on ma symbolizować? Z czym się kojarzyć? parę
    układów było lepszych, choć mój najlepszy typ na pierwszy rzut oka to były...
    wszystkie równe :-)

Podobnie z czcionką - prosta, ciasno upakowana, kojarząca się z porządkiem,
    rzetelnością, spokojem. A tu jakieś zabawy z pozaokrąglanymi kantami - niepokój,
    niepoważność.

Pewnie, do wszystkiego się przyzwyczaimy, a nowe niemal nigdy się nie podoba,
    ale mi się podobał stary image - i strony i loga.
  • Gość: ela IP: 85.14.94.* 04.12.06, 11:41
    a mnie spodobalo wasze stare logo, a jak juz zmieniac to jestem za tym zestawem
    jednakowych wymiarowo kulek:)
  • Gość: ela IP: 85.14.94.* 04.12.06, 11:44
    acha , no i wczesniejszy wyglad strony tez bardziej mi sie podobal...:(
  • Gość: Estera IP: 61.141.157.* 04.12.06, 12:01
    Bawicie sie tymi kropkami, bawicie. A nie lepiej to od razu gwiazdke Dawida?
    Nie bojcie sie. Trzeba byc dumnym ze swoich korzeni - tak jak ja!
  • Gość: andy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 12:11
    A nie lepiej było zaprojektować logo z wizerunkiem arcy kapłana salonu
    polskiego Adasia M.(najlepiej w Jerzym Urbanem w tle)?
  • Gość: oldaw IP: *.e-net.pl 04.12.06, 12:37
    To sa kropki, a nie kulki. Kula jest figura przestrzenna, co na dwuwymiarowym
    monitorze jest nieosiagalne, wiec to jest kropka.
  • thebiglebowski 04.12.06, 12:40
    O faken... Po co?????? I to na dodatek w aqua-zelowym klimacie Web 2.0 ktorym za pare miesiecy
    wszsycy bedziemy juz rzygac... Cos czuje ze ta wersja loga zostanie predzej "odswiezona" niz
    poprzednie. Poza tym te kulki przypominaja troche niebieskiego babla platformy "N" oraz pierdyliard
    innych log ktore wpisuja sie w graficzna stylistyke web 2.0. Co zlego bylo w poprzednim logo? Faken,
    logo robi sie przeciez na lata, nie na jeden sezon.

The dude abides
  • ciastkojedyne 04.12.06, 13:22
    NIE PODOBA MI SIE TO NOWE LOGO. SMUTNE JAKIES TAKIE, BLEE.
  • mip 04.12.06, 13:43
    Logo bardzo ładne, ale kompletnie nijakie. Mogłoby to być logo jakiegokolwiek start-upu na fali web2.0

Poza tym nowe logo jest częścią repozycjonowania portalu, które IMHO idzie w krzaki: gazeta.pl próbuje
    się bić z pozostałymi portalami o grupę wiekową 15+, a ten pociąg odjechał już parę lat temu. Unikalny
    profil użytkownika Gazeta.pl był jedynym jego atutem w szukaniu swojego miejsca na rynku.

Obawiam się, że Gazeta.pl podzieli los Lycos.com
  • Gość: g IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.06, 13:25
    kropki może i ciekawsze, tzn robią wrażenie śmieszniejszych, zabawowych, (GW
    idzie w kierunku mniej poważnej gazety?), ale liternictwo zbyt tłuste i
    kanciaste, zbyt wyje przy delikatnych kropkach - na pewno coś lżejszego i w
    szarości byłoby lepsze
  • Gość: joanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 13:29
    Ale po co zmieniacie logo?
    Po co w ogole wprowadzac takie zmiany - to tak samo wkurzajace, jak
    przemeblowania w supermarketach... :-(
  • genoveva 04.12.06, 13:45
    Pewnie dlatego, że w planach Agory jest rozdzielenie marek Gazeta.pl i Gazeta
    Wyborcza, które jak na razie są postrzegane ten sam brand.
    --
    Niniejszym, uroczyście oświadczam, że do nikogo nie mam pretensji, nikogo nie
    atakuję i nie czepiam się. Jeżeli o coś pytam, robię to ze zwyłej ciekawości :D
  • genoveva 04.12.06, 14:56
    mallina napisała:

> komu to przeszkadza, ze sa tak postrzegane..
    > zawsze mnie raczej dziwilo skad na blox tyle nastolatek i ich "blogaskow" i
    > jakos wcale nie wydaje mi sie konieczne, aby bylo ich wiecej.
    >
    Chyba jednak trzeba przygotować się na więcej :]
    gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3674624.html
    --
    Niniejszym, uroczyście oświadczam, że do nikogo nie mam pretensji, nikogo nie
    atakuję i nie czepiam się. Jeżeli o coś pytam, robię to ze zwyłej ciekawości :D
  • Gość: amelii IP: *.ghnet.pl 04.12.06, 13:37
    lepiej by wyglądało, gdyby kropki były czerwone
  • Gość: ziemo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 13:44
    oczywiscie jestem na nie, po co komplikowac cos co juz jest doskonale, logo
    powinno byc proste a to nowe takie nie jest ...ze nie wspomne juz o foncie...
  • slon_bim-bom 04.12.06, 13:56
    stare logo jest bardzo dobre
    stara strona główna też była bardzo dobra...
    --
    sru tu tu tu majtki z drutu, a do tego z kolczastego
  • Gość: Plagiat ?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 13:51
    Witam - plagiat czy przejęcie.... Podobne logo :) ma sklep komputerowy z
    Wrocławia ...www.arest.pl - tylko im zabrakło jednej kropki. Podobieństwo
    narzuca się samo.
  • Gość: hotmetal IP: *.evtek.fi 04.12.06, 13:54
    Jestem grafikiem z doswiadczeniem agencyjno/wydawniczym i przykro mi patrzec,
    jak dobre, mocne logo portalu, na ktory zagladam codziennnie, zostaje zastapione
    znakiem ewidentnie zle zaprojektowanym. Font pasuje do kulek 3D jak piesc do
    nosa, ani forma, ani ustawieniem. Kochani! Nie stac Was bylo na wynajecie
    dobrego studia graficznego? Bedziecie tez mieli na sumieniu rozprzestrzenianie
    sie brzydoty i tandety.
  • Gość: Kris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 15:25
    Nowe logo-blade i bez wyrazu!
  • Gość: Robert IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 13:54
    Witam - plagiat czy przejęcie.... Podobne logo :) ma sklep komputerowy z
    Wrocławia ...www.arest.pl - tylko im zabrakło jednej kropki. Podobieństwo
    narzuca się samo.
  • Gość: logo dsgnr IP: *.aster.pl 04.12.06, 13:59
    To raczej kwestia zastosowania prostego pomysłu.
    Nie sądzę, żeby dało się podciągnąć te 2 logo pod plagiat.
    Inny przykład podobnego logo: www.3dotsmedia.com
  • thebiglebowski 04.12.06, 13:59
    Gość portalu: Robert napisał(a):

> Witam - plagiat czy przejęcie.... Podobne logo :) ma sklep komputerowy z
    > Wrocławia ...www.arest.pl - tylko im zabrakło jednej kropki. Podobieństwo
    > narzuca się samo.

To raczej arest ma klopot z bardzo nieudolnym zreszta, plagiatem poprzedniego loga gazeta.pl
    ktore istnialo juz sobie pare lat...
  • Gość: wincenty IP: *.stacje.agora.pl 04.12.06, 15:46
    nie no żenujące, gazeta.pl ma kropki od 200 roku. kto tu kogo
  • Gość: logo dsgnr IP: *.aster.pl 04.12.06, 13:56
    Brakuje "gustownego" odbicia i "beta" :)

A tak serio to czcionka (wygląda jak lekko przerobiona
    Microgramma/Eurostile/Euromode) jest nieco przyciężka, a w dodatku światło
    międzyliterowe zbyt małe.

Logo nie jest złe - taka "dwazerowa" wersja płaskiego gazetowego
    dziewięciokropka. OK.

Czekamy na nową favikonkę.
  • Gość: Kopytko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 14:49
    Bardzo typowe - jak marketerzy nie mają pojęcia co dalej robić zarządzają zmianę
    logo i rebrending. Już w dwóch firmach to ćwiczyłem - przedłuża to żywotność
    ekipy odpowiedzialnej za marketing o jakieś 12 miesięcy.
  • Gość: mimka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.06, 09:11
    logo robil chyba tez ktos z marketingu... SLABIUTKO
  • misshyde 04.12.06, 14:51
    Jestem grafikiem. Zrobie Wam lepsze... ;)
  • marekskiba71 04.12.06, 15:21
    moim zdaniem sama zmiana logo jest bardzo trafna pomimo kilku niedociagniec idzie w dobrym kierunku. aby to zrozumiec trzeba sobie uswiadomic jak duze zmiany zachodza w samym portalu gazeta.pl. tak jak kiedys jego tresci pokrywaly sie w calosci z jej drukowana matka tak teraz w czasach duzej ekspansji web 2.0 coraz wyrazniej widac roznice miedzy tymi dwoma platformami. dolaczane do artykolow filmy video, nagrania video, mozliwosc umieszczania wlasnych tekstow, zdjec przez samych czytelnikow sprowadza gazete.pl na calkiem inna droge niz ta ktora kroczy od tylu lat niezmiennie jej matka. podczas takich zmian nie pozostaje nic innego jak redesign starego wizerunku na wizerunek ktory te zmiany bedzie komunikowal, gdyz gazeta.pl przestala byc juz zwyklym "przedrukiem" swej papierowej wersji, stala sie czyms ponad. te zmiany wplywaja rowniez na grupe odbiorcza samego portalu, latwo juz po wypowiedziach na tym forum rozgraniczyc grupe konserwatystow ktorzy upodobali sobie stara forme serwisu i tych ktorzy do rozwoju w kieruku web 2.0 podchodza pozytywnie. ktos zarzucil tutaj ze gazeta.pl staje sie portalem dla nastolatkow, nic dziwnego gdyz jest to grupa najbardziej podatna na wszelkiego typu innowacje i kazdy rozwoj i zmiana ze "starego" w "nowe" ja przyciaga, to oni za 5, 10 lat beda najwieksza grupa odbiorcza gazety jak nie na papierze to w internecie. nie ma mozliwosci dogodzic wszystkim, dlatego wydaje mi sie ze przyszlosc gazety wyborczej bedzie przebiegac dwutorowo, z jednej strony postac drukowana konserwatywna z drugiej strony nowoczesny portal, naszpikowany innowacjami bardzo rozniacy sie od wersji drukowanej czego sygnalem jest wlasnie zaprezentowane logo.

ps. co do samego ksztaltu logo i jego konstrukcji to juz padlo kilka trafnych podpowiedzi. mnie najbardziej razi symbol kropek, a dokladnie jego ksztal ktory jak dla mnie nic nie komunikuje. sugerowalbym moze pomyslec nad przedstawieniem rozwoju np poprzez zestawienie kropek rosnoca z dolu w gore, czy z lewa na prawo.
  • ciastkojedyne 04.12.06, 15:50
    logo do dupy! nie podoba mi sie, fuj.
  • Gość: andrioosha IP: 217.153.143.* 04.12.06, 16:13
    web 2.0 tak naprawdę jest pustym słowem, chwytem marketingowym, tworzeniem faktu
    z niczego. wszystkie elementy tego, co niektórzy nazywają web 2.0, były w necie
    obecne od dawna - nie ma rewolucji, jest ewolucja. od dawna można było
    streamować filmiki, tworzyć fora dyskusyjne, kanały rss, czaty itd. zmienia się
    tylko natężenie i wykorzystania tych technologii. jeśli taka ewolucja ma być
    pretekstem do zmiany ładnego logo na brzydkie, to naprawdę kiepsko. rozumiem
    chęć odświeżenia wizerunku, ale estetycznie nowe logo mi się nie podoba. stare
    łączy nowoczesność z tradycją - ltera g nawiązuje do starszych, drukowanych
    czcionek, reszta elementów graficznych jest nowoczesna. nowe to kicz. kiepska
    czcionka, zbędne połyskujące upiększacze na kropkach. jak koraliki ciotki Izoldy...
  • Gość: jony IP: 217.153.143.* 04.12.06, 17:11
    ze nowoczesny portal to nie tlumaczy tego ze logo nie moze zostac stare. Nowe to tragedia bedzie
    predzej odstraszac niz przyciagac. Poza tym kojarzenie marki (gazety drukowanej) i portalu jest tutaj
    jaknajbardziej na miejscu. W zwiazku z tym lepiej juz chyba zainwestowac w nowy layout serwisu niz w
    logo (jesli sie chce cos ulepszyc).

ps. Ciekawa ta koncepcja z dzialem marketingu ;P
  • Gość: alec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.06, 16:23
    taki RÓŻ??? toz jak z babskiej gazety...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka