Gazeta.pl   Forum   Gospodarka   Gospodarka   Re: Przebudzenie

Komentarze do artykułu

Mieszkania tanieją, czynsze maleją, ale chętnych ubywa

Od kilku miesięcy coraz więcej osób kupuje mieszkania, a mimo to ich ceny wciąż spadają. Dlaczego?

Re: Przebudzenie

Autor: monster_truck 19.11.09, 21:27
Dodaj do ulubionych zarchiwizowany
Dlatego że naturalną reakcją na szaleńczą pogoń jeleni za mieszkaniem i praktycznie darmowe kredyty jest podnoszenie cen. Popyt mocno wywindował ceny a deweloperzy z tego skorzystali. W Polsce mielibyśmy podobną sytuację jak w USA z kredytami NINJA ale banki są tutaj dostosowane do polskiej mentalności.
Ludzie nagle uwierzyli że stać ich na wszystko, na Islandii kupowało się luksusowe samochody, a nasz naród jest nadal biedny, wobec tego luksusem, który stał się dostępny jest po prostu mieszkanie. Prawdopodobnie biedni nadal by się zabijali o mieszkania ale banki poszły po rozum do głowy bo wiedzą czym to się skończy. Żaden bankowiec nie pomyśli jaką tragedią może być takie długoterminowe zobowiązanie dla gospodarstwa domowego ale na pewno weźmie pod uwagę że taka rodzina może kredytu nie spłacić a on nigdy nie odzyska pieniędzy.
Poleć znajomemu Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę wypowiedź znajomemu
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie (1-100)
przejdź do: 1-100 101-181
(101-181)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Ostatnio odwiedzane wątki

Zaloguj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.