Dodaj do ulubionych

Elektroniczne urzędy ruszą już zimą? Po półrocz...

IP: *.uznam.net.pl 23.09.10, 18:23
Jestem obiema rękami ZA usprawnieniami, jednocześnie tak dalece nie wierzę władzy, że każda forma zwiększonej kontroli nad naszym życiem (obywatele sami się porejestrują, uzupełnią swoje dane etc.) jest zagrożeniem. Należy pamiętać, że władza nie działa na naszą korzyść. Sam się z pewnością nie zarejestruję. Im mniej władcy o nas wiedzą, tym dla nas wszystkich lepiej. Do czasu, kiedy Polska nie zacznie być państwem prawa. A nie jest i dużo jej do tego brakuje.
Edytor zaawansowany
 • sarton 23.09.10, 18:29
  ona sobie poradzi z takimi pomysłami jak ułatwienie dla obywateli wprowadzając na miejsce jednego trzy "niezbędne" formularze które trzeba dostarczyć osobiście
 • Gość: pytacz IP: *.chello.pl 23.09.10, 20:36
  cuda jaja na kiju
 • jan_sobczak1 23.09.10, 18:55
  Ile to już PO za pomocą swojej GóWnianej tuby naobiecywało.
  --
  michnikowszczyzna.googlepages.com/
 • Gość: (gość portalu) IP: 217.98.20.* 23.09.10, 21:31
  dalej, gwoli sprawiedliwości. Tymi gó...anymi tubami dysponowały wszystkie rządy po kolei, poczynając od klęczącej Suchockiej a kończąc na nieudaczniku Tusku. Protoplastą obietnic wszelakich dotyczących polepszenia się warunków naszego życia powszedniego był niejaki Leszek Balcerowicz. Pamiętam jakby to było wczoraj, społeczeństwo zaciśnie pasa na jakieś dwa, trzy, cztery lata a potem to już będzie wspaniale. Tych zaciskających do dzisiaj mamy w społeczeństwie circa abałt 60%, a żyjących na krawędzi ubóstwa około 35% według różnych źródeł. 720 miliardów długu, tyle to nawet komuniści nie potrafili nakraść i zmarnować przez prawie 50 lat dominacji jedynej i słusznej partii narodu.
 • venus99 23.09.10, 18:55
  siła głupoty i lenistwa urzędników każdego szczebla począwszy od gminy jest przepotężna.w związku z pracami remontowymi mam do czynienia z gminą i powiatem.tam wszystko jest chore.przez internet nie można załatwić NIC.gmina nie odpowiada na żadne maile.więcej-nawet ich nie czyta.informacji udziela przez telefon ale załatwić sprawę można wyłącznie pisemnie i osobiście nawet jeżeli formularz jest na stronie gminy,która ją ma nie wiadomo po co.to samo dotyczy starostwa.podobno mamy bezrobocie a trzymamy wszędzie niedouczonych,zrzędliwych starców mających jeden cel w życiu-upie...ć petenta.
  i to jest rzeczywistość.cała reszta to mrzonki.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: autor IP: 94.254.245.* 23.09.10, 19:13
  Widocznie nic nie zrozumieli, bo nie potrafisz stosować interpunkcji.
 • venus99 23.09.10, 19:29
  pewnie podobnie jak ty mają problemy z myśleniem.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Urzędnik IP: 89.174.254.* 23.09.10, 19:50
  I masz rację. Polska to kraj głupoli a w tzw. administracji głupole niepodzielnie rządzą. Od 20 lat obserwuję jak torpedują "odpapierownienie" i jak im się to udaje. Nic z tego nie będzie, nie chcę pisać co z nimi trzeba zrobić by to zmienić, bo mi post zablokują. Pan sekretarz miasta st. Warszawy powiedział, że elektroniczny obieg dokumentów to po jego trupie i twardo się tego trzyma. A że jest kumplem ze szkoły HGW to prędzej my uciekniemy z kraju niż on przestanie być sekretarzem. To tylko przykład, oglądam to niestety od środka, wynajęto mnie kiedyś by to gó... zmienić i co? Prędzej mi żyłka pęknie niż coś się ruszy. Szukam innej pracy, to nie ma sensu.
 • Gość: xx IP: *.adsl.inetia.pl 23.09.10, 18:58
  Czyżby to kolejne dzieło informatyczne biedronki? Oby nie :D
 • Gość: Urzędnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 18:58
  Autor artykułu powinien trochę zaktualizować swoją wiedzę.
  ePUAP funkcjonuje już sprawnie od kilku miesięcy i każdy kto posiada podpis elektroniczny kwalifikowany, może korzystać z dobrodziejstw e-administracji od dłuższego czasu.
  Jedyne ograniczenia wynikają z braku odpowiednich formularzy zamieszczonych w ePUAP-ie.
 • Gość: li-on IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 19:13
  Dobry zart. W obecnym kształcie ePUAP jest tak skomplikowany, że większość ludzi sobie nie poradzi nawet z rejestracją konta. Porównanie do portali społecznościowych też trochę chybione bo, żeby założyć profil zaufany trzeba będzie udać się do urzędu wojewódzkiego lub do skarbówki. Do tego profil będzie ważny tylko 3 lata, większość ludzi zdecydowanie rzadziej odwiedza swoją gminę więc nie wróżę tu specjalnych sukcesów.
 • Gość: adamba IP: 94.254.245.* 23.09.10, 19:15
  Dobrodziejstwo formularzy objawia się tym, że niepoprawnie walidują mój pesel i regon. I dupa, chcę wysłać formularz, a szybciej dojadę fizycznie do urzędu :)
 • Gość: xx IP: *.adsl.inetia.pl 23.09.10, 19:19
  ePUAP i sprawnie :D A łyżka na to, niemożliwe!
 • Gość: sceptyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 19:00
  A może zamiast tego:
  - zmniejszyć ilość debilnych praw wymagających zgłoszeń, pozwoleń, rejestracji,
  - usprawnić czas obsługi w urzędach (na dobrą sprawę załatwienie dowolnej rzeczy w urzędzie trwa miesiąc-tylko dlatego że dłużej nie może zgodnie z KPA. Do tego uprawomocnienia i wędrówka między trzydziestoma urzędami i okazuje się, że w ciągu roku niewiele da się zrobić, bo 3/4 czasu dokumenty i projekty spędzają w rozmaitych urzędach
 • Gość: (gość portalu) IP: *.tpnet.pl 23.09.10, 20:44
  Połowę pierdzistołków na bruk a reszta się bierze za uczciwą pracę, oto recepta na nieudolne i zbiurokratyzowane urzędy. Zostawiamy kompetentnych i chcących pracować ku chwale i w służbie administracji państwowej, a mówimy pa pa wszelkim leniom, nieukom, pociotkom nepotyzmu, precz precz precz.
  O oczywistych oszczędnościach dla budżetu już nie wspomnę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka