Dodaj do ulubionych

Nie polecam firmy mobilekspert

11.10.15, 16:58
Zdecydowanie nie polecam firmy mobilekspert. Poniżej przestawiam jak wyglądał przebieg mojej ekspertyzy.

Raport zakupiłem i opłaciłem w niedziele wieczorem (dokładnie o 22:56). Na drugi dzień rano napisałem e-mail z prośbą o jak najszybszą ekspertyzę (jestem z Krakowa a auto znajdowało się w Gdańsku – chciałem jak najszybciej wiedzieć na czym stoję, żeby ewentualnie wziąć urlop na wyjazd itd.). Nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc kolejnego (drugiego) dnia napisałem ponownie wiadomość, próbowałem się dodzwonić przez cały dzień – bezskutecznie. Dopiero kolejnego (trzeciego) dnia dostałem odpowiedź, że mieli przeprowadzkę i czy dalej chcę od nich raportu – niestety zgodziłem się, nie mając już czasu na szukanie innej firmy. Następnie próbowaliśmy ustalić termin ekspertyzy – wstępnie była to środa wieczorem (termin niedotrzymany), następnie miała się odbyć w czwartek rano (rzeczoznawcy poniekąd zalało mieszkanie i nie mógł pojechać), wreszcie udało się mu podjechać w czwartek około południa (po 84 godzinach od złożenia zamówienia, nie licząc weekendu). Zadzwonił do mnie będąc na miejscu ekspertyzy pytając, czy chcę raport, czy słowne przedstawienie co i jak. Powiedziałem, że oczywiście chciałbym wiedzieć już co i jak, ale chcę też otrzymać raport. Przestawił przez telefon jak auto mu się podoba, po czym obiecał, że raport zostanie wysłany jeszcze kolejnego dnia (piątek) wieczorem. W piątek wieczorem raportu nie otrzymałem, został mi wysłany dopiero w sobotę o 10 (po 6 dniach od momentu zamówienia), już po tym jak zakupiłem auto.

W przesłanym raporcie brakowało wartości pomiarów lakieru (tylko napisane „tak” jeśli mieściło się w normie) oraz nie było ŻADNYCH zdjęć. Wysłałem e-mail z prośbą o brakujące informacje, na co dostałem odpowiedź, że poniekąd sprzedający mi przekazał wszystkie zdjęcia (kłamstwo), a dodatkowo powinienem się cieszyć, ponieważ „Wszystko zostało Panu przekazane telefonicznie czego my w standardzie nie robimy, bo nie mamy na to czasu, tak więc dostał Pan rozmowę i czas Rzeczoznawcy nadprogramowo”. Oczywiście zależało mi na zdjęciach (w końcu zapłaciłem za raport, a nie tylko rozmowę z rzeczoznawcą) więc na moją kolejną prośbę dostałem odpowiedź „Kontaktowałam się z rzeczoznawcą i mówił , że podeśle kilka zdjęć, które zrobił ale nie wysłał z powodu informacji od sprzedającego, że dostał Pan zdjęcia”. Następnego dnia dostałem zdjęcia – UWAGA - ściągnięte żywcem ze strony internetowej sprzedającego. Tym razem zadzwoniłem już do nich. Pani tłumaczyła się tym, że nie ma wpływu na zdjęcia jakie robi rzeczoznawca, padł nawet tekst, że ją to nie obchodzi skąd ma te zdjęcia. Dodatkowo twierdziła, że skoro kupiłem auto, to ona nie rozumie w czym problem, dla niej cała sprawa jest już zamknięta. Próbowałem bezskutecznie wytłumaczyć, że raport to jedno, a decyzja o kupieniu auta drugie, ale Pani nawet nie chciała tego słuchać. Wreszcie rozłączyła się.

Podsumowując pierwszy kontakt ze strony firmy miał miejsce po 59h, ekspertyza odbyła się po 84h, raport dostałem po 130h. 48h termin ze strony internetowym jest jakąś bajką. Raport niepełny, próbowano mi wcisnąć zdjęcia ściągnięte z ogłoszenia (nawet z takimi samymi nazwami). Auto miało wgniecenie, któremu aż prosiło się zrobić zdjęcie i mi wysłać. Według Pani z infolinii kupiłem auto, wiec nie mamy o czym rozmawiać. Usługa zdecydowanie nie warta tej ceny. Nie dajcie się zwieść profesjonalnie wyglądającą stroną internetową czy komentarzami na stronie (są cenzurowane, żaden z moich komentarzy nie dostał akceptacji admina).

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań z chęcią odpowiem.
Edytor zaawansowany
  • 02.10.17, 20:02
    Również nie polecam tej firmy , a nawet szczerze odradzam , w sytuacji gdzie nie doszło do wykonania zlecenia oględzin ponieważ sprzedający odmówił okazania pojazdu , nie zostały mi zwrócone pieniądze w całości , firma mobilekspert wyliczyła sobie że za wykonanie jednego telefonu zabierze mi 100 zł , po tym gdy zwróciłem na to uwagę , przytoczyli mi paragrafy i punkty z regulaminu , które w żaden sposób nie tłumaczą tego zaboru , po prostu biorą sobie kwoty wyssane z palca. Mało tego , nie na zabrane mi pieniądze nie wystawiają żadnego dokumentu , uważam takie praktyki za nieuczciwe , w takiej sytuacji obawiałbym się o rzetelność ewentualnego raportu . Oczywiści wystawiłem opinię na ich stronie ale nigdy się nie pojawiła i nie pojawi , mało tego porównując dane adresowe , bankowe firmy , funkcjonują również pod nazwami Pomocni , Motocontroler . Wszystko to ta sama ekipa uczciwa i rzetelna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.